Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (354)Книжкові видання та компакт-диски (167)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕЛЕКЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Головань А.В. 
Адаптивна обробка сигналів на фоні завад з довільним просторовим спектром потужності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / А.В. Головань ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Удосконалено математичну модель плоскої електромагнітної хвилі (ЕМХ), згідно з якою просторово-поляризаційна селекція (ППС) корисних сигналів (КС) та активних шумових завад (АШЗ) мають вигляд сукупності просторових гармонік, що відрізняються своїм аргументом, яким може бути просторова частота (напрямок приходу ЕМХ). Це дає змогу здійснити подальший синтез АВ, модель адекватно описує реальну завадову ситуацію. Розроблено методику синтезу оптимальних систем ППС КС, яка передбачає розподіл матриці завади на блочні складові, що дає змогу підвищити швидкість обробки сигналів та здійснити подальший синтез АВ. Одержано нові математичні співвідношення для синтезу оптимальних АК, відмінність яких полягає у використанні прямого добутку для подання кореляційної матриці АШЗ, які діють на адаптивні антенні решітки (ААР) з каналами, рознесеними за простором та поляризацією. Це дає змогу здійснити подальшу факторизацію адаптивного агоритму ППС. Розроблено методику синтезу системи ППС, яка базується на виділенні регуляризуючої складової гармоніки у ППС, що дозволяє визначити умови оптимальної факторизації ППС та розробити структури, які можна фізично реалізувати. Удосконалено статистичну модель адаптивної обробки сигналів на фоні АШЗ, призначену для оцінювання ефективності адаптивних систем ППС. Створено методику розрахунку бістатичної індикатриси розсіювання двоелементної адаптивної антенної решітки (ААР), з урахуванням залежності між коефіцієнтом відбиття від апертури ААР і кутами падіння та спостережень КС. Це дає змогу обгрунтувати вимоги до ААО у разі її використання з метою протирадіолокаційного маскування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01 +
Шифр НБУВ: РА334359

Рубрики:

      
2.

Черниш О.О. 
Академік В.М.Ремесло (1907-1983) - вчений та організатор сільськогосподарської дослідної справи в Україні: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.О. Черниш ; УААН. Держ. наук. сільськогосп. б-ка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження наукової діяльності академіка В.М.Ремесла (1907 - 1983 рр.). Розглянуто основні етапи життя, науково-дослідну, науково-організаційну та громадську діяльність видатного українського вченого в галузі селекції сільськогосподарських рослин. Проаналізовано основні напрями наукових досліджень В.М. Ремесла, якими є: селекція зернових культур; насінництво зернових і зернобобових культур; цитогенетичні, фізіологічні дослідження зернових культур і селекція на якість зерна; розробка аграрних технологій вирощування даних культур. Показано внесок ученого у розвиток сільськогосподарської дослідної справи в Україні. Висвітлено діяльність В.М.Ремесла як талановитого організатора сільськогосподарської дослідної справи та активного громадсько-політичного діяча.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П131 д(4УКР)Ремесло В.М. г +
Шифр НБУВ: РА351610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Булах Т.Д. 
Бібліотечна селекція документів в умовах інформатизації: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Т.Д. Булах ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто бібліотечну селекцію як системне явище, що сформувалося за умов змін у зовнішньому середовищі. Визначено основні етапи розвитку теорії бібліотечного відбору, передумови його трансформації у бібліотечну селекцію документів та її місце в технологічному циклі формування бібліотечного фонду в різні історичні періоди і на основі конкретизації його основних процесів обгрунтовано кількісний склад та змістове наповнення основних видів бібліотечної селекції за умов інформатизації. Проаналізовано особливості первинного відбору окремих носіїв інформації та сформульовано основні орієнтири визначення співвідношення між документами в процесі комплектування фонду. Описано технологію бібліотечної селекції з урахуванням функцій бібліотечних установ за умов інформатизації. Охарактеризовано електронну систему бібліотечної селекції як перспективний напрям діяльності вітчизняних бібліотек. Визначено основні аспекти покращення підготовки фахівців бібліотечної сфери. Висвітлено діяльність з формування фондів, організації їх зберігання та використання на основі бібліотечного відбору як технології, яка в процесі переходу до інформаційного рівня соціальних комунікацій трансформується в інтегративний процес бібліотечної селекції в єдиному інформаційному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.10 +
Шифр НБУВ: РА342924

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Шолохова Т.О. 
Біологічні особливості і селекція канни садової: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Т.О. Шолохова ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2001. — 19 с. — укp.

За результатами досліджень виявлено особливості проростання насіння канни садової, ритми росту та розвитку даної рослини, біології її цвітіння. Визначено, що тип проростання насіння - ремотивно-трубчатий. На підставі вивчення морфогенезу вегетативних органів канни описано послідовні фази змін в часі системи пагонів, зроблено висновок щодо біоморфологічної різноякісності посадкового матеріалу. Встановлено ступінь мінливості та домінування декоративних і морфобіологічих ознак за умов міжвидової та міжсортової гібридизації, інбридингу та полікросу канни. Застосовано інбридинг як ефективний метод селекції канни з метою одержання чистих ліній та наступного добору високодекоративних низькорослих форм. Розроблено шкалу оцінювання забарвлення квіток рослини. Визначено число та структурну організацію хромосом батьківських форм і гібридів. Відібрано 5 перспективних форм-кандидатів у сорти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.26Can*60*33*444*736(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
5.

Бавол А. В. 
Клітинна селекція м`якої пшениці на стійкість до Gaeumannomyces graminis var. tritici: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / А. В. Бавол ; Національна академія наук України ; Інститут фізіології рослин і генетики. — К., 2010. — 20 : a-табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-317.5
Шифр НБУВ: РА370504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Волощук С.І. 
Клітинна селекція пшениці на стійкість до IFusarium graminearum/I Schwabe: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / С.І. Волощук ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію створення, а також досліджено питання оцінки та добору селекційного матеріалу пшениці, стійкого до фузаріозу колоса з використанням методів культури in vitro, базуючись на розширенні генетичної мінливості. За результатами експериментальних робіт одержано нові дані стосовно дії токсичних метаболітів Fusarium graminearum in vitro (на калюсні тканини, ізольоване колосся та зрілий пилок пшениці) та in vitro. Установлено залежну від генотипу токсичну, генотоксичну та мутагенну дію культуральних фільтратів на калюсні культури з незрілих зародків пшениці. Розроблено й удосконалено критерії оцінки та добору клітинних ліній щодо стійкості до культуральних фільтратів. Виявлено відповідність рівня регенерації за дії селективного фактора польовій стійкості до патогена. За дії цього фактора у гібридних популяціях показано зміну величини адитивно-домінантних генетичних ефектів та накопичення стійких генотипів. Виявлено збільшення частоти та розширення діапазону сомаклональної варіабельності за якісними та кількісними ознаками за дії культуральних фільтратів і показано ефективність поєднання комбінаційної, мутаційної та сомаклональної мінливості для одержання стійких генотипів. Досліджено генетичний контроль за компонентами стійкості у відібраних in vitro варіантів та встановлено їх комбінаційну здатність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-317.5 +
Шифр НБУВ: РА341985

Рубрики:

      
7.

Любченко А.І. 
Клітинна селекція цикорію коренеплідного (Cichorium intybus L.) на стійкість до абіотичних факторів середовища: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / А.І. Любченко ; Укр. акад. аграр. наук. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.8-31 +
Шифр НБУВ: РА370869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Дубицька 
Конструювання та селекція штаму Streptomyces peucetius subsp. caesius - продуцента даунорубіцину та доксорубіцину: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Лідія Петрівна Дубицька ; НАН України; Інститут клітинної біології і генетичної інженерії. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*447
Шифр НБУВ: РА321309

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Жерносєкова І.В. 
Мінливість продуцента літичних ферментів IStreptomyces recifensis var. lyticus/I та його селекція: Автореф. дис... канд. біол. наук / І.В. Жерносєкова ; НАН України. Ін-т мікробіології та вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно можливості застосування рифампіцину в селекції продуцентів екстрацелюлярних ферментів. Вперше показано, що рифампіцин, внесений в оптимальних концентраціях до агаризованого середовща вирощування, стабілізує літичну активність селекційованих штамів. Відібрано новий високоактивний рифампіциностійкий штам 2Р-15. Встановлено, що його висока активність зумовлена збільшенням показника середньої літичної активності клонів, значним накопиченням у популяції плюс-варіантів і рифампіциностійких мутантів, зниженням коефіцієнта мінливості. Визначено зниження чутливості штаму до інгібуючої дії глюкози. На підставі даних іонообмінної хроматографії встановлено, що в пулі його екстрацелюлярних білків зросла частка літичних протеаз, виявлено їх більшу кількість і зростання питомої активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871*447
Шифр НБУВ: РА317789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Чешко В.Ф. 
Наука і держава. Методологічний аналіз соціальної історії науки (генетика і селекція в Росії та Україні за радянських часів): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / В.Ф. Чешко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація являє собою системне методологічне дослідження процесу кризисної коеволюції фундаментальної науки, прикладних дослідних розробок і технології (на прикладі розвитку генетики) в політичному та соціальному контексті. Проаналізована трансформація структури концептуальних популяцій під дією трьох комплексів взаємопов'язаних соціальних факторів - філософії марксизму, централізованого державного контролю за розвитком науки і трансформації менталітету. Сформульовані умови виникнення у системі державного контролю науково-дослідницької діяльності механізму з позитивним зворотним зв'язком та визначені його наслідки для розвитку науки і наукового співтовариства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*44г(2),022

Рубрики:

      
11.

Шевченко І.А. 
Обгрунтування технологій та технічних засобів для обробітку грунтів на базі їх агрофізичних показників: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / І.А. Шевченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 36 с. — укp.

На основі оптимізації агрофізичних показників орного горизонту обгрунтовано та апробовано загальні принципи та підходи до створення та удосконалення ресурсоощадних зональних технологій і технічних засобів механізованого обробітку грунту, що забезпечують ощадження та відтворення родючості грунтів. Розроблено методику проектування технологій і технічних засобів обробітку грунту, що задовольняють вимогам одержання максимально можливого врожаю за конкретних грунтово-кліматичних умов їх застосування. За цією методикою повинен проводитися відбір чи "селекція" теоретично обгрунтованих параметрів робочих органів за методами оптимізації багатофакторного експерименту, які забезпечують одержання необхідної якості складу орного горизонту у конкретній грунтово-кліматичній зоні за мінімальної енергоємності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П143 + П070
Шифр НБУВ: РА320204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сень О.В. 
Особливості прояву гетерозису у гібридів озимого жита з домінантною короткостеблістю та їх використання в селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Сень ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Наведено дані експериментальних досліджень, здійснених за умов Лісостепу України, за результатами яких виявлено особливості прояву та успадкування кількісних ознак 8-ми сортів і 9-ти популяцій озимого жита, на їх основі визначено шляхи покращання кожної з ознак і перспективи використання їх у селекції на гетерозис. На підставі аналізу коефіцієнтів успадкування за нащадками показано, що селекція на гетерозис в озимого жита найбільш перспективна за ознаками: продуктивна кущистість, маса 100 зерен, маса зерна з колоса та рослини. Досліджено особливості прояву та успадкування гетерозису у між- та лінійносортових і міжлінійних гібридів з домінантною короткостеблістю за продуктивністю та основними елементами її структури у тесткросних і діалельній схемах схрещувань. Експериментально виділено гомозиготні за висотою лінії з високою загальною комбінаційною здатністю і гібридні комбінації з високою специфічною комбінаційною здатністю за врожайністю, які пропонуються для використання у практичній селекції озимого жита як нові генетичні джерела цінних ознак. На основі експериментально виділеного вихідного матеріалу створено нові перспективні гетерозисні сорти-синтетики: Синтетик ДС, Синтетик 38, Синтетик 52 та Арфа, які характеризуються високою стабільністю прояву основних господарсько цінних ознак, стійкістю до вилягання та вищим від стандарту рівнем урожайності зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-314 +
Шифр НБУВ: РА324921

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Вагін 
Пренатальний добір у ссавців: селекція бластоцист американських норок (Mustela vison): автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / Юрій Вікторович Вагін ; Державна установа "Науковий центр радіаційної медицини АМН України". — К., 2008. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Mus*44 + П718.4-31
Шифр НБУВ: РА361287

Рубрики:

      
14.

Тараненко В.Б. 
Просторова самоорганізація в нелінійних оптичних резонаторах: періодичні структури та солітони: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.Б. Тараненко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Запропоновано керовані статичні та динамічні лазерні солітони (з вільною фазою), реалізовані за умов інжекції некогерентних імпульсів світла у квазі-самозображувальний резонатор лазера з насичуваним поглиначем. Знайдено умови існування конкуруючих лазерних солітонів. Експериментально реалізовано самопідтримні резонаторні гексагони та періодичні смужки, а також яскраві/темні солітони з фіксованою фазою в оптично керованих пасивних (нижче порога лазерної генерації) напівпровідникових мікрорезонаторах у разі збудження в області екситонного резонансу. За умов інжекції в широко-апертурний лазер когерентного пучка з періодичною модуляцією знака оптичного поля експериментально показано перетворення топологічної структури лазерного випромінювання, а саме: від структури оптичних вихорів до структури оптичних доменних стінок. Продемонстровано перехід від когерентних періодичних структур (амплітудних гексагонів та періодичних фазових доменних стінок) до некогерентних щільно упакованих кластерів амплітудних і фазових резонаторних солітонів. Експериментально показано існування керованих оптичних доменних стінок (ізольованих і зв'язаних) та кільцевих фазових солітонів у вироджених і невироджених чотирихвильових генераторах світла. Знайдено умови збільшення (зменшення) довжини оптичної доменної стінки та формування лабіринтно-подібних доменних структур (одновимірних доменних стінок). На підставі прецизійних вимірів установлено квадратичний закон масштабування періоду спонтанно сформованої самопідтримної пер-одичної структури залежно від частотної відстройки нелінійного резонатора. Показано, що селекція періоду цієї структури визначається умовою резонансу для нахилених (відносно оптичної осі резонатора) хвиль. Для одновимірних фазових доменних стінок спостережено оптичний нерівноважний перехід Айсінга - Блоха, за якого статичні Айсінгові доменні стінки перетворюються на динамічні Блохові доменні стінки. Установлено, що швидкість Блохової доменної стінки обернено-пропорційна градієнту фази. Запропоновано та реалізовано метод когерентної модуляційно-поляризаційної спектроскопії для вимірювання реальної й уявної частин комплексних компонент тензора нелінійності. Знайдено новий ефективний процес голографічного запису, що базується на зворотному світло-індукованому зростанні трансляційної й орієнтаційної рухливості пурпурових мембран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.79-018 +
Шифр НБУВ: РА341547

Рубрики:

      
15.

Суша С. К. 
Професор В. І. Сазанов (1879 - 1967) - учений, педагог, організатор сільськогосподарської дослідної справи з агрономії в Україні: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.04.01 / С. К. Суша ; НАН України ; Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2011. — 21 с. — укp.

З'ясовано умови формування наукового світогляду В. І. Сазанова. Наведено характеристику основних періодів життєвого та творчого шляху. Узагальнено невідомі та маловідомі факти біографії та діяльності вченого. Висвітлено основні напрями творчої наукової та науково-організаційної праці вченого: агрохімія та грунтознавство, рослинництво, селекція та насінництво, методологія й організація сільськогосподарської дослідної справи у рослинництві, внесок у розбудову галузевої вищої школи, педагогічна, суспільна та популяризаторська діяльність. Показано історичну роль В. І. Сазанова як одного з організаторів вітчизняної аграрної науки, зокрема сільськогосподарської справи, а також освіти, також розкрито його роль в організації, відродженні функціонування науково-дослідних установ, ВНЗ, галузевих товариств. Показано В. І. Сазанова у розбудову аграрної вищої школи країни, науки України, Росії, Казахстану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П. д(4УКР) Сазанов, В. І.
Шифр НБУВ: РА379505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
16.

Ярошенко Ф.О. 
Птахівництво України: стан, проблеми і перспективи розвитку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / Ф.О. Ярошенко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 33 с. — укp.

Досліджено сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку галузі вітчизняного птахівництва у пореформеному агропромисловому комплексі країни, узагальнено особливості світового розвитку даної галузі. Визначено напрями підвищення конкурентоспроможності продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках. Обгрунтовано тезу про можливість самостійного ефективного розвитку птахівництва на основі крупних господарств за схемою: селекція - виробництво - переробка - кінцева продукція - споживач. Встановлено найбільш раціональні організаційні напрями його розвитку за умов ринкових відносин на основі кооперації, концентрації, інтеграції та внутрішньогосподарської спеціалізації сільськогосподарських товаровиробників. З'ясовано, що найбільш ефективно галузь сприймає інноваційні рішення (селекцію у птахівництві, якість та збалансованість кормів, науково-технічний прогрес).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.253 +
Шифр НБУВ: РА331605

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Купріченкова Т.Г. 
Рекурентна селекція на високу комбінаційну здатність за врожайністю зерна в поліпшених синтетичних популяціях кукурудзи плазм Ланкастер та Айодент: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Т.Г. Купріченкова ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно використання рекурентного добору для покращання синтетичних популяцій кукурудзи та створення на їх основі нових константних ліній зародкових плазм Ланкастер та Айодент. Показано ефективність чергування двох циклів добору на ранньостиглість з добором на високу комбінаційну здатність для подолання негативного зв'язку між цими ознаками у процесі селекції ранньостиглих ліній кукурудзи з пізньостиглого вихідного матеріалу. Вивчено характер варіювання основних селекційних ознак у нових ліній кукурудзи та особливості розподілу комбінаційної здатності у нащадків сімей S0. Встановлено залежність загальної комбінаційної здатності за ознакою "врожайність зерна" та коефіцієнтів успадкування даної ознаки від абіотичних факторів середовища. Надано морфо-біологічну характеристику кращих гібридів кукурудзи, створених за участю нових ліній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31 +
Шифр НБУВ: РА323376

Рубрики:

      
18.

Манько О.А. 
Ризоманія цукрових буряків - селекція на стійкість: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.А. Манько ; Ін-т цукр. буряків УААН. — Умань, 2003. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито особливості генетичного контролю стійкості цукрових буряків до ураження вірусом некротичного пожовтіння жилок листків, збудника ризоманії. Установлено взаємозв'язок прояву генів стійкості до ризоманії з генами господарсько-цінних ознак у спільних генотипах. Розроблено схему інтрогресії гену Rz від інтродукованих ліній-донорів C-48 та C-50 у генотипи вітчизняних компонентів гетерозисних гібридів. Створені вихідні селекційні матеріали цукрових буряків стійкі до ризоманії та листових хвороб на базі вітчизняного генофонду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-317 +
Шифр НБУВ: РА325973

Рубрики:

      
19.

Карапіра С.І. 
Селекція батьківських форм простих і потрійних гібридів соняшнику на адаптивність та комбінаційну здатність за господарськими ознаками: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / С.І. Карапіра ; УААН. Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив умов середовища на рівень прояву та мінливості комбінаційної здатності ліній і материнських простих гібридів. Визначено особливості екологічної пластичності та стабільності простих і потрійних гібридів соняшнику. Обгрунтовано та рекомендовано для використання в селекційній практиці інтегральний критерій добору ліній і материнських гібридів - загальну комбінаційну здатність (ЗКЗ) за збором олії, що забезпечує найвищий приріст насіннєвої й олійної продуктивності у простих і потрійних гібридів соняшнику. Вперше за умов північного Причорномор'я досліджено особливості кореляційно-регресивних зв'язків ЗКЗ і специфічної комбінаційної здатності (СКЗ) материнських ліній і гібридів з ознаками продуктивності простих і потрійних гібридів соняшнику. Виявлено, що за середніми показниками адаптивності та стабільності потрійні гібриди поступаються простим. З'ясовано, що на індивідуальному рівні кращі потрійні гібриди за інтегральним критерієм продуктивності, адаптивності та стабільності практично не поступаються простим. Виділено та рекомендовано для використання в селекції кращі лінії та материнські прості гібриди з метою створення високопродуктивних простих і потрійних гібридів соняшнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-317 +
Шифр НБУВ: РА352729

Рубрики:

      
20.

Рубан І.О. 
Селекція гібридів кукурудзи на стійкість до хвороб в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.О. Рубан ; Ін-т земл-ва. УААН. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317.5(2УКР-4ЧЕК),022

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського