Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (133)Книжкові видання та компакт-диски (89)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=СІЧОВІ$<.>+<.>K=СТРІЛЬЦІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Кондрач Я.С. 
Військово-історичні дослідження Івана Крип'якевича (1886 - 1967): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Я.С. Кондрач ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано військово-історичні праці члена НТШ, академіка АН УРСР І.Крип'якевича, присвячені Київській Русі та Галицько-Волинській державі, Запорізькій Січі та козацьким війнам, визвольним змаганням українців у першій половині ХХ ст. Відзначено, що І.Крип'якевич автор наукової концепції першої "Історії українського війська" (1936 р.) та фундатор української військово-історичної школи. Значну увагу приділено Українським визвольним змаганням 1914 - 1923 рр., зокрема, культурно-освітній діяльності легіону Українських січових стрільців, Українській Галицькій армії проти поляків та більшовиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1 + Ц1,8(4УКР)дКрип'якевич,І. +
Шифр НБУВ: РА350931

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Прокіп А.В. 
Громадська і політична діяльність Михайла Галущинського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Прокіп ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 17 с. — укp.

На підставі опрацювання опублікованих та архівних матеріалів, періодичної преси, спогадів, вітчизняної та зарубіжної історіографії висвітлено громадську та політичну діяльність М.Галущинського. Проаналізовано факти, що вплинули на формування його громадянської позиції. Досліджено діяльність М.Галущинського як організатора та командира легіону Українських січових стрільців, голови товариства "Просвіта", сенатора та депутата польського парламенту. Обгрунтовано його вагомий внесок у процеси творення української державності та розвиток національної самосвідомості населення Західної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-8 Галущинський + Ф1(4УКР33)5 +
Шифр НБУВ: РА322766

Рубрики:

      
3.

Кузьменко 
Духовна культура українських січових стрільців в контексті національно- культурного руху: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / Тарас Григорович Кузьменко ; Київський національний ун-т культури і мистецтв. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055,256(4УКР) + Ч710.4(УКР) + Ф513(4УКР)5 + Т3(4УКР3)61-7
Шифр НБУВ: РА366157

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Забзалюк Д.Є. 
Душпастирська служба українських військових формацій першої половини ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Д.Є. Забзалюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Грунтовно проаналізовано архівні документи та наукові літературні джерела та висвітлено процес формування українського військового священицтва у перших національних частинах XIX ст. та у легіоні Українських Січових Стрільців у складі австрійської армії у роки Першої світової війни 1914 - 1918 рр. Вивчено організацію, структуру та діяльність православного військового духовенства козацького війська, Збройних сил Центральної Ради, Української Держави, Української Народної Республіки за доби національно-визвольних змагань 1917 - 1921 рр. Досліджено й охарактеризовано військовий і правовий статус польового духівницва Галицької армії Західно-Української Народної Республіки, проаналізовано його організацію та структуру, форми та методи діяльності, стосунки з православними панотцями Армії УНР у визвольних війнах 1918 - 1920 рр. Зроблено спробу показати організацію забезпечення релігійних потреб вояків українських формацій Другої світової війни. Об'єктивно охарактеризовано діяльність капеланів української Повстанської Армії у роки II Світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)42 + Ц4,8(4УКР)1:61 +
Шифр НБУВ: РА351009

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Малик А.О. 
Мемуари як джерело до історії української революції (березень 1917-квітень 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / А.О. Малик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу мемуарів про українську національно-демократичну революцію (березень 1917-квітень 1918 рр.). Досліджено процес збирання та публікації мемуарів, встановлено роль та участь їх авторів в описуваних подіях. Висвітлено значення мемуарної літератури для вивчення основних проблем державного будівництва та суспільно-політичного життя в Україні у період діяльності Центральної Ради, процесу формування збройних сил Української Народної Республіки (українізація російської армії, створення регулярної армії УНР та Чорноморского флоту, формування загонів Січових Стрільців, Вільного козацтва, Синьої та Сірої дивізій). Приділено увагу дослідженню ролі та значеня мемуарів у висвітленні міжнародного становища України та її зовнішної політики в період Центральної Ради. Велике значення приділено методиці джерелознавчого аналізу мемуарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)611 + Т3(4УКР)611,01

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Башняк Л.І. 
Місце та роль творчості українських січових стрільців у розвитку національної культури України першої половини ХХ ст.: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / Л.І. Башняк ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Показано зародження, ідеологічне та національне оформлення січового стрілецтва на початку ХХ ст., його інтелектуальний потенціал, зокрема роль Пресової Кватири Легіону Українських Січових Стрільців (1914 - 1918 рр.) як центру духовного та культурного життя. Досліджено ідейні засади, головні напрямки та тематичний діапазон стрілецької літератури - прози, поезії та публіцистики, творчий доробок письменників і публіцистів, організаційні форми творчості, діяльність видавництв і преси. Проаналізовано основні тематичні напрямки й організаційні форми стрілецького образотворчого мистецтва, охарактеризовано творчу спадщину О. Куриласа, І. Іванця, Л. Геца, їх жанрові особливості та вплив на розвиток українського національного мистецтва. Висвітлено музичну творчість стрілецтва, проаналізовано її основний напрямок - стрілецьку пісню, стильові особливості творчості композиторів, насамперед М. Гайворонського. Досліджено діяльність стрілецького театру 1914 - 1919 рр. на фронті, творчі зв'язки з професійними театрами Львова, Тернополя та Києва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ03(4УКР)61 + Ц4,8(4УКР)131
Шифр НБУВ: РА374298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ковальчук А.М. 
Оптимізація професійно-стрілецької підготовки особового складу підрозділів органів внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / А.М. Ковальчук ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Запропоновано нову методику професійно-стрілецької підготовки особового складу підрозділів органів внутрішніх справ України та висвітлено її переваги над існуючою. Надано класифікацію техніко-тактичної підготовки стрільців. Наведено методику та запропоновано тренажер для удосконалення майстерності стрільців у швидкісних стрілецьких вправах. Розроблено модельні часові характеристики швидкісних стрілецьких вправ N11 КС-97, ПМ-4. Визначено кінематичну структуру виконання даних вправ, наведено методичні рекомендації для вдосконалення професійно-стрілецької майстерності співробітників ОВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.7
Шифр НБУВ: РА315442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Довбня В.А. 
Організаційно-правові засади діяльності військового формування Січових Стрільців у визвольних змаганнях в Україні 1917 - 1920 років: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.А. Довбня ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення архівних документів і матеріалів, наукової та мемуарної літератури висвітлено історію створення, розглянуто питання організації та правові засади діяльності військового формування Січових Стрільців за період його перебування у складі армій Української Народної Республіки (доби Центральної Ради та Директорії), а також показано його роль у забезпеченні охорони надбань української революції від зовнішніх посягань. Проаналізовано нормативно-правові акти українських урядів та їх військових відомств, що регламентували організацію та діяльність Збройних Сил України доби визвольних змагань на різних етапах державотворення та військового будівництва, а також розпорядчі документи військового формування Січових Стрільців. Встановлено відмінності організаційно-правового забезпечення даного військового формування у порівнянні з нормами тогочасного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612 + Х2(4УКР)611/612 + Х2(4УКР)611/612 + Х2(4УКР)611/612
Шифр НБУВ: РА323553

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гуйванюк М.Р. 
Січовий рух у Галичині й на Буковині (1900 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.Р. Гуйванюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 21 с. — укp.

З використанням архівних документів, мемуарів, матеріалів періодичних видань вітчизняної та зарубіжної історіографії досліджено передумови зародження та проаналізовано нормативно-правову базу січового руху в Галичині й Буковині на початку XX ст. Висвітлено процес утворення перших січових товариств. Відображено організаційну структуру та становище галицьких і буковинських "Січей" в 1900 - 1914 рр. Значну увагу приділено характеристиці протипожежної та гімнастичної діяльності "Січей". З'ясовано стосунки "Січей" з владними структурами та громадськістю Галичини й Буковини. Розглянуто участь "Січей" у передвиборній боротьбі до австрійського парламенту та Галицького й буковинського соймів, а також їх роль у сільськогосподарських страйках на початку XX ст. Охарактеризовано головні напрямки громадської роботи січових товариств. Простежено трансформацію "Січей" в парамілітарній організації "Українські Січові Стрільці" (1913 - 1914 рр.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-4
Шифр НБУВ: РА320928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Греченюк Н.І. 
Східна Галичина і Закарпаття: проблеми суспільно-політичних взаємин (1918 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.І. Греченюк ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено особливості суспільно-політичних відносин між українцями Східної Галичини та Закарпаття впродовж 1918 - 1939 рр., під час яких відбувалися складні державотворчі процеси у Західній Україні, починаючи від рішень Народних рад Закарпаття та Всезакарпатського народного з'їзду в Хусті про возз'єднання з Україною, функціонування Гуцульської Республіки до Карпато-Українського державотворення в 1939 р. Проаналізовано взаємовідносини місцевого населення й Українських січових стрільців, які перебували на території Закарпаття у роки Першої світової війни, відносини представників українських Народних рад з урядовцями Західно-Української Народної Республіки, культурно-просвітні зв'язки українців по обидва боки Карпат. Досліджено активну державотворчу діяльність українців Східної Галичини та Закарпаття, солідарність галичан з національно-визвольною боротьбою закарпатських українців, масовість нелегальних переходів польсько-чехословацького кордону, численні акції протесту проти польсько-угорських зазіхань на Закарпаття. Доведено, що українці Східної Галичини підтримували Карпатську Україну морально та матеріально, а також у військовому відношенні. Галичани значною мірою спричинили виникнення Карпатської Січі, розробили її Статут та сформували Військовий штаб. До нього ввійшли українські емігранти з Галичини, відомі військові фахівці, які відіграли велику роль у захисті Карпатської України від угорських гортистів. Висвітлено місце у цьому процесі М. Колодзінського-Гузару та З. Коссак-Тарнавського, які віддали життя за незалежність Карпато-Української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61 +
Шифр НБУВ: РА361009

Рубрики:

      
11.

Пятков В.Т. 
Теоретико-методичні основи техніко-тактичної підготовки спортсменів у стрілецьких олімпійських вправах: Автореф. дис... д-ра наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / В.Т. Пятков ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Запропоновано методологію техніко-тактичної підготовки срільців-спортсменів. Визначено загальну закономірність збільшення результатів срільби за умов зменшення швидкості руху проекції зброї в районі прицілювання. Обгрунтовано концепцію оптимізації техніко-тактичної підготовки стрільців та критерій оптимізації- швидкість руху проекції зброї на ділянці прицілювання в контексті її мінімізації під час завершення пострілу. Запропоновано нові засоби та методи удосконалення техніко-тактичної підготовки спортсменів на підставі безконтактної реєстрації та аналізу просторово-часових параметрів його рухових дій. Розроблено інтерактивну систему науково-методичного забезпечення підготовки стрільців-спортсменів із використанням динамічних моделей теоретико-методичної бази, стрілецьких вправ і фінальних серій олімпійської програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.231.51 + Ч517.291.51
Шифр НБУВ: РА320469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Банах С.М. 
Техніко-тактична підготовка стрільців у спортивно-прикладних вправах з пістолета: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання: 24.00.01 / С.М. Банах ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано оптимальні часові параметри виконання провідними стрілками України швидкісних спортивно-прикладних стрілецьких вправ ПМ-4, ПМ-5, ПМ-6. Запропоновано методику діагностування типових помилок у техніці виконання влучного пострілу та нові способи позитивного перенесення рухових умінь і навичок. Розроблено методи відбору службових пістолетів для використання у спортивній діяльності, експериментально встановлено їх ефективність. Обгрунтовано методику встановлення значимості основних чинників розсіювання куль. Наведено методичні рекомендації щодо диференціації даних факторів у спортивно-прикладній стрільбі з пістолета.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.235.151 +
Шифр НБУВ: РА333432

      
13.

Коростильова Ю. С. 
Удосконалення технічної підготовки стрільців з пневматичного пістолета із застосуванням кінематичних моделей змагальної вправи: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / Ю. С. Коростильова ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше визначено відмінності у траєкторії руху зброї в процесі прицілювання за трьох видів тренувальної стрільби з пневматичного пістолета в інтервалі часу від 0 до 0,2 с після спуска курка, що дозволяє кількісно оцінити специфічність імітаційних пострілів відносно реальних. Вперше розроблено групові моделі змагальної вправи ПП-3 стрільців кваліфікації від 3-го спортивного розряду до рекордсмена світу, що дозволяє покращити ефективність контролю за рівнем технічної підготовленості спортсменів. Доповнено дані про кількісні показники тривалості фаз пострілу стрільців спортивної кваліфікації від 2-го розряду до майстра спорту. Вперше доповнено параметр технічної підготовленості стрільців - середню відстань від середніх точок траєкторій прицілювання за 1 с до пострілу до їх загального центра на оптоелектронній мішені СКАТТ. Підтверджено результати наукових досліджень про залежність тривалості окремих фаз пострілу від рівня спортивної кваліфікації стрільців. Вперше підтверджено результати наукових досліджень про кількісні параметри тривалості фази прицілювання у стрільців з пневматичного пістолета кваліфікації майстра спорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.231.5
Шифр НБУВ: РА383286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Боровик Л. П. 
Демутаційна динаміка рослинності у Луганському природному заповіднику (відділення Стрільцівський степ) / Л. П. Боровик. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню особливостей перебігу сукцесій на перелогах у Старобільських степах на основі багаторічних моніторингових досліджень у відділенні Стрільцівський степ Луганського природного заповідника. Рослинність Стрільцівського степу за фітоценотичною класифікацією відноситься до 6 типів, 40 формацій і 122 асоціацій. За даними геоботанічного профілювання у структурі рослинного покриву Стрільцівського степу переважає лучно-степова рослинність (35,1%), другою є чагарникова (32,5%), дернинно-злакові степи займають лише 31%. На основі даних геоботанічних описів проведений структурний аналіз видового складу молодих перелогів і аналізуються його зміни за стадіями сукцесії. Побудований ценохроноклин демутації перелогів, встановлені сукцесійні зміни на постійних пробних площах і зміни у просторовому розподілі рослинності на перелогах у ході сукцесії. Виявлені особливості перебігу стадій сукцесії, їх тривалість і спрямованість, побудуванні сукцесійні схеми демутації перелогів. Встановлено, що перелоги відіграють значну роль у збереженні раритетного фіторізноманіття.Запропоновані заходи по відновленню корінних степових угруповань, що включають висів багаторічних трав, різні методи внесення насіння степових трав, викошування ділянок, видалення чужорідних деревних видів, представлена схема пасовищних навантажень.^UThe dissertation research is devoted to the study of the features of successional course in abandoned fields in Starobilsky steppes at the present stage of vegetation development. The natural vegetation of the Striltsivskyi Steppe belongs to 6 types, 40 formations and 122 associations. According to geobotanical profile sampling, the meadow-steppe vegetation dominates in the vegetation cover of the Striltsivskyi Steppe (35.1%); the shrub- and bunchgrass steppes made up 32.5% and 31%, respectively. Based on the data of geobotanical descriptions, a structural analysis of vegetation compositions of the young abandoned fields is carried out, and its changes by succession stages are analyzed. Peculiarities of the process of succession stages, their duration and direction, construction of succession schemes of demutation of prelogs are established. The cenochronocline of demutation of abandoned fields was constructed, successional changes on permanent plots and changes in the spatial distribution of vegetation on abandoned fields during succession were established. The abandoned fields play a large role in maintaining phytodiverisity of rare species.We proposed the measures to restore primary steppe assemblages, including sowing of perennial herbs, various methods of applying steppe herb seeds, mowing, removal of alien arboreal species, and implementation of a scheme of grazing pressure.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського