Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (3471)Книжкові видання та компакт-диски (136)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОПИТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 546
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єлейко І.В. 
Політика зайнятості у перехідній економічній системі України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.В. Єлейко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто концепції зайнятості та простежено еволюцію поглядів представників різних економічних шкіл на політику зайнятості населення. Проаналізовано зайнятість населення в Україні та визначено особливості її формування за умов перехідної економіки України. Досліджено вплив трансформації відносин власності на структурні зрушення зайнятості. Визначено демографічну ситуацію стану ринка праці, встановлено співвідношення між коефіцієнтом демографічного навантаження на працездатне населення та величиною зайнятого населення. Розглянуто функції попиту та пропозиції робочої сили, що дало змогу оцінити рівень рівноваженої заробітної плати. Вивчено показники зайнятості в аспекті галузей економіки. Запропоновано шляхи подолання негативних тенденції, що склалися на вітчизняному ринку праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5-18 +
Шифр НБУВ: РА322112

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єфіменко Н.А. 
Моделі та алгоритми автоматизованого оперативного номенклатурно-календарного планування дискретних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.А. Єфіменко ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано моделі та алгоритми номенклатурно-календарного планування та поопераційного оперативного управління дискретним машинобудівним виробництвом за умов стратегічного планування та управління запасами матеріальних ресурсів за обсягами та часом їх використання. Розроблено концепцію організаційно-технологічного планування та управління дискретним виробництвом. Створено узагальнену графову модель узгоджених поопераційно та топологічну модель узгоджених за часом системи технологічних циклів з виконання виробничої програми моделі планування та управління резервними запасами матеріальних ресурсів за умов паралельного ведення основного та оновленого виробництва та за умов випадкового попиту на реалізацію готової продукції. Запропоновано евристичні алгоритми розв'язання задачі мінімізації витрат на реалізацію календарного плану за такими критеріями: максимального завантаження обладнання та заборони випередження та запізнення відносно директивних термінів виконання плану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-230.3 +
Шифр НБУВ: РА331585

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Іванов В. К. 
Управління платоспроможністю промислового підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. К. Іванов ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розроблено науково-методичні підходи до вдосконалення управління платоспроможністю промислового підприємства у нестабільному ринковому середовищі за кризових умов господарювання. Досліджено економічну сутність платоспроможності, обгрунтовано системний підхід до оцінки формування платоспроможного стану підприємства, розроблено концептуальні засади забезпечення платоспроможності суб'єкта господарювання. На підставі проведеного аналізу передумов і галузевих особливостей розвитку підприємств машинобудування виявлено тенденції до послаблення платоспроможного стану підприємств, про що свідчить зменшення темпів зростання обсягу продукції, що виробляється, скорочення обсягів реалізованої продукції та попиту на неї, збільшення операційних витрат, зростання величини чистих збитків, значне перевищення кредиторської заборгованості над дебіторською. Запропоновано науково-методичні підходи щодо реалізації тактичних і стратегічних напрямів забезпечення ефективного управління короткостроковою та довгостроковою платоспроможністю, що сприятиме удосконаленню процесу управління платоспроможним станом промислового підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-933-21
Шифр НБУВ: РА377342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Іванцюра О.В. 
Ефективність функціонування птахопродуктового підкомплексу АПК Львівської області: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Іванцюра ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліжено проблему підвищення ефективності функціонування птахопродуктового підкомплексу регіонального АПК. Розглянуто наукові засади його формування та розвитку. Розкрито теоретичну суть ефективності даного підкомплексу та методику її оцінювання. Здійснено аналіз соціальної, економічної та технологічної ефективності птахопродуктового підкомплексу й основних чинників їх формування в сільськогосподарських підприємствах і особистих селянських господарствах. Проведено кореляційно-регресійний аналіз обсягу попиту на пташині яйця. Розроблено пропозиції з удосконалення ринкового механізму функціонування даного підкомплексу та його державного регулювання. Визначено організаційно-технологічні засади підвищення ефективності виробництва продукції птахівництва. З використанням статистичної моделі розроблено параметри перспективних обсягів пташиних яєць у сільськогосподарських підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)325.253 +
Шифр НБУВ: РА356993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Іващенко В.В. 
Методи та алгоритми компараторної ідентифікації статичних сенсорних систем при обмеженні на вхідну інформацію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / В.В. Іващенко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено загальну методологію математичного моделювання й ідентифікації на основі компараторного методу, обгрунтовано необхідність розвитку і поширення методу компараторної ідентифікації на інтелектуальні системи. Виділено і досліджено два типи бінарних предикатних моделей - лінійні предикати еквівалентності та предикати діфункціональності. Предикатні моделі визначено на всьому просторі вхідних сигналів та на його частині, що визначається фізичною інтерпретацією даної моделі. На базі мови лінійних предикатів надано опис множини вхідних сигналів у вигляді скінченновимірного лінійного простору. Вперше сформульовано характеристичні властивості лінійних предикатів, заданих на опуклій множині лінійного простору. Розроблені методи застосовано для визначення структури функцій попиту фінансових ресурсів. Створено обчислювальні методики для розробки пристроїв розпізнавання колірних відтінків. Запропоновано процедуру автоматичного сортування купюр з відбракуванням старих, створену на основі аналізу кольоровості купюр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.4 +
Шифр НБУВ: РА328777

Рубрики:

      
6.

Ільясова М.К. 
Удосконалення механізму регулювання регіонального ринку готельних послуг (на прикладі Автономної Республіки Крим): автореф. дис...канд. екон. наук : 08.00.05 / М.К. Ільясова ; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи й обгрунтовано практичні рекомендації щодо формування інституційної моделі регулювання регіонального ринку готельних послуг. Наведено результати дослідження попиту послуг з розміщення у районах готельної агломерації Кримського регіону, потенціалу послуг з розміщення у розрізі районів. Виявлено депресивні та переобтяжені туристськими відвідинами рекреаційні райони. Визначено залежність ефективності їх функціонування від різних чинників впливу зовнішнього та внутрішнього середовища. Розроблено маркетинговий підхід до дослідження попиту на готельні послуги, проведений з застосуванням СТЕП і SWOT-аналізу, аналіз багатофакторного попиту та стану послуг. Запропоновано принципи регіонального районування готельних послуг на основі попиту. Проаналізовано шляхи вдосконалення інституційної моделі регулювання ринку готельних послуг в АРК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-6КРИ)684.413.57 + У9(4УКР-6КРИ)441.357 +
Шифр НБУВ: РА367249

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Іляш О.І. 
Ринок праці в торгівлі: організаційно-економічні засади функціонування та регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.І. Іляш ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто еволюцію поглядів щодо ринку праці, розвинуто теоретичні, методичні й організаційні засади становлення ринку праці у торгівлі та механізму його функціонування у ринковому середовищі. Розкрито суть поняття "ринок праці в торгівлі", обгрунтовано основні концептуальні засади сегментації ринку праці та виявлено її особливості за умов перехідної економіки. Запропоновано методологічні підходи до оцінки якості робочої сили та її конкурентоспроможності на даному ринку. Проаналізовано якість робочої сили у сфері торгівлі та її складників, які формують конкурентоспроможність працівника. Розроблено підходи щодо оцінки сучасного регулювання попиту та пропозиції робочої сили сфери торгівлі. Досліджено інструментарій державного регулювання ринку праці у торгівлі за перехідної економіки України та розглянуто шляхи підвищення ефективності його застосування. Визначено напрями вдосконалення мотиваційного механізму регулювання конкурентоспроможності робочої сили. Наведено модель механізму регулювання ринку праці у торгівлі, який грунтується на принципах системного підходу, містить важелі, методи й інструменти макро- і мікроекономічного регулювання ринку праці, дія яких спричинена умовами функціонування сфери торівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-640.523 +
Шифр НБУВ: РА337483

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ісаченко Д.А. 
Методологічні засади регіональної стратегії розвитку малих промислових підприємств: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.05 / Д.А. Ісаченко ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Запропоновано концепцію, згідно якої методологічною основою управління економікою регіону є регіональний підхід, який охоплює взаємозв'язки суб'єктів економіки регіону, що дозволяє комплексно розглядати їх поведінку з позиції завдань економічного та соціального розвитку регіону. Наведено концепцію стратегії розвитку малого промислового підприємництва, яка будується на кейнсіанській моделі, але пропонується використовувати поряд з цим механізм державної підтримки, що має викликати численні мультиплікативні ефекти, невід'ємною ланкою яких є активізація попиту, у тому числі і споживчого, оскільки стримуючим чинником розвитку малого промислового підприємництва є обмежений попит населення через низькі доходи, а також через те, що він зорієнтований на імпортні товари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342 + У9(4УКР)291.9
Шифр НБУВ: РА374284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Іщенко Л.Ф. 
Розробка системи моніторингу ринку послуг мережі Інтернет: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.Ф. Іщенко ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні підходи до розробки системи моніторингу з урахуванням взаємозв'язку об'єктивних і суб'єктивних чинників впливу на попит з метою вдосконалення функціонування учасників ринку послуг мережі Інтернет. Проаналізовано сфери застосування та закономірності побудови систем моніторингу. Визначено стан і тенденції розвитку даного ринку. Установлено, що розробка систем моніторингу відіграє важливу роль в управлінні ринковими послугами мережі Інтернет. Досліджено моніторинг як інструмент цього управління. Визначено чинники впливу на попит і методичні аспекти його прогнозування у відповідній системі. Обгрунтовано процес прогнозування попиту як елемент системи моніторингу ринку послуг мережі Інтернет (СМРПМІ), визначено взаємозв'язок об'єктивних і суб'єктивних чинників впливу на попит. Визначено елементи й обгрунтовано етапи розробки СМРПМІ. Запропоновано методичні рекомендації застосування системи моніторингу як інструменту прийняття управлінських рішень на підставі аналізу, прогнозування, постійного відстеження тенденцій, які виникають на даному ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)390 +
Шифр НБУВ: РА335293

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Абаєва О. М. 
Безконфліктне управління економічними взаємодіями на промисловому підприємстві: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. М. Абаєва ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію безконфліктного управління економічними взаємодіями на промислових підприємствах. Визначено методичний підхід щодо виявлення конфліктів в економічних взаємодіях на промислових підприємствах, а також метод мінімізації конфліктів в економічних взаємодіях на промислових підприємствах. Запропоновано методичний підхід щодо оптимізації системи мотивації співробітників промислового підприємства. Встановлено модель безконфліктного динамічного планування виробництва, яка враховує витрати на виробництво та післяпродажне обслуговування, зміну попиту на продукцію, резерви підприємства. Вдосконалено модель інформаційного забезпечення системи безконфліктного управління економічними взаємодіями на промислових підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-642.18-21
Шифр НБУВ: РА378007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Абашина О.В. 
Підвищення рівня зайнятості молоді на регіональному ринку праці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.В. Абашина ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення зайнятості молоді в регіоні. Поглиблено методологію дослідження молоді як суб'єкта економічної зайнятості. Визначено соціально-економічні функції молоді, а також її характерні риси як суб'єкта ринку праці. Розглянуто питання формування та функціонування ринку праці молоді. Встановлено причини зниження рівня її зайнятості. Розроблено методи визначення рівня зайнятості молоді на регіональному ринку праці. Охарактеризовано основні складові молодіжної зайнятості. Встановлено домінуючі тенденції зайнятості молоді, проаналізовано її актуальні проблеми та чинники, що їх визначають. Розкрито причини розбалансованості попиту та пропозиції робочої сили молоді на регіональному ринку праці, а також виского рівня молодіжного безробіття. Здійснено оцінку механізму формування робочої сили молоді в системі освіти. Визначено фактори формування конкурентоспроможності молоді на ринку праці. Обгрунтовано шляхи покращення молодіжної політики зайнятості. Запропоновано методику оцінки ефективної зайнятості молоді регіону. Розроблено концептуальні засади та напрями формування регіональної політики молодіжної зайнятості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)249.202.2 +
Шифр НБУВ: РА344979

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Абдало Недал Ханнан 
Оптимізація управління попитом в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Абдало Недал Ханнан ; Донецький держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган- Барановського. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361
Шифр НБУВ: РА311828

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ажаман І.А. 
Організаційно-економічні основи формування і функціонування ринку насіння зернових культур: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.А. Ажаман ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади формування ринку насіння зернових культур, розглянуто сучасний стан, тенденції та напрями його розвитку, визначено тенденції зміни попиту та пропозиції. Показано особливості ціноутворення на насіння зернових культур. З'ясовано ринкові можливості та проблеми формування пропозиції на ринку зернових культур. Розроблено алгоритм оцінки конкурентоспроможності насіння. Обгрунтовано перспективи розвитку ринку насіння зернових культур на підставі використання балансового методу та розробки блочної економіко-математичної моделі оптимізації розміщення та спеціалізації аграрного виробництва Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення УААН. Визначено напрямки підвищення конкурентоспроможності насіння зернових на вітчизняному та світовому ринках, наведено пропозиції щодо розвитку ринкової інфраструктури та стимулювання збуту насіння. Представлено алгоритм визначення тривалості ринкового життєвого циклу сортів зернових культур. Удосконалено методику визначення ціни насіння зернових культур на основі оптимізації співвідношення його якісних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.1 + У9(4УКР)843.555 +
Шифр НБУВ: РА344942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Айяд Рйяд Абдулла Антар 
Формування стратегії маркетингу рибних товарів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Айяд Рйяд Абдулла Антар ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано споживчу цінність рибних товарів, їх упакування, ціну, попит, пропозиції та місткості ринку. Визначено тенденції, можливі варіанти, прогностичні моделі та розрахункові показники прибутків населення, рівня споживання й цін, місткості внутрішнього ринку та ймовірного експорту рибних товарів, вилову й переробки риби і морепродуктів, а також інвестицій у розвиток рибної промисловості Республіки Йємен на тривалу перспективу. Розроблено концепцію пріоритетного розвитку виробництва та збуту рибних товарів Йємену в довгостроковому періоді й маркетингову стратегію розвитку підприємства з метою їх переробки та реалізації, а також рекомендації щодо їх практичного здійснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5ЙЕМ)421.511.2
Шифр НБУВ: РА309334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Алексійчук Т.В. 
Економічна ефективність виробництва свинини: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.В. Алексійчук ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено сучасний стан економічної ефективності виробництва свинини, виявлено тенденції її змін за умов становлення ринкових відносин, визначено причини їх виникнення. Проведено порівняльний аналіз ефективності виробництва свинини в сільськогосподарських підприємствах з традиційною та промисловою технологіями й особистих селянських господарствах, досліджено обсяги реалізації та ціни на м'ясо. Удосконалено економічний механізм підвищення конкурентоспроможності виробництва свинини як системи організаційно-економічних важелів і методів управління, що в сукупності забезпечують високі споживчі властивості та зростання попиту на свинину на ринку м'яса і м'ясопродуктів. Обгрунтовано напрями розвитку свинарства та підвищення його ефективності в сільськогосподарських підприємствах шляхом запровадження цін підтримки та еквівалентних цін на м'ясо свиней, розвитку спеціалізації та концентрації виробництва з використанням прогресивних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.251.0-07 +
Шифр НБУВ: РА329878

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Алтухов А.Є. 
Моделювання попиту підприємств на робочу силу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / А.Є. Алтухов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 16 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості функціонування сучасного українського ринку праці та управління попитом підприємств стосовно робочої сили за умов ринкової економіки України. Обгрунтовано необхідність побудови комплексу економіко-математичних моделей цього попиту, виявлено їх принципові недоліки та запропоновано концепцію моделювання попиту підприємства щодо робочої сили, що дає змогу оптимізувати його кадровий потенціал, завдяки збільшенню ефективності формування, розподілу та використання персоналу, а також надає можливість зменшити витрати на керування персоналом. Обгрунтовано методи побудови функції попиту підприємств стосовно робочої сили, що базуються на варіаційному підході та теорії межової продуктивності, застосування яких дає змогу підвищити ефективність використання робочої сили на підприємствах завдяки оптимізації витрат. Побудовано економіко-математичні моделі управління зазначеним попитом та за допомогою принципу максимуму Понтягина визначено достатні умови оптимальності управління робочою силою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640 в611 +
Шифр НБУВ: РА338222

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Аль-Зіадат Акіф Юзеф М. 
Підвищення ефективності управління діяльністю торговельного підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Акіф Юзеф М. Аль-Зіадат ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методику удосконалення менеджменту у торгівлі з урахуванням управлінської парадигми та впливу навколишнього середовища на діяльність підприємства на підставі маркетингового та стратегічного підходів. Розглянуто систему показників ефективності планування фінансово-господарської діяльності підприємства. Проаналізовано діяльність торгових підприємств із використанням удосконаленої системи показників з метою узагальнення особливостей та головних тенденцій їх розвитку. Доведено необхідність застосування управління за слабким сигналом та розроблено інструментарій для оцінки впливу зовнішнього оточення на діяльність торгового підприємства. Визначено механізми тактичного планування у підприємстві за умов сучасного господарювання. Запропоновано організаційно-економічне забезпечення стратегії управління торговим підприємством. Розглянуто процес регулювання роздрібного товарообігу, основою якого є координація потоків попит - товарообіг та товарообіг - прибуток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-21-07 +
Шифр НБУВ: РА321886

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Аль-Маайя А. Х. 
Методи обгрунтування технологій пасажирських перевезень в інтегрованих транспортних системах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.01 / А. Х. Аль-Маайя ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Визначені вимоги до інтероперабельності між наявними системами, їх складовими та пов'язаними з ними процедурами регіональної мережі управління різними видами транспорту. Запропоновано методику визначення потреб на перевезення, яка передбачає прогнозування обсягів перевезень та моделювання пасажиропотоків з використанням розробленого статистично-облікового методу, а також дозволила зменшити похибку до 5 %, що знаходиться в межах природного коливання попиту. Аналіз закономірностей формування попиту показав статистичну неоднорідність вихідної інформації, недостатність обсягу вибірки, апріорно невідому залежність між прогнозним параметром і факторами, що його визначають. Підвищення точності інформації на підставі комплексного визначення з використанням автоматизованої системи обліку пасажирів і наступним розподіленням інформації про пасажиропотоки, дозволяє спрогнозувати подальші пересування пасажирів. Побудовано математичну модель маршруту у вигляді циклічної системи масового обслуговування, що враховує взаємодію транспорту та пасажиропотоків і розроблено імітаційний метод узгодження розкладів руху в діалоговому режимі. Наведено методику оцінювання рівня транспортного обслуговування за взаємодії різних видів транспорту з використанням інтегрального критерію, який враховує витрати часу на переміщення та вартість поїздки пасажирів. Методи узгодження прийнятих рішень з координації дій щодо формування маршрутних систем і розкладів руху дозволили комплексно оцінити рішення, які приймаються, з врахуванням всіх факторів, що впливають на процес перевезень. Реалізоване математичне моделювання існуючих маршрутів для обгрунтування їх траси й узгодження розкладів руху дозволило здійснити оптимальне використання автобусів на групі міжміських маршрутів та одержати близько 1274187 грн. економічного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О188.5
Шифр НБУВ: РА382232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Андренко І.Б. 
Організаційно-економічні аспекти розвитку готельного господарства регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.Б. Андренко ; Харк. держ. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено методичні засади сегментування ринку споживачів для готельних підприємств як однієї з сучасних ринкових стратегій. Обгрунтовано необхідність прогнозування попиту для даних підприємств з урахуванням сезонних коливань. Запропоновано використання контрольних карт Шухарта оцінки контрольованості та неконтрольованості процесу з метою урахування ризику у разі встановлення тарифів на готельні послуги. Досліджено особливості формування конкурентоспроможного готельного комплексу на прикладі Харківського регіону та запропоновано теоретичні та практичні рекомендації щодо його розвитку. Розроблено класифікацію ділового туризму. Запропоновано модель формування та розрахунку конференц-пакету, а також створення в регіоні системи взаємного інформування та викладено механізм її роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.357 + У9(4УКР-4ХАР)441.357
Шифр НБУВ: РА326889

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Андросович І.І. 
Удосконалення організації та підвищення економічної ефективності виробництва яловичини в сільськогосподарських підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.І. Андросович ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Розвинуто науково-теоретичні положення формування та функціонування економічного механізму підвищення ефективності виробництва яловичини за рахунок досягнення нормативності витрат та еквівалентного обміну з переробними підприємствами. Проведено комплексний витратно-ціновий аналіз ринку яловичини в досліджуваному регіоні з урахуванням попиту на м'ясні ресурси та їх пропозиції. Визначено ступінь впливу чинників, які впливають на рентабельність даного виробництва в господарствах лісостепової зони Київщини, та запропоновано шляхи їх використання. Оптимізовано рівень забезпечення кормовими ресурсами поголів'я великої рогатої худоби (ВРХ) у господарствах різних ступенів концентрації та структури стада. Розроблено основні параметри розвитку скотарства на базі оптимізації виробництва м'яса ВРХ у модельних господарствах. Обгрунтовано напрями удосконалення організаційно-економічних відносин даних підприємств та визначено основні принципи формування регіонального ринку м'яса та оптимізації економічних відносин у системі виробництво - переробка - реалізація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.52-07 +
Шифр НБУВ: РА327408

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського