Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (585)Книжкові видання та компакт-диски (273)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИКАРПАТТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кочерга З.Р. 
Антропогенетичні особливості окремих популяцій дитячого населення Прикарпаття: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / З.Р. Кочерга ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Розроблена методологія програми генетичного моніторингу популяцій людини при мутагенному забрудненні довкілля, яка передбачає одночасне дослідження популяцій генетико-епідеміологічними (оцінка частоти та динаміки природжених вад розвитку, спадкових хвороб і репродуктивних втрат в усій популяції, дослідження демографічної ситуації) та експериментально-генетичними методами (багатофакторний, кореляційний та дискримінантний аналіз дерматогліфічних показників, дослідження функціонального стану генотипу та цитогенетичне обстеження дітей різних регіонів). Доведено наявність негативних генетичних змін в популяціях населення екологічно несприятливих територій. Встановлена перевага мимовільних викиднів на ранніх термінах гестації, зниження народжуваності, зростання перинатальної смертності, природжених вад розвитку і спадкових захворювань у новонароджених та перинатально-померлих дітей. Методом математичного, факторного і кореляційного аналізу вивчені найбільш інформативні дерматогліфічні характеристики взаємозв'язки 64 дерматогліфічних показників дітей різних регіонів Прикарпаття. Проведене цитологічне дослідження ядер букальних епітеліоцитів 565 дітей 6 вікових груп різніх екологічних зон. Встановлені вікові і статеві особливості цитологічних показників (індексів хроматизації, гетеропікнотичної Х-хромосоми, нуклеолярного індексу та морфологічно змінених ядер). Ступінь вираженості змін останніх залежить від умов навколишнього середовища. Розроблений інтегральний показник пошкодження спадкового апарату дітей цих регіонів на основі кореляційного аналізу між дерматогліфічними, цитологічними та цитогенетичними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-2 с21

Рубрики:

      
2.

Шманько О.В. 
Борис Тимощук - дослідник давніх і середньовічних старожитностей Східної Європи: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Шманько ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено життєвий шлях і наукову діяльність Б. О. Тимощука (1919 - 2003) - видатного археолога, історика, краєзнавця. На підставі вивчення наукової спадщини вченого, інших джерел, які автор опрацював у архівах наукових і музейних установ, визначено внесок Б. О. Тимощука у дослідження давніх і середньовічних старожитностей Східної Європи. Акцентовано увагу на вивченні науковцем середньовічних пам'яток Українського Прикарпаття та Середнього Подністров'я. Відзначено основні наукові пріоритети вченого - історичний розвиток слов'янського та давньоруського населення в межиріччі Верхнього Сирету та Дністра у другій половині V - першій половині ХІІІ ст., духовна культура місцевого середньовічного населення Східної Європи, соціальний устрій слов'ян в даний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Тимощук Б. + Т4 г(45) д Тимощук +
Шифр НБУВ: РА368597

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Луців В.О. 
Використання медоносних бджіл і осмій для запилення люцерни та помідорів в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / В.О. Луців ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про співвідносну участь медоносних бджіл і диких комах (джмелів та осмій) у запиленні квіток та формуванні врожаю насіння люцерни посівної, визначено оптимальну норму бджолиних сімей (5 - 6 на 1 га насіннєвої площі) у західному регіоні України. Вперше експериментально обгрунтовано спосіб регулювання індивідуального розвитку осмій під час розведення у штучно створеному середовищі шляхом впливу температурного фактора для досягнення синхронізації з періодом цвітіння запилюваних рослин. Доведено доцільність штучного розведення диких поодиноких бджіл для збільшення їх популяції. Встановлено, що використання медоносних бджіл та осмій у комплексному запиленні є економічно вигідним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.3-207 + П223.2-264.21 + П241.61-264.21 +
Шифр НБУВ: РА331936

Рубрики:

      
4.

Шилівський І.В. 
Використання природних факторів Прикарпаття в комплексному лікуванні захворювань пародонта у хворих сечокам'яною хворобою: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / І.В. Шилівський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обстежено 1 054 хворих на сечокам'яну хворобу, серед яких частота захворювань пародонта склала 94,6 %, що на 14,7 % більше, ніж у осіб такого самого віку у цьому ж регіоні, але без сечокам'яної хвороби. Найчастіше у таких хворих діагностували генералізований пародонтит (62,14 %) і хронічний гінгівіт (16,60 %). Вивчено особливості клінічного перебігу захворювань пародонта у разі сечокам'яної хвороби, які полягають у швидкому переході ранніх стадій захворювання в більш тяжкі у всіх вікових групах у порівнянні з обстеженими без фонової патології. Вивчено функціональний стан судин пародонта, щільність кісткової тканини, інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів і стан антиоксидантної системи у хворих на сечокам'яну хворобу. Обгрунтовано та розроблено схеми комплексного лікування та профілактики генералізованого пародонтиту у таких хворих з використанням природних факторів Прикарпаття. Показано високу ефективність запропонованих схем лікування, яку підтверджено подовженням періоду клінічної ремісії, нормалізацією клініко-рентгенологічних, лабораторних і біохімічних показників. На підставі проведених клінічних досліджень розроблено математичну модель прогнозування перебігу генералізованого пародонтиту, яка дозволяє більш ефективно проводити профілактичні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р696.504.3 +
Шифр НБУВ: РА366691

Рубрики:

      
5.

Дмитрів Р. В. 
Вікові зміни складу тіла і розвитку м'язової сили у школярів, які проживають у різних соціально-природних умовах: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Р. В. Дмитрів ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено фізичний розвиток, компонентний склад тіла та розвиток м'язової сили у школярів 7 - 16-ти років, які проживають за різних соціально-природних умов. Стверджено, що найбільші абсолютні показники спостерігаються у школярів села гірської місцевості, причому у юнаків старшого шкільного віку є доволі високими, їм поступаються діти міста. Найнижчі показники - у більшості школярів села. Виявлено, що у показниках маси та довжини тіла хлопчики Прикарпаття у деяких вікових групах переважають ровесників з інших регіонів України, а в показниках обхвату грудної клітки їм поступаються. Підтверджено, що співвідношення основних компонентів маси тіла змінюється з віком та є визначальним щодо сенситивних періодів розвитку силових здібностей у школярів. Розширено уявлення про соматофізіометричні властивості дітей 7 - 16-ти років, які реалізують програму щодо використання засобів і методів диференційованого фізичного виховання школярів і використані з метою гармонізації їх фізичного розвитку та служать підгрунтям для адекватного дозування фізичних навантажень, спрямованих на розвиток такої фізичної якості, як м'язова сила.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч511.492
Шифр НБУВ: РА376907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Янович Д.О. 
Вміст йоду і селену та метаболічний профіль у крові великої рогатої худоби в різних ландшафтних зонах західного регіону України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Д.О. Янович ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 18 с. — укp.

Уперше досліджено взаємозалежність між вмістом йоду та селену у кормах і певними біохімічними показниками (вмістом йоду і селену, концентрацією тиреоїдних гормонів, активністю глутатіонпероксидази, вмістом продуктів перекисного окиснення ліпідів: білків і ліпідів) у крові великої рогатої худоби (ВРХ) в окремих районах ландшафтних зон західного регіону України - Карпат, Прикарпаття, Лісостепу. На підставі одержаних результатів зроблено висновок про нестачу досліджуваних мікроелементів та значні коливання концентрації йоду в кормах ВРХ у певних районах Прикарпаття, а також про взаємозв'язок між вмістом цих мікроелементів та концентрацією тироксину й активністю глутатіонпероксидази у крові ВРХ, виявлено значні відмінності у відношенні тироксин/трийодтиронін, які не обумовлені вмістом йоду та селену у кормах. Установлено, що перинатальне введення великій рогатій худобі селену у формі селеніту натрію спричинює підвищення його концентрації, а також концентрації трийодтироніну у сироватці крові та посилення активності глутатіонпероксидази в еритроцитах. З'ясовано, що введення селену досліджуваним тваринам призводить до зниження концентрації гідроперекисів ліпідів і малонового діальдегіду, до змін у складі білків і ліпідів у крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.95 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА340020

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Кравець О.Я. 
Вплив рельєфу земної поверхні на гідрологічні та ерозійні процеси в Прикарпатті: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.02 / О.Я. Кравець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено оцінку точності побудови цифрового моделювання рельєфу (ЦМР). Встановлено, що тільки метод триангуляції задовольняє вимоги інструкцій топографічних знімань. Доведено, що метод Крайгінга дає найкращі результати під час відновлення рельєфу за картографічними матеріалами. Розроблено карти рельєфу, крутизни й експозиції схилів Івано-Франківської області та виконано аналіз точності цифрової моделі рельєфу. Запропоновано методику побудови морфометричних карт та способи розрахунку параметрів паводкового стоку на ЦМР та визначення розподілу сонячної енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР3-4ІВА)3 +
Шифр НБУВ: РА343151

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Чорний О. М. 
Геологічні чинники впливу на розкриття і розробку газоносних пластів Зовнішньої зони Передкарпатського прогину: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.17 / О. М. Чорний ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив геологічних чинників на особливості розкриття та розробки газоносних і газоконденсатоносних пластів Зовнішньої зони Передкарпатського прогину та методи підвищення їх ефективності. Встановлено геологічні чинники, які впливають на обводнення свердловин у процесі експлуатації газових і газоконденсатних горизонтів. Проведено детальну інтерпретацію літолого-петрофізичних і фільтраційно-ємнісних властивостей колекторів газоносних родовищ. Розроблено теоретичну модель формування газових покладів у тонкошаруватих пачках піщано-глинистих товщ Зовнішньої зони. Проаналізовано результати розкриття привибійної зони газових і газоконденсатних пластів. Побудовано схематичні карти обводнення досліджуваних родовищ Прикарпаття станом на 1.01.2011 р. Розроблено новий селективний метод ізоляції припливу пластової води в тонкошаруватих пачках піщано-глинистих товщ з допомогою дегоцементних розчинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362-118 + И362.1
Шифр НБУВ: РА384217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Суслик З.Б. 
Гігієнічні аспекти шкільної зрілості дітей Прикарпаття: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / З.Б. Суслик ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

На підставі гігієнічної оцінки соціально-побутових умов життя, сучасного шкільного середовища, стану здоров'я, а саме: фізичного, біологічного та психофізіологічного розвитку дітей - установлено особливості шкільної зрілості розвитку дітей віком 6 - 7 років, що мешкають на Прикарпатті. Визначено морфофункціональний стан і рівень біологічного розвитку обстежених дітей. З'ясовано основні показники готовності дитини до навчання у школі. Розроблено, науково обгрунтовано та впроваджено регіональні стандарти комплексної оцінки фізичного розвитку даних дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 +
Шифр НБУВ: РА334762

Рубрики:

      
10.

Кузів М.І. 
Господарсько-біологічні особливості корів української червоно-рябої молочної породи різних генотипів в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.І. Кузів ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень екстер'єрно-конституційних параметрів, молочної продуктивності, морфологічних і функціональних властивостей вим'я, м'ясної продуктивності, морфологічних і біохімічних показників крові, відтворної здатності корів української червоно-рябої молочної породи різних генотипів. Встановлено, що корови, які в генетичній структурі мають 75 % спадковості червоно-рябої голштинської породи і 25 % спадковості симентальської породи характеризуються порівняно високою молочною продуктивністю, задовільними м'ясними якостями, підвищеною відтворною здатністю і пристосованістю до місцевих умов розведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна
Шифр НБУВ: РА310038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Шалева О.М. 
Господарсько-біологічні особливості корів української чорно-рябої молочної породи різних виробничих типів в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.М. Шалева ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Вперше за умов Прикарпаття проведено комплексне дослідження фенотипових ознак та біологічних особливостей корів української чорно-рябої молочної породи різних виробничих типів (її західної популяції). Вивчено екстер'єрно-конституційні та інтер'єрні особливості, надано порівняльну оцінку молочної продуктивності, морфо-фунціональних властивостей вим'я, м'ясних якостей, відтворної здатності та економічної ефективності розведення корів української чорно-рябої молочної породи. Встановлено зв'язок між окремими селекційними ознаками, виявлено закономірності успадкування молочної продуктивності у корів різних виробничих типів залежно від їх генотипу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2-269.8(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ференц 
Господарсько-біологічні особливості корів української чорно-рябої молочної породи різних генотипів в умовах Прикарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Любов Вікторівна Ференц ; УААН; Інститут розведення і генетики тварин. — Київ; Чубинське, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269 + П60-31
Шифр НБУВ: РА365462

Рубрики:

      
13.

Лапко О.О. 
Державне регулювання інноваційної діяльності: економічний механізм і його вдосконалення: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / О.О. Лапко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Досліджено інноваційні процеси та їх вплив на економічний розвиток суспільства в контексті державного регулювання. Розглянуто розвиток теорії інноваційних процесів та стан інноваційного підприємництва за умов глобальних змін в світовій економіці, перспективи розвитку інноваційної сфери в Україні. Проаналізовано економічний механізм стимулювання інноваційної діяльності та наведено пропозиції щодо його вдосконалення. Подано концепцію розробки стратегії управління інноваційною діяльністю та механізм її реалізації. Особливу увагу приділено механізмам реалізації державної інноваційної політики в енергозбереженні та екологізації, а також розгляду перспектив розвитку інноваційної сфери в регіонах (на прикладі Прикарпаття).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21
Шифр НБУВ: РА308531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Куриляк В.М. 
Динамічні тенденції формування букових лісів Прикарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / В.М. Куриляк ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан, умови відтворення, будову, особливості росту та продуктивності, а також господарське використання букових деревостанів Прикарпаття у переважаючих типах лісу. На підставі архівних лісоінвентаризаційних матеріалів проведено ретроспективний аналіз динамічних змін структури букових лісів (БЛ) за останні 50 років. Встановлено, що внаслідок господарської діяльності відбулись істотні зміни у структурі БЛ, які призвели до значного зниження їх продуктивності. Встановлено періодичність плодоношення бука. Розглянуто чисельність і висотно-вікову структуру природного поновлення та підросту бука під материнським наметом і на зрубах, охарактеризовано вплив основних екологічних факторів на їх збереження та ріст. Висвітлено особливості морфологічної будови, росту та продуктивності бучинників і побудовано таблиці ходу росту чистих і мішаних букових деревостанів за переважаючими типами лісу. Наведено рекомендації щодо покращання стану лісів, відновлення корінних деревостанів переважно природним шляхом, вдосконалення нормативів інвентаризації, а також організації та ведення лісового господарства у БЛ регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353293

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Безносюк О.П. 
Діяльність винищувальних батальйонів та груп охорони громадського порядку на Прикарпатті в 1944 - 1954 роках: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.П. Безносюк ; Держ. вищ. навч. закл. "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості створення, а також форми та методи діяльності добровільних громадських воєнізованих формувань самооборони - винищувальних батальйонів і груп охорони громадського порядку - на території Прикарпаття в 1944 - 1954 рр. На базі архівних джерел, монографічної літератури, спогадів і матеріалів періодичної преси досліджено особливості їх створення, структурну перебудову, кадрове забезпечення й аналіз їх якісного складу, форми та методи зазначеної діяльності у населених пунктах, ліквідації збройного опору ОУН та УПА, взаємодію з місцевими радянсько-партійними органами влади та силовими структурами, систему бойової та політичної підготовки, соціально-матеріального забезпечення, причини порушення частиною особового складу законності та службової дисципліни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)623 + Х819(4УКР3)112.010.028-1 +
Шифр НБУВ: РА361536

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Перетятко Т.Б. 
Екологічне значення сульфатвідновлювальних бактерій штучних водойм (на прикладі Яворівського родовища сірки): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Т.Б. Перетятко ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше проведено екологічний моніторинг сульфатвідновлювальних бактерій у водоймі, що знаходиться на території сіркових родовищ Прикарпаття. Установлено, що їх кількість у водоймі сірковидобувного регіону у десятки тисяч разів перевищує їх чисельність в озерах Шацького національного природного парку й озер заповідника "Розточчя". Із водойми Яворівського сіркового родовища виділено культури бактерій, які ефективно здійснюють дисиміляційне відновлення сульфатів. Виділені бактерії ідентифіковано як Desulfovibrio desulfuricans. Установлено оптимальні умови для росту D. desulfuricans Ya-II. Вивчено динаміку використання виділеними культурами сульфатів і перетворення їх у сірководень. Найбільш ефективне його утворення спостережено у штаму D. desulfuricans Ya-II. Максимальне утворення сульфіду мало місце за концентрації сульфату 16,3 мМ. Великі концентрації сірководню виявляють інгібувальну дію на ріст D. desulfuricans Ya-II. Досліджено АФС-редуктазну активність D. desulfuricans Ya-II. Понад 80 % активності ферменту виявлено у розчинній фракції. АФС-редуктазна активність клітин у процесі росту регулюється концентрацією сульфату у середовищі та залежить від наявності АМФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.362*820*801 +
Шифр НБУВ: РА352233

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Рудишин М.П. 
Екологія популяцій гризунів західного регіону України: Автореф. дис...д-ра біол. наук: 03.00.16 / М.П. Рудишин ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 42 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням структурно-функціональної організації популяцій гризунів західного регіону України (Полісся, Лісостеп, Прикарпаття, Карпати, Закарпаття). На основі багаторічних стаціонарних та експериментальних досліджень встановлені закономірності біотопічного розміщення і чисельності популяцій гризунів, їх динаміка, вікова, статева і просторова структури, функціональна роль у природних й антропогенно змінених екосистемах, консортивні зв'язки, морфофізіологічні адаптації та мікроеволюційні процеси. Запропонований системний підхід щодо управління популяціями шкідливих, корисних та рідкісних видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423*80,022

Рубрики:

      
18.

Коломієць Н.Д. 
Екотоксикологічне обгрунтування застосування протруйників "Преміс 25" і "Паноктин тоталь" на зернових колосових культурах в умовах Прикарпаття та Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н.Д. Коломієць ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено шкалу різних рівнів фітотоксичності за показниками зміни активності пероксидази, яка враховує 4 класи небезпечності пестицидів і дає змогу виявляти мінімальні відхилення у метаболізмі рослин ще до появи видимих ознак негативної дії на них зазначених речовин. Вивчено біологічну ефективність даних протруйників проти сажкової, гельмінтоспоріозної, альтернарізної та фузаріозної інфекції озимої пшениці та ярого ячменю. Розроблено нормативи застосування протруйників "Преміс 25", 2,5 % т.к.с. і "Паноктин тоталь", 32,5 % т.к.с. залежно від ступеня ураження рослин. Установлено господарську та економічну ефективність їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.241 +
Шифр НБУВ: РА331636

Рубрики:

      
19.

Надворняк Я.М. 
Ефективність виробництва м'яса великої рогатої худоби в Прикарпатті України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Я.М. Надворняк ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження проблеми економічної ефективності та вибору найбільш енергозберігаючих технологій вирощування зернофуражних і кормових культур та виробництва яловичини в Івано-Франківській області. Експериментальним шляхом встановлено взаємозалежність економіки виробництва яловичини в молочному та м'ясному скотарстві від затрат сукупної енергії як найбільш лімітувальних чинників підвищення рівня економічної ефективності виробництваа м'яса великої рогатої худоби в Прикарпатті України. Обгрунтовано основні перспективні показники розвитку галузі скотарства з урахуванням найбільш суттєвого критерію оцінки економічної ефективності - рівня рентабельності та факторів впливу на її підвищення в Прикарпатті України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР3)250.0-451.52-07 +
Шифр НБУВ: РА342198

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Когут М.І. 
Ефективність міжпородного схрещування симентальських корів з бугаями української м'ясної і лімузинської порід в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.І. Когут ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто розвиток симентальських чистопородних бичків і помісей, одержаних від схрещування з бугаями м'ясних порід. Досліджено морфологічні та біохімічні показники крові піддослідних тварин та їх природну резистентність. Проаналізовано м'ясну продуктивність бичків різних генотипів (передзабійна жива маса, маса туш, забійний вихід, морфологічний і сортовий склад туш, хімічний склад і біологічна повноцінність м'яса). Визначено конверсію основних поживних речовин та енергії у бичків різних генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-338.2(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського