Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (23)Тематичний інтернет-навігатор (23)Наукова електронна бібліотека (138)Реферативна база даних (5039)Книжкові видання та компакт-диски (1438)Журнали та продовжувані видання (91)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕХНІЧНА$<.>+<.>K=НАПІРНА$<.>+<.>K=ВОДА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 375
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дзик Р.Й. 
Економічна ефективність застосування рідких мінеральних добрив: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Р.Й. Дзик ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації розглянуто питання розробки ресурсозберігаючої технології виготовлення і внесення мінеральних добрив у вигляді розчинів і суспензій. Пропонується пристосована до ринкових умов методика визначення економічної ефективності застосування рідких мінеральних добрив. Розробляється науково-технічна програма використання рідких мінеральних добрив на сучасному етапі внаслідок створення мережі пунктів рідкого тукозмішування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.10-07

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ганганов В.М. 
Особливості успадкування кількісних ознак льону-довгунця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.М. Ганганов ; УААН. Ін-т земл-ва. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертаційній роботі викладено результати досліджень з питань успадкування основних господарсько-цінних ознак сортів льону-довгунця, отримана інформація про їх генетичні властивості та перспективність використання в практичній селекційній роботі. Встановлено, що кількісні ознаки сортів льону-довгунця контролюються адитивно-домінантною генетичною системою. Виявлено, що за збільшення показників ознак "загальна висота рослин", "технічна висота стебла" та "вміст волокна в стеблах" відповідають рецесивні гени, а ознак "коробочок на рослині" та "кількість насінин на рослині"- домінантні. Намічені та обгрунтовані шляхи селекційного покращення ознак у сортів льону-довгунця. Створено перспективний вихідний матеріал, який знайшов застосування в практичній селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-3,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Житльонок Д.М. 
Геомеханічне обгрунтування способу управління станом гірничого масиву при щитовій відробці крутих вугільних пластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Д.М. Житльонок ; НАН України. Від-ня фіз.-техн. гірн. пробл. Донец. фіз.-техн. ін-ту ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Вирішена актуальна науково-технічна задача - обгрунтований та розроблений спосіб охорони печей щитових агрегатів, який базується на урахуванні процесів, що відбуваються біля виробки при відробці пласта, а також зміні властивостей пласта та тиску газу в ньому при відробці суміжних пластів. В основі способу полягає активне управління станом гірничого масиву при відробці вугільного пласта водяними розчинами поверхнево-активних речовин (ПАР). Експериментальна перевірка способу дозволила підтвердити його ефективність та відповідність його параметрів гірничогіологічним умовам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.120.9

Рубрики:

      
4.

Лисенко О.М. 
Сорбція тіоціанатних комплексів Co(II), Fe(III) і Mo(VI, V) на пінополіуретані та її використання в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.М. Лисенко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню хіміко-аналітичних параметрів взаємодії пінополіуретану з тіоціанатними комплексами Co(II), Fe(III) та Mо(VI,V). Встановлено закономірності сорбції цих комплексів на сорбенті за різних умов; запропоновані можливі механізми сорбції, показано, що вони залежать від властивостей сорбенту, концентраційних умов, кислотності середовища і складу комплексу. Виведені рівняння, які дозволяють прогнозувати сорбцію залежно від кислотності середовища, об'єму розчину та маси сорбенту. Запропоновано методики сорбційно-десорбційно-фотометричного визначення кобальту у природних водах і заліза в мінеральних кислотах, сорбційно-візуального тестування заліза в мінеральних кислотах, кобальту і молібдену в природних і стічних водах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313

Рубрики:

      
5.

Гончарова Д.М. 
Використання електрофізичних властивостей молока для визначення вмісту жиру та білка при первинній обробці молока на тваринницьких фермах і комплексах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Д.М. Гончарова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація містить результати теоретичних та експериментальних досліджень взаємозв'язку між швидкістю ультразвуку в молоці і його фізико-хімічними властивостями. За результатами досліджень розроблений електроакустичний метод визначення вмісту жиру та білка в молоці. Вперше отримані аналітичні та номографічні залежності, які дозволяють визначати концентрації жиру та білка в молоці. Здійснена технічна реалізація розробленого методу в пристрої та його впровадження у виробництво. Економічна ефективність пристрою обгрунтована теоретично і підтверджена практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101с

Рубрики:

      
6.

Онацький О.В. 
Підвищення ефективності передачі телефонних сигналів по цифровим трактам методом вибіркової дискретизації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.В. Онацький ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню підвищення ефективності передачі мовних сигналів цифровими трактами. Проведено аналіз існуючих у даний час методів підвищення ефективності для зниження швидкості цифрового потоку зі зберіганням прийнятих якостей мовного сигналу. Запропонований метод формування канального сигналу шляхом взяття відліків у локальних екстремумах передаваної функції часу і доведено, що можливе відновлення первинного сигналу по відлікам у локальних екстремумах функції. Такий канальний сигнал названий екстремо-дискретизированим, або ЕД-сигналом. Досліджена і зроблена оцінка виродження локальних екстремумів. Вперше розроблена комп'ютерна модель для відновлення ЕД-сигналу. Визначено середню швидкість цифрового потоку ЕД-сигналу. Розроблена технічна реалізація апаратних засобів для передачі і приймання ЕД-сигналу. Отримані результати можуть бути використані при створенні апаратури, призначеної для передачі мовних сигналів по безпроводовим і супутниковим каналам зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-013

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Шевченко О.А. 
Геохімія азоту в підземних водах зони гіпергенезу центральної частини Донбасу: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / О.А. Шевченко ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню геохімії азоту в підземних водах зони гіпергенезу центральної частини Донбасу. Встановлено, що характер розподілу сполук азоту в підземних водах зони гіпергенезу центральної частини Донбасу визначається геохімічними особливостями підземних вод регіону. Розроблено критерії генетичного розподілу гідрогеохімічних аномалій азоту і з'ясовано, що вони утворюються як в результаті висхідного розвантаження азотвміщуючих флюідів по зонах тектонічних розломів, так і завдяки надходженню його з інфільтраційними водами. Побудовано модель гідрогенного утворення і руйнування техногенних азотвміщуючих мінералів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д464.3(45УКР5-4ДОН)

Рубрики:

      
8.

Резуненко Ю.К. 
Токсиколого-гігієнічна характеристика лапроксидів у зв'язку з проблемою санітарної охорони водоймищ: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Ю.К. Резуненко ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням охорони водних об'єктів від забруднення стічними водами, які вміщують лапроксиди. В ній представлені результати експериментальних досліджень впливу групи речовин органічного синтезу на основі гліколів на водні об'єкти і організм. Встановлено, що всі речовини, які досліджуються, здатні до мембранотропної дії і є прискорювачами вільно-радикального перекисного окислення ліпідів. Обгрунтовані гранично допустимі концентрації 4 сполук у воді водних об'єктів, які затверджені МОЗ СРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.51

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Тараунех Ахмад Хасан 
Тонкошаровий відстійник-фільтр: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Тараунех Ахмад Хасан ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

На підставі сучасного стану вирішення проблем очистки води від завислих часток з допомогою тонкошарового відстоювання висунута ідея суміщення тонкошарового відстоювання з фільтрацією, для чого в секціях тонкошарового відстійника верхня пластина є фільтруючою перегородкою, а очищена вода відводиться в спеціальний колектор. Розроблена конструктивна схема тонкошарового відстійника-фільтра. Наведені результати експериментальних досліджень, які підтвердили ефективність запропонованого пристрою. Одержані теоретичні залежності для розподілу швидкостей ламінарної течії в тонкошаровому відстійнику-фільтрі, для розрахунку руху осаду по похилій пластині, для визначення траєкторій завислих часток і оновних параметрів тонкошарового відстійника-фільтра, розроблені рекомендації щодо проектування. Результати впроваджуються в проектну практику водопідготовки для малих об'єктів в Україні та в Іорданії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.22-51

Рубрики:

      
10.

Андрійчук Є.І. 
Енергозберігаюча електротехнологія і обладнання НВЧ сушіння вовни у сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Є.І. Андрійчук ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 21 с. — укp.

Містяться дослідження в галузі застосування електромагнітних полів надвисокочастотного діапазону (НВЧ) в технологічних процесах сільськогосподарського виробництва. Метою роботи є вирішення теоретичних і експериментальних проблем по створенню нової енергозберігаючої та екологічно чистої електротехнології і пристроїв сушіння вовни на основі електромагнітних полів НВЧ діапазону. Створено математичну модель процесу сушіння вовни, яка описується системою диференційних рівнянь і дозволяє встановити потужність джерел НВЧ енергії, режим роботи, тривалість сушіння та конструктивні параметри камери сушіння. Розроблено метод розрахунку і принципи побудови автоматизованого пристрою для вимірювання діелектричних параметрів системи "вовна-вода". Вперше визначено діелектричні параметри вологої вовни у діапазоні змін температур від 25 C до 95 C. Вперше встановлено, що при сушінні вовни НВЧ енергією її міцність та розривне навантаження збільшується на 30-70%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.106

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Мітюк Л.О. 
Моделювання розповсюдження пружних хвиль у шаруватих гірських породах для оцінки сейсмічної дії вибуху: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Л.О. Мітюк ; Нац. НДІ охорони праці. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Вибрані та обгрунтовані математичні моделі , що базуються на рівняннях теорій пружності та рідких середовищ відповідно для порід зі значним опором зсувним напруженням і за відсутності його. З використанням стереомеханічної теорії удару отримані формули для розрахунку параметрів відбитих і заломлених хвиль від плоскої межі відокремлення порід і грунтів. Виконана кількісна оцінка ефекту екранування хвиль пружними шарами з різними механічними властивостями. Розглянуто дію плоскої ударної хвилі на нескінченно довге жорстке включення прямокутного перерізу. Розв'язана задача про трансформацію хвиль з криволінійними фронтами при товщині шарів, близької до радіусів кривизни хвиль. Розроблена та апробована методика комп'ютерного моделювання хвильових процесів у широкому діапазоні зміни геометричних, фізикомеханічних параметрів шарів порід і зарядів. Експериментально досліджено проходження ударних хвиль через гранітні зразки різної товщини, між якими в щілинах була вода, пузирчата поліетиленова плівка, повітря. Отримана кореляційна залежність коефіціента гашення від товщини гранітних зразків. Створено пристрій для ведення підривних робіт під водою, на який отримано патент. Ефективність теоретичних результатів доведена позитивним їх збігом з результатами експериментів автора та інших дослідників, що дозволяє рекомендувати розроблену методику моделювання розповсюдження пружних хвиль під час ведення підривних робіт у шаруватих гірських породах для оцінки сейсмічної дії вибуху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-3

Рубрики:

      
12.

Вірник К.М. 
Енергетичні і динамічні характеристики системи ДНК-вода: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / К.М. Вірник ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Проведено експериментальні і теоретичні дослідження енергетичних і динамічних характеристик систем нуклеїнова кислота-вода з різним нуклеотидним складом. Знайдено лінійну взаємозалежність між енергією дегідратації нуклеїнової кислоти та її AT/GC складом. Запропоновано гратчасту модель дифузії зв'язаної води вздовж поверхні молекули ДНК з урахуванням її фрактальних особливостей. На основі цієї моделі було отримано оцінні значення коефіцієнтів дифузії води в гідратному оточені ДНК. Розраховано значення фрактальної розмірності ДНК у різних конформаційних станах. При дослідженні властивостей системи ДНК-вода в умовах дії gamma-радіації знайдено, що в процесі опромінення водне оточення молекули ДНК у залежності від рівня вмісту води може виступати як стабілізатором структури ДНК, так і підсилювачем деструктивної дії радіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13

Рубрики:

      
13.

Пак Т.Г. 
Розчинність і сольватація перхлоратів лужних металів та тетраалкіламонію у змішаних розчинниках вода - диполярний апротонний розчинник: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Т.Г. Пак ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.14

Рубрики:

      
14.

Кармазіна Т.В. 
Адсорбція ПАР та динамічний стан молекул води в системі вода - ПАР - твердий сорбент: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / Т.В. Кармазіна ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню властивостей рідкої та твердої фаз адсорбційних систем вода - міцелоутворююча поверхнево-активна речовина (ПАР) - твердий сорбент по даним нейтронної спектроскопії. Запропонований та обгрунтований новий підхід до дослідження колоїдних явищ у цих системах на основі аналізу змін молекулярно-динамічного стану води під впливом компонентів систем. Виявлено, що контакт водного розчину неіонної ПАР із твердим сорбентом призводить до суттєвого зменшення внеску колективних та збільшення внеску одночасткових рухів молекул води в її динамічний стан. Кількісно оцінена роль механізмів трансляційних рухів молекул води у вивчених системах. В термінах запропонованої моделі пояснені явища адсорбції та міцелоутворення. Досліджені характеристики міцелярних водних розчинів ПАР; характер взаємодії між міцелами; вплив електроліту на них; дисперсії сажі, оцінено поверхневий натяг міцел. Метод непружного розсіяння повільних нейтронів адаптований до дослідження адсорбційних шарів ПАР на вуглецевих сорбентах; доведено, що будова поверхневого шару неіонної ПАР на силікагелі залежить від способу контакту рідкої та твердої фаз. Узагальнені чинники, які впливають на будову адсорбційних шарів ПАР на твердих сорбентах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Акульшин О.О. 
Фізичні та технологічні основи підвищення видобутку нафти з використанням іонізуючих опромінень і водонабрякаючих полімерів в умовах неоднорідності пластів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / О.О. Акульшин ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 31 с. — укp.

Викладено результати теоретичних та експериментальних досліджень впливу іонізуючого опромінення на систему пласт - нафта - вода - полімер, фізико-хімічні властивості нових водонабрякаючих полімерних матеріалів типу ПОЛІКАР і технологічних рідин на його основі, процесу підвищення нафтовилучення при частковому підтриманні пластового тиску. Встановлені закономірності дозволили розробити ряд технологій, срямованих на підвищення нафтовилучення, продуктивності, обмеження водоприливу та глушіння свердловин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-114
Шифр НБУВ: РА306877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Смик Н.І. 
Іммобілізовані на кремнеземі 1-(2-тіазолілазо)-2-нафтол та дитизон як твердофазні реагенти для спектроскопічного та візуально-тестового визначення важких металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Н.І. Смик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено хелатоутворюючі сорбенти на основі високодисперсних кремнеземів з адсорбційно закріпленими N,O- та S,N-вмісними азореагентами та їх комплексами з Zn(II). Спектроскопічними методами встановлено хімізм їх взаємодії з поверхнею кремнеземної матриці. Визначено закономірності процесу сорбції та умови концентрування Ag(I), Hg(II), Pb(II), Cu(II), Co(II) та Zn(II) модифікованими сорбентами. Розраховано умовні константи стійкості комплексів металів з іммобілізованими реагентами. Запропоновано методики сорбційно-фотометричого та візуально-тестового їх визначення у водах (на рівні 0,01 ГДК) та біологічних рідинах (на рівні вмісту в крові людини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.31
Шифр НБУВ: РА308400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Щербак В.І. 
Структурно-функціональна характеристика дніпровського фітопланктону: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / В.І. Щербак ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2000. — 32 с. — укp.

З'ясовано основні закономірності багаторічної сукцесії структурних, функціональних характеристик фітопланктону в просторі та часі, його роль у функціонуванні екосистем річкової ділянки Дніпра, а також водоймищ після стабілізації гідробіологічного режиму та аварії на Чорнобильській АЕС. Доведено, що головним чинником стабілізації структурно-функціональних характеристик дніпровського фітопланктону на сучасному етапі його еволюції є остаточна зміна евтрофної лотичної екосистеми на лентичну (після заповнення Канівського водоймища). Встановлено зниження інтенсивності "цвітіння" води синьозеленими водоростями, перехід від монодомінантних угруповань до оліго- і полідомінантних, зростання абсолютного і відносного значеннь у фітопланктоні дрібноклітинних центричних діатомових і зелених (вольвоксових, хлорококових) водоростей. Показано, що просторово-часовий розподіл продукційних характеристик водоростей різних відділів у річних та озерних плесах на популяційно-видовому та ценотичному рівнях, інтенсифікація продукційних процесів дозволяють фітопланктону в більш повній мірі реалізувати біопродукційний потенціал, компенсувати зниження надходжень потоків енергії після зменшення "цвітіння" води синьозеленими водоростями. Підкреслено, що радіоактивне забруднення дніпровських водоймищ після аварії на Чорнобильській АЕС та існуюча еколого-токсикологічна ситуація не викликає загальної деградації фітопланктону. Стабілізація радіаційної ситуації в басейні Дніпра на початку 90-х рр. сприяла зростанню ролі фітопланктону в міграції радіонуклідів у системі "вода - фітопланктон - зоопланктон".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е5(45УКР),022
Шифр НБУВ: РА310278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Єлісеєв С.В. 
Рідинний енергопривід для установок імпульсної металообробки з вільним поршнем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / С.В. Єлісеєв ; Держ. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "ХАІ". — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки обладнання для імпульсної металообробки. Запропоновано принципово новий тип енергоприводу для установок імпульсної металообробки з вільним поршнем (пресгармат), що використовує енергію, якою запасається перегріта рідина (вода). На основі розробленої моделі розгону поршня двофазним середовищем розглянуто енергетичні можливості перегрітої води, проаналізовано вплив її початкових термодинамічних параметрів та геометричних характеристик енерговузла на енергетичні характеристики установки. Запропоновано конструкцію та одержано робочі характеристики ряду систем та вузлів рідинного енергоприводу. Експериментально доведено доцільність застосування даного типу енергоприводу для оснащення установок гідродинамічного штампування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К571-5-048.2-02
Шифр НБУВ: РА307940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Березняк К.Г. 
Вплив гідратації на стабільність спіральних форм нуклеїнових кислот різного АТ/GC - складу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / К.Г. Березняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Методами ІЧ-спектроскопії та п'єзогравіметрії досліджено гідратно-залежний процес формування канонічних форм синтетичних полінуклеотидів і природних ДНК різного AT/GC - складу, а також визначено центри їх гідратації та інтервали структурних переходів. Послідовний облік надлишкової енергії виявив основні типи взаємодії у системі нуклеїнова кислота - вода. Незалежно від нуклеотидного складу взаємодія молекул води з азотистими основами та сахарофосфатним ланцюгом складає 70 - 75 % від загальної ентальпії стабілізації спіральних структур, водневі зв'язки у парах основ - 25 - 30 %, інші типи взаємодії - близько 5 %. Термодинамічний аналіз структурних переходів, індукованих змінною гідратації показав, що підвищена термостабільність GC-збагачених зразків визначається їх взаємодією з молекулами води. Зміни ентропії свідчать про те, що за незначного вмісту води (Р-форма) нуклеїнові кислоти частково упорядковані. Низькотемпературне дослідження вологих плівок ДНК довело, що зворотні структурні зміни ДНК у процесі охолодження пов'язані з молекулами води гідратної оболонки. Внаслідок оцінки зменшення довжин водневих зв'язків ДНК - вода та вода - вода пояснили причини скорочення поперечних розмірів жолобків ДНК внаслідок зниження температури. Встановлено залежність розміру внутрішньої гідратної оболонки від кількості домішкової солі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112*011.7,022 + Г264.13-11
Шифр НБУВ: РА309771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Сірик В.Ф. 
Вплив зрошення на міграцію речовин в ландшафтах Кримського Присивашшя: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / В.Ф. Сірик ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 24 с. — укp.

Вперше на прикладі темно-каштанових грунтів Криму експериментально визначено вертикальну динаміку кількісного та якісного складу солей, міграцію гумусу і NPK у зв'язку зі зрошенням їх водами різної мінералізації. Встановлено об'єми дренажно-скидних вод і причини її формування на зрошуваних землях Кримського Присивашшя. Наведено методику геохімічного вивчення міграції речовин під впливом зрошення ландшафтів у Кримському Присивашші, з використанням якої з'ясовано сезонну динаміку вмісту солей в грунтах. Виділено головні закономірності міграції солей в горизонтальному напрямі. На підставі послідовного, часового вивчення горизонтальної міграції солей виділено ландшафтно-геохімічні райони території досліджень. Запропоновано комплекс заходів щодо оптимізації природокористування в Кримському Присивашші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062(4УКР) + Д821(45УКР7-6КРИ)10
Шифр НБУВ: РА312047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського