Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (750)Книжкові видання та компакт-диски (232)
Пошуковий запит: (<.>K=САМОАКТУАЛІЗАЦІЯ$<.>+<.>K=ЗАСУДЖЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 108
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Царькова О.В. 
Батьківська поведінка як психологічний чинник ресоціалізації осіб, які звільняються з місць позбавлення волі: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Царькова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено основні проблеми та визначено особливості формування сімейних стосунків засуджених, з урахуванням яких розроблено способи психологічної корекції їх батьківської поведінки. Розкрито сутність адекватної батьківської поведінки як важливого чинника успішності ресоціалізації засуджених. Визначено структуру якостей особистості засудженого, які детермінують когнітивний та емоційний компоненти батьківства. Вперше теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено методику психологічної корекції батьківської поведінки в осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, що складається з орієнтаційного, реконструктивно-формуючого та рефлексивно-узагальнюючого блоків. Розкрито специфіку організації та проведення групової виховної роботи з засудженими за умов позбавлення волі, виявлено основні ресурси та фактори підвищення її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.31 + Ю949.246 +
Шифр НБУВ: РА358668

Рубрики:

      
2.

Бадира В.А. 
Виправлення жінок, засуджених до позбавлення волі, як мета покарання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Бадира ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Наведено результати системного дослідження виправлення жінок, засуджених до позбавлення волі, як однієї із цілей покарання, що грунтується на аксіологічному та гендерному підходах. З використанням різних методик дослідження сформульовано розуміння виправлення засуджених, яке не грунтується виключно на opinio moralis, оскільки це б суперечило аксіологічним закономірностям, що склалися в суспільстві. Нова концепція розуміння виправлення засуджених жінок дозволяє критично переосмислити минулу та нинішню кримінально-виконавчу систему та її компоненти. Аргументовано необхідність деетатизації кримінально-виконавчої системи та наведено обов'язкові умови для трансформації кримінально-виконавчої системи у пенітенціарну щодо українських реалій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)021 + Х884.9(4УКР)02 + Ю947.31 +
Шифр НБУВ: РА342739

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Яновицька Г.Б. 
Відновлення майнових прав незаконно засуджених та реабілітованих громадян: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.Б. Яновицька ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто аспект становлення інституту відновлення майнових прав незаконно засуджених і реабілітованих. Визначено коло учасників правовідношення, показано доцільність застосування єдиного терміна "реабілітований" до громадян, які постраждали від незаконних дій правоохоронних і судових органів, а також репресованих. Проаналізовано види майнових прав, що підлягають відновленню. Обгрунтовано застосування певних способів захисту даних прав реабілітованих, зокрема, відновлення попереднього становища та компенсації. Запропоновано ліквідувати обмеження виплати грошової компенсації тільки спадкоємцям першої черги за законом на підставі її суперечності цивільному законодавству України. Досліджено особливості відновлення певних майнових прав реабілітованих, а саме: права власності на житло, корпоративних прав. Сформульовано пропозиції стосовно чинного законодавства, розроблено практичні рекомендації щодо його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.12 + Х881.9(4УКР)039 +
Шифр НБУВ: РА337655

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Журавська З. В. 
Віктимологічні засади боротьби зі злочинністю у місцях позбавлення волі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / З. В. Журавська ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено окремі елементи віктимологічних засад боротьби зі злочинністю в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах. Зокрема, упорядковано понятійний апарат з означеної тематики дослідження, запропоновано визначення таких із них, як злочинність у місцях, детермінанти злочинності, віктимологічні ситуації, віктимізація, віктимологічний напрям кримінологічної політики в місцях позбавлення волі. Розглянуто віктимологічні засади запобігання злочинам і загальносоціальне віктимологічне запобігання злочинам у місцях позбавлення волі. Вдосконалено індивідуальне віктимологічне запобігання злочинам в місцях позбавлення волі та прогнозування індивідуальної віктимної поведінки засуджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128.013 + Х893.9(4УКР)17
Шифр НБУВ: РА378054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Назаров О.А. 
Гендерні особливості смислової сфери осіб, що вчинили насильницький злочин: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.А. Назаров ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено гендерні особливості ціннісно-смислової сфери осіб, засуджених за вбивство, що пов'язані з процесом сприйняття обставин власного злочину. Досліджено гендерні особливості змісту свідомого та неусвідомленого емоційного сприйняття важливих соціальних понять особами, що вчинили насильницькі злочини. Виявлено специфічні переживання, характерні для жінок та чоловіків, що вчинили вбивство, в момент, одразу після та набагато пізніше скоєного злочину. Вивчено гендерні особливості суб'єктивної картини насильницького злочину у порівнянні з об'єктивними даними за матеріалами кримінальних справ. Доведено необхідність психокорекційної роботи, спрямованої на розвиток самосвідомості, пробудження каяття, боротьбу з негативними почуттями та реконструювання ціннісної сфери у напрямку соціальної адаптації з урахуванням гендерних смислових схем. Розроблено психокорекційну програму "Вибір", здійснено її апробацію та показано ефективність застосування у виховній роботі з засудженими особами, що визнали свою вину. Наведено психолого-педагогічні рекомендації щодо проведення психокорекційної роботи пенітенціарним психологом з вбивцями з урахуванням їх гендерних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-73 + Х883.9(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА353868

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Ягунов Д.В. 
Державне управління пенітенціарною системою України: механізми ресоціалізації засуджених: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Д.В. Ягунов ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто соціальні та правові аспекти проблеми ресоціалізації засуджених, які відбули та відбувають покарання. Визначено зміст поняття пенітенціарної системи України, охарактеризовано її складові. Запропоновано новий підхід щодо вивчення та періодизації історичного розвитку вітчизняної пенітенціарної системи. Проаналізовано специфіку функціонування в'язниці як тотальної інституції. Визначено фактори, які впливають на особистість у процесі відбуття кримінального покарання в установах пенітенціарної системи. Досліджено досвід зарубіжних країн у сфері надання соціальних послуг засуджним. Запропоновано шляхи реформування пенітенціарної системи України щодо надання ресоціалізації засуджених статусу комплексного напрямку державної соціальної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)01 + Х884.9(4УКР)18 +
Шифр НБУВ: РА334218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бородовська Н.О. 
Забезпечення кримінально-процесуального статусу особи, засудженої судами України до позбавлення волі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Н.О. Бородовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні проблеми забезпечення кримінально-процесуального статусу особи, засудженої судами України до позбавлення волі. Розкрито сутність, значення, механізм та місце правозабезпечувальної діяльності в системі інших видів державної та недержавної діяльності у кримінальному процесі країни щодо кримінально-процесуального статусу такої особи. Доведено важливість здійснення правосуддя виключно судами, а не позасудовими органами, на засадах незалежності від виконавчої влади, підкорення тільки закону, змагальності та гласності. Визначено, що процесуальний статус засудженого зумовлюється структурою правового статусу людини та громадянина. Доведено, що засуджений є окремим, активним суб'єктом реалізації функції захисту та забезпечення свого кримінально-процесуального статусу. Визначено систему органів, що здійснюють правозабезпечувальну діяльність щодо засудженого як у кримінальному процесі, так і під час відбування ним покарання у вигляді позбавлення волі в установі виконання покарань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)022.1 + Х884.9(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА343670

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Северин О.О. 
Застосування до неповнолітніх заходів кримінально-правового характеру, не пов'язаних з позбавленням волі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Северин ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні питання застосування покарань та інших заходів кримінально-правового характеру, не пов'язаних з позбавленням неповнолітнього волі. Обгрунтовано необхідність розробки та впровадження у практику діяльності правоохоронних органів України спеціальної системи заходів кримінально-правового характеру, спрямованих на перевиховання неповнолітніх правопорушників, яка включає заходи виховного та медичного характеру (перебування у фостерній сім'ї, медіація, пробація) та реалізацію видів покарань, передбачених чинним Кримінальним кодексом України. Наведено рекомендації щодо введеня до чинного кримінального закондавства положень про застосування запропонованих заходів кримінально-правового характеру щодо неповнолітніх (передача до фостерних сімей, медіація, пробація). Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності діяльності кримінально-виконавчої служби, органів внутрішніх справ та інших органів та установ, що відповідають за виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням засудженого волі. Обгрунтовно необхідність створення служби пробації у масштабах усієї держави. Доведено доцільність значного скорочення покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк щодо неповнолітніх правопорушників. Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми організації діяльності кримінально-виконавчих комісій щодо виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням засудженого волі. Визначено місце даних структур у системі органів державної влади, охарактеризовно їх правове становище та функції. Наведено пропозиції щодо розробки проектів положень щодо регулювання діяльності кримінально-виховної інспекції та громадських інспекторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2 + Х884.9(4УКР)19 +
Шифр НБУВ: РА368150

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Книженко О.О. 
Звільнення від відбування покарання з випробуванням за кримінальним правом України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Книженко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено системне наукове дослідження проблеми звільнення від відбування покарання з випробуванням. З'ясовано сутність даного виду кримінально-правового впливу на засуджених і підстави його застосування. Обгрунтовано необхідність, можливість і доцільність створення самостійного інституту Загальної частини кримінального права "Пробація", під яким слід розуміти систему випробування, що застосовується судом до осіб, які можуть виправитися без відбування призначеного основного покарання. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного кримінального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)025.6 +
Шифр НБУВ: РА324552

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Золотарьов А.І. 
Звільнення від кримінальної відповідальності, від покарання та його відбування за злочини у сфері господарської діяльності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.І. Золотарьов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження проблем звільнення від кримінальної відповідальності, від покарання та його відбування за злочини у сфері господарської діяльності. Визначено цілі кримінальної відповідальності та покарання за такі злочини, оцінено можливості їх досягнення шляхом застосування зазначених заходів кримінально-правового впливу. Проведено історико-правове та порівняльно-правове дослідження норм про звільнення від кримінальної відповідальності та покарання за злочини економічного характеру. Виявлено специфіку його здійснення у взаємозв'язку з дійовим каяттям, примиренням винного з потерпілим, зміною обстановки, передачею на поруки щодо осіб, які вчинили злочин, передбачений розділом VII Кримінального кодексу (КК) України. Проаналізовано зміст спеціальних видів звільнення від кримінальної відповідальності, передбачених ч. 4 ст. 212, ч. 4 ст. 212-1 КК. Сформульовано рекомендації щодо їх тлумачення та застосування, а також подальшого вдосконалення. Розглянуто кримінально-правові аспекти заходів з детінізації економіки ("податкової амністії"). Здійснено аналіз проблем звільнення від покарання та його відбування осіб, засуджених за злочини у сфері господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х881.9(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА355475

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мартиненко О.А. 
Злочини серед працівників ОВС України: їх детермінація та попередження: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / О.А. Мартиненко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретико-кримінологічний аналіз сучасного стану криміногенних чинників, що зумовлюють вчинення злочинів працівниками органів внутрішніх справ (ОВС) України за їх рівнем (загальносоціальним, груповим, індивідуальним) і змістом (економічним, політичним, соціально-психологічним, правовим, організаційно-управлінським), на засадах герменевтики, суттю яких є концепція соціального детермінізму, історизму, принципи системного та діалектичного підходів. Надано комплексну кримінологічну характеристику злочинів, що вчиняються працівниками ОВС України. Здіснено їх аналіз за регіональними, соціально-демографічними ознаками. З'ясовано реальні масштаби значущості вчинених злочинів. Визначено характерні ознаки ситуації їх скоєння. Висвітлено процес трансформації кількісних змін показників дотримання персоналом ОВС законності та якісно нові форми кримінальної активності - прикриття нелегальної діяльності, вимагання, участь у контрабанді, незаконному обігу наркотиків. Здійснено кримінологічний аналіз фактів катування та жорсткого поводження працівників ОВС з громадянами. Розроблено кримінологічну характеристику особистості засуджених працівників ОВС відповідно до розподілення за окремими складами вчинених злочинів. Досліджено основні відмінності мотиваційної сфери працівників-правопорушників. З урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду розроблено та запропоновано систему заходів запобігання протиправній поведінці серед персоналу ОВС. Сформульовано рекомендації з метою вдосконалення теоретико-правових засад і практики діяльності МВС України як одного з соціальних інститутів суспільства. Розвинуто ідею трансформації діяльності ОВС України від традиційної силової до сервісної моделі та реорганізації міліції України до поліції як органу виконавчої влади європейського типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.210.7 + Х881.9(4УКР)127 + Х881.9(4УКР)128 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА353436

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ковітіді О.Ф. 
Інститут співучасті у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Ф. Ковітіді ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду проблем одного із складних, теоретично і практично важливих інститутів кримінального права України - співучасті у злочині. Вперше на базі судової практики Автономної Республіки Крим досліджено: спірні питання, поняття співучасті (запропоновано розширене і уточнене визначення співучасті у новому КК); його розвиток у теорії і законодавстві України та колишнього СРСР; класифікацію форм співучасті, її об'єктивні і суб'єктивні ознаки; види співучасників і значення їх класифікації для кваліфікації злочинів; підстави, межі відповідальності і складні питання співучасників; організована злочинність як окремий вид групової злочинності; корупція та ін. Проаналізовані дві основні групи форм співучасті в злочині; загальні форми - проста і складна, за попереднім зговором і без такого та форми співучасті в злочинах особливого роду (передбачених у конкретних статтях Особливої частини КК). Серед останніх окремо вирізняються ті, що безпосередньо пов'язані з організованою злочинністю - організована злочинна група і злочинне співтовариство (організація). Пропонується передбачити в новому КК кримінальну відповідальність за участь у діяльності злочинних організацій, зокрема, за: керівництво цими організаціями; виконання їх окремих доручень; збір для них матеріальних коштів; відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом; використання таких коштів для організації й участі у сходках лідерів злочинного світу, "ворів у законі" та ін. Пропонується також передбачити у проекті нового Кримінально-виконавчого кодексу України утримання позбавлених волі лідерів злочинного світу в спеціально організованих для цього закладах з найсуворішою ізоляцією від інших засуджених. Розглянуто й окреслено підстави та межі кримінальної відповідальності співучасників у залежності від форми співучасті і тієї ролі, яку вони виконували у спільно вчиненому злочині. На підставі аналізу спеціальних питань відповідальності співучасників зроблено висновки щодо необхідності регламентації в новому КК добровільної відмови співучасників, ексцесу виконавця, співучасті у злочині із спеціальним суб'єктом, невдалої співучасті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мосієнко Г.П. 
Клінічна характеристика загальносоматичних порушень та заходи їх профілактики у юнаків з різними умовами проживання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.П. Мосієнко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості захворюваності юнаків залежно від умов проживання та обгрунтовано комплекс профілактичних і реабілітаційних заходів. Встановлено, що загальносоматичні порушення переважають в юнаків, що відбувають покарання в місцях позбавлення волі (94,4 %), а також які мешкають на забруднених територіях (91,9 %), ніж в юнаків, що проживають в регіонах з природним радіаційним фоном (78,9 %). В структурі загальної захворюваності всіх обстежених юнаків переважають хвороби органів дихання, захворювання ендокринної системи, розлади нервової системи, серед юнаків "чистих" зон провідне місце займають хвороби органів дихання, серед мешканців забруднених радіонуклідами регіонів - хвороби ендокринної системи, серед засуджених юнаків - хвороби нервової сстеми. Проаналізовано патогенетичні механізми та особливості клінічного перебігу вегетативних дисфункцій в юнаків, що постійно перебували в радіаційно-забруднених регіонах та юнаків, що відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Встановлено залежність між загальною захворюваністю, морфо-функціональним станом гіпофізарно-тиреоїдної системи, вегетативним та психофізіологічним статусом та рівнем внутрішнього випромінювання в юнаків, що мешкають на радіаційно-контрольованих територіях. На підставі одержаних даних удосконалено заходи профілактики та оздоровлення юнаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3 +
Шифр НБУВ: РА323129

Рубрики:

      
14.

Звенигородський О. М. 
Контроль та нагляд кримінально-виконавчої інспекції за особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. М. Звенигородський ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено комплекс питань, пов'язаних з теоретичними та практичними аспектами здійснення контролю та нагляду кримінально-виконавчої інспекції (КВІ) за особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням. Досліджено становлення та розвиток контролю та нагляду як складових постпенітенціарного контролю, визначено поняття та зміст контролю, нагляду КВІ за особами, звільненими з випробуванням. Встановлено мету, підстави, правові наслідки, а також етапи порядку здійснення контролю та нагляду КВІ за особами, звільненими з випробуванням. Проаналізовано норми, які регламентують здійснення контролю та нагляду з точки зору їх належності щодо інститутів кримінально-виконавчого права. Проведено аналіз теоретичних засад розмежування термінів "контроль" і "нагляд" у діяльності КВІ щодо осіб, звільнених з випробуванням. Диференційовано заходи контролю та нагляду КВІ щодо даної категорії засуджених, а також визначено умови їх ефективності. Наведено пропозиції щодо вдосконалення кримінального та кримінально-виконавчого законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)19 + Х819(4УКР)112.031
Шифр НБУВ: РА376798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гель А.П. 
Криміналістичний аспект дослідження особи засудженого до позбавлення волі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.П. Гель ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто завдання та суть процесу криміналістичного дослідження особи засудженого до позбавлення волі, проаналізовано механізм утворення джерел інформації про властивості такої особи, класифіковано та охарактеризовано джерела інформації про особу засудженого. Внесено пропозиції щодо удосконалення існуючої системи документальних джерел інформації. На підставі аналізу структури злочинності в місцях позбавлення волі визначено властивості особи засудженого, інформація про які має істотне значення для розслідування злочинів, вчинених засудженими. Розглянуто основні напрямки та форми використання інформації про властивості особи засудженого в діяльності органів розслідування, внесено пропозиції щодо її вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4Укр)11 + Х884.9(4Укр)11
Шифр НБУВ: РА319177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Денисова Т. А. 
Кримінальне покарання та реалізація його функцій: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / Т. А. Денисова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 38 с. — укp.

Досліджено генезу інституту покарання, встановлено, що кримінальне покарання - це своєрідний феномен, який систематизує філософські, правові та соціально-психологічні аспекти. Визначено, що в основу феномену покарання покладено його дуалістичний характер. Визначено, ретрибутивістська доктрина визнає, що злочин не є щось відокремлене від злочинця, а охоплює людину у всій її цілісності. Разом з тим, під час застосування покарання виключається елемент помсти, а його адекватність спонукає засудженого до каяття і правослухняної поведінки. Висвітлено та класифіковано загальні, кримінально-правові та кримінально-виконавчі функції покарання за його призначення, виконання та відбування. Розкрито зміст пріоритетних функцій покарання: соціально-відновлювальної та запобіжної. Доведено необхідність обмеження кримінальної репресії шляхом зменшення карального змісту покарання. Обгрунтовано напрями щодо вдосконалення застосування кримінального покарання на стадії його призначення. Розглянуто альтернативні заходи впливу на засуджених і можливості їх використання в Україні. Запропоновано розширити застосування штрафу, примусового відшкодування шкоди, громадських і виправних робіт, а також інших заходів кримінально-правового характеру, не пов'язаних з позбавленням волі. Сформульовано відповідні наукові пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінального та кримінально-виконавчого законодавств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)021
Шифр НБУВ: РА378042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Богатирьова О.І. 
Кримінально-виконавча інспекція як суб'єкт виконання покарань: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.І. Богатирьова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поняття, завдання, функції та повноваження кримінально-виконавчої інспекції. Вивчено правовий статус персоналу даної інспекції. Узагальнено кримінально-виконавчу характеристику покарань, які виконує кримінально-виконавча інспекція. На підставі аналізу законодавства зарубіжних країн стосовно діяльності служб пробації обгрунтовано необхідність упровадження в діяльність кримінально-виконавчої інспекції пробаційних форм роботи з засудженими. Проаналізовано взаємодію кримінально-виконавчої інспекції з державними та недержавними органами й організаціями щодо виконання покарань. Розглянуто законодавчу та галузеву нормативно-правову базу щодо контролю кримінально-виконавчої інспекції за особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання. Наведено пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правового забезпечення виконання даною інспекцією покарань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)190.1 +
Шифр НБУВ: РА363897

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Царюк С.В. 
Кримінально-виконавча характеристика засудених, які відбувають покарання у виправних колоніях максимального рівня безпеки: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Царюк ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження змістового наповнення поняття кримінально-виконавчої характеристики, визначено її місце у структурі основних засобів виправлення та ресоціалізації у виправних колоніях максимального рівня безпеки. Проаналізовано процес зародження та становлення кримінально-виконавчої характеристики засуджених, визначено її функції та структуру. Сформовано наукове уявлення про перебіг процесу виконання та відбування покарання у виправних колоніях даного виду. Наведено кримінально-виконавчу характеристику засуджених, які відбувають покарання у цих колоніях, запропоновано впровадити окремі елементи прогресивної системи відбування покарання засудженими до довічного позбавлення волі. Розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінально-виконавчого законодавства України, галузевих нормативно-правових актів, а також рекомендації щодо практичного застосування кримінально-виконавчої характеристики персоналом виправної колонії максимального рівня безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)02 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА362529

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Селезньов М.О. 
Кримінально-виконавча характеристика покарання у виді виправних робіт: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / М.О. Селезньов ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено кримінально-виконавчу характеристику у структурі правового регулювання виконання та відбування покарання у виді виправних робіт. Визначено суб'єкти виконання даного виду покарання, проведено грунтовий порівняльний аналіз виконання покарання у виді виправних робіт у зарубіжних країнах. Розкрито права й обов'язки засуджених до покарання у виді виправних робіт, визначено порядок застосування засобів виправлення та ресоціалізації до засуджених, розкрито шляхи удосконалення нормативно-правових актів у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)022.9 + Х884.9(4УКР)023
Шифр НБУВ: РА371701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гуцуляк М.Я. 
Кримінально-виконавча характеристика покарання у виді громадських робіт: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.Я. Гуцуляк ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено становлення та розвиток виконання та відбування покарання у виді громадських робіт у контексті кримінально-виконавчої та кримінально-правової характеристики, сучасний стан виконання і відбування зазначеного виду покарання, наведено пропозиції щодо його удосконалення. Розглянуто кримінально-виконавчу характеристику покарання у виді громадських робіт, визначено кримінально-виконавчу інспекцію як суб'єкт виконання цього виду покарання, показано її взаємодію з державними органами та громадськістю. Наведено результати порівняльного аналізу зарубіжного досвіду організації виконання покарання у виді громадських робіт, розкрито права та обов'язки засуджених до покарання у виді громадських робіт, визначено порядок застосування до них засобів виправлення і ресоціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)023 + Х884.9(4УКР)19
Шифр НБУВ: РА371453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського