Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (213)Книжкові видання та компакт-диски (87)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗПЛІДНИК$<.>+<.>K=КОТІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Добровольський В.В. 
Протифібриляторна ефективність вазотропних і знеболюючих засобів (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / В.В. Добровольський ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Висвітлено протифібриляторний ефект еуфіліну, тренталу, ксантинолу нікотинату, дипіридамолу, кавінтону, пірацетаму, серміону, аспізолу, бензофурокаїну, трамадолу для визначення доцільності їх застосування протифібриляторних засобів. Встановлено, що трентал, дипіридамол, серміон, аспізол після одноразового внутрішньовенного введення підвищують поріг фібриляції шлуночків серця у наркотизованих щурів у разі ізадринового ушкодження так само, як кордарон, а ефект бензофурокаїну, трамадолу - в 1,4 рази перевищує аналогічну дію кордарону. Трентал, дипіридамол, серміон на рівні кордарону запобігають виникненню фібриляції шлуночків серця у разі постішемічної реперфузії коронарної артерії. Протифібриляторна ефективність аспізолу, бензофурокаїну, трамадолу у разі постішемічної реперфузії коронарної артерії у наркотизованих котів, перевищує аналогічну дію кордарону в 1,8 рази. Механізм протифібриляторної дії аспізолу, бензофурокаїну, трамадолу, певною мірою, пов'язаний зі здатністю запобігати реперфузійним пошкодженням структури міофібрил, ендотелію капілярів, зменшувати кількість ушкоджених мітохондрій. Трамадол переважно запобігає пошкодженню мітохондрій, аспізол - зберігає структуру ядра кардіоміоцитів, бензофурокаїн - значно розширює канальці Т-системи саркоплазматичного ретикулума.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73-29
Шифр НБУВ: РА318619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Ноздренко Д.М. 
Динаміка формування моторних команд у сенсомоторній корі котів при виконанні цілеспрямованих рухів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Д.М. Ноздренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено механізми контролю цілеспрямованих моторних реакцій з блоку центральної нервової системи. Експерименти виконано з застосуванням відведення потенціалів дії поодиноких нейронів моторної кори мозку кішки та електроміограмної активності mm.biceps та triceps brachii, в процесі виконання цілеспрямованого інструментального руху в ліктьовому суглобі. Установлено, що нейрони моторної кори розряджалися з частотою, пропорційною зусиллю, що розвивається м'язом, чи зміні швидкості цього зусилля. Визначено, що частота імпульсації пірамідних нейронів практично не залежала від поточного значення суглобного кута. Показано, що нове стаціонарне значення суглобового кута встановлюється протягом часу, що відповідає динамічній фазі активності моторної кори. Стаціонарна фаза моторної команди не несе в собі ніякої інформації про значення встановлюваного суглобного кута. Виявлено невелику кількість нейронів, імпульсні характеристики яких змінюються тільки в моменти початку та припинення руху. На підставі одержаних даних зроблено висновок, що під час реалізації даних рухів і утриманні цільового положення в механічній активності м'язів присутні складові, не керовані моторною командою. Одержані дані підтверджують припущення про здійснення центрального контролю цілеспрямованих рухів на підставі динамічних змін керуючих сигналів, певним чином скоординованих у часі, стаціонарна ж фаза таких сигналів є лише одним з ряду чиників, що визначають рівноважне цільове положення суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*043
Шифр НБУВ: РА326678

Рубрики:

      
3.

Бессікало Т.Г. 
Клініко-лабораторні і еколого-гігієнічні аспекти епідермальної алергії у дітей із бронхіальною астмою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Г. Бессікало ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено поширеність епідермальної сенсибілізації у дітей із бронхіальною астмою, визначено роль спільного проживання з тваринами та інших факторів ризику у формуванні та перебігу бронхіальної астми з сенсибілізацією до епідермальних алергенів, встановлено способи й інформативність різних методів діагностики епідермальної алергії. Доведено можливість проведення специфічної імунотерапії епідермальними алергенами котів і собак у лікуванні бронхіальної астми у дітей із сенсибілізацією цими алергенами. Проведено клініко-імунологічне обгрунтування цього способу лікування. Розроблено схеми проведення та оцінки ефективності специфічної імунотерапії епідермальними алергенами у даної групи хворих. Наведено практичні рекомендації щодо діагностики, лікування та профілактики епідермальної алергії. Запропоновано схеми лікування бронхіальної астми у дітей із сенсибілізацією епідермальними алергенами котів і собак, що дозволять диференційовано та індивідуально підходити до вибору терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА328470

Рубрики:

      
4.

Тимошенко С.Г. 
Патологоанатомічні зміни церебральних мікросудин в динаміці постреанімаційних енцефалопатій: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.03.02 / С.Г. Тимошенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На основі комплексного нейроморфологічного і морфометричного дослідження секційного та експериментального матеріалу вивчено морфогенез змін церебральних мікросудин у різні терміни постреанімаційного періоду. Встановлено, що в основі несприятливого перебігу постреанімаційної енцефалопатії лежить поширене і стійке невідновлення мозкового кровотоку, що призводить до дезінтеграції церебральних мікросудин і зменшення їх кількості протягом перших 7 діб після реанімації. Визначено, що форма та поширеність ушкоджень мозку обумовлені особливостями порушень мікроциркуляції. Виявлено, що репаративний ангіогенез після клінічної смерті характеризується утворенням в церебральних мікросудинах ендотеліальних проліфератів, бруньок росту, судинних відростків, розвивається пізніше загибелі нейронів і завершується запізнілим і надмірним формуванням мікросудин. Визначено, що адаптивні зміни мікросудин характеризуються циркулярним стенозом та перекалібруванням артеріол і венул кори. Встановлено, що за умов сприятливої постреанімаційної енцефалопатії у котів з відновленим сомато-неврологічним статусом загальна кількість мікросудин в корі півкуль головного мозку протягом 60 діб постреанімаційного періоду не змінюється, відмічається лише транзиторне зменшення кількості функціонуючих капілярів. Визначено, що руйнування окремих церебральних капілярів після клінічної смерті у котів своєчасно компенсується репаративним капілярогенезом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-2 +
Шифр НБУВ: РА327939

Рубрики:

      
5.

Сливка Г.В. 
Вплив ізамбену (амізону) на ефективність імунопрофілактики та терапії дрібних домашніх тварин при захворюваннях різної етіології: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Г.В. Сливка ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше на дослідах на собаках і котах доведено, що ізамбен має суттєві переваги у порівнянні з традиційними імуномодуляторами. Доведено, що даний препарат має протизапальну, жарознижувальну, болезаспокійливу, інтерфероногенну дію за умов in vivo та in vitro, прискорює диференціацію попередників макрофагів, посилює клітинний імунітет. Установлено, що ізамбен підвищує ефективність вакцинації собак проти чуми м'ясоїдних, вірусного гепатиту, паровірусного ентериту, аденовірозу та ефективніть лікування собак у разі бабезіозу, кон'юктивіту, соркоптозу, а також котів за аденовірозу, кон'юктивіту, саркоптозу. Показано, що за умов антропогенного навантаження за існуючих технологій утримання дрібних домашніх тварин імунний статус їх організму потребує постійної корекції та реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.351-7 + П873.354-7 +
Шифр НБУВ: РА338684

Рубрики:

      
6.

Рудь О.І. 
Лептоспіроз собак (епізоотологічний моніторинг, удосконалення засобів лікування та профілактики): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.І. Рудь ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Удосконалено сучасні методи діагностики, лікування та специфічної профілактики лептоспірозу домашніх тварин. Вперше в Україні проведено епізоотологічні дослідження щодо лептоспірозу собак. Визначено розповсюдженість основних сероварів збудника даної патології. Встановлено характерні для жовтушної та безжовтушної форм лептоспірозу зміни біохімічних показників крові, використання яких суттєво покращить систему диференційної діагностики та прогнозування перебігу захворювання. Визначено антитіла до шести основних сероварів лептоспір у сироватках крові котів. Доведено можливість виникнення захворювання та лептоспіроносійства у котів. Описано серії дослідів з визначенням оптимальних схем лікування з використанням сучасних антибіотиків та інших ветеринарних препаратів. Розроблено спеціальні комплекси патогенетичних препаратів з урахуванням їх сумісності. Встановлено, що найбільш ефективними виявилися двофазні курси препаратів-синергістів: депоміцину та доксицикліну, фармазину-50 та доксицикліну, цефтриаксону та доксицикліну. Доведено необхідність застосування засобів патогенетичної терапії та спеціальних кормів у комплексному лікуванні та реабілітаційному періоді уражених тварин. Проведено порівняльне вивчення сучасних полівалентних протилептоспірозних вакцин й обгрунтовано необхідність проведення щеплень двічі на рік. Вивчено рівень поствакцинальних антитіл після щеплення собак розробленими в Інституті ветеринарної медицини УААН моновалентними вакцинами, які рекомендовано застосовувати як допоміжні в регіонах з превалюванням певного серовару збудника лептоспірозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.218-953-7 +
Шифр НБУВ: РА336306

Рубрики:

      
7.

Духницький В.Б. 
Т-2 токсикоз тварин (патогенез, діагностика, лікування, профілактика): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.04 / В.Б. Духницький ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2006. — 40 с.: рис. — укp.

У порівняльному аспекті вивчено клінічний перебіг, картину крові, лейкограму та стан процесів обміну речовин за хронічної форми Т-2 токсикозу щурів, котів і поросят. Установлено, що хронічна форма Т-2 токсикозу характеризувалась розвитком імунодефіцитного стану, за цього виявлено зміни у клітинній та гуморальній ланках імунітету. На біохімічному рівні встановлено порушення обміну білків, вуглеводів і мінеральних речовин, активності ферментів плазми крові, активацію процесів перекисного окиснення ліпідів, зниженння активності системи антиоксидантного захисту організму, порушення обміну оксиду азоту та циклічних нуклеотидів, вплив Т-2 токсину на обмін аргініну. Застосування нукливету і унітіолу з лікувально-профілактичною метою за хронічної форми Т-2 токсикозу поросят позитивно впливало на окремі показники обміну білків, вуглеводнів, картину крові й активність ферментів. Унітіол проявляв антиоксидантну дію та стимулював систему антиоксидантного захисту організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765 +
Шифр НБУВ: РА343625

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Ткаченко О.В. 
Особливості реології та еритроцитарної ланки гемостазу в симетричних регіонах кровообігу у тварин та людей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.В. Ткаченко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 23 с. — укp.

Вивчено асиметрію реології та еритроцитарної ланки гемостазу у симетричних судинних регіонах в людей (ліктьових венах і крові з правого та лівого безіменних пальців рук) і тварин (яремних і стегнових венах) за фізіологічних умов. На підставі результатів дослідження установлено наявність асиметрії деформабельності еритроцитарної мембрани (еритроцити, одержані з правої яремної вени, мали вищу здатність до деформування, ніж з лівої) у котів. У їх яремних і стегнових венах вперше виявлено асиметрію прокоагулянтних і фібринолітичних властивостей еритроцитів, а також асиметрію еритропоетичної активності кісткового мозку, одержаного з епіфізів правої та лівої великогомілкової кістки. У людей і у венозній крові, одержаній з правої та лівої ліктьової вени, і у крові з безіменного пальця правої та лівої руки, деякі реологічні властивості (в'язкість, швидкість осадження еритроцитів (ШОЕ), час максимуму гемолізу) виявилися асиметричними справа та зліва. У людей асиметрія показників еритроцитарного гемостазу була більш характерна для крові з безіменних пальців. У правшів переважали реологічні показники та показники еритроцитарного гемостазу справа, у лівшів - зліва. За результатами дослідження з'ясовано, що асиметрія крові взагалі та морфофункціональна асиметрія червонокрівців зокрема є не випадковим, стохастичним явищем, а закономірним, оскільки вона реалізується у представників тваринного світу, які відносяться до одного класу (ссавців), одного підкласу (справжніх звірів), інфракласу (плацентарних), але до різних рядів (людина відноситься до ряду приматів, кіт - ряду хижаків, щур - ряду гризунів) та нижчих таксономічних одиниць (родини, роду та виду).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732 + Е70*732 +
Шифр НБУВ: РА353060

Рубрики:

      
9.

Ладигіна Л.В. 
Мікроводорості як кормові об'єкти личинок мідій і устриць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Л.В. Ладигіна ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2007. — 24 с. — укp.

Оптимізовано умови живлення личинок устриці Crassostrea gigas і мідії Mytilus galloprovinciallis у разі їх вирощування в розпліднику. Виявлено трофічні потреби личинок мідій та устриць. Вперше в розпліднику апробовані елементи біотехніки масового культивування мікроводоростей - корму для личинок мідій та устриць, у проточному та нагромаджувальному режимах. Визначено швидкість росту та динаміку нагромадження урожаю мікроводоростей залежно від фази росту та умов культивування. Вперше досліджено процес нагромадження каротиноїдів личинками устриць і показано їх трансформацію устричним спатом. Вперше складено харчові раціони для личинок устриць і мідій залежно від стадій розвитку з урахуванням кількісного й якісного складу мікроводоростей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П743-44 + Е621.16*731.6 +
Шифр НБУВ: РА350773

Рубрики:

      
10.

Петренко 
Екстракапсулярна екстракція катаракти у собак і котів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Олег Олегович Петренко ; Білоцерківський держ. аграрний ун-т. — Біла Церква, 2007. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.580.3-953 + П875.580.3-954
Шифр НБУВ: РА352498

Рубрики:

      
11.

Вишняк О.С. 
Діагностика та консервативне лікування хвороб хребта у собак і котів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.С. Вишняк ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено поширення та клінічні особливості різних форм хвороб хребта у собак і котів, удосконалено їх діагностування шляхом розробки й апробації методів неврологічних, рентгенологічних і мієлографічних досліджень. Здійснено клініко-експериментальне обгрунтування методів медикаментозної терапії. Хвороби хребта у собак і котів є досить поширені. З 1 592-х тварин, які надходили до амбулаторного прийому, вони були виявлені у 191-го (12 %), зокрема, у 87-ми (5,46 %) собак та 104-х (6,54 %) котів. Серед хвороб хребта діагностовано переломи та вивихи хребців, атланто-аксіальний підвивих, зміщення міжхребцевих дисків, спондилопатію та дискоспондиліт. Як найчастіші виявлено хвороби хребта у поперековому відділі. Опрацьовано методи діагностики хвороб хребта, а саме: неврологічні дослідження, які враховують певні симптоми функціональних порушень спинного мозку та дозволяють швидко визначати локалізацію ураженої його ділянки, можливу причину захворювання та прогноз; рентгенологічні дослідження; мієло-графічні дослідження шляхом атланто-окципітальної та люмбо-сакральної пункції. Визначено ефективність консервативного лікування зазначених хвороб, яке передбачає іммобілізацію тварин і медикаментозну терапію та спрямовану на зниження невропатичного болю, усунення набряку тканин, покращання циркуляції крові у місцях пошкодження спинного мозку та стимулювання у них відновних процесів. Доведено, що лікування тварин фуросемідом, ветофлюксином та ретиноєвою кислотою є більш адекватним, ніж дексаметазоном, пірацетамом і пентоксифіліном. Воно ефективніше впливає на відновлення захисно-пристосувальних реакцій організму, про що свідчить динаміка змін морфологічних і імунобіохімічних показників крові (кількості еритроцитів, лейкоцитів і змін у лейкограмі, вмісту гемоглобіну, загального білка, альбуміну та фракцій імуноглобулінів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.278-953-7 + П875.278-954-7 +
Шифр НБУВ: РА351997

Рубрики:

      
12.

Стецюра Л.Г. 
Специфічна профілактика дерматомікозів собак і котів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Л.Г. Стецюра ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено збудників трихофітії та мікроспорії собак і котів. Розроблено засіб специфічної профілактики дерматомікозів. На підставі результатів досліджень установлено видовий склад збудників дерматомікозів даних тварин, вивчено морфологічні, культуральні та біологічні властивості епізоотичних штамів Trichopyton mentagrophytes і Microsporum canis. Одержано вакцини та контрольні штами. Розроблено й адаптовано до промислових умов технологію виготовлення вакцини фунгіканіфел інактивованої асоційованої проти дерматомікозів (трихофітії, мікроспорії) собак і котів. Досліджено імунітет у тварин за експериментальних трихофітії та мікроспорії, спричинених Trichopyton mentagrophytes і Microsporum canis та у разі щеплення розробленою вакциною. Доведено, що в організмі тварин відбувається імунобіологічна перебудова, яка характеризуться утворенням специфічних антитіл. За цього критерієм наявності напруженого імунітету є стійкість до зараження дерматофітами. Проведено доклінічні, клінічні та комісійні випробування вакцини фунгіканіфел і встановлено, що вона нешкідлива, імуногенна, її профілактична ефективніть становить 80 - 100 %, а лікувальна за дворазового введення - 96,8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.8-953-8 + П872.8-954-8 +
Шифр НБУВ: РА356407

Рубрики:

      
13.

Морозенко Д.В. 
Хронічна ниркова недостатність домашніх котів (патогенез, діагностика і лікування): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Д.В. Морозенко ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2008. — 22 с. — укp.

Вперше встановлено показники рівня екскреції оксипроліну й уронових кислот із сечею, а також вміст середніх молекул у сироватці крові клінічно здорових домашніх котів. На підставі визначення оксипроліну та уронових кислот у сечі виявлено патогенетичні ланки хронічної ниркової недостатності (ХНН) домашніх котів за участю компонентів сполучної тканини - колагену та протеогліканів. Встановлено припустимі коливання рівня середніх молекул у сироватці крові як показників ендогенної інтоксикації у котів, хворих на ХНН. Вперше клінічно обгрунтовано значення показників метаболізму сполучної тканини нирок - оксипроліну й уронових кислот сечі, а також середніх молекул крові у комплексній діагностиці ХНН домашніх котів, розраховано й клінічно обгрунтовано доцільність застосування індексів крові та сечі у котів із ХНН з метою оцінювання фільтраційної, концентраційної та реабсорбційної функцій нирок. Вперше включено у схему комплексного лікування синдрому ХНН домашніх котів препарати антиішемічної дії (солкосерил, пентоксифілін).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.61-954 +
Шифр НБУВ: РА361175

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Якіна О.О. 
Асиметрія гемостазу в парних органах у людей та тварин: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.О. Якіна ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено розподіл речовин, які впливають на гемостаз у парних органах (півкулях головного мозку, легенях, нирках, стегнових м'язах) людей і тварин різних видів (півнів, щурів, морських свинок, котів, кролів) та з'ясовано їх значущість у регуляції згортання крові та фібринолізу у симетричних ділянах кровообігу (яремних, ниркових і стегнових венах) у тварин (котів) за фізіологічних умов. За результатами дослідження установлено, що речовини, які впливають на гемостаз (прокоагулянти та фібринолітичні компоненти) у тканинах парних органів з урахуванням індивідуальних особливостей гемокоагуляційних і фібринолітичних властивостей тканин головного мозку, легень, нирок і стегнових м'язів розділено людей і тварин на дві групи. Першу групу становили тварини та люди з наявністю переважання прокоагулянтних і фібринолітичних властивостей зліва, другу - справа. Показано, що асиметрія гемостазу у симетричних органах притаманна людям і тваринам різних видів, тобто є загальнобіологічним явищем. Доведено, що ступінь цих розбіжностей у різних тварин неоднаковий. Зокрема з'ясовано, що тканини мозку мають високу тромбопластичну активність у щурів, котів, кролів і людей та високу фібринолітичну - у щурів, морських свинок і котів. Тканини нирок мають високі прокоагулянтні та фібринолітичні властивості у щурів, морських свинок, котів і кролів. Аналогічні результати одержано стосовно тканин легень і стегнових м'язів. Виявлено, що в одних тварин і людей вони є переважними в органах, розташованих зліва, в інших - справа. Доведено, що кров, яка відтікає від парних органів, справа і зліва має різні прокоагулянтні та фібринолітичні властивості, що залежить від рівня активності цих речовин в органах відповідного боку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.22 + Е60*604.2 + Р252.711.3 +
Шифр НБУВ: РА360168

Рубрики:

      
15.

Пономаренко О.В. 
Акарози собак і котів (поширення, діагностика та лікування): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Пономаренко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Наведено результати вивчення поширення акарозів собак і котів у Харкові, сезонності їх перебігу, сприйнятливості тварин до них залежно від віку, породи та статі. Зареєстровано найбільш часту захворюваність серед собак на демодекоз (6,3 % від кількості обстежених тварин) і на отодектоз (4,3 %), а котів - отодектоз (5,3 %) у віці 6 - 12 місяців. Доведено, що акарозам дрібних свійських тварин властива сезонність: собаки хворіють переважно восени та взимку, рідше - навесні, а коти - восени та весною, рідше - взимку. Відзначено, що самки хворіють на акарози частіше за самців. Вивчено склад умовно-патогенної мікрофлори, яка ускладнює перебіг акарозів тварин, співвідношення виділених культур і їх чутливість до найбільш розповсюджених антибіотиків. Досліджено морфологічні та біохімічні показники крові собак, хворих на акарози. Удосконалено метод діагностики акарозів та проведено його порівняльне дослідження з загальноприйнятими. Установлено, що використання вазелінової олії та диметилсульфоксиду під час проведення діагностичних досліджень за даним методом сприяє збереженню життєздатності кліщів, більш точному визначенню їх видової належності та морфологічних особливостей. Розроблено новий лікувальний засіб "Нурицид" для боротьби з акарозами дрібних свійських тварин. Проведено лабораторні та комісійні випробування його акарицидної ефективності. Установлено ступінь бактерицидної дії зазначеного препарату на грамнегативну та грампозитивну мікрофлору залежно від строків зберігання, а також його вплив на організм кролів за умов аплікації на шкіру тварин. Доведено, що розроблений препарат за концентрації 0,5 % за діючою речовиною може використовуватись для лікування тварин, хворих на акарози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.11-953 + П873.641.11-954 +
Шифр НБУВ: РА356895

Рубрики:

      
16.

Цимерман О.О. 
Пренатальна гіпотрофія у собак, її діагностика та профілактика: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / О.О. Цимерман ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему діагностики та профілактики пренатальної гіпотрофії у собак. Дану патологію зареєстровано у 25 % випадків загальної смертності тварин. Встановлено, що під час пренатальної гіпотрофії відбуваються значні морфофункціональні зміни в органах фетоплацентарного комплексу у матері та плода, переважно дистрофічного характеру. Розроблено й апробовано програму комплексної діагностики й профілактики пренатальної гіпотрофії у собак з використанням новітніх комп'ютерних технологій. Доведено, що пероральне введення вітамінно-мінерального препарату "Гравідоопт" та інтраабдомінальне застосування вітамінно-гормонального засобу "Каплаестрол" сприяє оптимізації перебігу вагітності та розвитку плода. Виявлено, що <$Ebeta>-каротин впливає на стан епітеліальних клітин, розвиток ембріонів, плодів, структуру та функцію органів фетоплацентарного комплексу, забезпечує імплантацію ембріонів і суттєво впливає на формування й функціонування плаценти. Показано, що мінеральні речовини, які містяться у препараті, активують обмінні процеси (кальцієво-фосфорний) в організмі матері, впливають на розвиток органів і систем, регулюють розвиток рефлекторної діяльності плодів. Встановлено, що введення "Каплаестролу" забезпечує нормальний розвиток плаценти й плодів, а також перебігу вагітності й активує родовий процес. Здійснено впровадження програми комплексної діагностики та профілактики пренатальної гіпотрофії у собак у розплідниках з розведення німецької вівчарки, що дозволило збільшити масу та розміри новонароджених цуценят, скоротити перебіг родового процесу, а також збільшити відсоток цуценят з високим потенціалом розвитку під час народження на 36,35 %, а з низьким - зменшити на 35,16 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12-953-8 +
Шифр НБУВ: РА355450

Рубрики:

      
17.

Фасоля В.П. 
Диспансеризація собак службових порід: автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.01 / В.П. Фасоля ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2008. — 38 с. — укp.

Наведено показники морфологічного та біохімічного складу крові, що характеризують гемопоез, функціональний стан печінки, нирок, серця, підшлункової залози, фосфорно-кальцієвий обмін у клінічно здорових собак і результати диспансеризації собак у розплідниках. Установлено, що патологія печінки діагностується у 70 % молодняку і 62 % - дорослих собак, а також мінерального обміну, відповідно, у 23,1 і 59,2 %, нефротичний синдром - у 46,7 і 46,3 %, анемія - у 6,7 і 29,1 %. У більшості службових собак діагностовано множинну (поліморбідну) внутрішню патологію. Виділено синдроми: гепатоостеодистрофічний (діагностується у 42,3 % дорослих собак), гепаторенальний (32,2 %), гепатоостеоренальний (19,4 %), остеоренальний (6,25 %), непатоанемічний (20,4 %), нефроанемічний (2,3 %) і гепатонефроанемічний (9,0 %). Найбільш інформативними лабораторними показниками для діагностування хвороб собак у разі анемії є вміст гемоглобіну (27,3 % з загальної кількості досліджених), патології печінки - активність аспарагінової (45,2 %) й аланінової (35,0 %) трансфераз, нефропатії - вміст креатиніну (42,3 %), остеодистрофії - загального кальцію (38,4 %). За результатами проведених досліджень розроблено методику диспансеризації собак службових порід, яка передбачає дворазове упродовж року повне клінічне досліження, лабораторний аналіз крові, щомісячний клінічний огляд поголів'я спеціалістами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.53 + П861.2 +
Шифр НБУВ: РА361818

Рубрики:

      
18.

Пероцька Л.В. 
Особливості перебігу епізоотичного процесу сказу тварин у південному регіоні України: автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.08 / Л.В. Пероцька ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2008. — 23 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та результати вивчення особливостей перебігу епізоотичного узагальнення та результати вивчення особливостей перебігу епізоотичного процесу сказу тварин на Одещині, Миколаївщині та Херсонщині, які характеризують поширення, епізоотичну ситуацію, структуру захворюваності, джерела збудника інфекції, сезонні та періодичні прояви хвороби, епізоотологічне районування територій і наукове обгрунтування комплексу профілактичних заходів стосовно сказу тварин у південному регіоні України. На підставі результатів проведених досліджень установлено, що на Одещині (1970 - 2005 рр.) сказ тварин було реєстровано у всіх адміністративних районах. Найбільш неблагополучними щодо сказу тварин районами є: Любашевський, Котовський, Б.-Дністровський, В.-Михайлівський, Фрунзівський, Красноокнянський, Кодимський, Ананівський і Савранський. У структурі захворюваності тварин на сказ такі випадки щодо лисиць становлять 40,89 %, котів - 22,15 %, собак - 13,93 % та великої рогатої худоби (ВРХ) - 13,63 %, інших видів тварин - 9,4 %. Всього 20 видів. Для сказу характерні сезонні підйоми захворюваності тварин (січень - березень і листопад - грудень) і періодичність у 2 - 3 роки. У Миколаївщині (1987 - 2005 рр.) сказ тварин виявлено у всіх адміністративних районах. Найбільш неблагополучними щодо сказу тварин районами є: Доманівський, Новобузький, Новоодеський, Баштанський, Єланецький та Вознесенський. У структурі захворювання тварин сказ котів становить 36,22 %, лисиць - 31,58 %, ВРХ - 15,48 %, собак - 12,07 %, інші види тварин - 4,6 %. Всього 11 видів. Сезонні підйоми захворюваності тварин наявні у періодах - березень - квітень і жовтень - грудень, періодичність прояву сказу не характерна. На Херсонщині (1965 - 2005 рр.) сказ тварин реєструвався у всіх адмністративних районах. Найбільш неблагополучними районами є: Каховський, Новотроїцький, Іванівський та Чаплинський. У структурі захворюваності тварин на сказ лисиці займають 36,03 %, ВРХ - 22,93 %, коти - 21,03 %, собаки - 13,62 %. Інші види тварин - 6,4 %. Всього 10 видів. Для сказу характерні сезонні підйоми захворюваності (січень і серпень - листопад) і періодичність у 2 - 3 роки. За показниками неблагополуччя території Одещини, Миколаївщини та Херсонщини з метою проведення науково-обгрунтованих профілактичних заходів поділено на 4 групи. В результаті проведеної пероральної імунізації диких м'ясоїдних на Одещині загальна кількість неблагополучних щодо сказу пунктів у 2005 р. у порівнянні з 2003 р. знизилась утричі, а в шести північних районах - у 5,2 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.212(4УКР) + П873.212(4УКР) + П873.212(4УКР)
Шифр НБУВ: РА358957

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Яценко І.В. 
Структурні параметри скелета ссавців як об'єкти судово-ветеринарної експертизи при визначенні видової належності біологічного матеріалу: автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / І.В. Яценко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Досліджено структурні параметри скелета ссавців (кроля свійського безпорідного, зайця-русака, бабака степового, нутрії, кота свійського безпорідного, песця) з метою визначення видової належності біологічного матеріалу. Розроблено методологію дослідження кісткового матеріалу як речового доказу у судово-ветеринарній медицині. З використанням методів порівняльно-анатомічного, остеометричного, дискримінантного аналізу, спектроскопічного кісток дослідження дрібних тварин (кролів, зайців, нутрій, байбаків, котів, песців) розроблено та науково обгрунтовано технологію остеологічних досліджень залежно від попереднього стану кісткового матеріалу. Розроблено алгоритм дослідження та доведено, що за будь-якого його попереднього стану є можливим встановлення видової належності. Показано, що видова диференціація кісток на рівні їх анатомічної цілісності або незначної пошкодженості можлива за умов використання остеоскопічого та порівняльно-анатомічного методів, у разі незначного пошкодження та відсутності на кістковому матеріалі характерних анатомічних ознак - з застосуванням остеометричного методу та дискримінантного аналізу; на рівні значної пошкодженості (наявності дрібних або обгорілих уламків без розпізнавальних анатомічних структур, за порошкоподібного стану) - з використанням методу інфрачервоної спектроскопії. Розвинуто питання щодо методології створення та використання остеологічних комп'ютерних технологій у судово-ветеринарній експертизі та запропоновано комп'ютерні програми "Osteo" і "Discriminant" на підставі анатомічних і остеометричних параметрів кісток скелета дрібних ссавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*6918.13 + Х893.9(4УКР)413.7 +
Шифр НБУВ: РА363857

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Іщенко В.Д. 
Методи прискорення біотрансформації Т-2 токсину в організмі тварин: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / В.Д. Іщенко ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

З'ясовано основні механізми токсичного впливу T-2 токсину на організм тварин різних видів, зокрема на активність ферментних систем детоксикації мікросом печінки, з метою експериментального обгрунтування застосування індукторів ферментної активності для лікування та профілактики T-2 токсикозу поросят. Вивчено клінічний перебіг, картину крові, лейкограму та стан процесів обміну речовин у котів у разі експериментального T-2 токсикозу та за сім діб після припинення задавання їм токсину. Встановлено розвиток анемічних явищ, тромбоцито- та лейкоцитопенію, порушення обміну білків і вуглеводів, а також активності ферментів плазми крові. Характер змін досліджених показників у разі токсикозу та після тижневої перерви свідчать про наявність функціональної кумуляції за умов T-2 токсикозу. Установлено, що пероральне введення котам унітіолу за експериментального T-2 токсикозу зменшує негативний вплив T-2 токсину на організм. Виявлено, що токсична дія T-2 токсину на організм щурів зумовлює зниження майже удвічі активності цитохрому P-450 глутатіонредуктази та глутатіонпероксидази та зниження вмісту відновленого глутатіону в гомогенаті печінки досліджених тварин. У крові поросят за умов T-2 токсикозу різко збільшується концентрація метгемоглобіну. Унітіол і нукливет у разі їх введення тваринам різних видів за експериментального T-2 токсикозу зменшують негативний вплив токсину на організм. За цього покращується клінічний стан тварин, нормалізуються гематологічні показники та показники обміну білків і вуглеводів. Обидва препарати здійснюють стимулювальний вплив на активність ферментних систем обох фаз біотрансформації T-2 токсину в організмі тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765-38 +
Шифр НБУВ: РА363810

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського