Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (175)Тематичний інтернет-навігатор (13)Наукова електронна бібліотека (1628)Реферативна база даних (42425)Книжкові видання та компакт-диски (14072)Журнали та продовжувані видання (796)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕОРІЯ$<.>+<.>K=МІЖНАРОДНИХ$<.>+<.>K=ВІДНОСИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5967
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Жолткевич Г.М. 
Автоматизація проектування технологічної оснастки: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / Г.М. Жолткевич ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Метою дослідження є підвищення ефективності технологічної підготовки виробництва за рахунок скорочення витрат на проектування технологічної оснастки. Розроблена та обгрунтована нова методологія проектування технологічної оснастки, що базується на сучасних комп'ютерних технологіях обробки проектної інформації. Досліджено особливості проектування технологічної оснастки, яке в роботі послідовно вивчається як інформаційний процес непоточного типу. Розглянуто різні підходи до інформаційного моделювання конструкцій технологічної оснастки та встановлено, що фреймові структури найбільш адекватно відповідають задачам опису конструкцій технологічної оснастки та її елементів, виходячи з їх функціонально-конструктивних та технологічних особливостей. Розроблено теоретичні засади та подано реалізацію методу моделювання конструкцій технологічної оснастки фреймами з використанням техніки SQL-баз даних. На підставі результатів аналізу різноманітних систем машинної графіки показано, що адекватність їх застосування залежить від функціонального типу елементів технологічної оснастки, що моделюються. Розроблено ефективний алгоритм моделювання плазмових кривих, який дозволяє запобігти виникненню ефектів їх осциляції, що мають небажані технологічні наслідки. Запропоновано методику прийняття проектних рішень за умови неповноти інформації, яка базується на оригінальній теорії "нечіткого" виведення, що відкрило шлях використанню комп'ютерних технологій на фазі синтезу конструкцій технологічної оснастки та її елементів. Запропоновано ефективні алгоритми кластер-аналізу для побудови класифікацій проектних ситуацій в процесі проектування технологічної оснастки та доведено їх коректність. Розглянуті питання автоматизації отримання креслень технологічної оснастки, виходячи з її об'єктної інформаційної моделі. На підставі використання запропонованої методології в системах автоматизованого проектування п'яти різновидів технологічної оснастки встановлено її достовірність. Проведено оцінку економічної доцільності використання запропонованої методології при проектуванні різних видів технологічної оснастки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5-02

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Ганієв О.З. 
Автоматизована система збору і зберігання сейсмологічних даних: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / О.З. Ганієв ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Удосконалено трирівневу ієрархічну автоматизовану систему збору та зберігання сейсмологічних даних, яка виконує їх безперервну реєстрацію відповідно до міжнародних стандартів. Обгрунтовано можливості використання запропонованої системи для довгострокового зберігання даних у базі сейсмологічної інформації та встановлення факту виникнення аномального явища у квазіреальному масштабі часу. Спроектовано розподілену систему зберігання сейсмологічних даних, яка підтримує єдину методику доступу до всіх записів інформаційної системи. Визначено критерій відбору записів з аномальними значеннями амплітуд на підставі аналізу сейсмічних даних з використанням алгоритму Steim формату SEED. На базі даного алгоритму розроблено метод оперативного аналізу сейсмічних записів, який забезпечує ефективну підготовку масиву сейсмологічної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217 в641.8 +
Шифр НБУВ: РА358879

Рубрики:

      
3.

Германова О.Г. 
Авторське право і суміжні права в засобах масової інформації України та Польщі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.Г. Германова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Проаналізовано українські та польські нормативно-правові акти у галузі авторського права (АП) і суміжних прав, особливості їх дотримання в різних кінцевих продуктах інформаційної діяльності (друкованих ЗМІ, телерадіоорганізаціях), зокрема в процесі розміщення журналістських матеріалів в Інтернеті. Розкрито методологічні аспекти захисту та дотримання АП на твори засобами масової інформації. Досліджено законодавчу базу функціонування АП в Україні у контексті повноти, досконалості, несуперечливості окремих норм і положень міжнародних угод. Обгрунтовано необхідність дотримання АП і суміжних прав в Інтернеті, описано основні механізми захисту журналістських метеріалів у глобальній інформаційній мережі. Обгрунтовано доцільність передбачення в українському законі про АП відповідних норм, проголошених у польському аналогу, що захищають працівників мас-медіа та інших дописувачів у частині результативності їх творчих зусиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331 + Х839(4ПОЛ)331 + Ч620.4(4УКР) к1 + Ч620.4(4ПОЛ) к1 +
Шифр НБУВ: РА342691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Пастухов О.М. 
Авторське право у сфері функціонування всесвітньої інформаційної мережі Інтернет: Автореф. дис.... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Пастухов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено авторсько-правові аспекти функціонування всесвітньої інформаційної мережі Інтернет, зокрема, визначено, які з матеріалів, доступних в Інтернеті, підлягають охороні за авторським правом. Розглянуто особливості правової охорони окремих категорій розміщених в Інтернеті творів. Розкрито зміст та обсяг авторських прав в контексті Інтернету, а також основні засоби їх захисту. Запропоновано враховувати технологічні, соціокультурні та економічні чинники під час вибору оптимальної моделі функціонування Інтернету з точки зору дотримання авторських прав. Проведено порівняльний аналіз положень правових актів та судових рішень у сфері авторського права України, Росії, США та держав Західної Європи, а також норм, що містяться у міжнародних правових актах та нормативно-правових актах Європейського Союзу, присвячених охороні авторських прав. Наведено пропозиції з удосконалення законодавства України, яке стосується охорони авторських прав на розміщені в Інтернеті твори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х833.39:970 + З970.312.1
Шифр НБУВ: РА321567

Рубрики:

      
5.

Проценко В. В. 
Агентський договір: порівняльно-правовий аналіз за законодавством України та Республіки Молдова: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. В. Проценко ; НДІ приват. права і підприємництва. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Здійснено порівняльно-правове дослідження агентського договору за цивільним законодавством України та Республіки Молдова. Розроблено теоретичні положенння, які розкривають юридичну природу агентського договору в Україні та Республіці Молдова. Наведено конкретні пропозиції щодо вдосконалення нормативного регулювання агентського договору даних країн. Вперше здійснено порівняльно-правове дослідження питань правового регулювання агентського договору за сучасних умов підприємницької діяльності, господарювання, міжнародної інтеграції. Визначено загальні ознаки та специфіку агентських договорів у законодавстві України та Республіки Молдова. Розкрито та з'ясовано динаміку агентських договорів, визначено їх місце в системі договорів. Сформульовано висновки, а також рекомендації щодо подальшого вдосконалення цивільного, господарського законодавства України та міжнародного приватного права з питань правового регулювання агентських відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.83 + Х839(4МОЛ)211.83 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА376976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Малиновський Б.В. 
Аграрна політика Австро-Угорщини та Німеччини в Україні, 1918 р.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Б.В. Малиновський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто аграрну політику Австро-Угорщини та Німеччини в Україні у 1918 р. в контексті східної політики зазначених держав періоду Першої світової війни. Висвітлено політичні та економічні фактори, які обумовили зацікавленість Центральних держав у вирішенні аграрного питання в Україні. Охарактеризовано взаємовідносини між представниками Німеччини й Австро-Угорщини з одного боку й урядами Української Народної Республіки та української держави - з іншого, які склалися з приводу та в процесі вирішення аграрного питання в Україні. Проаналізовано діяльність австро-угорських і німецьких військ, пов'язану з реалізацією політичних рішень керівництв Центральних держав у галузі земельних відносин в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-2 + Т3(0)61-6
Шифр НБУВ: РА317113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Міщанин В.В. 
Аграрна політика на Закарпатті (1944 - 1950 рр.): Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Міщанин ; Ужгор. нац. ун-т. — Ужгород, 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив аграрної політики Народної Ради Закарпатської України (НРЗУ) в 1944 - 1945 рр. та регіональних і центральних партійних і державних органів СРСР та УРСР у 1946 - 1950 рр. на зміну суспільних відносин у цілому і аграрних зокрема на Закарпатті. Здійснено комплексний конкретно-історичний аналіз процесу аграрних перетворень 1944 - 1950 рр. у контексті повоєнної політики і радянізації Закарпаття. Визначено головні об'єктивні і суб'єктивні чинники формування основ аграрної політики краю у перші повоєнні роки і детально охарактеризовано механізм її реалізації. Виділено основні етапи політики усуспільнення і колективізації в аграрному секторі Закарпаття другої половини 1940-х рр. Розкрито форми і методи адміністративно-політичного директивного здійснення колективізації в закарпатському селі. Детально охарактеризовано форми опору населення краю компартійній політиці тотальної колективізації. Вперше в українській історіографії зроблено порівняльний аналіз аграрних перетворень 1944 - 1950 рр. на Закарпатті з методами та наслідками реалізації повоєнної політики колективізації в інших західних регіонах СРСР та політики кооперування сільського господарства у державах Східної Європи. Введено до наукового обігу ряд принципово нових джерел з фондів центральних і регіональних архівів України, переважно з Державного архіву Закарпатської області (ДАЗО) з історії аграрної політики на Закарпатті 1944 - 1950 рр. Підкреслено значення історичного досвіду для успішної реалізації сучасної аграрної реформи в незалежній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)624-2 +
Шифр НБУВ: РА327920

Рубрики:

      
8.

Ковальова Н.А. 
Аграрна політика українських національних урядів (1917-1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.А. Ковальова ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню діяльності в галузі аграрних відносин урядів Української Народної Республіки доби Центральної Ради та Директорії і Української Держави. Вперше у вітчизняній історіографії запропоновано цілісну картину вирішення національними урядами аграрного питання. Застосований комплексний підхід до оцінки внутрішніх та зовнішніх чинників, які впливали на стан земельної справи, дозволив визначити основні напрямки та характерні риси аграрної політики, простежити її еволюцію. З'ясовано суспільні орієнтири в земельній справі, роль і місце політичних партій, проаналізовано ставлення селянства до урядової політики. Дістало подальший розвиток реконструкція системи державних органів, які займалися розробкою та реалізацією земельних реформ. Показано роль аграрного питання при визначенні шляхів національно-демократичної революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Терела Г.В. 
Аграрна політика Української Держави П.Скоропадського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.В. Терела ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

На підставі архівних матеріалів, переважно неопублікованих, проаналізовано складові аграрної політики уряду Павла Скоропадського. Визначено пріоритети організаційних заходів у ході регулювання землекористування та продовольчого ринку. Показано спроби уряду реформувати відносини власності на землю та причини їх неефективності. Окреслено зовнішні та внутрішні чинники, які впливали на аграрну політику Української Держави 1918 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-34
Шифр НБУВ: РА311539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Живора С.М. 
Аграрна реформа в Україні (1991 - 2001 роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.М. Живора ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 16 с. — укp.

Розкрито суть, напрями, етапи, соціально-економічні та політичні наслідки реформ в аграрному секторі економіки України у 1991 - 2001 рр. Проаналізовано вплив нових економічних відносин в аграрному секторі на зміну соціальної структури в українському суспільстві. Обгрунтовано тезу про те, що реформування аграрного сектора - важливий фактор становлення громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-21 + У03(4Укр)64 + У9(4Укр)320-183-03
Шифр НБУВ: РА319450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дубінський В.А. 
Аграрне питання Наддніпрянської України в українській громадсько-політичній думці у 1890-ті - 1917 роки: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.А. Дубінський ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І.Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток громадсько-політичної думки з аграрного питання у Наддніпрянській Україні в політичний період українського національного відродження (1890 - 1917 рр.), з'ясовано історичні умови виникнення та становлення у ній аграрних поглядів. Наведено еволюцію та розвиток програм українських соціалістичних партій щодо врегулювання аграрних відносин на початку ХХ ст. Висвітлено ідеологічні засади ліберально-демократичної течії в українському громадсько-політичному русі напередодні та в роки першої російської революції та розкрито зміст аграрних програм її представників. Висвітлено погляди українських націоналістів щодо аграрного питання у даний період і з'ясовано основні чинники, які призвели до незначної підтримки самостійників у середовищі селян. Розкрито ставлення різних політичних партій і об'єднань до аграрних проблем у Наддніпрянщині та висвітлено шляхи щодо їх врегулювання в міжреволюційний період. Проаналізовано роль і значення у вирішенні аграрного питання окремих громадсько-політичних діячів, що перебували поза партіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-21 +
Шифр НБУВ: РА369081

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бундак О.А. 
Аграрний розвиток Волинської губернії в 1795-1861 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Бундак ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджено історію Волині кінця XVIII-першої половини XIX ст., поширення російського господарювання в краї, еволюція основних галузей сільського господарства, форми землекористування та землеволодіння, промисли та зародження товарно-грошових відносин, становище селянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)47-2

Рубрики:

      
13.

Скотнікова Л.С. 
Аграрні відносини в українському селі у 20 - 30 роках XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Скотнікова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено аграрні відносини в українському селі у 1921 - 1939 рр. На підставі широкого кола архівних джерел, переважну більшість яких введено до наукового обігу вперше, висвітлено комплекс питань щодо аграрних відносин у добу нової економічної політики. Зазначено, що проведення земплевпорядкувальних робіт, державні кредитування і система контрактації, сільськогосподарська кооперація, орендні відносини сприяли розвитку різних форм власності та господарювання в аграрному секторі, формуванню у селянина властивостей господаря. Проаналізовано процеси в українському селі щодо проведення суцільної колективізації, внаслідок якої під виглядом "колгоспно-кооперативної" власності було утверджено насправді державну власність на засоби виробництва в аграрній сфері, селян було позбавлено статусу власника і господаря, звужено їх громадянські права. Наведено рекомендації щодо використання уроків суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку українського села в 1921 - 1939 рр. під час проведення аграрної реформи в сучасних умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-205
Шифр НБУВ: РА307971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бородін С.В. 
Аграрні відносини у Криму (1918 - 1926 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Бородін ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни в аграрних відносинах в Криму під час першого та другого встановлення радянської влади (січень - червень 1919 року), земельні відносини на завершальному етапі громадянської війни. Проаналізовано аграрні відносини у Кримській АРСР 1920 - 1926 рр., проведення аграрних перетворень на засадах радянського аграрного законодавства, міжселищне закріплення земель за користувачами, внутрішнє землевпорядкування, вплив аграрних відносин на селянське господарство і сільськогосподарське виробництво. Вивчено основні форми землекористування - общинне, ділянково-черезсмужне, колективне, землі безпосереднього державного володіння, радгоспне та допоміжні форми землекористування - в процесі оренди землі, переселення та розселення, спецпризначення та спецвикористання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-6Крм)61-21
Шифр НБУВ: РА311996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Єрмоленко В.М. 
Аграрні майнові правовідносини приватних сільськогосподарських підприємств в Україні: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.06 / В.М. Єрмоленко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження теоретико-прикладних проблем системи аграрних майнових правовідносин приватних сільськогосподарських підприємств. Досліджено правову природу даних відносин, а також розкрито суть аграрних майнових правовідносин як системного явища. Запропоновано виділення аграрної майнової правосуб'єктності. Визначено систему родових об'єктів аграрних майнових правовідносин. За цього визначено кваліфікаційні ознаки зазначених об'єктів. Розглянуто правове становище приватних сільськогосподарських підприємств як суб'єктів даних правовідносин диференційовано за кожною організаційно-правовою формою таких підприємств. Досліджено правовий режим майна кожного з видів приватно-орендних підприємств як бази їх аграрних майнових правовідносин. Розроблено напрями вдосконалення аграрного законодавства, що врегульовує аграрні майнові правовідносини приватних сільськогосподарських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)12 + Х859(4УКР)111 + Х839(4УКР)11 +
Шифр НБУВ: РА335245

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Жулканич Н.М. 
Аграрні перетворення в областях Українських Карпат (друга половина 60-х рр. XX - початок XXI ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Жулканич ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Висвітлено історичні передумови змін і напрямків господарювання в аграрному секторі регіону, розглянуто проблеми продовольчого забезпечення населення, розкрито динаміку зміни характеру виробничих відносин в аграрній сфері у процесі спроб проведення аграрних реформ у радянський період і в процесі формування й утвердження нових форм власності та господарювання в економіці незалежної України. Досліджено соціально-виробничі, соціально-побутові, соціально-культурні явища та процеси, що відбувалися в Карпатському регіоні впродовж десятиліть радянського режиму, та тенденції соціально-економічного розвитку сільських територій в роки становлення державності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)63-21 +
Шифр НБУВ: РА369565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Уркевич В.Ю. 
Аграрні правовідносини в Україні: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.06 / В.Ю. Уркевич ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 39 с. — укp.

Наведено визначення понять "правовідносини", "аграрні правовідносини", "внутрішні аграрні правовідносини", "зовнішні аграрні правовідносини", наведено їх характерні риси й ознаки. Досліджено питання стосовно поділу аграрних правовідносин, наявності приватних і публічних засад у даних відносинах. Охарактеризовано складники структури (елементи) аграрних правовідносин - суб'єкти, об'єкти, зміст і підстави виникнення (зміни, припинення). Розкрито зміст внутрішніх аграрних правовідносин, зокрема, членських, земельних, майнових, трудових і управлінських. Висвітлено питання співвідношення аграрних правовідносин, предмета аграрного права й аграрного законодавства України. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення даного законодавства, а також теоретичні висновки, що можуть бути використані для подальшого розвитку теорії аграрного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)120.4 +
Шифр НБУВ: РА354659

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кравченко С.А. 
Адаптація економічного механізму функціонування сільськогосподарських підприємств до умов ринку: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / С.А. Кравченко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Сформульовано теоретико-методологічні засади та концептуальні підходи до адаптації економічного механізму функціонування сільськогосподарських підприємств до конкуренції. Обгрунтовано інтегративну позицію щодо суті цієї адаптації, яка базується на сукупності форм і методів виживання за умов ринку, установленні рівноваги у відносинах та зв'язках (фінансових, податкових, цінових, кредитних). Установлено й обгрунтовано фактори, рівні та основні складові адаптації економічного механізму, методи її діагностики. Визначено параметри адаптації та умови забезпечення конкурентоспроможності з метою організації виробництва сільськогосподарської продукції та використання адаптивного підходу до управління. Розроблено й апробовано модель діагностики процесів адаптації економічного механізму функціонування сільськогосподарських підприємств до умов ринку. Результати дослідження, висновки та рекомендації використовуються у системі державного управління агропромислового розвитку регіональних адміністрацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 +
Шифр НБУВ: РА353336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Астапова Т. О. 
Адаптація зарубіжного досвіду реформування діяльності органів місцевого самоврядування в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Т. О. Астапова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто нові підходи та технології організації взаємодії органів місцевого самоврядування в Україні, на підставі сучасних організаційно-правових можливостей та використання кращого закордонного досвіду ефективного управління на місцевому рівні. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку місцевого самоврядування, визначено його особливості як інституту громадянського суспільства, а також сучасні моделі місцевого самоврядування розвинених країн світу та можливості їх запровадження в Україні. Визначено специфіку послуг, які можуть надаватися органами місцевого самоврядування за умов демократизації суспільних відносин і особливості використання сучасних інформаційних технологій для організації взаємодії органів місцевого самоврядування та населення. Узагальнено зарубіжний досвід щодо залучення громадян до управління територіями та досліджено особливості українського законодавства щодо забезпечення права громадян на участь в управлінні на місцевому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95 + Х819(4/8)011.2 ф
Шифр НБУВ: РА376101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Цюпко І.В. 
Адаптація методів нечіткого моделювання до умов функціонування сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / І.В. Цюпко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено економіко-математичні моделі процесів відтворення у сільському господарстві умов нечіткої вхідної інформації. Досліджено питання формалізації задач аграрної сфери економіки України, зокрема Львівщини. Удосконалено концепцію економіко-математичного моделювання виробничо-фінансових програм сільськогосподарського підприємства, класифікацію невизначених чинників сільськогосподарського виробництва. Створено інтелектуалізовану інформаційну систему "FUZZY EXPERT" продуктивності агросистем. На засадах нечітких відносин розв'язано задачі про перспективне поєднання галузей даного виробництва, а також вибір місця та моделі агроформування. Розроблено методику застосування математичних методів і моделей нечіткого моделювання для ефективного використання кормів, розвитку молоковиробництва, розробки оптимальної структури сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 в611 +
Шифр НБУВ: РА349063

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського