Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (22)Реферативна база даних (449)Книжкові видання та компакт-диски (368)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=СОЛОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дрозд О.М. 
Агроперетворені грунти солонцевих комплексів сухого Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / О.М. Дрозд ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання напряму еволюції досліджуваних грунтів і тривалості післядії меліоративної плантажної оранки та встановлено, що закономірності змін грунтових процесів у плантажованих і неплантажованих солонцевих грунтах Сухого Степу України проявляються у розсоленні та розсолонцюванні, а у плантажованих грунтах ще й у покращанні агрофізичних властивостей. Зазначено, що одноразове проведення меліоративної плантажної оранки забезпечує позитивну післядію на властивості грунтів і урожайність сільськогосподарських культур протягом 50-ти років. Доведено, що результатом довготривалої післядії меліоративної плантажної оранки є утворення високопродуктивних, екологічно стійких агроперетворених грунтів, що не мають аналогів у природі за своїми морфологічними, агрофізичними та фізико-хімічними властивостями. Створено математичну модель продуктивності сільськогосподарських культур на плантажованих грунтах, що дозволило виявити три етапи еволюції цих грунтів, які відрізняються за грунтовими показниками та врожайністю культур. Виявлено, що одержана модель дає можливість прогнозувати врожайність сільськогосподарських культур і визначити динаміку впливу окремих показників. Удосконалено систему оцінки придатності грунтів для проведення меліоративної плантажної оранки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.234-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368700

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Безроднова О.В. 
Антропогенна трансформація трав'яної рослинності долини р. Самари в межах Західного Донбасу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Безроднова ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано деякі аспекти просторової організації рослинного покриву долини річки Самари. Надано екологічну характеристику степових, лучних, солонцевих і солончакових біогеоценозів. Наведено оцінку стану рослинності та грунтів. Встановлено, що одним з головних факторів, який призводить до кардинальних змін фізико-хімічних, морфологічних властивостей грунтів і продуктивності, структурної організації рослинності, є антропогенне пошкодження ландшафтів. Запропоновано схему трансформації деяких одиниць рослинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*801.4(45УКР5,5),022 + Е50*801.4(45УКР5,5),022
Шифр НБУВ: РА309929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Московець В.І. 
Взаємодія населення з міліцією: стан та шляхи удосконалення: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / В.І. Московець ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено процес взаємодії між населенням і міліцією у зв'язку зі соціальними змінами, які відбуваються в Україні. Розглянуто існуючі теоретичні підходи до визначення змісту соціальної взаємодії, можливості їх застосування під час конструювання програм щодо взаємозв'язків і співпраці між населенням і міліцією. Визначено поняття "взаємодія між міліцією і населенням". Розглянуто найважливіші взаємозв'язки між населенням і міліцією на різних рівнях. Узагальнено основні форми співпраці між населенням і міліцією (ДНД, пунктів охорони громадського порядку, робітничих і студентських загонів щодо сприяння діяльності міліції, консультативних пунктів тощо), обгрунтовано необхідність створення відповідної нормативно-правової бази для співпраці, удосконалення матеріально-технічних умов, інформаційного забезпечення, системи морального та матеріального стимулювання тощо. Запропоновано та впроваджено оригінальну програму "Взаємопорозуміння та співпраця між населенням і міліцією по охороні громадської безпеки" у с. Солоніцевці Дергачівського району на Харківщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.2 + С5*667.211
Шифр НБУВ: РА314305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бойко Н.В. 
Вплив лесової меліорації на хімічні властивості та продуктивність чорнозему Таврії, осолонцьованого в процесі зрошення мінералізованою артезіанською водою: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Н.В. Бойко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 20 с. — укp.

В умовах дефіциту якісних вод для зрошення грунтів півдня України використовують мінералізовані води другого класу, які призводять до розвитку вторинного солонцевого процесу різної інтенсивності. Для меліорацій вторинно осолонцьованих грунтів застосовується лес в якості природного, екологічно чистого, нетрадиційного кальційвмісного меліоранта. Нанесення 5, 10 та 15 сантиметрового шару лесу на поверхню зрошуваного грунту дозволяє створити стабільно високий кальцієвий баланс, підтримуючий тривалий час концентрацію кальцію вище порогу коагуляції і запобігаючий активному солонцепроявленню при слабкій інтенсивності солонцевого процесу. Це обумовило довготривалий меліоративний ефект, що забезпечив підвищення продуктивності вторинно осолонцьованого грунту і підвищення урожайності сільськогосподарських культур на 19-21%. Економічно ефективно застосовувати відвали лесових порід, розташованих уздовж зрошувальних каналів півдня України, для меліорації вторинно осолонцьованих грунтів і сільськогосподарського використання грунтів, похованих під ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.89 лесові породи

Рубрики:

      
5.

Тронза Г.Є. 
Вплив тривалого рисосіяння на фізико-хімічні властивості і сольовий режим солонців лучних зони Сухих Степів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Г.Є. Тронза ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2008. — 23 с. — укp.

Наведено результати вивчення особливостей формування солонців лучних кіркових, мілких, середніх і глибоких зони Сухих Степів, їх сольових профілів і фізико-хімічного стану. Виявлено тісний генетичний зв'язок між окремими видами грунтів і встановлено самомеліорацію солонців у процесі їх еволюції від кіркових до глибоких. Досліджено спрямованість і масштаби трансформації екології солонців лучних, які використовуться більше 30-ти років у рисово-люцерновому агроценозі, будови їх профілю, водного та сольового режимів. Розроблено й використано усереднену модель, яка характеризує найважливіші фізико-хімічні показники окремих генетичних горизонтів з урахуванням долі виділених видів солонців у структурі грунтового покриву. Виявлено специфіку процесів розсолення та розсолонцювання солонців під затоплюваною культурою рису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-4 +
Шифр НБУВ: РА358067

Рубрики:

      
6.

Квач Ю.В. 
Гельмінти бичків (Gobiidae) та інших фонових видів риб Одеської затоки та лиманів Північно-Західного Причорномор'я (фауна, екологія): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Ю.В. Квач ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено гельмінтофауну риб Одеської затоки та лиманів Північно-Західного Причорномор'я, наведено дані щодо гельмінтофауни окремих видів риб. Проаналізовано зараженість бичків залежно від їх зоогеографічного походження, біології та екології, типу живлення. Описано гельмінтофауну бичків окремих акваторій, зокрема, Будацького лиману і лиманів Тузловської групи, гельмінтів риб Одеської затоки, Тилігульського, Григорівського, Хаджибейського, Дністровського лиманів. Висвітлено зміни гельмінтофауни бичків Хаджибейського лиману протягом періоду дослідження, зв'язані з його розпрісненням. Відзначено, що лиман характеризується нестабільністю гельмінтофауни, суттєво змінилася також гельмінтофауна бичків Тилігульського лиману, зміни, якої продовжуються й зараз, в зв'язку з підвищенням його солоності, відносно стала гельмінтофауна бичків Одеської затоки та Григорівського лиману. Зареєстровано вперше у північно-західній частині Чорного моря 3 види гельмінтів - Bucephalus marinum met, Raphidascaris sp. 1., Streptocara crassicauda 1, у лиманах Північно-Західного Причорномор'я відзначено 5 видів: Paratimonia gobii, Cryptocotyle lingua met, Proteocephalus subtilis, Contracaecum rudolphil 1., S. crassicauda 1.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.62 + Е0*836.6:Е623.33 +
Шифр НБУВ: РА336397

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Сукач В.В. 
Геологічна будова та золотоносність Солонянського рудного поля (Сурська структура, Середнє Придніпров'я): Автореф. дис. канд. геолог. наук: 04.00.01 / В.В. Сукач ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Розглянуто геологічну будову Солонянського рудного поля, геолого-структурну позицію родовищ та найважливіших рудопроявів. Вперше для зеленокам'яних товщ Середнього Придніпров'я встановлено їх похиле залягання та відсутність інтенсивних складчастих деформацій, виявлено внутрішню диференціацію інтрузивів габроїдного складу та комагматичних їм потоків метабазальтів. За результатами вивчення речовинного складу, морфології та просторової розповсюдженості рудоконтролювальних тіл кислого складу виконано їх типізацію та встановлено належність до субвулканічної фації. Уточнено речовинний склад вміщуючих порід і структуру окремих родовищ, рудопроявів та похованих розсипів золота. Проведено типізацію золоторудних об'єктів. Розроблено схему розчленування зеленокам'яних утворень та прогнозно-пошукові критерії розсипів та корінного зруденіння золота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451(45УКР)41 + Д59(45УКР)451.41
Шифр НБУВ: РА321243

Рубрики:

      
8.

Солоненко Н.Д. 
Державне управління перебудовою галузі охорони здоров'я в умовах обмежених ресурсів в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.Д. Солоненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади удосконалення механізмів державного керування перебудовою галузі охорони здоров'я за умов обмежених ресурсів в Україні та розроблено практичні рекомендації щодо їх упровадження як реальних об'єктів державного управління. Висвітлено роль їх системної взаємодії у підвищенні ефективності діяльності галузі за умов постіндустріальної ринкової економіки. Теоретично узагальнено та практично обгрунтовано необхідність урахування суспільних потреб під час визначення основних завдань державної політики та державного керування перебудовою галузі охорони здоров'я за умов обмежених ресурсів в Україні. Визначено механізми державного управління перебудовою даної галузі, зокрема, фінансування (формування сукупного бюджету галузі), організація системи охорони здоров'я, розмежування функцій розпорядника коштів і суб'єктів надання медичної допомоги, методів оплати виробників у даній сфері, державного регулювання та соціального маркетингу. Запропоновано та теоретично обгрунтовано напрями вдосконалення окремого механізму державного керування та взаємодії механізмів з метою розробки довгострокової науково обгрунтованої стратегії перебудови системи охорони здоров'я в Україні на сучасному етапі суспільних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА332161

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Гарліцька Л. А. 
Екологія Harpacticoida (Crustacea, Copepoda) північно-західної частини Чорного моря: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.17 / Л. А. Гарліцька ; Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського НАН України. — Севастополь, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено видову різноманітність і закономірності просторово-часового розподілу гарпактикоїдних копепод української частини північно-західного шельфу Чорного моря. Виявлено чітку сезонність динаміки великої кількості дорослих і молодих особин, видової та статевої структури угруповань. Визначено, що зміна загальної чисельності гарпактикоїд залежить в основному від глибини та типу донних осадів, а видове багатство - від глибини. Розраховано преферендуми масових видів відносно глибини, солоності та характеру грунту та виділено сім комплексів видів з різними біотопічними преференціями. Обгрунтовано положення про бореально-атлантичний характер і походження чорноморської фауни гарпактикоїд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.155.232.41*80(922.8) + Е621.155.232.41*99(922.8)
Шифр НБУВ: РА375680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Лоза І.М. 
Еколого-біологічна характеристика осиково-березових кілків Придніпров'я, їх охорона та раціональне використання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / І.М. Лоза ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено екологічну роль осики та берези у формуванні лісових екосистем степової України. Розглянуто закономірності розповсюдження зазначених деревних порід в основних типах ландшафту. Проаналізовано історію досліджень грунтів та складу деревної рослинності осиково-березових кілків. Значну увагу приділено особливостям заселення осикою лісових еродованих суглинків та рекомендовано створення штучних фітоценозів за участю осики з метою закріплення грунту. За умов заплав степових річок екологічна роль осики та берези полягає у піонерному заселенні заростаючих озер та боліт, на грунтах, непридатних для існування більш вимогливих деревних порід. Проаналізовано хімічний склад грунтів кілків та досліджено хімізм грунтових вод. Наведено характеристику екологічної ролі осики та берези у формуванні кілочних лісів за умов дюнно-улоговинного ландшафту піщаних терас. Визначено склад рослинності та хімічні характеристики грунтів, що відрізняються зволоженістю. Розглянуто процеси гумусонакопичення у піщаних грунтах під деревною рослинністю, а також запропоновано заходи щодо раціонального використання ресурсів осиково-березових кілків на пісках. На солонцевій терасі виявлено сукцесійну динаміку фітоценозів та едафотопів осикового кілка з прогнозуванням їх подальшої еволюції. Побудовано генетичний ряд зміни типів лісу в часі відповідно до зміни гідрологічного режиму. Проаналізовано склад органічної речовини. Встановлено, що методи математичної статистики дозволили виявити тенденції у розподілі хімічних компонентів на підставі грунтового профілю. Доведено необхідність охорони та раціонального використання осиково-березових кілків як унікальних природних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9-658.12-043,022 + П342.92 осинові
Шифр НБУВ: РА309325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Ковтун О.О. 
Еколого-біологічна, морфологічна і таксономічна характеристика фітобентосу Тилігульського лиману: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.О. Ковтун ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 24 с. — укp.

Встановлено закономірності формування структури фітобентосу Тилігульського лиману, досліджено його екологічні, таксономічні, морфологічні характеристики, особливості просторового розподілу та сезонної динаміки за сучасних умов. У бентосі Тилігульського лиману виявлено 167 видів (181 видових і внутрішньовидових таксонів) діатомових водоростей, з яких 66 вперше зафіксовані для даної водойми, 25 - для лиманів північно-західного Причорномор'я. Описано як нові для науки один вид Fallacia gusliakovi Kovtun та один різновид -Cocconeis scutellum var tiligulicus Kovtun. Виявлено 69 таксонів водоростей-макрофітів та 10 видів вищих водяних рослин, 42 з яких є новими для лиману й один - для українського узбережжя Чорного моря (Vaucheria geminata). Вперше досліджено різноманіття водоростей мікрофітобентосу різних біотопів і просторово-часову динаміку їх видового складу. Вперше вивчено й охарактеризовано угруповання - фітомезопсамон. Виявлено зв'язок його видового складу з іншими екологічними зонами мешкання водоростей. На підставі сапробіологічного аналізу охарактеризовано екологічний стан лиману. Проаналізовано залежність видового складу різних екологічних груп від солоності води та pH середовища, наведено їх біогеографічну характеристику. Досліджено вплив окремих чинників середовища на морфологічні характеристики водоростей. Встановлено особливості, що обумовлюють своєрідність флори Тилігульського лиману у порівнянні з іншими лиманами північно-західного Причорномор'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.633:Е5 +
Шифр НБУВ: РА363070

Рубрики:

      
12.

Ладика М.М. 
Еколого-меліоративний стан та родючість перезволожених грунтів Лівобережного Лісостепу (на прикладі басейну р. Трубіж): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / М.М. Ладика ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено закономірності зміни еколого-меліоративного стану перезволожених грунтів Лівобережного Лісостепу. Встановлено, що в результаті нестабільного функціонування меліоративної системи відбулося погіршення водного режиму органогенних грунтів. Виявлено, що внаслідок тривалого переосушення торфової товщі вміст солей досягає 0,74 %, а порушення водного режиму призводить до зміни фізичних і водно-фізичних властивостей грунту, зокрема ущільнився верхній горизонт, збільшився вміст твердої фази та погіршилися водні властивості. На підставі результатів дослідження дернових грунтів солонцево-осолоділого комплексу за умов западинного мікрорельєфу встановлено деякі особливості властивостей, пов'язані з їх генезисом. Показано позитивний вплив комплексної меліорації (хімічної та гідротехнічної) чорноземно-лучних грунтів на покращення їх агрохімічних і фізико-хімічних властивостей. Виявлено, що внесення фосфогіпсу та органо-мінеральних добрив сприяє відновленню вмісту гумусу. Показано, що внаслідок погіршання експлуатаційного стану дренажної мережі у цих грунтах простежується реставрація засолення та відновлення лужності грунтового розчину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.241 + П032.6 +
Шифр НБУВ: РА344645

Рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Самчишина Л.В. 
Еколого-фауністичні і морфологічні особливості прісноводних і солонуватоводних ICalanoida (Crustacea, Copepoda)/I України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Л.В. Самчишина ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження каланоїдних копепод прісних і солонуватих водойм України та узагальнено одержані фауно-екологічні дані. Представлено детальні переописи 22-х виявлених видів і наведено їх діагностично важливі ознаки. Доведено видову самостійність Diaptomus (Ch.) charini Siewerth, 1928. Eurytemora affinis hirundoides (Nordq., 1888) відособлений від типового E.affinis (Poppe, 1880). Для 12-ти видів внесено доповнення в характеристику діагностичних ознак (Heterocope appendiculata, Eudiaptomus gracillis). Уперше проаналізовано зоогеографічне поширення цієї групи на території України та за її межами, на підставі одержаних даних виділено 6 зоогеографічних груп: голарктичну, палеарктичну, палеаркто-синоіндійську, європейську, середземноморську і понтокаспійську. Два види - Mixodiaptomus kupelwieseri (Brehm, 1907) і Diaptomus falsomirus Kiefer, 1972 - знайдено вперше у фауні України і один вид - Eudiaptomus vulgaris (Schmeil, 1898) - новий у фауні Криму. Уперше в Україні знайдено стаціонарну популяцію бореального виду Heterocope appendiculata Sars, 1863. Експериментально доведено збереження життєздатності яєць прісноводних каланоїд за умов проходження через кишечних риб. Для певних видів простежено сезонну динаміку, показано наявність моно-, ди-, і поліциклічного розмноження популяцій, значення температурного фактора для впадіння в діапаузу і реактивацію каланоїд. Уперше одержано дані про тонку структуру оболонки субітанних і діапаузувальних яєць з використанням скануючої електронної мікроскопії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.155.171.2*852.119(4УКР) + Е621.155.171.2*60*80(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339791

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Ефремов О.І. 
Експериментальне дослідження спектральних характеристик тонкої термохалинної структури вод океану: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / О.І. Ефремов ; НАН України. Мор. гідрофіз. ін-т. — Севастополь, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням дослідження дрібномасштабних динамічних процесів в океані на підставі результатів зондувань. Розглянуто метод диференціального підходу до спектрального складу тонких термохалинних неоднорідностей в океані, відповідно до формуючих механізмів. Показано, що сукупний аналіз спектрів температури, солоності і щільності дозволяє статистично виділити кількісні внески адвекції, внутрішніх хвиль і дводифузійної конвекції у відповідні тонкоструктурні дисперсії. Визначено параметри середнього спектру хвильових піднесень в океанському термохалоклині, а також у стометровому шарі чорноморських вод , розташованому нижче літнього мінімуму температури. Розраховано конкретні характеристики вертикального обміну, здійснюваного дрібномасштабними нелінійними хвилями і процесами подвійної дифузії. Розроблено методику можна застосувати у будь-яких масивах досить докладних даних зондувань різними CTD-зондами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.4 + Д221.122
Шифр НБУВ: РА307330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Солонина О.М. 
Епідеміологічні особливості розповсюдження гепатиту "А" в західному регіоні України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.М. Солонина ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Наведено нові дані про особливості розповсюдження гепатиту А у західному регіоні України з урахуванням інтенсивності прихованого перебігу епідемічного процесу, а також матеріали стосовно шляхів і чинників передачі збудника. Використано сучасні методи специфічної лабораторної діагностики для доведення прямої кореляційної залежності між кількістю випадків цієї інфекції на окремій території, отримано позитивні результати індикації вірусу (антигену) в об'єктах довкілля. Визначено групи високого ризику інфікування вірусом, це працівники дитячих дошкільних установ і дошкільнята, які відвідують організовані колективи; працівники громадського харчування та торгівлі, водоканалізаційного господарства. Встановлено закономірності утворення природного імунітету населення до гепатиту А. Показано можливість передачі вірусу гепатиту А під час трансфузій крові та її препаратів. Доведено перевагу індуктора інтерфероногенезу - мефенамінової кислоти перед імуноглобулінопрофілактикою у випадку екстреного застосування. Запропоновано вдосконалену систему епідеміологічного нагляду, яка базується на інформаційно-аналітичному забезпеченні обласних санітарно-епідеміологічних станцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-1 + Р194.16
Шифр НБУВ: РА313610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кольцов С.О. 
Зміна гумусоутворювання та агрофізичного стану грунтів у рисово-люцерновій сівозміні та їх вплив на врожай рису: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.О. Кольцов ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

Вивчено особливості гумусового та агрофізичного стану солонців лучних у природних біоценозах, їх зміни у процесі тривалого рисосіяння та вплив на врожай рису. Вивчено механізм зміни швидкості грунтотвірних процесів солонців лучних за природних умов та у разі освоєння їх під культуру рису. За умов Присивашшя встановлено позитивний вплив тривалого затоплення на трансформацію солонців лучних у зональні лучно-каштанові грунти за високої та стійкої продуктивності рису та супутніх культур сівозміни. Визначено кореляційні зв'язки між показниками різних елементів грунтової родючості та врожаю рису, що дозволяє розробляти та впроваджувати більш раціональні прийоми управління грунтовою родючістю та технологічні операції за умов вирощування рису. Доведено, що вирощувати рис енергетично, екологічно й економічно набагато вигідніше на грунтах з високим рівнем родючості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-419 + П212.3-47 +
Шифр НБУВ: РА358267

Рубрики:
 Рис 

      
17.

Солоненко Н.С. 
Зміст і методика навчання менеджменту учнів 10 - 11 класів загальноосвітніх шкіл: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.С. Солоненко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На основі історико-педагогічного аналізу розроблено зміст і структуру шкільного компонента загальної освіти "Менеджмент", побудованого з використанням досвіду чотирьох основних шкіл управління (школи наукового управління, класичної, біхевіористської, кількісних шкіл) за умов збереження провідної ролі класичної школи. Вдосконалено методику навчання менеджменту з застосуванням комплексу активних методів навчання, серед яких провідне місце належить діловим іграм. Сформовано понятійний апарат навчального курсу "Менеджмент", розроблено дидактичну модель даного курсу, яка поєднує два блоки: основний - змістовий, який є складовою навчального плану, доповнювальний - процесуальний, який забезпечує формування знань і умінь, розвиваючу і виховну спрямованість навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321р2-3
Шифр НБУВ: РА312042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Солонинка Г.Я. 
Інфікування мікобактеріями та профілактика захворювання на туберкульоз серед студентів: Автореф. дис... мед. наук: 14.01.26 / Г.Я. Солонинка ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Установлено та проаналізовано у динаміці за період епідемії туберкульозу рівень інфікованості мікобактеріями туберкульозу серед студентів м.Києва, характер туберкулінової чутливості у молодих осіб віком 15 - 25 років, визначено післявакцинальний БЦЖ імунітет у цього контингенту. Установлено структуру вперше діагностованого туберкульозу за формою захворювання і віковим складом. Установлено найбільш уразливі контингенти серед студентів та ефективні заходи виявлення у них туберкульозу. Визначено ефективність серологічного імунохроматографічного тесту "Гексагон тест" у діагностиці латентної туберкульозної інфекції. Розроблено схему хіміопрофілактики в студентів та визначено її ефективність. Доведено in vitro антимікобактеріальну активність рослин, які містять фітонциди та використовуються як харчові продукти - цибуля, часник, хрін і фітопрепарату, виготовленого з соку часнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-4 + Р11(4УКР)285.4 +
Шифр НБУВ: РА345238

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Демченко В.О. 
Іхтіофауна та показники якості води Молочного лиману в зв'язку з рибогосподарським використанням водойми: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / В.О. Демченко ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проведено аналіз іхтіофауни Молочного лиману. Досліджено динаміку різноманіття риб у зв'язку з коливаннями показників якості води, зумовлених природною та штучною реорганізацією водойми. Вивчено основні популяційні показники рибного населення водойми з урахуванням абіотичних (гідрологічних, гідрохімічних та інших) і антропогенних чинників (інтенсивності штучної підтримки гідрологічного режиму, промислу). Простежено зміни рибогосподарського значення водойми. Встановлено корелятивний зв'язок між кількістю видів риб та солоністю води в лимані. Проведено детальне узагальнення та виявлено закономірності формування окремих складових частин екосистеми досліджуваної водойми, що дозволяє окреслити напрямки збереження, раціонального використання та відтворення рибних ресурсів не тільки Молочного лиману, а й інших подібних екотонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*80 + П728.53 +
Шифр НБУВ: РА328762

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Ястреб В.П. 
Мінливість гідрологічних полів Червоного моря: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.08 / В.П. Ястреб ; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. — Севастополь, 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено регіональні особливості гідрологічних полів Червоного моря на підставі статистичних даних щодо температури та солоності. Побудовано схему геострофічної циркуляції вод для теплового та холодного сезонів року. Виявлено основні види синоптичної мезомасштабної мінливості гідрологічних полів Червоного моря. Синоптична мінливість представлена шельфовими хвилями, мезомасштабна - інерційними коливаннями, власними й індукованими припливами, власними сейшами та внутрішніми довгохвильовими рухами. За даними інструментальних спостережень і числових експериментів з використанням гідродинамічних моделей одержано їх просторово-часові параметри, розраховано енергетичні характеристики у термінах доступної потенційної енергії синоптичної мінливості, а також кінетичної енергії мезомасштабної мінливості. Наголошено, що доцільності використання результатів дослідження для експертизи гідротехнічних проектів у береговій зоні, інтерпретації гідрологічного режиму вод, одержаного за космічними знімками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(931)9 +
Шифр НБУВ: РА359649

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського