Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (40)Реферативна база даних (2302)Книжкові видання та компакт-диски (324)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОВЕРХНОСТНОЛИВНЕВ$<.>+<.>K=СТОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 226
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сохацький А.В. 
Чисельне моделювання та експериментальне дослідження біляекранних течій: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / А.В. Сохацький ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням фізичного та математичного моделювання обтікання тіл поблизу екрана. Використовується комплексний підхід, що базується на методі дискретних вихорів та нестаціонарних рівняннях Нав'є-Стокса для ламінарного та турбулентного режимів течій з використанням криволінійної неортогональної системи координат. Замикання системи рівнянь виконано на основі двопараметричної к - epsilon моделі турбулентності з урахуванням кривизни ліній течій. Побудовано та реалізовано ефективні чисельні методики та алгоритми розрахунку процесів гідроаеродинаміки з використанням різноманітних схем апроксимації рівнянь Нав'є-Стокса для нестисливої рідини: протипоточної, гібридної, Леонардо другого та третього порядку точності, методом верхньої релаксації, предиктор-коректор з розщепленням за часом, змінних напрямків, факторизованої з векторною та скалярною прогонками. Наводяться результати експериментального дослідження та чисельного моделювання біляекранних течій на прикладі обтікання колового циліндру, профілю крила та автомобіля, відривної течії в аеродинамічній трубі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.317,022

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Овчарук В.А. 
Розрахункові характеристики максимального стоку весняної повені у басейні р.Сіверський Донець: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / В.А. Овчарук ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню особливостей формування стоку весняної повені в умовах лісостепової зони України (за матеріалами Нижньодевицької ВБС) і розробці методики розрахунку характеристик весняного стоку невивчених річок у басейні Сіверського Дінця. Як теоретична база для побудування розрахункової схеми максимального стоку весняної повені використана модель А.М Бефані. На підставі даних стаціонарної гідрологічної мережі Держкомгідромету розроблені та узагальнені за територією регіональні значення параметрів. Проведена оцінка ступеня впливу характеру припливу води зі схилів у руслову мережу і форми водозбору на максимальний стік. Визначені критичні площі, вище та нижче яких максимуми стоку (паводків чи повеней) будуть мати різне походження. Основні результати та методика розрахунку максимального стоку весняної повені рекомендуються для практичного застосування для річок басейну Сіверського Дінця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.234

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Галущенко О.М. 
Балансова оцінка водних ресурсів річок басейну Дніпра, їх використання та охорона (в межах України): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / О.М. Галущенко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено балансовій оцінці водних ресурсів річкових водозборів басейну Дніпра за окремі сезони, холодні і теплі півріччя багаторічного періоду і характерні за стоком гідрологічні роки. Визначено природний стік. Запропонована модель водного балансу у вигляді ув'язаних карт розподілу атмосферних опадів, сумарного стоку та випаровування. Проводиться співставлення заборів, скидів води і безповоротного водокористування з середнім стоком і стоком за маловодні роки. Виділено 47 водозборів, в межах яких середній стік і стік за маловодні роки змінився більше ніж на 10-20% . Пропонуєтся підхід до вивчення впливу дифузійних джерел забруднення на кількісні і якісні характеристики елементів водного балансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.2(45УКР)

Рубрики:

      
4.

Іванісік А.І. 
Вимушене комбінаційне розсіяння в умовах самофокусування збуджуючої електромагнітної хвилі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / А.І. Іванісік ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

В основу дисертації покладені матеріали експериментальних досліджень частотних та кутових характеристик вимушеного комбінаційного розсіяння (ВКР) у самофокусуючих рідинах. Новизна основних результатів досліджень полягає у визначенні локальних параметрів розсіяного випромінювання уздовж траси руху фокальних областей. З'ясовано, що у самофокусуючих середовищах: 1) ВКР локалізується у межах фокальних областей лазерного випромінювання; 2) вирішальне значення для формування індикатриси параметричних компонент має висока ефективність перетворення лазерного випромінювання у стоксову компоненту; 3) на спектрально-кутову структуру вищих антистоксових компонент впливає конкуренція комбінаційних і параметричних процесів; 4) існують частотні розширення ліній ВКР, що пов'язані з генерацією випромінювання черенковського типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Адаму Махаман Мустафа 
Моделювання паводкового стоку для розрахунків гідрографів паводків на річках сахельської зони Республіки Нігер: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / Адаму Махаман Мустафа ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Вирішено завдання розрахунків гідрографів та ймовірних витрат паводків для річок сахельської зони республіки Нігер на базі просторової моделі типу "опади - стік", параметри якої оптимізувалися за даними виміряних опадів і витрат на річках басейну Середнього Нігеру. Статистична обробка рядів пікових витрат, обчислених за змодельованими опадами і виміряними витратами, довела задовільну збіжність їх кривих забезпеченості у межах амплітуди виміряних витрат. Ефект використання моделі виявлено під час обчислення витрат рідкої повторюваності. Модель запропоновано для розрахунків паводків на басейнах річок сахельської зони Республіки Нігер. Розроблений метод обчислень і подовження рядів паводкових витрат на просторовій моделі можна використовувати у практичних розрахунках імовірних паводкових витрат на річках регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.33с
Шифр НБУВ: РА307457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Миронова Л.М. 
Формотворчий процес у гібридних популяціях стоколосу безостого в умовах зрошення півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.М. Миронова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Захищається дисертація, в якій відображені результати досліджень 1993-1997 рр. по вивченню формотворчого процесу в гібридних популяціях стоколосу безостого і створенню вихідного матеріалу. Вперше в умовах зрошення півдня України визначені особливості успадкування і мінливості головних господарсько-цінних ознак. Вивчені закономірності формоутворення кількісних ознак. Виявлені кореляційні взаємозв'язки між деякими ознаками, які мають важливе селекційне значення. Це дає можливість більш цілеспрямовано проводити селекційну роботу із цією культурою. В результаті досліджень створено новий селекційний матеріал, який доцільно використовувати в подальшому селекційному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9 стоколос безостий

Рубрики:

      
7.

Зінченко А.В. 
Чисельне моделювання двофазних стисливих течій з використанням компактних різницевих апроксимацій підвищеного порядку: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / А.В. Зінченко ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено чисельному моделюванню стаціонарних та нестаціонарних двофазних стисливих течій в'язкого газу з теплообміном, рециркуляцією та відривом потоку в областях довільної геометрії. Розроблено методики, алгоритм підвищеного порядку точності та пакет прикладних програм щодо чисельного моделювання надзвукових ламінарних течій в'язких гетерогенних сумішей у широкому діапазоні параметрів. Проведено верифікацію чисельних методів розв'язання рівнянь Ейлера та Нав'є-Стокса. Наведено методику порівняльного аналізу та тестування чисельних алгоритмів щодо розрахунку двофазних течій. Встановлено межі застосування використаних моделей, методів та алгоритмів відповідно до характеристик дисперсної суміші. Досліджено особливості формування та розвитку в'язких двофазних стислових течій з теплообміном, рециркуляцією та відривом потоку у разі взаємодії стрибків стиску з ламінарним пограничним шаром на плоских та криволінійних поверхнях, а також у процесі надзвукового обтікання затуплених тіл. Запропоновано методики застосування щодо моделювання процесів, які відбуваються під час нанесення захисних покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342.4,022
Шифр НБУВ: РА308510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мольська В.А. 
Ресурсозберігаючий процес миття склотари для харчових виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / В.А. Мольська ; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено ефективні способи миття склотари на харчових підприємствах. Досліджено процеси електромембранної регенерації лугу з відпрацьованого лужного розчину та процеси вилучення суспендованих речовин з лужних стоків харчових виробництв. Створено вертикальний відкритий електролізер з катіонообмінними мембранами. Експериментально обгрунтовано вибір технічних параметрів процесу фільтрації стоків. Розроблено установку ресурсозберігаючого миття пляшок, яка дозволяє поліпшити якість миття, економити воду і тепло, повертати у виробництво весь луг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л818.14
Шифр НБУВ: РА308820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Трегубов Д.Г. 
Деструкція хімічних сполук стічних вод процесу коксування вугілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / Д.Г. Трегубов ; Укр. держ. наук.-дослід. вуглехім. ін-т "УХІН". — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Висвітлено питання захисту водного басейну. Розроблено ефективний метод очищення стічних вод, що базується на дії електричних мікророзрядів. Досліджено процес мікродугової деструції хімічних сполук коксохімічних стоків на модельних і реальних розчинах у разі впливу змінної напруги. Запропоновано та досліджено способи інтенсифікації мікродугового розряду. Теоретично аргументовано, підтверджено розрахунками та експериментально спосіб підвищення ефективності мікродугової деструкції хімічних сполук стічних вод в імпульсному режимі введення електричної потужності. Отримано технологічні характеристики й умови ефективного режиму обробки води. Розроблено дослідно-промисловий реактор мікродугового знешкодження стічних вод. Показано можливість глибокого очищення стічних вод від фенолів, масел, інших органічних сполук і роданідів. Розглянуто варіанти використання методу в схемах очищення стічних вод коксохімічного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.094
Шифр НБУВ: РА313248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Колотило А.М. 
Замкнені системи водопостачання переробних та міні-заводів чорної металургії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / А.М. Колотило ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню і розробці замкнених систем оборотного водопостачання переробних та міні-заводів чорної металургії. Отримано емпіричні формули для розрахунку величини рівноважної лужності води з урахуванням концентрацій різних іонів (хлоридів, сульфатів, кальцію, магнію), що має практичне значення для розрахунків стабільності води. Отримано залежність для визначення температури охолоджуючої води в пристінному шарі теплонавантаженої поверхні. Розглянуто можливість і доцільність використання поверхнево-зливового стоку (ПЗС) із території промислових підприємств для підживлення систем оборотного водопостачання. Розроблено, досліджено і запропоновано нову конструкцію споруди (підземний гідроциклон-відстійник) для накопичення та очистки ПЗС з території заводу, а також очистки стічних вод станів гарячої прокатки. Запропоновано методику розрахунку даної споруди. Розроблено технічні рішення та рекомендації щодо переводу переробних та міні-заводів чорної металургії на замкнені схеми водопостачання. Ці технічні рішення використано в галузевих нормах технологічного проектування водного господарства металургійних підприємств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К32-43
Шифр НБУВ: РА308934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Джабур Кхалдун 
Трансформаційна структура розрахункової схеми максимального стоку та її реалізація на прикладі річок Карпат: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / Джабур Кхалдун ; Одеський гідрометеорологічний ін-т. — О., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.234
Шифр НБУВ: РА310563

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Казанкова Т.О. 
Обгрунтування розрахункової схеми для нормування характеристик максимального дощового стоку на території Причорноморської низини: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / Т.О. Казанкова ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано нову розрахункову схему для визначення характеристик максимального паводкового стоку річок Причорномор'я. Науково-методичною базою послужила теорія руслових ізохрон. На її підставі побудовано єдину методику для всього діапазону водозбірних площ. Досліджено особливості відображення редукції максимальних модулів стоку під час збільшення розмірів річок, виявлено роль русло-заплавного регулювання у трансформації паводкових хвиль за різноманітних графіків припливу води зі схилів до руслової мережі, обгрунтовано методичні підходи щодо узагальнення за територією стокоформувальних опадів і характеристик максимальних витрат води. На прикладі річок Причорномор'я та Приазов'я показано реалізацію запропонованої методики без додаткових доробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.236.1 + Д225.237.4
Шифр НБУВ: РА308231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Мілєхін П.О. 
Сучасний стан ерозійних процесів та грунтозахисна ефективність лісових насаджень в агроландшафтах південного сходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.04 / П.О. Мілєхін ; Укр. НДІ лісового госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Подано результати досліджень інтенсивності ерозійних процесів та грунтозахисної ролі лісонасаджень на еродованих землях. Встановлено залежність еродованості та продуктивності ріллі в агроландшахтах Донбасу від ряду природних та антропогенних факторів. Побудовано відповідні математичні моделі в розрізі адміністративних районів та водозборів малих річок басейну Сіверського Дінця для Оскольсько-Айдарського та Донецького природно-сільськогосподарських округів. На основі результатів математико-статистичної обробки отриманих експериментальних даних побудовано математичні моделі залежності швидкості поглинання поверхневого стоку в захисних лісових насадженнях від швидкості підтоку в насадження, об'ємної маси верхнього шару грунту, віку насадження, мутності поверхневого стоку, порідного складу та категорії насадження, залежності інтенсивності відкладення змитого дрібнозему в насадженні від інтенсивності його надходження з розміщеного вище схилу. За результатами математичних моделей побудовано номограми з метою полегшення розрахунків та відповідні оптимізаційні поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.5(4УКР5),022
Шифр НБУВ: РА310512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Ярошенко Ю.В. 
Склад, властивості, технологія кондиціонування та використання поверхнево-зливового і талого стоків (стосовно міст та промислових підприємств): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Ю.В. Ярошенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної задачі інтенсифікації методів кондиціювання поверхнево-зливового стоку на підставі дослідження закономірностей формування його складу та властивостей, а також використання нових апаратів і споруд для виділення забруднень. За допомогою розробленої методики отримано нові дані щодо інтенсивності забруднення міст та промислових підприємств твердими механічними складовими (пилом), а також нафтопродуктами. Запропоновано нові конструкції очисних споруд, технологічні схеми для акумулювання й очистки поверхнево-зливового стоку, методи їх розрахунку. Розроблено технологічні рішення отримання очищених стічних вод відповідної якості, що дозволяє використовувати їх для поповнення систем водопостачання промислових підприємств, а в разі потреби скинути їх у водні об'єкти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.8 + Н761.28
Шифр НБУВ: РА310371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Сидорчук Б.П. 
Математичне моделювання нелінійних процесів фільтрації з урахуванням суфозійних явищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Б.П. Сидорчук ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Тернопіль, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням математичного моделювання взаємовпливу коефіцієнта фільтрації у пористих середовищах. Проведено модифікацію існуючих базових моделей та розроблено методику досліджень процесів фільтрації у деформівних середовищах, розв'язано нові нелінійні задачі з післядією руху води до дрени та із зволожувача у грунт. У рамках моделей, що враховують суфозійно-кольматаційні явища, отримано аналітичні вирази з метою знаходження напорів, їх градієнтів та фільтраційної витрати. Встановлено співвідношення між характеристиками недеформованого середовища та середовища, що деформується у залежності від фільтраційного потоку та конструктивних параметрів дренажу. Наведено рекомендації та залежності щодо розрахунку витрати та стоку до дрени з урахуванням фільтраційних деформацій придренного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.327,022 + П063.353.1,022 + Н778.7-022.812
Шифр НБУВ: РА310625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Селищев П.О. 
Нелінійні зв'язки та зовнішні флуктуації у самоорганізації структур радіаційних дефектів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / П.О. Селищев ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Теоретично досліджено роль нелінійних взаємозв'язків між елементами структури радіаційних ушкоджень кристала, що опромінюється, в її самоорганізації та вплив на цей процес флуктуацій швидкості створення зміщень і випадкового розподілу стоків точкових дефектів. Показано, що нелінійні взаємозв'язки визначають вид і параметри виникаючої структури або режиму: концентраційного розшарування сплавів, перерозподілу та неоднорідної преципітації кисню в кремнії, зламів температурної та дозової залежності швидкості повзучості зразка, що опромінюється, осциляцій швидкості його повзучості та розпухання. Знайдено параметри виникаючих структур, умови їх розвитку. Встановлено, що флуктуації умов опромінення найбільше яскраво виявляються в динамічному поводженні системи. Виявлено нові області нестійкості та динамічне поводження, що не має детерміністичного аналога. Причиною цього є сильна нелінійна взаємодія флуктуацій, що супроводжується їх істотним наростанням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В31,022 + В317.14,022
Шифр НБУВ: РА314984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
17.

Уряднікова І.В. 
Ресурсозберігаюча технологія підготовки теплоносія для теплових енергоустановок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / І.В. Уряднікова ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Удосконалено спосіб пом'якшення та очищення природних і скидних вод ТЕЦ, а також встановлено основні закономірності процесу електрохімічної коагуляції іонів жорсткості та заліза. Проаналізовано вплив режимів обробки стоків і компонентів стічних вод на розчинення залізного анода. Запропоновано метод застосування безбаластної окисної системи для підвищення ефективності процесу пом'якшення теплоносіїв енергетичних установок. Вперше розроблено метод підвищення ступеня пом'якшення природних і стічних вод енергоустановок за рахунок одержання більш активного коагулянту, що адсорбує домішки на своїй поверхні. Удосконалено конструкцію електрокоагулятора колонного типу для очищення природних і стічних вод ТЕЦ, у якому поєднано стадії освітлення, коагуляції, адсорбції домішок, а також седиментації осаду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з37-432
Шифр НБУВ: РА312809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Мішурова Т.В. 
Закріплення піщаних основ, забруднених фосфорнокислими промстоками, в умовах діючого виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Т.В. Мішурова ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 22 с. — укp.

Розвинуто методи відновлення будівельних і екологічних властивостей грунтових основ, забруднених кислотними промисловими стоками. Стабілізація набухаючих основ здійснюється на базі ін'єкційних методів за силікатно-калієво-фосфорнокислою рецептурою та розробленими розрахунковими методиками. Рекомендовано ефективні склади, що задовольняють вимоги стабільності, міцності, екологічної чистоти та найменшого об'ємного стиску. Розроблено теоретичні критерії оптимізації розрахункових параметрів закріплення, використані як основа запропонованих методик розрахунку ефективних силікатно-фосфорнокислих складів для закріплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.302.4
Шифр НБУВ: РА315369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Лялюк Н.М. 
Фітонейстон літоралі Азовського моря та перспективи його використання в біомоніторингу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Н.М. Лялюк ; Ін-т гідробіології НАН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Доведено існування фітонейстону в літоралі Азовського моря на прикладі його Таганрозької затоки. Ідентифіковано видовий склад фітонейстону. Встановлено наявність тривалої вегетації та формування фітонейстону у морському середовищі внаслідок життєдіяльності прісноводних водоростей річкового стоку (63 % видового складу) та типових форм. Виявлено, що фітонейстон представлений переважно нано- (80 %) та пікопланктонною (10 %) розмірними фракціями, які визначають продуційні можливості та трофність води моря. Розглянуто сезонну динаміку видового складу, чисельності та біомаси водоростей нейстону. Для вивчення фітонейстону було застосовано визначення пігментних індексів - вмісту та співвідношення хлорофілів, каротиноїдів, фікобілінових пігментів. Розглянуто питання щодо впливу основних абіотичних факторів нейсталі (інтенсивності сонячної інсоляції, ступеня хвилювання моря, температурного режиму води) на формування угруповань фітонейстону. На підставі даних про організми фітонейстону запропоновано оцінювати якість води відповідно до затверджених в Україні нормативів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.1:Е5(922.9)
Шифр НБУВ: РА315127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Клименко І.А. 
Дослідження макроскопічних ростових дефектів кристалів ZnSe і CdZnTe: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / І.А. Клименко ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено методики виявлення та функціональної ідентифікації макроскопічних ростових дефектів кристалів ZnSe і CZT, що широко використовуються як матеріали для лазерної техніки та детекторів радіаційного випромінювання. Показано, що фунціональна ідентифікація макроскопічних ростових дефектів можлива в межах розгляду їх як джерел внутрішніх механічних і електричних полів. Проведено експериментальні дослідження низькочастотних діелектричних відгуків кристалів ZnSe і CZT на тестові впливи електричних полів, фотозбудження та термічного впливу. Представлено діелектричні відгуки у вигляді графічних образів (діаграм на фазовій площині), що дозволило визначити характеристичні ознаки макроскопічних ростових дефектів та функціонально ідентифікувати їх як витоки чи стоки внутрішнього електричного поля. Показано можливість використання методики функціональної ідентифікації макроскопічних ростових дефектів для контролю технологічної обробки кристалів, а також розроблено новий спосіб акустичної обробки кристалів ZnSe і CZT.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.2
Шифр НБУВ: РА320183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського