Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (526)Реферативна база даних (2275)Книжкові видання та компакт-диски (2523)Журнали та продовжувані видання (84)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕКРЕТ$<.>+<.>K=ЛЮБОВІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 288
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рибалка Н.О. 
Адміністративно-правові аспекти діяльності Президента України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.О. Рибалка ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

На сонові аналізу чинного законодавства України та зарубіжних країн про інститут президенства та практики його реалізації, наукових праць у галузі адміністративного, конституційного права, теорії та історії держави та права проведено комплексне дослідження поняття та місця інституту президенства в системі органів державної влади. Досліджено особливості статусу Президента України як суб'єкта адміністративно-правових відносин та його повноваження у взаємовідносинах з органами державної влади. Розглянуто форми та методи державно-управлінської діяльності Президента України, зроблено ряд пропозицій щодо вдосконалення адміністративної діяльності глави держави за сучасних умов. Уперше проаналізовано адміністративно-правове регулювання діяльності координаційних, консультативних і дорадчих органів і служб при Президентові України, зокрема, Ради національної безпеки і оборони України, Секретаріату Президента України та інших допоміжних органів глави держави. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання вказаних державних органів, діяльність яких, крім Ради національної безпеки і оборони України та Представника Президента України в АР Крим, регламентується нормативними актами глави держави, що породжує нестабільність їх функціонування та конфліктність у взаємовідносинах з іншими державними органами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА367523

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лебедєва А.В. 
Адміністративно-правові та організаційні засади взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Лебедєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009 — укp.

Висвітлено становлення взаємодії ОВС із ЗМІ за часів незалежності, наведено визначення "взаємодія ОВС із ЗМІ". Визначено специфіку взаємовідносин ОВС України з представниками ЗМІ, враховуючи принципи, форми, напрямки та методи взаємодії за сучасних умов. Розглянуто основні функції та повноваження взаємодії ОВС із ЗМІ, на яких побудовано діяльність Департаменту зв'язків з громадськістю (ДЗГ) та МД МВС України та його обласних відділів. Висвітлено необхідність запровадження в практичну діяльність підрозділів зв'язків з громадськістю нових форм взаємодії для підвищення ефективності роботи ОВС із ЗМІ та формування позитивної громадської думки серед населення. Досліджено міжнародний досвід налагодження взаємодії ОВС з мас-медіа. Запропоновано приклади практичного досвіду використання ЗМІ в інтересах служби в таких країнах як США, Великобританія, Німеччина, Ізраїль, Японія, РФ і Білорусь. Наведено пропозиції щодо удосконалення діяльності прес-центру ДЗГ і МД МВС України завдяки запровадженню посади прес-секретаря та надання йому відповідних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112:ч62 : Ч62 в2:Х819 +
Шифр НБУВ: РА368928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Знаменська Л. К. 
Антиендотоксиновий імунітет у хворих на бронхіальну астму при специфічній імунотерапії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Л. К. Знаменська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Обстежено 98 пацієнтів, хворих було рандомізовано на три клінічні групи. У першу групу увійшли 25 хворих, які одержували стандартну терапію, у другу групу - 49 хворих, які одержували специфічну імунотерапію алергенами (СІТ), у третю - 24 хворих, які поряд з СІТ одержували курс лікування пробіотиками. Зазначено, що рівень антиендотоксинових антитіл, ліпополісахарид-зв'язувального білку (LBP) вивчали в периферичній крові й індукованому мокротинні. Визначено, що ефективна СІТ супроводжується зростанням рівня анти-ET-IgA в 2,3 раза, нормалізацією рівня секреторного анти-ET-slgA і зниженням концентрації LBP у мокротинні та IgE в крові. Низька клінічна ефективність СІТ (нонреспондери) асоціюється з ригідністю показників антиендотоксинового імунітету в крові та мокротинні. Встановлено, що після СІТ алергенами, повний контроль астми зберігається у 79,6 % хворих. Сумісне застосування пробіотиків з СІТ алергенами призводить до підвищення ефективності СІТ на 12,1 %. У хворих на бронхіальну астму, які одержали СІТ алергенами з курсом пробіотиками, виявлено більш низький рівень LBP в індукованому мокротинні та більш значуще зниження рівня IgE після лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-25
Шифр НБУВ: РА381129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Закусило М.П. 
Взаємовплив гормонального статусу організму і стану функціональної системи дихання у жінок: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.04 / М.П. Закусило ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 41 с.: рис. — укp.

Досліджено взаємовплив об'єкта керування функціональної системи дихання (ФСД) (процесу масопереносу респіраторних газів, утилізації кисню в організмі) та центра керування ФСД (ендокринної системи) з її робочими органами зовнішнього дихання, кровообігу, кровотворення, тканинного дихання. Встановлено, що стимулювальна дія субкомпенсованої гіпоксії на функцію залоз внутрішньої секреції виявляється у збільшенні вмісту гормонів у разі гіпоксії. Поліпшення функції ФСД впливає на ендокринну систему, яка водночас є частиною регуляторної ланки функціональної системи дихання. Доведено, що компенсація гіпоксичного стану, який бере участь у патогенезі гіпофункції щитовидної залози, гіпофункції інсулярного апарату підшлункової залози, порушенні менструального циклу за типом ювенільних дисфункційних маткових кровотеч, наступає у результаті покращання постачання організму киснем у процесі адаптації до гіпоксії. Виявлено, що оптимізація постачання організму киснем унаслідок покращання функції робочих органів ФСД призводить до підвищення швидкості споживання кисню організмом і може свідчити про підвищення споживання кисню ендокринними залозами, що сприяє інтенсифікації їх секреторної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-5 +
Шифр НБУВ: РА322749

Рубрики:

      
5.

Чередніченко Г.О. 
Взаємообгрунтування моралі та права у філософії П.Д.Юркевича: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Г.О. Чередніченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Здійснено історико-філософський аналіз етико-правового вчення П.Д.Юркевича у контексті науково-теоретичного осмислення проблеми співвідношення категорій моралі та права. В антрополого-екзистенційному аспекті розглянуто ідею моральної свідомості людини. Досліджено поняття серця та любові як бази моральних взаємовідносин у суспільстві. З'ясовано роль моральних законів та значення права у системі моральних ідей суспільства. Проаналізовано ідею справедливості як основу концепту морально-правових відносин. З'ясовано критерії розмежування моралі та права у контексті концепції природного права. Розкрито суть тези про взаємозв'язок, взаємовплив і взаємообгрунтування категорій моралі та права у філософії П.Д.Юркевича.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5-8 Юркевич, П. + Ю703.2 + Х002.02 +
Шифр НБУВ: РА353529

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Мирзабаєва Н.А. 
Використання лазеро- та електропунктурної рефлексотерапії у хворих з шлунково-стравохідним рефлюксом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.А. Мирзабаєва ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація містить результати наукових досліджень 217 хворих з шлунково-стравохідним рефлюксом. Обгрунтовано основні засади підходу у використанні лазеро- та електропунктурної рефлексотерапії під час лікування стравохідно-шлункового рефлюксу. Показано ефективність рекомендованих методів на підставі клінічних, рентгенологічних, ендоскопічних, морфологічних, електрогастрографічних досліджень, а також досліджень секреторної функції шлунка, внутрішньошлункової рН-метрії й вимірів біоелектричних потенціалів і температури шкіри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-584

Рубрики:

      
7.

Рашидова С.С. 
Виховання почуття патріотизму старшокласників на культурно-художніх традиціях Донбасу: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.С. Рашидова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Доведено, що за умов полікультурного регіону культурно-художні традиції (усна народна творчість, декоративно-ужиткове мистецтво, художні промисли та ремесла народу) відіграють велику роль у вихованні почуття патріотизму старшокласників. Використання цих традицій як засобу виховання створює умови для емоційних, естетичних і психологічних переживань і почуттів, що є базою для виховання почуття патріотизму, яке інтегрує почуття безкорисливої любові, прив'язаності до Батьківщини, поваги до землі своїх предків, повної віддачі в ім'я процвітання Батьківщини. Теоретично обгрунтовано систему роботи з метою виховання почуття патріотизму у старшокласників засобами традиційного народного мистецтва Донбасу як частини цілісного педагогічного процесу. На підставі результатів констатувального експерименту проведено формувальний експеримент, а саме: розроблено та впроваджено програму факультативного курсу, методичні рекомендації класним керівникам, організаційно-педагогічні форми та методи роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч421.385.45 +
Шифр НБУВ: РА353943

Рубрики:

      
8.

Опанасенко Н.І. 
Виховний ідеал у творчій спадщині український діячів "Просвіти" кінця ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.І. Опанасенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано діяльність українських "Просвіт" у справі національного шкільництва. Встановлено, що виховний ідеал (ВІ) українських просвітян містить у собі систему цінностей, яка складається із національних (патріотизм, пріоритети української нації та Батьківщини, побудова вільної незалежної держави, знання рідної мови, повага до історії свого народу, її культурної спадщини) та загальнолюдських (моральний закон утвердження добра та боротьба із злом, служіння правді, красі та любові, чесність, гідність, гуманність) вартостей. Визначено головну рису ВІ просвітян - спрямованість у майбутнє. Досліджено педагогічний доробок українських просвітян у процес становлення національного ВІ та наведено порівняння з сучасною практикою формування ВІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)51 + Ч421.352 + Ч710.3(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА321837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
9.

Костенко А.М. 
Віра як релігієзнавчо-психологічний феномен: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / А.М. Костенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Виявлено сутнісні особливості релігійної віри (РВ) як релігієзнавчо-психологічного феномена на основі детального цілісного аналізу її структурованості та функціональності. Виокремлено різноманітні підходи до осмислення даного концепту. Доведено, що під РВ слід розуміти психічний стан, який має певні якісні характеристики, які зумовлені інтенціональністю та мають прояв у поведінці людини. Проаналізовано психологічний механізм формування РВ, його складові та специфічні особливості. Розглянуто місце РВ в контексті триєдності Віри, Надії, Любові, які є визначальним принципом формування духовності віруючої людини. Проведено реконструкцію крайніх форм прояву РВ, розкрито їх сутнісь із урахуванням їх впливу на людину, її психічне здоров'я. Відстежено психодинаміку РВ у адептів деструктивних культів у процесі їх входження в релігійну групу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.24 + Э243.322.11
Шифр НБУВ: РА373829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Вац 
Властивості Са2+ -помпи мембран ацинарних секреторних клітин підщелепної слинної залози щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Юліана Олександрівна Вац ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.211
Шифр НБУВ: РА331072

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Єщенко Ю.В. 
Вміст цинку в клітинах при різних функціональних станах інсулярного апарата підшлункової залози: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Ю.В. Єщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

З використанням розроблених методів показано, що вміст цинку та секреторного матеріалу в клітинах підвищується у разі пригнічення секреторної функції клітин внаслідок введення адреналіну та преднізалону, гострого стресу організму та знижується у випадку активації цієї функції завдяки введенню пілокарпіну. Виявлено, що після введення діабеторних речовин відбувається зменшення кількості цинку та секреторного матеріалу в клітинах різних органів. Визначено динаміку розвитку цих змін і залежність вмісту цинку у клітинах від ступеня виразності недостатності інсулярного апарата підшлункової залози. Установлено, що дефіциту цього металу та секреторного матеріалу можна уникнути у випадку попереднього введення речовин, що запобігають розвитку інсулінової недостатності. Показано, що компенсація недостатності інсулярного апарата нормалізує вміст цинку та секреторного матеріалу в клітинах. Установлено відповідність характеру та ступеня виразності змін вмісту у клітинах цинку та секреторного матеріалу, що доводить наявність їх функціонального взаємозв'язку. Показано відповідність змін вмісту цинку в клітинах змінам функціонального стану інсулярного апарата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.27 +
Шифр НБУВ: РА334909

Рубрики:

      
12.

Шеремета О.М. 
Володимир Гнатюк і українська етнографічна наука кінця XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.М. Шеремета ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Розглянуто вплив наукової методології, методики експедиційної роботи та організаційної діяльності Володимира Гнатюка на розвиток української етнологічної науки в кінці XIX - на початку XX ст. Зазначено, що основним положенням концепції вченого було доведення засобами етнологічної науки ідеї соборності українського народу, його єдності та неподільності. Проаналізовано наукову працю В. Гнатюка в Науковому Товаристві ім. Шевченка (НТШ), охарактеризовано його різноманітні наукові контакти як наукового секретаря НТШ з діячами української науки, а також науковцями інших країн, вперше висвітлено його роль у пропагуванні України та української етнографічної науки в зарубіжному світі. Вивлено нові факти щодо методики наукової діяльності вченого, вироблення ним комплексного підходу до дослідження народної культури, простежено вплив науковця на молоде покоління дослідників. Узагальнено спадщину В. Гнатюка як дослідника матеріальної та духовної культури українців, етнодемографічних процесів, зокрема, його роль у доведенні етнічної єдності та самобутності українців Закарпаття. Проаналізовано епістолярну спадщину вченого, введено до наукового обігу три неопубліковані праці етнографа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5г(23УКР)д Гнатюк,В. +
Шифр НБУВ: РА324511

      
13.

Важненко О.В. 
Вплив антропогенно забрудненого атмосферного повітря на цинкметаболізуючі клітини людини і тварин: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О.В. Важненко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено ранні метаболічні зміни, що відбуваються на клітинному рівні, у мешканців металургійних центрів і зв'язку цих порушень з регіональними особливостями промислового забруднення повітряного басейну. Вивчено фізіологічну роль цинку, зокрема, у розвитку неспецифічного адаптаційного синдрому клітинної системи. Розглянуто вплив несприятливих екологічних чинників на процес акумуляції цинку в клітинах, здатних до його активного нагромадження й обміну. Досліджено зв'язок між змінами вмісту катіонів цинку та міді в нейтрофільних гранулоцитах людей і піддослідних тварин під впливом несприятливих чинників середовища. Встановлено, що тривалий вплив несприятливих екологічних чинників, зокрема, забрудненого атмосферного повітря, викликає розвиток дефіциту цинку та секреторного матеріалу, а також нагромадження катіонів міді в клітинах. Визначено зміни в клітинах, що дозволяють віднести їх до симптомів неспецифічного адаптаційного синдрому клітинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4 + Е70*723-652.33-64 + Е60*723-652.33-64
Шифр НБУВ: РА374407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Малько М.М. 
Вплив гострого та хронічного стресу на вміст цинку в клітинах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / М.М. Малько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню нейрогуморальних та клітинномолекулярних механізмів стресу. Вперше досліджено загальні закономірності змін вмісту цинку в клітинах за умов одноразових і багаторазових фізичних навантажень, іммобілізації та алкоголізації. У випадку гострого стресу концентрація цинку в клітинах підвищується, хронічного стресу - знижується. Накопичення цинку в клітинах відбувається також за умов введення адреналіну та преднізалону, а пілокарпін, навпаки, знижує вміст цього металу. Зміна вмісту секреторних гранул в панкреатичних інсуліноцитах та клітинах Панета базальних відділів кишкових крипт у випадку екстремального впливу відповідає зміні в них концентрації досліджуваного металу. Зниження вмісту цинку в клітинах гіпокампу хронічно алкоголізованих тварин супроводжується розвитком у них алкогольної мотивації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51
Шифр НБУВ: РА310984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Григорова 
Вплив екстремальних факторів на вміст цинку в клітинах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Григорова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто нейро-гуморальні та клітинно-молекулярні механізми загального адаптаційного синдрому. За допомогою розроблених високочутливих індикаторів проведено порівняльні дослідження впливу фізичного навантаження, іммобілізації, алкоголізації, металів і зв'язуючих їх агентів, голодування, високої і низької температури на вміст цинку в клітинах. Для цитохімічного визначення цинку розроблено методи, що базуються на застосуванні високочутливих і селективних реагентів. Запропоновано способи виявлення секреторного матеріалу в клітинах. Встановлено, що різні, зокрема протилежні, фактори викликають подібні зміни в клітинах, які призводять до зниження вмісту цинку та секреторного матеріалу. У випадку комбінованої дії екстремальних факторів виявлено потенційований ефект. На підставі результатів дослідження доведено, що призначення дієти, компоненти якої містять цинк, або введення в організм оцтовокислого цинку запобігає розвитку дефіциту цього металу в клітинах, поліпшує в них біосинтетичні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*550*723-601.3 + Е60*550*723-601.3 + Е60*550в760.72
Шифр НБУВ: РА317390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Лук'яненко І.А. 
Вплив інсуліну і глюкагону на секреторну функцію печінки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.А. Лук'яненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено механізми гормональної регуляції жовчоутворення. Проаналізовано впливи інсуліну та глюкагону на рівень холерезу та хімічний склад жовчі на безпородних собаках з хронічними комбінованими холецистодуоденальними фістулами. Доведено, що інсулін в дозі 1 од/кг стимулює холерез більш істотно, ніж у дозі 0,5 од/кг. За допомогою гормону підвищено рівень жовчоутворення та вміст жовчних кислот, білка, кальцію та неорганічного фосфору в жовчі собак. Внутрішньовенне введення глюкози зменшувало гіперхолеретичний вплив інсуліну. На підставі отриманих результатів доведено, що інсулін впливає на холерез опосередковано через викликану ним гіпоглікемію та підвищення активності ядер блукаючих нервів. Глюкагон підвищував продукцію жовчі та вміст жовчних кислот, білірубіну, загального білка, кальцію та неорганічного фосфору в жовчі собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Can*734.26*725.381.32*Е623.362.446.2Can*734.261
Шифр НБУВ: РА313913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Грицай В.С. 
Вплив інфікованості передміхурової залози збудниками різного таксономічного походження на перебіг захворювання та результати хірургічного лікування хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.06 / В.С. Грицай ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість покращення якості діагностики інфекційних уражень передміхурової залози у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози (ДГПЗ) шляхом виявлення збудників захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), у генітальних екскретах та інтраопераційно видаленій тканині передміхурової залози. Досліджено вплив цих мікроорганізмів на перебіг захворювання та виникнення ранніх післяопераційних ускладнень простатектомії. Проаналізовано результати обстеження 101-го пацієнта з ДГПЗ віком від 50-ти до 86-ти років. За допомогою полімеразної ланцюгової реакції зіскрібків із сечівника, секрету передміхурової залози та її інтраопераційно видаленої тканини у 53,5 % хворих виявлено ДНК збудників ЗПСШ. У 92,6 % пацієнтів зафіксовано розбіжність результатів дослідження генітальних секретів і тканини передміхурової залози на збудники ЗПСШ. Встановлено, що хронічний запальний процес у передміхуровій залозі та сечівнику у хворих на ДГПЗ без ознак сечової інфекції більшою мірою обумовлений збудниками уреаплазмозу та трихомоніазу та вірогідно підсилює виразність симптомів нижніх сечовивідних шляхів. Уперше доведено, що інфікованість збудниками ЗПСШ і хронічний запальний процес у передміхуровій залозі та/або січівнику у хворих на ДГПЗ вірогідно підвищують частоту розвитку ранніх післяопераційних ускладнень протатектомії. Науково обгрунтовано необхідність періопераційної ідентифікації цієї групи збудників з метою адекватного планування консервативного лікування та профілактики ускладнень хірургічних втручань у даної категорії пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.16-4 + Р569.696.2-59
Шифр НБУВ: РА372439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Фалалєєва Т.М. 
Вплив коротколанцюгових жирних кислот на шлункову секрецію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.М. Фалалєєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено феноменологію та механізм дії коротколанцюгових жирних кислот (КЛЖК) на шлункову секрецію. Вперше встановлено участь КЛЖК, утворених у товстій кишці, у процесі регуляції секреторної функції шлунка. Виявлено, що у щурів лактулоза справляє пригнічуючий вплив на базальну та стимульовану інсуліном, пентагастрином, гістаміном шлункову секрецію та не впливає на карбахолінову секрецію соляної кислоти. Встановлено механізм гальмівного впливу лактулози на шлункову секрецію, який полягає в тому, що метаболіти лактулози, молочна та пропіонова кислоти після всмоктування з товстої кишки беруть участь в утворенні глюкози у печінці, що сприяє підвищенню концентрації глюкози у крові, а сама гіперглікемія справляє пригнічуючий вплив на шлункову секрецію за рахунок зменшення тонічної активності блукаючих нервів. З'ясовано, що лактулоза гальмує також шлункову секрецію у собак, зроблено висновок про відсутність видоспецифічності у її дії. Вперше показано, що продукти гідролізу як лактулози, так і харчових волокон, пропіонова, молочна, оцтова, масляна кислоти пригнічують секрецію кислоти у шлунку щурів, стимульовану пентагастрином.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*02 +
Шифр НБУВ: РА331758

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Цирюк О.І. 
Вплив макролідів на секреторну функцію шлунка: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.І. Цирюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив антибіотиків макролідів, агоністів мотилінових рецепторів, на секреторну функцію шлунка. Вперше встановлено, що макроліди (еритроміцин та рокситроміцин) пригнічують шлункову секрецію, стимульовану карбахоліном, пентагастрином, гістаміном, та не впливають на інсулінову шлункову секрецію у собак з інтактною нервовою системою. З'ясовано, що парасимпатична денервація шлунка не впливає на гальмівну дію макролідів на шлункову секрецію. Доведено, що мотилінові рецептори центральної нервової системи не беруть участі у регуляції секреторної функції шлунка, а гальмівний ефект макролідів на шлункову секрецію не є результатом їх прямої дії на секреторні клітини. Встановлено специфічну гальмівну дію макролідів на шлункову секрецію: рокситроміцин зменшує шлункову секрецію кислоти, стимульовану карбахоліном у собак та щурів. Виявлено, що блокатор вазоактивного інтестинального пептиду (ВІП) усуває гальмівну дію рокситроміцину на шлункову секрецію кислоти, стимульовану карбахоліном, у щурів. виділяється NO та ВІП, які відповідно пригнічують гістамінову та карбахолінову секрецію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*02 +
Шифр НБУВ: РА331752

Рубрики:

      
20.

Стасюк І.Є. 
Вплив малих доз іонізуючого випромінювання на шлункову секрецію та стан слизової оболонки шлунка у щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / І.Є. Стасюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 16 с. — укp.

Встановлено, що під випливом гострого рентгенівського опромінення у діапазоні доз 10 - 100 сГр різко зростає рівень кислотності базальної шлункової секреції у щурів. У разі опромінення у дозі 10 сГр виявлено адаптаційно-компенсаторну реакцію секреторного апарату шлунка, яка проявлялася у зменшенні кислотності шлункової секреції, стимульованої пентагастрином. Рентгенівське опромінення щурів у дозі 10 сГр не викликало структурно-морфологічних змін у слизовій оболонці шлунка, проте стимулювало в ній процеси пероксидного окиснення ліпідів. Вперше показано, що криві, які описують взаємозв'язок між дозою та ефектом для базальної та стимульованої пентагастрином секреції соляної кислоти, мають нелінійний характер з наявністю дозонезалежної ділянки - "плато" кривої. З'ясовано, що збільшення дози опромінення сприяє розвитку в організмі тварин дезадаптаційних процесів, які проявлялися підвищенням кислотності шлункового соку, стимульованого пентагастрином, та появою структурно-геморагічних уражень у слизовій оболонці, ступінь вираження яких пропорційний дозі опромінення. Зазначено, що відновлення нормального секреторного процесу у шлунку після фракційного опромінення загальною дозою 40 сГр відбувалося у більш пізні терміни, ніж після гострого опромінення еквівалентною дозою. Встановлено, що комбінована дія рентгенівського опромінення у дозах 10 - 40 сГр та стресу збільшує ураженість слизової оболонки шлунка у порівнянні з групою щурів, що були піддані ізольованій дії стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3-29 +
Шифр НБУВ: РА331820

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського