Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Наукова електронна бібліотека (55)Реферативна база даних (2206)Книжкові видання та компакт-диски (348)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОВАЛЕНН$<.>+<.>K=КОНСТИТУЦІЙНОГО$<.>+<.>K=ЛАДУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 322
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Корольов Г.О. 
Автономістсько-федералістські погляди Михайла Грушевського: формування, втілення, трансформація: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.О. Корольов ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис автономістсько-федералістських поглядів М. Грушевського в історичному контексті XIX - початку XX ст. Зроблено спробу сформулювати парадигму політичних орієнтацій українських діячів даного періоду та запропоновано нове визначення місця та ролі ідеї федералізму у суспільно-політичному житті України. Показано визначальне значення світоглядних мотивацій, політичних процесів початку XX ст. у Російській імперії та Східній Європі, Української революції 1917 - 1921 рр., продукованих нею форм національної державності й особливостей становлення радянської держави у формуванні концепції федералізму. Проаналізовано становлення історичного та політичного світогляду М. Грушевського, розкрито ідейно-політичний вплив федералізму XIX ст. на формування та розвиток федералістських поглядів ученого. Проаналізовано теоретичні роздуми мислителя щодо "українського питання" та конституційного проекту перебудови Російської імперії як основного шляху його вирішення. Показано вплив М. Грушевського на трансформацію української ідеї у реалістичний проект національного руху. З'ясовано причини переходу від автономізму до ідеї незалежної держави у рецепції політика. Досліджено розвиток дихотомії української ідеї в усвідомленні М. Грушевського, визначено основні риси його конституційного проекту федеративної перебудови Росії. Проаналізовано федералістські погляди ученого (1918 - 1924 рр.) на базі двох головних концептів: розуміння федеративної України поза російським контекстом і трансформації ідеї федерації від європейської до радянської. Зроблено висновок про пріоритетне значення автономістсько-федералістської складової у політичному світогляді М. Грушевського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Грушевський + Ф1(4УКР)608 Грушевський +
Шифр НБУВ: РА367340

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сідак С. П. 
Адміністративно-правова охорона права на підприємницьку діяльність в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. П. Сідак ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми адміністративно-правової охорони конституційного права особи на зайняття підприємницькою діяльністю в Україні. Розглянуто поняття та зміст конституційного права, історичні аспекти розвитку законодавства України про охорону права, зарубіжний досвід охорони права на підприємницьку діяльність. Визначено чинники детермінації порушення права на підприємницьку діяльність, які розподіляються на загальні та спеціальні. Охарактеризовано суб'єкти адміністративно-правового запобігання порушенню права на дану діяльність. Запропоновано науково обгрунтовані проекти змін і доповнень до законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА376123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Курко М. Н. 
Адміністративно-правове регулювання вищої освіти в Україні: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / М. Н. Курко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Розкрито сутність адміністративно-правового регулювання вищої освіти в Україні, що обумовило необхідність уточнення правового забезпечення розвитку вишої освіти. Визначено особливості нормативно-правового регулювання бюджетного фінансування й організаційно-правових форм ВНЗ. Розглянуто проблемні питання системи державних органів, органів місцевого самоврядування та громадського самоврядування в управлінні сферою освіти, характеристики організаційних засад науково-методичного забезпечення діяльності у галузі вищої освіти. Встановлено організаційні засади забезпечення фінансової діяльності в освітянській сфері та напрями розвитку конституційного права громадян на освіту. Розкрито сутність економіко-правового регулювання діяльності у сфері освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к1
Шифр НБУВ: РА375766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рибалка Н.О. 
Адміністративно-правові аспекти діяльності Президента України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.О. Рибалка ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

На сонові аналізу чинного законодавства України та зарубіжних країн про інститут президенства та практики його реалізації, наукових праць у галузі адміністративного, конституційного права, теорії та історії держави та права проведено комплексне дослідження поняття та місця інституту президенства в системі органів державної влади. Досліджено особливості статусу Президента України як суб'єкта адміністративно-правових відносин та його повноваження у взаємовідносинах з органами державної влади. Розглянуто форми та методи державно-управлінської діяльності Президента України, зроблено ряд пропозицій щодо вдосконалення адміністративної діяльності глави держави за сучасних умов. Уперше проаналізовано адміністративно-правове регулювання діяльності координаційних, консультативних і дорадчих органів і служб при Президентові України, зокрема, Ради національної безпеки і оборони України, Секретаріату Президента України та інших допоміжних органів глави держави. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання вказаних державних органів, діяльність яких, крім Ради національної безпеки і оборони України та Представника Президента України в АР Крим, регламентується нормативними актами глави держави, що породжує нестабільність їх функціонування та конфліктність у взаємовідносинах з іншими державними органами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА367523

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гончаренко О.В. 
Адміністративно-правові засади діяльності Вищої ради юстиції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Гончаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито адміністративно-правові засади діяльності Вищої ради юстиції (ВРЮ). Проаналізовано статус, повноваження, структуру, організаційно-правові форми діяльності ВРЮ, природу актів, які видає даний державний орган. Обгрунтовано новий підхід у визначенні ВРЮ як конституційного, державного, самостійного колегіального органу з особливим статусом і спеціальною компетенцією, який здійснює державне управління у сфері формування суддівського корпусу (СК). Вивчено передумови виникнення спеціалізованих органів управління формуванням СК. Наведено рекомендації щодо внесення змін до Конституції України, Закону України "Про Вищу раду юстиції", "Про судоустрій України", Регламенту ВРЮ, розробки положень про постійного представника ВРЮ у Верховній Раді України, при Президенті України, прийняття Кодексу професійної етики суддів, Закону України "Про адміністративні посади в органах судової влади".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111.21-9 +
Шифр НБУВ: РА370011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бородін І.Л. 
Адміністративно-правові способи захисту прав та свобод людини і громадянина: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / І.Л. Бородін ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 38 с. — укp.

Досліджено проблеми теорії та організаційно-правових засад адміністративно-правових способів захисту прав і свобод людини та громадянина. Досліджено правову природу і зміст конституційних прав і свобод людини. Розглянуто їх адміністративно-правовий статус. Проаналізовано законодавство стосовно правової регламентації реалізації конституційного права громадян на оскарження, судового контролю та нагляду у контексті особливості організації діяльності адміністративної юстиції, а також наглядової діяльності прокуратури та представницької функції прокурора в адміністративному судочинстві. Висвітлено конституційно-правові та адміністративно-правові гарантії прав і свобод громадян. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавчого регулювання та організації діяльності судів, прокуратури та інших правоохоронних органів щодо захисту прав і свобод людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х819(4УКР)07 +
Шифр НБУВ: РА331522

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мазур М.В. 
Акти органів судової влади як джерело конституційного права України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.В. Мазур ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості юридичної природи актів органів судової влади, що визначають їх місце та роль у системі джерел сучасного конституційного права України. Проаналізовано основні положення концепції джерел конституційного права, здійснено їх класифікацію. Проведено порівняльно-правове дослідження судового прецеденту в країнах англосаксонської та романо-германської правових сімей. З'ясовано правову природу актів Європейського суду з прав людини, Конституційного Суду України та судів загальної юрисдикції та визначено їх місце в правовій системі України. Зроблено висновок про зростання протягом останніх років значення актів органів судової влади в системі джерел вітчизняного конституційного права; надано рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України та юридичної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)-3 + Х891.9(4УКР)1-383 +
Шифр НБУВ: РА367534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Слесаренко А.В. 
Антитоталітарні рухи в Чехословаччині (1969 - 1989 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Слесаренко ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Зроблено спробу комплексно дослідити антитоталітарні рухи у Чехословаччині 1969 - 1989 рр. Проведено порівняльний аналіз характеру, форм і методів діяльності різних опозиційних угруповань. До наукового обігу введено нові опубліковані й архівні документальні матеріали. Установлено, що чехословацькі антитоталітаристські рухи були представлені різними політичними, правозахисними, культурними, релігійними, екологічними угруповуваннями та ініціативами, результатом діяльності яких мало стати реформування існуючої політичної системи у напрямку обмеження монополії правлячої комуністичної партії та мирне встановлення демократичного ладу. Доведено, що головним змістом діяльності демократичної опозиції у ЧССР була боротьба за демократію, захист прав і свобод людини та суспільства, розбудова у рамках тоталітарного режиму інститутів громадянського суспільства. Відзначено, що, незважаючи на мінімальний вплив на суспільно-політичну ситуацію у країні, незалежні громадянські ініціативи, зокрема Хартія-77, сприяли залученню найактивнішої частини суспільства до боротьби з тоталітарним режимом, яка за умов революційного піднесення 1989 р. очолила демократичну революцію та успішно здійснила її.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЧЕХ)64-4 +
Шифр НБУВ: РА353337

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Поліщук М.В. 
Архітектурно-просторова організація єврейських містобудівних комплексів XV поч. XX ст. у структурі історичних поселень Поділля: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / М.В. Поліщук ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Визначено регіональну своєрідність морфологічного ладу єврейських містобудівних комплексів-штетлів XV - початку XX ст. у структурі історичних поселень України та проведено комплексний аналіз їх збереженості. Проаналізовано архітектурно-просторову організацію штетлів зазначеного періоду у структурі історичних поселень Поділля та встановлено її базові типи об'ємно-просторової, планувальної, функціональної та естетичної структур. Розроблено класифікацію всіх історичних містобудівних утворень Поділля за станом збереженості в них історичного планування та об'ємно-просторового шару, 70 - 97 % якого впродовж XV - початок XX ст. складала рядова єврейська житлово-виробнича забудова. Розроблено пропозиції щодо охорони містобудівної спадщини та історичної своєрідності середовища старовинних містобудівних утворень Поділля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.51 + Щ113(4УКР38=ЄВР)-17
Шифр НБУВ: РА321659

Рубрики:

      
10.

Жимолостнова В.В. 
Балада й специфіка її перетворення у західноєвропейському музичному романтизмі: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.В. Жимолостнова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2003. — 15 с. — укp.

Уперше сформульовано цілісне універсальне поняття жанру балади поза залежністю від аспектів часу та простору. Визначено іманентні ознаки жанрової характеристики західноєвропейської вокальної романтичної балади у порівнянні з народною. Основними параметрами дослідження балад є побудова та розвиток сюжету, концепція часу та простору, характеристика образної сфери, форми, ладу, мелосу, гармонії та фактури. Проведено комплексний аналіз зразків фольклорних балад в аспекті музикознавства та літературознавства. Розглянуто особливості модифікації психології людської поведінки за умов формування баладних образів залежно від культурно-історичної епохи та у разі порівняння з сучасними соціально-моральними й етичними нормами. Висвітлено основні тенденції розвитку та модифікації жанру балади у XX ст. Обговорено основні жанрові прикмети, що характеризують баладу поза стилем та часом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.043-03(4)-224 +
Шифр НБУВ: РА325931

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гусєв В.І. 
Бунд в суспільно-політичному житті України (кінець ХІХ ст. - 1921 р.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.І. Гусєв ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 36 с. — укp.

На основі використання архівних джерел, документів в опублікованих збірниках, газетних і літературних матеріалів досліджується становлення бундівських організацій в Україні наприкінці XIX - на початку XX ст., їх боротьба спільно з іншими опозиційними угрупуваннями за повалення самодержавства. Показана участь колективів цієї партії в суспільно-політичному житті країни після лютого 1917 р., подається оцінка лідерами Бунду зусиль української демократії по утвердженню державності, по забезпеченню інтересів національних меншостей. Розкривається ставлення бундівців до жовтневих подій в Петрограді, до внутрішньої та зовнішньої політики Центральної Ради, гетьманського режиму, Директорії. Проаналізовані причини поступового переходу більшості бундівських організацій на позиції радянської влади, їх злиття з КП(б)У, утворення єврейських комуністичних секцій у складі її комітетів. Звертається увага на труднощі, які доводилося долати євсекціям в практичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4 + Ф69(4УКР)5/6*92

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Головатий С.П. 
Верховенство права: ідея, доктрина, принцип: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Головатий ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 44 с. — укp.

Досліджено верховенство права як доктрину конституційної теорії та принципи юридичної практики. Розкрито значення цієї доктрини для теорії та практики новітнього українського конституціоналізму на основі теоретичної спадщини античних мислителів, средньовічної пам'ятки права Великої Хартії 1215 р., класичних авторів теоретиків європейського лібералізму епохи Просвітництва, на базі доробку представників наукової школи природного права, з використанням політико-юридичних документів стосовно Американської та Французької революцій XVIII ст, праць основоположника доктрини верховенства права англійського професора Алберта Вен Дайсі (XIX ст.), на підставі аналізу її розвитку у другій половині XX ст. у межах конституційної теорії англосаксонської та континентально-європейської систем права. Досліджено зміст юридичного принципу верховенства на основі доробку інституційних і експертних органів ООН (Міжнародної комісії юристів), Ради Європи, ЄС та з урахуванням тлумачної діяльності Європейського Суду з прав людини в Страсбурзі. Досліджено питання зародження верховенства права в Україні та труднощі цього процесу, зумовлені спадщиною російської культурної традиції, наслідками марксизму-ленінізму та догматизмом юридичного позитивізму радянського зразка. Запропоновано тлумачення верховенства права як засадничий принцип новітнього українського конституційного права, а також докорінно відмінний від панівного у вітчизняній науці погляд на природу українського засадничого акта - Конституції 1996 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002в + Х8(4УКР)в +
Шифр НБУВ: РА361125

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Авсєєвич В.П. 
Верховна Рада у конституційному процесі в Україні. 1990 - 1996 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Авсєєвич ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано роль і діяльність Верховної Ради України у процесі розробки та прийняття Конституції України в 1990 - 1996 рр. Висвітлено основні етапи конституційного процесу в Україні, політичну боротьбу навколо основних положень нової Конституції, формування ключових конституційних положень, взаємодію та боротьбу різних гілок влади щодо основних положень Конституції. Доведено вирішальну роль парламенту та сформованих ним робочих органів у розробці та прийнятті положень Основного Закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62 + Т3(4Укр)64-5
Шифр НБУВ: РА318615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ригіна О.М. 
Верховний суд США: становлення, особливості компетенції та роль у формуванні конституційного ладу держави (1787 - кінець ХХ ст.): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Ригіна ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

На основі дослідження Конституції США, федеральних законів, рішень Верховного Суду США, наукової літератури проаналізовано утворення Верховного Суду США, його компетенцію та визначено його вплив на формування конституційного ладу держави у 1787 р. - наприкінці XX ст. З'ясовано місце Верховного Суду в системі органів державної влади. Визначено особливості судової системи США, її структури та юрисдикції судів. Досліджено порядок призначення (обрання) суддів у США. Виявлено переваги організації судової системи США, призначення федеральних суддів, окремі недоліки здійснення правового регулювання. За результатами дослідження запропоновано використання окремого досвіду США в процесі реформування сучасної судової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(7СПО)111.1-1 +
Шифр НБУВ: РА367362

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Хромець О.Л. 
Виборчі технології як чинник політичних трансформацій у пострадянських країнах (на прикладі України та Росії): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Л. Хромець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність та особливості виборчих технологій як чинника політичних трансформацій у пострадянських країнах. Акцентовано увагу на детальному аналізі та зіставленні особливостей впливу виборчих технологій на демократичну трансформацію в Україні та Росії. Проаналізовано психологічний, соціологічний, епістемологічний, культурологічний та маркетинговий підходи. Виокремлено основні типи виборчих технологій, які є домінуючими за демократичного ладу та демократичної трансформації: аналітичні або оцінки електорального поля, технології формування іміджу, технології рекламно-агітаційного напряму, технології організаційно-масового напряму або польові. Відзначено ризик здійснення політичного маніпулювання через виборчі технології, що значною мірою підвищує ризик зміни вектора політичних трансформацій в країнах пострадянського простору на авторитарний або тоталітарний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА367629

Рубрики:

      
16.

Римар Б.А. 
Види трудового договору за законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Б.А. Римар ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток теорії трудового права щодо правової природи та видів трудового договору, внесення теоретично обгрунтованих пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства та проекту Трудового кодексу України у цій сфері. Розглянуто правову природу трудового договору (ТД) в умовах ринкової економіки та його родові ознаки, які дозволяють охарактеризувати ТД у системі договорів і відмежувати його від цивільно-правових договорів про працю. Проаналізовано модифікацію зазначених ознак за умов поширення нестандартних форм зайнятості. Визначено функції ТД за сучасних соціально-економічних умов (регулятивну, установчу, нормативну, соціальну, захисну). Проаналізовано співвідношення ТД з цивільно-правовими договорами про працю (зокрема, договорами про надання послуг, доручення, авторським договором). Підкреслено неможливість заміни ТД цивільно-правовим договором через наявність відмінностей. Обгрунтовано, що за умов ринкової економіки ТД є головною формою реалізації конституційного права людини та громадянина на працю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА366962

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лохматов А.Г. 
Визначення та попередження аварійних режимів асинхронних частотно-регульованих електроприводів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.Г. Лохматов ; Нац. гірн. ун-т України. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено електромагнітні процеси, питання ідентифікації та автоматичного керування за аварійних режимів в асинхронному електроприводі (ЕП) на базі автономного інвертора напруги (АІН) з широтно-імпульсною модуляцією (ШІМ). Розроблено математичний опис та імітаційну модель зазначеного ЕП, яка дозволяє враховувати дискретні властивості та несинусоїдну форму вихідної напруги (струму) інвертора, нелінійність кривої намагнічування двигуна. З застосуванням методів операторного зображення, узагальнених векторів, еквівалентних джерел розраховано електромагнітні процеси, які відбуваються в асинхронному ЕП з АІН-ШІМ за аварійних режимів, а саме: внутрішнього короткого замикання в інверторі, провалах і відновленні напруги мережі живлення ЕП, неповнофазних режимів інвертора, спричинених зникнення одного чи декількох керуючих імпульсів на його силових ключах. На підставі результатів проведеного аналізу електромагнітних процесів одержано аналітичні залежності для інженерного розрахунку. Запропоновано ефективні способи ідентифікації та автоматичного керування асинхронним ЕП з АІН-ШІМ за аварійних режимів, що дозволяють запобігти виходу з ладу силових елементів електропривода під час експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.632-016 +
Шифр НБУВ: РА353604

Рубрики:

      
18.

Кухта М.І. 
Виховний національний ідеал у шкільництві Закарпаття 20-30-х років XX століття (на матеріалах української педагогічної преси): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.І. Кухта ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 20 с. — укp.

На основі аналізу архівних документів та української педагогічної преси Закарпаття відображено тенденції розвитку шкільництва краю у 20-30-і роки ХХ ст. і визначено вплив педагогічної преси на формування національного ідеалу учнівської молоді. Досліджено становлення української національної школи, що відбувалося в умовах демократичного ладу Чехословаччини, розкрито тенденцію еволюції поглядів на національну школу і, зокрема, на мету національного виховання - від необхідності навчання рідною мовою народності виховання у XIX ст. до вимоги націоналізації шкільництва на початку ХХ ст. Встановлено, що в періодичній пресі досліджуваного періоду були окреслені концептуальні підходи до формування основ рідної школи, визначені зміст, засоби і методи освітньо-виховної роботи, сформульована мета виховання, розроблені його принципи. Зроблено висновки про можливості використання передового педагогічного досвіду 20-30-х років ХХ ст. в умовах становлення та розбудови Української незалежної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Трубіцин Д. В. 
Відсторонення працівника від роботи: теорія та практика: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Д. В. Трубіцин ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше охарактеризовано систему принципів відсторонення працівника від роботи, яка охоплює поєднання інтересів роботодавця, працівника й держави, диференціацію підстав цього явища, попереджувально-профілактичний характер відсторонення від роботи, безоплатність часу відсторонення працівника від роботи та всесторонню захищеність відстороненого працівника. Висвітлено недоліки рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю лМіжнародний фінансово-правовий консалтинг» про офіційне тлумачення ч. 3 ст. 99 Цивільного кодексу України. Для створення ефективного механізму підтримання трудової дисципліни ст. 43 Основ законодавства України про охорону здоров'я запропоновано доповнити реченням такого змісту: лНа вимогу роботодавця працівник, щодо якого є підозра стосовно появи на роботі у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння, зобов'язаний пройти медичний, наркологічний або психіатричний огляд». З метою належної реалізації конституційного принципу рівності й відсутності дискримінації висловлено міркування закріпити у ст. 22 Закону України лПро державну службу» положення, за яким на час службового розслідування зберігається заробітна плата, якщо з державного службовця було знято безпідставне звинувачення або підозра. Акцентовано увагу на доцільності законодавчого закріплення права працівника відмовитися від виконання роботи, передбаченої трудовим договором, у випадку ненадання йому роботодавцем можливості пройти обов'язкове навчання, інструктаж чи перевірку знань з охорони праці та протипожежної охорони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА382818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Голубко В.Є. 
Військове будівництво в Україні періоду Центральної Ради: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.Є. Голубко ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 1998. — 32 с. — укp.

У дисертації досліджується військовий український національно-визвольний рух та будівництво Збройних Сил України після повалення самодержавства в Росії до першої чверті 1918 р. Аналізується політика Центральної Ради, уряду УНР, українських партій та їх чільних діячів щодо ролі національних Збройних Сил у державному будівництві України, у захисті її суверенитету, етапи військового будівництва та створення регулярних Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-32

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського