Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (118)Книжкові видання та компакт-диски (49)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОПОЛІС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Данькевич О.С. 
Розробка складу, технології та дослідження капсульованої лікарської форми з препаратом прополісу: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.С. Данькевич ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження по створенню капсульованої лікарської форми на основі біологічно активної субстанції природного походження - фенольного гідрофільного препарату прополісу (ФГПП), призначеної для лікування та профілактики виразки шлунку і дванадцятипалої кишки як антихелікобактерний засіб. Розроблено оптимальний склад та раціональну технологію капсул, вивчено фізико-хімічні властивості препарату, стабільність в процесі зберігання, біологічна активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 прополіс + Л663.32

Рубрики:

      
2.

Тихонова С.О. 
Розробка складу та технології лікарських препаратів на основі продуктів бджільництва: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / С.О. Тихонова ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Розроблені науково-методичні основи створення складів твердих лікарських форм на основі ферментної субстанції квіткового пилку "Поленаза" (ФСП) та фенольного гідрофільного препарату прополісу (ФГПП): таблеток "Полензим", "Прополтин", гранул "Прополтин". Визначені шляхи регулювання технологічних властивостей вихідної сировини, біологічно активних субстанцій та способів одержання лікарських препаратів з оптимальними фізико-хімічними властивостями, що мають інвертазну та противірусну дію. Вперше створена безвідходна технологія біологічно активної субстанції "Поленаза", таблеток "Полензим" і "Прополтин", покритих кишковорозчинною оболонкою, що рекомендуються для лікування кишкових ензимопатій та коронавірусних інфекцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л667.8 + Р281.7/9 пилок квітковий + Р281.7/9 прополіс

Рубрики:

      
3.

Азаренко Ю.М. 
Розробка технології та дослідження супозиторіїв з фенольним гідрофобним препаратом прополісу: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Ю.М. Азаренко ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження по створенню супозиторіїв на основі стандартизованої біологічно активної субстанції природного походження - фенольного гідрофобного препарату прополісу (ФГПП), призначених для лікування проктитів, анальних тріщин, післяопераційних ран промежнини, що довго не загоюються. Розроблений оптимальний склад та раціональна технологія супозиторіїв, вивчені фізико-хімічні властивості препарату, стабільність у процесі зберігання, біологічна активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 прополіс + Л663.22

Рубрики:

      
4.

Батрак О.А. 
Розробка та дослідження пінного аерозольного препарату для лікування променевих уражень, термічних та хімічних опіків: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.А. Батрак ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Розроблений та досліджений состав пінного аерозольного препарату "Профезоль пінний" для лікування променевих уражень, термічних та хімічних опіків. Проведені дослідження фізико-хімічних та технологічних властивостей допоміжних речовин, фенольно гідрофобного препарату прополісу, концентратів та аерозолю. Вивчені показники якості аерозолю, стабільність у процесі зберігання, біологічна активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52

Рубрики:

      
5.

Матолінець О.М. 
Вікові особливості антиоксидантної та імунної систем у тварин з кадмієвою інтоксикацією і корекція їх за допомогою антиоксидантів і ентеросорбентів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.М. Матолінець ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено стан антиоксидантної та імунної систем у тварин різного віку із кадмієвою інтоксикацією та їх корекцію за допомогою антиоксидантів та ентеросорбентів. Виявлено, що кадмієва інтоксикація викликає пригнічення більшості показників антиоксидантної системи у печінці тварин 3, 6 та 18 місяців, причому найбільш виразні зміни спостережено у тварин 3-місячного віку. Введення хлориду кадмію пригнічує імунітет, особливо у 18-місячних тварин. Під впливом кадмію у печінці дорослих тварин суттєво порушується вуглеводний, ліпідний, білковий обміни та інтенсифікуються катаболічні процеси. Корекція кадмієвої інтоксикації ліпосомами з антиоксидантами сприяє нормалізації показників антиоксидантної та імунної систем у всіх тварин, особливо 18-місячного віку. Стан даних систем зазнає позитивних змін у всіх тварин внаслідок введення прополісу. Використання його із фібрабетом має частковий нормалізуючий вплив на тварин з кадмієвою інтоксикацією. Визначено експериментальну основу для розробки заходів профілактики пошкоджень печінки кадмієм з урахуванням вікового аспекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.412-29
Шифр НБУВ: РА310858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Циганенко І.В. 
Шляхи підвищення ефективності протирецидивної терапії виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Циганенко ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати п'ятирічного дослідження ступеня заселеності слизової оболонки Helicobacter pylori, імунологічних показників, перекисного окиснення ліпідів і показників антиоксидантного захисту в хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки у процесі профілактичного лікування. Встановлено, що рецидивування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки відзначається комплексом змін, які характеризуються зростанням ступеня заселеності слизової оболонки антрального відділу шлунка та цибулини дванадцятипалої кишки Helicobacter pylori на фоні зниження ступеня імунного й антиоксидантного захисту. Розроблено та впроваджено комплекс заходів профілактики рецидивів виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, який включає поєднане застосування антихелікобактерних (бісмофальк, суміші електролітичного розчину срібла і спиртового розчину прополісу), імунологічних (екстракт плаценти) й антиоксидантних (флакумін) засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА312493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Кравчук Л.О. 
Порушення захисних систем організму у тварин з гострим токсичним ураженням печінки і корекція їх за допомогою антиоксидантів та ентеросорбента: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.О. Кравчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено стан мембранних структур, антиоксидантну та дезінтоксикаційну системи захисту за умов токсичного ураження солянокислим гідразином та етиловим спиртом, запропоновано методи корекції їх порушень за допомогою антиоксидантів та ентеросорбента. Встановлено, що інтоксикація солянокислим гідразином призводить до пригнічення ферментної та неферментної ланок системи антиоксидного захисту, зниження функціональної активності мікросомальної системи дезінтоксикації, порушення стану плазматичних і мітохондріальних мембран гепатоцитів. Комбіноване застосування солянокислого гідразину й етилового спирту має потенціюючу дію на досліджувані показники, що призводять до ще більш виражених їх змін. Зазначено, що використання розчину прополісу, ліпосом з інкорпорованим токоферолу ацетатом та ентеросорбента полісорб з метою корекції викликаних порушень в певній мірі покращує показники антиоксидантного захисту, функціональної активності системи дезінтоксикації та стану плазматичних і субклітинних мембран, однак повної їх нормалізації не досягнуто. Встановлено, що поєднане застосування перерахованих засобів лікування зумовлює більш виражений позитивний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*723.4-604.2 + Р413.51-29
Шифр НБУВ: РА318232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Ястремська С.О. 
Вікові особливості порушень вільнорадикального і енергозабезпечувального окиснення при кадмієвому токсикозі та корекція їх антиоксидантами і сорбентами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.О. Ястремська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Комплексно досліджено порушення різних видів окиснювальних процесів (вільнорадикального окиснення ліпідів і білків, енергозабезпечувального окиснення) і взаємозв'язок між ними у патогенезі кадмієвої інтоксикації. Доведено, що процеси вільнорадикального окиснення у разі кадмієвого токсикозу активуються у молодому віці більше, ніж у старому. Вперше у віковому аспекті показано, що під впливом іонів кадмію відбувається окиснювальна модифікація білків плазми крові. Встановлено, що у випадку кадмієвого токсикозу має місце пригнічення активності ферментів окиснення субстратів тканинного дихання, гальмується швидкість дихання, відбувається роз'єднання тканинного дихання та окисного фосфорилювання, інактивується процес синтезу АТФ. Доведено ефективність застосування прополісу як середника, що містить комплекс антиоксидантів, з метою корекції порушень окиснювальних процесів за кадмієвої інтоксикації. З'ясовано, що поєднання прополісу з ентеросорбентом "Фібрабет" є високоефективним засобом корекції метаболічних порушень за кадмієвого токсикозу. Показано високу ефективність корекції порушень процесів вільнорадикального й енергозабезпечувального окиснення у разі кадмієвої інтоксикації за допомогою холінфосфатидних ліпосом з інкорпорованими у них манітолом і цитохромом c.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641 + Е60*723.4
Шифр НБУВ: РА321639

Рубрики:

      
9.

Майстат Т.В. 
Діагностичні критерії та удосконалення терапії у хворих на коронавірусну інфекцію (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Т.В. Майстат ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено загальні та диференційні характеристики коронавірусної інфекції залежно від ступеня тяжкості перебігу патологічного процесу. Встановлено диференційно-діагностичні відмінності монокоронавірусної інфекції від міксткоронавірусних захворювань. На підставі порівняльного аналізу методів діагностики коронавірусної інфекції виявлено, що найбільш ефективним є метод флуоресцентних зондів. Доведено діагностичну цінність експресного методу з використанням флуоресцентного зонда МДХІ, здатного у 22,3 % випадків виявляти коронавіруси безпосередньо у клінічному матеріалі. Наведено результати експериментального дослідження препарату прополісу "Прополтін", які свідчать про відсутність у нього токсичних властивостей, а також його антивірусну активність. Обгрунтовано доцільність використання препарату у разі коронавірусної інфекції та встановлено його клінічну ефективність і відсутність побічних негативних явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1-3
Шифр НБУВ: РА318491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Зуйкіна С.С. 
Розробка складу, технологія та дослідження вушних крапель з прополісом: Автореф. дис... канд. фармацевт. наук: 15.00.01 / С.С. Зуйкіна ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

На підставі результатів фізичних, біофармацевтичних та біологічних досліджень розроблено склад нової лікарської форми на основі настойки прополісу - вушних крапель. З використанням сучасних фізико-хімічних, технологічних, біологічних методів дослідження вивчено властивості препарату. Розроблено методики якісної ідентифікації та визначення кількісного вмісту основних та допоміжних речовин у вушних краплях, що стало обгрунтуванням розділів аналітично-нормативної документації, яка регламентує якість, умови та термін зберігання препарату. Біологічними дослідженнями доведено, що вушні краплі відповідають вимогам ДФ щодо мікробіологічної чистоти препаратів, які застосовуються для лікування хвороб порожнини вуха та виявляють високу специфічну активність у випадку зовнішніх, середніх отитів, фурункулів та отомікозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.522 + Л663.12 + Р281.7/9 прополіс
Шифр НБУВ: РА320999

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Соловодзінська І.Є. 
Особливості детоксикуючої системи у щурів різного віку за дії кадмію та корекції антиоксидантами та ентеросорбентами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.Є. Соловодзінська ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено, що найвищий рівень ендогенної інтоксикації (збільшення вмісту СМ, EII) та зменшення швидкості процесів мікросомального окиснення в здорових тварин виявлено в щурів 18-місячного віку. Доведено, що в крові та печінці тварин під впливом хлориду кадмію збільшується вміст середніх молекул, еритроцитарного індексу інтоксикації - маркерів ендогенної інтоксикації в усі терміни дослідження. З'ясовано, що інтоксикація кадмієм суттєво впливає на стан плазматичних і лізосомальних мембран: у крові тварин усіх вікових груп підвищується активність амінотрансфераз, кислої фосфатази; під впливом хлориду кадмію суттєво порушуються процеси детоксикації, що супроводжується зниженням швидкості окиснювальних процесів у мікросомах гепатоцитів, зменшенням деметилазної та гідроксилазної активності, збільшенням концентрації сечовини та вмісту загального кон'югованого білірубіну в крові всіх груп тварин. Максимальні зміни спостережено в молодих (3-х місячних) та старих (18-місячних) щурів в ранні строки інтоксикації. Розчин прополісу знижує вираженість синдрому ендогенної інтоксикації, активує окиснювальні процеси у мікросомах гепатоцитів, що підтверджує його гепатопротекторні властивості. Зазначено, що використання його з "Фібрабетом" проявляє нормалізуючий вплив на тварин з кадмієвою інтоксикацією. Холінфосфатидні ліпосоми з інкорпорованим манітолом і цитохромом С мають виражений нормалізуючий вплив на стан мембранних структур, процеси детоксикації. Відзначено, що їх введення сприяє зменшенню вираженості токсичного синдрому в тварин усіх вікових груп. Найбільший ефект від введення ліпосом спостережено в тварин старшої вікової групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*72-641.9
Шифр НБУВ: РА320221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Прохода І.О. 
Товарознавча характеристика апідобавок із трутневих личинок і прополісу та їх застосування в продуктах харчування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / І.О. Прохода ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Науково обгрунтовано та реалізовано можливість використання трутневих личинок для виготовлення апідомішок у формі пасти та порошку з високим вмістом біологічно активних речовин, а також застосування натуральних природних апідомішок з прополісу у вигляді екстракту для підвищення стійкості пасти та порошку під час зберігання. Виявлено пряму залежність між АОА апідомішки з прополісу та вмістом в ній низькомолекулярних фенольних сполук, ароматичних речовин та каротину. Запропоновано експрес-метод визначення біологічної активності апідомішок з трутневих личинок на живих біотест-системах інфузорій (Paramecium coudatum) за генеративною активністю. Розроблено новий спосіб зберігання пастоподібних та порошкоподібних апідомішок гомогенату трутневих личинок (ГТЛ), який полягає у використанні природної апідомішки з прополісу з високою АОА та консервуючою дією, що дає змогу в 2 - 4 рази збільшити термін зберігання за різних температур. Показано, що нові біологічно активні домішки з ГТЛ за хімічним складом знаходяться на рівні бджолиного маточного молочка та характеризуються високим вмістом деценових кислот (на рівні бджолиного маточного молочка), сульфгідрильних груп (у 3 - 10 разів вище, ніж у останнього), повноцінного білка, мінеральних речовин, що обумовлює їх імуномодулювальну дію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л987 +
Шифр НБУВ: РА323721

Рубрики:

      
13.

Андрєєва І.В. 
Створення аерозольного плівкоутворюючого лікарського препарату з фенольним гідрофобним препаратом прополісу для використання у медичній радіології: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / І.В. Андрєєва ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2003. — 17 с.: табл. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано склад і раціональну технологію плівкотвірного аерозолю, який містить фенольний гідрофобний препарат прополісу (ФГПП) і призначений для профілактики та лікування променевих уражень шкіри, слизових оболонок і має багатонаправлену терапевтичну дію (протипроменеву, анестезувальну, протизапальну, репаративну, капілярозміцнювальну). Вивчено фізико-хімічні, технологічні, біофармацевтичні, мікробіологічні властивості розробленого аерозолю, запропоновано методи аналізу якості, визначено умови і час його зберігання. За результатами доклінічних фармакологічних досліджень показано високу специфічну активність аерозолю з ФГПП у разі лікування променевих уражень шкіри та слизових оболонок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82
Шифр НБУВ: РА326989

Рубрики:

      
14.

Цісінська С.В. 
Динаміка патогенетичних показників і терапія запальних процесів дистальної ділянки кінцівок у великої рогатої худоби (клініко-експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / С.В. Цісінська ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 19 с. — укp.

На підставі результатів експериментальних клініко-гематологічних, біохімічних і бактеріологічних досліджень з'ясовано інформативність динаміки патогенетичних показників у разі асептичного запального процесу в дистальній ділянці тазової кінцівки великої рогатої худоби. Встановлено артеріо-венозну різницю вмісту в крові окремих органічних і мінеральних речовин і запропоновано раціональні терапевтичні засоби, спрямовані на відновлення її мікроциркуляції в зоні запального процесу. На підставі біохімічних досліджень крові з артерії та вени сафена встановлено, що у крові, яка відтікає від тканини дистального відділу кінцівки за асептичного запального процесу змінюється співвідношення між альбуміновою та глобуліновою фракціями. Виявлено, що уражені тканини посилено використовують цукри, затримують іони магнію, фосфору, кальцію, хлору і виділяють у кров іони калію. За даних умов виявлено зміну морфологічного складу крові: кількість еозинофілів зростає, а нейтрофілів - зменшується. Доведено, що загальностимулювальні препарати (екстракти алое та прополісу, АСД-ф2) у разі їх парентерального застосування діють на різні ланки імунної системи організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-911-7 +
Шифр НБУВ: РА333179

Рубрики:

      
15.

Сятиня М.Л. 
Теоретичні та організаційно-технологічні основи лікарського забезпечення населення за умов реформування фармацевтичної галузі: Автореф. дис... д-ра фармацевт. наук: 15.00.01 / М.Л. Сятиня ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 38 с.: рис. — укp.

Досліджено динаміку змін в управлінні фармацією залежно від соціально-економічного стану держави, визначено основні напрямки розвитку фармацевтичної галузі за сучасних умов, зокрема, удосконалення керування формуванням фармацевтичного ринку та створення вітчизняних лікарських засобів. З'ясовано можливі варіанти угрупування аптек, обгрунтовано їх класифікацію та методику її практичного використання. Проведено комплекс теоретичних, експериментальних, маркетингових і фармакоекономічних досліджень наявності на вітчизняному ринку лікарських засобів для лікування поширених запальних захворювань слизової оболонки носа та гастроентерологічних захворювань. Розроблено технологічний регламент виробництва інтраназальних крапель "Пропоринол-N" та сиропу "Пропомедин-N" з використанням водного витягу прополісу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 +
Шифр НБУВ: РА331309

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Макарова О.Є. 
Розробка складу і технології присипки з настойкою прополісу та її дослідження: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.Є. Макарова ; Нац. фармацевт. ун-т. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

На підставі результатів технологічних, фізико-хімічних, біофармацевтичних та мікробіологічних досліджень розроблено оптимальний склад і обгрунтовано раціональну технологію виготовлення присипки "Пропоцид". Вивчено показники якості розробленого препарату, запропоновано методики її визначення, досліджено стабільність та терміни його зберігання. Розглянуто біологічні властивості присипки. Доведено, що розроблений препарат виявляє високу специфічну активність поряд з відсутністю токсичності. Пропоцид рекомендовано для місцевої терапії дерматитів та інших захворювань або пошкоджень шкіри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-52 +
Шифр НБУВ: РА329044

Рубрики:

      
17.

Хохленкова Н.В. 
Розробка технології та дослідження мазі "Пролідоксид": Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.В. Хохленкова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше теоретично й експериментально обгрунтовано склад, раціональну технологію оригінального м'якого лікарського засобу, що містить субстанцію природного походження - фенольний гідрофобний препарат прополісу (ФГПП) з вираженою ранозагоювальною, антимікробною дією, призначеного для застосування в терапії ран у першій фазі ранового процесу, запальних інфільтратів, опіків легкого та середнього ступеня, пролежнів. Вивчено фізико-хімічні, технологічні, мікробіологічні, біофармацевтичні властивості запропонованої мазі. Розроблено методики якісного та кількісного аналізу, визначено умови зберігання та термін придатності препарату. Здійснено фармакокінетичні дослідження мазі "Пролідоксид" з метою вивчення ступеня та кінетики трансдермального всмоктування ФГПП, доведено високу специфічну активність даної мазі, проаналізовано гостру та хронічну токсичність препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.523 +
Шифр НБУВ: РА334044

Рубрики:

      
18.

Козир Г.Р. 
Розробка складу та технології м'якої лікарської форми з фенольним гідрофобним препаратом прополісу для застосування в стоматології: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Г.Р. Козир ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі результатів фізико-хімічних, біофармацевтичних, мікробіологічних та біологічних досліджень розроблено оптимальний склад та раціональну технологію стоматологічного гелю "Пропостом" з фенольним гідрофобним препаратом прополісу (ФГПП). Запропоновано показники якості препарату і методики їх визначення. Вивчено властивості гелю, встановлено його стабільність у процесі зберігання. Проведено доклінічні дослідження і доведено високу антимікробну, протизапальну та специфічну активність нового лікарського препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 + Р281.7/9 пропостом +
Шифр НБУВ: РА329369

Рубрики:

      
19.

Лукієнко О.В. 
Розробка технології екстемпоральних прописів м'яких лікарських форм та мазі на основі прополісу і янтарної кислоти: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Лукієнко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано нові науково-методичні підходи щодо удосконалення технології екстемпоральних прописів мазей. Поглиблено емпіричні положення з правил приготування м'яких лікарських форм за умов аптек і розроблено вимоги щодо їх виготовлення. Доведено доцільність введення до складу гідрофобних і гідрофобних абсорбційних мазей аптечного виготовлення гідрофільних неводних розчинників (поліетиленоксиду-400 та пропіленгліколю), які покращують їх біофармацевтичні властивості. Розроблено технологію 80-ти екстемпоральних прописів мазей. Вперше на підставі фізико-хімічних, реологічних і біофармацевтичних досліджень теоретично й експериментально обгрунтовано склад і раціональну технологію аптечного та промислового виробництва комбінованої мазі з прополісом та янтарною кислотою під умовною назвою "Фесхолід", яка має протизапальну й анальгетичну дію. Визначено вплив допоміжних речовин на структурно-механічні властивості лікарського засобу. Розроблено методики якісного та кількісного аналізу діючих речовин і вивчено стабільність мазі у процесі зберігання. Встановлено специфічну активність та нешкідливість нового препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.523 +
Шифр НБУВ: РА334581

Рубрики:

      
20.

Дуда Ю.В. 
Особливості природної резистентності корів голштинської породи різного фізіологічного стану за впливу біологічно активних речовин (прополісу та гідрогумату): Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Ю.В. Дуда ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено імунобіологічний статус високопродуктивних корів різного фізіологічного стану й обгрунтовано питання профілактики післяродового гнійно-катарального ендометриту в процесі застосування коровам голштинської породи імуномодуляторів: прополісу та гідрогумату разом з гідрогуматом у сухостійний та ранній післяродовий періоди. Показано, що в динаміці сухостійкого періоду у даних тварин знижуються показники білкового обміну й одночасно зростають імунологічні показники. Виявлено сезонні та вікові коливання показників біохімічного, гематологічного й імунологічного статусу глибокотільних корів. З'ясовано, що у корів, хворих на ендометрит, і у глибокотільних корів, схильних до нього, спостерігається зниження імунобіологічної реактивності організму. Визначено ефективність схем корекції природної резистентності з метою профілактики післяродових ускладнень зі застосуванням прополісу та гідрогумату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.15-911-8 + П60-273 +
Шифр НБУВ: РА336161

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського