Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (1053)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОТІК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 101
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мещеряков В.І. 
Автоматизована система перетворення інформаційних потоків для управління високоенергетичними процесами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.І. Мещеряков ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Установлено, що керуюча інформаційна система з пропускною здатністю, меншою за потік вхідної інформації, може забезпечити управління об'єктом. Розроблено метод стискування зображень у реальному часі процесу управління, який полягає у розпізнаванні інформативних ознак попередньо спрощеного зображення і наступній обробці інформативних зон та метод обробки зображень - сегментації зображення на скінченну кількість класів і подальше оперування з ознаками (маркерами) класу, які містять інформацію про об'єкт, що зберігається у базі знань. Обгрунтовано, що пропускна здатність каналу претворення не може бути меншою за різницю ємності перетвореного зображення та ємності бази знань. Наведено швидкодійні алгоритми обробки інформаційних масивів, які передбачають розпаралелювання обчислень зворотних матриць та дають змогу визначити контури зображень. Розвинуто алгоритми стискування зображень у системах діагностики зі складним фоном, який полягає в обробці тільки змінних інформаційних фрагментів. Запропоновано інструментальні засоби обробки первинної інформації матричних приймачів випромінювання, який передбачає управління діагональним переміщенням матриці на половину кроку розташування чуттєвих елементів синхронно до частоти зміни напівкадрів з інтерполяційним формуванням проміжних даних. Розвинуто методи ізотропної обробки первинних зображень для підвищення надійності та вірогідності визначення інформаційних ознак шляхом підвищення симетричності спектральної характеристики завдяки діагональному розміщенню чуттєвих елементів у фокальній площині. Запропоновано методи моделювання хвильового фронту інтенсивного випромінювання з інтерполяцією за формулою Пуассона та використанням експериментальних значень інформаційних ознак, які одержуються від системи, та нахилу хвильового фронту на зрізі апертури коректора. Проведено моделювання специфічних крайових ефектів у разі проходження інтенсивних лазерних потоків крізь діафрагми, що відрізняється від відомого представленням джерела випромінювання експонентною функцією Гріна. Розвинуто моделювання корекції амплітудних спотворень профілю пучка випромінювання, що передбачає врахування фазових спотворень хвильового фронту випромінювача. Розроблено модель взаємодії інтенсивного лазерного випромінювання з прийомним електродом, яка враховує неоднорідності поверхневого шару електроду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.83-015 +
Шифр НБУВ: РА331315

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Копилов О.Є. 
Аеродинамічна інтерференція систем висотних будівель і споруд циліндричної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.Є. Копилов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив аеродинамічної інтерференції на вітрове навантаження, що діє на висотні будівлі та споруди циліндричної форми, на прикладах групи двох, трьох, чотирьох колових циліндрів, поміщених у потік. Здійснено вимірювання розкладів тисків на поверхнях моделей та в їх сліді у аеродинамічній трубі. Запропоновано методику виконання аеродинамічних досліджень, необхідну для вирішення завдань сучасного будівництва. Наведено експериментально одержані значення основних аеродинамічних коефіцієнтів (коефіцієнта аеродинамічного опору, бічної аеродинамічної сили та числа Струхаля), необхідних для розрахунку груп висотних будівель і споруд циліндричної форми щодо дії вітру. Описано новий метод активного керування аеродинамічним слідом, який виникає за поодиноким коловим циліндром, який полягає у зміні циркуляції потоку навколо циліндра, що досягалося випорскуванням з поверхні циліндра струменів газу з заданою частотою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7 +
Шифр НБУВ: РА339867

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Федоров О.Г. 
Альтернативні системи кондиціювання повітря з використанням випарного охолодження: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.Г. Федоров ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліжено випарні охолодники непрямого типу (НВО), в яких охолодження повітря досягається без прямого контакту з водою. З метою інтенсифікації процесу тепломасопереносу розроблено НВО на основі апаратів плівкового типу з багатоканальною структурою насадики та роздільним рухом потоків газу та рідини, а також регулярною шорсткістю (РШ) поверхні та капілярно-пористим покриттям. Виконано моделювання процесів сумісного тепломасопереносу у НВО з урахуванням термічних опорів потоків газу та рідини, особливостей течії рідинної плівки на поверхнях із РШ. Експериментально одержано залежності, які забезпечують розрахунок і проектування охолодників. Визначено умови роботи випарних охолодників прямого та непрямого типів, комбінованих і багатоступеневих. Зроблено висновок, що створення випарно-парокомпресійних систем забезпечує функціонування випарного охолодника на високому температурному рівні, за якого він достатньо ефективний, та дозволяє використати допоміжний повітряний потік для обдування конденсатора ХМ, а також знизити витрати води на підживлення замість випарованої у НВО. Встановлено, що відносна вологість 35 - 45 % забезпечує повне компенсування витрат на випарювання.Наведено результати загального екологічного аналізу альтернативних рішень з використанням методології та бази даних "Повний життєвий цикл". Виявлено, що альтернативна система АСКП випарно-парокомпресійних охолоджувачів (НВО/ХМ) забезпечує менше виснаження природних ресурсів у порівнянні з традиційною та менше впливає на глобальну зміну клімату. Показано, що найбільший вплив на довкілля відбувається під час експлуатації системи, внесок періоду виробництва складає близько 20 % від внеску за весь життєвий цикл, а внесок періоду утилізації незначний, загальний екологічний вплив для альтернативної системи складає всього 64,5 % від такого ж впливу для традиційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.3 +
Шифр НБУВ: РА363423

Рубрики:

      
4.

Скобелєв В.В. 
Аналіз комбінаторно-алгебраїчних моделей ін'єктивних дискретних перетворювачів інформації: автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.05.01 / В.В. Скобелєв ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему аналізу комбінаторно-алгебричних моделей ін'єктивних дискретних перетворювачів інформації автоматного типу, призначених для розв'язання модельних задач криптографії. Введено та досліджено регуляторну структуру, призначену для представлення у неявному вигляді ансамблю ін'єктивних відображень та є логічним узагальненням керованої операції підстановки. У межах цієї структури побудовано загальну модель ін'єктивного дискретного ператворювача, призначеного для розв'язання задачі руйнування частот букв у початковому тексті - модельної задачі криптографії. Охарактеризовано часову та ємкісну складність алгоритма, що реалізує цей дискретний перетворювач. Визначено умови, за яких запропонований алгоритм дозволяє розв'язати задачу руйнування частот букв з лінійним уповільненням. Побудовано дві деталізації запропонованої моделі, а саме: для першої деталізації регуляторну комбінаторну структуру визначену за допомогою шарів у векторному просторі над полем GF (2), а для другої деталізації - у термінах граней одиничного кубу. На підставі представлених у неявному вигляді підгруп симетричних груп побудовано загальну модель ін'єктивного дискретного перетворювача, призначеного для розв'язання задачі "дифузії інформації". Встановлено, що ця модель придатна для використання паралельних або розподілених обчислювальних структур. На засадах сучасної алгебри, теорії автоматів і теорії систем систематично досліджено класи лінійних і певні класи нелінійних симетричних автоматів над кільцем <$Eroman Z sub {p sup k }>. Виділено підмножини автоматів, які допускають обернення. Охарактеризовано потікові шифри, які визначаються цими автоматами. Виділено й охарактеризовано нетрівіальні підмножини автоматів, які визначають у термінах структури автомата або у термінах значень їх параметрів. Охарактеризовано клас еквівалентних станів досліджених атоматів, а також множини нерухомих точок словарних функцій, що реалізуються ініціальними автоматами. Розв'язано задачі параметричної ідентифікації й ідентифікації початкового стану досліджених автоматів. Для лінійних автоматів над кільцем <$Eroman Z sub {p sup k }> встановлено критерії еквівалентності автоматів, одержано рекурентні співвідношення, що характеризують варіацію поведінки автомата у разі варіації його параметрів, початкового стану та вхідної послідовності. Побудовано канонічне представлення, в якому всі матриці допускають обернення або є діагональними матрицями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403 +
Шифр НБУВ: РА365803

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Тутко Т.Ф. 
Аналітичне дослідження термогазодинамічних процесів у газопроводах і їх взаємодія з довкіллям: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Т.Ф. Тутко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Встановлено, що побудовані математичні моделі враховують усі види термогазодинамічних втрат енергії, у тому числі і потік теплообміну між газопроводами та грунтом. Показано, що для короткочасних динамічних процесів у газопроводах температура точок грунту є незмінною, оскільки температура грунту під впливом теплової дії газопроводів змінюється відносно повільно. Розглянуто температурне поле у грунті навколо двох паралельних газопроводів та запропоновано засоби визначення теплового потоку між газопроводом та грунтом. Виявлено, що на температурне поле навколо газопроводу та на тепловий потік від газопроводу суттєво впливає природне температурне поле грунту, яке розглядається як функція глибини його точок і часу. Визначено тиск, температуру і масову швидкість газу під час пуску газопроводу та у разі зупинки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-01 +
Шифр НБУВ: РА322301

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Гордієнко І.В. 
Аномальний тепловий потік та його геотермічна інтерпретація в центральній частині Українського щита: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / І.В. Гордієнко ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Підведено підсумки багаторічної роботи у центральній частині Українського щита, де виконані детальні дослідження теплового потоку. Виявлено ланцюжок аномалій, який проінтерпретовано, побудовані приповерхнева (0-6 км) та глибини (0-90 км) моделі кори та верхніх шарів мантії. Ці моделі були порівняні із існуючими даними сейсмології, гравіметрії, магнітометрії, ізотопії гелію та новітніх і сучасних рухів поверхні Землі. На основі цих робіт було висловлено гіпотезу про ендогенний режим Кіровоградського блоку - початкову стадію тектоно-магматичного процесу. Для підтвердження гіпотези проведено порівняння потужності кори у Кіровоградській зоні активізації та у найближчому визнаному рифті - Дніпровсько-Донецькій западині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.56

Рубрики:

      
7.

Розумнюк Н.В. 
В'язка взаємодія вихорових структур зі зсувною течією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Н.В. Розумнюк ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено взаємодію межового шару на твердій поверхні з крупномасштабними вихоровими збуреннями в потоці в'язкої рідини на підставі числового розв'язку нестаціонарних рівнянь Нав'є - Стокса в змінних завихреність - функція течії. Розглянуто процес спотворення форми вихору Ламба та його руйнування у разі взаємодії з гострою кромкою пластини, залежність інтенсивності взаємодії від початкових параметрів вихору та його положення відносно пластини. Показано вплив проходження вихору або пари вихорів на межовий шар на її різних боках. Досліджено параметри обтікання пластини за умов відсмоктування рідини через відвідний канал, розташований під різними кутами до поверхні. Показано існування безвідривного обтікання у каналі та у зовнішньому потоці залежно від кута нахилу каналу, інтенсивності відсмоктування та числа Рейнольдса. Вивчено структуру потоку у разі обтікання поверхні зі значною геометричною неоднорідністю у вигляді однієї або декількох виїмок різної форми та розміру. Проаналізовано характерні особливості течії всередині виїмок та її вплив на основний потік. Показано існування стаціонарного та квазіперіодичного режимів обтікання. Виявлено типові частотні характеристики коливань потоку в режимі зсувного шару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА327190

Рубрики:

      
8.

Семінська Н.В. 
Вдосконалення гідроструминних технологій з врахуванням особливостей формування струменів високого тиску: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.05 / Н.В. Семінська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше проведено комплексні експериментальні дослідження гідродинамічних параметрів струменя високого тиску. На підставі одержаних результатів встановлено основні параметри його гідродинамічної початкової ділянки й одержано критеріальні залежності, які дозволяють визначити її довжину. Запропоновано метод підвищення ефективності руйнування об'єкту за рахунок накладення пульсацій заданої частоти й амплітуди на потік рідини, що сприяє виникненню додаткової гідродинамічної нестаціонарної сили, для визначення якої одержано аналітичну залежність і розроблено програму розрахунку. Досліджено вплив реологічних властивостей робочої рідини з полімерними домішками на гідродинамічні параметри потоку, що дозволило розширити область її ефективного застосування. Проведено математичне моделювання пульсуючої течії рідини в циліндричному каналі насадки для формування струменя, на підставі якого одержано закон розподілу швидкостей, що дозволяє визначити зміну кінетичної енергії на початковій ділянці струменя. Створено методику розрахунку параметрів конструкції насадки для формування струменя з урахуванням стисливості рідини у вигляді програмного продукту та наведено рекомендації щодо його практичного використання. Вперше на підставі комплексного аналізу системи силовий пристрій - канали підведення насадок - струмінь - об'єкт руйнування науково обгрунтовано методику розрахунку гідродинамічних параметрів струменя високого тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж625 +
Шифр НБУВ: РА357214

Рубрики:

      
9.

Піскова Ж.В. 
Вдосконалення організаційно-економічного механізму зниження ресурсоємності продукції металургійних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ж.В. Піскова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методичні засади та розроблено інструментарій для удосконалення організаційно-економічного механізму зниження ресурсоємності продукції в системі управління підприємствами металургійної промисловості. Розроблено методологічну базу та понятійний апарат теорії та практики ресурсозбереження. Розкрито сутність понять "ресурсоємність металургійної продукції", "зниження ресурсоємності металургійної продукції", "матеріальний потік". Визначено сутність економіко-математичної моделі оптимізації виробничого замовлення матеріально-сировинних ресурсів, виявлено чинники, що впливають на даний процес. З метою підвищення ефективності забезпечення металургійних підприємств матеріально-сировинними ресурсами обгрунтовано методичний підхід щодо вибору постачальника, який базується на запропонованій ієрархії критеріїв: первинних, суттєвих та основних. Розроблено методичні підходи щодо аналізу стану використання та планування вхідних матеріальних потоків і відповідних їм витрат на виробництво металургійної продукції. Обгрунтовано послідовність технологічних переділів на підставі використання коефіцієнтів розподілу, які враховують у вхідних матеріальних потоках продукцію окремих переділів. Удосконалено організаційно-економічний механізм зниження ресурсоємності продукції, зокрема, встановлено основні принципи, фукнції, методи, а також визначено фактори, що впливають на ефективність даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-553.81 +
Шифр НБУВ: РА358835

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Малахова Л.В. 
Вміст і розподіл хлорорганічних ксенобіотиків у компонентах екосистем Чорного моря: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Л.В. Малахова ; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2006. — 21 с. — укp.

Визначено закономірності вмісту та розподілу хлорорганічних ксенобіотиків у воді, гідробіонтах і донних відкладах Чорного моря. Виявлено критичні зони забруднення хлорорганічними сполуками (ХОС). Визначено залежність рівнів накопичення ХОЗ від фізико-хімічних параметрів донних відкладів. Встановлено, що райони впливу стоків Дунаю та дампінгу у північно-західній частині Чорного моря, а також прибережні райони портів Севастополя, Керчі, Феодосії за вмістом ХОС в компонентах їх екосистем є критичними зонами Чорного моря. З'ясовано, що локальні джерела надходженя ПХБ в акваторію прибережних районів моря впливають на збільшення вмісту цих забруднювачів у водяних організмах. На підставі результатів моніторингу гексахлороциклогексану (ГХЦГ), дихлородифенілтрихлоретану (ДДТ) і поліхлорованих біфенілів (ПХБ) у воді, водоростях, молюсках та рибах встановлено тенденцію зниження їх концентрацій. Показано, що основним депо ХОС у Чорному морі є донні відклади, а серед чорноморських організмів найбільшими концентраторами ХОС є ссавці з високим вмістом ліпідів. Розраховано потік седиментаційного депонування ПХБ у донні відклади Севастопольської бухти та період седиментаційного очищення води бухти від ПХБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.51*801.8(922.8) + Е0*820*801.1-642:Г2 +
Шифр НБУВ: РА342368

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Орел В.І. 
Вплив додатків поліакриламіду на втрати напору в раптових звуженнях і розширеннях труб: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / В.І. Орел ; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано систематичні експериментальні дані для турбулентних течій води з додатками поліакриламіду в трубопроводах з раптовими звуженнями та розширеннями потоку. Одержано залежності для обчислення втрат напору в раптових звуженнях і розширеннях труб, який базується на тому, що в тих місцевих опорах, де переважають втрати на тертя, додатки понижують гідродинамічний опір, а в разі домінування опору форми - збільшують його. Запропоновано та обгрунтовано метод перерозподілу витрат рідини між декількома трубопроводами введенням у потік гідродинамічно активних додатків. Удосконалено відомий спосіб обчислення втрат енергії в прямій циліндричній трубі за питомою потужністю, що витрачається на подолання опору потоку та розповсюджено його на раптове розширення труби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж121.014 +
Шифр НБУВ: РА325079

      
12.

Скляров В.П. 
Вплив електризації вологої пари на процеси конденсації в теплоенергетичних установках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.П. Скляров ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто причини появи та механізми утворення зарядів у вологому паровому потоці та їх вплив на процеси конденсації у парових турбінах. Запропоновано методику та конструкції електричних зондів для вимірювання густини зарядів у рухомому вологому паровому потоці. Розглянуто методи та засоби керування густиною зарядів у вологому потоці. Наведено конструкції пристроїв, які дозволяють за рахунок електричного впливу на вологий паровий потік керувати процесами конденсації. Показано, що нейтралізація парового потоку за останнім ступенем турбіни знижує коефіцієнт повних втрат у вихлопному тракті на 10 - 12 % від вихідного значення, а додаткова електризація пари в зоні конденсатора збільшує вологість більше, ніж на 1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-01
Шифр НБУВ: РА316818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Збаращенко О.В. 
Гідродинаміка вертикального потоку газу з твердими частками і його теплообмін зі стінкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.В. Збаращенко ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2004. — 20 с. — укp.

З використанням загальнофізичних закономірностей досліджено та розроблено теоретичну базу, що дає змогу об'єктивно пояснити та розрахувати інтенсифікацію теплообміну зі стінкою двокомпонентного потоку з урахуванням вологісних характеристик компонентів, виявити вплив різних факторів на енергетичні хактеристики у разі транспорту твердої фази газом, а також природу пульсаційних явищ під час взаємодії потоку газу з твердими частками, що вводяться у потік. Доведено, що інтенсифікація теплообміну двокомпонентного потоку, що містить вологі компоненти (газ, тверді частки), зі стінкою обумовлена зміною гігротермічного стану у разі переносу часток з ядра потоку з постійною температурою у тепловий примежовий шар, що має змінну температуру. Установлено вплив густини газу залежно від зміни тиску на структуру двокомпонентного потоку відповідно висоті вертикальної ділянки пневмотранспорту, що дало змогу визначити умови його реалізації, енергетичні витрати за складовими, а також з'ясувати умови, за яких є можливим досягнення найбільшої енергетичної ефективності вертикального пневмотранспорту. Уперше показано, що пульсаційні явища у разі взаємодії одиночної частки з потоком газу обумовлені залежністю густини газу від тиску і вони є властивістю такої системи. Запропоновано систему рівнянь, яка дає змогу виявити вплив обмеженості потоку на швидкість витання частки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З311.02-01 + О796-01
Шифр НБУВ: РА330508

Рубрики:

      
14.

Кунделєв А.Ю. 
Гідропружне деформування фізично нелінійних циліндричних оболонок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / А.Ю. Кунделєв ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено процес деформування гіперпружних циліндричних оболонок під впливом нестаціонарного потоку в'язкої рідини. На підставі теорії великих деформацій та рівнянь Нав'є - Стокса для нестисливої в'язкої ньютонівської рідини розроблено уточнену математичну модель товстостінної гіперпружної оболонки, що містить нестаціонарний потік рідини. Запропоновано числовий метод розв'язання даної задачі, що базується на комбінуванні розкладання Гальоркіна за радіальною координатою та наближенні похідних невідомих функцій за поздовжньою координатою скінченими різницями. Розроблену методику та програму застосовано для розв'язання ряду задач гемодинаміки великих кровоносних судин. На прикладі течії крові в артерії людини числово вивчено напружено-деформований стан стінки судини, розподіл у часі тиску, швидкості потоку та напруження зсуву на стінці. Показано, що вплив деяких фізичних і геометричних характеристик стінок судини (поздовжній натяг, поступове звуження) на механічні та гідродинамічні параметри системи може бути істотним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.2,022 +
Шифр НБУВ: РА324772

Рубрики:

      
15.

Ясишена В. В. 
Грошові потоки підприємств швейної промисловості: облік, аналіз і аудит: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. В. Ясишена ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні питання обліку, аналізу й аудиту грошових потоків (ГП) підприємств швейної промисловості. За результатами дослідження уточнено поняття "грошовий потік" і вдосконалено класифікацію ГП. Виокремлено зовнішні та внутрішні фактори негативного впливу на фінансово-господарську діяльність підприємства та процес формування ГП. Сформовано організаційні засади інформаційної бази для управління ГП. Розроблено форми відомостей аналітичного обліку курсових різниць на основі відкриття додаткових аналітичних рахунків за видами іноземних валют. Побудовано загальну модель руху ГП за центрами фінансової відповідальності швейних підприємств і розроблено форми внутрішньої звітності. Сформовано методику системного аналізу, яка базується на поетапному дослідженні руху ГП за допомогою застосування широкого спектра розрахункових показників. Запропоновано алгоритм проведення аудиту Звіту про рух грошових коштів, що дозволяє сконцентрувати увагу на найважливіших ділянках перевірки з метою покращання якості її проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.651-149.3 + У052.9(4УКР)830.651-149.3 + У053.9(4УКР)306.51-93
Шифр НБУВ: РА382768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Юришинець В.І. 
Двостулкові молюски та їх ендобіонти як компонент гідропаразитарних систем: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / В.І. Юришинець ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню прісноводних двостулкових молюсків та їх ендобіонтів, як єдиної симбіоценотичної системи. У роботі проведено ценотичний та популяційний аналіз двостулкових молюсків, досліджено видовий склад та дано ценотичну характеристику популяцій їх ендобіонтів. З'ясовано, як ценотичні та популяційні характеристики двостулкових молюсків впливають на видовий склад та ценотичні характеристики популяцій ендобіонтів. Досліджено склад та динаміку симбіоценозу "двостулкові молюски - ендобіонти" у перифітоні та бентосі, в умовах річкової екосистеми (гирло р.Десна ) та водосховища (верхня ділянка Канівського водосховища р.Дніпро). На основі проведеного аналізу та даних літератури дано загальну характеристику дослідженій симбіоценотичній системі. Вперше у гідробіологічних дослідженнях розраховано потік енергії, що проходить через симбіотичну систему "молюски IDreissena polymorphaD - інфузорії IConchophthirus acuminatusD".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*836.6:Е621.166,022

Рубрики:

      
17.

Храпська Я.С. 
Державні механізми забезпечення взаємодії гілок влади на засадах інформаційної логістики: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Я.С. Храпська ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та науково-практичні рекомендації щодо використання принципів інформаційної логістики з метою формування державних механізмів забезпечення взаємодії гілок влади в процесі законотворення. Розкрито зміст понять "державне управління", "логістика", "інформаційна логістика в державному управлінні", "інформаційний потік в процесі законотворення". Визначено роль логістичної інформаційної системи в державному управлінні. З'ясовано, що оптимізація та раціоналізація механізмів організації взаємодії гілок влади в процесі законотворення є ефективною лише за умови застосування принципів інформаційної логістики в державному управлінні. Запропоновано схему розробки та впровадження логістичної інформаційної системи удосконалення механізму організації взаємодії виконавчої та законодавчої гілок влади в процесі законотворення за допомогою оптимізації управління інформаційними потоками. Розроблено модель організаційної структури логістичної інформаційної системи. З використанням даної моделі визначено основні принципи формування логістичної інформаційної системи в органах державної влади всіх рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)63/67-91 ф +
Шифр НБУВ: РА354217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Сомова К.В. 
Деструктивно-відновні процеси у шкірі при кріопошкодженні та озонотерапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / К.В. Сомова ; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено динаміку деструктивно-відновних процесів у шкірі статевозрілих щурів на моделі кріопошкодження під впливом озонованих розчинів з різними концентраціями озону (1мг/л, 6 мг/л, 12 мг/л) у порівнянні з впливом екстракта плаценти "офіцинального" та мазі "Левомеколь" з використанням морфометричного, біохімічного, морфологічного, гістохімічного, мікробіологічного, термографічного методів. Показано, що стимуляція процесів репарації тканин шкіри озонованим фізіологічним розчином з різною концентрацією озону підвищується зі зниженням його концентрації (від 12 мг/л до 1 мг/л). Найкращий лікувальний ефект на шкіру, ушкоджену дією холоду, зафіксовано у разі введення озонованого фізіологічного розчину з концентрацією озону 1 мг/л: встановлено значне зменшення виявів реакції запалення, прискорення епітелізації кріопошкодження, що сприяє формуванню тонкої та ніжної рубцевої тканини. У разі використання озонованого фізіологічного розчину з концентрацією озону 12 мг/л виявлено затримку процесів репарації тканин. Визначено спільні ознаки дії озонованих розчинів різних концентрацій на видову різноманітність мікроорганізмів. Встановлено, що їх використання сприяє ерадікації кріопошкоджень від грибів та анаеробних мікроорганізмів. Розроблено прилад, що реєструє потік теплового випромінювання в області кріопошкодження, запропоновано й апробовано методику його використання, яка дозволяє оцінювати процеси репарації тканин та якість лікування кріопошкоджень шкіри щурів. Встановлено спільні ознаки у змінах потоку інфрачервоного випромінювання після моделювання кріопошкоджень у різних експериментальних груп, зокрема, зафіксовано значне зростання досліжуваних показників у першу добу та локальний максимум на 7 - 8-му добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.15-5 + Р458.144-5 +
Шифр НБУВ: РА362309

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Петриченко П.М. 
Динаміка компонентів твердої та рідкої фаз вуглевміщуючої товщі як основа згладжування техногенних аномалій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / П.М. Петриченко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано стабілізувальний технологічний вплив на домінуючі фізико-хімічні процеси, що супроводжують підземний видобуток вугілля у межах геологічної товщі шахтного поля. На підставі результатів експериментальних і теоретичних досліджень встановлено закономірності зміни твердої та рідкої фаз вуглевмісної товщі у процесі їх руху в техногенному ланцюжку: вугленосна гірська порода - шахтний відвал (ділянка рекультивації) - поглинаючий комплекс покривних відкладень - фільтраційний потік у шихту та природний водотік. Обгрунтовано виникнення аномалій у концентраціях хімічних компонентів залежно від порядку відпрацювання блоків шахтного поля і напрямку рекультивації. Створено комплекс математичних моделей для оптимального вибору технологічних заходів у процесі відпрацювання вугільних шарів, спрямованих на згладжування гідрогеохімічних аномалій в геологічному середовищі. Зазначено, що дані технологічні заходи поєднують порядок проведення гірничих і рекультиваційних робіт з застосуванням поверхневого дренажу й активного покривного шару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1 + И17-1 +
Шифр НБУВ: РА333989

Рубрики:

      
20.

Шатрова М.Б. 
Документні ресурси української бібліографії образотворчого мистецтва (1996 - 2005): склад, зміст, особливості розвитку: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.03 / М.Б. Шатрова ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Систематизовано документний потік образотворчих документів і літератури з образотворчого мистецтва кінця ХХ - початку ХХІ ст. Розкрито стан книговидання галузі та введено у науковий обіг новий фактичний матеріал. Проаналізовано характерні ознаки та тенденції розвитку бібліографічних ресурсів з образотворчого мистецтва як результату та засобу бібліографічної діяльності. Висвітлено галузеві довідкові ресурси даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч755.22:Щ10
Шифр НБУВ: РА371693 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського