Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (29)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (347)Реферативна база даних (1735)Книжкові видання та компакт-диски (1383)Журнали та продовжувані видання (45)
Пошуковий запит: (<.>K=РУСЬК$<.>+<.>K=ПРАВД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 194
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Захарчук І.В. 
Культурологічно-естетичні функції малої прози Григора Тютюнника (Семантика та динаміка проекцій): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.В. Захарчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню функціональних аспектів прози Григора Тютюнника. Аналізується культурологічна модель митця у контексті естетичних, філософських, ідеологічних і морально-етичних чинників; досліджуються характерні проекції авторського "я" у малій прозі письменника. З'ясовуються основні моделі комунікації на рівні автор-читач (жінка, чоловік, спільнота); функціональні аспекти рецепції - етичний, культурологічний, ігровий, рецептор "правди" (гносеологічний). Осмислюється спроба письменника подолати рольові алуоритми примусової ідентичності та освоїти виміри плюралізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Тютюнник 534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Чальцева О.М. 
Роль Руської Православної Церкви в національному відродженні південних слов'ян: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.М. Чальцева ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація є комплексно-історичним дослідженням ролі Руської Православної Церкви в національному відродженні південних слов'ян в період з другої половини ХVIII до кінця 70-рр. ХIХ століття. Розглянуто значення релігійно-духовного фактору в процесі формування національної самосвідомості болгар, сербів, чорногорців, воєводинців, боснійських сербів. Вперше проаналізовані основні форми допомоги, яку оказала Руська Православна Церква єдиновірним південним слов'янам в обраний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(49=СЛ7)6-7

Рубрики:

      
3.

Полшков Ю.М. 
Оптимальне оцінювання та керування системами з швидкими випадковими осциляціями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Ю.М. Полшков ; НАН України. Ін-т приклад. математики та механіки. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню швидкості збіжності розв'язків диференціальних рівнянь, обурених "фізичним" білим шумом, до розв'язків відповідних рівнянь Іто. На підставі таких оцінок побудовано epsilon-достатні керування в системах під впливом "фізичного" білого шуму, знайдено оцінки квазімаксимальної правдоподібності для невідомого параметру в зносі вихідного рівняння, вивчено властивості оцінок невідомого параметру, здобутих методом найменших квадратів, встановлено слушність і асимптотичну нормальність таких оцінок, здобуто оцінки близькості розв'язку задачі Коші для рівняння з частинними похідними першого порядку, обуреного "фізичним" білим шумом, й розв'язку відповідного рівняння Іто, знайдено оптимальне керування розв'язком рівняння Іто з частинними похідними першого порядку, побудовано розклад функціоналу якості по степеням малого параметру, узагальнено модель Р.Мертона оптимального споживання і розміщення на ринку цінних паперів, розраховано оптимальний портфель активів, знайдено оцінки дисконтованої корисності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.92-01с114

Рубрики:

      
4.

Мірошниченко Л.Я. 
Філософські домінанти художнього світу Вільяма Голдінга у романах морської трилогії "До краю землі": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Л.Я. Мірошниченко ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 1999. — 22 с. — укp.

Детально розглянуто філософські домінанти романів "Ритуали плавання", "Близьке сусідство" та "Вогонь там, унизу". Встановлено, що романи 80-х продовжують розвивати традиційні для творчості автора теми добра і зла, прогресу та регресу, хибності та правдивості людського знання тощо. Основною у трилогії є ідея про злочин, спокуту та спасіння героя. Запропоновано витлумачувати суто християнські поняття, якими оперує автор у моделюванні філософських проблем буття людини, у їхньому взаємозв'язку із давньогрецькою філософією. Виходячи з того, що після трилогії автор створив ще один роман, було проаналізовано останній твір Голдінга - "Подвійний язик" і отримано аргументи на користь витлумачення його як такого, що продовжує проблематику попередніх творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4ВЕЛ)-4 Голдінг В. 534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Колибенко О.В. 
Історична топографія Переяславля Руського (X - перша половина XIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / О.В. Колибенко ; НАН України. Ін-т археол. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування території одного з найбільших центрів Руської землі - Переяславля Руського, з'ясуванню основних етапів його розвитку, вивченню соціально-топографічної та планувальної структури окремих складових частин міста, локалізації та атрибуції різноманітних об'єктів, питанням історичної демографії. З'ясовано, що Переяславль виникає у кінці Х ст. (988-993 рр.) як велике місто, розташоване на рубежах Русі, на перехресті двох важливих шляхів, що вели з Лівобережжя Дніпра до Києва. Встановлено, що формування території міста проходить два основних етапи. На першому з них (кінець Х ст. - 30-ті рр. ХІІ ст.) одночасно з будівництвом дитинця поступово заселяються території "окольного міста" та передгородь, воно досягає найбільших своїх розмірів (123-125 га), чисельність населення складає 11-11,5 тис. чол. На початку другого етапу (30-40-ві рр. ХІІ ст. - 1239 р.) площа міста зменшується. Одночасно з цим будуються укріплення "окольного міста" (1136-1142 рр.). Чисельність населення зменшується на 2-3 тис. чол., після чого залишається стабільною аж до зруйнування міста монголо-татарами у 1239р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)431.92

Рубрики:

      
6.

Литвиненко Т.М. 
Історіософічна концепція пенталогії Б.Лепкого "Мазепа" та її художня реалізація: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.М. Литвиненко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації досліджується феномен історіософічної концепції Б.Лепкого, особливості її художнього втілення в історичній пенталогії "Мазепа". Проводиться філологічний аналіз твору з застосуванням порівняльно-історичного і герменевтичного методів та реалізацією феноменологічного і системно-функціонального підходів, завдяки чому з'ясовуються основні історіософські погляди письменника, його самобутність і новаторство в ідейно-естетичній реалізації історіософічної концепції та її стильових компонентів, відбивається художня ідеософія автора. Вирішується проблема співвідношення в епопеї історичної і художньої правди; висвітлюється взаємозв'язок теологічного і антропологічного факторів історії; розглядається ідейно-естетичне функціонування концептуальної тріади "народ - держава - особистість". У роботі формулюється історіософський модус письменника-полігістора. На основі своєрідного аналітико-синтетичного дослідження проблеми особливостей художньої історіософії Б.Лепкого робиться висновок: історіософічна концепція пенталогії "Мазепа" являє собою "антропологічну метафізику історії", її художня реалізація тісно пов'язана з символіко-реалістичною стильовою манерою прозаїка, яка має елементи неоромантизму та імпресіонізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4ПОЛ)-4 Лепкий 534 + Ш5(4ПОЛ=УК)-4 Лепкий 534

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Коваль А.М. 
Геологічна будова і перспективи нафтогазоносності морфоструктур північно-західного Передкарпаття: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / А.М. Коваль ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню морфоструктур Рава-Руської зони Західно-Європейської платформи та північно-західної частини Зовнішньої зони Передкарпатського прогину на основі дешифрування аерокосмічної інформації, даних топографічних карт, проведення морфоструктурного аналізу з використанням результатів геолого-геофізичних досліджень і буріння. Встановлено, що відомі газоносні структури мають відбиття у сучасному ландшафті. Вони виявляються засобами морфографічного, морфометричного і контрастно-аналогового дешифрування топографічних карт і знімків Землі з космосу. На підставі інформативних ознак вірогідних газоносних структур виявлено морфоанамалії та зроблено оцінювання їх перспективності. спираючись на дані контрасно-аналового дешифрування космознімків і лінеаментного аналізу, результати геолого-геофізичних досліджень, здійснено тектонічне районування території Рава-Руської зони. Встановлено, що вона характеризується структурною неоднорідністю, диференціацією на блоки, в яких прогнозується наявність пасток вуглеводнів тектонічно-екранованого типу. Побудовано структурні схеми по поверхням мезозою, юри, палеозою в масштабі 1:200000. Загалом на території досліджень відстежено 77 вірогідних морфоструктур та виявлено 96 морфоаномалій, з яких 21 рекомендовано до постановки сейсморозвідувальних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1(45УКР3)-5

Рубрики:

      
8.

Пода О.Ю. 
Проблема трансформації історичної правди у творчості І.С.Нечуя-Левицького: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.Ю. Пода ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі трансформації історичної правди у малодослідженій частині творчого спадку І.Нечуя-Левицького - історичних романах "Гетьман Іван Виговський", "Князь Єремія Вишневецький". Історичну романістику письменника розглянуто у контексті української, російської та польської історіографії XIX - початку XX ст. Розкрито творчу своєрідність реалізації І.Нечуєм-Левицьким історичної тематики, специфіку бачення письменником історичного факту і художнього домислу, майстерність змалювання подій і конкретно-психологічних характеристик. Окреслено коло історичних джерел романів, визначено систему взаємозв'язків між ними і творами І.Нечуя-Левицького, що дозволяє у більшому обсязі та ширшому ракурсі охопити розгляд трансформаційних змін висхідного історичного матеріалу у текстах "Гетьмана Івна Виговського", "Князя Єремії Вишневецького".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Нечуй-Левицький І.С.534
Шифр НБУВ: РА309382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Тарасенко І.А. 
Підвищення показників якості систем передачі інформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / І.А. Тарасенко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2000. — 16 с.: рис. — укp.

Розглянуто сучасні системи передачі інформації та наведено методики підвищення показників якості систем передачі таких, як алгоритми та протоколи побудови систем, достовірність і завадозахищеність, затримка під час передачі, а також точність і швидкодія систем фазової синхронізації (СФС). Розроблено універсальні алгоритми когерентної обробки багатопозиційних сигналів багатоканальних модемів з ортогональним поділом каналів, у тому числі оптимальний алгоритм, що базується на максимально правдоподібному оцінюванні проекцій сигналу. Подано метод розрахунку затримки проходження інформації через систему передачі даних, який дозволяє знайти залежність цієї затримки від різних параметрів, що визначають характеристику та структуру системи. Розроблено структуру оптимальної за швидкодією комбінованої СФС, яка відрізняється тим, що оптимізує перехідний процес власне керованого об'єкта (генератора), а для збурень СФС є замкненою системою з принципом керування за відхиленням. Запропоновано структуру оптимальної за швидкодією комбінованої системи фазової синхронізації, котра відрізняється тим, що пристрій керування, який забезпечує оптимальний за швидкодією перехідний процес, розташований в розімкненому каналі та не впливає на стійкість замкненого контуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3
Шифр НБУВ: РА311540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
10.

Жиртуєва Н.С. 
Ісіхазм в духовній культурі середньовічної України та Росії: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / Н.С. Жиртуєва ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено релігійний феномен ісіхазму - містичного вчення, спрямованого на вдосконалення людини та практику богопізнання. У контексті історіософського аналізу зроблено порівняльну характеристику ідей візантійського, києво-руського та московського ісіхазму. Проаналізовано вплив ісіхазму на тип східнослов'янського філософування. Візантійський ісіхазм сформовано на грунті взаємодії патристичного богослов'я та аскетичного напрямку, що призвело до створення універсального вчення про "обожнення" людини. Перетворення досягалося шляхом містичної практики "розумної молитви", через виховання в подвижнику всеохоплюючої любові до Бога та цілого світу. Догматичним виразом прагнення людини до поєднання зі світом постав культ Св. Трійці. Давньоруський ісіхазм не став офіційною ідеологією церкви, що суттєво зменшило його вплив на культуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-4-34 + Э372.27-4-34 + Ю3(0)416-377
Шифр НБУВ: РА311816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Мороз Л.В. 
Об'єктивне і суб'єктивне у жанрі літературної біографії: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Л.В. Мороз ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено та теоретично осмислено родові ознаки наративу в жанрі біографіки. З'ясовано загальні закономірності в історичному розвитку біографічної прози. Проаналізовано співвідношення об'єктивного та суб'єктивного - історичної правди та художнього домислу - у творах літературної біографії. Розкрито жанрову специфіку традиційної та сучасної літературної біографіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.448.2
Шифр НБУВ: РА313253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Полежаєва Т.В. 
Особливості сюжету і фабули в структурі ліричного твору (на матеріалі української та російської поезії XIX - XX ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Т.В. Полежаєва ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Проаналізовано наукові погляди: "лірика безсюжетна", "лірика частково сюжетна", "лірика сюжетна, але іноді безфабульна", "лірика завжди сюжетна і фабульна". На основі зазначених методів наукового дослідження доведено помилковість і дизгармонійність перших трьох поглядів. Проведено цілісний аналіз структури ліричного твору, виокремлено й детально висвітлено систему складових "структури внутрішньої форми" ліричного твору з визначенням місця та ролі у даній структурі ліричного сюжету та фабули. Встановлено, що зазначена структура цілком аналогічна цілісній "структурі внутрішньої форми" будь-якого літературного твору і виглядає як низка взаємопов'язаних складових "образність - конфліктність - сюжет (у формі фабули чи системи фабул) - жанр". З'ясовано правдивість наукового погляду "лірика завжди сюжетна і фабульна". Доведено, що сюжетність і фабульність - властивості не родові, а загальнолітературні. Виявлено структурні компоненти та типологію будови ліричного сюжету та фабули, типологію ліричних сюжетів і фабул за їх розвитком, а також те, що звичні погляди на "сюжет" і "фабулу" є звуженими, що недослідженість їх поетики, особливо поетики малих неповних за розвитком сюжетів (і фабул) логічно викликала помилкові думки про "безсюжетність", "безфабульність" або "часткову наявність" сюжету чи фабули у ліриці. Розглянуто структурно-композиційні можливості малого ліричного сюжету (тобто сюжету-фабули) з боку його розвитку. Зроблено висновок про "структуру внутрішньої форми" твору як основу для подальшого дослідження композиційних можливостей ліричного твору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-335 + Ш5(4УКР)6-335 + Ш5(4РОС)5-335 + Ш5(4РОС)6-335 + Ш401.15
Шифр НБУВ: РА310271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Будівський П.О. 
Фольклорний і літературний образ народного героя (Олекса Довбуш): проблема історичної та художньої правди: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.07; / П.О. Будівський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 40 с. — укp.

Проаналізовано закономірності розвитку фольклорної та літературної Довбушіани другої половини XVIII ст. початку 90-х рр. XX ст. крізь призму історичної та художньої правди. Розкрито соціально-політичне та соціально-економічне життя селян-кріпаків Західної України в епоху феодалізму у першій половині XVIII ст., їх уярмлення та протест у вигляді опришківської боротьби за соціальне та національне визволення. З'ясовано питання про походження та значення терміну "опришок". Стисло висвітлено історію опришківського руху, а також названо його відомих ватажків. Значну увагу приділено відважному лицарю гір Олексі Довбушу, його життю та боротьбі проти визискувачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-694 + Ш3(2=1Ук)-613 + Ш5(4УКР)-34
Шифр НБУВ: РА310664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Гарбар М.А. 
Творчість З.М.Гіппіус 1911 - 1921 рр.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / М.А. Гарбар ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Творчість З.М.Гіппіус 1911 - 1921 рр., однієї із найзначніших постатей "срібного віку" російської літератури, розглянуто в контексті ідейно-філософських і естетичних шукань. Виявлено ідейно-тематичну і жанрову еволюцію, зумовлену прагненням поетеси змалювати правдивий образ часу. Показано напружений пошук форми, здатної найбільш адекватно втілити авторську концепцію буття та ідею "релігійної громадськості". Простежено тенденцію до циклізації та тяжіння до створення власного міфу про майбутній прихід нових сил, здатних урятувати землю від зла, на основі біблійної міфології і ремінісценцій із світової літератури. Зазначено, що творчість З.М.Гіппіус цього періоду можна розглядати як певний метатекст, в якому відображено авторське бачення проблем тогочасної дійсності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Гіппіус, З.М.49
Шифр НБУВ: РА315168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Федорук О.О. 
Пантелеймон Куліш і літературний процес у Західній Україні 60-х - початку 70-х років XIX ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.О. Федорук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено життєвий і творчий шлях П.Куліша в аспекті літературних й паралітературних відносин із галицькими й буковинськими українцями. Досліджено проблемні питання участі П.Куліша в західноукраїнському національно-культурному русі. Проаналізовано вплив письменника на становлення народовського літературного напрямку, його критика русофільської культурної парадигми, ідейні підоснови відносин з русофілами, вплив на формування культу Т.Г.Шевченка в регіоні та поширення невідомих текстів поета, редакторство П.Куліша в часописі "Правда". Розкрито причини самоусунення від літературного процесу. Встановлено зв'язок творчості письменника (оригінальної та перекладної) з перцепцією галичан.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4 Куліш,П.О. + Ш5(4Укр)5-30
Шифр НБУВ: РА319634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кушинська Л.А. 
Еволюція звичаєвого права східних слов'ян VІ - ХІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л.А. Кушинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що спадковість правових традицій східних слов'ян починається з VI ст., коли стабільні норми звичаєвого права у формі "Закону Руського" були головним регулятором суспільних відносин до часу прийняття першого правового акту конституційного характеру. Наголошено, що правові норми звичаєвих елементів були кодифіковані у збірнику законів "Руська Правда", завдяки чому збереглися протягом наступних століть. Розроблено оригінальну концепцію про виявлення права у східних слов'ян до масової появи на їх землях норманів, висвітлено еволюцію від звичаю до кодифікованих правових норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)413.2 + Х2(4Укр)-381 + Т595.13 + Т3(4Укр)414.011.1
Шифр НБУВ: РА316753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Галас Я.В. 
Із історії української лексикографії на Закарпатті (ХІХ - 1-а половина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Я.В. Галас ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено лексикографічні праці, створені у Закарпатті в ХІХ - першій половині ХХ ст. Проаналізовано сім словників: "Русько-мадярський словарь" Л.Чопея (Будапешт, 1883), "Русско-мадъярскій словарь" О.Митрака (Ужгород, 1881), "Мадъярско-русскій словарь" О.Митрака (Ужгород, 1922), "Мадярсько-руський словарь" Е.Бокшая, Ю.Ревая та М.Бращайка (Ужгород, 1926), "Старославянскій-оугорскій-русскій-нъмецкій словарь къ священному писанію" Е.Кубека (Ужгород, 1906), "Латинсько-руський и русько-латинський словарь для низших клас гимназій" К.Заклинського (Ужгород, 1926), "Русько-мадярська терминологія для школьного и приватного уживання" О.Маркуша, Е.Фотула та Ю.Ревая (Ужгород, 1923). На підставі аналізу зроблено висновок: незважаючи на те, що Закарпаття протягом століть було відірване від решти українських територій, лексикографічний процес, що розвивався тут, є частиною загальноукраїнського лексикографічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш104.г(4УКР) + Ш141.4-4г
Шифр НБУВ: РА314525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
  

      
18.

Правдін В.В. 
Клініко-імунологічні і морфологічні аспекти пародонтиту у населення промислового регіону: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Правдін ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено характерні особливості пародонтиту в населення промислового регіону, а також клініко-імунологічні та морфологічні аспекти захворювання. Вперше вивчено та доведено залежність його характеристики від соціально-гігієнічного стану території, рівня здоров'я та факторів ризику. Розглянуто клінічні, імунологічні та морфологічні особливості пародонту у осіб, що тривалий час перебували під впливом несприятливих факторів зовнішнього середовища та мали супутні захворювання. Розроблено лікувально-профілактичні заходи щодо пародонтиту в населення промислового регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА315042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Мазепа Х.П. 
Організаційно-педагогічні умови виховної роботи в медичному коледжі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Х.П. Мазепа ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні засади виховання студентів медичного коледжу на ідеях правди, добра та краси, розроблено структурну модель системи виховної роботи в медичному коледжі та подано основні результати її експериментальної перевірки. Розроблено методичні рекомендації щодо забезпечення системного підходу до організації виховної роботи в медичному коледжі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)р2-3 + Ч471.3
Шифр НБУВ: РА313515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Мацюк О.В. 
Система для діагностики захворювань зорового аналізатора: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.В. Мацюк ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено проблеми побудови діагностичної інформаційно-вимірювальної системи (ІВС) для офтальмодіагностики за електроретинограмами (ЕРГ). Побудовано математичну модель ЕРГ у вигляді лінійного випадкового процесу (ЛВП). Запропоновано метод порівняльного аналізу кутових коефіцієнтів ЕРГ, як векторів у лінійному просторі, що дозволяє проводити відбракування реалізацій ЕРГ перед проведенням діагностування. Як діагностичны ознаки запропоновано використовувати кутові коефіцієнти та коефіцієнти ортогональних розкладів сигналу в системі базисних функцій Чебишева, Кравчука, Лагера. Для прийняття діагностичного рішення у ІВС використовується статистичний метод перевірки гіпотез, побудований на основі аналізу логарифма відношення правдоподібності (критерій Неймана-Пірсона, критерій Баєса). Проведено оцінку точності роботи ІВС, виявлено та досліджено джерела похибок і запропоновано напрями зменшення їх впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р674.1-4
Шифр НБУВ: РА314037 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського