Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (117)Книжкові видання та компакт-диски (191)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЛЮЩ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євтушенко В.В. 
Удосконалення технології розстилу лляної соломи із застосуванням механічної і хімічної обробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / В.В. Євтушенко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження технології розстилу лляної соломи з застосуванням плющення стебел у період вибирання й обробки хімічними композиційними препаратами перед розстилом. Проаналізовано вплив механічної та хімічної обробки на скорочення терміну вилежування лляної соломи, покращання фізико-механічних показників лляного волокна та його однорідності за властивостями та підвищення інтенсивності мікробіологічних процесів під час вилежування. Доведено, що використання запропонованої технології дає змогу скоротити термін вилежування до 10-ти діб, збільшити міцність і гнучкість волокна відповідно до 66,7 % і 10,8 %, а також зменшити неоднорідність за показниками розривного навантаження на 9,58 % та гнучкості - на 5,7 %. За умов застосування запропонованої технології вихід довгого волокна збільшується на 1,84 %, короткого - на 2,03 %. Це дає змогу одержати умовно чистий прибуток 75,85 грн/га та підвищити рівень рентабельності виробництва лляної продукції на 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.213 +
Шифр НБУВ: РА346689

      
2.

Безрук І. В. 
Експериментальне обґрунтування підходів та стандартизація препаратів плюща звичайного / І. В. Безрук. — Б.м., 2021 — укp.

Хвороби органів дихання виникають у людей незалежно від віку і соціального статусу та залишаються найбільш розповсюдженими серед населення України. Кашель є основним симптомом при захворюванні дихальної системи. Лікарські засоби, що містять листя плюща мають певні переваги для лікування кашлю та захворювань бронхолегеневої системи в цілому. На фармацевтичному ринку України, найбільшу частину асортименту мають лікарські засоби іноземного виробництва (71,43 %). Житомирська фармацевтична компанія «Вішпфа» розширює лінійку вітчизняних препаратів, проводячи розробку нових препаратів з екстрактом листя плюща звичайного (сироп «Гедерин+» та капсули «Гедерин»). У зв'язку з цим виникає необхідність у розробці методик для стандартизації як готових лікарських засобів так і вихідної сировини, що застосовується при виробництві.Також доцільним є вивчення сировинних баз заготовки плюща звичайного, оскільки ефективність препаратів рослинного походження безпосередньо залежить від якості рослинної сировини.Оскільки одним з головних етапів фармацевтичної розробки лікарських засобів є вибір методів контролю якості, необхідно обґрунтувати критерії за якими буде визначатися найбільш підходящий метод для аналізу. Все вищенаведене свідчить про безумовну актуальність розробки методів для стандартизації препаратів плюща звичайного та визначення критеріїв до відбору методу аналізу^URespiratory diseases occur in people regardless of age and social status and remain the most common among the population of Ukraine. Cough is the main symptom of respiratory disease. Medicines containing ivy leaf have certain benefits for the treatment of cough and diseases of the bronchopulmonary system in general. Medicines of foreign production have a 71.43 % share in the pharmaceutical market of Ukraine. Zhytomyr pharmaceutical company Vishpfa decided to develop new medicines with ivy leaf extract (syrup “Gederin+” and capsules “Gederin”). Thus, there is a necessity to develop methods for standardization of both medicines and raw materials used in production.Since, the effectiveness of herbal medicines directly depends on the quality of plant raw materials, study its composition is required.One of the main stages of pharmaceutical drug development is the choice of method for quality control. Therefore, it is necessary to justify the criteria by which the most appropriate method for analysis might be determined.All mentioned above proves necessity of development of methods for standardization of ivy preparations and the definition of criteria to select methods for analysis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Валько М.І. 
Наукові основи технологічних процесів одержання модифікованого лляного волокна: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.03 / М.І. Валько ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 36 с.: рис. — укp.

За результатами досліджень фізико-хімічного складу стебла льону та лляного волокна розроблено наукові засади технологічних процесів одержання модифікованого лляного волокна. Експерементально доведено функціональні залежності найважливіших фізико-механічних показників якості трести від умов проведення процесу розтилання лляної соломи. Доведено, що первинне формування прядильних властивостей лляного волокна відбувається на стадії приготування трести. На підставі аналізу плющення стебел трести як багатошарової конструкції, визначено характеристики фізико-механічних параметрів процесу плющення та встановлено оптимальні варіанти руйнування деревної частини стебел з метою збереження цілісності волокон. Розроблено технологію одержання високоякісних модифікованих лляних волокон, придатних для застосування в прядінні разом з іншими натуральними і хімічними волокнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.01-1
Шифр НБУВ: РА321168

Рубрики:

      
4.

Гаврилов О.В. 
Удосконалення процесу подрібнення м'якоті кісточкових плодів та обладнання для його реалізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.В. Гаврилов ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Показано, що існуючі дробарки та плющільні машини не дозволяють якісно подрібнювати м'якоть кісточкових плодів і зберегти цілісність шкаралупи кісточок. Обгрунтовано доцільність подрібнення кісточкових плодів у роторній дробарці з гладкими прямими ребрами. Одержано нові дані про вплив конструктивно-режимних параметрів дробарки на показники якості подрібненого напівфабрикату та час перебування плодів у дробарці. Запропоновано узагальнені перемінні, визначено оптимальні конструктивно-режимні параметри. Наведено методику визначення якості даного напівфабрикату та продуктивності роторної дробарки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л913.2-5 +
Шифр НБУВ: РА341846

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Горбенко Н.Є. 
Біоекологічні особливості плюща звичайного (Hedera helix L.) та його форм в умовах Заходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Н.Є. Горбенко ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Львів, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено плющ звичайний та його декоративні форми у лісових фітоценозах Заходу України із різним ступенем антропогенного впливу за умов м. Львова та на закритому грунті. Розглянуто біоекологічні особливості виду та форм, виділено нову форму плюща. Досліджено листкову пластинку виду та форм, ступінь впливу на неї умов середовища. Розроблено підходи до визначення режиму заготівлі сировини виду, досліджено вплив фітомаси на природне поновлення. Визначено місця виростання квітучих плющів, особливості приуроченості пагонів до експозиції стовбура. Вивчено насіннєве та вегетативне розмноження виду, його використання в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.25 Ara*60*80(4УКР) + П342.535-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Горбовий А.Ю. 
Наукові основи вдосконалення адаптивної механізованої технології збирання льону-довгунця: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / А.Ю. Горбовий ; Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сільськ. госп-ва". — Глеваха, 2007. — 38 с. — укp.

Установлено можливі напрями вдосконалення адаптивної механізованої технології збирання рослин льону-довгунця та обгрунтовано найбільш ефективний серед них. Розроблено теоретичні засади та запропоновано математичні моделі плоско-паралельного руху причіпного та самохідного льонозбирального агрегатів по полю. Визначено раціональні кінематичні режими (швидкість руху та допустимий кут повороту) агрегатів, що максимально забезпечують агротехнічні вимоги до розтягнутості та прямолінійності стеблової стрічки льону-довгунця. Розвинуто теоретичні засади й обгрунтовано математичні моделі коливального руху причіпного та самохідного льонозбиральних комбайнів по нерівностях поверхні грунту. Здійснено теоретичне дослідження процесу плющення льону та вперше обгрунтовано раціональний діаметр плющильних вальців. Розроблено методику визначення ефективного способу збирання даних рослин відповідно до адаптивної механізованої технології на підставі узгодження його з характеристиками стеблостою та погодними умовами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.161-35-12 +
Шифр НБУВ: РА353538

      
7.

Грибкова С.М. 
Удосконалення технологічних режимів і конструктивних параметрів механічного устаткування для реалізації процесу прокатки профілів спеціального призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / С.М. Грибкова ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Удосконалено технологічні режими, а також конструктивні параметри для реалізації процесів плющення та прокатки контактного дроту. Розроблено детерміновану та імітаційну математичні моделі, що дозволяють розраховувати локальні та інтегральні енергосилові параметри процесів плющення та заглиблення клина, а також прогнозувати вплив вихідних параметрів на основні показники якості плющеної стрічки. Розроблено програмні засоби автоматизованого проектування раціональних режимів плющення, а також вибору необхідної жорсткості кліті та призначення допустимого биття робочих валків, грунтуючись на умовах забезпечення необхідних показників якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.3-1
Шифр НБУВ: РА313634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Давиденко К.С. 
Удосконалення технології та обладнання процесів сумісної холодної прокатки між неприводними і приводними робочими валками: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / К.С. Давиденко ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2007. — 19 с. — укp.

Уперше для процесів сумісної холодної прокатки щодо тонких стрічок і смуг між неприводними та приводними робочими валками на базі кінцево-різницевих і кінцево-елементних підходів розроблено числові математичні моделі (напружено-деформованого стану) металу, що дозволяють врахувати реальний характер розподілів геометричних характеристик, механічних властивостей і умов зовнішнього контактного тертя, забезпечують можливість прогнозування локальних і результуючих показників ступеня використання запасу плинності. З використанням методів межових оцінок, передатних коефіцієнтів та імітаційного моделювання розроблено комплекс математичних моделей з метою прогнозування основних показників якості холоднокатаних стрічок і смуг, що враховує специфіку умов реалізації процесу сумісної холодної прокатки між неприводними та приводними робочими валками. На базі розроблених математичних моделей виявлено та кількісно описано закономірності саморегулювання процесу сумісної холодної прокатки за спадкоємною складовою поздовжньої різнотовщинності залежно від міжклітьового натяжіння. Уточнено характер впливу рівнів і ступеня нестабільності початкової товщини, механічних властивостей, коефіцієнтів зовнішнього тертя, радіусів робочих валків, значення заднього натяжіння та модулів жорсткості робочих клітей на підставі вперше сформульованих і розв'язаних задач з автоматизованого проектування технологічних режимів, складу та конструктивних параметрів механічного обладнання для реалізації процесу сумісної прокатки та плющення стосовно тонких заготовок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.530.04 +
Шифр НБУВ: РА353347

Рубрики:

      
9.

Дворжак А.І. 
Удосконалення технології та обладнання для реалізації процесу плющення заготовок зі складним профілем поперечного перерізу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / А.І. Дворжак ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше стосовно процесу плющення товстих заготовок з асиметричним профілем поперечного перерізу на підставі числових інтерпретацій методу верхньої оцінки та методу полів ліній ковзання розроблено математичні моделі напружено-деформованого стану (НДС) металу, що дають змогу врахувати реальну геометрію осередку деформації, неоднорідність розподілів механічних властивостей та асиметрію пластичного плину металу за умов одночасного забезпечення можливості прогнозування імовірності появи внутрішніх дефектів суцільності в осьовій зоні. Уточнено та розширено в область умов реалізації процесів плющення та виправлення тонких складнопрофільних заготовок математичні моделі НДС металу на базі числового рекурентного розв'язання скінченно-різницевих форм умов статичної рівноваги виділених елементарних об'ємів, що дають змогу врахувати реальний характер розподілів межових умов для кожного окремого поперечного перерізу осередку деформації. Уперше для різних технологічних схем процесу плющення заготовок з асиметричним профілем поперечного перерізу з використанням методів передаточних коефіцієнтів, межових оцінок та імітаційного моделювання розроблено комплекс математичних моделей і програмних засобів, що дають змогу прогнозувати точність геометричних характеристик, а також рівень і ступінь стабільності механічних властивостей одержуваного металопрокату. Уточнено кількісні уявлення щодо характеру впливу, сформульовано та розв'язано програмно задачі з автоматизованого проектування технологічних режимів роботи і конструктивних параметрів механічного устаткування плющильних станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.400.1 +
Шифр НБУВ: РА327482

Рубрики:

      
10.

Дементієнко О.В. 
Розробка і впровадження раціональних режимів деформації при виробництві тонкої жерсті методом повторного плющення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.В. Дементієнко ; Держ. металург. акад. України. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено визначенню параметрів технології і розробці раціональних режимів деформації при виробництві тонкої жерсті методом подвійного плющення. Визначені значення товщини холоднокатаного випаленого підката і сумарного відносного обтиснення при повторному холодному плющенні, що забезпечують отримання наклепаної жерсті з необхідним комплексом властивостей. Досліджено особливості холодного плющення тонких і особливо тонких смуг у валках великого діаметра. Запропоновано і уточнено математичні моделі параметрів такого процесу, на базі яких розроблено алгоритм розрахунку режимів деформації на безперервних жерстепрокатних станах. Визначені оптимальні значення окремих відносних обтиснень і відносних питомих натягнень при повторному холодному плющенні тонкої жерсті. Розроблені і впроваджені раціональні режими деформації при повторному холодному плющенні жерсті товщиною 0,15 мм на двохклітевому стані 1400 КарМК. Запропоновані режими плющення жерсті товщиною 0,12; 0,10 і 0,08 мм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.52

Рубрики:

      
11.

Демидюк М.А. 
Удосконалення процесу обмолоту льону та обгрунтування параметрів плющильно-молотильного апарата: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / М.А. Демидюк ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено процес обмолоту стрічки льону завдяки синтезу процесів її плющення, очищення та вичісування. Розроблено конструкцію нового апарата, що уможливлює реалізацію комбінованого процесу обмолоту льону. Уперше системно обгрунтовано головні параметри плющильного, очисного та вичісного пристроїв плющильно-молотильного апарата. Розроблено теорію плющення насіннєвих коробочок з одночасним підрівнюванням лляної стрічки. Уперше встановлено залежність якості обмолоту стрічки льону від вологості, товщини стеблової стрічки та кутової швидкості обертання барабана створеного апарата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.161 +
Шифр НБУВ: РА340296

      
12.

Криворутченко Ю.Л. 
Дія на віруси імунодефіциту людини і грипу нових поверхнево-активних речовин та їх імуноад'ювантні властивості: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.06 / Ю.Л. Криворутченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Встановлено, що дезінтегрон-О руйнує оболонку вірусів грипу з усуненням основної частини глікопротеїдів, а отримані за його допомогою субвірусні продукти зберігають нативні властивості та можуть використовуватись для створення противірусних моноклональних антитіл різної специфічності. У дослідах in vitro охарактеризовано властивість катіонного детергента мірамістину інактивувати віруси імунодефіциту людини 1 типу. Зазначено, що мірамістин пригнічує інфекційність позаклітинного вірусу, а також знищує ВІЛ-інфіковані клітини у концентрації 100 мкг/мл і є одним з найбільш активних антисептиків з анти-ВІЛ властивостями. Досліджено вплив амфотерного детергента дезінтегрону-О на ВІЛ-1 інфіковані лімфобластоїдні клітини. Доведено, що дезінтегрон-О поступається мірамістину і не може бути рекомендований для профілактики ВІЛ-інфекції. Зазначено, що присутність у вірусовмісному матеріалі сироватки крові та сорбція ВІЛ-1 на тканину (батист) перешкоджають реалізації віруліцидної дії мірамістину. Проаналізовано концентраційні залежності ефектів. Вперше виявлено дію на ВІЛ-О та ад'ювантні властивості тритерпенових сапонів із кримського плюща Hedera taurica Carr (таурозидів). Розглянуто залежність вказаних характеристик від хімічної будови глікозидів. Встановлено: таурозиди збільшують гуморальну імунну відповідність на глікопротеїди ВІЛ-1,а таурозид I дозозалежно пригнічує репродукцію вірусу. Доведено, що дія ВІЛ-1 та ад'ювантні характеристики мурамілпептидів залежать від конфігурації їх аномерного центру. З'ясовано, що beta-бутил-МДП за імуноад'ювантними властивостями переважає фосфат алюмінію і не активує репродукцію ВІЛ-1 in vitro. Препарат можна віднести до кандидатів на роль безпечного ад'юванту для вакцин проти СНІДу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-52
Шифр НБУВ: РА310105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Кривуляк О.В. 
Трансформація естетики символізму в новелах М.Яцківа, О.Плюща, І.Липи: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.В. Кривуляк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання трансформації естетики символізму на прикладі аналізу новелістичної спадщини М.Яцківа, О.Плюща, І.Липи. Зроблено спробу проаналізувати й узагальнити український символізм на матеріалі малої прози різних жанрів - поезії у прозі, літературної казки, притчі, новели. Визначено наявність у художніх творах ранніх символістів концепції естетизму, що вплинула на теми, сюжети, лейтмотиви, образи, що ситезуються, видозмінюються, функціонують на рівні архетипних образів, міфологем, символів, алегоричних образів. Висвітлено питання щодо передумов виникнення українського символізму, його сутнісних характеристик і взаємодію з неоромантизмом, декадансом, екзистенціалізмом. З'ясовано визначальні смислові характеристики символізму "західної" (М.Яцків) і "східної" (О.Плющ, І.Липа) моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА351712

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лещенко І. А. 
Розроблення технології виробництва круп‟яних продуктів із зерна пшениці полби / І. А. Лещенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено розробленню та оптимізації окремих складових технології виробництва круп‟яних продуктів із зерна пшениці полби. Метою досліджень було комплексне оцінювання технологічних властивостей зерна пшениці полби для розроблення технології виробництва круп‟яних продуктів. Наукова новизна одержаних результатів полягає в комплексному оцінюванні технологічних властивостей зерна пшениці полби для розроблення технології виробництва круп‟яних продуктів. Розроблено технологію «Спосіб виробництва крупи плющеної із зерна пшениці полби після дії НВЧ-випромінювання» та вдосконалено методику визначення придатності зерна пшениці полби для круп‟яних продуктів – «Спосіб кулінарного оцінювання круп'яних продуктів із зерна пшениці, тритикале та ячменю» .^UThe dissertation is devoted to the development and optimization of certain technology components of emmer grain cereals production. The aim of research was to evaluate comprehensively the technological properties of emmer grain to develop a technology for cereals production. The scientific novelty of the obtained results is a comprehensive estimation of the technological properties of emmer grain to develop a technology for cereals production. «Method of emmer grain flattened cereals production after the action of microwave EMF» technology was developed. "Method of culinary evaluation of cereals from wheat, triticale and barley grain" method of determining the suitability of spelled wheat grain for cereals was improved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Литвиненко О. А. 
Технологія харчового шроту з безлушпинного ядра насіння соняшнику: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.06 / О. А. Литвиненко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено умови підготовки ядра соняшнику до екстракції методом плющення, одержано математичні описи залежності залишкової олійності шроту та вмісту водорозчинних білків від основних параметрів плющення. Вивчено кінетику вичерпної та ступеневої екстракції олії з пелюстки гексаном, вплив гідромодуля та кількості ступенів на повноту екстракції, визначено коефіцієнт дифузії. Науково обгрунтовано та розроблено технологію комплексної переробки сирого ядра насіння соняшнику. Оцінено фізико-хімічні, органолептичні та структурні показники продуктів комплексної переробки насіння соняшнику та встановлено термін їх зберігання. Встановлено фракційний склад харчового шроту та швидкість осідання часток у водному середовищі, вивчено кінетику набрякання харчового шроту. Розроблено проект нормативно-технічної документації на новий вид продукту - шрог соняшниковий харчовий.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.120.9 + Л981-37
Шифр НБУВ: РА376516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Луценко Ю. О. 
Фармакогностичне дослідження плюща звичайного (Hedera helix L.): автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.02 / Ю. О. Луценко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

У листі плюща звичайного ідентифіковано та кількісно визначено тритерпенові глікозиди, фенолкарбонові кислоти, флавоноїди, кумарини, амінокислоти, макро- та мікроелементи, жирні кислоти, хлорофіли. Вперше проведено якісне та кількісне порівняльне дослідження основних груп біологічно активних речовин сировини з вегетативних і генеративних пагонів. Досліджено морфолого-анатомічні особливості листя плюща звичайного з таких пагонів, виділено сукупність діагностичних ознак. Розроблено проект методики контролю якості на лікарську рослинну сировину "Плюща звичайного листя", а також методику якісного фітохімічного експрес-аналізу листя та фітосубстанцій досліджуваної рослини. Розроблено оптимальну технологію одержання екстракту з листя плюща звичайного, досліджено антиоксидантну, антибактеріальну, гепатопротекторну, протизапальну, муколітичну активність його фітосубстанцій і доведено відсутність токсичної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 плющ звичайний
Шифр НБУВ: РА384849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Малиш О.М. 
Типологія характерів українських інтелігентів у романах Володимира Винниченка 1910-х років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.М. Малиш ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано характери інтелігентів у романістиці В.Виниченка 1910-х рр. у контексті екзистенціальної філософії та психоаналізу. Уперше в українському літературознавстві вмотивовано використання письменником концепції "чесності з собою" як визначального фактора характеротворення. Розглянуто формування й еволюцію типу "нової" людини в романах В.Винниченка 1910-х рр., зроблено типологічне зіставлення образів-характерів цих романів з персонажами творів І.Франка, М.Яцкова, А.Кримського, О.Плюща, Л.Андреєва, Ф.Достоєвського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=4ФРА)-4 Винниченко,В.К. 534 + Ш5(4ФРА=Ук)-4 Винниченко,В. 534 +
Шифр НБУВ: РА328932

Рубрики:

      
18.

Плющ І.С. 
Реформування економічних відносин в агропромисловому виробництві України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.С. Плющ ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 22 с.: рис. — укp.

Поглиблено наукове тлумачення основних положень сутності теорії вартості, обгрунтовано її застосування в сфері агропромислового виробництва. Наведено пропозиції щодо удосконалення форм і методів поєднання державного та недержавного регулювання ринкової економіки аграрного сектора, рекомендації для подальшого прискорення процесу формування інфрастуктури продовольчого ринку України. Результати досліджень впроваджено у процес розробки та реалізації законодавчої бази аграрної реформи в Україні, застосуванні систем цінової, кредитної та податкової політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-183
Шифр НБУВ: РА314138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Плющ О.М. 
Трансформація мотиваційної сфери кваліфікованих спортсменів в період професійного становлення: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.М. Плющ ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація містить теоретичне й експериментальне дослідження професійного становлення кваліфікованих спортсменів як спеціалістів фізичного виховання та спорту. Домінантні рівні сформованої мотиваційної структури є визначальними для регуляції життєвих планів, пов'язаних з професійною діяльністю, для формування ідентичності спеціаліста. Ускладнення мотиваційної структури може здійснюватись або в межах уже усталених утворень завдяки змінам у семантичних підставах життєвого самовизначення, або через становлення нового рівня мотиваційної сфери, пов'язаного з розвитком суб'єктності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943-723

Рубрики:

      
20.

Плющ Р.М. 
Формування структури місцевого самоврядування: організаційно-управлінський аспект: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.04 / Р.М. Плющ ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Базуючись на системному підході, з використанням зарубіжних наукових і нормативно-правових джерел узагальнено моделі організацій у місцевому самоврядуванні як об'єкт управління. Їх представлено механістичними, побудованими як колектив, сформований за принципом поділу праці, у вигляді складної ієрархічної системи, що взаємодіє з оточенням, а також як суспільна організація, у діяльності якої зацікавлені різні групи населення всередині цієї організації та за її межами. Розкрито загальну стратегію формування органу місцевого самоврядування, яка передбачає його розгляд як відкритої та закритої системи, оцінку зовнішнього та внутрішнього середовища, визначення циклічності розвитку та функціонування і дає змогу систематизувати його вдосконалення. Обгрунтовано принципи побудови організаційних структур місцевого самоврядування щодо єдності мети й ефективності. Систематизовано критерії оцінювання діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, запропоновано типізацію відповідних оранізаційних структур на базі механістичної й органічної моделей. Розроблено методи підпорядкування структури органу місцевого самоврядування змінам стратегії за встановленими п'ятьма підходами. Визначено концептуальні напрями формування організаційних структур місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА348322

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського