Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (254)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАЙК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Захожай О.І. 
Методи, моделі і алгоритми інформаційного забезпечення процесу пайки п'єзокераміки з металом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.І. Захожай ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод інформаційного забезпечення процесу пайки п'єзокераміки з металом для підвищення ефективності управління та рівня п'єзоактивності та повторюваності параметрів об'єктів, що виготовляються. Наведено інформаційну модель автоматизованої системи управління процесом пайки, яка дозволяє оптимізувати інформаційні потоки у системі та централізувати управління з використанням одного оператора. Розроблено алгоритми збору, обробки інформації та управління, сутність яких полягає у введенні декількох циклів опитування і подальшої інтерполяції значень, що дозволяє у будь-який проміжок часу сформувати ефективну стратегію управління. Створено експертну систему, яка на основі поточної інформації про стан процесу та результатів емпіричних досліджень генерує логічний висновок для підтримки прийняття рішень щодо пошуку раціональних значень параметрів пайки п'єзокераміки з металом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К643.75 +
Шифр НБУВ: РА331713

Рубрики:

      
2.

Олійник О.М. 
Неруйнівний контроль машинобудівних конструкцій методом електронної ширографії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.М. Олійник ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано метод електронної ширографії для неруйнівного контролю тонколистових конструкцій, які виготовляються з застосуванням зварювання, пайки та склеювання, з метою оптимізації технологій виготовлення машинобудівних конструкцій. Установлено аналітичну залежність, яка дає змогу моделювати процес одержання широграм. Удосконалено існуючі та розроблено нові завадостійкі алгоритми програмного забезпечення для створених ширографічних установок. З використанням даного обладнання визначено чутливість методу та діапазон реєстрації похідних від переміщень за вибраним напрямком, а також одержано залежності, що відбивають вплив величини широзсуву на чутливість та діапазон реєстрації вказаних похідних. Експериментально визначено області виявлення тріщиноподібних дефектів за методом електронної ширографії. Обгрунтовано ефективність застосування розробленої методики для контролю якості тонкостінних зварних судин високого тиску, виготовлених з високоміцних сталей та призначених для експлуатації за умов циклічного навантаження, що обумовлює їх підвищену чутливість до дефектів і концентраторів напруг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж820.51 с108 + Ж820.51 с343.4 +
Шифр НБУВ: РА329476

Рубрики:

      
3.

Герасимова Л.М. 
Оцінка факторів ризику раку шлунка в системі скринінгу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Л.М. Герасимова ; Держ. установа "Нац. ін-т раку". — К., 2008. — 22 с. — укp.

Розроблено скринінгову програму стосовно раку шлунка (РШ) - перший етап раннього розпізнавання захворювання та складено адекватну анкету-опитувальник. Застосування створеної програми дозволяє вірогідно розпізнавати РШ на ранніх стадіях, а також розробити профілактичні заходи для запобігання йому. Вивчено етіопатогенетичні аспекти розвитку цієї хвороби. Зроблено кількісну оцінку факторів ризику та досліджено проблему раннього діагностування РШ. Вивчено фактори ризику та розвитку злоякісного процесу в пацієнтів, хворих на РШ. Проведено порівняльне оцінювання відповідних факторів у двох альтернативних групах, сформованих за обліком рандомізації. Пацієнтів розподілено за двома групами, до першої групи увійшли 312 осіб ("умовно здорових") з різними соматичними захворюваннями, але з вірогідним виключенням злоякісного процесу; до другої групи - 302 особи з вірогідно встановленим РШ. Відповідно до впровадження методу рангової правдоподібності (прогностичний коефіцієнт - J), з використанням якого кількісно оцінено та розподілено 22 фактора виникнення РШ за рангом. Виявлено найбільш значущі фактори ризику розвитку РШ, а саме: поліпи шлунка, наявність в анамнезі виразкової хвороби шлунка, споживання їжі всухом'ятку, тютюнопаління на тлі зловживання алкоголем, вживання досить гарячих продуктів; захворювання шлунка у найближчих родичів, надлишкове споживання солоних продуктів, перенесені операції на шлунку в минулому, "нульова" та знижена кислотність шлункової секреції, наявність хелікобактерної інфекції, робота за умов шкідливого виробництва (пайка кольорових металів, виробництво гуми, бітуму), використання гострих приправ і копчених продуктів, що дозволило диференціювати пацієнтів за групами ризику. За результатами дослідження визначено причини передпухлинних станів, з'ясовано причини захворювання у пацієнтів підвищеного ризику, виявлено розбіжності у ранній стадії захворювання та запропоновано шляхи своєчасної діагностики та лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-1 +
Шифр НБУВ: РА356784

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Баб'як М.О. 
Підвищення надійності силових контактних з'єднань електропневматичних контакторів електровозів постійного струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.09 / М.О. Баб'як ; Дніпропетр. нац. ун-т залізнич. трансп. ім. В.Лазаряна. — Д., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено питання підвищення експлуатаційної надійності робот та здешевлення ремонту силових контактних з'єднань електропневматичних контакторів електровозів постійного струму шляхом заміни чи відновлення мідних контактів композиційними матеріалами (псевдосплавами). Проаналізовано особливості роботи та видів пошкоджень електропневматичних контакторів електровозів. Розроблено двомірну модель і новий спосіб оцінки показників параметричної надійності роботи сильнострумових контактів силових кіл електровозів за критеріями їх зносу та контактного опору з урахуванням кореляційного зв'язку між контактним опором і температурою контактів. Уперше встановлено закономірності зношування силових контактів, що відновлені різними матеріалами, електропневматичних контакторів електровозів постійного струму та зміни їх контактного опору від пробігу, сили та тривалості протікання тягового струму, кількості переключень контакторів за умов реальної експлуатації електровозів. Розроблено модель формування поступових відмов за критерієм зносу, що враховує фізику явищ зношення. На підставі результатів експлуатаційних випробувань розраховано ресурс контактних елементів, відновлених різними матеріалами. З застосуванням методу імовірнісного прогнозування визначено імовірності відмов за критерієм зносу контактів, відновлених напайками з усіх типів досліджених матеріалів за пробіг до ПР 3. Розроблено та впроваджено технологію відновлення контактів псевдосплавом МДК-3. Запропоновано основні операції технології пайки напайок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О232.15-083.1/9 +
Шифр НБУВ: РА328417

Рубрики:

      
5.

Пайкуш М.А. 
Підготовка майбутнього вчителя до профільного навчання фізики в загальноосвітніх закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.А. Пайкуш ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено стан проблеми підготовки майбутнього вчителя до профільного навчання фізики в теорії та практиці. Розкрито суть поняття "готовність учителя до профільного навчання фізики". Обгрунтовано методологічні засади готовості та загальнонаукові підходи до зазначеної підготовки вчителя у загальноосвітніх закладах. Побудовано модель, яка передбачає послідовні етапи формування готовності студентів на базі інтеграційного, компетентнісного, особистісно зорієнтованого, ймовірнісного та мотиваційного підходів. Розроблено критерії змістово-предметної, методичної та психолого-педагогічної готовності й принципи підготовки вчителя до профільного навчання фізики у загальноосвітніх закладах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2 р3-3,022
Шифр НБУВ: РА348589

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Петрик І.А. 
Процеси відновлення зварюванням та паянням лопаток газотурбінних двигунів з важкозварюваних сплавів на нікелевій та титановій основі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / І.А. Петрик ; НАН України. Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Розроблено промислові технологічні процеси відновлення високонавантажених лопаток з двофазних титанових і жароміцних нікелевих сплавів газоповітряного тракту газотурбінних авіадвигунів для продовження ресурсу їх роботи. Проаналізовано основні причини виходу з ладу деталей газотурбінних двигунів (ГТД). Відзначено, що під час роботи двигуна на лопатки діють динамічні силові і температурні навантаження та корозійне середовище газового потоку, розподіл термосилових навантажень нерівномірний по тілу лопатки і має градієнтний характер. Проведено класифікацію експлуатаційних пошкоджень лопаток, зокрема, за видами зношування, конструктивними ознаками, зонами виникнення, причинами виходу з ладу - для визначення їх ремонтопридатності та умов ремонту. Досліджено вплив режимів електронно-променевого (ЕПЗ) і аргонодугового зварювання (АДЗ), складу присадного матеріалу, режимів термічної обробки на структуру, механічні властивості, величину втомної міцності, зварних з'єднань та зварюваність титанового сплаву ВТЗ-1, жароміцного сплаву ЖС6У-ВИ для виготовлення лопаток авіадвигунів. Доведено, що стандартні прийоми і параметри ЕПЗ і АДЗ, знижують експлуатаційні властивості з'єднань по критеріях міцності, для ЖС6У-ВИ по критерію стійкості проти тріщиноутворення. Визначено величини погонної енергії, за яких забезпечуються оптимальні властивості зварних з'єднань. Проведено дослідження розподілу полів напружень в обсязі лопатки вентилятора ГТД-36 зі сплаву ВТЗ-1. Розроблено методику визначення зон ремонту зварюванням і запропоновано градієнтно-міцнісну модель вибору параметрів технологій, матеріалів і методів обробки зварних з'єднань на основі порівняння робочих напружень з міцністю ремонтних зварних з'єднань. Викладено узагальнюючий критерій зварюваності конструкційних матеріалів. Проаналізовано особливості розширення отриманих розрахункових зон ремонту для лопатки вентилятора зі сплаву ВТЗ-1 у порівнянні з припустимими зонами ремонту, встановленими відповідно до діючої нормативної документації. Вивчено вплив технологічних режимів обробки для лопаток зі сплаву ЖС6У-ВИ на стійкість проти утворення тріщин. Висвітлено особливості ремонту з застосуванням паяння у випадку неефективності ремонту лопаток методами зварювання. Визначено дефекти експлуатації за типом і місцем розташування, що можуть бути виправлені методом пайки. Розглянуто питання застосування стандартизованих в авіаційній промисловості припоїв, принципи одержання капілярних зазорів для щільних та міцних ремонтних паяних з'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-083.1/9 +
Шифр НБУВ: РА352769

Рубрики:

      
7.

Нікічанов 
Розробка припоїв на основі систем CaO-Al2O3-SiO2, BaO-Al203-SiO2, MnO- Al2O3-SiO2 для пайки високочистої корундової кераміки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Вячеслав Володимирович Нікічанов ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428
Шифр НБУВ: РА352288

Рубрики:

      
8.

Гонтовий С.В. 
Система автоматичного керування технологічним процесом пайки складених п'єзокерамічних перетворювачів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.В. Гонтовий ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 1999. — 21 с. — укp.

Досліджено та проаналізовано технологічний процес пайки складених п'єзокерамічних перетворювачів з точки зору підвищення показників їхньої якості та забезпечення повторюваності параметрів. Розглянуто основні етапи формування характеристик складених п'єзокерамічних перетворювачів та виділено фактори, які впливають на значення параметру їхньої якості - механічної добротності. Запропоновано, розроблено та досліджено систему автоматичного керування технологічним процесом індукційної пайки складених п'єзокерамічних перетворювачів. Запропоновано новий спосіб регулювання напруги поляризації. Розроблено математичну модель пристрою та процесу індукційної пайки складених п'єзокерамічних перетворювачів. Проведено оптимізацію параметрів та режимів роботи розробленого пристрою для індукційної пайки з метою поліпшення показника якості складених п'єзокерамічних перетворювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54-060.15

Рубрики:

      
9.

Пайкуш М. А. 
Теоретичні та методичні засади інтеграції природничонаукової та професійно-практичної підготовки майбутніх лікарів / М. А. Пайкуш. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації обгрунтовано проблему підготовки майбутнього лікаря на основі використання інтегративного підходу. Викладено авторську концепцію та розроблено модель інтеграції природничонаукової і професійно-практичної підготовки майбутнього лікаря. Обгрунтовано концептуальні засади формування та загальнопедагогічні умови реалізації системи інтеграції й експериментально доведено ефективність її впровадження у медичних закладах вищої освіти.^UFor the first time in thesis the problem of preparing a future doctor is based on the use of an integrative approach. The author's concept is outlined and the model of integration of the natural sciences is developed and vocational training of a future doctor, the general educational conditions of realization in the integrative system for natural science, are substantiated. The professional practical training of the doctors experimentally proved the effectiveness of its implementation in the educationalprocess of higher medical education institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Димчук А. В. 
Філософські засади соціальної доктрини масонства / А. В. Димчук. — Б.м., 2020 — укp.

Роботу присвячено реконструкції соціальної доктрини масонства та висвітлення її філософських засад в контексті масонської парадигми. Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що вперше в соціально-філософському ракурсі експліковані та представлені у синтетичній єдності філософські засади соціальної доктрини масонства як комплекс ідей, норм, цінностей, що базуються на синтезуванні здобутків піфагорійської традиції, руху розенкрейцерів, Християнської Кабали, вчень ідеологів масонства, в тому числі Й. Г. Фіхте та А. Пайка. Автором сформульовані в цілісному вигляді базисні змістовні складові соціальної доктрини масонства: віра у соціальний прогрес на основі будування моральної, вільної, емансипованої «досконалої людини», в раціональну гармонізацію всього соціокультурного буття через істинну науку і освіту, віра у Вищу Сутність / Великого Архітектора Всесвіту як гаранта гармонійного «будівництва» суспільства; впевненість в тому, що головна місія людини – реалізація Божественного «будівничого плану світу», боротьба з соціальною ентропією – «OrdoAbChao»; масонське братство – взірець для створення ідеального майбутнього суспільства вільних націй, найкращий інструмент «будівництва-обтесування». Виділені основні етапи формування масонської парадигми в Україні, проаналізований вплив масонської системи цінностей та орієнтацій на українську соціальну дійсність.^UThis work is dedicated to a reconstruction of the social doctrine of Freemasonry and the elucidation of its philosophical foundations in the context of the Masonic paradigm. The relevance of the present work lies in the constantly growing interest in the activities ofthe Freemasons and the demand for a complex, multi-level philosophical assimilation of the sociocultural phenomenon of Freemasonry from the point of view of its historical genesis and modern transformations in connection with this. The object of research is the social doctrine of Freemasonry as found in the totality of historical sources, stages of development and modern transmutations. The subject of this work is the philosophical foundations of the social doctrine of Freemasonry, which are reflected in its system of conceptions of its own goals and the function of the socio-historical development of humanity. The academic novelty of the results obtained through the research lies in the fact that this is the first time that the philosophical foundation of the social doctrine of Freemasonry as a complex of ideas, norms and values founded through a synthesis of the achievements of the ythagorean tradition, the Rosicrucian movement, Christian Kabbalah, and the doctrines of the ideologues of Freemasonry, including Johann Gottlieb Fichte and Albert Pike, has been explicated and presented in a synthetic totality. The basic substantive components are stated by the author in comprehensive form: a belief in social progress, founded on the development of a moral, free, emancipated ‘complete human', in the rational harmonisation of all socio-cultural existence through true science and education, a belief in a Supreme Being / The Grand Architect of the Universe; certainty in the fact that man's principal mission is the realisation of the Divine ‘construction plan for the world', the fight with social entropy: ‘Ordo Ab Chao'; the Masonic Brotherhood is a model for the creation of an ideal future society of free nations, the best instrument for ‘construction and smoothing'. The main stages of the formation of the Masonic paradigm in Ukraine are detailed, and the influence of the Masonic system of values and orientations on Ukrainian social reality is analysed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Петраш К. М. 
Закономірності керованого реакційного спікання, процесів структуроутворення та формування властивостей жаростійких сплавів на основі нікелю / К. М. Петраш. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню важливої науково-технічної задачі встановлення закономірностей реакційного спікання металічних композицій, які містять невзаємодіючі сполуки, та розробці жаростійких дисперсно-зміцнених ніхромів і технології одержання виробів з них.Вперше, на основі теоретичного аналізу з урахуванням колективних взаємодій в реакційних системах Ni-Al і Ti-Al, ґрунтуючись на уявленні проточного реактора побудовані термокінетичні моделі необоротних процесів, ініційованих контактним плавленням компонентів. Встановлено різного роду термокінетичні траєкторії розвитку процесу взаємодії. Виявлено, що особливо важливу роль в передачі енергії відіграє теплове випромінювання. Це дозволило ефективно застосувати безпосередній термічний аналіз для реагуючих сумішей.Вивчено експериментальну термокінетику реагуючих систем (Ni-Al, Ti-Al, Ni-Ti, Ni-Sn, Cu-Ti, Cu-Sn), які є основою промислових сплавів. Показано, що поведінка цих систем характеризується складною немонотонною змінною температури і має режими теплового вибуху та самопоширюваного високотемпературного синтезу. Така термокінетична поведінка підтверджує синергетичний характер реакційної взаємодії, як і було показано при моделюванні цих процесів. Це стало основою експериментального вивчення закономірностей спікання.Аналіз кривих усадки та порівняння відносної густини сирих і спечених порошкових заготовок з металевих сумішей показав, що процес реакційного спікання ініціюється разом з появою перитектичної чи евтектичної рідини. Виявлено, що зразки практично усіх досліджених порошкових подвійних систем з відносною густиною понад 80 % дають значний ріст об'єму в процесі спікання. Проте введення певної кількості хімічно інертних домішок локалізує реакційніпроцеси по всьому об'єму пресовок і не дає змоги дрібним порам збиратися в каверни. Це сприяє сповільненню росту пресовок і, з часом, приводить до значної усадки. Дрібні пори в кожному з малих локальних об'ємів беруть участь у масопереносі і забезпечують ущільнення на пізніх стадіях спікання.Розроблено із застосуванням реакційного спікання жаростійкі дисперсно-зміцнені сплави на основі ніхрому з вмістом алюмінію до 6 % і оксиду ітрію (Y2O3) до 1,5% та відпрацьовано технології отримання виробів з них. Зокрема, режими прокатки товстих заготовок і тонких листів товщиною до 0,1 мм. Розроблено склади припоїв та умови термореакційної пайки для товстих заготовок, що використовуються при виготовленні повітрозабірника гіперзвукового літака. Також відпрацьовано режими пайки та інші технологічні операції для виготовлення теплозахисних панелей гіперзвукових і багаторазових космічних апаратів.Отримані фізико-механічні та функціональні властивості дисперсно-зміцнених ніхромів забезпечують в сукупності необхідну працездатність багаторазових космічних систем за температур до 1200 0С.Ключові слова: синергетична модель, термокінетика, реакційне спікання, самопоширюваний високотемпературний синтез, тепловий вибух, інтерметаліди, дисперсно-зміцнені ніхроми, жаростійкість, жароміцність, утомна міцність.^UThe dissertation is devoted to solving an important scientific and technical problem of establishing the regularity of the reaction sintering of metal compositions that containnon-interacting compounds, and the development of heat-resisting dispersion-hardened nichrome and the technology of obtaining products of them.For the first time, thermokinetic models of irreversible processes initiated by contact melting of components based on theoretical analysis taking into account collective interactions in the Ni-Al and Ti-Al reaction systems of and the representation of the flow reactor were constructed.Different kinds of thermokinetic trajectories of interaction process development were established. It was revealed that thermal radiation plays a particularly important role in the transmission of energy, which made it possible to effectively apply a direct thermal analysis for reacting mixtures.The experimental thermokinetics of reacting systems (Ni-Al, Ti-Al, Ni-Ti, Ni-Sn, Cu-Ti, Cu-Sn), which are the basis of industrial alloys were studied. It is shown that the behavior of these systems is characterized by a complex non-monotonic change in temperature and occurs in the regimes of thermal explosion and self-propagating high-temperature synthesis.Such thermokinetic behavior confirms the synergistic nature of the reaction interaction, as was shown in the simulation of these processes. This became the basis of the experimental study of the regularities of sintering.The analysis of shrinkage curves and the comparison of the relative density of raw and sintered powder blanks from metal mixtures showed that the reaction sintering process is initiated (along) with the appearance of a peritectic or eutectic fluid.It has been found that samples of almost all investigated powder double systems with a relative density of more than 80% give a significant increase in volume during the sintering process.However, the introduction of a certain amount of chemically inert impurities localizes the reaction processes throughout the volume of the presses and prevents small pores from being coagulated into cavities.This contributes to the slowing of the growth of the raw powder blanks and, eventually, leads to significant shrinkage. Small pores in each small local volume take part in the mass transfer and activate the shrinkage process in the late stages of sintering. Heat-resistant dispersion-hardened alloys based on nichrome with an aluminum content of up to 6% and yttrium oxide (Y2O3) up to 1,5% were developed using reaction sintering, as well as developed technologies for producing products from them, in particular, the modes of rolling thick billets and thin sheets with a thickness of up to 0.1 mm. Solder compositions and thermo-reaction soldering conditions for thick blanks were developed, which are used in the manufacture of the air intake of a hypersonic aircraft. Soldering regimes and other technological operations for the manufacture of heat-protective panels for hypersonic and reusable spacecraft were also worked out. The obtained physical-mechanical and functional properties of dispersion-strengthened nichromes provide in aggregate the necessary performance of reusable space systems at the temperatures up to 1200 0C.Key words: synergetic model, thermokinetics, reacting sintering, self-propagating high-temperature synthesis, thermal explosion, intermetallics, dispersed-strengthened nichroms, heat resistance, refractory, fatigue strength.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Зорік І. В. 
Технологія відновлення і ремонту деталей авіаційних двигунів / І. В. Зорік. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – пошкоджені лопатки ГТД, а також процес формування детонаційно-газових покриттів з урахуванням стану поверхневого шару після підготовки під напилення і монтажні роботи із закріпленням, фіксацією і перевіркою геометричних параметрів тракту; мета дослідження − розроблення і створення технології відновлення і ремонту деталей авіаційних двигунів, що дозволяють збільшити життєвий цикл роботи двигуна; методи дослідження – виконання досліджень базується на загальних рівняннях механіки суцільних середовищ, які враховують внесок кінетичної енергії, теорію математичної статистики і рівняння теплопровідності; достовірність отриманих результатів підтверджено експериментальними дослідженнями і корелюється з отриманими результатами інших розробників; дослідження проводилися в три етапи: визначення енергетичних параметрів потоку, визначення адгезійної і когезійної міцності покриттів, монтаж відремонтованих лопаток з контролем параметрів; результати – проведена модернізація газодетонаційного пристрою де розроблено вихровий дозатор, який дозволяє підвищити точність дозування порошку та розроблено систему подачі газів на основі електромагнітних клапанів, що дозволяє застосовувати різні енергоносії; розроблено систему автоматизованого керування детонаційним пристроєм; розроблено виготовлено і доведено до впровадження обладнання, що дозволяє робити випайку зношених лопаток і після їх відновлення; розроблено комплексну технологію нанесення покриттів із матеріалів Al2O3, ZrO2, ВН-20, КХН-15 з рекомендованими режимами і пайки лопаток у півкільцях спрямувальних апаратів; ступінь впровадження – результати впроваджені на ПАТ «Мотор Сич», м. Запоріжжя, у навчальний процес кафедри технології виробництва авіаційних двигунів Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»; галузь використання – відновлення і ремонт деталей в авіаційному та загальному машинобудуванні.^UObject of research - damaged blades of the gas turbine engine, as well as the process of formation of detonation-gas coatings taking into account the condition of the surface layer after preparation for spraying and installation work with fixing, fixing and checking the geometric parameters of the tract; the purpose of the study - the development and creation of technology for the restoration and repair of aircraft engine parts that increase the life cycle of the engine; research methods - research is based on general equations of mechanics of continuous media, which take into account the contribution of kinetic energy, the theory of mathematical statistics and the equation of thermal conductivity; the reliability of the obtained results is confirmed by experimental studies and correlates with the obtained results of other developers; researches were carried out in three stages: definition of power parameters of a stream, definition of adhesive and cohesive durability of coverings, installation of the repaired blades with control of parameters; results - modernization of the gas detonation device was carried out where a vortex dispenser was developed, which allows to increase the accuracy of powder dosing and a gas supply system based on solenoid valves was developed, which allows to use different energy carriers; the system of automated control of the detonation device is developed; developed manufactured and brought to the introduction of equipment, which allows you to solder worn blades and after their restoration; the complex technology of drawing coverings from materials Al2O3, ZrO2, VN-20, KHN-15 with the recommended modes and the soldering of blades in semirings of directing devices is developed; degree of implementation - the results are implemented at PJSC "Motor Sich", Zaporozhye, in the educational process of the Department of Technology of aircraft engines of the National Aerospace University M. E. Zhukovsky "Kharkiv Aviation Institute"; field of use - restoration and repair of parts in aviation and general mechanical engineering.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського