Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (79)Реферативна база даних (490)Книжкові видання та компакт-диски (1621)Журнали та продовжувані видання (132)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗУМОВСЬК$<.>+<.>K=КИРИЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 100
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кирилова 
Асимптотичні зображення розв'язків нелінійних неавтономних диференціальних рівнянь другого порядку, асимптотично близьких до рівнянь типу Емдена- Фаулера: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Людмила Олександрівна Кирилова ; Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.612,0 + В161.613,0
Шифр НБУВ: РА366071

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Кирилюк Л.М. 
Висотна диференціація ландшафтів Поділля: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / Л.М. Кирилюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Узагальнено основні підходи та удосконалено теоретико-методологічні засади регіональних досліджень висотної диференціації ландшафтів, виділено етапи та чинники розвитку палеовисотної диференціації ландшафтів Поділля. Розроблено класифікацію висотно-ландшафтних комплексів, складено схему фізико-географічного районування сучасних ландшафтів регіону з урахуванням їх висотної диференціації. Поділля віднесено до Правобережного височинного лісостепового та Поліського рівнинного лісового висотно-ландшафтних країв. В їх структурі виділено 4 висотно-ландшафтні області: Подільську, Придніпровську, Придністровську та Малополіську та 10 висотно-ландшафтних районів. Обгрунтовано напрями поліпшення використання сучасних ландшафтів Поділля та їх охорони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР)081 +
Шифр НБУВ: РА353718

Рубрики:

      
3.

Сліпчук А.М. 
Вплив кінематичних та фізико-механічних параметрів на динамічні процеси у рухомих одновимірних нелінійно-пружних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / А.М. Сліпчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Побудовано математичні моделі для нелінійно-пружних систем, які характеризуються поздовжнім (для поперечних коливань) або обертальним (для крутильних коливань) рухом. Запропоновано залежності, з використанням яких є можливим визначення впливу кінематичних параметрів руху та нелінійних характеристик середовища на амплітудно-фазові характеристики широкого спектра динамічних систем. Одержано розрахункові формули, які дозволяють визначити вплив кінематичних і фізико-механічних параметрів на амплітудно-частотні характеристики середовища, шляхом узагальнення асимптотичного методу Кирилова - Боголюбова - Митропольського щодо нового класу диференціальних рівнянь. За допомогою програмного забезпечення вперше одержано залежності амплітуди та частоти коливання від кінематичних і фізико-механічних параметрів. Побудовано математичну модель для реально існуючої установки та проведено порівняльний аналіз теоретичних і практичних результатів. Проаналізовано одержані результати для різних швидкостей і натягів дроту за резонансного та нерезонансного випадків. Підібрано оптимальний режим перемотування дроту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.02 +
Шифр НБУВ: РА348426

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Кирилюк Г.Л. 
Вплив кріопротекторів і режимів заморожування на механічне пошкодження клітин в області субевтектичних температур: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Г.Л. Кирилюк ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив концентрацій кріопротекторів (диметилсульфоксиду (ДМСО), гліцерину, поліетиленоксиду з середньою молекулярною масою 1 500 (ПБО-1 500)) і режимів заморожування на пошкодження біологічних об'єктів (на прикладі клітин Saccharomyces cerevisiae, клітин диплоїдної культури людини та клітин фібробластів людини) за субевтектичних температур у процесі кріоконсервування. З використанням методу термопластичної деформації розроблено методику визначення механічних характеристик зразків і вивчено пружнопластичні властивості розчинів кріопротекторів у діапазоні температур їх склування. Запропоновано новий підхід до встановлення оптимальних концентрацій кріопротекторних речовин для їх застосування у процесі кріоконсервування. Наведено порогові концентрації досліджених кріопротекторів, за яких у заморожених зразках спостерігається різка зміна співвідношення між аморфною та кристалічною фазами, тобто відокремлені одна від одної рідинні включення перетворюються у наскрізні рідинні прошарки. У процесі кріоконсервування клітин S. cerevisiae і клітин культур людини виявлено різке зростання життєздатності клітин у разі перевищення порогових концентрацій кріопротекторних речовин після кріоконсервування з ДМСО, гліцерином і ПЕО-1 500, що свідчить про загальний характер виявленого явища. З'ясовано, що одним з механізмів кріопошкодження біооб'єктів є пластична релаксація підвищеного тиску, який виникає в окремих рідиннофазних включеннях за рахунок нерівноважної кристалізації. Визначено субевтектичні температурні інтервали й інтервали температур, за яких відбувається склування розчинів кріопротекторів методом термопластичної деформації. Доведено необхідність урахування даних температурних інтервалів у процесі кріоконсервування з метою зменшення механічного пошкодження біологічних об'єктів. Із урахуванням експериментальних даних оптимізовано режими охолодження біологічних об'єктів на прикладі клітин S. cerevisiae.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.с3 + Е0*550-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА359922

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Кирилюк А.О. 
Геогідроморфологічний аналіз розвитку русла та заплави Верхнього Пруту: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / А.О. Кирилюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено геогідроморфологічний аналіз умов, чинників і особливостей руслоформування на характерних та однорідних ділянках верхньої течії річки Прут (у межах України). Виявлено основні закономірності даного процесу за референційних та антропогенних умов. Досліджено умови та чинники руслоформування Верхнього Пруту у гірській і напівгірській частині течії. Проаналізовано закономірності еволюції руслоформування річки вздовж течії та розвитку її русла і заплави в часі за природних умов. Виявлено, що основним чиником, який структурує течію Верхнього Пруту стосовно руслоформування є зовнішні обмеження, пов'язані з геологічною та тектонічною будовою території та відповідними особливостями дна долини. Виділено ділянки, які відносяться до трьох груп річкових русел: алювіальних, структурно-алювіальних і структурних. Обгрунтовано шляхи оптимізації використання й охорони русла та заплави досліджуваної річки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5 Прут +
Шифр НБУВ: РА362637

      
6.

Кліш А.Б. 
Громадсько-політична та наукова діяльність Кирила Студинського (1868 - 1941 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Б. Кліш ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження життя та діяльності К.Студинського у контексті українського національного відродження кінця XIX - початку XX ст. Значну увагу приділено змісту, формам і напрямкам цієї діяльності. Розглянуто процес становлення й еволюції світогляду та наукових поглядів діяча. Проаналізовано роль його діяльності у процесі підвищення національної свідомості українського народу. Досліджено внесок у становлення та розвиток Наукового товариства ім. Т.Шевченка. Охарактеризовано наукову діяльність вченого та показано його роль у національно-культурному відродженні. Визначено місце К.Студинського в історії вітчизняної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-8 Студинський + Ш.г(4УКР)6 д Студинський, К. 4 +
Шифр НБУВ: РА356605

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Стасенко В.В. 
Дереворізи кириличних книг Галичини XVII ст. та відображення в них образів Христа і Богородиці: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / В.В. Стасенко ; Львів. акад. мистец.. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Простежено шляхи втілення авторських особливостей у галицькій гравюрі XVII ст., з'ясовано генезу та головні етапи розвитку ідео-візуальної природи образів Христа та Богородиці. На підставі комплексного аналізу різноманітних пам'яток крізь призму актуальних досліджень духовного життя Галичини XVII ст. в компаративному контексті з продукцією інших видавничих осередків визначено головні тенденції розвитку художньо-образної мови, інтерпретації адоративних і житійних образіа Христа та Богородиці. Прослідковано взаємовплив видавничих осередків і провідних галицьких граверів на розвиток художньої мови книжкової ілюстрації, характер трактування основних сюжетів, з'ясовано особливості інтерпретації канону в книжковій ілюстрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ157.3(4УКР33)3-38 + Щ155.52 + Ч611.627
Шифр НБУВ: РА314123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Тимошенко А.Г. 
Державна, господарська і громадська діяльність Г.П.Галагана: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Г. Тимошенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження державної, господарської та громадської діяльності Г.Галагана (1819 - 1888), вперше показано роль прогресивного представника українського дворянства у вирішенні злободенних питань соціально-економічного та громадсько-політичного життя Російської імперії. Особливу увагу приділено аналізу господарської діяльності Г.Галагана, оскільки саме економічні успіхи сприяли його участі у реформаторських процесах і реалізації доброчинності поміщика як мецената. Встановлено пріоритетність державної діяльності Г.Галагана в його багатогранному суспільному служінні. Зазначено, що безпосередня участь Г.Галагана у підготовці найважливіших законодавчих документів, які докорінно змінили соціально-економічний устрій держави, сприяла появі нових політичних діячів. Проаналізовано громадську і благодійну діяльність Г.Галагана, показано його участь у заснуванні Колегії Павла Галагана як прогресивного навчального закладу, заходах, спрямованих на поширення освіти серед незаможного населення та матеріальну підтримку кирило-мефодіївців і громадівців. Висвітлено погляди Г.Галагана щодо формування громадянського суспільства на засадах рівноправності всіх його членів з неодмінною реалізацією ідеї національного єднання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Галаган +
Шифр НБУВ: РА332280

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кирильчук А.А. 
Дерново-карбонатні грунти (рендзини) Малого Полісся: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / А.А. Кирильчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено динаміку елементарних грунтоутворюючих процесів та обумовлених характером і напрямком їх розвитку змін морфологічної будови, складу, властивостей і родючості дерново-карбонатних грунтів (рендзин), які тривалий період використовуються у сільськогосподарському виробництві за умов інтенсивного земелеробства. Об'єктом досліджень є модальні дерево-карбонатні грунти, сформовані на базі продуктів елювіогенези крейдяного мергелю у межах Підподільського та Радехівського природних районів Малого Полісся. З'ясовано, що під впливом інтенсивного сільськогосподарського освоєння відбувається трансформація елементарних грунтоутворюючих процесів, визначено їх швидкість і напрям, спостережено появу негативних тенденцій у динаміці основних грунтових властивостей та режимів. За результатами досліджень встановлено, що в освоєних дерново-карбонатних грунтах (рендзинах) домінуючими є наступні елементарні грунтоутворюючі процеси: дерново-акумулятивний, процес розчинення та вилуговування карбонатів як один із наслідків внутрішньогрунтового вивітрювання, процеси обезкарбоначування, декальцинації, гумосонакопичення, а також дезагрегації грунтової маси, який полягає в обезструктурюванні орного та підорного горизонтів, а також процес ущільнення грунтового профілю. Визначені напрямок і характер розвитку елементарних грунтоутворючих процесів в освоєнні дерново-карбонатних грунтів призводять до зміни їх морфогенетичних та агровиробничих властивостей, впливають на родючість і продуктивність даних грунтів. Наведено рекомендації щодо оптимізації використання досліджуваних грунтів, а також шляхи деяких негативних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.16-2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Абібуллаєва Е.Е. 
Дидактична система Ісмаїла Гаспринського: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Е.Е. Абібуллаєва ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження дидактичної системи І.Гаспринського, визначено її методологію, структуру, зміст та основні складові. Зроблено транслітерацію з арабської графіки на кирилицю педагогічного твору І.Гаспринського "Міллій мектеб дестесі" ("Народна школа", 1910). На основі ретроспективного аналізу уточнено основні тенденції та динаміку розвитку дидактичних поглядів просвітителя, зроблено науково-педагогічну оцінку розроблених ним основних вимог до створення навчально-методичної літератури. Висвітлено погляди І.Гаспринського щодо підготовки національних педагогічних кадрів і розвиток жіночої освіти, визначено актуальність дидактичних ідей кримського просвітителя та встановлено можливості впровадження його педагогічної спадщини у теорію та практику національної системи освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР7)5-8Гаспринський,І +
Шифр НБУВ: РА331796

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кирилков В.А. 
Дисипативні властивості фрикційного контакту та їхній впив на фретингостійкість трибосистем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / В.А. Кирилков ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

За допомогою маятникового триборелаксатора виконано комплексні дослідження дисипативних властивостей фрикційного контакту. За цього використано розроблену методику збудження вільних загасаючих крутильних коливань системи, елементом якої є досліджений контакт, підданий циклічному тангенціальному навантаженню у режимі попереднього зміщення, та застосовано вимір логарифмічного декременту і частоти цих коливань. Наведено результати вивчення дисипативних властивостей контакту за реверсивного попереднього зміщення та їх зміни на ранніх стадіях низькоамплітудного фретингу. Наведено опис встановленої під час дослідження стадійності фретинг-процесу. Досліджено ефективність підвищення фретингостійкості контакту змащуванням мастильними матеріалами. Запропоновано метод порівняльної експрес-оцінки антифретингової здатності пластичних мастильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413 +
Шифр НБУВ: РА358654

Рубрики:

      
12.

Гріднєва Ю.Г. 
Еволюція візантійської традиції в іконографії літургійного шитва пізнього середньовіччя: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Ю.Г. Гріднєва ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено основні етапи розвитку візантійської традиції в іконографії літургійного шитва пізнього середньовіччя. Розглянуто витоки богослужебних тканин, візантійські поротипи основних сюжетів плащаниць і воздухів кінця XII - XVI ст. - Євхаристії, образу Богородиці, Служби Св.Отців, Агнця Божого, Оплакування. Простежено зміни в їх іконографії: трансформацію візантійських прототипів із сюжетом Євхаристії, еволюцію образу Богоматері від Богородиці Епіскепсис до сюжетів "Богородиця Втілення" та "Богородиця Знамення", а також перетворення сюжету "Служба Св.Отців", що має візантійські корені, на "Агнець Божий". Розроблено класифікацію типів іконографії "Оплакування" у літургійному шитві на підставі вивчення символічного змісту зображень, виділено й охарактеризовано основні іконографічні програми єпитрахилей XIII - XVI ст. Розкрито зв'язок з візантійською традицією фрагментів золотного шитва XIII ст. з Софійського собору у Києві. Зроблено реконструкцію єпитрахилі митрополита Кирила II (1241 - 1280). Уточнено атрибуцію єпитрахилі митрополита Фотія кінця XIV ст. з музею "Новий Єрусалим". Проаналізовано особливості еволюції досліджуваної традиції в іконографії літургійного шитва кінця XII - XVI ст. країн візантійського світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.563(0)421 + Щ126.963(4УКР):Э +
Шифр НБУВ: РА358154

Географічні рубрики:

      
13.

Кирилова Л.І. 
Економічне обгрунтування інвестиційних проектів промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.І. Кирилова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2005. — 18 с.: табл. — укp.

Наведено пропозиції щодо вдосконалення методів економічного обгрунтування інвестиційних проектів промислових підприємств. Висвітлено економічний зміст інвестицій за ринкових умов, досвід використання методів оцінювання ефективності інвестиційних проектів, концептуальні підходи щодо вдосконалення методів економічного обгрунтування проектів. Створено науковий підхід до визначення абсолютної та порівняльної ефективності даних проектів, а також принципи, що мають бути використані для розробки показників ефективності інвестицій. Виконано розрахунок економічної ефективності та періоду повернення позикових коштів. Запропоновано графічну інтерпретацію кругообігу авансованих інвестицій протягом періоду експлуатації проекту. Удосконалено метод визначення терміну окупності кумулятивних інвестицій. Розроблено метод визначення періоду окупності власного капіталу з урахуванням фактора часу та обігу основних і оборотних коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56 +
Шифр НБУВ: РА338324

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кирилюк В.П. 
Ефективність систем обробітку чорноземів опідзолених у ланці зерно-просапної сівозміни правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.П. Кирилюк ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено вплив багаторічного застосування різних систем основного обробітку грунту на головні чинники грунтової родючості та врожайність культур ланки сівозміни: горох - озима пшениця - цукрові буряки. Установлено, що застосування комбінованої полицево-чизельної системи основного обробітку (різноглибинної оранки з дискуванням) сприяє збереженню гумусу, покращує агрофізичні властивості, забезпечує ефективну боротьбу з бур'янами, дає змогу одержати вищі врожаї гороху, озимої пшениці та цукрових буряків водночас з меншими енергетичними витратами. Розроблено новий спосіб контролю бур'янів у посівах гороху. Запропоновано та впроваджено ресурсоощадну систему основного обробітку грунту в зерно-буряковій сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П143 +
Шифр НБУВ: РА326575

Рубрики:

      
15.

Кирилич В. М. 
Задачі з вільними межами для гіперболічних систем квазілінійних рівнянь з частинними похідними першого порядку: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.01.02 / В. М. Кирилич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Досліджено крайові задачі з нелокальними умовами в криволінійному секторі та криволінійному чотирикутнику для квазілінійної гіперболічної системи рівнянь першого порядку, одержано достатні умови локальної та глобальної узагальненої розв'язності мішаної задачі з нелінійними крайовими умовами для даної системи рівнянь. Для гіперболічних систем квазілінійних рівнянь одержано умови розв'язності задачі про спряження розв'язків уздовж невідомої лінії контакту. Визначено неперервну локальну та глобальну, а також класичну локальну коректну розв'язність задачі з внутрішніми невідомими межами для сингулярної (виродженої) гіперболічної системи квазілінійних рівнянь. Одержано локальну ліпшицеву розв'язність мішаної задачі для сингулярної системи квазілінійних рівнянь у випадку, коли регулярна частина системи записана в канонічній формі Шаудера (загальний випадок).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.625,0
Шифр НБУВ: РА376949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Хамрай О.О. 
Застосування формалізованого аналізу почерків при описанні єврейських рукописів (доба середньовіччя - XVIII ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / О.О. Хамрай ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Узагальнюється досвід використання формалізованого аналізу почерків єврейських рукописів при атрибуції рукописних матеріалів єврейського походження. Аналізуються світові надбання в галузі єврейської палеографії та кодикології, простежуються типологічні зв'язки почерків єврейських рукописів, починаючи з античних часів до сьогодення. Особливу увагу зосереджено на вивченні почерків єврейських рукописів, починаючи з доби середньовіччя до XVІІI ст. Саме в цей період виникає велике розмаїття варіантів почерків. Простежуються основні типологічні риси кожного з шести типів почерків єврейських рукописів (ашкеназького, сефардського, візантійського, італійського, східного та єменського) в трьох їхніх функціональних різновидах (квадратному, напівкурсиві та курсиві). Досвід, накопичений в галузі західноєвропейської - насамперед візантійської - та кириличної палеографії та кодикології, може бути застосований при атрибуції рукописних матеріалів єврейського походження, що зберігаються у фондах Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського. Урахування цього досвіду разом з сучасними досягненнями в галузі єврейської кодикології дозволяє створити методику атрибуції цих матеріалів, яка дала б змогу надійно їх датувати в межах певного періоду та визначити їхню приналежність до конкретної рукописної традиції, навіть якщо йдеться про недатовані рукописні фрагменти. Виходячи з того, що такі матеріали становлять більшість вищезгаданого зібрання, аналіз графічної інформації набуває особливого значення. На думку дослідника, при цьому аналізі доцільно застосувати принципи графічної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш108

Рубрики:

      
17.

Кирилов С.О. 
Збіжність рядів за деякими ортонормованими системами та коефіцієнтні оцінки: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / С.О. Кирилов ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.321,022

Рубрики:

      
18.

Трофименко Т.М. 
Збірка "Перло многоценноє" Кирила Транквіліона Ставровецького в контексті барокової культури: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.М. Трофименко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу збірки "Перло многоценноє" підтверджено думку про інтегрованість України початку XVII ст. у європейський культурно-релігійний рух Контрреформації. Вказано на домінування сакрального компоненту, а не Ренесансного антропоцентризму у світогляді автора, що відбилося на знаковій системі збірки. Виявлено синтез західної та східної традиції через текстуальні паралелі збірки з польськими пасійними творами, літургійною та паралітургійною драмою, а також на основі есхатологічних проповідей та поезії, що виразно корелює з візантійською гімнографією. Актуалізовано інтертекстуальні зв'язки збірки з творами українських авторів (Кирила Туровського, Івана Вишенського, Памви Беринди, Стефана Зизанія, Андрія Скульського, Іоаникія Волковича).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-317 + Ш5(4УКР)4-317 + Ш5(4УКР)3-4 Ставровецький 535 +
Шифр НБУВ: РА326046

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кириленко 
Інвестиційна складова економічної безпеки: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / Володимир Іванович Кириленко ; Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К., 2006. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-995
Шифр НБУВ: РА348223

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кольбух М.М. 
Кирилична рукописна книга XVI ст. в історико-культурному процесі в Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.03 / М.М. Кольбух ; НАН України, Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено історію формування зібрання кириличних рукописних книг відділу рукописів Львівської національної наукової бібліотеки Ураїни ім. В.Стефаника, основа якого створена зі збірок і колекцій провідних бібліотек наукових, культурно-освітніх, релігійних установ і товариств Львова, що функціонували у XIX - першій половині XX ст. (до 1939 р.), невелика частина рукописних кириличних пам'яток придбана бібліотекою. Проведено атрибуцію та науковий опис кириличних рукописних книг XVI ст. з фондів Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника, висвітлено історію їх створення та побутування. Визначено репертуар і жанрові особливості української книжності XVI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.53(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА362007

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського