Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (156)Реферативна база даних (920)Книжкові видання та компакт-диски (229)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=СВОЇМИ$<.>+<.>K=РУКАМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 115
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гощинський В.Б. 
Антимікробні розсмоктувальні полімерні матеріали в плановій та ургентній абдомінальній хірургії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.Б. Гощинський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Вивчені фізико-механічні властивості нового антибактеріального шовного розсмоктувального матеріалу. Апробація антимікробних полімерних розсмоктувальних матеріалів (ниток та плівок ЕСБАГ, ЕСБАДХ) в плановій та ургентній абдомінальній хірургії проведена на 545 хворих різного віку та статі. Антимікробні розсмоктувальні полімерні матеріали використані при чистих, умовно-чистих та бактеріально забруднених оперативних втручаннях. Контрольною групою були 310 хворих, яким були виконані аналогічні оперативні втручання, але з використанням нерозсмоктувального шовного матеріалу. Аналіз даних експериментальних досліджень показав, що антимікробний розсмоктувальний матеріал за своїми фізико-механічними властивостями відповідає вимогам, які ставляться до розсмоктувального шовного матеріалу, мають мінімальні капілярні властивості, відсутній ефект "гноту", мають антибактеріальну дію на основні збудники хірургічної інфекції. При формуванні кишкових анастомозів антибактеріальними розсмоктувальними нитками, міцність останніх збільшується в 1,5 рази. Завдяки антибактеріальному розсмоктувальному шовному матеріалу регенеративні процеси в зоні анастомозів випереджають такі ж самі, в анастомозах, сформованих капроновою ниткою та розсмоктувальною ниткою Капромед, і наближаються до асептичного. Розсмоктування ниток наступає на 210 добу після операції. Порівняльний аналіз післяопераційних ускладнень в основній та контрольній групі показав, що завдяки використанню антибактеріальних полімерних розсмоктувальних матеріалів вдалось зменшити кількість гнійнозапальних ускладнень в 4,7 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4с03

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Васильєв Д.В. 
Потенціалактивовані калієві струми нейронів спінальних гангліїв та гіпокампу щурів: онтогенез і роль у гальмівній синаптичній передачі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Д.В. Васильєв ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню властивостей потенціалкерованих калієвих струмів нейрональних мембран спінальних гангліїв та гіпокампу щурів під час раннього постнатального розвитку. Результати проведених досліджень показали, що потенціалкеровані калієві струми А-, DR- та К- типу соматичної мембрани нейронів спінальних гангліїв за своїми кінетичними, стаціонарними та фармакологічними параметрами не відрізняються суттєвим образом від відповідних калієвих струмів нейронів гіпокампу. Встановлено, що середні щільності А- і DR- струмів соматичної мембрани нейронів спінальних гангліїв збільшуються впродовж перших п'яти днів постнатального розвитку, в той час як щільність К-струму зменшується за той же період, і не змінюються у наступні десять днів. Показано, що в умовах відсутності потенціалу дії (в розчині, що містить ТТХ) зміна калієвої провідності мембрани гальмівної синаптичної терміналі (під впливом тетраетіламонію або 4-амінопіридину) призводить до збільшення середньої амплітуди постсинаптичної відповіді при незмінних параметрах зовнішньоклітинної стимуляції. Проведений квантовий аналіз показав, що зміна постсинаптичної відповіді під впливом блокаторів калієвих каналів відбувається за рахунок збільшення квантового вмісту викиду медіатору з окремої синаптичної терміналі при незмінній величині одного кванта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.142 спінальні ганглії

Рубрики:

      
3.

Бородін М.О. 
Задачі з вільними границями для еліптичних та параболічних рівнянь: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / М.О. Бородін ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням класичної розв'язності в цілому за часом багатовимірних стаціонарних та нестаціонарних задач із вільними границями. Такі задачі являють собою математичні моделі процесів, характерною особливістю яких є наявність різних за своїми характеристиками фаз, відокремлених вільною (невідомою) границею. Запропоновано новий метод, за допомогою якого вдалося довести існування глобальних класичних розв'язків для цілої низки відомих задач із вільними границями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626-3,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Грегірчак Н.М. 
Розробка та впровадження способу одержання нейстонних біопрепаратів за допомогою флотації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Н.М. Грегірчак ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки способу одержання і застосування біотехнології нейстонних біопрепаратів. Основою таких біопрепаратів є клітини з підвищеною гідрофобністю поверхні. Ця властивість дозволяє клітинам концентруватися в поверхневому шарі води та інтенсифікувати її очищення. Розроблено новий флотаційний метод селекції клітин бактерій з підвищеними гідрофобними властивостями. Флотація дозволяє відбирати фракції клітин, які відрізняються за своїми морфологічними та біохімічними властивостями. Запропоновано використання нейстонного препарату на основі Bacillus spp. з широким спектром антимікробної активності для обеззараження поверхневого шару води. Нейстонну форму Bacillus megaterium 1БД доцільно використовувати для очищення води від нафтових забруднень. Застосування такого біопрепарату в природних умовах показало значне збільшення біоочищення води від забруднення нафтопродуктами і дозволило зменшити суму збитку, завданого навколишньому середовищу, в 40 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871,022 + Д220,8

Рубрики:

      
5.

Молодик В.В. 
Кримінологічні та кримінально-правові аспекти відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Молодик ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним і прикладним проблемам протидії податковій злочинності. Визначено місце податкових злочинів у структурі економічної злочинності з властивими їм особливими ознаками, подано їх кримінологічну характеристику. Досліджено вплив чинників соціального середовища на динаміку і структуру податкових злочинів. Наведено кримінологічну характеристику особи податкового злочинця. Обгрунтовано необхідність активізації застосування кримінально-правових засобів боротьби з правопорушеннями у сфері оподаткування. Це дозволяє значно збільшити ефективність і дієвість заходів, що вживаються в умовах, коли приховування прибутків від оподаткування стає основним засобом здійснення "тіньової" та деякою мірою легальної економічної діяльності, тоді як застосування дисциплінарного, адміністративного або матеріального видів юридичної відповідальності не досягає своєї мети. Розкрито кримінально-правове поняття "умисне ухилення від сплати податків". Запропоновано встановити кримінальну відповідальність за несплату податків або неповну їх сплату, у випадку, коли ці дії пов'язані з недбалим чи несумлінним ставленням посадової особи платника податків - юридичної особи або громадянина, який займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, до виконання покладених на них функцій. Розроблено пропозиції щодо удосконалення ст. 148-2 КК України: доповнити її частиною четвертою, яка б передбачала звільнення від кримінальної відповідальності особи, що вперше вчинила умисне або необережне ухилення від сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів, якщо ця особа сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала держа ві завдані своїми діями збитки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА307931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Тушницький І.Я. 
Кільця і гратки з локально визначеними скрутами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / І.Я. Тушницький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню кілець і граток з локально визначеними скрутами. Знайдено необхідні і достатні умови, яким повинно задовольняти кільце, для того, щоб всі скрути і напередскрути в категорії модулів над цим кільцем однозначно визначались своїми локалізаціями відносно всіх максимальних ідеалів кільця. Знайдено необхідні і достатні умови того, щоб гратка була граткою з локально визначеними скрутами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.55,022 + В152.6,022

Рубрики:

      
7.

Коваленко Т.А. 
Цитогенетична та морфофункціональна характеристика ооцитів людини у зв'язку з їх заплідненням Iin vitro/I (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Т.А. Коваленко ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.13с13

      
8.

Аксіментьєва О.І. 
Фізико-хімічні закономірності одержання та властивості електропровідних полімерів у тонкому шарі: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.І. Аксіментьєва ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 35 с. — укp.

Наведено результати дослідження фізико-хімічних закономірностей електросинтезу, структури, електрохімічних, магнітних, оптичних властивостей та стабільності спряжених полімерів на основі ненасичених сполук та аренів різних типів (поліацетилену, поліфенілацетилену, поліпарафенілену, поліаніліну та його кополіметрів з нафтиламіносульфокислотами, поліамінофенолів, металополімернихкомпозитів). Для мономерів різних класів встановлено механізм електроініціювання та закономірності полімеризації у тонкому шарі, вплив умов електросинтезу, допування та термічної дії на провідність та структуру спряжених полімерів, їх магнітні та оптичні властивості. Запропоновано ефективні методи підвищення термостабільності полімерів шляхом їх електрохімічної модифікації у процесі одержання. Вивченно процеси переносу заряду через тонкі шари поліамінофенолів, поліаніліну, поліацетилену, поліпарафенілену та його піролізованих матриць у органічних та неорганічних середовищах. Запропоновано нові матеріали для хімічних джерел струму та розроблено магній-, цинк-полімерні елементи живлення, які за своїми характеристиками перевищують відомі промислові аналоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г72-27 + Л71-106.3
Шифр НБУВ: РА309286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Плевінскіс П.В. 
Участь судового медика у відтворенні обстановки і обставин події: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / П.В. Плевінскіс ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено матеріали кримінальних справ за фактами вбивств і спричинень тілесних ушкоджень, які супроводжувалися смертю потерпілих. Проаналізовано обставини та механізм спричинення ушкоджень, що були встановлені під час проведення відтворення обставин події з метою перевірки та уточнення показань звинувачених та свідків, як за участю, так і без участі судового медика. Підтверджено необхідність і ефективність участі судового медика в проведенні означеної слідчої дії, розроблено її методику у відтворенні обстановки та обставин події (в основному в рамках перевірки і уточнення показань на місці) у випадках ушкоджень тупими, твердими та гострими предметами, задушення петлею та руками, падіння з висоти і на площині, вогнепальних ушкоджень. Встановлено, що застосування цієї методики дозволяє виявити та зафіксувати в протоколах слідчої дії додаткові ознаки, що характеризують обставини та механізм спричинення ушкоджень. Інші ознаки встановлювались значно частіше, що сприяло підвищенню ефективності запровадження слідчої дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.43
Шифр НБУВ: РА308476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Арамєдова А.І. 
Психологічні особливості оцінки жінками, хворими на параноїдну шизофренію, відносин зі своїми дітьми: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / А.І. Арамєдова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Поглиблено уявлення про значення та роль матері у сім'ї, зокрема, у житті її дитини; про взаємовідносини психічно хворої жінки зі своїми дітьми та з іншими членами сім'ї, сприйняття себе та оцінку своєї ролі у системі сімейних відносин. Виявлено особливості впливу порушень в емоційній сфері на оцінку жінками відносин з власними дітьми, їх сприйняття реальної моделі сім'ї та тієї, якій віддається перевага. Визначено фактори, які складають основу подібної оцінки. Незважаючи на відсутність психотичної симптоматики, виявлено ознаки дисоціації в емоційній сфері у стадії ремісії. Проведено порівняльний аналіз материнсько-дитячих відносин у сім'ях психічно хворих і психічно здорових жінок. Досліджено відсутність зв'язку оцінки сімейного функціонування з фактором проживання жінки у власній сім'ї або сім'ї своєї дорослої дитини. Чинник тривалості захворювання не є статистично значущим в процесі визначення психічно хворими жінками особливостей власного сімейного оточення. Виявлено збережені компоненти психічної діяльності, особистісні характеристики, здібності та схильності у сімейних відносинах, формування в них уявлення про свою хворобу. Проаналізовано прихильності та переваги, що дозволили значно підвищити ефективність лікування, скоротити інтенсивність рецидивів захворювання, оптимізувати психокорекційні заходи діяння, знизити негативний вплив психозу матері на членів її родини та на її дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-354
Шифр НБУВ: РА311815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Шипович М.А. 
Літературно-мистецька інтелігенція України у 1920-і роки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Шипович ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми еволюції літературно-мистецької інтелігенції України як соціокультурного феномена за умов щойно встановленого більшовицького режиму. Вперше комплексно розглянуто соціальний портрет даної суспільної верстви, динаміку її взаємовідносин із владою, вплив політики українізації на зростання національної самосвідомості українських митців та формування самобутньої генерації творців українського духовного відродження 1920-х років, основні напрямки та форми громадсько-культурної діяльності літературно-мистецької інтелігенції в даний період. Зроблено висновок: літературно-мистецька інтелігенція України у 1920-ті роки являла собою складний та суперечливий соціокультурний організм, який функціонував за своїми власними внутрішніми та зовнішніми законами, притаманними суспільству в цілому. Головною ознакою даної соціальної верстви було збереження паростків національно-демократичної думки, що сприяло національно-культурному відродженню України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-293 + Ш5(4УКР)6-3,3 + Щ03(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА308669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шатова І.М. 
М.Кузмін та російський емоціоналізм 1920-х років (проблема подолання кризи мистецтва): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.М. Шатова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто відображення в творчості М.Кузміна та російських емоціоналістів тих сучасних ідей, поглядів, які становлять філософсько-естетичну концепцію М.О.Бердяєва "кризи мистецтва". Досліджено можливість вирішення емоціоналістами проблеми подолання кризи мистецтва. На матеріалі художньої та критичної творчості Кузміна й емоціоналістів, їх теоретичних робіт періоду емоціоналізму (1922 - 1925 рр.) і попередніх років, розглянуто естетичну платформу емоціоналізму, яка протистоїть автоматизованому життю та механізованому, бездушному, формальному мистецтву (футуризму, кубізму тощо), що призвело до кризи класичної естетики. Кузмін та емоціоналісти не тільки оголосили "похід проти формалістики", але протиставили їй свою "азбуку мистецтва", сформулювали основні положення художньої ідеології, підтверджені їх творчістю, перерахували основні та вічні атрибути справжнього мистецтва. Крім цього, своїми художніми шуканнями та положеннями емоціоналізму Кузьмін та емоціоналісти окреслили вихід із духовного тупика мистецтва "старого Заходу", указали на хвилю нового мистецтва, поширену в Росії, Німеччині, Америці, визначили його основну характеристику (прагнення до "високої елементарності") та дали йому ім'я - емоціоналізм. Внаслідок проведеного дослідження кардинально переглянуто погляд на російський емоціоналізм як на явище, що не сфрмувалося, випадкове, незначне, позбавлене цілісності, яке відображає естетичні погляди одного тільки його лідера - М.Кузміна та безперспективне для наступних етапів історії літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-328.88 + Ш5(4РОС)6-4 Кузмін М.О.42 + Ю812.283 + Ю812.452.1
Шифр НБУВ: РА312218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Ярковий В.В. 
Обгрунтування застосування кальційтермічного цирконію в стоматологічній імплантології (експериментально-клінічні дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Ярковий ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 15 с.: рис. — укp.

Досліджено питання підвищення якості протезування шляхом упровадження у клініку стоматологічної імплантології імплантатів із кальційтермічного цирконію (КТЦ). Встановлено, що КТЦ за своїми фізико-механічними, токсикологічними, антибактеріальними властивостями має переваги над титаном ВТ-1-00. Розроблено та впроваджено у практику діагностичний комплекс для визначення функціонального стану пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА313391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Куценко О.Д. 
Діяльнісно-структурний потенціал трансформаційного процесу: до розробки концепції класоутворення: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.01 / О.Д. Куценко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Розкрито специфіку соціальної трансформації сучасного українського суспільства крізь призму процесу класоутворення як важливого аспекту накопичення та виявлення діяльнісно-структурних потенціалів соціального простору. Здійснено спробу теоретичного синтезу ідей синергетики, діяльнісного та структурного підходів у соціології. Доведено, що розуміння трансформаційного процесу можна досягти завдяки вивченню кооперативних ефектів соціальних дій, в яких здійснюється постійне становлення соціальних сил суспільства, що акумулюються в процесі класоутворення. Процес соціальної трансформації проаналізовано як прояв самоорганізації в суспільстві, в якому самоутворюються, накопичуються та відновлюються діяльнісно-структурні потенціали, що їх втілюють та своїми практиками структурують соціальний простір. Уперше у вітчизняній соціології розроблено багаторівневу діяльнісно-структурну концепцію класоутворення, проведено емпіричну апробацію її елементів у дослідженні трансформації українського суспільства. З використанням наведеної концепції проведено аналіз емпіричного матеріалу, визначено провідні тенденції трансформаційного процесу в сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.93 + С5*422
Шифр НБУВ: РА315419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Яремко М.О. 
Вдосконалення швидкісно-силових якостей в ударних прийомах кікбоксерів на етапі попередньої базової підготовки: Автореф. дис... канд. фіз. наук: 24.00.01 / М.О. Яремко ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Львів, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено арсенал ударних прийомів, які застосовуються у змагальних поєдинках кікбоксерів. Визначено види ударних прийомів (поодиноких ударів руками і ногами та сполучень ударів), які частіше застосовуються у змагальних поєдинках кікбоксерів. Досліджено силові та часові показники цих ударних прийомів під час настанов "швидко" та "сильно" у кваліфікованих спортсменів та у кікбоксерів масових розрядів. Проаналізовано структуру статистичних взаємозв'язків між силовими та часовими показниками ударних прийомів у ході настанов "швидко" та "сильно". На підставі результатів досліджень розроблено методику вдосконалення швидкісно-силових якостей в ударних прийомах кікбоксерів. Експериментально доведено ефективність застосування запропонованої методики на етапі попередньої базової підготовки кікбоксерів масових розрядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.135.151-1
Шифр НБУВ: РА315938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Романець Н.І. 
Конструкції малого синтаксису в сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Н.І. Романець ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 c. — укp.

Проаналізовано роль малого синтаксису в організації та здійсненні процесу спілкування. Введено поняття синтаксичної конструкції для малого синтаксису, яке реалізується в широкому спектрі будь-яких граматично та семантично зв'язаних груп слів. Сурядні ряди інтерпретуються як синтаксичні конструкції через їх понятійну об'ємність. Висвітлено типологічну класифікацію конструкцій малого синтаксису, що інтерпретуються як самостійні синтаксичні одиниці, самодостатні за своїми структурними та функціональними параметрами, не регламентованими ні реченням як комунікативною одиницею, ні словом як одиницею номінативною. Визначено сферу функціонування конструкцій малого синтаксису в самостійній позиції, що виводить їх у ранг комунікативно значущих компонентів мовної реальності. Синтаксична конструкція виконує за певних умов комунікативну функцію та інколи виступає як переважний та єдиний засіб спілкування. Сфера функціонування різних типів синтаксичних конструкцій дуже широка і різноманітна - від назв закладів, вузів, комплексів до рекламних слоганів. Мобільність, об'ємність, змістовність синтаксичної конструкції забезпечують їй статус оперативної ланки малого синтаксису і висвітлюють її суттєву і незалежну роль в процесі комунікації, що обумовлює логічність виділення малого синтаксису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-22
Шифр НБУВ: РА320290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Коба С.С. 
Управління державним боргом України (регулювання діяльності із здійснення запозичень): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.С. Коба ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено причини здійснення урядових запозичень, їх функції та переваги, показано необхідність розробки стратегії управління державними запозиченнями, орієнтованої на структурне реформування економіки України. Проаналізовано ситуацію стосовно зовнішніх запозичень, яка склалася в країнах, що розвиваються, визначено схожі помилки, які призвели до оголошення дефолту за їх фінансовими зобов'язаннями. Використано математичну модель як методологічну основу для аналізу спроможності країни-дебітора розраховуватися за своїми забов'язаннями. Розглянуто структуру державного боргу України, з'ясовано тенденції його зростання. Запропоновано механізми зменшення боргового навантаження. Наведено рекомендації стосовно вдосконалення правового, макроекономічного та інституціонального регулювання діяльності в напрямку здійснення державних запозичень з метою запобігання борговій кризі в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.61-21
Шифр НБУВ: РА317598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Охріменко О.В. 
Розробка ресурсозберігаючої технології шліхтування бавовняної пряжі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / О.В. Охріменко ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 18 с. — укp.

Модифікація природного крохмалю гідроксидом натрію та використання інтенсивного механічного перемішування крохмального клейстеру дозволяє отримати високий ступінь розщеплення крохмалю в шліхті. Запропоновано низькотемпературний механо-хімічний спосіб приготування крохмальної шліхти. Встановлено, що введення в крохмальну шліхту неіоногенних поверхнево-активних речовин дозволяє підвищити адгезію шліхти щодо бавовняних волокон і поліпшити якість ошліхтованої пряжі. З'ясовано, що пряжа, ошліхтована "холодною шліхтою", за своїми фізико-механічними властивостями не поступається пряжі, ошліхтованій звичним способом, а за еластичністю перевершує її.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.401.3
Шифр НБУВ: РА319348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Булгаков В.А. 
Концептуальні засади визначення геополітичних пріоритетів України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.А. Булгаков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Поглиблено аналіз базових елементів понятійно-категоріального апарату геополітики. Доведено, що він включає складові: геополітичний та життєвий простір, а також геополітичні інтереси, конфлікти, ідеї, геополітичну реальність, ситуацію, свідомість, національний інтерес, глобалізацію. Розвинуто трактування геополітики як науки, що визначає взаєморозв'язок політичних рішень та захисту національних інтересів та плацентарно-географічного становища країни. Обгрунтовано, що в сучасному геополітичному пізнанні можна виділити дві протилежні концептуальні системи. Одна з них розглядає геополітику як процес, тобто історично (концепції еволюції цивілізацій, балансу сил, євроазійство), інша - логічно ( концепції моно-, дво-, багатополюсного світу). Зазначено, що формування третьої концептуальної системи геополітики, яка б органічно поєднувала обидва підходи, є основною та найбільш перспективною тенденцією розвитку сучасного геополітичного пізнання. Виявлено нові аспекти ролі національного (державного), а в загальному вигляді геополітичного інтересу в реалізації конкретної геополітики, коли основною проблемою геополітичного пізнання та практики є саме проблема генези та подальшого розвитку вказаного інтересу, його трансформації у геополітичні доктрини та практичну геополітику. Виділено та проаналізовано еволюційну модель самоорганізації сучасного геополітичного вибору України, суть якої полягає в множинності систем динамічної рівноваги взаємин України зі своїми геополітичними партнерами. Вдосконалено концепцію геополітичних пріоритетів України, яка грунтується на принципах визначальності національних інтересів держави та потреби забезпечення прав і свобод громадян. Системно проаналізовно труднощі геополітичної орієнтації та відповідного вибору України, пов'язані з внутрішнім і зовнішніми чинниками. Встановлено, що історичний аналіз методів вирішення геополітичних проблем виявляє загальну тенденцію до їх динамізації: від військових до політичних (дипломатичних) і, надалі, соціальних. Дійсне вирішення даних проблем знаходиться не у військовій або дипломатичній, а, перш за все, у соціальній площині. За такого підходу можливо дійсне поєднання історичного та логічного підходів до вирішення головної проблеми геополітичного пізнання та практики, побудова адекватної, цілісної геополітичної картини світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф014 + Ф014
Шифр НБУВ: РА322334

Рубрики:

      
20.

Дубович Т.О. 
Будова атеосклеротично зміненої аорти при аневризмі її черевної частини та синдромі Леріша: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Т.О. Дубович ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вперше проведено порівняльний аналіз будови стінки аорти та vasa vasorum аорти у випадку неускладненого атеросклерозу, аневризму черевної частини аорти (АЧЧА) та синдрому Леріша (СЛ). Вперше доведено, що у разі АЧЧА та СЛ відбуваються виражені типові дистрофічні зміни в усіх відділах стінки аорти, незалежно від наявності атеросклеротичних бляшок. Встановлено, що у випадку АЧЧА неоангіогенез супроводжується глибоким проникненням капілярів у середню оболонку стінки аорти, утворенням характерних щілинних і синусоїдних мікросудин; спостерігається утворення кіст у результаті деградації гладком'язових клітин та еластичних волокон. Досліджено, що у випадку переважають атрофічні зміни у середній оболонці, а у разі СЛ - потовщення внутрішньої оболонки стінки аорти у результаті розвитку м'язово-еластичної гіперплазії. Вперше з'ясовано, що в основі морфогенезу АЧЧА та СЛ лежать обумовлені хронічною гіпоксією відмінні від атеросклерозу різні за своїми проявами та локалізацією дистрофічні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036-4 + Р410.212.041-4 +
Шифр НБУВ: РА322498

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського