Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (192)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕЙСМІЧНА$<.>+<.>K=УРАЗЛИВОСТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Понеділко О. В. 
Державна політика реформування банківської сфери в умовах макроекономічної стабілізації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. В. Понеділко ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено базові поняття та визначено фінансову складову в принципах групування підходів до макроекономічної стабілізації. Визначено роль держави в реформуванні банківської сфери за умов макроекономічної стабілізації. Узагальнено проблеми державної стабілізаційної політки в Україні та виявлено їх взаємозв'язок з фінансовою сферою. Проаналізовано вплив стабілізаційних програм і макроекономічних умов на розвиток банківської системи. Проведено аналіз існуючих стратегій розвитку та реформування банківської системи. Розроблено напрями удосконалення існуючих стратегій розвитку та реформування банківської сфери. Сформульовано вимоги до державної політики реформування банківської системи з урахуванням існуючих макроекономічних умов. Визначено підходи щодо визначення ступеня уразливості фінансової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-183
Шифр НБУВ: РА375552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Козубський В.О. 
Інформаційна безпека держави: Кримський регіон: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.О. Козубський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему інформаційної уразливості держави на прикладі кримського регіону у контексті геополітичного положення півдня України з урахуванням його багатонаціонального та транзитного статусу у структурі держави. Виявлено та досліджено місце та роль кримського регіону у контексті внутрішньої та зовнішньої політики України. Проведено комплексний аналіз кримської інформаційної складової інформаційного простору держави. Розглянуто питання щодо єдиного інформаційного простору Причорноморського регіону у цілому. Уперше до наукового обігу введено раніше закриті матеріали радянського військово-промислового комплексу і, насамперед, матеріали, взаємопов'язані з дослідженням ближнього космосу у частині спостереження та контролю над інформаційними потоками засобів масових комунікацій. Проведено комплексний аналіз мас-медійного ринку у Криму, виявлено ключові аспекти інформаційного тиску та формування регіональної складової інформаційного простору, зокрема, внутрішні та зовнішні чинники. Розроблено науковий проект Причорноморського Регіонального інформаційного Центру країн-партнерів Організації Чорноморського Економічного співробітництва у контексті національної програми інформатизації та програми конверсії з використанням матеріально-технічної бази Національного центру управління та випробування космічних засобів Національного космічного агенства України, розташованого у Криму. Сформульовано рекомендації для державних установ, що мають розв'язувати проблеми інформаційної безпеки держави та зовнішньої політики України у Причорноморському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Х849(4УКР-6КРМ)04 +
Шифр НБУВ: РА341161

Рубрики:

      
3.

Новоженіна Л.І. 
Клініко-морфологічні та функціональні особливості вперше виявленої виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та обгрунтування методів її лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.І. Новоженіна ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського М-ва охорони здоров'я України. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клініко-ендоскопічних, морфо-функціональних проявів вперше виявленої виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та її лікування з використанням сучасних антисекреторних препаратів, поєднаних з ерадикаційною терапією. Встановлено атиповість та ослаблення маніфестності проявів, домінування синдрому диспепсії над больовим. Доведено, що на підвищення уразливості слизової оболонки гастродуоденальної зони, наявність геморагічного компонента, наростання метаплазії гастроцитів суттєво впливає персистенція, ступінь обсіменіння, розширення ареалу заселення Helicobacter pylori слизової оболонки корпусно-фундального відділу шлунка та дванадцятипалої кишки. Під час виявлення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки встановлено підвищену продукцію соляної кислоти в базальну та стимульовану фази шлункової секреції. Зазначено, що у разі Helicobacter pylori-позитивній формі доцільно вживати антисекреторні препарати, поєднані з потрійною ерадикаційною терапією, а у випадку Helicobacter pylori-негативній - антисекреторні препарати та даларгін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА317565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Язвінська Н.В. 
Конкурентоспроможність українських підприємств на ринках програмного забезпечення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Язвінська ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження теорії та практики управління конкурентоспроможністю підприємств-розробників програмного забезпечення у сучасному бізнес-середовищі. Узагальнено результати наукових досліджень категорії "конкурентоспроможність". Виявлено специфічні риси конкурентоспроможності різних суб'єктів конкуренції. Визначено специфіку конкурентоспроможності високотехнологічного підприємства за умов сучасного ринку. За результатами маркетингового дослідження конкурентоспроможності національного сектору створення програмного забезпечення проведено аналіз розвитку та сучасного стану, а також місця, значення та перспектив на даному ринку зазначених вітчизняних підприємств. Розроблено класифікацію передумов конкурентоспроможності підприємства, визначено чинники та запропоновано методику її аналізу й оцінки, що дозволяє розрахувати рівень конкурентної уразливості певного підприємства, визначити множину його конкурентних переваг і недоліків, сформувати рекомендації щодо посилень конкурентоспроможності та покращення ринкових позицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)391-13 +
Шифр НБУВ: РА341959

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бєлінська І. Д. 
Концепт природи в поезії Вільяма Блейка та Федора Тютчева: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / І. Д. Бєлінська ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто культурний контекст формування концепту природи у В. Блейка і Ф. Тютчева, еволюції концепції природи в європейській філософській думці та відповідної зміни статусу пейзажу в літературно-художній творчості. Описано та проаналізовано концепт природи у В. Блейка, з'ясовано специфіку інтерпретації поетом гностичної доктрини та зумовленої нею драматичної символіки блейкового преромантичного пейзажу, еволюції способів художнього розв'язання лірики природи у В. Блейка. Досліджено процеси формування та зміни концепту природи і в пейзажній ліриці Ф. Тютчева. Встановлено правомірність застосування до його світогляду поняття "пантеїзм", простежено еволюцію поета від наївно-гедоністичного оспівування природи до християнського відчуття її "тимчасовості" й уразливості. Визначено специфіку авторського бачення природи та зміни суб'єктивно-романтичної інтерпретації природи, забезпечення останньої як з арсеналу традиційної культури в процесі подолання класицизму, так і з політично злободенного пошуку сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)5-4 Блейк В. 535 + Ш5(4РОС)5-4 Тютчев Ф. 535
Шифр НБУВ: РА383637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Малицький Д. В. 
Матричний метод та його модифікації в задачах розрахунку хвильового поля землетрусу і параметрів його джерела: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 04.00.22 / Д. В. Малицький ; Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Розроблено підходи щодо визначення поля переміщень на вільній поверхні шаруватого півпростору для близької та далекої зон, коли джерело сейсмічних хвиль є довільно орієнтованою силою та тензором сейсмічного моменту. Запропоновано аналітично-числові підходи щодо визначення компонент тензора сейсмічного моменту, а також використання сингулярного розкладу у випадку погано обумовлених матриць. Показано, що із визначенням сейсмічного тензора, як функції часу, є можливості для оцінки часу, протягом якого відбувається сейсмічна подія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.3 с18
Шифр НБУВ: РА373003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Сляднєв В.О. 
Оцінка впливу уразливості підземних вод на екологічну безпеку Центрального Донбасу в умовах закриття вугільних шахт: Автореф. дис... канд. геол. наук: 21.06.01 / В.О. Сляднєв ; Ін-т геохімії навколиш. середовища НАН та МНС України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виявлено рівень й особливості техногенного навантаження на геологічне середовище (ГС) Центрального Донбасу, зокрема на підземні води на підставі систематизації й узагальнення матеріалів, які характеризують техногенні об'єкти (ТО). Розглянуто методологічні принципи прогнозування уразливості підземних вод (УПВ) районів закриття вугільних шахт (ВШ), визначено цільові параметри природної та техногенної складових УПВ. Розроблено модель оцінки та прогнозування УПВ. Створено базу даних ТО та природних параметрів ГС з використанням ГІС-технологій. Наведено регіональну оцінку УПВ у процесі експлуатації та закриття ВШ на прикладі Донецько-Макіївського та Центрального вуглепромислових районів. Охарактеризовано напрями вдосконалення системи моніторингу ГС за умов закриття ВШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И17-1 +
Шифр НБУВ: РА343032

Рубрики:

      
8.

Кириченко О.О. 
Регулювання міжнародної інвестиційної діяльності в умовах фінансової глобалізації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / О.О. Кириченко ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості участі країн з різними типами економічних систем у міжнародній інвестиційній діяльності. Розроблено економіко-математичну модель кількісної оцінки впливу зовнішньої уразливості національних економік транзитивних країн на їх економічний розвиток, на основі якої розроблено напрями макроекономічного регулювання міжнародної інвестиційної діяльності за умов фінансової глобалізації. Запропоновано удосконалення регулювання Україною міжнародної інвестиційної діяльності за умов фінансової глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА374204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Пустовітенко Б.Г. 
Сейсмічні процеси в Чорноморському регіоні та сейсмічна небезпека Криму: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Б.Г. Пустовітенко ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Суботіна. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Встановлено, що процеси розривоутворення у вогнищах і вогнищевих зонах землетрусів Чорноморського басейну розвиваються у двох і більше напрямках зі швидкостями, які перевищують швидкість поперечних хвиль. Найбільш складні форми розривів і максимальні швидкості розповсюдження відзначено для землетрусів зони Вранча й Кавказу. Зазначено, що перевагу має діагональна орієнтація розривів у вогнищах слабких і сильних землетрусів, а процес руйнування середовища під час землетрусів у Криму відбувається за умов великого макротертя за рахунок шорсткості міжблокових поверхонь. Аномальні значення динамічних параметрів вогнищ мають властивість групування у просторі та часі (в період підготовки найбільш сильних землетрусів). Встановлено високу сейсмічну активність Чорноморської западини (область відсутності гранітного шару), яка раніше вважалась асейсмічною. Землетруси з великими та малими енергіями оконтурюють літосферні блоки різних розмірів. Розглянуто фундаментальну властивість сеймічності: монотонне стягування (міграція) епіцентрів слабких поштовхів до зони майбутнього сильного землетрусу на всіх рівнях ієрархії. Доведено, що процеси формування та розвантаження вогнищевих зон землетрусів Криму та зони Вранча мають як загальні риси просторово-часової впорядкованості, так і відмінності, пов'язані з неоднорідністю середовища та полів напружень у різних частинах регіону та на різних структурних поверхах літосфери. Одержано кількісні характеристики добротності середовища Кримсько-Чорноморського регіону та функції загасання детермінованих і нерегулярних (кода) сеймічних хвиль. Запропоновано нову енергетичну та магнітудну класифікацію місцевих і близьких землетрусів Чорноморського регіону за записами широкосмугової та короткоперіодної апаратури на станціях Криму. Це дозволяє однаково та без пропусків параметризувати всі землетруси за величиною їх енергії. Проведено кількісну оцінку сейсмічної небезпеки Криму з використанням нових експериментальних даних і закономірностей за вогнищевою сеймічністю та сейсмотектонікою регіону на базі нової методології та програмних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.122 + Д217(45УКР7-6КРМ)9 +
Шифр НБУВ: РА322928

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Сафронов О.М. 
Сейсмотектонічні умови і сейсмічна небезпека платформної частини України (для цілей розміщення об'єктів атомної енергетики): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / О.М. Сафронов ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Проаналізовано та систематизовано існуючі підходи до виділення сейсмогенеруючих зон та оцінено сейсмічну небезпеку за умов древніх платформ. Значну увагу приділено виявленню взаємозв'язків між сейсмічністю та конкретним типом геологічних структур древніх платформ, а також підбору геолого-географічних і сейсмологічних даних для виділення сейсмогенеруючих зон платформної частини України, оцінці сейсмічної небезпеки майданчиків особливо важливих об'єктів. Розроблено методичні рекомендації для побудови карт сейсмічного районування. Завдяки порівняльному сейсмотектонічному аналізу одержано фундаментальні закономірності прояву сейсмічності за 7-ма древніми платформами, з'ясовано їх залежність від конкретних геолого-геофізичних характеристик основних типів структур древніх платформ та розроблено методику оцінки сейсмічної небезпеки. Запропоновано методику оцінки сеймічної небезпеки площадок АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217(45УКР)9 +
Шифр НБУВ: РА338818

Рубрики:

      
11.

Григоровський П. Є. 
Методологічні основи формування організаційно-технологічних рішень інструментальних вимірювань при зведенні та експлуатації будівель і споруд / П. Є. Григоровський. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота містить теоретичні положення та практичні рекомендації з методології формування організаційно-технологічних рішень інструментальних вимірювань при зведенні та експлуатації будівель і споруд. Розроблені методологічні основи являють собою розвиток нового напрямку в проектуванні, зведенні та експлуатації будівель і споруд, дозволяють використовувати запропоновані організаційно-технологічні рішення протягом їх життєвого циклу. На підставі створеної структури оптимізації параметричних характеристик вимірювальних робіт виявлено специфічні особливості процесів визначення параметрів експлуатаційної придатності будівель і споруд шляхом інструментальних вимірювань, які впливають на вибір організаційно-технологічних рішень. Систематизовано техногенні та природні фактори, що впливають на показники їх ефективності, досліджено параметри організаційно-технологічних рішень у залежності від впливу факторів, що досліджувалися. Розроблено моделюючі алгоритми оптимізаційних рішень комплексного процесу визначення параметрів будівель, споруд інструментальними методами, методики обґрунтування трудовитрат та тривалості вимірювальних робіт, визначення обсягів спостережень та періодичності їх проведення з урахуванням критерію уразливості. Теоретично обґрунтовано способи виконання вимірювальних робіт. Реалізація результатів моделювання розповсюджується на більшість практичних завдань забезпечення експлуатаційної придатності, скорочення строків будівництва та подовження терміну експлуатації будівель і споруд на всіх етапах життєвого циклу шляхом реалізації ефективних організаційно-технологічних рішень, розроблених на підставі необхідної та достатньої інформації, отриманої методами інструментальних вимірювань. Результати досліджень впроваджено в діяльність проектно-будівельних організацій і в навчальний процес вищих навчальних закладів.^UScientific proposals are formulated and substantiated which, in aggregate, can be defined as a theoretical generalization and a new solution to a topical scientific and applied problem of creation of the methodological basis of generating process control and management solutions for instrumental measurements in erecting and usage of buildings and structures. Specific features of the processes of determining the parameters impacting the choice of process control and management solutions are revealed, industrial and natural factors impacting the indicators of the measuring works effectiveness are systematized. The parameters of process control and management solutions are researched depending on the impact of the researched factors; modeling algorithms of optimal solutions of the integrated process of defining parameters of buildings and construction by the instrumental methods are developed; methods of validating labor and duration of measuring works and determining the volume of observations and their periodicity with due consideration of the vulnerability criterion are developed; the techniques of measuring works are theorized. A general research methodology is developed and validated, the essence of the theory and the methodological principles of determining parameters of buildings and construction by instrumental methods are disclosed. The consistency of the impact of technology and organization of measurements on the duration of the technological processes of construction of objects and on their operational suitability throughout their whole life cycle is studied. A strategy for planning the operation of measuring systems for failure prediction depending on the actual state of the objects is proposed, which considers not the operation experience of similar systems and statistical data, but the methodological link between the accuracy and periodicity of instrumental measurements. The scientific results have been used by engineering, construction and investment companies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Амашукелі Т. А. 
Структура літосфери південно-західної окраїни Східноєвропейської платформи за новітніми профілями ГСЗ / Т. А. Амашукелі. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота виконана з метою дослідження структури літосфери південно-західної окраїни Східноєвропейської платформи на основі експериментальних сейсмічних даних отриманих методом глибинного сейсмічного зондування по профілю RomUkrSeis. З використанням узагальненого геологічного розрізу на основі геолого-геофізичної інформації про структуру верхніх шарів земної кори в районі профілю побудовано швидкісну та інтерпретаційну моделі за профілем RomUkrSeis.На швидкісній моделі за профілем RomUkrSeis на окраїні СЄП виявлено двошаровий осадовий прогин: верхній шар до глибини 5 км зі швидкостями повздовжніх хвиль до ~ 4,9 км/с представляє Карпатську покривно-насувну споруду, нижній – до глибини 15 км зі швидкостями ~ 5,35 км/с відповідає палеозой-мезозойським відкладам. Схожі осадові прогини, але з різною шириною та глибиною спостерігаються і на інших профілях ГСЗ, які перетинають південно-західну окраїну СЄП. Вперше на швидкісній моделі по профілю RomUkrSeis виявлено зони знижених швидкостей поширення повздовжніх хвиль (6,2–6,3 км/с на глибині від 10 до 40 км), які спостерігаються під осадовим прогином на всю потужність кори на окраїні СЄП. Підтверджено, що для швидкісних моделей за профілями ГСЗ, які перетинають окраїну СЄП, характерні наступні спільні риси: наявність осадових прогинів на окраїні платформи; зміна потужності кори на окраїні платформи; складний рельєф Мохо. Крім спільних рис за профілем RomUkrSeis виявлено наявність кільової структури на границі Мохо, яка розділяє кору різної потужності.Ключові слова: літосфера, земна кора, мантія, Східноєвропейська платформа, профіль глибинного сейсмічного зондування, сейсмічна швидкість.^UThe thesis is performed to obtain the deep structure of the lithosphere of the south-western margin of the Eastern European Platform on the basis of experimental seismic data obtained from wide-angle reflection and refraction RomUkrSeis profile. The results, based on techniques of controlled-source WARR seismic data acquisition and interpretation, add new constraints to the existing geophysical data set of the area and have contributed to a better understanding of the structure of the lithosphere of the south-western margin of EEP. The seismic data modelling was done by trial-and-error using the 2-D ray-tracing SEIS83 package with the graphical user interfaces MODEL and ZPLOT. P-wave velocity model was prepared using existing geological and geophysical information about the structure of the uppermost crust. According to velocity model was prepared the interpretation model of the RomUkrSeis profile.The most striking element of the velocity model along the profile on the margin of the EEP is a sedimentary basin consisting of two velocity layers: the upper layer – 5 km deep with P-wave velocities of ~ 4.9 km/s takes part in the Carpathian orogeny; the underlying layer – 15 km deep with P-wave velocities of ~ 5.35 km/s represents Paleozoic-Mesozoic sediments; this sedimentary basin has a width of ~ 40 km and dips at about 40 degrees to the southwest. Similar sedimentary basins, but with different width and depth, are observed on other WARR profiles, which cross the south-western margin of the EEP. The deep nature of the Fore-Carpathian Fault (the most pronounced fault of the south-western margin of the EEP) is substantiated on the RomUkrSeis and PANCAKE profiles and its spatial connection with the structure of the Moho is established.The south-western margin of the EEP on the RomUkrSeis velocity profile exhibits reduced P-wave velocities (from 6.2 to 6.3 km/s at a depth of 10 to 40 km), which are observed under the sedimentary basin at the all thickness of the crust. At km 360, Vp 6.3 km/s, occurs immediately above the Moho. The 6.20 km/s isoline is also significantly deepened on south-western margin of the EEP. Such reduced P-wave velocities and changes of geophysical fields in this area may indicate that the crystalline crust has been extended here.The geometry of the Moho within south-western margin of the EEP of the profile is profoundly variable, displaying a narrow keel dipping northeast on its southwestern side and almost vertical on its northeastern side. The maximum Moho depth at the apex of this keel is about 50 km and is the greatest Moho depth observed along the RomUkrSeis profile as a whole. The keel structure on the Moho (up to a depth of 50 km) in the area between the Inner and Outer Carpathians divides the crust of different thickness: 32–35 km under the younger area to the south-west and up to 42 km below the platform to the north-east. An upper mantle reflector is observed at 50–55 km depth and change in mantle thickness is observed on this part of profile too.There are a number of common features for velocity models crossing south-western margin of the EEP: sedimentary basins of different ages, depths and widths, located on the margin of the EEP; generally low velocity crust; significant changes in Moho depth beneath the margin of the EEP; profoundly variable geometry of the Moho (a keel structure on the Moho boundary on some profiles, in particular on the RomUkrSeis profile).The structure of the crust and upper mantle revealed along the RomUkrSeis profile echoes many disparate geodynamic processes involved in its formation and deformation of this part of the EEP from the Archaean through to the present-day. It is characterized by significant lateral heterogeneity, as well as by complex Moho topography. There is a significant thickening of the lithosphere in the transition zone from the Tisza-Dacia and Alcapa to EEP: from 70 km along RomUkrSeis under the Transylvanian Basin and from 60 km along PANCAKE under the Pannonian Basin to 200 km below the platform. In this transition zone, which is associated with TTZ, changes are also observed in geophysical fields: strongly negative gravity anomaly (less than –120 mGal); transition from quiescent to more differentiated magnetic field; reduction of heat flow towards EEP.Key words: lithosphere, Earth's crust, mantle, Eastern European Platform, wide-angle reflection and refraction profile, seismic velocity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Аділ Д. А. 
Сейсмостійкість багатоповерхових будівель в залежності від конструктивних схем. / Д. А. Аділ. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.01 «Будівельні конструкції, будівлі та споруди» (19 – Архітектура та будівництво). – Державний вищий навчальний заклад «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» Міністерства освіти і науки України, Дніпро, 2021.У дисертаційній роботі вирішена важлива науково-практична задача, яка полягає в дослідженні сейсмічної поведінки багатоповерхових будівель при підвищенні сейсмостійкості існуючих будівель, зміні сейсмічності будівельного майданчика, нерегулярності конструктивної схеми та розробці науково обґрунтованих положень та методів їх розрахунку.Наведені результати чисельних досліджень напружено-деформованого стану конструкцій багатоповерхових будівель та методики їх розрахунку на основі яких отримані уявлення про закономірності зміни спектрів несучої здатності будівлі з урахуванням нелінійної поведінки ґрунтів основи та фізичної нелінійності матеріалів конструкцій, уявлення про закономірності зміни напружено-деформованого стану конструкцій існуючої будівлі незавершеного будівництва при дії сейсмічного навантаження в залежності від місця розташування в'язевих панелей жорсткості в плані відносно центра ваги будівлі при підвищенні її сейсмостійкості та закономірності впливу зміни розрахункової сейсмічності будівельного майданчика на конструктивні та техніко-економічні характеристики заходів сейсмозахисту будівель.Ключові слова: сейсмічний вплив, напружено-деформований стан, сейсмічна стійкість, спектр несучої здатності, будівлі, реконструкція.^UQualifying Scientific Paper as a Manuscript.Thesis for a PhD Degree in Engineering, Major 05.23.01 «Building Designs, Buildings and Structures» (19 - Architecture and Civil Engineering). – Prydniprovska State Academy of Civil Engineering and Architecture of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Dnipro, 2021.The Thesis is devoted to solving the actual scientific and practical problem of ensuring earthquake resistance of multi-storey buildings depending on design layouts and changes in earthquake activity of the construction site.The Thesis Paper provides a brief overview of research to ensure reliability and design safety of buildings being engineered in earthquake areas. The general design requirements of ensuring earthquake resistance of buildings were considered, and the ways to increase earthquake resistance of buildings, and methods to proportionate buildings for seismic impacts were analyzed.The analysis of modern regulatory documents of different countries, results of theoretical research and cited literature showed that the work to improve methods of the building design calculation for seismic loads and to increase earthquake resistance of buildings is currently performed in active mode.Earthquake-resistant engineering of buildings is based on force calculation and earthquake accounting by static equivalent forces, which are calculated using the elastic reaction spectra (linear-spectral method) that link the law of soil motion to the absolute acceleration of the model in the form of a nonlinear oscillator.Design calculation with due account for the plastic and nonlinear behavior and even with an eye towards destruction of individual design elements of the building requires the use of more complex mechanical and mathematical models and theories. It is necessary to take into account the redistribution of forces along the design associated with the appearance of zones of plastic deformation in it. However, in all cases, the criterion for assessing the load-bearing capacity of the design is the principle of comparing external and internal forces.Therefore, the scientific interest in solving problems to ensure earthquake resistance of multi-storey buildings are the tasks for choosing a rational and effective way to increase their earthquake resistance during the reconstruction and dependence of the cost of seismic protection measures in existing buildings on changes in earthquake activity of the construction site; for studying influence of irregularity of the building design layout on earthquake resistance.The technique and algorithm of numerical modeling of buildings with the irregular design layout at seismic impact calculations were developed on the basis of the method of the static nonlinear calculation realized in the ETABS software package (Nonlinear v8.08). The technique is based on the determination of nonlinear displacements of the building with the use of the bearing capacity spectrum of the building. Numerical modeling and analysis of the seismic behavior of five options of models of the building with the irregular design layout were performed.Analysis of the bearing capacity spectra of models of the building with the irregular design layout showed that buildings with the irregular design layout in the plan have a lower ability to withstand transverse loads compared to the regular design layout. It was also found that frame buildings with the irregular design layout under seismic impacts could operate in the elastic stage; this depends on the location of irregularity in the building plan, as well as the plastic properties of design materials of the building.In the paper, there have been given the results of influence of the reconstruction on the stress-strain state of the facility and search for the most rational and effective way to increase earthquake resistance of the building in progress and develop methods for the comparative analysis of different options for increasing earthquake resistance of the building, as well as estimation of its practical use.Since the introduction of the new design standards Civil Engineering in Earthquake Areas of Ukraine, earthquake endangered areas with a general increase in their calculated earthquake activity have been significantly expanded, and the 6-point territories have been included in the list of earthquake zones.The Thesis Paper solves an important scientific and practical problem, which is to study the seismic behavior of multi-storey buildings while increasing earthquake resistance of existing buildings, to change earthquake activity of the construction site and irregular design layout, and to develop scientifically sound provisions and methods for their calculation.Key words: seismic impact, stress-strain state, earthquake resistance, bearing capacity spectrum, buildings, reconstruction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Фаталов В. В. 
Забезпечення інноваційної компоненти стійкого розвитку підприємств / В. В. Фаталов. — Б.м., 2022 — укp.

Основний науковий результат дисертаційної роботи полягає у створенні теоретичного підґрунтя щодо забезпечення стійкого розвитку підприємств на основі аналітичного дослідження інноваційної компоненти їх діяльності та удосконалення управління нею.Досліджено сутність і еволюцію понять «розвиток промислового підприємства», «інноваційний проект» та «цільовий інвестиційний портфель» та запропоновано їх власне визначення.Проаналізовано та систематизовано існуючі підходи до класифікації інноваційних проектів.Визначено сутність та обґрунтовано необхідність застосування багатоцільового підходу до вирішення завдань інвестиційного планування.Розроблено послідовність формування інвестиційного портфеля підприємства за допомогою економіко-математичних моделей (детерміновані моделі, моделі стохастичного програмування, моделі прийняття рішень при наявності умов невизначеності, моделі уразливості інвестиційного портфелю, нечіткі моделі і методи оцінювання інвестиційної привабливості).Запропоновано процедуру оцінювання стійкості системи управління на промисловому підприємстві при впровадженні інвестиційного проекту.Авторська методологія дослідження розглядає математичне підґрунтя управління інноваціями в системі методологічних підходів (трансферне управління, алгоритмічне управління, креативне управління), що базуються на виявлених процесах управління інноваціями на промислових підприємствах в умовах постконфліктної транформації.Визначено механізм оцінювання економічної ефективності управління інноваціями на промислових підприємствах.Удосконалено структурно-функціональну схему національної системи венчурного інвестування. Розроблена автором структурно-функціональна схема національної системи венчурного інвестування відрізняється наявністю інноваційно-відтворювального, фінансового-правового та організаційно-інстітуціонального блоків і дозволяє створити найбільш сприятливі умови для безперебійного протікання таких процесів, як венчурне інвестування, інноваційне підприємництво, інвестиційне проектування і ін.^UThe main scientific result of the dissertation is to create a theoretical basis for sustainable development of enterprises based on analytical research of the innovative component of their activities and improve its management.The essence and evolution of the concepts «industrial enterprise development», «innovation project» and «target investment portfolio» are studied and their own definition is proposed.Existing approaches to the classification of innovative projects are analyzed and systematized.The essence and necessity of application of the multipurpose approach to the decision of problems of investment planning are defined.The sequence of formation of the investment portfolio of the enterprise using economic and mathematical models (deterministic models, models of stochastic programming, decision-making models in the presence of uncertainty, models of investment portfolio vulnerability, fuzzy models and methods of assessing investment attractiveness).The procedure for assessing the stability of the management system at an industrial enterprise during the implementation of the investment project is proposed.The author's research methodology considers the mathematical basis of innovation management in the system of methodological approaches (transfer management, algorithmic management, creative management), based on the identified processes of innovation management in industrial enterprises in post-conflict transformation.The mechanism of estimation of economic efficiency of innovation management at industrial enterprises is determined.The structural and functional scheme of the national venture capital system has been improved. The structural and functional scheme of the national venture investment system developed by the author differs in the presence of innovation-reproduction, financial-legal and organizational-institutional blocks and allows to create the most favorable conditions for uninterrupted processes such as venture investment, innovation entrepreneurship, investment design and investment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Яковлева В. С. 
Кримінологічна характеристика та запобігання втручанню у діяльність судових органів: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / В. С. Яковлева. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація є кримінологічним дослідженням кримінальних правопорушень, передбачених ст. 376 КК України та пов’язаних із втручанням у діяльність судових органів. У роботі з’ясовано нормативно-правове забезпечення стандарту незалежності судових органів, виділено його рівні, досліджено кількісні та якісні показники указаних кримінальних правопорушень, надано кримінологічну характеристику особи правопорушника, який втрутився у діяльність судового органу, розроблено типологію останнього, виділено особливості детермінації представлених посягань у сфері правосуддя, запропоновано низку перспективних напрямів і заходів їх запобігання.Стан цих кримінальних правопорушень характеризується збільшенням їх рівня протягом 2013–2022 рр. Щороку обліковується до 200 таких фактів. Коефіцієнт інтенсивності втручання у діяльність судових органів за указаний період 3 збільшився майже у 10 разів. Його динаміка є негативною, про що свідчить збільшення як абсолютних, так й відносних показників. Рівень цих правопорушень і рівень судимості за них не відбиває справжніх тенденцій їх поширеності, відтворення й загалом криміналізації сфери правосуддя в Україні.Втручання у діяльність судових органів віднесено до особливо високолатентних злочинів. На один подібний облікований випадок приходиться щонайменше 51 необлікований. Латентність має переважно штучний характер. Основними причинами латентності вважаються: низька ефективність правоохоронних органів щодо виявлення та розслідування цих правопорушень; пасивність ВРП; небажання суддів-потерпілих афішувати фактами втручання у їх діяльність.Узагальнений кримінологічний образ правопорушника, який втрутився або може втрутитись у діяльність судового органу, – це чоловіки віком 29-39 років, рідше 40- 54 роки, мають повну вищу і базову вищу освіту, громадяни України, українці за національністю. Трендом останніх років є збільшення фактів посягання на незалежність суддів з боку громадських активістів й членів громадських організацій. Нерідко має місце злочинна співучасть сторони у справі з адвокатом, у групі за попередньою змовою. Вплив на суд здійснюється за різними провідними мотивами, які властиві різним категоріям злочинців: від уникнення підсудним відповідальності – до корисливих й кар’єристських мотивів.Детермінацію втручання у діяльність судових органів утворюють дві групи взаємопов’язаних між собою криміногенних чинників – зовнішніх і внутрішніх. Вони доповнюються різними видами професійної віктимності суддів та їх віктимною поведінкою. Зовнішні криміногенні чинники охоплюють: нестабільність соціальноекономічної ситуації в державі; політичний вплив на відправлення правосуддя; неефективність діяльності правоохоронних органів; корупцію в органах державної влади і органах місцевого самоврядування; обмеженість правової культури і правосвідомості громадян; скудність морально-етичних та професійних якостей деяких адвокатів і журналістів; недосконалість чинного законодавства України та ін. До внутрішніх криміногенних чинників, що зумовлюють учинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 376 КК України, віднесено: забезпечення не у повному обсязі соціальних гарантій незалежності суддів; прорахунки у кадровому, фінансовому, матеріально-технічному забезпеченні роботи судових органів; недоліки судового реформування; недостатній рівень суддівської етики; корупцію у сфері правосуддя; відсутність належної охорони судів і особистої 5 безпеки суддів; недоліки у діяльності суддівського врядування й самоврядування; слабку комунікацію судових органів із ЗМІ та громадянським суспільством тощо.Структура запобігання указаному явищу складається із заходів загальносоціального, спеціально-кримінологічного та віктимологічного запобігання. Загальносоціальне запобігання визнано основним. Воно включає такі напрями діяльності: посилення гарантій незалежності суддів; судове реформування; реформування суміжних із правосуддям сфер та органів. Спеціально-кримінологічне запобігання зазначеним посяганням на незалежність суддів утворюють заходи кримінологічної профілактики, відвернення і припинення. Перші класифіковано за їх характером на організаційно-управлінські, інформаційні, нормативно-правові та технічні. Віктимологічна профілактика втручання у діяльність судових органів виражається у посиленні віктимологічної поінформованості суддів, підвищенні їх професійного рівня, віктимологічних знань, умінь і навичок; широкому обговоренні проблеми посягань на судову незалежність у колективах судів; проходженні суддями спеціальних тренінгів щодо зменшення їх віктимної уразливості та недопущення повторної віктимізації тощо.^UThe dissertation is a criminological study of criminal offenses provided for by Art. 376 of the Criminal Code of Ukraine and related to interference in the activities of judicial bodies. The work clarified the normative and legal support of the standard of independence of judicial bodies, identified its levels, investigated the quantitative and qualitative indicators of the specified criminal offenses, provided the criminological characteristics of the offender who interfered in the activities of the judicial body, developed a typology of the latter, highlighted the peculiarities determination of the presented encroachments in the sphere of justice, a number of promising directions and measures for their prevention are proposed.The state of these criminal offenses is characterized by an increase in their level during 2013–2022. Every year up to 200 such facts are recorded. The coefficient of intensity of intervention in the activities of judicial bodies increased almost 10 times during the specified period. Its dynamics are negative, as evidenced by an increase in both 7 absolute and relative indicators. The level of these offenses and the level of convictions for them do not reflect the true trends of their prevalence, reproduction and, in general, criminalization of the sphere of justice in Ukraine.Interference in the activities of judicial bodies is classified as a particularly highlatency crime. There are at least 51 unaccounted for one such registered case. Latency is mostly artificial. The main reasons for latency are considered to be: low efficiency of law enforcement agencies in detecting and investigating these offenses; passivity of GRP; reluctance of aggrieved judges to publicize the facts of interference in their activities.A generalized criminological image of an offender who interfered or may interfere in the activities of a judicial body – these are men aged 29-39 years, rarely 40-54 years old, have complete higher and basic higher education, citizens of Ukraine, Ukrainians by nationality. The trend of recent years is an increase in cases of 8 encroachment on the independence of judges by public activists and members of public organizations. Often there is criminal complicity of a party in a case with a lawyer, in a group based on a prior conspiracy. Influence on the court is carried out according to various leading motives, which are characteristic of different categories of criminals: from the defendant's avoidance of responsibility - to selfish and careerist motives.The determination of intervention in the activities of judicial bodies is formed by two groups of interrelated criminogenic factors - external and internal. External criminogenic factors include: instability of the socio-economic situation in the state; vulnerability of the financial system; political influence on the administration of justice; inefficiency of law enforcement agencies; corruption in state authorities and local self-government bodies; limited legal culture and legal awareness of citizens; lack of moral and ethical and professional qualities of lawyers and journalists; imperfection of the current legislation of Ukraine, etc. To the internal criminogenic factors that lead to the commission of criminal offenses provided for in Art. 376 of the Criminal Code of Ukraine, attributed to: provision of social guarantees of independence of judges not in full; miscalculations in personnel, financial, material and technical support for the work of judicial bodies; shortcomings of judicial reform; insufficient level of judicial ethics; corruption in the sphere of justice; lack of proper security of courts and personal security of judges; shortcomings in the activity of judicial governance and self-governance; weak communication of judicial bodies with mass media and civil society, etc.The structure of prevention of this phenomenon consists of general social, special criminological and victimological prevention measures. General social prevention is recognized as basic. It includes the following areas of activity: strengthening guarantees of independence of judges; judicial reform; reforming spheres and bodies related to justice. Special criminological prevention of the specified encroachments on the independence of judges form measures of criminological prevention, diversion and termination. The first are classified according to their nature into organizational and managerial, informational, regulatory and technical. Victimological prevention of intervention in the activities of judicial bodies is expressed in strengthening the victimological awareness of judges, increasing their professional level, victimological knowledge, skills and abilities; broad discussion of the problem of encroachments on judicial independence in collectives of courts; passing of special trainings by judges on reducing their victim vulnerability and preventing revictimization, etc


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського