Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (775)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ТІЄЇ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 94
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сіверін В. І. 
Адміністративно-правові засади надання дозвільних послуг суб'єктами публічної адміністрації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. І. Сіверін ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено поняття публічної послуги, узагальнено її розуміння в науці та практиці. Визначено поняття й ознаки дозвільної послуги та її місце серед інших публічних послуг. Проаналізовано чинне в Україні законодавство, яке регулює порядок надання дозвільних послуг, встановлено ознаки адміністративно-правових відносин у сфері надання дозвільних послуг на основі загальних ознак адміністративно-правових відносин, конкретизовано їх відповідно до специфіки тієї сфери, у якій вони виникають. На основі комплексного дослідження запропоновано класифікацію дозвільних послуг, які надаються суб'єктами публічної адміністрації, та з'ясовано сутність й особливості дозвільних процедур у сфері забезпечення окремих напрямків національної безпеки. Особливу увагу приділено адміністративній відповідальності та механізму застосування адміністративних стягнень за вчинення правопорушень у сфері надання дозвільних послуг, який регулюється поряд із Кодексом України про адміністративні правопорушення іншими нормативними актами, більшість із яких є незаконними, та мають відомчу спрямованість, що ускладнює процедуру їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014
Шифр НБУВ: РА375839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Савчина Л.А. 
Адсорбція гумусових сполук на сорбентах різної хімічної природи: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Л.А. Савчина ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено специфіку сорбційної поведінки гумусових сполук (гумінових кислот та фульвокислот) на межі розподілу фаз водний розчин - твердий сорбент під час вилучення їх з водних розчинів активованим вугіллям, полімерними сорбентами та іонообмінними смолами. Показано вирішальний вплив пористої структури сорбентів на ефективність сорбції гумусових сполук. Запропоновано методику визначення тієї частини питомої поверхні активованого вугілля, яка доступна для адсорбції гумінових і фульвокислот з водних розчинів. На підставі знайдених закономірностей адсорбції гумусових сполук проведено наукове обгрунтування та розроблено технологічні рекомендації щодо застосування сорбційних процесів у комплексній технології водопідготовки природних вод і доочистки біологічно очищених стічних вод. Розроблено наукові критерії для одержання нового сорбенту - активованого вугілля "Акант-мезо", яке характеризується розвинутою мезопористою структурою та підвищеною динамічною активністю щодо органічних речовин водного гумусу та поверхнево-активних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.3 +
Шифр НБУВ: РА322909

Рубрики:

      
3.

Бугаєнко В.В. 
Безбольова ішемія міокарда та безбольова ішемічна хвороба серця: особливості клінічного перебігу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / В.В. Бугаєнко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2005. — 48 с. — укp.

Наведено клінічну та функціональну порівняльну характеристику фізичного стану пацієнтів з ішемічною хворобою серця (ІХС), у яких переважали епізоди больової ішемії міокарда (БІМ), осіб з безбольовою формою ІХС та хворих на ІХС, у яких переважали епізоди безбольової ішемії міокарда (ББІМ). На підставі результатів обстеження встановлено розбіжності щодо перенесення фізичного навантаження, стану внутрішньосерцевої гемодинаміки, ураження вінцевих артерій (ВА), порушення регіонарної та сегментарної скоротливої функції міокарда лівого шлуночка (ЛШ) серця. Доведено суттєвий вплив на дані показники вікового чинника, кількості уражених ВА, факту перенесення інфаркту міокарда та наявності гіпертонічної хвороби. Встановлено взаємозв'язок між частотою виникнення епізодів ББІМ з кількістю уражених ВА, ступенем їх максимального стенозування, гіперхолестеринемією та функціональним фактором (вазоконстрикцією). З'ясовано особливості розподілу добових ритмів ББІМ та БІМ і відзначено, що у хворих однієї і тієї ж групи без перенесеного інфаркту міокарда (ІМ) та з перенесеним ІМ вони також відрізняються. Здійснено порівняльну оцінку кумулятивного виживання хворих на ІХС з БІМ та з ББІМ за методом Kaplan - Meier протягом 10-ти років спостереження та встановлено особливості перебігу різних клінічних форм ІХС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА339971

Рубрики:

      
4.

Кошарська Л.В. 
Вплив одночасної дії електромагнітних полів і високошвидкісного тертя на трибологічні властивості сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / Л.В. Кошарська ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено взаємний вплив електромагнітних полів і високошвидкісного тертя ковзання на динаміку процесу тертя ковзання та формування властивостей поверхневих і глибинних шарів сталей. Встановлено, що електромагнітні поля інтенсифікують у разі високошвидкісного тертя процеси, які призводять, залежно від умов, до підвищення або зниження зносостійкості сталей, ефектів зміцнення чи зниження міцності робочої поверхні, що відбивається на внутрішніх напруженнях, корозійній стійкості, вмісті вуглецю у приповерхневих шарах та їх мікроструктурі. За даних умов вплив змінних магнітних полів на деформовані силами тертя шари більш ефективний, ніж постійних тієї ж напруженості, і, особливо, за наявності у зоні фрикційного контакту рідких чи консистентних мастил, що містять вуглець. На базі отриманих закономірностей розроблено новий фрикційно-магнітний метод підвищення триботехнічних характеристик експлуатаційних поверхонь деталей машин і на прикладах вузлів тертя суднових механізмів здійснено його впровадження з економічним ефектом за рахунок підвищення зносостійкості, корозійної стійкості та заміни легованих сталей вуглецевими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 + К653.7
Шифр НБУВ: РА313533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ножинова О.А. 
Вплив пептидного комплексу тимуса-тималіну та природного пептидного комплексу нирок на процеси апоптозу лімфоцитів периферійної крові за фізіологічних умов та модуляції активності їх внутрішньоклітинних регуляторних систем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.А. Ножинова ; АМН України. Ін-т геронтології. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розкрито роль пептидних комплексів тимуса та нирок, до складу яких входять пептиди головного комплексу гістосумісності, в регуляції процесів апоптозу лімфоцитів периферійної крові. Одержано нові підтвердження щодо необхідності комплексного підходу до вивчення процесів апоптозу лімфоїдних клітин з урахуванням стадій та особливостей їх розвитку в окремих популяціях клітин. Встановлено, що пептиди тимуса та нирок за умов моделювання індукції процесів апоптозу підвищують експресію Bcl-2 та знижують рівень апоптозу неактивованих та активованих лімфоцитів периферійної крові. Доведено, що пептидні комплекси тимуса та нирок здатні підсилювати апоптоз трансфомованих лімфоїдних клітин, переважно T-клітин. Показано, що трансдукція сигналу під дією тималіну та природного пептидного комплексу нирок може здійснюватися через молекули головного комплексу гістосумісності I класу, що пов'язано з процесами фосфорилювання асоційованих з ними білків. Показано участь кальцію в реалізації ефектів пептидних комплексів. За результатами досліджень зроблено висновок стосовно наявності у пептидів тимуса та нирок загального механізму дії, що підтверджує концепцію поліфункціональності кожного регуляторного пептиду й забезпечення однієї та тієї ж функції великим числом різних регуляторних пептидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.703 +
Шифр НБУВ: РА324338

Рубрики:

      
6.

Климчук С.В. 
Вплив системи оподаткування на економіку сільськогосподарських підприємств АПК Криму та шляхи її удосконалювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.В. Климчук ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

При обгрунтуванні нововведених податків необхідно мати відповідь на питання: який повинен бути показник ваги податкового тягаря, щоб підприємства могли функціонувати та вести розширене відтворення. Запропоновані в роботі економіко-математичні моделі важливі для прийняття рішень по розмірах податкових ставок. З огляду на те, що в сільськогосподарському виробництві головним засобом і предметом праці є земля, використана диференціальна рента для встановлення єдиного сільськогосподарського податку. На основі уточненої методики розрахована загальна рента по кожному виробничо-господарському типу. Через те, що загальна рента визначається з урахуванням тієї нормативної рентабельності, яка повинна бути у підприємства для нормального функціонування, то її можна вважати податково-обкладеним полем. Ця рента є диференціальним підходом до розрахунку податкоємності по кожному виробничо-господарському типу підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-6Кры)261.41345

Рубрики:

      
7.

Свистун Н.О. 
Динаміка антропонімікону м.Тернополя XIX - ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.О. Свистун ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку антропонімікону Тернополя XIX - XX ст. Проаналізовано 491 ім'я, взяте з історичних джерел, та 277 сучасних імен, зафіксованих в актових записах про народження. У досліджуваному регіоні виявлено значний відсоток подвійних імен, які вживаються паралельно для означення однієї і тієї ж особи. Для вивчення антропонімікону Тернополя XX ст. використано кількісно-якісний метод В.Д.Бондалетова, згідно з яким виділено та проаналізовано п'ять статистичних груп імен: найуживаніші (частотний десяток), широковживані, маловживані (найменш уживані), рідкісні та чужомовні імена. Доведено, що основу чоловічого та жіночого іменника складають української традиційні антропоніми, які активно функціонують протягом століття. Укладено списки імен новонароджених Тернополя протягом XIX - XX ст. та визначено середній коефіцієнт однойменності, що унаочнює результати здійсненого дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.2 +
Шифр НБУВ: РА344955

      
8.

Михайленко В.М. 
Динаміка середньонаддніпрянсько-поліського діалектного суміжжя у світлі ізофон: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.М. Михайленко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Досліджено динаміку ізофон у зоні середньонаддніпрянсько-поліського діалектного суміжжя. Проаналізовано фонетичні риси говірок даної території за матеріалами картотеки та карт Атласу української мови та матеріалами, зібраними у процесі повторного їх обстеження у 1998 - 2001 рр. Виявлено протиставні для цих двох діалектних континуумів фонетичні явища. Запропоновано перевірену методику дослідження динаміки ізоглос на підставі аналізу лінгвістичних карт, на яких наведено результати обстеження тієї ж території за єдиною програмою на різних хронологічних зрізах. Визначено фактори, які впливають на динаміку фонетичних явищ у зоні міждіалектного суміжжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-67
Шифр НБУВ: РА318969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Рибін А.І. 
Диференційований підхід до лікування гіперпластичних процесів ендометрія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.І. Рибін ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено порівняльний аналіз загальної (у сироватці крові та сечі) та місцевої (у слизовій оболонці тіла матки) активності оксиду азоту у жінок з гіперпластичними процесами ендометрія (ГПЕ) і практично здорових пацієнток тієї ж вікової групи. Визначено взаємозв'язок між деяким основними етапами патогенезу ГПЕ. Вперше визначено критерії диференційованого підходу щодо вибору методу лікування (консервативного гормональними препаратами групи гестагенів або органозберігаючого ендохірургічного) ГПЕ у жінок пізнього репродуктивного віку. Здійснено оцінку ефективності використання диференційованого підходу з застосуваннням гормонального й органозберігаючого ендохірургічного методів лікування ГПЕ. Обгрунтовано діагностичні та лікувальні методики та одержано три Деклараційні патенти на корисну модель від Державного департаменту інтелектуальної власності України: "Спосіб диференційної діагностики гіперпластичного процесу ендометрія" (N 3541 від 15.11.2004 р.), "Спосіб вибору тактики лікування за гіперпластичних процесів ендометрія" (N 3540 від 15.11.2004 р.) та "Спосіб лікування гіперпластичного процесу ендометрія" (N 3539 від 15.11.2004 р.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-52 +
Шифр НБУВ: РА337008

Рубрики:

      
10.

Капуш А.В. 
Еволюційні процеси в німецькій лексиці суспільно-політичного змісту (на матеріалі періодичних видань 80-х - 90-х років): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.В. Капуш ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено факти впливу екстралінгвістичних, соціальних чинників на розвиток словникового складу, зокрема, суспільно-політичної лексики, у їх взаємозв'язку з чинниками внутрішньосистемного характеру. Виокремлено основні схеми функціонування німецької мови, в яких її лексика є найбільш схильною до змін за нових історичних умов. Встановлено механізм адаптації окремих елементів мовної системи до нових умов її функціонування. Проаналізовано зміни у слововжитку мовців колишньої НДР та мовців Західної Німеччини з урахуванням сучасної ситуації німецької мови після об'єднання двох німецьких держав з відмінним суспільно-економічним устроєм. Встановлено основні шляхи та способи становлення нової лексики у сучасному загальнонімецькому слововжитку та визначено можливі сфери функціонування власне східнонімецьких лексем. Значну увагу приділено ролі іншомовної лексики (насамперед, англо-американізмів) у розвитку тієї частини словникового складу, яка обслуговує суспільно-політичну сферу діяльності носіїв німецької мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-32
Шифр НБУВ: РА310485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Золотарьов В. С. 
Еволюція стратегії й тактики Конституційно-демократичної партії Росії (1905 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. С. Золотарьов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше досліджено стратегію та тактику діяльності конституційно-демократичної партії (КДП) Російської імперії, простежено еволюцію стратегічних і тактичних настанов партії кадетів на різних етапах розвитку. Розкрито діалектику взаємозв'язку її концептуальних основ з рівнем теоретичної думки тієї епохи та соціально-політичними процесами. Вперше визначено ступінь відповідності політичних рішень КДП моральним принципам лібералізму. Встановлено причини, що не дозволили кадетам утримати провідні політичні позиції, досягнуті ними у 1906 p. Розроблено періодизацію діяльності партії кадетів. Розглянуто особливості діяльності кадетських комітетів в Україні, зокрема, розкрито маловідомі факти й особливості діяльності Харківського комітету КДП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС)52-48 + Ф69(4РОС)2'411.4
Шифр НБУВ: РА380594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Андрущенко Т.І. 
Естетичне як соціокультурний феномен (філософсько-історичний аналіз): автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / Т.І. Андрущенко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 32 с. — укp.

На підставі історико-філософського та культурологічного підходів створено сучасну концепцію естетичного як соціального феномену, що набуває значення духовно-аксіологічної та світоглядної детермінанти за нових екзистенційних умов існування людства. Доведено, що "естетичне" є процесом, продуктом і результатом адекватного споглядально-чуттєвого, художньо-емоційного відображення тієї або іншої предметності, реалізованої у дійсності відповідно до її внутрішньої сутності у найбільш досконалій формі. Здійснено філософську рефлексію ідеї естетичного, зокрема, досліджено його онтологічний, гносеологічний, антрпологічний та аксіологічний виміри у контексті історико-культурної еволюції людства та зміни філософських парадигм. Доведено, що "естетичне" у філософії та культурі (в історичному та сучасному аспектах) не збігається, а лише локалізується в них приблизно так, як "ідеал" і "реальність", що має суб'єктивні й об'єктивні причини. Проаналізовано сучасний соціокультурний контекст розуміння естетичного, який формується під впливом глобалізації й інформаційної революції, а також модернізаційних процесів, що відбуваються в Україні. Зроблено концептуальну антиципацію ролі естетичного у сучасній цивілізації на підставі визначення причин зміни у ставленні та розумінні естетичного та поширення ознак аномії як суспільного феномену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.112 +
Шифр НБУВ: РА357324

Рубрики:

      
13.

Міщенко Н.І. 
Етнопсихологічні чинники виникнення особистісних проблем дитини: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Н.І. Міщенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто особистісні проблеми дитини старшого дошкільного віку. Досліджено етнічну специфіку особистісних проблем дитини, що виникають під час її соціалізації та інкультурації, з метою розробки проективної конструктивної методики їх діагностики та надання подальшої психологічної допомоги. Показано значимість етнічної специфіки особистісних проблем дитини, пов'язаних із соціалізацією. Визначено розбіжності в симптомокомплексах особистісних проблем і в рівні їх вираження між дітьми слов'янського та кримськотатарського етносів. Створено та перевірено на надійність і валідність проективну методику "Конструктивний тест родини" для виявлення особистісних проблем дитини, а також тієї сімейної ситуації, у якій вона перебуває. Розроблено та реалізовано програму для надання психологічної допомоги дітям з урахуванням їх етнічної належності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.720.1 + Ю952.1-734 + Ч314
Шифр НБУВ: РА320185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Косінова В.Г. 
Значення прогностичних факторів в оцінці ефективності лікування хворих на лімфогранулематоз IIIВ - IV стадій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / В.Г. Косінова. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено клінічні, морфологічні та імунологічні особливості лімфогранулематозу (ЛГМ) IIIB - IV стадій. Вперше запропоновано комплекс достовірних прогностичних чинників, до якого, крім загальновизначених, віднесено рівень лімфопенії, кількість сироваткової лужної фосфатази, сироваткового альбуміну, наявність антитіл до вірусу Епштейна-Барр. Встановлено залежність прогностичного індексу від кількості достовірно несприятливих прогностичних чинників. Вперше сформовано прогностичні групи хворих на ЛГМ IIIB - IV стадій на підставі запропонованого прогностичного індексу. Встановлено, що тяжкість перебігу ЛГМ IIIB - IV стадій залежить від рівня ініціальної лімфопенії, а також тієї, що виникла внаслідок лікування. Виявлено негативний вплив попереднього інфікування вірусом Епштейна-Барра хворих на ЛГМ IIIB - IV стадій на перебіг захворювання та результати лікування. Встановлено позитивний вплив комбінованої терапії, що має проводитись з урахуванням комплексу прогностичних факторів та значення прогностичного індексу, на підвищення ефективності лікування та 5-річного специфічного виживання хворих на ЛГМ IIIB - IV стадій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413.3-3 +
Шифр НБУВ: РА330459

Рубрики:

      
15.

Ковітіді О.Ф. 
Інститут співучасті у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Ф. Ковітіді ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду проблем одного із складних, теоретично і практично важливих інститутів кримінального права України - співучасті у злочині. Вперше на базі судової практики Автономної Республіки Крим досліджено: спірні питання, поняття співучасті (запропоновано розширене і уточнене визначення співучасті у новому КК); його розвиток у теорії і законодавстві України та колишнього СРСР; класифікацію форм співучасті, її об'єктивні і суб'єктивні ознаки; види співучасників і значення їх класифікації для кваліфікації злочинів; підстави, межі відповідальності і складні питання співучасників; організована злочинність як окремий вид групової злочинності; корупція та ін. Проаналізовані дві основні групи форм співучасті в злочині; загальні форми - проста і складна, за попереднім зговором і без такого та форми співучасті в злочинах особливого роду (передбачених у конкретних статтях Особливої частини КК). Серед останніх окремо вирізняються ті, що безпосередньо пов'язані з організованою злочинністю - організована злочинна група і злочинне співтовариство (організація). Пропонується передбачити в новому КК кримінальну відповідальність за участь у діяльності злочинних організацій, зокрема, за: керівництво цими організаціями; виконання їх окремих доручень; збір для них матеріальних коштів; відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом; використання таких коштів для організації й участі у сходках лідерів злочинного світу, "ворів у законі" та ін. Пропонується також передбачити у проекті нового Кримінально-виконавчого кодексу України утримання позбавлених волі лідерів злочинного світу в спеціально організованих для цього закладах з найсуворішою ізоляцією від інших засуджених. Розглянуто й окреслено підстави та межі кримінальної відповідальності співучасників у залежності від форми співучасті і тієї ролі, яку вони виконували у спільно вчиненому злочині. На підставі аналізу спеціальних питань відповідальності співучасників зроблено висновки щодо необхідності регламентації в новому КК добровільної відмови співучасників, ексцесу виконавця, співучасті у злочині із спеціальним суб'єктом, невдалої співучасті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Черкаський В.О. 
Квантовий хаос в двовимірних потенціалах нетривіальної топології: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.О. Черкаський ; НАН України. Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін- т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено прояви квантового хаосу у двовимірних нелінійних системах з нетривіальною формою потенційної поверхні, тобто такою, що має два або більше локальних мінімумів. Нелінійні моделі зі складною багатоямною формою потенційної поверхні представляють ситуацію загального положення та є ефективними моделями для опису важливих фізичних процесів - хімічних реакцій, фазових переходів, ядерних реакцій і розпаду наддеформованих ядер. Найбільш загальним видом класичної динаміки у таких системах є так званий змішаний стан, що характеризується тим, що у разі однієї тієї ж самої енергії за одних мінімумів наявний регулярний рух, а за інших - хаотичний. Вплив класичного хаосу на квазікласичну динаміку вивчено на рівні статистичних властивостей енергетичних спектрів, структури стаціонарних хвильових функцій і динаміки хвильових пакетів. Проведено оптимізацію числових методів розв'язання рівняння Шредингера у потенціалах складної топології та розроблено аналітичні квазикласичні методи контролю точності результатів, одержаних числовим шляхом. Спектральний метод, що використовується в оптиці, був адаптований для розв'язання рівняння Шредингера у багатоямному випадку. Це дозволило поліпшити статистичну вірогідність результатів. Досліджено статистичні властивості енергетичних спектрів змішаного стану. Показано якісну згоду одержаних результатів з гіпотезою про універсальний характер флуктуацій енергетичних спектрів. Проведено числове моделювання динаміки хвильових пакетів, за допомогою якого виявлено строгі кореляції між класичною та квантовою динамікою. Виявлено ефект посиленого хаосом тунелювання хвильових пакетів у багатоямному випадку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314.3 +
Шифр НБУВ: РА357578

Рубрики:

      
17.

Згінник Г.Л. 
Концепції свободи та практики звільнення: аналіз європейського досвіду: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / Г.Л. Згінник ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто концепції свободи на рівних підставах і за чітко визначеними критеріями. Визначено поняття соціальної свободи як совокупність проектів, розкрито механізми їх виникнення та внутрішню структуру. Обгрунтовано поняття практик звільнення та наведено спосіб її класифікації. Досліджено особливості виникнення проектів соціальної свободи та їх реалізації шляхом визвольних практик. Встановлено, що різні соціальні групи висувають свої проекти свободи залежно від тієї соціальної ситуації, в якій вони знаходяться й яку хочуть подолати, конструюючи водночас нову соціальну ситуацію. Описано історичну боротьбу за свободу в будь-якій країні в різні епохи як реалізацію конкетного певного проекту шляхом практик перетворення, побудови, самовиховання, збереження або відходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.395.1
Шифр НБУВ: РА373897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Григораш Р.Я. 
Краун-етери, що містять біфенільний та дифенілоксидний фрагменти, синтез, будова, властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Р.Я. Григораш ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено загальний спосіб одержання краун-етерів (КЕ), що містять біфенільний (БФ) і дифенілоксидний (ДФО) фрагменти, який не потребує застосування колонкової хроматографії для поділу продуктів реакції. Молекулярні іони БФКЕ мають більшу стійкість у порівнянні з ДФОКЕ, що містять оксиетиленовий ланцюжок тієї ж довжини. Для ди-трет-бутильних похідних цих КЕ первинний процес розпаду молекулярних іонів супроводжується елімінуванням метильного радикалу.екстракційні властивості БФКЕ, ДФОКЕ та їх ізомерів під час витягу понад 20-ти металів з азотнокислих розчинів. З трьох структурних ізомерів ДБ18К6, [1.5]Б18К6 характеризується максимальним коефіцієнтами розподілу. Екстракційна здатність [1.5]ДБ15К5 у всіх випадках вища (часто на порядок і більше), ніж ізомерного [2.3]ДБ15К5. Серед БФКЕ і ДФОК виявлено сполуки з високою активністю щодо грампозитивних мікроорганізмів у порівнянні з відомими синтетичними антибіотиками. Виявлено зв'язок між протимікробними властивостями, ліпофільністю та каталітичною активністю досліджених краун-сполук в інтерфазному окисненні бензилового спирту KCrO3Cl.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.411.56-2 +
Шифр НБУВ: РА322449

      
19.

Новікова О.В. 
Літературна критика російської еміграції 20 - 30-х рр. ХХ ст. Етико-естетичні і жанрово-стильові параметри: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.В. Новікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

З використанням численних літературно-критичних праць розкрито риси культурно-історичної парадигми літературної критики еміграції, проаналізовано систему жанрово-стильових форм, відзначено найбільш яскраві риси індивідуальної творчої манери критиків: Д. Мережковського, З. Гіппіуса, М. Слоніма, Г. Адамовича, В. Ходасевича та ін. Зазначено, що система аксіологічних орієнтирів, зафіксована в ній, значною мірою відрізняється від тієї, яка існувала в Росії до революції та у післяжовтневий період. Доведено, що за нових умов відбулася дискредитація багатьох цінностей як таких, і в самій дійсності сформувалися нові системи аксіологічних координат, які знайшли своє відображення в літературно-критичних роботах російської еміграції 1920 - 1930-х рр. XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(0=Р)6 + Ш5(Р=4/8)-319 +
Шифр НБУВ: РА322588

Рубрики:

      
20.

Заморьонова Д.В. 
Математичні моделі функціонування і метод визначення безпеки системи "оператор - синхронна автоматизована лінія": автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Д.В. Заморьонова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Побудовано модель функціонування трифазної систематизованої автоматизованої лінії (САЛ) з вільним ритмом роботи з застосуванням апарату напівмарковських процесів з загальним фазовим простором. Знайдено вид функції розподілу часу обслуговування продукції та його математичне очікування. Побудовано напівмарковську модель багатофазної САЛ з вільним ритмом роботи. Наведено модель функціонування оператора за умов обслуговування САЛ, що дозволила знайти стаціонарну вірогідність його перебування біля тієї чи іншої технологічної чарунки, а також середні відносні частоти попадання у дані стани. Вдосконалено метод диференціальних і інтегральних оцінок рівня виробничого травматизму оператора під час обслуговування САЛ з вільним ритмом роботи з урахуванням різних видів відмов на кожній з фаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-08
Шифр НБУВ: РА372164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського