Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (43)Тематичний інтернет-навігатор (20)Наукова електронна бібліотека (632)Реферативна база даних (12088)Книжкові видання та компакт-диски (2187)Журнали та продовжувані видання (635)
Пошуковий запит: (<.>K=ПСИХОЛОГІЯ$<.>+<.>K=СТОСУНКІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 308
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Марценюк Л.М. 
Українська радянська державність в контексті реалізації більшовицької моделі централізованої держави. 1918-1929 рр. (Історичні аспекти проблеми): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Марценюк ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 20 с. — укp.

В дисертації досліджується державно-політичний статус України в 1918-1929 роки залежно від втілення в життя централістичної політики московського керівництва. При цьому розкриваються тенденції українсько-російських стосунків, тактика московського керівництва стосовно УСРР, протиріччя між правовим та фактичним статусом України, розглядаються спроби альтернативного розв'язання проблем стосунків між УСРР та РСФРР українськими політичними діячами, вплив політики українізації на державне життя УСРР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сулім Р.А. 
М.Лисенко і Ф.Шопен у контексті українсько-польських культурних зв'язків: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Р.А. Сулім ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В усьому розмаїтті аспектів дослідження творчої діяльності фундатора української композиторської школи М.В.Лисенка проблеми його контактів з польською культурою не знайшли належного висвітлення. Дисертація розширює уявлення про значення творчості Ф.Шопена у формуванні естетичних поглядів М.Лисенка, у становлені його як композитора, піаніста і педагога. В огляді навчального, концертного і педагогічного репертуару Лисенка висвітлюється значне місце фортепіанних творів польського композитора. На підставі численних документальних свідоцтв (періодичних видань, архівних матеріалів, спогадів сучасників, листів М.Лисенка) розкриваються деякі особливості його сприйняття та інтерпретації шопенівських творів. Простежується динаміка функціонування музики Ф.Шопена в українській культурі долисенківського періоду. На матеріалі аналізу фортепіанних творів М.Лисенка виявляються спадкоємні зв'язки його композиторського стилю з традиціями шопенівського романтизму. Зазначені питання розглядаються як в аспекті розвитку основних тенденцій музичного мистецтва того часу, так і в широкому соціально-політичному та історико-культурному контексті міжнаціональних стосунків, що склались між Україною і Польщею у ХІХ столітті. В огляді українсько-польських взаємозв'язків більш детально висвітлюються проблеми польських контактів М.В.Лисенка, а також українських ремінісценцій у творчості Ф.Шопена. Процеси взаємодії двох національних культур вивчаються автором даного дослідження з позицій новітніх чи раніше не опублікованих праць істориків, культурологів, літературознавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)5-8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кредісов О.А. 
Розвиток європейської інтеграції в умовах глобалізації світової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.А. Кредісов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації досліджуються причинна обумовленість та напрямки еволюції європейської економічної інтеграції. Виділено основні ознаки завершення формування європейської економічної інтеграції як зрілої системи. Аналіз процесів інтеграції показав, що вони відбуваються як результат взаємодії п'яти рівнів горизонтальних зв'язків: мікрорівень (у вигляді постійних, взаємовигідних стосунків між діловими партнерами з різних країн), мезорівень (регіональний в межах національної держави), рівень національної держави, мегарівень (наднаціональний) та світовий (глобальний) рівень. Взаємодія цих рівнів по вертикалі має суперечливий характер, оскільки в ній поєднуються як однонаправлені, такі протилежні інтереси їх представників. Результати дослідження показують, що під тиском світової конкуренції та процесів глобалізації в європейській інтеграції відбуваються як якісні, так і кількісні зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чарнецкі 
Психологія професійного розвитку особистості: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.07 / Казимєж Чарнецкі ; Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України. — К., 1999. — 48 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.1 + Ч311.203
Шифр НБУВ: РА303540

Рубрики:

      
5.

Татьянчикова І.В. 
Особливості формування життєвих орієнтацій в учнів допоміжної школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / І.В. Татьянчикова ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування у розумово відсталих учнів життєвих орієнтацій. З'ясовано психологічний зміст життєвих орієнтацій, визначено їх види, складові і механізми становлення, показники сформованості; виявлено особливості життєвих орієнтацій у розумово відсталих школярів стосовно професійної діяльності, матеріально-побутового добробуту, міжособистісних стосунків, непрофесійної сфери життєдіяльності; розроблено спеціальну систему корекційно-розвивальної роботи, спрямованої на формування вміння планувати життєві перспективи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241

Рубрики:

      
6.

Красівський О.Я. 
Українсько-польські відносини в Східній Галичині в контексті національної політики Другої Речіпосполитої (1918-1923 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05 / О.Я. Красівський ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена комплексному аналізові польсько-українських стосунків періоду боротьби за українську державність у 1918-1923 рр. Досліджено історичні передумови, генеза міжнаціональних стосунків у Галичині та вплив на них зовнішніх і внутрішньополітичних факторів. Проаналізовано політику урядових структур, польських політичних партій та угруповань щодо українського питання, її зміст, характер, особливості та напрями; висвітлено хід внутріпартійних і міжпартійних дискусій, погляди окремих діячів, а також політична еволюція цих поглядів стосовно даної проблеми. Визначено основні етапи польської політики щодо українського питання. Розглянуто структуру українського національно-визвольного руху, програми політичних партій з національного питання та ставлення до Польської держави. Розкрито вплив греко-католицької церкви на взаємини між польським та українським народами, комплекс внутрішніх та зовнішніх факторів, що впливали на міжнаціональні стосунки в регіоні. Проаналізовано вплив на політичну ситуацію в Східній Галичині та польсько-українські стосунки в нових політичних умовах ухвали Ради Амбасадорів щодо східних кордонів Другої Речіпосполитої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-56

Рубрики:

      
7.

Кривко І.М. 
Земельні громади Південної України (1922-1930 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Кривко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному аналізу практичної діяльності земельних громад Південної України в 20-х роках та ступеня реалізації ними своїх повноважень, проголошених радянським законодавством. В дисертації реалізовано нові методологічні підходи в оцінці діяльності земельних громад як станових селянських організацій. Встановлена специфіка земгромад Південної України, яка полягала в їх малодвірності, відносно великій землезабезпеченості, збереженні общинних традицій, більший фінансовій спроможності порівняно з громадами інших регіонів. Сформульовані пропозиції по використанню досвіду регулювання поземельних відносин земгромадами, стосунків між владними структурами і селянами, сучасними органами державної влади і самоуправління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)61-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Змерзлий Б.В. 
Політика радянської держави щодо Російської Православної Церкви у Криму в 1921 - 1929 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.В. Змерзлий ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено політику радянської влади у Криму щодо Російської Православної Церкви (РПЦ) в 1921-1929 рр., що дозволило глибше вивчити форми та методи впливу більшовицької держави на тенденції розвитку суспільно-політичного та релігійного життя цього періоду. Досліджено сутність релігійної політики Радянської держави щодо РПЦ, визначено фактори, що впливали на її формування та еволюцію, визначено та досліджено створені для її проведення адміністративні, партійні та громадські органи, розглянуто методи їх роботи. Проаналізовано масив документів щодо участі партійних і державних органів у процесі нищення РПЦ, релігійного життя та світогляду. Надано загальну характеристику стосунків радянської держави та РПЦ в Криму в означений період, підсумовано результати проведення адміністративними органами республіки антирелігійної політики радянської держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)6-55 + Э372.270.91
Шифр НБУВ: РА313211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Хлібовська Г.М. 
Польсько-німецькі відносини другої половини X - початку XIV століття у сучасній польській медієвістиці: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Г.М. Хлібовська ; НАН України; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено сучасною польською медієвістикою зародження і розвиток польсько-німецьких стосунків другої половини Х - початку ХІV ст. Розглянуто погляди польських вчених на основні проблеми цих відносин у даний період. Особливу увагу приділено аналізу істориками дискусійних питань двосторонніх стосунків: початку встановлення перших польсько-німецьких міждержавних контактів, характеру політико-правової залежності Давньопольської держави від Імперії, місцю Помор'я та Сілезії у генезі польсько-німецьких відносин, впливу християнства на їх розвиток, німецькій колонізації та колонізації на засадах німецького права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)4-6 + Т3(4ГЕР)4-6 + Т211(4ПОЛ)4
Шифр НБУВ: РА311785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Шкурко Я.І. 
Вплив комунікативних особливостей жінки-керівника закладу освіти на ефективність її управлінської діяльності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Я.І. Шкурко ; АПН України. Ін-т психології ім. Г.С.Костюка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню комунікативних особливостей жінки-керівника загальноосвітнього навчального закладу та їх впливу на ефективність її управлінської діяльності, а також визначенню можливостей їх урахування з метою підвищення ефективності роботи директора школи. Розроблено теоретико-методичні засади дослідження комунікативних якостей керівників шкіл з урахуванням фактора статі. Виявлено інтегральну характеристику управлінської взаємодії директорів шкіл - комунікативне ядро. На основі експерименту обгрунтовано вплив комунікативних якостей керівників різної статі на ефективність їх управлінської діяльності. Розроблено й апробовано спецкурс "Психологія статевих відмінностей керівників загальноосвітніх закладів системи загальної середньої освіти", цикл лекцій, практичних (семінарських) занять і тематичних дискусій, інші програмно-методичні матеріали з метою урахування фактора статі у процесі перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних педагогічних працівників освіти, зокрема, жінок - директорів шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.189 + Ю953.41
Шифр НБУВ: РА308301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Дубовіч І. 
Проблеми соціально-економічної географії північно-східного регіону Румунії (повіти Сучава і Ботошань): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / І. Дубовіч ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано "транскордонну географію" як новий науково-дослідницький напрямок у соціально-економічній географії. Розширено та поглиблено підходи до делімітації геопросторових рівнів прикордонних територій, зокрема, у визначенні ролі орографічних меж. З'ясовано різні види прикордонних українсько-румунських стосунків. Виявлено територіально-господарські проблеми румунських прикордонних повітів Сучави та Ботошань. Наведено рекомендації щодо розвитку активних економічних, соціальних і культурних відносин на міждержавному та регіональному транскордонному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4РУМ)
Шифр НБУВ: РА309862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Маркова М.В. 
Порушення внутрішньосімейної адаптації при гіпертензивній енцефалопатії I - II стадії з неврозоподібними розладами у жінок та його корекція: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.16 / М.В. Маркова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості міжособистісних стосунків подружжя, клінічні особливості сексуальних розладів та залежність їх виникнення від стану соціально-психологічної, психічної, нервової та вегетативної регуляції сексуальної функції. Виявлено різні варіанти внутрішньосімейної дезадаптації та розроблено критерії їх диференційної діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА309594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Жабер Рамзі 
Психологія самоорганізації у структурах управління спортом Палестини: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Жабер Рамзі ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати теоретичного та експериментального дослідження феномена самоорганізації у структурах управління спортом Палестини. Визначено, що успішність самоорганізації відділу спортивних менеджерів зумовлена рівнем розвитку соціально-психологічної властивості, яка найбільш необхідна у конкретній ситуації сумісної діяльності. Розвиток соціально-психологічних властивостей відділу спортивних менеджерів обумовлений процесами відповідної спрямованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(5ПАЛ)к
Шифр НБУВ: РА307978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Скляренко Д.Є. 
Україна і Ризька мирна конференція (1920 - 1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.Є. Скляренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На основі сучасних методологічних підходів до вивчення архівних матеріалів, частину яких вперше введено у науковий обіг, опублікованих джерел, проаналізовано місце України у складному процесі врегулювання стосунків між УСРР, РСФРР та Польщею, найважливішим наслідком якого стало припинення радянсько-польської війни і укладення в Ризі у березні 1921 р. тристоронньої мирної угоди. Висвітлено хід переговорів, взаємні претензії та пропозиції політичного, економічного, правового, територіального характеру, особливо ті, що безпосередньо стосувалися України, їх втілення у статтях договору, протоколах та інших документах, які підписано у Ризі. Визнання УСРР самостійним державним утворенням, її міжнародно-правовий статус досліджено в контексті поступового усунення з європейської арени зовнішньополітичних інтересів УНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)612.311.7 + Т3(4УКР)612-6
Шифр НБУВ: РА308854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Коваленко А.Б. 
Психологія розуміння творчих задач: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / А.Б. Коваленко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розроблено новий підхід до вирішення досліджуваної проблеми шляхом створення моделі процесу розуміння багатосмислових об'єктів на основі застосування системно-структурного підходу щодо аналізу процесу розуміння як такої цілісності, що складається з окремих, щільно пов'язаних між собою компонентів. Використано новий клас задач, які є універсальною моделлю розуміння творчих об'єктів. Визначено концептуальні засади дослідження процесу розуміння у ситуаціях розв'язання творчих задач. Детально проаналізовано критерій розуміння даних задач, як розуміння її прихованого змісту. Процес розуміння творчих задач трактовано як особливий процес осмислення та переосмислення інформації. Обгрунтовано та апробовано систему спеціальної організації та оптимізації процесу розуміння творчих засад. Значну увагу приділено теорії використання підказки щодо оптимізації процесу розуміння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131-232 + Ю945.1
Шифр НБУВ: РА310346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Старовойтенко Н.В. 
Виховання почуття гумору у старших дошкільників та молодших школярів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Н.В. Старовойтенко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено структуру почуття гумору, основними складовими якої є інтелектуально-емоційний, мотиваційний і комунікативний компоненти та їх реалізація у системі моральних стосунків і моральної діяльності. Визначено засоби педагогічного впливу та умови виховання почуття гумору. Наведено результати експериментального дослідження виховання почуття гумору на підставі системного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.335 + Ч421.331.1 + Ю984.54-52
Шифр НБУВ: РА311800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Снігур Л.П. 
Історико-біографічна проза про Т.Шевченка в українській літературі 60 - 90-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.П. Снігур ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено концепцію розвитку української прозової Шевченкіани у 1960 - 1990-х рр. XX ст., переглянуто колишні уявлення про її здобутки та втрати, проаналізовано літературознавчі та художні прорахунки радянської доби, що призвели до схематизму та заданості в інтерпретації світогляду та характеру поета, творчих задумів і втілень, контактів та інтимних стосунків. Вперше в шевченкознавстві досліджено еволюцію художньої інтерпретації постаті Т.Шевченка у 1980 - 1990-х рр., контамінацію жанрово-стильових ознак творів, особливості модифікації хронотопа, інтенсивності оповіді, асоціативно психологічного осмислення образу, компонентів поетики. Проаналізовано маловідомі твори, та ігноровані раніше літературознавчі праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-334 + Ш5(4Укр)5-4Шевченко, Т.Г.764
Шифр НБУВ: РА316381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Писарєва Е.А. 
Організаційно-правові основи діяльності університетів Російської імперії другої половини ХІХ ст. (на матеріалах України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Е.А. Писарєва ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історико-правовій науці спеціально досліджено організаційно-правові основи функціонування університетів Російської імперії в другій половині XIX ст., зокрема Київського, Харківського та Новоросійського університетів. Узагальнено значний обсяг історико-юридичних матеріалів, які відображають університетську політику уряду протягом другої половини XIX ст., підготовку основних законодавчих актів університетських реформ 1863 та 1884 рр., функціонування інституту попечительської влади, компетенції та ролі попечителів учбових округів у здійсненні університетської політики, правових аспектів службових стосунків губернаторів з керівництвом університетів, правового забезпечення навчальної та наукової діяльності університетів, внеску університетів України до розробки законодавчих актів університетських реформ. Велику кількість матеріалів вперше виявлено та введено до наукового обігу. Узагальнено історичний досвід реформування університетів, вивчено механізм функціонування системи управління університетами як центрами науки та освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Рос)51/52-621.15 + Х2(4Рос)51/52-621.15 + Х2(4Рос)51/52-621.15
Шифр НБУВ: Ра315002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Павленко Р.М. 
Парламентська відповідальність уряду: світовий та український досвід: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Р.М. Павленко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розглянуто особливості інституту парламентської відповідальності уряду як форми політичної та конституційно-правової відповідальності найвищого виконавчого органу перед суспільством через посередництво представницького органу (парламенту), яка засвідчує наявність або відсутність довіри парламету до уряду та підтримки його дій, є механізмом забезпечення чутливості уряду до нагальних потреб суспільства та відповідності його політики програмі, схваленій парламентом. Досліджено політико-правову природу інституту парламентської відповідальності уряду та основні етапи становлення цього інституту, залежність його ефективності від обраної в країні форми правління. Проаналізовано особливості становлення інституту парламентської відповідальності уряду в Україні в контексті організації стосунків між законодавчою та виконавчою гілками влади. Наведено пропозиції щодо оптимізації юридичного регулювання та політичного забезпечення ефективності інституту парламентської відповідальності уряду в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031
Шифр НБУВ: РА315214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Шинкаренко О.Д. 
Особистісні особливості жінок-жертв подружнього насильства (Синдром побитої жінки): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / О.Д. Шинкаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особистісні особливості та сімейні стосунки жінок, що страждають від подружнього насильства. Сімейні стосунки за наявності синдрому побитої жінки розглянуто з точки зору теорії сімейних систем. Сім'ю вивчено як цілісний організм, в якому всі члени складають єдину систему взаємодії, тому поведінка одного неминуче впливає на поведінку іншого. Визначено, що даний синдром (Battered Woman Syndrome) проявляється специфічними порушеннями в афективній та когнітивній сферах, а також самосприйнятті. Розкрито механізм віктимізуючого впливу психотравмуючих факторів батьківсько-дитячих стосунків на особистість жінки та прийняття нею ролі жертви. Досліджено крос-культурні відмінності у сприйнятті, переживанні та використанні образливої поведінки у сім'ї в Україні та Польщі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + Ю948.28 + С5*644
Шифр НБУВ: РА313332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського