Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (75)Реферативна база даних (1656)Книжкові видання та компакт-диски (107)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕЙДЕРСЬКІ$<.>+<.>K=АТАК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 131
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Корнієнко А.П. 
Аеродинамічна компоновка арочного крила з повітряним гвинтом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / А.П. Корнієнко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати фізичного моделювання обтікання арочного крила з повітряним гвинтом в аеродинамічній трубі. На підставі результатів такого моделювання, проведеного з візуалізацією течії на поверхні арочного крила, підтверджено безвідривний характер обтікання комбінації "арочне крило - повітряний гвинт" до великих кутів атаки, що дозволило здійснити параметричні дослідження, з використанням методів обчислювальної аерогідродинаміки, які базуються на використанні моделі ідеальної рідини, а саме: методу дискретних вихорів, (ефективного для моделювання обтікання тонких несучих поверхонь з фіксованими лініями сходу вихрової пелени), панельного методу Моріно - для моделювання обтікання тілесних компоновок, у їх апробованих алгоритмічних реалізаціях методики розрахунку. Наведено результати параметричних досліджень стосовно оцінки впливу місця розташування повітряного гвинта в каналі арочного крила на аеродинамічні характеристики такого роду комбінації та з'ясовано наявність досить складної аеродинамічної інтерференції гвинта та несучої поверхні літального апарата. За цього одержано аеродинамічні якості комбінації та тягових характеристик даного гвинта, які мають чіткі екстремуми, наявність яких повинна враховуватися під час проектування літаків з арочним крилом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-042-011 + О553-011 +
Шифр НБУВ: РА349176

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Бердочник В.А. 
Аеродинамічні характеристики несучого гвинта на критичних режимах обтікання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / В.А. Бердочник ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено числовий метод визначення аеродинамічних характеристик несучого гвинта (НГ), побудований на основі нелінійної нестаціонарної вихрової лопатевої теорії. Розроблено модель локального за часом і простором зриву з передньої кромки окремих перерізів лопатей. Одержано можливість урахування нелінійних за кутом атаки та числом Маха аеродинамічних характеристик профілів лопаті. Розроблено універсальну концепцію побудови геометрії, кінематики та динаміки несучих поверхонь у математичній моделі НГ з шарнірним кріпленням лопатей, що дозволяє розширити межі проведення параметричних досліджень. Вивчено поведінку несучих гвинтів серійних вертольотів на критичних режимах їх обтікання, одержано якісну картину явищ, кількісні сумарні та розподілені аеродинамічні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О553.21-011 +
Шифр НБУВ: РА335209

Рубрики:

      
3.

Тимошик Н. П. 
Вдосконалення принципів побудови та функціонування приманок в задачах захисту комп'ютерних систем та мереж: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Н. П. Тимошик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено нові підходи до розв'язання поставлених задач на підставі бінарної реконструкції команд віртуального процесора на гіпервізорі Qemu. Досліджено та розроблено нові методи реєстрації та моніторингу зламу комп'ютерних систем. Розроблено математичну модель та підсистему протидії атакам на доступність та функціональність приманок. Запропоновані методи дозволили програмно реалізувати систему захисту та моніторингу приманок під назвою "Система збору інформації та аналізу приманок" (СЗІАП). Розроблено поведінкову модель взаємодії між зловмисником та приманкою, яка дозволила обирати параметри моніторингу подій у приманці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.402
Шифр НБУВ: РА380532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кузьмук О.С. 
Військо Запорозьке Низове і київські чоловічі монастирі в XVII - XVIII ст.: еволюція взаємовідносин: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Кузьмук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено аспект взаємозв'язків київських чоловічих монастирів і Війська Запорізького Низового у XVII - XVIII ст. З'ясовано причини обрання низовими козаками Межигір'я як парафіяльного монастиря. Показано різні сфери діяльності межигірських ченців на території Запоріжжя. Досліджено проблему поділу "духовної" влади над січовиками між ставропігійним Межигірським і кафедральним Св.-Софійським монастирями. Розглянуто місце начальників січових церков, настоятелів амарського монастиря та старокодацьких намісників у структурі управління церковними справами Війська Запорозького Низового. Установлено, що у період "атакування Січі" Церква на Запоріжжі була підконтрольна Київським митрополитам. З'ясовано, що інші київські чоловічі обителі не брали участь в управлінні Церквою на Запоріжжі. З'ясовано умови збору милостині та Січі київськими монахами, а також розглянуто зворотний бік зв'язку - постриг запорожців у ченці та їх паломництва до київських святинь. Спростовано традиційний погляд на виключну релігійність низових козаків у порівнянні з іншими верствами населення тогочасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1 + Т3(4УКР)46 + Э372.27-647.2 +
Шифр НБУВ: РА340395

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
5.

Буруніна Ж.Ю. 
Вплив конструктивних параметрів одноланкової підводної буксированої системи з підйомним апаратом на її експлуатаційні характеристики: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / Ж.Ю. Буруніна ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2005. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення проектування одноланкової підводної буксированої системи з підйомним апаратом шляхом встановлення взаємозв'язку між її конструктивними параметрами та експлуатаційними характеристиками. Наведено результати впливу діаметра, плавучості та коефіцієнтів гідродинамічного опору кабель-буксира та кута атаки, відносного подовження та гідродинамічних коефіцієнтів несучих поверхонь підйомного апарата на довжину, сили натягу та кути нахилу на корінному та ходовому кінцях кабель-буксира, просторові характеристики системи у процесі квазістаціонарного буксирування. Отримані залежності склали основу узагальненого алгоритму проектних розрахунків досліджуваних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.19-02 +
Шифр НБУВ: РА339312

Рубрики:

      
6.

Савченко Г.Ю. 
Гідродинамічні характеристики пристінних суперкавітаційних течій: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.05 / Г.Ю. Савченко ; Ін-т гідромеханіки НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено пристінні суперкавітаційні та бризкові течії з використанням методу гідродинамічного експерименту, який передбачає обробку й узагальнення одержаних результатів. Визначено основні параметри та загальні закономірності утворення пристінних суперкаверн на тілах обертання та плоских поверхнях. Показано вплив примежового шару на розмір пристінних каверн, за умови - розміри кавітатора менші розмірів примежового шару. З використанням методу осереднення швидкості у шарі та залучення до розрахунку ефективного числа кавітації одержано формули обчислення для кавітаційного опору пристінних суперкаверн. Увагу приділено струменевим і бризковим течіям, які виникають всередині пристінних сеперкаверн. Експериментально та шляхом числового моделювання одержано оптимальні параметри розподіленого вдуву газу, коли зменшення опору досягає максимального значення. Виявлено перевагу реберчастих поверхонь у реалізації механізму зменшення бризкового опору. Розроблено комп'ютерні підпрограми для проектування форми суперкавітуючих об'єктів з урахуваннями форми каверн і зазору у пристінних суперкавернах, а також для розрахунку параметрів пристінних суперкавітаційних і бризкових течій. Удосконалено методику дослідження глісування тіл обертання у карні, з використанням якої виявлено залежність коефіцієнта підйомної сили від кута атаки, глибини занурення задньої кромки та відношення діаметрів тіла обертання та суперкаверни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.45,022 +
Шифр НБУВ: РА361786

Рубрики:

      
7.

Безсмертна Г.В. 
Гіпергомоцистеїнемія та інші метаболічні предиктори розвитку і перебігу ішемічного інсульту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.В. Безсмертна ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Вивчено роль гіпергомоцистеїнемії та інших метаболічних предикторів (дисліпідемії, запального й антифосфоліпідного синдромів) у розвитку та перебігу ішемічного інсульту. На підставі узагальнення результатів комплексного обстеження 183-х хворих з цереброваскулярною патологією (ЦВП) (153-х чоловіків з ішемічним інсультом і 30-ти - з транзиторною ішемічною атакою) та 167-ми практично здорових осіб, серед хворих установлено більш високу частоту (від 3-х до 7-ми разів) підвищених рівнів гомоцистеїну, загального холестерону та тригліцеридів, високі значення маркерів запалення й антитіл до кардіоліпіну та бета-2 глікопротеїну 1. У гострому періоді інсульту тяжкий стан хворих асоціювався з високими рівнями С-реактивного білку й інтерлейкіну-6. Більш глибокий неврологічний дефіцит, порушення когнітивних функцій і зниження м'язової сили реєстровано у хворих з гіпергомоцистеїнемією, дисліпідеміями, наявністю маркерів запалення. Поєднання гіпергомоцистеїнемії з підвищеним вмістом С-реактивного білку й інтерлейкіну-6, а особливо з антифосфоліпідними антитілами є предиктором підвищеного ризику виникнення повторних інсультів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА345207

Рубрики:

      
8.

Семенюченко В. В. 
Гомогенне гідрування флавоноїдів та електронодефіцитних алкенів з використанням комплексів іридію: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / В. В. Семенюченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Показано неможливість гомогенного гідрування флавоноїдів за умов, прийнятних для інших субстратів. На прикладі 7-метоксиізофлавону відкрито нову реакцію нуклеофільного гідрування, каталізовану комплексами іридію у присутності DIPEA. Синтезовано комплекси типу [Ir(COD)(Phox)]BARF без складної очистки ліганду та доведено їх будову за допомогою вичерпного віднесення сигналів в спектрах ЯМР. Знайдено шість комплексів, активних у нуклеофільному гідруванні. Показано застосованість реакції для інших електронодефіцитних алкенів. Запропоновано механізм, що передбачає утворення активної частинки, яка атакує м'який електрофільний сайт субстрату. Пояснено інертність деяких субстратів. Вивчено гомогенне гідрування 3- та 2-(2-піридил)-7-метоксихромону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.522,0 + Г299.2,0
Шифр НБУВ: РА371380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Горбатенко Н.В. 
Дія супрамолекулярних галоїдвмісних комплексів на розпад ацилпероксидів та ініціювання ними радикально-ланцюгового окислення: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.В. Горбатенко ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — К., 2006. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано механізм ініційованого окиснення, що полягає в утворенні комплексу пероксид - бромід - аніон супрамолекулярного комплексу та його подальшому розпаді. З'ясовано, що первинний продукт окиснення кумолу - кумілгідропероксид не бере участь у реакції з супрамолекулярним комплексом за 298 K. Вивчені системи, зокрема, пероксид - бензоїлу - супромолекулярні галоїдовмісні комплекси, можуть бути запропоновані як ефективні ініціатори низькотемпературного радикально-ланцюгового окиснення вуглеводнів. За результатами квантовохімічних розрахунків визначено, що найбільш термо-динамічно вигідною є атака бромід-аніона на пероксидний зв'язок з утворенням бензоїлгіпоброміту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г234.54-27 + Г213.7,0 +
Шифр НБУВ: РА346132

Рубрики:

      
10.

Стадницький Ю.І. 
Економічні основи управління оздоровленням навколишнього середовища: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.08.01 / Ю.І. Стадницький ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено економічні основи управління оздоровленням навколишнього середовища на рівні підприємства, атакож регіональному та глобальному рівнях. Наведено нові методологічні підходи до якісної характеристики поняття економічних наслідків антропогенного забруднення навколишнього середовища та доведено неможливість його достатньо точної кількісної оцінки і, відповідно, неможливість використання даного показника у разі оптимізації протизабруднюючої діяльності. Розвинуто терію оптимізації протизабруднюючої діяльності на рівні підприємства. Запропоновано нові методологічні підходи до визначення вартості заходів та вперше розроблено систему критеріїв для оцінки ефективності механізмів управління оздровленням навколишнього середовища у регіоні і, на даній підставі, вперше розроблено оптимальний механізм. Визначено шляхи підвищення ефективності протизабруднюючої діяльності на рівні підприємства, регіону, держави та на міждержавному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280-21
Шифр НБУВ: РА314985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Музика Д. В. 
Інформаційна технологія створення графічних засобів захисту документів з використанням стеганографічних методів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Д. В. Музика ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено розробку інформаційної технології, яка призначена для формування графічних засобів захисту документів і цінних паперів з використанням стеганографічних методів, завдяки яким стало можливим формувати графічні засоби захисту таким чином, щоб вони відповідно вимог технологічних процесів, які їх використовують. На підставі логічних методів опису систем захисту документів побудовано математичні моделі таких систем, що дозволило дослідити процеси використання документів з відповідними системами захисту. Оскільки, основною небезпекою для документів є атаки, які полягають у підробці, чи фальсифікації документу, то основною процедурою захисту документів є процедура контролю на всіх етапах їх використання. Досліджено моделі, які описують графічні образи, що використовуються для захисту документів. Такі моделі базуються на використанні формальних граматик і теорії графів. Розглянуто методи формування окремих фрагментів графічних образів, які укриваються, на підставі використання стеганографічних принципів і методів коректного відновлення скритих фрагментів у процесі контролю відповідних документів. Розроблено метод синтезу моделей графічних засобів захисту на підставі використання теорії ігор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + М894
Шифр НБУВ: РА375740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Афанасьєва О. Ю. 
Інформаційна технологія формування стеганографічних систем для цифрових графічних середовищ на основі використання багатопараметричної адаптації: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.06 / О. Ю. Афанасьєва ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Розроблено методи аналізу цифрових графічних образів, що дозволяє виявити параметри, які характеризують образ з точки зору його придатності до стеганографічного розміщення повідомлень в його середовищі. Встановлено та досліджено взаємозв'язки між параметрами графічних образів і параметрами стеганосистеми. Розроблено методи побудови адаптивних стеганосистем, що формують стеганограми, які не піддаються атакам з боку технологічних перетворень. Визначено інформаційні компоненти, які використовуються в межах стеганосистем і методи побудови інформаційної моделі. Висвітлено базові компоненти інформаційної технології й описано алгоритми їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403
Шифр НБУВ: РА380978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лях І.М. 
Інформаційні технології систем захисту даних в електронних засобах масової інформації: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.М. Лях ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено існуючі методи захисту інформації в електронних ЗМІ та розроблено розширений засіб захисту, кожний з яких орієнтований на певні типи атак. Розроблено моделі загроз, які існують в системах масової інформації та використовуються зовнішніми небезпеками за формування й ініціації атак на систему. Запропоновано загальну структуру організації системи захисту, яка грунтується на використанні розроблених інформаційних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40-015.0 +
Шифр НБУВ: РА370870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Токар А.В. 
Квантово-хімічне дослідження реакційної здатності каркасних амінів, їх N-заміщених та епоксидних похідних: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / А.В. Токар ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено механізми реакцій арилфосфорилювання й арилсульфонілювання амінів з каркасними фрагментами, а також внутрішньомолекулярного розкриття епоксидного циклу в ряду N-заміщених амінопохідних епоксинорборпану. Встановлено кількісні характеристики та закономірності перебігу зазначених реакцій, що дозволяють прогнозувати хімічну поведінку споріднених епоксидів та амінів аліциклічного ряду. Вивчено аміноліз дифенілхлорфосфату та н-толуенсульфохлориду каркасними амінами, показано вирішальну роль "некласичної" фронтальної атаки молекул амінів у реакціях нуклеофільного заміщення біля тетракоординованих атомів фосфору та сульфуру. Досліджено поверхні потенційної енергії реакцій внутрішньомолекулярної циклізації, показано, що головними факторами, які визначають можливість перебігу процесів такого типу є структура перехідних станів, природа воднєвих зв'язків, а також нуклеофільна реакційна здатність атакуючої аміногрупи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.6/7 + Г251.7-27
Шифр НБУВ: РА375420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Машкін О.М. 
Кількісний аналіз та топографічне картирування ЕЕГ при транзиторній ішемічній атаці у хворих на ранню цереброваскулярну патологію в динаміці медикаментозної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.М. Машкін ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено біоелектричну активність головного мозку методами кількісного аналізу та топографічного картирування електроенцефалограми (ЕЕГ) під час транзисторної ішемічної атаки у хворих на ранню цереброваскулярну патологію з метою встановлення та розробки діагностично-прогностичних критеріїв. З'ясовано, що внаслідок транзисторної ішемічної атаки відбуваються значні зміни біоелектричної активності - фокальні розлади, міжполушарна асиметрія та виразне послаблення біоелектрогенезу. Порушення функціонального стану головного мозку супроводжується розладами церебральної та центральної гемодинаміки. Після терапії інстеном відзначено позитивну динаміку біоелектричної активності. Отримані кількісні показники біоелектричної активності рекомендовано використовувати як діагностичні та прогностичні ЕЕГ-критерії для об'єктивної оцінки функціонального стану головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА313021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Гуменюк Ю.М. 
Клініко-біохімічні особливості патогенезу, симптоматики та діагностики транзиторних ішемічних атак на фоні артеріальної гіпотонії, їх медикаментозна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.М. Гуменюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведених досліджень розроблено критерії ранньої діагностики розвитку розладів мозкового кровообігу, зокрема, транзиторних ішемічних атак (ТІА) на фоні артеріальної гіпотонії (АГ), проаналізовано особливості їх клінічних проявів. Встановлено роль динаміки тонусу церебральних судин (артеріального та вєнозного), біохімічних інградієнтів (оксиду азоту й ендотеліну-І) у клінічних проявах ТІА головного мозку. На підставі вивчення особливостей патогенезу, клінічних проявів ТІА на фоні АГ у вертебро-базилярному та каротидному басейнах запропоновано диференційований підхід до їх лікування з використанням препаратів, що мають антигомотоксичний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.031-52 + Р627.703-52 +
Шифр НБУВ: РА342411

Рубрики:

      
17.

Орос М.М. 
Клініко-діагностичні критерії та прогнозування транзиторно-ішемічних атак: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.М. Орос ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного клініко-інструментального обстеження хворих, що перенесли транзисторно-ішемічну атаку (ТІА), проведено теоретичне та практичне узагальнення результатів для нового розв'язання актуальної наукової задачі - оптимізації діагностики, прогнозування та вторинної профілактики у хворих з транзисторними ішемічними атаками. Опрацьовано механізм скринінг-досліджень ультразвукової доплерографії (УЗДГ) у хворих, що перенесли ТІА як першочергового обстеження. Розроблено клініко-доплеграфічні показання для виконання ангіографії у таких хворих. Доведено прогностичну цінність у них індексу цереброваскулярної реактивності (ІЦВР). Установлено показники ІЦВР, які корегують активність вторинної профілактики інсульту у конкретного хворого. Показано економічну доцільність масових скринінг-обстежень за допомогою УЗДГ у хворих, що перенесли ТІА. На підставі результатів досліджень доведено, що найбільш ефективними методами вторинної профілактики є тривалий регулярний прийом антитромботичних засобів і вторинна хірургічна профілактика у хворих зі стенозом екстракраніального відділу сонної артерії більше 50 %. Водночас, у кожного п'ятого хворого, що приймав виключно судиноактивні препарати з метою профілактики повторної ішемії головного мозку, фіксувався інсульт протягом року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА351114

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Золотарьов Д.В. 
Кольоровий дорожній бетон на основі талового пеку, модифікованого атактичним поліпропіленом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Д.В. Золотарьов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено можливість забезпечення пекополімерними в'яжучими технічних, реологічних і когезійних властивостей, притаманних в'язким дорожнім бітумам. Розкрито особливості перед- та стаціонарної течії талових пеків і різних композицій на їх основі, що дозволяє ідентифікувати їх реологічну поведінку як типових дисперсних систем або концентрованих розчинів полімерів. Виявлено, що для наповнених пекополімерних систем, сумішей та бетонів пігменти прискорюють, а атактичний поліпропілен уповільнює незворотню зміну їх властивостей у процесі старіння. Показано, що введення атактичного поліпропілену до складу кольорового пекобетону сприяє зниженню його температури склування. Доведено реологічну подібність кольорових пекополімербетонів традиційним асфальтобетонам (характер температурно-частотних залежностей модулів пружності, тенденції у зміні температур механічного склування, прийнятність методу узагальнених координат).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-033.3 + Н360.1 +
Шифр НБУВ: РА323642

Рубрики:

      
Категорія:    
19.

Ху Чженбін 
Комбінований метод та засоби виявлення вторгнень на основі еволюційних механізмів штучного імунітету: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Ху Чженбін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто математичне та програмне забезбечення щодо виявлення аномалій і вторгнень у комп'ютерні системи та мережі. Досліджено особливості та результати застосування генетичного алгоритму й алгоритмів штучного імунітету для розв'язання задачі виявлення модифікованих вторгнень на прикладі сучасних систем GASSATA, LYSIS та CDIS. Розроблено локальні машини станів (ЛМС), які ілюструють поводження log-серверу та мережевих шлюзів. Досліджено алгоритмічні основи виявлення відповідності та невідповідності символьних рядків. Запропоновано аналітичний метод настроювання засобів генерації детекторів для виявлення "нерідного поводження" за умов використання алгоритмів негативної селекції, активізації детекторів і застосування генетичного оператора. Описано комбінований метод завдання нормальних шаблонів поводження на основі ЛМС, перспективного методу генерації, добору детекторів вторгнень, що дозволяє скоротити обсяги накопиченої інформації та реалізувати механізм виявлення нових модифікованих атак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.31-016.8 +
Шифр НБУВ: РА342966

Рубрики:

      
20.

Родіонов А. М. 
Логіко-ймовірнісний підхід до побудови захищених інформаційно-комунікаційних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.21 / А. М. Родіонов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано логіко-ймовірнісний підхід до побудови захищених інформаційно-комунікаційних систем (ІКС), який складається з сукупності методів, що об'єднуються на основі методик побудови захищених ІКС, визначених нормативними документами системи технічного захисту інформації України. Розроблено комплексну модель загроз у вигляді графа атак і розглянуто відповідну їй функцію ймовірності успішності атаки, що побудована з використанням логіко-ймовірносного методу, яка враховує топологію мережі, джерела загроз та об'єкти атак і ймовірності захоплення об'єктів ІКС. Для розв'язання задач побудови безпечної топології та оптимального розміщення механізмів захисту доведено, що функція ймовірності успішності зростає у разі видалення одного або декількох ребер з графу атак, а також її монотонність по кожній зі змінних. Вперше розроблено формальну модель побудови безпечної топології мережі ІКС. Запропоновано метод оптимального розміщення механізмів захисту з урахуванням топології мережі ІКС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40
Шифр НБУВ: РА382556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського