Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (2903)Книжкові видання та компакт-диски (203)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕРЕБУДОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 544
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Красюк О.А. 
Комплексна ехо-радіонуклідна діагностика порушень гемодинаміки у хворих на міокардит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / О.А. Красюк ; Укр. НДІ онкології і радіології. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню ефективності діагностики порушень центрального та периферичного кровообігу у хворих на міокардит. На підставі обстеження 167 хворих та 20 осіб контрольної групи запропонована методика синхронної радіоциркулографії. Визначено наявність, крім гіпер- та гіпокінетичного, двох парадоксальних типів гемодинаміки. Доведено, що в процесі становлення і прогресування недостатності кровообігу відбувається ступінчата адаптивна перебудова типів гемоциркуляції в наступній послідовності: гіперкінетичний; I-парадоксальний; II-парадоксальний; гіпокінетичний. Продемонстрована залежність характеру кардіальних та екстракардіальних пристосовно-компенсаційних механізмів адаптації функціональної системи кровообігу від стадії недостатності кровообігу та типу гемоциркуляції. Розроблено науково обгрунтований алгоритм застосування ехокардіографії та синхронної радіоциркулографії в процесі комплексного обстеження хворих на міокардит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-436.7

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Вербицький В.Г. 
Нелінійна стійкість багатоланкових систем з коченням, дивергентні біфуркації та катастрофи стаціонарних станів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.01 / В.Г. Вербицький ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 1998. — 31 с. — укp.

Розроблено методи аналізу k-параметричних сімей стаціонарних станів багатоланкових систем з коченням. Подаються нелінійні постановки задач динаміки систем з коченням, які дозволяють врахувати вплив конструктивної схеми, існуючих дефектів її симетрії та зовнішніх силових збурень на одну з найбільш суттєвих в експлуатаційній практиці характеристик - множину стаціонарних станів та умови їх стійкості. Простежено розвиток аналітичних та чисельних алгоритмів побудови межі статичної стійкості в просторі двох та трьох параметрів, визначається характер безпеки межі та механізм його зміни на основі аналізу перебудови особливостей поверхонь стаціонарних станів (катастроф).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.47-01

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Кузнєцов І.В. 
Молекулярні механізми адаптації колагенових структур до зміни температури: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.В. Кузнєцов ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

Проведено порівняльне дослідження основних етапів обміну колагену, що забезпечують його стабільність на молекулярному та надмолекулярному рівнях у процесі температурної адаптації у пойкілотермних, гібернантних та гомойотермних тварин. Показано, що в усіх випадках основні етапи обміну колагену змінюються однаково, що забезпечує позитивну кореляцію між термостабільністю колагену та температурою навколишнього середовища. Така перебудова обміну пов'язана із зміною синтезу, процесінгу та розпаду колагену. В експериментах in vitro продемонстровано також, що при зниженні температури інкубаційного середовища інтенсифікується розпад більш термостабільного та синтез менш термостабільного колагену. Показано, що такі механізми швидкої адаптації колагенових утворень до температури середовища можуть безпосередньо використовуватися пойкілотермними хребетними, що існують в умовах різних сезонних змін температури. Схожі механізми використовуються і гібернантними ссавцями, температура тіла яких також може швидко змінюватися протягом короткого часу при переході від стану бадьорості до стану сплячки. Зроблено висновок, що у гомойотермних ссавців у ході еволюції також залишився реліктовий механізм температурної адаптації колагенового каркасу сполучної тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.32 колаген

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Борковський В.В. 
Морфогенез кісток скелета при фізичних навантаженнях після гіпокінезії та в період реадаптації (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / В.В. Борковський ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Горбачевського. — Тернопіль, 1998. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням росту, будови та хімічного складу довгих трубчастих кісток при довготривалих фізичних навантаженнях динамічного та статичного характеру після перебування тварин в умовах гіпокінезії, а також при реадаптації. У дисертації вперше встановлено закономірність адаптаційно-реадаптаційних перетворень у довгих трубчастих кістках при фізичних навантаженнях після гіпокінезії. Встановлено, що розвиток і ступінь структурних змін у динаміці реадаптаційних перетворень кісток скелета після фізичних навантажень у тварин, які знаходились попередньо в умовах гіпокінезії, знаходяться у прямій залежності від виду, інтенсивності та тривалості відновного періоду. Помірні динамічні і статичні навантаження після гіпокінезії справляють позитивний вплив на процеси росту, формоутворення кісткової тканини, її будову, хімічний склад, підсилюючи при цьому апозиційні процеси. Тривале тренування тварин інтенсивними динамічними навантаженнями після гіпокінезії викликає у тварин стан помітної фізичної перевтоми, незначно активізуючи при цьому лише поздовжній ріст трубчастих кісток за вираженого зниження темпів росту цих кісток у товщину. Основні результати праці дають можливість пізнати механізми адаптаційних і репаративних перетворень в кістках скелета, визначити діапазон її компенсаторних резервів, прогнозувати у тренувальних процесах напрямок перебудови кісткової тканини в залежності від виду фізичного навантаження, його тривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.134*33,022

Рубрики:

      
5.

Терновська Т.К. 
Перебудова геному м'якої пшениці (ITriticum Aestivum L/I) для її генетичного аналізу та інтрогресії генів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / Т.К. Терновська ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-31,022

Рубрики:

      
6.

Рудницька О.Г. 
Функціональна морфологія мікрогемоциркуляторного русла міокарда при моделюванні хронічної ішемічної хвороби серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.Г. Рудницька ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню основних закономірностей морфофункціональної перебудови мікрогемоциркуляторного русла та гістогематичного бар'єра міокарда при гіперхолестеринемії та коронарній недостатності та аналізу їх ролі у патогенезі хронічної ішемічної хвороби серця важливу роль відіграє периферичний бар'єр для міокардіального кровотоку, який має характерні морфофункціональні еквіваленти. Показано, що редукція трофічних мікросудин міокарда, обумовлена інтравазальними, інтрамуральними та позасудинними факторами, тісно поєднується з перебудовою гісто-гематичного бар'єра. Виявлено, що поєднання різних патологічних впливів, використане при моделюванні цього захворювання, створює потенціюючий ефект по мірі зростання ступеня мікроциркуляторних порушень. Виявлені лабільні та стійкі зміни, що, відповідно, підлягають та не підлягають корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-29

Рубрики:

      
7.

Карімі Падша 
Вплив медихроналу на функціональний стан мозкової системи позитивного підкріплення у щурів з вторинно набутими мотиваціями (експериментальним алкоголізмом): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Карімі Падша ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Пероральне введення контрольній групі (1) 1,4 г/кг медихроналу підвищує частоту самостимулювань гіпоталамусу, змінює електрогенез мозку у бік швидких ритмів. У щурів з 14-ти денною алкоголізацією (2) медихронал знижує частоту самостимулювань, синхронізує тета- і альфа-, пригнічує судомну активність, відновлює співвідношення симпатичної та парасимпатичної регуляцій гемодинаміки. У 87% щурів виявлено "відмову" від приймання етанолу. У 75% щурів з 6-ти місячною алкоголізацією (3) медихронал більш ніж у 2,5 рази підвищує частоту самостимулювання, перебудовує електрогенез мозку у бік швидких ритмів. У 25% щурів знижує частоту даної реакції з пригніченням судомної активності та наявністю альфа-ритму. У 50% щурів визначено "відмову" від етанолу, у 50% - амбівалентне відношення. Виявлено кардіотропний ефект медихроналу. Пригнічення алкогольної мотивації медихроналом опосередковується через мозкову систему позитивного підкріплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-29

Рубрики:

      
8.

Сухий П.О. 
Спеціалізація сільськогосподарського виробництва в умовах переходу до ринку (географічні основи формування на прикладі Чернівецької області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / П.О. Сухий ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості перебудови сільськогосподарського виробництва в умовах переходу до ринкових відносин і методику економіко-географічного дослідження цих процесів. Проаналізовано роль і значення природно-ресурсного потенціалу та соціально-економічних чинників і передумов у формуванні аграрно-ресурсного потенціалу як сучасної агроландшафтної структури території - просторової територіальної бази реорганізації агропромислового комплексу. Досліджено організаційно-структурну географію сільськогосподарського виробництва на території Чернівецької області, вивчено особливості галузевої структури і формування виробничо-територіальних типів різноукладних господарств (колективних, особистих підсобних господарств населення, фермерських). Виявлено територіальні особливості спеціалізації і продуктивності виробництва сільськогосподарської продукції в різноукладних господарствах. Розроблено схему формування і забезпечення ринку продовольчих товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-432 + У049(4УКР-4ЧЕР)632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Дубовик С.Ф. 
Державне управління вугільною промисловістю у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.05 / С.Ф. Дубовик ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню механізму державного управління вугільною промисловістю, а також вибору оптимального ступеня державного впливу на її діяльність у перехідній економіці. Розглянуто існуючі світові моделі функціонування вугільної галузі, методи та інструменти її регулювання, можливості використання позитивного досвіду для реформування вітчизняної вугільної промисловості. Обгрунтовано необхідність структурної перебудови вугільної галузі України, а також визначено роль держави у цьому процесі. Досліджено механізм державного управління галуззю на сучасному етапі та запропоновано шляхи його вдосконалення. Проаналізовано хід реформування вугільної промисловості та розроблено практичні рекомендації щодо його прискорення і корегування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Давидко Л.В. 
Клініко-метаболічні особливості у підлітків із ризиком розвитку атеросклерозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.В. Давидко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі ранньої діагностики атеросклерозу у підлітків. В роботі подані результати клініко-інструментальних та біохімічних методів дослідження серцево-судинної, вегетативної нервової системи та ліпідного обміну (на рівні процесів перекисного окислення та антиоксидантного захисту) у підлітків із первинною артеріальною гіпертензією та обтяженою спадковістю на інфаркт міокарда. Розроблено новий спосіб ранньої діагностики ліпідних порушень у системах загального холестерину та тригліцеридів із урахуванням стану процесів переокислення ліпідів. Встановлено особливості вегетативного статусу, компонентів ліпідного спектру, процесів перекисного окислення та систем антиоксидантного захисту в залежності від віку та стадії артеріальної гіпертензії. Доказано, що у підлітків груп високого ризику на атеросклероз відбувається структурна перебудова взаємозв'язків у системах ліпідного обміну, що свідчить про менш фізіологічний шлях катаболізму. Підтвердженням цього є поява прямої залежності малонового диальдегіду плазми не від холестерину, як у здорових підлітків, а від тригліцеридів. Доказано, що для більш точної і ранньої діагностики доцільно визначити не тільки вміст загального холестерину, тригліцеридів, але і малонового диальдегіду з подальшим визначенням якості взаємозв'язків у системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.41-3

Рубрики:

      
11.

Дацко Т.В. 
Вплив кардіотоксичної дози адреналіну на метаболізм і морфологію печінки у тварин з різною стійкістю до гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Т.В. Дацко ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.73

Рубрики:

      
12.

Асмі Назем 
Розвиток координації рухів у дітей 7-9 років на уроках фізичної культури у середній школі на підгрунті спрямованого впливу на сенсорні системи: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Асмі Назем ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто вікові закономірності розвитку координаційних рухів та визначено основні фактори, що впливають на вдосконалення координаційних здібностей у дітей 7-9 років. Вивчено роль сенсорних систем, експериментально розроблено та науково обгрунтовано засоби та методи вдосконалення координаційних здібностей у дітей молодшого шкільного віку. Досліджено, що однією з ознак вдосконалення координації рухів у дітей 7-9 років є зростання компенсаторних перебудов, які утримують параметри рухових систем в оптимальному діапазоні під час дії збиваючих факторів. Діти 7 років добре координують прості рухи, діти 8-9 років краще виконують рухи за ускладнених умов, а також влучні рухи з вираженим екстраполяційним прогнозуванням. Активізація сенсорних систем за ускладнених умов рухового регулювання, застосування рухливих та елементів спортивних ігор покращають компенсаторні реакції у дітей 7-9 років, вдосконалюють координаційні механізми регулювання рухів більш ефективніше, ніж загальна система виховання рухових якостей на уроках фізичної культури у середній школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.354
Шифр НБУВ: РА307666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Еврипіду Е. 
Ефективність специфічної та неспецифічної гіпосенсибілізації при полінозах у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Е. Еврипіду ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена комплексній терапії сезонного алергійного риніту (САР) у дітей з включенням специфічної імунотерапії та поетапного застосування медикаментів в залежності від важкості захворювання. Ефективним методом лікування є специфічна імунотерапія, під впливом якої спостерігається не тільки покращення перебігу САР, але й імунологічна перебудова. Запропонований терапевтичний алгоритм забезпечує високу ефективність (86,2%) лікування. У 69,8% дітей у періоді загострення вдалося досягнути позитивних результатів, застосовуючи антигістамінні препарати нової генерації - лоратадин та азедастина гідрохлорид - місцево та перорально у вигляді монотерапії або в поєднанні з іншими препаратами. У пацієнтів з дуже вираженими або різнобічними симптомами необхідна комплексна терапія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.440.11-5

Рубрики:

      
14.

Нащекіна О.М. 
Фазові переходи в кристалах і плівках SnTe та надгратках SnTe/ PbTe: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.М. Нащекіна ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Робота присвячена комплексному дослідженню температурних нестабільностей фізичних властивостей (параметра елементарної комірки, КТР, електропровідності, коефіцієнта Холла, рухливості носіїв заряду) в об'ємних кристалах і плівках SnTe та надгратках SnTe/PbTe з метою встановлення впливу дефектів нестехіометрії та інших факторів на характеристики сегнетоелектричного фазового переходу (СФП), виявлення фазових переходів (ФП), зумовлених взаємодією дефектів нестехіометрії між собою, а також встановлення специфіки прояву ФП в тонких шарах SnTe і надгратках SnTe/PbTe. У кристалах та тонких плівках SnTe з високою концентрацією катіонних вакансій крім відомого СФП спостерігаються, принаймні, ще два ФП в інтервалах 135 і 150 та 200-215 К, які напевно, пов'язані з процесами перебудови дефектної підсистеми кристалу. Характер прояву цих ФП залежить як від концентрації власних дефектів, так і від кінетичних факторів (швидкості нагріву-охолодження та ін.). Показано, що прояв СФП, властивого SnTe, у надгратках SnTe/PbTe істотно залежить від орієнтації росту шарів. У надгратках SnTe/PbTe з напруженими шарами виявлено надпровідний перехід з критичною температурою 3.4 К. Введення дислокацій невідповідності у міжфазну межу SnTe/PbTe призводить до пригнічення надпровідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.251,022

Рубрики:

      
15.

Томила Т.В. 
ІЧ-спектроскопія дефектних станів, наведених механічною та термічною обробкою мікрокристалічних систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.В. Томила ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.83-1с

Рубрики:

      
16.

Дабіжук Т.М. 
Дія етиленпродуцентів на ріст, асиміляційний апарат, морозостійкість та продуктивність малини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Т.М. Дабіжук ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження впливу ретардантів-етиленпродуцентів на двох сортах малини. Встановлено, що обробка донорами етилену пагонів заміщення на ранніх етапах їх розвитку викликає значні зміни морфологічної будови пагона як на першому, так і на другому році розвитку. Дія етиленпродуцентів позначалася на всіх рівнях організації асиміляційного апарату, однак препарати не виявляли ознак фітотоксичності і не знижували життєдіяльності пагонів. Внаслідок обробки пагонів донорами етилену відбувалося підвищення морозостійкості бруньок і всіх тканин, яке виникає за рахунок перебудови вуглеводневого і амінокислотного обмінів. Виявлено, що регуляція росту пагонів заміщення сприяє підвищенню врожайності як у рік обробки, так і в наступному після обробки році. За допомогою етиленпродуцентів можлива регуляція швидкості дозрівання ягід малини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-468.5,022

Рубрики:

      
17.

Сельменська (Гуменюк) З.М. 
Інтенсифікація технології виготовлення друкарських форм з фотополімеризаційноздатних матеріалів із використанням магнітної обробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01. / З.М. Сельменська (Гуменюк) ; Укр. акад. друкарства. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

На основі проведених досліджень зміни властивостей фотополімеризаційноздатних матеріалів при обробці рідких фотополімеризаційноздатних композицій магнітним полем. Встановлено, що дія магнітного поля викликає перебудову і впорядкування структури фотозатвердженого матеріалу на різних морфологічних рівнях, що приводить до утворення щільно упакованої та стійкої до тривалих циклічних навантажень однорідної регулярної сітки, і таким чином, сприяє поліпшенню механічних і деформаційних властивостей фотополімерних друкарських форм. Проведені лабораторні дослідження фотополімерних друкарських форм на основі оброблених магнітним полем рідких фотополімеризаційноздатних композицій підтверджені результатами виробничих випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.115.4

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Ратинський В.В. 
Оцінка запасу газодинамічної стійкості компресорів авіаційних ГТД в експлуатації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.14 / В.В. Ратинський ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням оцінки газодинамічної стійкості компресорів авіаційних газотурбінних двигунів (ГТД) за параметрами, що реєструються бортовими системами контролю. Розроблено методику оцінки запасу газодинамічної стійкості компресорів, що базується на математичній моделі робочого процесу ГТД. Запропоновано методики перебудови характеристик компресорів і турбін при зміні їх технічного стану, а також методику визначення витрати повітря, що проходить через ГТД. Проведені експериментальні дослідження спрямовані на перевірку дієздатності розробленої математичної моделі і оцінку впливу пошкоджень проточної частини компресорів і турбін на запас газодинамічної стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-082

Рубрики:

      
19.

Шаповалова С.О. 
Метаболічні ефекти інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту при дисфункції лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.О. Шаповалова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності діагностики дисфункції гіпертензивного серця та терапії хворих на гіпертонічну хворобу інгібітором ангіотензинперетворюючим ферментом (АПФ) еналаприлом малєату шляхом оцінки його комплексного впливу на структурно-функціональні особливості міокарда та активність метаболічних і нейрогуморальних процесів у пацієнтів із різним клінічним перебігом захворювання. Проаналізовано паралелі між метаболічними змінами та процесами гіпертензивного ремоделювання міокарда, а також виявлено біохімічні маркери дисфункції та структурної перебудови міокарда у хворих на гіпертонічну хворобу. Визначено метаболічні ефекти еналаприлу на підставі його впливу на перекисне окислення ліпідів та досліджено активність біоенергетичних процесів, внаслідок чого обгрунтовано доцільність використання інгібіторів АПФ як препаратів патогенетичної терапії з метаболічно спрямованою дією. Наведено клінічні, гемодинамічні та біохімічні критерії прогнозування та оцінки ефективності лікування хворих на гіпертонічну хворобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3
Шифр НБУВ: РА308042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Кур'ята В.Г. 
Фізіолого-біохімічні механізми дії ретардантів і етиленпродуцентів на рослини ягідних культур: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / В.Г. Кур'ята ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 1999. — 33 с. — укp.

Вивчено вплив різних груп ретардантів на ріст, фотосинтетичні процеси, період спокою і продуктивність ягідних культур. Встановлено, що рістгальмуюча дія препаратів реалізується через зміни донорно-акцепторних відносин рослини, в основі яких знаходиться глибока перебудова гормонального комплексу, інгібування активності меристем, перерозподіл потоків асимілятів і елементів мінерального живлення між органами. Обробка рослин на ранніх етапах розвитку призводить до перебудови гормонального комплексу в осінньо-зимовий період і викликає більш ранній вихід пагонів із стану органічного спокою. З'ясовано, що внаслідок зміни архітектоніки насаджень і підвищення морозостійкості під впливом ретардантів збільшується продуктивність рослин малини, що дозволило розробити і впровадити у виробництво технологію застосування препарату декстрел для оптимізації продуктивності цієї культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258-468.5,022

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського