Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (11)Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (1256)Книжкові видання та компакт-диски (313)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>K=РОСЛИННИЦТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 259
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Осипчук А.А. 
Створення та оцінка селекційного матеріалу картоплі для різних грунтово-кліматичних зон: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / А.А. Осипчук ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Для селекції картоплі на урожайність, крохмалистість та вміст сирого протеїну використано вихідний матеріал, переважно міжвидового походження. Батьківські форми та їх потомство за вказаними ознаками оцінені в трьох грунтово-кліматичних зонах України. Виявлено комбінації схрещувань, придатні для одержання нащадків з високими показниками урожайності, крохмалистості, вмісту сирого протеїну для різних грунтово-кліматичних зон. Проведено визначення пластичності і стабільності вказаних ознак у нащадків та їх батьківських форм. При використанні залученого в гібридизацію та самозапилення вихідного матеріалу встановлені особливості підбору батьківських форм для селекції на урожайність, крохмалистість, вміст сирого протеїну, їх пластичність і стабільність. Створено селекційний матеріал та сорти картоплі, які характеризуються комплексом господарсько-цінних ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-317.4,022

Рубрики:

      
2.

Миронова Л.М. 
Формотворчий процес у гібридних популяціях стоколосу безостого в умовах зрошення півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.М. Миронова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Захищається дисертація, в якій відображені результати досліджень 1993-1997 рр. по вивченню формотворчого процесу в гібридних популяціях стоколосу безостого і створенню вихідного матеріалу. Вперше в умовах зрошення півдня України визначені особливості успадкування і мінливості головних господарсько-цінних ознак. Вивчені закономірності формоутворення кількісних ознак. Виявлені кореляційні взаємозв'язки між деякими ознаками, які мають важливе селекційне значення. Це дає можливість більш цілеспрямовано проводити селекційну роботу із цією культурою. В результаті досліджень створено новий селекційний матеріал, який доцільно використовувати в подальшому селекційному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9 стоколос безостий

Рубрики:

      
3.

Леонтович В.П. 
Кореневі екзометаболіти проростаючого насіння пшениці, їх одержання, дослідження та використання в рослинництві: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.П. Леонтович ; УААН. Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці теоретичних основ та практичних методів одержання, дослідження та використання кореневих екзометаболітів проростаючого насіння пшениці у рослинництві. На основі комплексного дослідження кореневих екзометаболітів розроблена технологія одержання біологічно активної, поліфункціональної та технологічної речовини Алелостим. На різних біологічних об'єктах (насінні, мікроорганізмах, рослинах) показана поліфункціональність дії, ефективність та перспективність використання кореневих екзометаболітів у рослинництві та інших галузях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-272.537.8,022

Рубрики:

      
4.

Шабетя О.М. 
Вихідний матеріал для створення гетерозисних гібридів баклажанів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.М. Шабетя ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.67-314 гетерозис

Рубрики:

      
5.

Вишневський В.В. 
Вплив тривалого застосування добрив на родючість дерново-слабкопідзолистого глинисто-піщаного грунту та продуктивність культур в польових сівозмінах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / В.В. Вишневський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

В довготривалих стаціонарних дослідах на дерново-слабкопідзолистому глинисто-піщаному грунті вивчався вплив систематичного внесення органічних і мінеральних добрив з вапнуванням грунту доломітом в умовах польових сівозмін на основні показники його родючості, врожайність культур та якість продукції рослинництва. Вивчалась порівняльна ефективність щорічного і запасного внесення фосфорних добрив при довготривалому їх застосуванні в сівозміні за впливом на фосфатний режим грунту і продуктивність культур. Розрахована економічна та енергетична ефективність засобів хімізації в сівозмінах. Встановлено, що найбільш оптимальною в дослідах була помірна система мінерального удобрення рослин при повній нормі вапна за гідролітичною кислотністю, що обумовлює врожай сільськогосподарської продукції з якістю, яка задовольняє споживача, забезпечує продуктивність сівозміни з максимальним виходом умовних одиниць з гектара сівозмінної площі при помірних затратах на вирощування культур і як наслідок - високу економічну і енергетичну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-434(2УКР3),022

Рубрики:

      
6.

Станкевич О.Б. 
Наукові принципи адаптації планування і прогнозування рослинництва до умов ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Б. Станкевич ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 1999. — 15 с. — укp.

Розглядаються теоретичні основи, методологічні та методичні принципи адаптації планування і прогнозування галузей рослинництва до вимог ринкової економіки. Встановлено, що існуючі підходи до розв'язання цієї проблеми потребують удосконалення. Основними шляхами реалізації поставленого завдання є заміна усереднених нормативів відображення причинно-наслідкових взаємозв'язків у системі "виробничі ресурси - кінцевий результат" нелінійними виробничими функціями. Внесені конкретні пропозиції з удосконалення наукового інструментарію планування і прогнозування рослинництва в ринкових умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.10-23

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Заячук М.Д. 
Географо-екологічні аспекти функціонування сільськогосподарського виробництва обласного регіону: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / М.Д. Заячук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто основні географо-екологічні аспекти у функціонуванні сільськогосподарського виробництва за умов становлення ринкових відносин в господарському комплексі країни, чинники формування аграрно-ресурсного потенціалу, екологічні аспекти його використання. Досліджено організаційно-структурну географію сільськогосподарського виробництва на прикладі території Чернівеччини, вивчено вплив різноукладних типів господарств (колективних, особистих підсобних господарств населення, фермерських) на формування агроекологічного потенціалу обласного регіону, досліджено взаємозв'язок рослинництва, тваринництва та сучасної екологічної ситуації. Виявлено наслідки сільськогосподарської діяльності та вплив екологічних чинників на якість і конкурентноспроможність продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.2 + У049(4УКР-4ЧЕР)683.2
Шифр НБУВ: РА311204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Агєєв 
Розробка технології та обладнання з піролізної утилізації відходів переробки продуктів рослинництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / Максим Сергійович Агєєв ; Херсонський держ. технічний ун-т. — Херсон, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л762.224
Шифр НБУВ: РА307918

Рубрики:

      
9.

Агєєв М.С. 
Розробка технології та обладнання з піролізної утилізації відходів переробки продуктів рослинництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / М.С. Агєєв ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень щодо розробки технології та обладнання з утилізації відходів рослинництва для отримання активованого вугілля. На підставі експериментальних досліджень і розробленої математичної моделі запропоновано технологію процесу утилізації відходів рослинництва. Розроблено дослідно-промислову установку для отримання активованого вугілля з нетрадиційних видів сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л762.224
Шифр НБУВ: РА307918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Оничко В.І. 
Створення і оцінка селекційного матеріалу картоплі на придатність до переробки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.І. Оничко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено особливості успадкування потомством ознак продуктивності та показників якості картоплі упродовж трьох років. Запропоновано принципи раціонального підбору батьків за пластичністю вказаних ознак. Розроблено математичні моделі для прогнозування у потомства основних показників якості бульб з урахуванням вихідних батьківських форм і погодних умов. Проведено комплексну технологічну оцінку якості сировини перспективних сортів і гібридів, а також проаналізовано зв'язок між оцінкою якості сировини та показниками погоди під час селекції картоплі, придатної до переробки. Удосконалено методику відбору проб у разі визначення змісту редукуючих цукрів за експрес-методом, що дозволяє на ранніх етапах селекції оцінювати гібридні популяції у більш стислі строки, а також зберігати селекційний матеріал. Створено цінний селекційний матеріал і нові сорти картоплі - Ластівка, Ювіляр 6070, Слобожанка, які характеризуються високою продуктивністю та придатністю до переробки на більшість картоплепродуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-31
Шифр НБУВ: РА312294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Тефері 
Створення вихідного матеріалу для селекції ярого ячменю з роздільним і комплексним застосуванням гамма-променів і хімічних мутагенів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Йосеф Вондиму Тефері ; Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2000. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-315,022
Шифр НБУВ: РА311538

Рубрики:

      
12.

Абу Обайд Адіб 
Вплив раціонального насінництва на урожай і якість картоплі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Абу Обайд Адіб ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Для підвищення врожайності картоплі в Україні та Йорданії рекомендовано поліпшити насінництво та запровадити у виробництво раціональне насінництво картоплі. Розглянуто особливості вирощування картоплі в Йорданії. Вивчено біологічні особливості росту та накопичення врожаю картоплі за умов різної густоти насаджень, що дало можливість установити біологічну межу загущення насінницького посіву для отримання максимального виходу насіннєвих бульб з одиниці посівної площі. Розкрито особливості вирощування насіннєвої картоплі на посівах з різною шириною міжрядь. Критеріями оцінки насіннєвого посіву визначено його можливість давати максимальний вихід якісного посадкового матеріалу. Виявлено комплексний вплив ширини міжрядь посіву та величини посадкових бульб на врожайність і якість урожаю картоплі. Наведено оцінку придатності сортів картоплі для вирощування в широкорядних посівах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-37
Шифр НБУВ: РА312374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Барсукова В.Є. 
Мінливість біохімічних компонентів коренеплодів моркви та буряку столового і використання її в селекції на якісні показники: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.Є. Барсукова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Виявлено сортові відмінності біохімічного складу видів Моркви м'ясистої - Daucus carota L. та Буряку звичайного коренеплідного - Beta vulgaris L., а також особливості екологічної мінливості біохімічних компонентів коренеплодів та джерела для селекції з високим вмістом сухої речовини, цукрів, моносахаридів, дисахаридів, вітаміну C, beta-каротину, бетаніну та низьким вмістом нітратів. Встановлено взаємозв'язки між компонентами біохімічного складу коренеплодів та урожайністю, продуктивністю погодними умовами (відносна вологість повітря, сума середньодобових температур, опади) та грунтовими факторами (живлення рослин азотом, калієм і фосфором). Проаналізовано мінливості біохімічних компонентів та з'ясовано джерела адаптивності, стабільності пластичності, селекційної цінності генотипів та гомеостатичності моркви. Удосконалено прискорені методи оцінки хімічного складу коренеплодів, які дозволили відібрати вихідні джерела висококаротинових форм моркви та високобетонінові - буряку столового. На їх основі створено сорти моркви Яскрава та буряку Бордо харківський, а також внесено до Державного реєстру сортів рослин України на 2000 р. У Національному центрі генетичних ресурсів рослин України їм присвоєно номери відповідно IU025398 і UL5200009, а новому сорту моркви Барс у генофонді ВІР (Росія) - к-2469. Даний сорт готується до передачі у Державну комісію України з випробування та охорони сортів рослин (ДСВ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-317.3,022 + П241.32-317.3,022
Шифр НБУВ: РА309681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Голюк Ю.В. 
Мінливість і взаємозв'язок кількісних ознак різноволокнистих сортів конопель: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Ю.В. Голюк ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Наведено результати досліджень мінливості та взаємозв'язку комплексу кількісних ознак рослин конопель і їх використання в селекційних цілях. Вивчено 4 різноволокнисті сорти за умов загущеного й розрідженого посіву. Виявлено ряд біологічних закономірностей формування волокнистості стебла конопель, практичне застосування яких забезпечує суттєве підвищення продуктивності рослин за волокном і поліпшення його якісного складу. Розроблено методичні рекомендації для селекції. Одержано перспективний селекційних матеріал конопель. За даними конкурсного сортовипробування новий матеріал перевищує вихідний сорт ЮСО-31 за урожаєм волокна на 2,8 ц/га (прибавка + 20,0%), в тому числі довгого волокна - на 2,7 ц/га (+22,7%).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-31,022
Шифр НБУВ: РА308382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кір'ян В.М. 
Джерела зимостійкості для селекції озимої м'якої пшениці в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.М. Кір'ян ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Показано, що методами сучасної селекції значно розширено різноманітність зимостійких сортів за цінними біологічними та господарсько-важливими ознаками, але не може перевищити рівень зимо-, морозостійкості світового еталона - сорту Альбидум 114. Досліджено характер парних кореляцій рівня зимостійкості сортів і ліній пшениці з морфологічною структурою рослин, тривалістю міжфазних періодів, компонентами продуктивності. За допомогою статусметричного підходу охарактеризовано систему множинних зв'язків зимостійкості рослин пшениці з іншими ознаками та властивостями. За умов Лісостепу України перевірено ефективність найбільш відомих методів оцінки морозостійкості пшениці та визначено комплекс підходів, що дозволяє надійно виділяти цінний вхідний матеріал за даною ознакою. Запропоновано новий принцип вивчення зимостійкості - за допомогою багаторівневого пагорба. Виділено генофонд найбільш зимо-, морозостійких зразків озимої пшениці для селекції в Лісостепу України. Створено новий гібридний матеріал, перспективний для селекційного використання в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-275.93(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Маренич М.М. 
Мінливість господарсько цінних ознак гібридів озимої м'якої пшениці залежно від добору батьківських форм: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / М.М. Маренич ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень мінливості та спадковості ознак продуктивності та якості зерна м'якої озимої пшениці залежно від добору батьківських форм. Вивчено статистичні параметри господарсько цінних ознак, їх взаємозв'язок і взаємообумовленість за умов лівобережного Лісостепу України. Встановлено закономірності спадковості та мінливості показників продуктивності та якості зерна. Визначено закономірності трансгресивної мінливості та можливості її використання. Вдосконалено методи добору трансгресивних форм за окремими господарсько цінними ознаками під час селекції на продуктивність та якість зерна. Виділено лінії зі стабільним проявом основних господарсько цінних ознак для селекційної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317.4,022
Шифр НБУВ: РА313490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дубовик В.І. 
Вплив репродукування оздоровленої еліти на продуктивність насіннєвої картоплі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.І. Дубовик ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Визначено характер мінливості продуктивності у процесі репродукування еліти, відтвореної на основі оздоровленого матеріалу для розповсюджених сортів картоплі у Північно-східному Лісостепу. Встановлено в елітному насінництві рівнозначність методів оздоровлення та видів вихідного насіннєвого матеріалу за продуктивністю. Визначено граничні строки дії ефекту оздоровлення для сортів картоплі різних груп стиглості. Розроблено математичні моделі для прогнозування врожаю під впливом сукупної дії розміру листового апарата, його ураженості вірусною інфекцією та погодними умовами. Запропоновано строки сортооновлення для оздоровленого посадкового матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-37
Шифр НБУВ: РА314640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Сук П.Л. 
Облік витрат на виробництво продукції рослинництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / П.Л. Сук ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні проблеми обліку витрат на виробництво продукції рослинництва у нових організаційно-правових формах господарювання, створених у результаті реформування аграрного сектора економіки на засадах приватної власності на землю. Для одержання оперативної інформації з управління запропоновано до прямих витрат у рослинництві щомісяця додавати непрямі за встановленим процентом без записів за рахунками бухгалтерського обліку. Уточнено склад витрат для визначення собівартості продукції, зокрема: до собівартості потрібно відносити плату за землю та переважну більшість загальногосподарських витрат, а операції з купівлі та продажу землі не доцільно пов'язувати з витратами виробництва. Розглянуто процес формування об'єктів обліку витрат, що відносяться до виробництва продукції урожаю поточного та майбутніх років, обгрунтовано методику побудови аналітичних рахунків для ув'язки записів із синтетичним обліком, надано пропозиції щодо скорочення кількості форм первинних документів та перебудови плану рахунків у частині обліку виробництва. Запропоновано облік загальновиробничих витрат здійснювати на рахунках класу 2 "Запаси" замість класу 9 "Витрати діяльності", виключити рахунок "Продукція сільськогосподарського виробництва", а продукцію від урожаю вносити на рахунок "Готова продукція". Наведену форму журналу реєстрації операцій, призначеного для обліку в селянських господарствах різних розмірів. Запропоновано у аналітичних рахунках витрати відображати згідно з кореспондуючими рахунками і не групувати їх окремо за статтями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.51-148.6
Шифр НБУВ: РА313848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Покотілова О.Г. 
Формування внутрігосподарських економічних відносин в процесі реструктуризації аграрних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Г. Покотілова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено процеси формування внутрішньогосподарських економічних відносин за умов реформування аграрних підприємств. Визначено чинники, що впливають на форми та зміст відносин, результативні зміни у внутрішньогосподарських відносинах, досягнутих завдяки реформуванню. Узагальнено результати реформування відносин власності. Розроблено рекомендації щодо їх удосконалення на реформованих підприємствах. Обгрунтовано механізм організаційно-економічної реструктуризації на базі створення центрів відповідальності. Викладено методичні підходи до планування бюджету, оперативного контролю витрат у виробничих підрозділах рослинництва - центрах витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-183
Шифр НБУВ: РА312863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Писаренко А.Є. 
Синтез мобільних сільськогосподарських машин блочно-модульної побудови для механізації тваринництва та овочівництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.Є. Писаренко ; Харк. держ. техн. ун-т сіл. госп-ва. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток модульного принципу конструювання, спрямованого на створення більш сучасних і універсальних енергетичних засобів класу Б - 9 кН та енерготехнологічних агрегатів на їх базі у вигляді сільськогосподарських машин для механізації робіт у тваринництві та овочівництві. Наведено методику аналізу конструкцій машин за допомогою операційно-технологічних графів. Розроблено класифікацію конструктивних елементів і технічних систем енерготехнологічних комплексів машин в галузі сільськогосподарського машинобудування. Апробовано методику та математичні моделі синтезу енерготехнологічних агрегатів та комплексів машин, як складних технічних систем. Удосконалено методику визначення рівня універсальності мобільних енергозасобів. Обгрунтовано доцільність застосування з необхідними розрахунками методів кінцевих елементів просторовоі рами в несучій системі базового одновісного енергомодуля. Показано можливість поетапного створення енергозасобів модульного типу класу 6 - 9 кН з виготовленням першочергових енерготехнологічних агрегатів на базі серійних вузлів шасі Т - 16 МГ. Запропоновано документацію модернізованого варіанта конструкції енергомодуля, застосування якого можливе в рослинництві та в тваринництві. Коефіцієнт універсальності енергомодуля підвищено з 0,68 до 0,74, що сприяє розширенню сфери його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071-12
Шифр НБУВ: РА314692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського