Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (34)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (413)Реферативна база даних (1183)Книжкові видання та компакт-диски (723)Журнали та продовжувані видання (86)
Пошуковий запит: (<.>K=РОСІЙСЬКА$<.>+<.>K=ІСТОРІОГРАФІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 163
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Салата Г. В. 
Аграрна політика українських національних урядів (1917 - 1920 рр.): історіографія: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / Г. В. Салата ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто історію вирішення аграрного питання українськими національними урядами 1917 - 1920 pp. у вітчизняній історіографії. Виявлено, систематизовано й охарактеризовано основні групи історіографічних джерел з історії вирішення земельного питання даної доби. Досліджено найхарактерніші тенденції нагромадження знань з історії вирішення аграрного питання діаспорною, радянською та сучасною вітчизняною історіографією. З'ясовано концептуальні та методологічні засади дослідження історії вирішення аграрної проблеми урядів Центральної ради, Гетьманату, Директорії УНР. Показано негативний вплив ідеологічних і політичних догм та упереджень на розвиток об'єктивних знань з проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-2 + Т3(4УКР)611-2
Шифр НБУВ: РА373611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гребенюк М. В. 
Англо-американська історіографія війни в Перській затоці 1990 - 1991 років: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / М. В. Гребенюк ; Нац. ун-т оборони України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено й узагальнено англо-американську історіографію (ААІ) війни в Перській затоці. Запропоновано періодизацію набуття військово-історичних знань та обгрунтовано три етапи розвитку ААІ, пов'язані з документальною фіксацією та нагромадженням інформації, аналітичним вивченням досвіду війни та його осмисленням у порівнянні з наступними війнами. Встановлено основні наукові центри та їх роль у розвитку ААІ подій війни в Перській затоці. Шляхом аналізу широкої джерельної бази, тематичних груп і напрямків, порівняння різних наукових підходів, шкіл, висновків і тверджень окремих дослідників наведено авторську оцінку повноти ААІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)64-68 г + Т3(5ІРК)64-68 г
Шифр НБУВ: РА380118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Пічугіна М.В. 
Британська історіографія інтеграційних процесів у Західній Європі у другій половині ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / М.В. Пічугіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено британську історіографію європейських інтеграційних процесів другої половини ХХ ст. Обгрунтовано головні етапи дослідження британськими науковцями об'єднавчих процесів об'єднання в Європі. Проаналізовано повноту та об'єктивність відображення в британській історіографії історії розвитку та проблем європейської інтеграції, а також роль Великої Британії в цьому процесі та ставлення різних прошарків британського суспільства до європейської інтеграції. Досліджено вплив національної, політичної та соціальної орієнтації істориків на об'єктивність висвітлення даних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4ВЕЛ)-1(4)6
Шифр НБУВ: РА318639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Гурська Л. В. 
Буття як філософсько-релігієзнавча проблема: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Л. В. Гурська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше в українському релігієзнавстві проведено комплексне дослідження проблеми буття від доби античності до російської філософії другої половини XIX - початку XX ст. і до сьогодення. З'ясовано, що предметна галузь онтології є центрованою завдяки категорії "буття" та формується відповідно до принципу єдності буття, мислення та мови, що стверджує можливість виразити мислення буття у слові. Обгрунтовано, що проблема буття формується в межах античності, де виявляється "спогляданням" і "вгадуванням" образу буття; у середньовіччі - як довіра волі Творця буття; в Новий і новітній час - як відкритість феномену буття. Виявлено два типи онтології - статика буття й онтологічна динаміка, кожна з яких акцентує один з моментів людського існування - перебування та розростання. Онтологічну динаміку родподілено на два типи - за сутністю та за енергійністю. Розкрито, що найважливішою відмінністю енергійної онтології від сутнісної є усвідомлення цінності свободи, яка розглядається як рівноправний фактор поруч з благодаттю в процесі обожнення та розкрито антиномічність двох принципів - органіцизму та синергетики. Виявлено, що російська традиція філософування не є однорідною в контексті інтерпретації проблеми буття. Обгрунтовано, що в компаративному аналізі онтологія та матафізика виступають як гнозис буття й епістема сутності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.33
Шифр НБУВ: РА382198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гіря К.С. 
Взаємостосунки запорізьких і донських козаків кінця XV - початку XVIII ст.: історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / К.С. Гіря ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу історичних праць українських і російських авторів XVIII - початку XXI ст. з'ясовано ступінь дослідження історії відносин українських і донських козаків наприкінці XV - початку XVIII ст. Визначено основні групи історіографічних джерел з історії запорізько-донських стосунків зазначеного періоду. Виокремлено основні етапи розвитку поглядів науковців щодо даної проблеми. Наведено результати досліджень відносин українських і донських козаків на різних етапах розвитку історіографії. Визначено основні аспекти дослідження зазначеної проблеми в українській і російській історіографії. Здійснено аналіз особливостей висвітлення в історичній літературі стосунків обох козацьких спільнот. Виявлено внесок різних авторів у вивчення цієї проблеми. За результатами досліджень сформульовано можливі перспективні напрямки науковоі розробки питань з історії стосунків українських і донських козаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Т3(2)4-294 +
Шифр НБУВ: РА350019

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Фицик Л.А. 
Виникнення та еволюція української козацької старшини Гетьманщини (1648 - 1782 рр.). Історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Л.А. Фицик ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено системний науковий аналіз історіографічних джерел та досліджено проблему виникнення й еволюції козацької старшини Гетьманщини (1648 - 1782 рр.). Вивчено питання її формування та функціонування за конкретно-історичних умов становлення, стабілізації та занепаду української держави. З'ясовано основні етапи та виокремлено чотири періоди розробки теми. Виділено головні напрями досліджень упродовж XIX - початку XXI ст., установлено достовірність їх відображення в історіографії. Висвітлено методологічні та методичні підходи вчених до розробки питання участі козацької старшини в українському державотворенні, виокремлено її персональний внесок у вивченні цієї проблеми. Висвітлено недостаньо вивчені аспекти, спотворені або сфальсифіковані події, явища та процеси. Визначено напрями майбутніх дослідницьких пошуків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-294 г + Т1(4УКР)-1(4УКР)46 +
Шифр НБУВ: РА349536

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мельник М.М. 
Візантія і кочівники Північного Причорномор'я X - XI ст.: історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / М.М. Мельник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено історіографію стосунків Візантії та кочівників Північного Причорномор'я X - XI ст. На базі широкого кола джерел розлянуто основні періоди й етапи вивчення цієї проблеми. Доведено, що зміна джерельної бази щодо даного вивчення суттєво вплинула на стан її розробки. Писемні джерела до середини XX ст. були основними для дослідження, починаючи з 1960-х рр. такої ролі набули ареологічні, німізматичні та інші матеріальні джерела. Стан зазначеного вивчення залежав від тенденцій національних історіографій країн Центральної, Східної та Південно-Східної Європи. Дослідження частою мірою мали риси орієнталістичного дискурсу, а саме: роль кочівників в історичних подіях або замовчувалася, або висвітлювалася як негативна. Поступ світової візантивістики в цілому збігався з досягненням у вивченні проблем. Дослідження вчених з країн Південо-Східної Європи суттєво впливали на висновки представників відомих візантійських центрів. Визначено пропозиції щодо подальшої наукової розробки проблеми, а саме: необхідність узагальнення результатів археологічних досліджень пам'яток кочівників на території країн басейну Дунаю, ширшого залучення східних і латиноамериканських писемних джерел, даних палеоантропології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)442 + Т3(4УКР)413 + Т1(0)4 +
Шифр НБУВ: РА349599

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гнатюк С.Л. 
Внутрішня політика Гетьманату П. Скоропадського (1918 р.): українська історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.Л. Гнатюк ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто, систематизовано, проаналізовано основні групи історіографічних джерел з проблеми дослідження української історіографії внутрішньої політики Гетьманату П.Скоропадського, визначено головні теоретичні напрями у її розробці, а також її концептуальні та методологічні засади. Показано негативний вплив ідеологічних догм та політичної боротьби на процеси вивчення та осмислення історії Української Держави. Висвітлено порівняльний аналіз оцінок і трактування внутрішньої політики Гетьманату П.Скоропадського, що сформувалися в межах різних теоретичних напрямків і груп. Розглянуто основні періоди розвитку історіографії проблеми. Визначено коло проблем, що потребують подальшого вивчення та наукової інтерпретації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-34
Шифр НБУВ: РА319781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Томозов В.В. 
Генеалогія козацько-старшинських родів: історіографія та джерела (друга половина XVII - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.В. Томозов ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано здобутки вітчизняної історіографії у галузі козацько-старшинської генеалогії протягом другої половини XVII - початку XXI ст. Визначено особливості та специфіку наукових підходів найбільш яскравих представників українського родознавства, показано поступове зростання наукового рівня їх праць, розширення джерельної бази розвідок, посилення критичного ставлення до джерел, застосування методологічних їі теоретичних здобутків загальноєвропейської генеалогії. Розглянуто праці російських і українських діаспорних істориків з дослідженої проблематики. Визначено найважливіші чинники, що сприяли зміні дисциплінарного статусу української генеалогії. Висвітлено основні тенденції, притаманні кожному етапу козацько-старшинського родознавства, з'ясовано її хронологічні межі. Узагальнено та систематизовано методологічні засади сучасної генеалогії, способи фіксації родовідного матеріалу. Розглянуто історію формування різних груп джерел, проаналізовано їх соціальну спрямованість, рівень інформативності та достовірності, ступінь дослідженості, а також основні класифікаційні схеми джерел для реконструкції козацько-старшинських родовидів, визначено їх переваги та недоліки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА338472

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Коновалова М.М. 
Гетьман Мазепа у фольклорі і літературі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.М. Коновалова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему інтерпретації образу гетьмана Івана Мазепи в українській, російській (царській) і зарубіжній історіографії, фольклорі та літературі. Зазначено, що у фольклорі та давній українській літературі образ Івана Мазепи трактувався як образ зрадника, запроданця-авантюриста. В історичних піснях ім'я гетьмана супроводжувалося епітетом "проклятий", що пішло від анафеми, але не за зраду російському царю, а за арешт Палія. У літературі XVII - XVIII ст. ім'я гетьмана возвеличувалось у панегіриках, складених наближеними до його особи людьми. Після переходу Мазепи на бік шведів ті ж самі "друзі" створюють вірші-прокльони на адресу гетьмана. Історичні події періоду гетьманування Мазепи знайшли своє відображення у козацьких літописах та "Історії Русів", де образ гетьмана трактується неоднозначно. Докорінних змін зазнає трактування постаті Івана Мазепи у творчості Т.Шевченка, але радянська історіографія коментує ці скупі Шевченкові згадки про нього лише у негативному світлі. Відмічено, що лише з Другим найціональним відродженням змінюється погляд на особу гетьмана Мазепи, образ якого сприймається як образ-символ, образ борця за державну незалежність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-694 + Ш5(4УКР)-34
Шифр НБУВ: РА314191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Капінус О.Л. 
Грецькі громади України кінця XVII - початку XXI ст.: історіографія проблеми: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.Л. Капінус ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено тенденції, напрямки, історіографічні закономірності вивчення історії грецьких громад України у XIX - на початку XXI ст. Виділено історичні етапи вивчення проблеми. З'ясовано особливості підходів до історії греків Ніжина та Північного Приазов'я, якими користувалися дослідники XIX - початку XXI ст. Розглянуто місце відповідної тематики у загальноісторичних студіях, її підпорядкованість більш широким тематичним контекстам. Висвітлено оцінки важливих подій в історії грецьких громад - питань формування Ніжинського грецького братства, відносин громади з гетьманською та імперською владою, торгівельної діяльності братчиків, переселення греків з Кримського півострова до Північного Приазов'я. З'ясовано високий ступінь кореляції дослідницького пошуку з державними ідеологічними настановами за радянських часів. Охарактеризовано класову концепцію історії маріупольських греків, розроблену вченими у 1920 - 1930-х рр. Увагу приділено науковим дослідженням К. Харламповича з історії ніжинських греків. Розкрито умови активізації елліністичних досліжень у незалежній Україні, їх оформлення в інституціалізований результативний напрям вітчизняної історіографії. Проаналізовано основні тематичні та методологічні пріоритети сучасних українських істориків-елліністів щодо дослідженої проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)г +
Шифр НБУВ: РА360813

Рубрики:

      
12.

Коннова М.В. 
Громадянська війна в Іспанії (1936 - 1939 роки): історіографія: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / М.В. Коннова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний історіографічний аналіз праць радянських і сучасних російських та зарубіжних іспаністів. Охарактеризовано велику кількість іспанської історичної літератури. Спростовано тезу радянсько-ленінської та зарубіжної марксистської історіографії щодо пріоритетної ролі зовнішніх чинників у процесі підготовки та розв'язування іспанського громадянського конфлікту. На підставі результатів всебічного аналізу історичних документів і наукової літератури доведено, що головним компонентом війни в Іспанії 1936 - 1939 рр., її витоків, причин і початку був внутрішній фактор. На підставі вивчення спеціальної літератури обгрунтовано неправомірність радянської ідентифікації іспанської війни як "національно-революційної", "антифашистської", "національно-визвольної", "національно-патріотичної", зазначено, що вона була за суттю, походженням та формою громадянською війною. Досліджено дійсні роль і значення СРСР на Комінтерну в іспанських подіях 1936 - 1939 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИСП)622г + Т1(4ИСП)622 +
Шифр НБУВ: РА331175

Рубрики:

      
13.

Ласінська М. Ю. 
Дослідження археологічних пам'яток Нижнього Побужжя: історіографія проблеми (XIX - 30-ті роки XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / М. Ю. Ласінська ; Миколаїв. держ. ун-т ім. В.О. Сухомлинського. — Миколаїв, 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито процес зародження та розвитку археології, виділено основні осередки, довкола яких зосереджувалися археологічні дослідження. Показано значення наукових шкіл і дослідницьких організацій XIX - 1930-х рр. у процесі становлення археологічної науки. Оприлюднено значну частину матеріалів щодо археологічної діяльності окремих організацій та дослідників, які залишалися невідомими науковому загалу, зокрема, документи з фондів Одеського товариства історії та старожитностей, викладачів Новоросійського університету, археологів-краєзнавців: Ф. Т. Камінського, М. Д. Лагути. Простежено шляхи формування методики наукових досліджень у розвідкових і стаціонарних роботах на матеріалах, опублікованих історично-археологічними та краєзнавчими товариствами, науковими установами й окремими науковцями XIX - 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4 г(45УКР)-1
Шифр НБУВ: РА379526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Васильчук Є. О. 
Етнонаціоналізм як політична ідеологія в умовах суспільства, що трансформується (на прикладі Всеросійського суспільно-патріотичного руху "Російська національна єдність"): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / Є. О. Васильчук ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше здійснено комплексний аналіз сучасного "російського проекту" етнонаціоналістичної ідеології, що узагальнює його сутнісні риси, особливості формування та перспективи розвитку. Обгрунтовано, що етнонаціоналістична ідеологія є продуктом розпаду старих світоглядних установок і результатом складного синтезу власне націоналістичних конструктів і релігійно-культурного, ксенофобського та соціально-економічного компонентів, кожен з яких поляризується на ряд окремих складових частин або сегментів. Удосконалено існуючі концепції та засади в дослідженні "російського проекту" етнонаціоналістичної ідеології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4РОС) + Ф055.254
Шифр НБУВ: РА373637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Малець О.О. 
Етнополітичні та етнокультурні процеси на Закарпатті 40 - 80-х рр. XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.О. Малець ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Надано оцінку практиці радянської держави та ідеології КПРС з метою визначення характеру, змісту та напрямків всієї етнонаціональної та етнокультурної політики в Закарпатті. Досліджено процеси консолідації українців Закарпаття в складі української нації та встановлено, що в середовищі творчої інтелігенції в більшості народу розвиток традицій української національної культури сприймався як альтернатива ідеологічній комунізації. Обгрунтовано висновок, що головною метою комуністичної влади в Закарпатті 1945 - 1991 рр. було утвердження в краї соціалістичних, господарських, політичних та ідеологічних порядків. З метою прискорення цього процесу в краї державними органами влади спішно створювалась російська (російськомовна) національна меншина, представники якої займали керівні політичні, ідеологічні та економічні посади та стали надійною опорою нового комуністичного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(4УКР)62/63 + Т52(23=УКР74За) +
Шифр НБУВ: РА325279

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Орлова Т. В. 
Жінка в історії України: історіографія XX - початку XXI ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / Т. В. Орлова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 31 с. — укp.

Визначено основні етапи розвитку знань з історії жіноцтва України протягом останніх ста десяти років. Охарактеризовано провідні тенденції, які втілюються у наукових студіях кожного з етапів. Висвітлено фактори впливу на світоглядні позиції вчених - вітчизняних і діаспорних. Зібрано, проаналізовано, систематизовано й охарактеризовано основні групи історіографічних джерел, присвячених вивченню та висвітленню історичного місця жінок у розвиткові України. Оцінено внески істориків, а також представників інших соціогуманітарних наук у дослідження ролі жіноцтва в соціальній, економічній, громадсько-політичній та духовній сферах життя українського народу від докняжих часів до кінця першого десятиріччя XXI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-297
Шифр НБУВ: РА373552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мамроцька О. А. 
Жінки України в роки Другої світової війни: історіографія: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / О. А. Мамроцька ; "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. у-т ім. Г.Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто та переосмислено сформовані уявлення про події періоду Другої світової війни і, зокрема, про участь в ній жінок України. Проведено аналіз історіографічних джерел, документів і матеріалів, мемуаристики, спогадів очевидців щодо становища й участі жінок у війні. Висвітлено подвиг жінок України під час евакуації, на тимчасово окупованій німецько-фашистськими загарбниками території. Показано становлення історіографії "жіночої сторінки" боротьби ОУН-УПА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-297 г + Т1(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА373398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Рябіка І.Л. 
Зародження і легалізація багатопартійності в умовах переходу від тоталітаризму до демократії: історико-політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.Л. Рябіка ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням історико-політологічного підходу та сучасних методів дослідження проаналізовано актуальну проблему про становлення багатопартійності в країнах Україна, Російська Федерація, Казахстан. Визначено суть і роль явища політичної багатопартійності, вивчено процес виникнення партій, який розпочався ще у республіках колишнього Союзу. З'ясовано його об'єктивні причини, необхідні умови та труднощі його здійснення. Детально проаналізовано програмні документи нових партій, їх цілі, завдання, форми та методи діяльності. Вивчено процес виникнення та легалізації багатопартійності в Україні. Зроблено висновок, що саме розвинена багатопартійність може забезпечити успішну самоорганізацію суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2 +
Шифр НБУВ: РА352033

Рубрики:

      
19.

Потапенко 
Зарубіжна історіографія українського націонал- комунізму: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ярослав Олександрович Потапенко ; НАН України; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4Укр)г + Т1(0)-1(4Укр)6
Шифр НБУВ: РА310909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бакуменко О.О. 
Земства Російської імперії: історіографія проблеми (II половина XIX - XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.О. Бакуменко ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс історіографічних джерел з історії земств. Встановлено взаємозв'язок між змінами у громадсько-політичному житті країни та зміною поглядів дослідників на місце та роль земств як органів самоврядування. Вперше докладно охарактеризовано певні етапи вивчення земських установ, а також визначено особливості методологічної та джерельної бази досліджень на кожному з періодів. Висвітлено ключові проблеми та тенденції подальшого вивчення земської тематики в Україні. Значну увагу приділено дослідженню земської проблематики російськими та українськими вченими з часу виникнення земств і до сьогодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)5-477.1
Шифр НБУВ: РА309651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського