Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (431)Книжкові видання та компакт-диски (412)Журнали та продовжувані видання (155)
Пошуковий запит: (<.>K=СІЛЬСЬКИЙ$<.>+<.>K=ДІМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Щербакова 
Автор і герой у прозі Анатолія Дімарова: еволюція взаємодії (компаративний аспект): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Тетяна Олексіївна Щербакова ; Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Дімаров, А.А. 534 + Ш5(О)-334
Шифр НБУВ: РА346966

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Майовець Є.Й. 
Аграрне підприємство в трансформаційній економіці України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / Є.Й. Майовець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні проблеми формування високоефективного аграрного підприємництва в Україні на етапі переходу до ринкової економіки. Описано механізм розвитку аграрного підприємництва, розкрито сутність основних понять і категорій. Визначено роль аграрного підприємництва у забезпеченні продовольчої безпеки країни. Проаналізовано структуру сучасного аграрного підприємництва, виявлено його найбільш ефективні організаційно-виробничі форми. Запропоновано концепцію стратегії утвердження інноваційної моделі розвитку аграрного підприємництва. Виявлено зміни у формуванні аграрного ресурсного потенціалу в трансформаційному періоді, проаналізовано його кількісні та якісні показники, розглянуто механізм оптимального використання. Досліджено соціальні аспекти розвитку аграрного підприємництва, визначено його вплив на сільський соціум. Обгрунтовано шляхи переходу до екологічно збалансованого аграрного підприємництва. Розкрито причини тінізації аграрної економіки, охарактеризовано її сучасні форми та розроблено заходи щодо обмеження даного процесу. Запропоновано новий механізм макроекономічної координації аграрного підприємництва за умов нестабільності перехідного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА352967

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Марчук У.Б. 
Асоціативний потенціал лінгвокультурних концептів у різносистемних мовах: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / У.Б. Марчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено міжмовний порівняльний аналіз асоціативних полів конкретних "жінка", "мати", "дім" і абстрактних "батьківщина", "воля", "свобода" лінгвокультурних концептів з метою дослідження їх асоціативного потенціалу, розмежування універсального та лінгвокультурного маркованого в їх структурі на матеріалі англійської, французької, польської та української мов. Проведено асоціативний експеримент серед чотирьох національно-мовних груп реципієнтів, студетів м. Ель-Пасо (США, штат Техас), Парижа (Франція), Варшави (Польща) та Києва (Україна) загальною кількістю близько 1 000-и осіб. Проаналізовано особливості асоціативного вираження концептів "жінка", "мати", "дім", "батьківщина", "воля" та "свобода" в американській, французькій, польській та українській лінгвокультурах. Запропоновано нову модель концептуального аналізу, яка скадається з певних етапів, а саме: розгляду дефініцій концепту, його значеннєвості на мовному рівні, когнітивного й асоціативного аналізу паремій, виявлення асоціативного потенціалу у сучасному мовомисленні (на підставі асоціативного експерименту). Введено нову класифікацію асоціативних реакцій шляхом виокремлення у структурі асоціативного поля семантичного гештальту, що відтворює типову для національної культури модель референта, яка відповідає стимулу в оточуючій реальності носія даної мови. Розроблено комплексне визначення асоціативного потенціалу концепту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-315.5 +
Шифр НБУВ: РА364835

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Дімова М.І. 
Бактеріоциногенні і пробіотичні властивості лактобацил: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / М.І. Дімова ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено скринінг штамів з бактеріоциноподібною активністю серед 67-ми культур молочнокислих бактерій. Відібрано Lactobacillus plantarum УКМ B-2705. Досліджено дію нативної та сконцентрованої антибактеріальної речовини даного штаму, яка проявлялась по відношенню до представників роду Lactobacillus, а також клінічно значущих умовно-патогенних мікроорганізмів, зокрема, до штамів Enterococcus faecalis, E.faecium, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Proteus vulgaris, Salmonella entrica. Встановлено, що антагоністичний фактор білкової природи, термолабільний, активний в діапазоні pH 2,0 - 8,0, не кодується плазмідою, його молекулярна маса більше 10 кДа. Обгрунтовано припущення, що антагоністична речовина відноситься до групи II або III, але не до групи IV (складні бактеріоцини) і не до групи I (пептиди із розміром до 5 кДа) згідно класифікації бактеріоцинів молочнокислих бактерій. Початок виділення в середовище бактеріоциноподібної речовини зафіксовано в експоненційній фазі росту культури-продуцента, максимальне його накопичення - в стаціонарній. Культура-продуцент протестовано згідно основним вимогам ВООЗ до потенційно пробіотичних штамів. На підставі використання генетичних методів підтверджено приналежність штаму до виду Lactobacillus plantarum. Проведено тестування чутливості штаму щодо впливу 57-ми антибіотиків різних груп та різного механізму дії та показано резистентність до 32-х з них, зокрема, до аміноглікозидів, фторхінолонів, антифунгальних, деяких пеніцилінів, цефалоспоринів, фузидину, ванкоміцину, поліміксину. Встановлено високоадгезивні властивості мікроорганізма до клітин букального епітелію людини та показано гліколіпідну природу адгезинів. З урахуванням виявлених антагоністичних та адгезивних властивостей обгрунтовано можливість застосування штама L. plantarum УКМ B-2705 у складі пробіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265*871 +
Шифр НБУВ: РА353679

Рубрики:

      
5.

Дімова С.Б. 
Використання нового біологічного препарату комплексної дії біограну як засобу оптимізації продукційного процесу рослин картоплі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.07 / С.Б. Дімова ; Ін-т сільськогосп. мікробіології УААН. — Чернігів, 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості взаємодії бактерій роду Azospirillum з рослинами картоплі та вплив нового препарату комплексної дії біограну, створеного на основі азоспірил і вермикомпосту, на формування мікробного угруповання кореневої зони, розглянуто фізіологічні аспекти оптимізації продукційного процесу у разі поєднання інокуляції з різними рівнями удобрення культури. Проаналізовно взаємодію бактерій роду Azospirillum з рослинами картоплі in vitro, а також вплив інокуляції азоспірилами на урожайність культури за польових умов. Встановлено, що ефект бактеризації значно підсилюється у разі поєднання азоспірил з вермикопостом. Доведено, що використання біограну в технологіях вирощування картоплі сприяє оптимізації формування мікробного угруповання у ризосфері, що позитивно впливає на перебіг процесів біологічної трансформації біогенних елементів у кореневій зоні рослин та сприяє покращанню мінерального живлення культури. Виявлено, що застосування біограну активно впливає на розвиток кореневої системи рослин картоплі, формування фотосинтетичного апарата, синтез крохмалю й аскорбінової кислоти. Встановлено, що урожайність культури збільшується на 8,7 - 28,0 % залежно від агрофону та сорту картоплі, виявлено зростання товарності продукції, покращання її якості та зниження рівня вмісту нітратів у бульбах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-434 + П040.7 +
Шифр НБУВ: РА356152

Рубрики:

      
6.

Матюшко Л.І. 
Галицьке москвофільство міжвоєнного періоду: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.І. Матюшко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Базуючись на широкому колі джерел та літератури досліджено феномен міжвоєнного галицького москвофільства. Охарактеризовано основні політичні напрями, які утворилися після розколу у москвофільстві, їх політичні платформи й ідеологічне підгрунтя, напрямки політичної діяльності. Висвітлено головні причини відродження зазначеної партії. Розглянуто проблему Талергофа як одного зі способів впливу на історичну свідомість народу та ставлення до неї різних політичних сил. У контексті цього питання висвітлено взаємовідносини між ними на їх оцінку діяльності опонентів-москвофілів. Комплексно досліджено роботу культурно-просвітницьких товариств на прикладі діяльності Руського народного інституту "Народний дім" у Львові, Ставропігійського інституту, Товариства ім. М.Качковського, студентського товариства "Друг", жіночого - "Руських Дам". Значну увагу приділено характеристиці фінансово-господарської діяльності, яку висвітлено на підставі аналізу москвофільського кооперативного руху та його координаційного центру Ревізійного Союзу Руських кооперативів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-7 +
Шифр НБУВ: РА349430

Рубрики:

      
7.

Мінаєва Е.В. 
Гендерна концептологія: мовна репрезентація концептів "Дім" і "Любов" у жіночій поезії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Е.В. Мінаєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 23 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "гендерна концептологія", розроблено термінологічний апарат когнітивної лінгвістики та лінгвістичної гендерології. З використанням нового методологічного підходу до дослідження концептів, створеного на базі поєднання концептуального та гендерного аналізу, вперше виділено гендерні ознаки концептів "Любов" і "Дім" на матеріалі жіночої поезії (Б.Ахмадуліної, Н.Матвєєвої, Л.Міллер, Н.Павлової, Н.Іскренко). Виявлено особливості функціонування гендерних стереотипів і асиметрій у поетичних текстах. Визначено гендерні лакуни у змісті концептів "Любов" і "Дім". Досліджено можливості репрезентації гендера у мові через культурні концепти. Зроблено висновок про здатність поезії долати обмеження, обумовлені стереотипізацією (зокрема, гендерною) масової свідомості. З'ясовано, що мова є ефективним засобом формування стереотипних уявлень про гендер і водночас саме у мові відбувається переосмислення гендерних стереотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-31 + Ш5(4УКР)941.2-335 + Ш5(4РОС)6-335 +
Шифр НБУВ: РА353132

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Чуйко І.С. 
Громадська та парламентська діяльність Євгена Олесницького (1860 - 1917 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.С. Чуйко ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Висвітлено формування й еволюцію світоглядних позицій відомоо українського громадсько-політичного діяча, економіста, адвоката, політика кінця XIX - початку XX ст. Є.Олесницького. Проаналізовано його професійну, редакторсько-видавничу та журналістську роботу. Розглянуто культурно-просвітницьку й економічну діяльність у товариствах "Просвіта" і "Сільський господар", а також внесок Є.Олесницького у розвиток українського кооперативного руху Східної Галичини. Як кваліфікований адвокат, професійний економіст і кооператор він значну увагу приділяв політичній і парламентській роботі у Галицькому сеймі, австрійському парламенті, Українській національно-демократичній партії, Загальній Українській Раді. Документально доведено, що діяльність Є.Олесницького як провідного політика Східної Галичини відповідала культурним, господарським, політичним і національним прагненням українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Олесницький +
Шифр НБУВ: РА349086

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гладков Є.С. 
Дигідро-1,2,3-триазоло[1,5-а]піримідини та їх азааналоги: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Є.С. Гладков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено метод синтезу дигідропохідних 1,2,3-триазоло[1,5-а]піримідину та їх азааналогів - тетразоло[1,5-а]піримідину, вивчено їх реакції та таутомірні рівноваги. На прикладі 1,2,3-триазоло[1,5-а]піримідинів і тетразоло[1,5-а]піримідинів вивчено імін-єнамінні таутомірні рівноваги, а на прикладі тетрагідротетразоло[1,5-а]піримідинів вивчено азідо-тетразольні таутомірні рівноваги. Виявлено можливість здійснення перегрупування Дімрота у ряді тетрагідротетразоло[1,5-а]піримідинів. Запропоновано синтез піразоло- та ізоксалотетразоло[1,5-а]піримідинів ціклоконденсацією 6-ацетилпохідного тетразоло[1,5-а]піримідину з гідразином або гідроксиламіном. Одержано 6-гідроксіпохідні 1,2,4-триазоло-, тетразоло[1,5-а]піримідину та піримідо[1,2-а]бензімідазолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.1
Шифр НБУВ: РА317161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Дубровська А. С. 
Дискурс ірраціонального в романістиці В. Винниченка: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / А. С. Дубровська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано механізми художнього втілення дискурсу ірраціонального - психічного та містичного. Аналіз психічного ірраціонального пов'язаний з показом психосвіту персонажів - дослідженням упливів інстинктів Еросу та Танатосу на поведінку дисгармонійних рефлектуючих особистостей, внутрішня нецілісність яких спричинює нестабільні психічні стани, появу ідеї-фікс "надлюдини". Опосередкованим виявом психічного ірраціонального став простір, позначений негативними конотаціями темного, "чужого", подвійного простору (реального й фантасмагоричного), представленого в міфологічній, символічній і психологічній складових. Конкретизовано опозиції "життя" / "смерть", "вічне"/ "минуще", "краса" / "потворність", "свій" / "чужий" як прояви "інобуття" під час аналізу тріади "Дім" - "Антидім" - "бездомність". Спостереження за перетворенням "Дому" як осередку Роду на хтонічний простір представлено як вивчення впливів психосвіту персонажів на динаміку процесу такої трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА=411.4)6-4 Винниченко В. К. + Ш5(411.4=4ФРА)6-4
Шифр НБУВ: РА380669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Басун О.П. 
Діяльність професора Б.Г.Іваницького в контексті розвитку агролісомеліоративної дослідної справи в Україні (кінець XIX - перша половина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.П. Басун ; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження життя та діяльності видатного українського ученого лісознавця професора Б.Г.Іваницького (1878 - 1953) - засновника лісової дослідної справи в незалежній Україні, організатора наукових і вищих освітніх закладів в еміграції. Висвітлено процес становлення його як науковця та педагога. Визначено чинники формування науковго світогляду ученого, розкрито науково-організаційну та законотворчу діяльність Б.Г.Іваницького у часи становлення незалежності України (1917 - 1920 рр.), висвітлено його внесок в організацію української господарської академії в Подєбрадах (Чехословаччина). Розглянуто науково-організаційну та просвітницьку діяльність Б.Г.Іваницького у Товаристві "Сільський господар" на західноукраїнських землях, показано його участь у відновленні діяльності українських науково-освітніх фахових установ за кордоном у післявоєнний період (Німеччині, США). Охарактеризовано наукову діяльність ученого в галузі агролісомеліоративної науки. Показано роль Б.Г.Іваницького у розробці наукових засад ведення лісового господраства, зокрема, висвітлено його внесок у формування найбільш ефективної методики створення захисних лісових насаджень у малолісистих південних районах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347 г(4УКР) + П347 д(4УКР) Іваницький Б.Г. +
Шифр НБУВ: РА350801

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сергєєва І.С. 
Драматургія І.Д.Сургучова: проблематика і поетика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.С. Сергєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено драматургічну спадщину І. Сургучова, репрезетовану етапними для його художньої еволюції п'єсами "Торговельний дім" (1913), "Осінні скрипки" (1915) та "Ріки вавилонські" (1921). На підставі вивчення поетики та семантики цих творів з'ясовано, що І.Сургучов-драматург у своїх новаціях орієнтується на традиції І. Тургенєва, Л. Толстого, А. Чехова, М. Горького, а також концепції вітчизняного та європейського літературного модернізму. Зроблено інтерпретацію п'єс І. Сургучова з урахуванням символізації художньої картини світу, зверенення до біблійних і літературних претекстів, суб'єктивації драматургічних колізій і визначено основні принципи синкретичного типу мислення письменника. Зроблено висновок, що художня свідомість І. Сургучова характеризується відкритістю як до суспільно-історичної реальності, так і до буттєвих проблем існування світу та людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА=411.2)6-4 Сургучов І.Д. 536 +
Шифр НБУВ: РА370933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Аль-Бадарат Омар 
Екологічні основи захисту фундука та ліщини від пошкодження комахами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Аль-Бадарат Омар ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На ліщиновому підліску лісових насаджень і на плантаціях фундука у Харківській області виявлено 141 вид комах фітофагів і 18 видів ентомофагів листогризих шкідників фундука та ліщини. Найбільше видове різноманіття комах-фітофагів встановлено на ліщиновому підліску лісових насаджень лісостепової частини Харківської області, а найменше - на плантаціях фундука в степовій частині (індекс Жаккара - 18,8 %). Виявлено механізми, що визначають розвиток ліщинового довгоносика за однорічним або дворічним циклом. Встановлено, що пошкоджуваність горіхів жуками у разі додаткового живлення залежить від тривалості періоду від запліднення горіхів до затвердіння шкаралупи, а пошкоджуваність внаслідок відкладання яєць і розвитку личинок - від тривалості періоду від початку інтенсивного росту ядра до затвердіння шкаралупи. Експериментально доведено, що пошкодження клопами може бути причиною опадання 24,4 % зав'язей та появи горіхів з плямистими ядрами. Встановлено овіцидну дію діміліна на довгоносиків, листоїдів та клопів. Обгрунтовано оптимальні терміни та норми витрати інсектицидів: регенту 80 % в.г., 0,02 г/га, базудину 60 % в.е., 0,6 л/га, шерпи 25 % к.е., 0,1 л/га, фастаку 10 % к.е., 0,1 л/га, діміліну 25 % з.п., 0,1 л/га для захисту врожаю горіхів від ліщинового довгоносика, визначено економічну ефективність їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.57 +
Шифр НБУВ: РА330010

Рубрики:

      
14.

Сорока Т.В. 
Концепти "дім" і "родина" в російській, англійській та французькій мовній свідомості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Т.В. Сорока ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Проведено цілісне дослідження лінгвокогнітивної структури концептів "Дім" і "Родина", відображених у мовній свідомості носіїв трьох неспоріднених мов (російської, англійської та французької) на матеріалі художніх прозаїчних творів. На підставі використання методології лінгвокогнітології, лінгвокультурології, когнітивної семантики уточнено підходи щодо вивчення концепту. Розглянуто його структуру, проаналізовано наявні у сучасній науці визначення даного феномену. Здійснено відмежування концепту від суміжних понять і термінологічних синонімів. Обгрунтовано польовий підхід щодо аналізу концептів і принципи концептуального аналізу в контексті семантичного поля. На підставі визначення понятійних значень з'ясовано смислове наповнення концептів "Дом", "Семья", "House", "Home", "Family", "Maison", "Famille" в ядерній площині й на периферійних ділянках у межах семантичних полів. Виділено загальнокультурні типові та національно-специфічні смислові складники досліджуваних концептів зазначених етнічних спільнот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.1 + Ш103.1 + Ш103.1 + Ш103.1
Шифр НБУВ: РА348034

Рубрики:

      
15.

Кожушний О.В. 
Лексико-стилістичні характеристики та жанрова спадкоємність візантійської гімнографії III - VIII століть: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.14 / О.В. Кожушний ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено оригінальні тексти Р. Мелода (Солодкоспівця), М. Патарського, Г. Пісиди та І. Дамаскина. Виконано компаративний структурний і лексико-стилістичний аналіз гімнографічних одиниць різних жанрів, наявних у творчій спадщині Р. Мелода, зокрема жанру кондака. Визначено та порівняно особливості поетико-богословського мовлення аналізованих творів. На прикладі гімнографічних одиниць різних жанрів висвітлено формоутворювальну та богословську спадкоємності традиції візантійської богослужбової поезії. Досліджено гімнографічний жанр кондака Р. Мелода у зв'язку з його сирійським і ранньовізантійським архетипом і жанровими "нащадками". Запропоновано якісно новий погляд щодо проблеми становлення та розвитку східнохристиянської гімнографії з використанням музичної термінології (крещендо - кульмінація - дімінуендо). Зроблено спробу цілісного (лінгвістичного та поетико-богословського) зіставного дослідження гімнографічних одиниць різних жанрів. Увагу приділено комплексному аналізу мови текстів зазначених гімнографічних жанрів, зокрема, синонімічним теонімо-поетонімам та іншим художнім засобам, що є актуальним і новим для поетичної ономастики, яка досліджує процес творення та використання власних імен у художніх текстах. За результатами дослідження доведено, що східнохристиянська гімнографія є цілісним багаторівневим організмом, де жодна зміна у структурі не випадкова. На підставі порівняння синонімічних рядів теонімо-поетонімів, які зустрічаються в аналізованих творах, показано еволюцію поетико-богословського мовлення разом з зовнішньою формою церковних гімнів: від простого метафоричного звертання до Божества, вираженого одиничною лексемою, до цілої метрико-мелодійної та змістової єдності - херетизма, надпоетоніма, здатних вербалізувати складний богословсько-філософський концепт. Поетизовані переклади зазначених творів мають привернути увагу вітчизняних літературознавців, поетів-перекладачів і богословів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)421-335 +
Шифр НБУВ: РА360862

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Матвієнко Н.М. 
Методологія індикативного планування регіонального розвитку сільського адміністративного району: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Н.М. Матвієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

На підставі вітчизняного та зарубіжного досвіду доведено необхідність розвитку індикативного планування в Україні як механізму реалізації соціально-економічної та екологічної політики держави. Визначено, що для максимальної мобілізації внутрішніх ресурсів, регіональних зв'язків, необхідною є розробка та реалізація регіональної політики на локальному рівні. Досліджено сільський адміністративний район (САР) як об'єкт індикативного планування, обгрунтовано його функціональну структуру та визначено і розкрито суть терміну "індикативне планування САР". Завдяки вивченню та систематизації лімітуючих чинників впливу на індикативне планування обгрунтовано, що САР лісостепового типу мають високий потенціал для підвищення соціально-економічного розвитку. Запропоновано здійснювати керування розвитком суспільно-географічного комплексу САР лісостепового типу за функціональними підсистемами та узагальнено методологію їх індикативного планування. Обгрунтовано бізнес-план розвитку території САР як важливу складову його індикативного плану. На базі детальної характеристики структурного аналізу суспільно-географічного потенціалу Богуславського району Київської області виявлено головні недоліки його середньострокового плану та визначено основні напрямки вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)25 +
Шифр НБУВ: РА326576

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Судак С.Д. 
Міфологічна діяльність як елемент формування сутнісних сил людини: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / С.Д. Судак ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено трансформації уявлень про сутнісні сили людини у текстах героїчного епосу. Проаналізовано природу, генезис, форми експлікації сутнісних сил людини у контексті есенційних і екзистенційних аспектів міфопоетичної, епічної традиції, зокрема, у текстах героїчного епосу - античного, північноєвропейського, буддійського. Досліджено певні жанри українського героїчного епосу у аспекті встановлення в них уявлень про екзистенційні прагнення та сутнісні сили людини. Відзначено, що складові українського епосу - думи й історичні пісні - містять опредметнення загальнолюдських феноменів, які є визначальними, породжувальними сутнісних сил людини. Зроблено висновок, що сутнісною силою людини в українському героїчному епосі є відданість людини референтній соціальній групі. Такими групами є козацьке товариство та сім'я (дім, оселя). Вони постають у текстах втіленням всесвіту, життєвого світу, в якому реалізує себе людське буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.2 +
Шифр НБУВ: РА365264

Рубрики:

      
18.

Тарасенко А.А. 
Міфологічні мотиви і образи в образотворчому мистецтві Одеси останьої третини ХХ - початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / А.А. Тарасенко ; Харк. держ. акад. дизайну і мистецтв. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено міфологічні мотиви й образи у творах одеських художників останньої третини XX - початку XXI ст. З'ясовано, що основними типологічними напрямками їх творчості є неокласичний, в якому античний міф виступає як парадигма, та фольклорний, що характеризується ремінісценцією мотивів і образів традиційної національної культури в індивідуальній міфотворчості. Встановлено, що у творах майстрів неокласичного напрямку найбільш поширеними є запозичені з давньої міфології мотиви творення світу, бінарної єдності та протилежності чоловіка й жінки, а також діонісійства, змієборства, шляху, оновлення-звільнення, сну, народження-смерті-відродження. Виявлено, що основою індивідуальної міфотворчості художників фольклорного напрямку є народна культура, фольклор, традиції ритуальної організації життя. У творчості цих майстрів виділено міфологічні мотиви й образи, які мають архетипічне інваріантне ядро: дерево, дім, хрест, космічне яйце, пращур, мати, дитина. Встановлено розширення часових і просторових меж і розвиток полістилістики у творчості одеських художників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР-2ОДЕ)6-3 +
Шифр НБУВ: РА352727

Рубрики:

      
19.

Монахова Т.В. 
Мова Валерія Шевчука: ключові концепти, корпус, тезаурус: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.В. Монахова ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Із використанням засобів корпусної лінгвістики комплексно досліджено концепти дім і дорога в ідіолекті В.Шевчука. Іменникові репрезентанти даних концептів розглянуто відповідно до їх ядерної будови (ядро - приядерна зона - периферія концепту). Виявлено авторські іменникові репрезентанти концептів дім і дорога. Досліджено кореляцію обох концептів у текстах письменника, встановлено розширення їх кодифікованих значень. Проаналізовано типи лексико-семантичної деривації концептів дім і дорога. Наведено результати семантико-синтаксичного дослідження іменникових репрезентантів концепту дім на матеріалі роману "Дім на горі". Розроблено концепцію корпусу текстів В.Шевчука, обгрунтовано принципи формально-семантичного анотування. Викладено фрагменти авторського корпусу текстів В.Шевчука й укладено тезаурус обох досліджуваних концептів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Шевчук, В.О. 457 +
Шифр НБУВ: РА357874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Барбара Н.В. 
Мовні засоби вираження української ментальності в сучасній російській пресі: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / Н.В. Барбара ; НАН України, Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-715 + Ш100.4
Шифр НБУВ: РА369943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського