Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (164)Реферативна база даних (1786)Книжкові видання та компакт-диски (553)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАРОВ$<.>+<.>K=КОТЕЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 146
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Адель Мохаммед Р. Аль-Тувайні 
Автоматизована діагностика технічного стану тепломасообмінних систем і устаткування енергоустановок на основі математичного моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Адель Мохаммед Р. Аль-Тувайні ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод параметричної діагностики технічного стану тепломасообмінних систем і устаткування енергоустановок електростанцій на базі лінійних діагностичних моделей. Запропоновано ітераційний метод ідентифікації математичних моделей технологічних процесів у тепломасообмінному енергетичному устаткуванні за умови невідповідності розрахункових й експлуатаційних даних. Удосконалено математичні моделі тепломасообмінних систем і устаткування різного призначення: котельної та конденсаційної установок, системи регенеративного підігріву основного конденсату та живильної води, випарної установки для знесолення морської води у складі теплових схем енергоустановок електростанцій, що імітують їх функціональний стан.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З37-5-05 +
Шифр НБУВ: РА328650

Рубрики:

      
2.

Фан Конг Там 
Аеродинамічне удосконалення лопаткових апаратів турбомашин на основі обернених задач: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.16 / Фан Конг Там ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки методу розв'язання прямої й оберненої задач для тривимірної течії в шарі змінної товщини на вісесиметричній поверхні течії. У даному методі пряму й обернену задачі розділено на незалежні одна від одної окремі підзадачі, які можна розв'язувати в будь-якій послідовності або одночасно, що забезпечує можливість контролювати окремі ділянки проектованої лопатки з точки зору міцності та технологічності, та значно скорочує час проектування. Розроблено методику оптимального проектування решіток профілів з великим кутом повертання потоку. Спроектовано робочу решітку для циліндра високого тиску потужної парової турбіни, профіль якої має локальні хвилеподібні контури, а її коефіцієнт скінченних втрат значно нижчий, ніж у решітки атласних профілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363-011.41
Шифр НБУВ: РА375246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Котелевець А.В. 
Актуальні питання правозастосовчої діяльності у галузі екології: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / А.В. Котелевець ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам правозастосовної діяльності у сфері екології, розглянутої як діяльність компетентних державних та громадських органів у межах своїх повноважень стосовно застосування норм екологічного права з метою захисту прав та інтересів відповідних суб'єктів. Розкрито зміст поняття правозастосовної діяльності в галузі екології, необхідним елементом визначення якої є самозастосування норм екологічного права. Визначено основні суб'єкти застосування норм екологічного права, до складу яких увійшли місцеві органи влади і управління, спеціальні природоохоронні органи, органи суду, прокуратури, міліції, громадські організації, власники і природокористувачі певних природних ресурсів. На основі комплексного аналізу повноважень даних суб'єктів правозастосовної діяльності у сфері екології виявлено елементи дублювання в повноваженнях деяких органів, викладено рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)03
Шифр НБУВ: РА310969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Павлюченко Н.А. 
Алелопатичні особливості ISyringa vulgaris L./I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Н.А. Павлюченко ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше проведено комплексну алелопатичну оцінку рослин і ризосферного грунту бузку з урахуванням сортових особливостей. Установлено, що його алелопатична активність та фітотоксичність ризосферного грунту обумовлені вмістом фенольних сполук. Визначено, що рослинні рештки бузку є одним з основних факторів алелопатичної грунтовтоми. Виявлено порушення синтезу основних фотосинтетичних пігментів та одночасне збільшення даної активності, вмісту проліну та фенолів, активності поліфенолоксидази у листках сіянців бузку, які зростають у грунті з-під довготривалої культури S. vulgaris та в процесі внесення рослинних решток у паровий грунт, що є проявом стресового стану рослин. Доведено, що Syringa vulgaris є аутоінтолерантним видом, тобто негативно реагує на власні алелопатично активні речовини, що накопичуються в грунті внаслідок його довготривалого вирощування. Досліджено, що спільне застосування негуміфікованої (Brassica rapa var. oleifera) та гуміфікованої органічної речовини підвищує адаптаційну здатність Syringa vulgaris до алелопатичного стресу. Зазначено, що такий ефект можна пояснити активізацією процесів мікробіологічного руйнування фітотоксичних алелопатично активних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.87-28 +
Шифр НБУВ: РА325055

Рубрики:

      
5.

Асайонок О.В. 
Аналіз напружено-деформованого стану та власних коливань вузлів турбін на основі МСЕ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / О.В. Асайонок ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження тривимірного напружено-деформованого стану (НДС) та власних коливань вузлів гідравлічних і парових турбін з урахуванням контакту елементів та наявності тріщин. Дану задачу розв'язано за допомогою багатосіткового методу скінченних елементів. З метою поліпшення збіжності методу запропоновано модифікацію його операторів - пряму побудову проміжної скінченноелементної моделі і числову побудову оператора конденсації. Удосконалено метод урахування недосконалостей структури у вигляді тріщин для динамічних задач. Проведено тестування запропонованих методик. Створено спеціалізований програмний комплекс з розвинутим вхідним і вихідним інтерфейсами. Встановлено вплив різних конструктивних і технологічних факторів на НДС та власні коливання вузлів гідравлічних і парових турбін. Вперше вивчено вплив контактного обпирання та появи тріщин в лопатковому апараті на НДС діафрагми парової турбіни. Досліжено вплив довжини та глибини тріщини в лопаті робочого колеса радіально-осьової гідротурбіни на власні коливання. Встановлено вплив системи тріщин різної орієнтації та довжини в лопаті поворотно-лопатевої гідротурбіни на її власні коливання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З563.3-04-012 + З363.2-04-012 +
Шифр НБУВ: РА350811

Рубрики:

      
6.

Корольов О.В. 
Аналіз, моделі та діагностика кризових теплогідравлічних явищ в енергообладнанні АЕС: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.14 / О.В. Корольов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 33 с. — укp.

Установлено, що наслідком електронагріву є електродинамічні сили, що визначають вібрацію поверхні нагріву та виникнення ТАК. Доведено вплив електродинамічних сил на вібрацію поверхні теплообміну. Установлено істотну відмінність акустичних спектрів, одержаних за змінного й акумуляторного струму, експериментально доведено, що відмінності у таблицях критичного теплового потоку визначаються видом обігріву. Установлено причини появи S-подібних кривих кипіння. Розроблено метод вимірювання температури поверхні нагріву з застосуванням індикатора. Установлено факт зниження гідравлічного опору каналу, що обігрівається, за рахунок електродинамічної вібрації стінок каналу. Розроблено метод діагностики снарядно-пробкових режимів двофазного потоку. Установлено закономірність самоорганізації двофазного потоку за кризи течії. Одержано вирази для розрахунку швидкості звуку та частотних характеристик каналів з двофазними та підкипаючими потоками. Розроблено моделі течії телоносія в каналах, що обігріваються, показано можливість реалізації за цих умов високочастотних коливань. Розроблено метод розрахунку радіаційного підйому тиску у пароводяному інжекторі. спектра акустичного сигналу від характеру течії. Розроблено положення щодо створення системи акустичного контролю протікання даних з'єднань верхнього блока реактора ВВЕР-1000. За результатами досліджень розроблено практичні додатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-042.2 +
Шифр НБУВ: РА350261

Рубрики:

      
7.

Сас Н.Б. 
Визначення періоду докритичного росту тріщин високотемпературної повзучості в матеріалах і елементах конструкцій: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Н.Б. Сас ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

У межах механіки руйнування пружно-пластичних тіл сформульовано математичну модель для дослідження росту в конструкційних матеріалах тріщин високотемпературної повзучості, визначення залишкового ресурсу елементів конструкцій та їх високотемпературної міцності з використанням першого закону термодинаміки стосовно механіки сповільненого руйнування тіл за високотемпературної повзучості. Розкрито домінуючу роль у даному процесі періоду усталеної повзучості. Удосконалено метод еквівалентних площ для ефективної реалізації запропонованої моделі та наближеного визначення періоду докритичного росту в тривимірних тілах тріщин високотемпературної повзучості. Встановлено, що зміна площі тріщини високотемпературної повзучості у разі її поширення у полі однорідних напружень тривимірного тіла мало залежить від конфігурації її контуру і тому замінюється кодовим контуром за відповідних початкових і кінцевих розмірів. Запропоновано критерій високотемпературної міцності тонкостінних елементів конструкцій з тріщинами, який базується на розв'язку задачі про межово-рівноважний стан пластини з довільно орієнтовною тріщиною високотемпературної повзучості за двовісного розтягу. Даний критерій підтверджено відомими в літературі результатами експериментальних досліджень. Сформульовано задачу про докритичний ріст тріщин високотемпературної повзучості в стінці паропроводу, його зварному з'єднанні, у колесі парової турбіни та визначено їх залишковий ресурс. Запропоновано спосіб наближеного розв'язку даної задачі. Розв'язано деякі нові задачі про кінетику поширення тріщин високотемпературної повзучості у пластинах і тривимірних тілах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж4-028.4 + В251.6,022 + В251.104,022 +
Шифр НБУВ: РА360028

Рубрики:

      
8.

Скляров В.П. 
Вплив електризації вологої пари на процеси конденсації в теплоенергетичних установках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.П. Скляров ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто причини появи та механізми утворення зарядів у вологому паровому потоці та їх вплив на процеси конденсації у парових турбінах. Запропоновано методику та конструкції електричних зондів для вимірювання густини зарядів у рухомому вологому паровому потоці. Розглянуто методи та засоби керування густиною зарядів у вологому потоці. Наведено конструкції пристроїв, які дозволяють за рахунок електричного впливу на вологий паровий потік керувати процесами конденсації. Показано, що нейтралізація парового потоку за останнім ступенем турбіни знижує коефіцієнт повних втрат у вихлопному тракті на 10 - 12 % від вихідного значення, а додаткова електризація пари в зоні конденсатора збільшує вологість більше, ніж на 1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-01
Шифр НБУВ: РА316818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сливка Г.В. 
Вплив ізамбену (амізону) на ефективність імунопрофілактики та терапії дрібних домашніх тварин при захворюваннях різної етіології: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Г.В. Сливка ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше на дослідах на собаках і котах доведено, що ізамбен має суттєві переваги у порівнянні з традиційними імуномодуляторами. Доведено, що даний препарат має протизапальну, жарознижувальну, болезаспокійливу, інтерфероногенну дію за умов in vivo та in vitro, прискорює диференціацію попередників макрофагів, посилює клітинний імунітет. Установлено, що ізамбен підвищує ефективність вакцинації собак проти чуми м'ясоїдних, вірусного гепатиту, паровірусного ентериту, аденовірозу та ефективніть лікування собак у разі бабезіозу, кон'юктивіту, соркоптозу, а також котів за аденовірозу, кон'юктивіту, саркоптозу. Показано, що за умов антропогенного навантаження за існуючих технологій утримання дрібних домашніх тварин імунний статус їх організму потребує постійної корекції та реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.351-7 + П873.354-7 +
Шифр НБУВ: РА338684

Рубрики:

      
10.

Воробець М. М. 
Вплив фінішної хімічної обробки на формування і властивості поруватого кремнію та кадмій телуриду: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / М. М. Воробець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 21 с.: табл., рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.2-1 + Г122.425-1 + Г576.75
Шифр НБУВ: РА385100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Котелянець О. О. 
Врегулювання етнополітичних конфліктів на Південному Кавказі як чинник формування регіональної системи безпеки: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.03.02 / О. О. Котелянець ; Рада нац. безпеки і оборони України ; Нац.ін-т проблем міжнар. безпеки. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше проаналізовано безпекову політику геополітичних акторів у контексті врегулювання конфліктів на Південному Кавказі. Доведено вкорінення практики застосування провідними суб'єктами міжнародних відносин принципів подвійних стандартів до врегулювання регіональних етнополітичних конфліктів, що створює передумови для їх ескалації та поглиблення міжетнічного протистояння. Запропоновано комплексний підхід до вивчення історичних передумов виникнення етнополітичних конфліктів. Показано, що в основу еволюції південно-кавказьких конфліктів закладено процес політичного дозрівання залежних націй з перспективою їх державотворення. Вдосконалено наукове тлумачення феномену етнополітичного конфлікту та його впливу на формування регіональної системи безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(53) + Ф4(922.8/961)64
Шифр НБУВ: РА374186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Демчишин А. А. 
Геометричне моделювання очищення парових потоків матеріалів у вакуумі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.01 / А. А. Демчишин ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 24 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання геометричного моделювання процесу очищення парових потоків у разі дугового й електронно-променевого випарювання матеріалів у вакуумі технології фізичного осадження з парової фази (Physical Vapor Deposition). Проведено формалізацію способів побудови робочих поверхонь електронно-іонного обладнання. Створено алгоритмічну основу розрахунку багатократного відбиття променів від поверхонь, апроксимованих трикутними відсіками площини, та заданих у неявній і векторно-параметричній формі. Одержано рівняння сім'ї поверхонь однакової опроміненості, встановлено, що поверхня однакової опроміненості, яка відповідає k = 0, є поверхнею катакаустики. Розв'язано задачу розрахунку товщини осаджуваного покриття за схеми напилення з розжарюваним відбивачем. Розроблено методику імітаційного геометричного дослідження просторового розподілу багаторазово відбитих променів за допомогою сферичних і гіперсферичних карт відбиття, яка не залежить від складності поверхні рефлектора. Розраховано ступінь очищення плазми для чотирьох модифікацій фільтрів відкритого типу з фрактальною моделлю поведінки джерела макрочасток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.05-1
Шифр НБУВ: РА378602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гасюк О.І. 
Динаміка багатовитратного запобіжного клапану непрямої дії на тиск 25 - 32 МПа в режимі перевантаження гідроагрегата підйому вала турбіни: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / О.І. Гасюк ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження з метою поліпшення статичних і динамічних характеристик багатовитратного запобіжного клапана непрямої дії у складі гідроагрегата підйому вала парової турбіни. Розроблено комплекс математичних моделей: насоса, запобіжного клапана непрямої дії, довгого трубопроводу, гідростатичного підшипника. Відзначено, що запропоновану модель з запобіжним клапаном подано стосовно будь-якої змінної нелінійним диференціальним рівнянням VII порядку. Наведено результати аналізу коливань тиску у напірному трубопроводі з частотою 3,7 Гц.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-043-016 +
Шифр НБУВ: РА335091

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Бережняк Г.П. 
Діяльність академіка С.П. Сиром'ятникова в контексті розвитку вітчизняного паровозобудування (перша половина XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Г.П. Бережняк ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено життя, наукову, адміністративну та педагогічну діяльність видатного вітчизняного ученого-залізничника С.П. Сиром'ятникова (1891 - 1951), висвітлено його суттєвий внесок у розвиток вітчизняного паровозобудування та паровозної теплотехніки першої половини XX ст. На підставі залучення значного масиву джерел досліджено процес становлення особистості С.П. Сиром'ятникова, проаналізовано основні принципи та результати наукової діяльності ученого. Розкрито основні аспекти розвитку науки та техніки у галузі залізничного транспорту в Україні у радянський період, проведено порівняльне дослідження даного процесу з зарубіжним. Показано внесок С.П. Сиром'ятникова у розвиток вітчизняного паровозобудування, наведено відомості про наукову діяльнісь ученого щодо модернізації паровозів. Встановлено, що С.П. Сиром'ятников вперше описав тепловий процес паровоза. Доведено, що науковий і педагогічний доробок ученого став теоретичною базою для розвитку нових ідей і напрямків наукових досліджень у галузі залізничного транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О2 д (4УКР) Сиром'ятников, С. П.
Шифр НБУВ: РА370584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Котелевець Н.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності клінічного застосування нового препарату - феполен на основі продуктів бджільництва, призначеного для лікування простатитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Н.В. Котелевець ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено та доведено лікувальну ефективність феполену на різних моделях експериментальних простатитів, яка проявлялась у відновленні структури та функції передміхурової залози. Експериментально встановлено здатність феполену стимулювати сперматогенез. Установлено протизапальну дію феполену, показано, що цей ефект реалізується переважно внаслідок впливу на ліпооксигеназу, ніж на циклооксигеназу. У дослідженні антиоксидантної активності феполену за умов in vitro та in vivo на моделі гострого токсичного ураження печінки вперше доведено його антиоксидантні властивості. Виявлено виражену анальгізувальну активність феполену, яка перевершує активність препаратів порівняння пепонену та тріанолу в 2,4 та 4,0 рази відповідно. Установлено мембраностабілізувальну дію феполену, яка перевершувала активність препаратів порівняння пепонену та тріанолу в 1,8 та 4,5 рази відповідно. Вивчено токсичність феполену, показано його нешкідливість за експериментальних гострого та хронічного простатитів. Досліджено дію феполену на морфофункціональний стан печінки за умов експериментальних хронічного та токсичного процесів і встановлено його виражену гепатопротекторну активність, яка перевершувала активність препарату порівняння "Силібору". На підставі результатів вивчення хронічної токсичності встановлено гіполіпідемічну дію феполену, що є одним з механізмів його гепатопротекторної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 +
Шифр НБУВ: РА346667

Рубрики:

      
16.

Сеньків В.М. 
Екстрагування з твердих тіл в умовах періодичного вакуумування системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / В.М. Сеньків ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси екстрагування за умов періодичного кипіння розчинника під вакуумом. Визначено основні параметри, що впливають на кінетику вилучення цільового компонента за умов постійного та періодичного вакуумування системи. На підставі результатів експериментальних досліджень визначено оптимальні умови проведення екстрагування з періодичним кипінням розчинника. Описано механізм інтесифікації утворення у капілярі конвективного потоку розчинника, виникнення якого обумовлено процесами росту, виходу та схлопування парових бульбашок. Показано, що за умов періодичного вакуумування для різних об'єктів швидкість екстрагування та глибина зони конвективного переносу зростають у 3-5 разів у порівнянні з умовами механічного перемішування та постійного вакуумування. Вперше одержано критеріальні залежності, на базі яких визначено коефіцієнти масовіддачі для процесу екстрагування. Створено технологію утилізації гальваношламів методом екстрагування за умов періодичного кипіння розчинника. Вперше розроблено принципову схему масообмінного апарата для екстрагування за умов періодичного вакуумування та алгоритм його розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.4 +
Шифр НБУВ: РА350387

Рубрики:

      
17.

Аксьонова І. М. 
Енерго- та ресурсозберігаючі технології муніципальної теплоенергетики на основі установок термознешкодження відходів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / І. М. Аксьонова ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено принципи теплопостачання міської території автономними котельними установками термічного знешкодження твердих побутових відходів. Визначено критерії оцінки й аналізу території теплопостачання для проведення інженерного районування. Сформовано принципи та методи інженерного районування міського середовища для раціонального розміщення автономних котелень з установками термічного знешкодження твердих побутових відходів. Досліджено поля швидкості, тиску, температури та передача теплової енергії теплоносію. Встановлено тип пристрою спалювання, найбільш ефективно та безпечно нейтралізуючий тверді побутові відходи. Проведено еколого-економічне обгрунтування даного засобу термознешкодження твердих побутових відходів з утилізацією тепла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-5
Шифр НБУВ: РА372893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Корбут В.П. 
Енергозберігаючі технології створення повітряно-теплових режимів теплових електростанцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.03 / В.П. Корбут ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Доведено переважний вплив на повітряно-тепловий режим теплових електростанцій (ТЕС) особливостей формування конвективних потоків у нагрітих вертикальних поверхонь котлів і в каналах між ними. Показано, що неврахування даного чиннику під час вибору схем організації повітрообміну і в розрахункових методиках призводить до значного температурного розшарування за висотою котельного відділення з відповідним переохолодженням нижніх та перегрівом верхніх зон, перевитратою теплової енергії на нагрів припливного та дуттьового повітря та значними тепловими втратами від обладнання. Сформульовано положення про необхідність переходу на зональні за висотою аераційно-механічні системи створення повітряно-теплового режиму з мінімізацією градієнта температур для зниження потужності термогравітаційних течій та раціонального тепловикористання. Запропоновано уточнену фізичну модель термогравітаційної турбулентної течії середовища у вертикальному каналі, а також систему вихідних рівнянь для теоретичного опису швидкісних, температурних і тепломасообмінних характеристик цієї течії. Вперше задачу визначення основних характеристик термогравітаційного потоку середовища розв'язано комплексно для всіх ділянок за висотою каналу для граничних умов першого та другого роду. На підставі результатів проведених за уточненими методиками експериментальних досліджень одержано дані стосовно характеристик термогравітаційних потоків у вертикальних каналах і вивчено вплив горизонтального струменевого перекриття каналу на характеристики термогравітаційного потоку в ньому. Визначено швидкості та температури повітря в об'ємах приміщень, а також температури поверхонь огороджень за різних умов та різних схем організації повітрообміну. За розробленою методикою числового моделювання одержано динамічні та теплові характеристики внутрішнього та зовнішнього повітряно-теплового режиму головних корпусів ТЕС з урахуванням взаємодії вітрового потоку з неізотермічними поверхнями цих споруд. Розроблено концепцію енергоощадних технологій створення повітряно-теплового режиму ТЕС з використанням багатозональних аераційно-механічних систем організації повітрообміну та тепловикористання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З37-432 +
Шифр НБУВ: РА324371

Рубрики:

      
19.

Аль Уста Айман 
Ефективність використання відновлювальної енергії на об'єктах промислового теплопостачання Сирії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Аль Уста Айман ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично та практично обгрунтовано технічну можливість створення комбінованої системи теплопостачання (КСТ) для об'єктів промислового теплопостачання на базі сонячних приставок для котельних установок. Запропоновано конструктивну схему КСТ, а також розроблено математичні моделі процесів теплообміну в елементах КСТ з урахуванням геліотехнічних можливостей регіону експлуатації. Наведено математичні моделі кліматичних умов Сирії, визначено енергетичні характеристики сонячної приставки до котельної установки з урахуванням гідравлічних схем багатомодульної структури сонячних колекторів у процесі довготривалої експлуатації системи. Визначено техніко-економічні характеристики системи та доцільність її використання в складі КСТ. Розроблено методику, алгоритми та програми числового моделювання теплових процесів у ній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З637(5СИР) + З38 +
Шифр НБУВ: РА325593

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Храновський В.Д. 
Закономірності впливу умов осадження, легування та термічного відпалу на структурні, оптичні та електричні властивості плівок оксиду цинку: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Д. Храновський ; НАН України; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено закономірності зміни структурних, електричних і оптичних властивостей плівок ZnO внаслідок варіювання умов осадження, легування донорними домішками та післяростового відпалу. Встановлено покращення структурної досконалості плівок. Показано, що застосування гомоепітаксійного буферного шару ZnO між підкладкою та основою плівкою призводить до зменшення напруг у плівці та до покращення її люмінесцентних властивостей. Виявлено, що наявність водню в плівках ZnO не впливає на їх структуру та морфологію поверхні, однак спричиняє значну зміну спектра люмінесценції - посилення інтенсивності екситонної емісії та ефективне пригнічення дефектної люмінесценції. На пракладі плівок ZnO проаналізовано переваги методу хімічного осадження з парової фази, застосування металоорганічних сполук як вихідних речовин та позитивний ефект використання плазмового розряду. Зазначено, що процес металоорганічного хімічного осадження з парової фази, підсилений плазмою, є перспективним для низькотемпературного вирощування плівок ZnO, а також використання їх як активного матеріалу в світловипромінюючих пристроях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В371,022 +
Шифр НБУВ: РА366965

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського