Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (350)Наукова електронна бібліотека (197)Реферативна база даних (6181)Книжкові видання та компакт-диски (815)Журнали та продовжувані видання (379)
Пошуковий запит: (<.>K=СКАНУВАНН$<.>+<.>K=СТАТТІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 276
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Філяніна Н.М. 
Автобіографічний елемент у творчості А.О.Григор'єва: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.М. Філяніна ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано роль автобіографічного елементу в літературній і критичній спадщині А.О.Григор'єва. Показано визначальну роль даного чинника у відображенні своєрідності творчої особистості поета і критика. На підставі порівняльного аналізу біографічних фактів А.О.Григор'єва зі змістом та образною структурою його віршів і поем досліджено шляхи їх перевтілення в поетичні образи, своєрідність ліричного "я" та особливості літературної майстерності митця. Висвітлено історико-літературне значення та своєрідність мемуарної творчості А.О.Григор'єва, зокрема, його книги "Мои литературные и нравственные скитальчества" у контексті вивчення російської автобіографічної прози середини XIX ст. Проаналізовано автобіографічний елемент у літературно-критичних і театрознавчих статтях, рецензіях і нарисах А.О.Григор'єва, з'ясовано функцію відступів мемуарного характеру, вплив реальних подій його життя на визначення змісту та формування літературного стилю критика. Простежено характерне для творчості митця злиття жанрів статті, присвяченої дослідженню певного літературного, театрального або соціального явища з мемуарним нарисом. Розглянуто листи А.О.Григор'єва, що містять автобіографічний матеріал, спогади про події та осіб, які відіграли важливу роль у його житті. Доведено визначальну роль порівняльного аналізу у формуванні достовірного уявлення про автобіографічний елемент в різних видах творчої діяльності А.О.Григор'єва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Григор'єв,А.О. 54 +
Шифр НБУВ: РА335760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сєрий К.М. 
Автоматична координатна реєстрація результатів контролю дефектоскопами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / К.М. Сєрий ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено методи безконтактного визначення просторових координат вимірювальних перетворювачів акустичних, магнітних, вихрострумових дефектоскопів у процесі сканування поверхні з метою координатної реєстрації результатів контролю. Удосконалено акустичну двомірну систему визначення координат шляхом введення додаткових акустичних приймачів з метою забезпечення можливості визначення трьохмірних координат і виключення температурної похибки. З використанням тріангуляційного методу вперше розроблено оптико-механічні системи визначення трьохмірних координат вимірювального перетворювача за координатами двох точкових випромінювачів на основі вимірювального перетворювача дефектоскопа у процесі сканування. Вперше розроблено системи визначення трьохмірних координат вимірювального перетворювача дефектоскопа з використанням однієї та двох цифрових оптичних камер з матрицями приладів з зарядовим зв'язком (ПЗЗ) на кінцях фіксованої бази вимірювання довжиною від 0,5 до 1 м. Виконано оптимізацію взаємного кутового положення оптичних камер з ПЗЗ матрицями у фокальних площинах об'єктивів з метою наближення до бази вимірювання дозволеної зони можливого сканування поверхні об'єкта контролю та підвищення точності визначення координат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108
Шифр НБУВ: РА372451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Корчевний Г.В. 
Адміністративна відповідальність за порушення авторських та суміжних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.В. Корчевний ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено відмінність між поняттями право власності та право інтелектуальної власності. Наведено заходи адміністративного примусу та обгрунтовано необхідність розвитку механізму адміністративно-правової охорони авторського та суміжних прав засобами адміністративної відповідальності. Визначено суспільну небезпеку правопорушень. Висвітлено недоліки законодавства про адміністративну відповідальність. Запропоновано внесення спеціальної статті КУпАП щодо незаконного використання об'єктів авторського та суміжних прав. Розроблено критерії виділення адміністративних проступків у сфері інтелектуальної власності. Обгрунтовано доцільність у КУпАП деталізувати порушення авторських та суміжних прав, закріпляючи обставини, що обтяжують відповідальність. Запропоновано провести спеціалізацію суддів з питань розгляду справ про захист інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 + Х819(4УКР)012.8 +
Шифр НБУВ: РА322109

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Карпчук Н.П. 
Адресованість в офіційному та неофіційному англомовному дискурсі (комунікативно-прагматичний аналіз): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.П. Карпчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено комунікативно-прагматичні характеристики категорії адресованості в офіційному та неофіційному дискурсах на матеріалі малих текстів, а саме: вступної статті законодавчого дискурсу та вступу науково-технічної статті (офіційний дискурс), а також анекдоту (неофіційний дискурс). Розкрито суть поняття "модель адресата" та її топологічні властивості, побудовано модель адресата офіційного і неофіційного дискурсів та власні моделі міжсуб'єктної інтеракції у межах офіційного та неофіційного дискурсів. Зазначено, що адресованість офіційного дискурсу субординованому інтелектуально-логічному адресатові-професіоналу/автоадресату, що є дорослою людиною, зумовлює добір адресантом продукційних і стилістичних стратегій, що реалізуються у домінуванні еспліцитно вираженої інформації, раціональної оцінки, побудові дискурсу за жорсткою композиційною моделлю. Адресованість неофіційного дискурсу "рівному" "загальнопрофесійному" емоційно-інтуїтивному/інтелектуально-логічному адресатові, що диференціюється за віком, іноді за статтю та національністю, визначає добір адресантом продукційних та стилістичних стратегій, що реалізуються у домінуванні імпліцитно вираженої інформації, емоційної оцінки, у побудові дискурсу за узуальною моделлю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА335079

Рубрики:

      
5.

Жиров О.Л. 
Аналіз гідроакустичних систем за оцінками функціоналів від розв'язків лінійних операторних рівнянь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / О.Л. Жиров ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано мінімаксний підхід до розв'язання задач системного аналізу під час створення гідроакустичних вимірювальних комплексів. Розв'язано задачу мінімаксного оцінювання ядра інтегрального оператора, яка виникає під час оцінювання амплітудного розподілу в лінійному елементі антени за умов невизначеності. Випадкові збурення розглянуто як елементи і процеси зі значеннями в гільбертових просторах. Розв'язано задачу мінімаксного оцінювання співвідношення шум/сигнал в антенній гратці (АГ) за умов невизначеності кореляційної матриці шумів. Розроблено пакет прикладних програм з моделювання гідроакустичного поля в адаптивній АГ, а також програм оптимальної та адаптивної обробки сигналів у гідроакустичній АГ. Реалізовано метод просторового сканування на базі алгоритмів захисту каналів спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01
Шифр НБУВ: РА318987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Олещук О.В. 
Аналітичні та інформаційні моделі і методи ідентифікації рухомих об'єктів для систем управління вантажопотоками: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Олещук ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та засоби побудови автоматизованої системи ідентифікації та реєстрації залізничних вагонів (АСІРЗВ). Показано економічну доцільність побудови АСІРЗВ на базі одержання й обробки візуальної інформації про транспортні засоби. Розроблено математичні моделі перетворення зображень, одержаних шляхом черезстрокового сканування, у зображення з прогресивним розгорненням. Удосконалено методи відстеження меж на базі використання виявлених ідентифікаційних елементів. Розроблено метод еталонно-залежної обробки для розпізнавання за високого рівня перешкод. Запропоновано моделі, методи та алгоритми для апаратно-програмної реалізації АСІРЗВ. Здійснено апробацію промислового зразка АСІРЗВ, показано її працездатність і перспективність впровадження для автоматизації обліку вантажопотоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02 +
Шифр НБУВ: РА352802

Рубрики:

      
7.

Гордієнко Е.Ю. 
Багатоелементні болометричні ІЧ-детектори зі скануванням на основі високотемпературних надпровідників: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Е.Ю. Гордієнко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано можливості створення високоефективного болометричного високотемпературного надпровідника (ВТНП) багатоелементного перетворювача інфрачервоного (ІЧ) зображення з безелектродним поелементним виділенням інформації. Запропоновано та обгрунтовано організацію поелементного зчитування інформації у широкоформатній ВТНП болометричній структурі, яка б дозволила уникнути формування великої кількості електричних з'єднань з комутатором, для чого досліджено можливості формування та переміщення на її приймальній площині локальних областей, чутливих до зовнішнього випромінювання, за допомогою лазерного зонда. Теоретично оцінено граничну чутливість та просторове розрізнення ВТНП багатоелементного перетворювача ІЧ зображення з формуванням окремих елементів за допомогою лазерного зонда та дослідити фактори, які обмежують ці параметри, а також оптимізувати енергетичні та часові параметри лазерного зонда. Досліджено надпровідні властивості та шумові характеристики найбільш підходящих ВТНП матеріалів з точки зору болометричних використань та оптимізовано технологію формування приймальних структур на їх основі з метою створення діючих зразків перетворювача ІЧ зображення. Наведено методики, вимірювальні установки та проведено експериментальне дослідження детектуючих властивостей такого перетворювача ІЧ зображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В341.334.1в6,022 + В381.592в6,022 + З264.5,022 +
Шифр НБУВ: РА344234

Рубрики:

      
8.

Крицун І.І. 
Багатохвильова Х-променева дифрактометрія реальних кристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.І. Крицун ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено метод встановлення абсолютних значень періодів гратки кристалів за допомогою багатохвильої дифрактометрії. На базі напівкінематичної теорії розсіяння X-променів запропоновано алгоритм і програмне забезпечення для розрахунку та графічного представлення багатохвильових дифрактограм азимутального сканування кристала навколо вектора дифракції первинного відбивання в кристалах різного ступеня досконалості. Розроблено спеціальні пристрої для підвищення роздільної здатності, експресивності та інформативності дифрактометричних X-променевих методів діагностики реальної структури кристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,022 +
Шифр НБУВ: РА339662

Рубрики:

      
9.

Аммар Алі (Мохаммед Саід) Дауд 
Вдосконалення методів діагностики і лікування корнеосклеральних поранень ока: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Аммар Алі (Мохаммед Саід) Дауд ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Експериментально встановлено, що місцеве застосування 1 % флуренізидової мазі у комплексному лікуванні проникаючого корнеосклерального поранення сприяє прискоренню епітелізації, швидкій ліквідації запальної реакції та формуванню менш інтенсивного рубця рогівки. Запропоновано новий об'єктивний метод визначення площі неоваскуляризації рогівки, який дозволяє контролювати загоєння рани та визначити ступінь ефективності лікування. Розроблено новий інструмент "канюля-шпатель", застосування якого під час первинної мікрохірургічної обробки проникаючих корнеосклеральних поранень попереджає защемлення райдужки у рані. Уперше клінічно доведено, що розвиток проліферативного процесу у порожнині ока починається вже на 3 - 4-ту добу після проникаючого корнеосклерального поранення ускладненого гемофтальмом, що виявляється під час ультразвукового В-сканування в динаміці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.835 +
Шифр НБУВ: РА331822

Рубрики:

      
10.

Матієшин Ю. М. 
Вдосконалення методів та засобів телевізійної сканувальної оптичної мікроскопії динамічних мікрооб'єктів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / Ю. М. Матієшин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Вирішено актуальне наукове завдання, яке полягає в розробці та дослідженні нових ефективних методів і підходів до апаратурного забезпечення телевізійної сканувальної оптичної мікроскопії динамічних мікрооб'єктів на основі використання принципу сканування мікрооб'єктів світловим променем. Розроблено математичні моделі рядкового однотактного, рядкового двотактного та кадрового методів сканування, придатних для визначення параметрів руху динамічних мікрооб'єктів. Проаналізовано відносні похибки визначення швидкості руху мікрооб'єктів цими методами та встановлено їх максимально допустимі значення. Розроблено методи та побудовано алгоритми визначення параметрів динамічних мікрооб'єктів за застосування сканувальних растрів різних розмірів (повноформатний, зменшений, мінірастр і мікрорастр), що дозволяє розширити діапазон визначення параметрів руху мікрооб'єктів за збереження заданої точності вимірювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В336.28 в641,022 + В372.15 в641,022
Шифр НБУВ: РА384787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Гермонова К.О. 
Вдосконалення технологій вводу-виводу картографічної інформації в кадастрових геоінформаційних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / К.О. Гермонова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено й обгрунтовано технології вводу-виводу кадастрової інформації в ГІС, які забезпечують потрібну точність даних і значно зменшують затрати на їх реалізацію. Досліджено малоформатні поліграфічні сканери, обгрунтовано методи підвищення точності сканування та методи формування єдиного цифрового зображення із растрів окремих частин картографічних матеріалів. Формалізовано й описано засобами методів штучного інтелекту автоматизований процес формування чергового кадастрового плану за базою даних автоматизованої системи державного земельного кадастру. Розробки у вигляді програмного комплексу МарВМР і підсистеми "Кадастровий план" апробовано на конкретних реальних об'єктах. Експлуатація створеного програмного забезпечення в Донецькому регіональному кадастровому центрі та в учбовому процесі показала, що навчання роботі з ним триває швидко, адже в них враховано психофізіологічні особливості роботи людини за комп'ютером.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8 ф1
Шифр НБУВ: РА313909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Цимбал Г.П. 
Взаємодія як умова забезпечення виявлення і розслідування податкових злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.П. Цимбал ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження сучасних проблем взаємодії податкової міліції з правоохоронними органами, контрольно-ревізійними службами та іншими державними контролюючими структурами як умови забезпечення виявлення та розслідування податкових злочинів. На підставі аналізу наукових праць вітчизняних та зарубіжних учених-криміналістів наведено криміналістичну характеристику податкових злочинів, розкрито їх зміст і описано складові елементи. Шляхом вивчення та узагальнення нормативно-правового забезпечення та практики діяльності податкової міліції обгрунтовано необхідність її взаємодії з іншими правоохоронними та державними контролюючими органами під час розслідування податкових злочинів. Проаналізовано сучасні наукові уявлення щодо сутності поняття "взаємодія" та запропоновано його визначення як регламентованої чинними нормативно-правовими актами співпраці державної податкової служби з іншими правоохоронними органами у межах своєї компетенції під час розслідування злочинів у сфері оподаткування. Сформульовано пропозиції щодо внесення статті до нового проекту КПК України про визначення взаємодії, обгрунтовано необхідність її регулювання. Розкрито особливості взаємодії на стадії прйняття рішення про порушення кримінальної справи. Доведено доцільність створення інформаційної автоматизованої системи для органів податкової міліції з метою сприяння виявленню, розкриттю та розслідуванню податкових злочинів. Узагальнено досвід діяльності податкових органів зарубіжник країн та практики їх взаємодії з іншими правоохоронними структурами у боротьбі з податковими злочинами. Показано особливості взаємодії податкової міліції з податковою інстпецією, контрольно-ревізійною службою, МВС, СБУ, митними органами, досліджено можливості використання оперативно-розшукових даних під час розслідування податкових злочинів. Проаналізовано правові документи та існуючу практику міжнародного співробітництва по викриттю порушників податкового законодавства. Запропоновано конкретні заходи для покращення взаємодії ДПС України та відповідних правоохоронних органів зарубіжних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 + Х894.9(4УКР)311.78 +
Шифр НБУВ: РА341289

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
13.

Трускавецький С.Р. 
Використання багатоспектрального космічного сканування та геоінформаційних систем у дослідженні грунтового покриву Полісся України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.18 / С.Р. Трускавецький ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. — Х., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено можливості багатоспектрального космічного сканування у вивченні грунтового покриву зони Полісся. Встановлено закономірності взаємозв'язку параметрів дистанційного зондування з основними складовими грунтів поліської зони. Запропоновано нову сучасну методику великомасштабного грунтовного обстеження й електронного картографування з використанням багатоспектрального космічного сканування та геоінформаційних систем. Розроблено алгоритм створення електронних грунтових карт і картограм на прикладі грунтового покриву Полісся України. Результати наукового дослідження запропоновано використовувати в системі екологічного моніторингу та для проведення великомасштабних грунтових обстежень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 в(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348977

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Видолоб В.В. 
Використання лазерних методів в задачах діагностики та метрології при виробництві оптоелектронних компонентів радіоелектронних засобів озброєння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.14 / В.В. Видолоб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Військ. ін-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.42 + Ц82 в734.3 +
Шифр НБУВ: РА350614

Рубрики:

      
15.

Вельган Р.Б. 
Вимірювальна система для контролювання формованої бляхи на основі триангулювання зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Р.Б. Вельган ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2007. — 22 с. — укp.

З метою створення методичного забезпечення автоматизованих систем оптичного контролювання напрацьовано алгоритмічні та технічні рішення та синтезовано нову процедуру вимірювання для уможливлювання сканування 3D-координат поверхонь плоскої деталі з двох боків, а також розроблено нові ефективні алгоритми опрацювання одержаних наборів даних для визначення просторового розподілу товщини. В результаті сканування поверхонь деталі створюється цифрове відображення об'єкта дискретними наборами точок його лицьової та зворотньої поверхонь, для одержання якого структуру системи доповнено комп'ютерокерованим обертальним столом. За допомогою розробленого обчислювального алгоритму для кожної точки однієї поверхні здійснюється пошук найближчого елементу на змодельованій сіткою трикутників протилежній поверхні і на нього опускається перпендикуляр. Застосування запропонованого способу дає змогу визначати локальну товщину та її поверхневий розподіл у критичних ділянках деталі. Створено макет системи, одержано експериментальні дані й оцінено роботу розроблених агоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К672-7с +
Шифр НБУВ: РА351358

Рубрики:

      
16.

Грищенко А.Б. 
Вплив патологічної звивитості, гіпо- і аплазій прецебральних судин на перебіг розсіяного склерозу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.Б. Грищенко ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України" АМН України. — Х., 2009. — 23 с. — укp.

Вивчено вплив дисплазій прецеребральних судин на церебральну гемодинаміку та перебіг розсіяного склерозу (РС). Розроблено ефективні діагностичні заходи. Оптимізовано підходи до лікувальної тактики хворих на РС. Досліджено анатомоморфологічні особливості пре- й інтрацеребральних судин у хворих на РС. Показано, що 63,64 % хворих на РС мають патологію цих судин у вигляді патологічної звивитості, гіпо- й аплазій. Визначено, що у хворих на РС виникають гемодинамічні порушення у вигляді ангіоспазму, гіперперфузії каротидного басейну, венозного перевантаження, які значною мірою виражені у хворих з патологією пре- й інтрацеребральних судин. Досліжено особливості клінічного перебігу РС у таких хворих. Доведено, що у хворих на РС, які мають патологію пре- й інтацеребральних судин на 41 % частіше розвивається полісимптомний дебют захворювання, а тяжкість захворювання на 20,6 % вища, ніж у хворих без цієї патології. Встановлено, що у хворих на РС з патолоогією пре- й інтрацеребральних судин на 12 % частіше виникає первинно-прогресуюча і на 15 % вторинно-прогресуюча форми захворювання. Показано, що у хворих на РС з дисплазіями пре- й інтрацеребральних судин найчастіше вогнища демієлінізації локалізуються у відділах мозку, які одержують живлення з системи внутрішньої сонної артерії, що відповідає результатам кольорового триплексного сканування й ультразвукової доплерографії, на підставі яких виявлено найбільш значущі гемодинамічні порушення в каротидному басейні. Обгрунтовано клінічну ефективність лікування хворих на РС з застосуванням пентоксифіліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-3 + Р627.7-2 +
Шифр НБУВ: РА365029

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Гаврилюк В. П. 
Газосилікати автоклавного твердіння з компромісно оптимальними рівнями критеріїв якості та енергоємності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / В. П. Гаврилюк ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2011. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано на підставі обчислювальних експериментів умови одержання газосилікату з компромісно оптимальними рівнями критеріїв якості й енергоємності за умов дотримання нормативних обмежень за густиною та міцністю на стиск. Обчислювальні експерименти проведено за модифікованою версією алгоритму пошуку компромісу випадковим скануванням полів властивостей матеріалу, описаних нелінійними дев'ятифакторними експериментально-статистичними моделями. Рівні властивостей газосилікату за кожної з комбінацій вимог за густиною та міцністю на стиск є оптимізованими. В "нормативних блоках", заданих нормативними вимогами, компромісно оптимальні значення межі міцності та деформатівності у разі вигину та теплопровідності покращено на 80 % усередині діапазонів припустимих значень. Визначено рівні факторів, що їх забезпечують, на завершальній ітерації мінімізовано тиск пари та час витримки в автоклаві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.016 + Н331.742 + Н626.742
Шифр НБУВ: РА383890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Запривода В.І. 
Геометричне моделювання надходження сонячної радіації на поверхні просторових покриттів архітектурних об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / В.І. Запривода ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 17 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу досвіду використаннчя геліосистем в архітектурі обгрунтовано актуальність задачі оптимізації розміщення геліоприймальних пристроїв на складних поверхнях архітектурних об'єктів. Сформульовано вимоги до геометричних моделей надходження та досліджкення розподілу сонячної радіації. Створено, узагальнено та з використанням числового методу досліджено неперервну та дискретну геометричні моделі надходження сонячної радіації на поверхні архітектурних об'єктів. На основі методів системного аналізу визначено раціональні межі використання даних моделей. Розроблено геометричні алгоритми розрахунку миттєвої, добової, річної (сезонної) сонячних радіаційних зон. Запропоновано алгоритм дискретного сумування миттєвих значень радіації, досліджено його точність. З метою підвищення ефективності дискретного підходу наведено ряд допоміжних алгоритмів сканування об'єктів, трасування, визначення видимості. Висвітлено геометричні моделі управління формою поверхні для забезпечення наперед заданих параметрів сонячної радіаційної зони та формоутворення поверхні з наперед заданими властивостями сонячної радіаційної зони. Проаналізовано ієрархію задач моделювання, описано особливості реалізації моделей на містобудівельному, архітектурно-планувальному та конструктивному рівнях проектного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7
Шифр НБУВ: РА318624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Тулученко Г.Я. 
Геометричне моделювання скалярних полів за методом усереднення адаптивних інваріантних шаблонів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / Г.Я. Тулученко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розроблено новий напрямок стосовно методів геометричного моделювання та сканування в окремих точках скалярних полів (на прикладі стаціонарних) шляхом усереднення результатів суперпозиції поверхонь, носіями яких є адаптивні інваріантні шаблони. Певна універсальність запропонованого методу усереднення адаптивних інваріантних шаблонів дозволяє розв'язувати задачі на спільній методлологічній основі, а саме, задачі сканування стаціонарного скалярного поля в окремих точках, оптимізації кубатурних формул для трикутників стосовно їх використання у методі скінченних елементів для відновлення гармонічних функцій, сплайнової апроксимації одновимірних експериментальних залежностей. Традиційно ці задачі розв'язуються за різними методами. Алгоритми реалізації методу для двовимірних задач використано під час проведення експериментальних досліджень температурних полів теплонавантажених конструктивних елементів транспортних засобів. Одновимірний варіант методу застосовано у процесі вивчення закономірностей зміни pH опоряджувальних розчинів у текстильній промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.31,0 +
Шифр НБУВ: РА360000

Рубрики:

      
20.

Колесніков К.В. 
Дедуктивний метод моделювання несправностей для синтезу тестів цифрових систем, що реалізовані у програмувальній логіці: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.13.12 / К.В. Колесніков ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано моделі процесу дедуктивного й паралельного моделювання несправностей на основі технології граничного сканування з метою істотного (у кілька разів) підвищення швидкодії програмної реалізації розроблюваних методів аналізу надскладних проектів. Поглиблено розробку нових графо-теоретичних дедуктивних моделей структурного аналізу розгалужень, що сходяться, і виділення деревоподібних сегментів для роздільного моделювання несправностей. Удосконалено дедуктивно-паралельну модель цифрової системи на основі аналізу її структури, що модифікується на вхідному наборі з метою виконання паралельної обробки дефектів розгалужень, що сходяться. Запропоновано дедуктивно-паралельний метод зворотного простежування несправностей цифрових систем, заданих на регістровому рівні у форматі булевих рівнянь. Розроблено новий метод зворотного (суперпозиційного й топологічного) моделювання дефектів деревоподібних структур цифрових систем великої розмірності. Удосконалено кубічний метод детермінованого синтезу тестів для деревоподібних структур цифрових систем з використанням граничного сканування та функціонально закінчених примітивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З972-07-5-05 +
Шифр НБУВ: РА328354

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського