Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Наукова електронна бібліотека (70)Реферативна база даних (762)Книжкові видання та компакт-диски (219)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕДАГУВАНН$<.>+<.>K=МУЛЬТИМЕДІА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Вєщунов В.В. 
Автоматизація скінченно-елементного розрахунку процесів у просторових багатокомпонентних середовищах: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.В. Вєщунов ; НАН України; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Створено автоматизовану програмну систему моделювання процесів у тривимірних багатокомпонентних грунтових середовищах з наявністю довільно орієнтованих у просторі тонких слабопроникливих включень. Розроблено комплекс підсистем, що автоматизують задачі скінченно-елементного моделювання: представлення тривимірних областей як об'єктно-орієнтованих моделей, їх редагування та відображення, скінченно-елементне розбиття, пошук розв'язку, графічне та табличне представлення результатів. За допомогою побудованого інструментарію розв'язано модельні приклади та практичні задачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д466.21 +
Шифр НБУВ: РА358047

Рубрики:

      
2.

Шапурова О.О. 
Антикризове управління машинобудівними підприємствами в ринкових умовах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.О. Шапурова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичні основи антикризового управління Сформовано концептуланий підхід до антикризового управління. Виділено основні фактори кризи, розглянуто її стадії, а саме: зародження, згортання, банкрутство та фінансової санації, а також її основні симптоми. У системі управління машинобудівних підриємств виділено принципи, адаптовані до машинобудівної галузі, а саме: принцип постійної готовності редагування, принцип превентивності дій. Сформовано основні методи антикризового управління даними підприємствами. Розглянуто стан і тенденції розвитку промисловості, зокрема, машинобудування у фінансовій, збутовій, кадровій, виробничій сфері господарювання. Сформовано класифікатори значущості показників. Розроблено дискримінаційну модель, удосконалено методику визначення інтегрального показника оцінювання кризових явищ і перспектив розвитку машинобудівних підприємств. Сформовано стратегію стабілізації та основні механізми стабілізації на всіх стадіях кризи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-97-21 +
Шифр НБУВ: РА365440

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Заболотний В.Ф. 
Дидактичні засади застосування мультимедіа у формуванні методичної компетентності майбутніх учителів фізики: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.02 / В.Ф. Заболотний ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено особливості фахової підготовки майбутнього вчителя фізики у педагогічному ВНЗ. Розкрито сутність понять "компетенція" та "компетентність" як педагогічних категорій. Проаналізовано сучасні науково-методичні підходи щодо використання мультимедіа під час навчання фізики. Запропоновано проект навчального середовища, в якому застосовуються мультимедійні засоби для забезпечення фахових знань курсів загальної та теоретичної фізики та методики її викладання. Обгрунтовано принципи проектування електронних навчально-методичних комплексів, реалізованих на прикладі окремих розділів загальної та теоретичної фізики з метою забезпечення знань фундаментальних дисциплін. Теоретично обгрунтовано методику організації та вивчення узагальнених питань шкільного курсу фізики як пропедевтичного етапу формування методичної компетенції майбутнього учителя фізики. Розроблено модель дидактичної системи послідовного неперервного формування методичної компетентності майбутніх учителів фізики, яка базується на застосуванні мультимедійних засобів і методів навчання. Експериментально підтверджено ефективність нових методик використання мультимедійних засобів і методів навчання у процесі фахової підготовки студентів педагогічного університету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р (4УКР)3-38,022
Шифр НБУВ: РА371744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бондаренко О.М. 
Дидактичні умови застосування мультимедійних технологій у процесі навчання педагогічних дисциплін студентів педагогічних університетів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О.М. Бондаренко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено роль і місце мультимедійних технологій у системі фахової підготовки майбутнього вчителя. Класифіковано мультимедійні технології й обгрунтовано дидактичні умови їх застосування. Запроваджено в практику роботи ВНЗ спецкурс "Мультимедийні технології в навчальному процесі вищої школи", який сприяє формуванню у майбутніх учителів готовності до застосування мультимедійних технологій в навчальному процесі. Розроблено модель реалізації системи фахової підготовки майбутнього вчителя засобами мультимедіа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.215.71 + Ч311 р30
Шифр НБУВ: РА373814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Пантелеймонов О.Є. 
Діяльність інформаційних агентств світу в умовах формування глобального комунікаційного простору: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.Є. Пантелеймонов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни у функціонуванні найбільших інформаційних агенств світу (ІАС) за останні 5 - 10 років. Доведено, що протягом кількох останніх років найбільші ІАС перейшли до нової моделі діяльності, яка, зокрема, передбачає меншу залежність від урядової фінансової підтримки; впровадження нових інформаційних послуг; збільшення використання можливостей мережі Інтернет для збирання та поширення міжнародних новин; здійснення змін у системі оплати послуг, що надаються; використання більшої кількості мов для надання власних інформаційних послуг; інтеграцію текстових, відео, голосових і довідкових послуг у комбіновані інформаційні пакети; відмову від жорсткого редагування та коригування інформаційних повідомлень, одержаних з власних інформаційних джерел; подальше удосконалення відносин з національними та регіональними інформаційними агенствами та ЗМІ. Розглянуто питання конкурентних відносин ІАС з іншими утвореннями, що вийшли на інформаційні ринки світу, яке дає підстави стверджувати, що протягом наступних років найбільшу конкуренцію інформаційним агенствам складатимуть медіа конгломерати та ті інформаційні ТНК, чия економічна стратегія передбачає зростання шляхом більш широкої диверсифікації власних інформаційних послуг. Доведено, що найбільш перспективними ринками для подальшого розвитку даних агенств є фінансові ринки світу, на яких інформаційні агенства надають дані про перебіг справ на фондових біржах, котирування різних фінансових інструментів тощо, а також світовий ринок телевізійних новин, на якому найбільші інформаційні агенства здійснюють майже монопольне збирання та поширення інформаційних повідомлень та подано такими утвореннями як Reuters Television (RTV) та Associated Press Television Network APTN). Спрогнозовано тенденції подальшої еволюції найбільших ІАС на інформаційних ринках світу, запропоновано рекомендації щодо можливих дій України, спрямованих на зміцнення співробітництва з інформаційними агенствами Reuters, AP та AFP.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 +
Шифр НБУВ: РА322829

Рубрики:

      
6.

Курило Л.М. 
Епістолярій Олеся Гончара і творча індивідуальність письменника: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.М. Курило ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

На підставі вивчення епістолярної спадщини О.Гончара, досліджено процес становлення та формування творчої індивідуальності письменника. До наукового обігу залучено епістолярні тексти, більшість з яких раніше ніде не публікувалися. У взаємозв'язку з мемуарною, художньою та публіцистичною творчістю О.Гончара з'ясовано особливості його громадянського становлення та формування художньо-естетичних поглядів та осмислено творчу індивідуальність митця. Розкрито ставлення письменника до редагування власних і чужих текстів, співпраці з професійними редакторами, читацьких і критичних відгуків у пресі. Проаналізовано жанрово-стильові особливості епістолярію О.Гончара, наведено характеристику індивідуального стилю письменника як автора епістолярних текстів, визначено складники його художньої майстерності. Простежено еволюцію світогляду О.Гончара з урахуванням контексту доби та взаємозв'язку епістолярних творів з художньою та мемуарною спадщиною митця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Гончар, О.Т. 13 +
Шифр НБУВ: РА344628

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Анзін В. О. 
Забезпечення якості послуг передачі мультимедіа мережами нового покоління: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. О. Анзін ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито проблеми підвищення ефективності надання мультимедійних послуг в мережах нового покоління. Обгрунтовано нову математичну модель передачі мультимедійної інформації, що базується на узагальненій математичній моделі передачі відеоданих і результатах комп'ютерного моделювання передачі мультимедіа. Розглянуто питання об'єктивного оцінювання якості потокового відео в процесі його обробки та передачі мережами нового покоління. З використанням методу виділення динамічної складової, рекурсивного методу фрагментування зображення та методу арифметичного кодування запропоновано вирішення проблеми критичного зниження якості мультимедійних послуг у випадку їх утиснення. Показано можливості застосування метода об'ємного дельта-кодування цифрового відеосигналу, заснованого на алгоритмах детекції руху та традиційного дельта-кодування в системах передачі відеоінформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-013.3
Шифр НБУВ: РА384517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Стіренко 
Засоби підвищення ефективності спеціального програмного забезпечення підготовки та редагування технічної документації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Сергій Григорович Стіренко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.14 + Ж.ф8
Шифр НБУВ: РА349489

Рубрики:

      
9.

Шрестха С.М. 
Кількісні оцінки фоносемантичних характеристик текстів природної мови та їх використання в системах штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / С.М. Шрестха ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено питання емоційного сприйняття людиною текстуальної інформації (як вихідну природно-мовну одиниці обрано звуко-літеру). Запропоновано методику проведення багаторівневого лінгвістичного експерименту на основі сгенерованих псевдослів, позбавлених змістовного навантаження та максимально наближених за характеристиками до тексту на російській мові. Розроблено алгоритм ітераційного одержання коефіцієнтів місцезнаходження звуко-літери з використанням методу генетичного алгоритму та описано їх вплив на емоційне сприйняття людиною текстуальної інформації. Зазначено, що виведені значення коефіцієнтів суттєво сприяють більш адекватній побудові моделі емоційного оцінювання тексту. Побудовано модель оцінки емоційного сприйняття текстуальної інформації, на якій базується система фоносемантичної експертизи, що дозволяє проводити оцінку емоційного сприйняття текстуальної інформації шляхом зіставлення числового оцінювання з суб'єктивним. Відзначено, що розроблена система оцінки емоційного сприйняття людиною текстуальної інформації дає змогу здійснювати редагування тексту з заданою мотиваційною функцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66 +
Шифр НБУВ: РА335149

Рубрики:

      
10.

Кухарєва В.І. 
Комунікативний потенціал односкладних речень у науковому тексті (на матеріалі науково-технічної літератури): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.І. Кухарєва ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено комунікативний потенціал односкладних речень у науковому тексті. На підставі широкого фактичного матеріалу виявлено сукупність речень, які відзначаються найбільшим комунікативним навантаженням під час спілкування науковців. Визначено специфіку однорідності як типу сегментного ускладнення структури односкладного речення. З'ясовано комунікативні функції вставних і вставлених конструкцій у структурі односкладних речень. Показано механізм монолінгвістичного відновлення логіко-граматичного суб'єкта під час редагування українських науково-технічних текстів. Установлено комунікативну роль компресії в усуненні інформаційної надлишковості під час спілкування в науково-літературній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 + Ш141.4-712 +
Шифр НБУВ: РА322922

      
11.

Баран Т.М. 
Концертні цимбали: історико-теоретичний та методологічно-виконавський підходи: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Т.М. Баран ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Комплексно досліджено концертні цимбали системи "Шунда", вивчено історію, теорію, побутування, будування та виконавство на них. На базі поєднання суміжних наук прикладного музикознавства, наукового мовознавства та лексикографії створено базову модель наукової цимбальної терміносистеми. Розвинуто основні принципи сучасного цимбалобудування. Із застосуванням прогресивних методів класифікації та систематики у сучасній органології подано характеристику ергономічних явищ звукотворення та задекларовано ряд фізіологічних засад, пов'язаних з основоположними для цимбалістів поняттями, зокрема - технікою удару. Розглянуто проблеми редагування спеціально написаних дя цимбалів творів, перекладної літератури та транскрипцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.8 + Щ315.042 +
Шифр НБУВ: РА325460

Рубрики:

      
12.

Соколов А.М. 
Методи нейромережевого розподіленого представлення та пошуку схожих символьних послідовностей в задачах класифікації на основі міркувань за прикладами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / А.М. Соколов ; НАН України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено новий метод вкладення простору послідовностей з відстанню редагування Левенштейна у векторний простір з манхетеновою відстанню, який відрізняється врахуванням підпослідовностей змінної довжини й забезпечує підвищення точності апроксимації відстані редагування. Уперше запропоновано локально-чуттєву функцію, яка відрізняється врахуванням відстані редагування між послідовностями та продукує розподілене представлення послідовностей, яке зберігає їх схожіть за відстанню редагування. Уперше зроблено оцінювання витрат пам'яті, обчислювальної складності та точності апроксимації відстані редагування на основі одержаних розподілених представлень за рахунок використання методів метричних вкладень просторів і методів аналізу рандомізованих алгоритмів. Удосконалено методи пошуку приблизних найближчих послідовностей за рахунок застосування розроблених локально-чуттєвих хеш-функцій, що забезпечує сублінійний відносно розміру бази прикладів час пошуку схожих послідовностей. Удосконалено методи розв'язання задач пошуку та класифікації послідовностей на базі міркувань за прикладами за рахунок використання розробленого методу хешування та загальної базової операції пошуку найближчих сусідів у базах прикладів-послідовностей, що мають різну довжину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.428 +
Шифр НБУВ: РА362163

Рубрики:

      
Категорія:    
13.

Веренич О.В. 
Методи та засоби створення мультимедіальних дистанційних курсів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Веренич ; НАН України. Міжнар. наук.-навч. центр ЮНЕСКО інформ. технологій та систем. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено та розширено модель "Системи гнучкого дистанційного навчання" з метою застосування мультимедіальних засобів у дистанційних курсах. Запропоновано теоретичні засади використання мультимедіальних засобів у процесі розробки дистанційних курсів для визначення області найбільшої ефективності застосування кожного мультимедіального засобу залежно від параметрів, які впливають на розробку мультимедіадистанційних курсів (ММДК). Розроблено методологічні засади побудови ММДК, які постачаються через Інтернет і ще на етапі проектування дозволяють дослідити необхідність використання певних мультимедіальних засобів у процесі створення ММДК для різних предметних областей. Наведено засоби оцінки створених дистанційних курсів з використанням апарату ланцюгів Маркова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.826
Шифр НБУВ: РА317176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Крівчикова Г.Ф. 
Методика інтерактивного навчання писемного мовлення майбутніх учителів англійської мови: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г.Ф. Крівчикова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему організації інтерактивного навчання писемного мовлення студентів вищих педагогічних закладів та її реалізації у навчальному процесі. Теоретично обгрунтовано дефініцію, розроблено принципи та технологію інтерактивного навчання. Проаналізовано усні та писемні форми інтеракції, а також особливості трьої складових такого навчання : взаємодії між студентом і викладачем, групової/парної роботи студентів та їх самостійної роботи. Розроблено комплекс вправ для розвитку вмінь написання, редагування та корегування текстів з заданими характеристиками. Наведений комплекс сприяє навчанню написання чернетки, абзаців і речень, проводити взаємоаналіз і взаємоперевірку написаного за допомогою запитальників. Сформульовано методичні рекомендації щодо організації та здійснення інтерактивного навчання за умов першого року цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.33 +
Шифр НБУВ: РА339270

Рубрики:

      
15.

Тихонська Н.І. 
Методика навчання мови фізики учнів середньої загальноосвітньої школи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.І. Тихонська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Запропоновано новий підхід щодо розробки методики навчання мови фізики учнів середньої загальноосвітньої школи, у якому вперше враховано концептуальні положення єдиної теорії психічних процесів щодо двомовного характеру мислення. Зроблено висновок, що формування в учнів вміння узгоджувати мовленнєві й образні структури як складові мови фізики є основою розуміння навчального матеріалу. Сформульовано визначення поняття мови фізики як системи знаково-символічних засобів, які використовуються в навчальному процесі, пов'язаному з вивченням фізики. Здійснено їх поділ на нормативні й індивідуальні (за усталеністю та сферою вживання), а також на мовленнєві й образні (за характером сприйняття). Особливу увагу приділено дослідженню символотворчості учнів для потреб комунікації та мислення. Встановлено, що творчість у мовній сфері дозволяє школярам активно опановувати культурні мовні норми. Обгрунтовано необхідність ознайомлення учнів із синтаксичними засобами навчальних фізичних текстів, встановлення міжпредметних зв'язків "мовного" спрямування (на матеріалі математики, хімії, мовознавства), використання у процесі розв'язування фізичних задач методу ключових слів для засвоєння термінів. Визначено напрямки використання новітніх інформаційних технологій для навчання учнів мови фізики, пов'язані з можливостями мультимедіа, розроблено відповідні програмні засоби. Експериментально доведено, що врахування двомовності розумових процесів, зокрема, виконання учнями спеціальних завдань на перекодування навчальної інформації у різні форми, сприяє розвитку їх розумових здібностей та формуванню дієвих фізичних знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 в3,022 + В3 р(4УКР)2-3,022 +
Шифр НБУВ: РА353872

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Тітова О. А. 
Методика навчання технічних дисциплін студентів аграрних університетів засобами інформаційно-комунікаційних технологій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. А. Тітова ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що програмні продукти навчального призначення найчастіше включають комп'ютерні презентації, електронні підручники, посібники, словники та довідники, електронні лабораторні практикуми, програми-тренажери, тестові програми. Навчальні програмні продукти розроблено на основі технологій мультимедіа, гіпертексту, віртуальної реальності, інформаційних і комунікаційних мереж. Вони застосовуються для візуалізації навчальної інформації; моделювання й імітації даних об'єктів, процесів та явищ; проведення лабораторних робіт з технічних дисциплін з імітацією дослідження або експерименту тощо. Виявлено й обгрунтовано педагогічні умови, форми та методи навчання технічних дисциплін студентів аграрних університетів з застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій. Експериментально доведено ефективність застосування розробленої методики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж. р(4УКР)3-3 + Ч481.253
Шифр НБУВ: РА379622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
17.

Ляховець С.В. 
Моделі об'єктно-реляційного сполучення геоінформаційних систем з базами даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.В. Ляховець ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано оригінальне рішення наукової задачі сполучення об'єктно-орієнтованої геоінформаційної системи з реляційною базою даних шляхом застосування нового методу об'єктно-реляційного адаптера, що виконує функції перетворення реляційних даних та об'єктів. Зазначено, що запронована технологія дозволяє скоротити час на розробку геоінформаційних систем, уніфікувати технології сполучення, а в деяких випадках підвищити швидкість звертань. Розроблено геоінформаційну модель даних по газопроводу (ГМДГ) з метою їх збереження в єдиній базі даних, що сприяє зменшенню витрат на процеси збирання та обробки. ГМДГ надано всі необхідні для газової промисловості засоби. На базі розроблених методів і моделей створено програмну систему відображення та редагування просторових даних. На підставі результатів наукового дослідження проглиблено уявлення про геоінформаційні технології та процеси керування магістральним газопроводом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76 с116 +
Шифр НБУВ: РА334714

Рубрики:

      
18.

Нерода Т.В. 
Моделі та методи моделювання зображень хімічних виразів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Т.В. Нерода ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено інформаційну модель процесу синтезу зображень хімічних виразів, яка враховує поліграфічні атрибути об'єктів видання III - IV рівня складності та забезпечує формалізацію основних етапів проектування автоматизованого редактора хімічних виразів. Створено математичні моделі та методи моделювання екранних координат реперних точок зображень моноциклів довільної конфігурації та насиченості з позиціюванням у циклічних сполуках карбо- та гетероатомів, що враховують співвідношення графічних компонентів зображення хімічних структур, значення кегля шрифту основного тексту видання та у разі підготування друкованої продукції спеціального призначення забезпечують поліграфічне оформлення цих видань з дотриманням національних стандартів України. Удосконалено методи кодування зображень хімічних виразів для комп'ютерно-видавничих систем, які виконують побудову кодової моделі розімкненої структури, що має вигляд списків, а кодової моделі замкненої структури - матриць, елементи яких на відміну від інших описують геометрично-позиційні характеристики окремих фрагментів зображення, що забезпечує збереження зображень таких виразів та їх наступне редагування. Наведено об'єктну модель зображень хімічних виразів, яка зберігає топологію та поліграфічні атрибути окремих компонентів і відношень між ними, що забезпечує автоматичне опрацювання їх редактором цих виразів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.125 с116 + З970.62-015.0 +
Шифр НБУВ: РА338093

Рубрики:

      
19.

Ульяновська Ю.В. 
Моделі та методи обробки даних в єдиній автоматизованій інформаційній системі митної служби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.В. Ульяновська ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розвинуто моделі подання предметної області з використанням принципів розробки фреймової моделі та методології створення реляційної та продукційної моделей, що дало змогу реалізувати у межах однієї моделі властивості ієрархічності, наслідування ознак, однорідності структури даних та забезпечити простоту редагування й обробки даних. Удосконалено метод визначення ступеня нечіткої близькості об'єктів за ступенем нечіткої рівності, нечіткого включення та нечіткої спільності ознак завдяки урахуванню фактора старіння інформації, що забезпечує більш точне визначення найбільш близьких об'єктів до об'єкта ідентифікації. Розроблено метод визначення коефіцієнта можливості прийняття рішення за неповних вхідних даних, базуючись на залежності правомірності прийняття рішення від кількості та важливості невизначеної інформації, що дозволяє оцінити можливість прийняття рішення за умов невизначеності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 ф + З970.51-015 +
Шифр НБУВ: РА336288

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Киричек Г. Г. 
Моделі, методи та інструментальні засоби інформаційного забезпечення навчального процесу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Г. Г. Киричек ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності, рівня інформатизації й якості навчального процесу за допомогою моделей, методів та інструментальних засобів інформаційного забезпечення, які реалізовано в сучасній інформаційно-пошуковій системі (ІПС) з науково-обгрунтованими ієрархічними зв'язками рівнів навчання з системою інформаційного забезпечення, Web-інтерфейсом користувача та ресурсами, тематичний склад яких визначено відповідно до наукового та навчального процесів ВНЗ. В основу ІПС покладено вимоги до функціонування електронної бібліотеки ВНЗ як системи інформаційного забезпечення навчального процесу. Розроблено модель інформаційної системи, досліджено її ієрархічність і вплив на процес навчання. Запропоновано аналітичні вирази для оцінювання імовірності засвоєння знань і загальних витрат на навчання. Реалізовано інструментальні засоби для підсистем: реєстрації та доступу до ресурсів, видалення та редагування записів у системі, різнопланового контекстного пошуку, перегляду інформаційного ресурсу, збору статистичних даних. Наведено технологічні етапи розробки Web-інтерфейсу електронної бібліотеки ВНЗ, універсальність і можливість реалізації якого підтверджено свідоцтвом про авторське право на твір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.253
Шифр НБУВ: РА381630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського