Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (3601)Книжкові видання та компакт-диски (545)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРАВМАТИЧНІ$<.>+<.>K=УШКОДЖЕНН$<.>+<.>K=ЩЕЛЕП$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 567
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Артамонов О.В. 
Віддалені наслідки воєнної закритої черепно-мозкової травми у чоловіків у генезі порушень сексуального здоров'я та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.В. Артамонов ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

На основі системного аналізу сексуального здоров'я з урахуванням гострої та хронічної психотравмуючої ситуації, що мала місце під час бойових дій, соціальних, психологічних, соціально-психологічних і біологічних чинників виявлено закономірності різних варіантів сексуальної дисгармонії при різних синдромах віддалених наслідків закритої черепно-мозкової травми (психопатологічних, вегетативно-судинних, нейроендокринних). Визначено, що порушення сексуальної функції при травматичній хворобі мозку у чоловіків можуть бути наслідком як зазначених клінічних синдромів, так і дезадаптації подружжя на різних рівнях взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-7

Рубрики:

      
2.

Коваленко В.В. 
Особливості діагностики та лікування переломів нижньої щелепи у військовослужбовців: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Коваленко ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.808.8

Рубрики:

      
3.

Ткаченко П.І. 
Патогенетичні особливості запальних процесів щелепно-лицевої ділянки у дітей та диференційовані підходи до їх лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / П.І. Ткаченко ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 1998. — 38 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням патогенезу та диференційованому лікуванню гострих запальних захворювань щелепно-лицевої ділянки та хронічного паренхіматозного паротиту у дітей. В роботі представлений новий напрямок у вивченні механізмів розвитку та лікування запальних процесів щелепно-лицевої ділянки. Визначені особливості системи імунітету, стану процесів перекисного окислення ліпідів, факторів антиоксидантного захисту, гормонального статусу в сироватці крові, ротовій рідині та паротидному секреті. Показана висока імунокорегуюча активність тималіну і лізоциму та виражена мембраностабілізуюча дія комплексу природних антиоксидантів. Використання лазеротерапії, вуглецевого сорбенту та нітрациду на місцевому рівні сприяло більш швидкій ліквідації явищ запалення. Проведено всебічний порівняльний аналіз результатів застосування традиційних і запропонованих способів терапії, що дозволило встановити високу ефективність комплексного диференційованого лікування та реабілітаційних заходів при гострих запальних процесах щелепно-лицевої ділянки та хронічному паренхіматозному паротиті у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.3-5

      
4.

Гунас І.В. 
Реакції печінки щурів на пошкодження, яке індуковане локальною гіпер- та гіпотермією шкіри: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / І.В. Гунас ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 27 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням впливу опіку і кріодеструкції шкіри на морфофункціональний стан печінки щурів. В роботі за допомогою комплексного морфологічного і біохімічного аналізу вивчено динаміку ушкодження і репарації тканини печінки щурів після локального теплового і холодового пошкодження шкіри. Встановлені основні гістологічні і ультраструктурні зміни в печінці щурів після локальної гіпер- і гіпотермії шкіри. Розроблені кількісні критерії, що характеризують як ушкодження, так і відповідні компенсаторно-пристосувальні реакції печінки на різних рівнях її структурної організації після опікової та холодової травми шкіри. За допомогою дисперсійного аналізу показана залежність згаданих змін від характеру дії термічного фактору. Комплексне використання морфологічного і біохімічного аналізів дозволило встановити ідентичність клітинних механізмів пошкодження печінки після опіку і кріодеструкції шкіри. На підставі отриманих даних з'являється можливість проводити розробку профілактичних і лікувальних заходів, спрямованих на корекцію порушень, що індуковані в печінці термічною травмою шкіри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1

Рубрики:

      
5.

Сулема Є.С. 
Структурні способи підвищення щільності подання інформації у вигляді штрихових кодів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Є.С. Сулема ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1998. — 16 с. — укp.

Метою дисертаційної роботи є підвищення продуктивності і вірогідності введення інформації в ЕОМ шляхом сканування даних, поданих у вигляді штрихових кодів (ШК). Розроблено спосіб побудови символіки заданої розмірності одномірних штрихових кодів з максимальною щільністю знаків для заданої роздільної здатності пристрою введення інформації. Розроблено беззнаковий спосіб побудови високощільних позначок одномірних штрихових кодів. Запропоновано спосіб побудови одномірних штрихових кодів з підвищеною завадостійкістю знаків. Розроблено методику побудови завадостійких матричних ШК, яка дозволяє вірогідно вводити в систему обробки інформацію при частковому ушкодженні поверхні ШК-позначки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.46

Рубрики:

      
6.

Пилип'юк А.М. 
Клініко-метаболічні особливості адаптації доношених новонароджених дітей з пневмонією і гіпоксично-ішемічною енцефалопатією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.М. Пилип'юк ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 + Р733.627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА307337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Барков О.В. 
Черезкістковий компресійний остеосинтез при лікуванні переломів шийки стегнової кістки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Барков ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Представлені результати експериментальних досліджень та аналіз результатів лікування хворих з переломами шийки стегнової кістки. В експерименті на препаратах проксимального відділу стегнової кістки, взятих із трупів, вивчені їх анатомічні особливості. Встановлено наявність каналу шийки стегнової кістки, що проходить під малим вертлюгом та має овальну форму з приплющенням спереду. Сконструйовано пристрій для компресійного остеосинтезу переломів шийки стегна. Вивчено травматичність фіксаторів, які застосовувались при остеосинтезі переломів шийки стегна. Розроблено малотравматичну методику лікування переломів шийки стегнової кістки, яка створює оптимальні умови для остеорепарації, дозволяє отримати добрі та задовільні результати у 87,1% пацієнтів та скорочує термін консолідації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53

Рубрики:

      
8.

Ткачова 
Шкала синдрому гострого ушкодження легенів у визначенні диференційованої респіраторної і імунокоригуючої терапії у хворих на поширений перитоніт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Марія Юріївна Ткачова ; Дніпропетровська держ. медична академія. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1
Шифр НБУВ: РА309130

Рубрики:

      
9.

Запорожець Є.О. 
Електронейроміографічні особливості тонічно-рухових та вегетативно-адаптаційних порушень у хворих після мозкового інсульту та патогенетичне обгрунтування їх терапії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 14.03.04 / Є.О. Запорожець ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Наукова робота містить результати електронейроміографічних досліджень особливостей тонічно-рухових та вегетативно-адаптаційних розладів у хворих після перенесеного мозкового інсульту. Було встановлено, що у даної категорії хворих з м'язовою спастикою у значному відсотку випадків реєструється пластичний тип м'язової гіпертонії, наявна залежність ступеня вегетативно-адаптаційних розладів від півкульної латералізації вогнищевого ушкодження. Запропонована та обгрунтована необхідність диференційованого підходу до лікування вказаних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3

Рубрики:

      
10.

Сухий В.Д. 
Судово-медична характеристика ушкоджень, спричинених 9 мм еластичними кулями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / В.Д. Сухий ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню морфологічних особливостей ушкоджень тіла людини, які утворюються при пострілах 9 мм еластичними кулями вітчизняного виробництва. В результаті досліджень встановлено, що ушкодження тіла людини, які спричиняються при пострілах 9 мм еластичними кулями, характеризуються комплексом кількісних та якісних морфологічних ознак, які за сукупністю адекватно відображають конструктивні особливості вищевказаних куль та дозволяють встановити їх походження. Аргументовані можливості та складені практичні рекомендації щодо встановлення конструктивних особливостей використаних 9 мм еластичних куль, набоїв, зброї, а також відстані пострілу, виходячи з морфологічних ознак ушкоджень тіла людини та пошкоджень одягу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244

Рубрики:

      
11.

Остапчук О.І. 
Вплив антиоксидантів та омепразолу на протизапальну активність, побічну дію та фармакокінетику індометацину (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.І. Остапчук ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена обгрунтуванню доцільності використання антиоксидантів (ретинолу, токоферолу, аевіту, селени) та омепразолу як засобів підвищення ефективності та безпечності фармакотерапії нестероїдним протизапальним препаратом індометацином. Встановлено, що фармакотерапія індометацином поглиблює викликане ад'ювантним артритом зниження вмісту ретинолу та токоферолу в плазмі крові, спричиняє ушкодження шлунково-кишкового тракту. Включення до комплексу лікування антиоксидантів (аевіту та селени) ліквідує дефіцит вітамінів в організмі і зменшує ульцерогенний ефект індометацину. Максимальні гастропротекторні властивості виявлено при поєднанні аевіту з селеною. Омепразол уповільнює елімінацію незміненої форми індометацину з плазми крові, збільшує ефективність протизапальної терапії і зменшує частоту побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту. У хворих на ревматоїдний артрит встановлено зниження рівня селену в плазмі крові, показана доцільність включення до комплексу лікування антиоксидантів аевіту та селени. Це дозволило прискорити зворотній розвиток клінічних симптомів захворювання і зменшити частоту та важкість побічних ефектів індометацину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-29

Рубрики:

      
12.

Марцинкевич О.О. 
Пізні неврологічні наслідки опромінення у ліквідаторів аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Марцинкевич ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню через 7-10 років після аварії на ЧАЕС змін головного мозку у осіб, які зазнали дії зовнішнього опромінення під час ліквідації її наслідків (1986-1987 рр.). В роботі уточнюється патогенез неврологічних змін у ліквідаторів. У досліджених встановлено клінічно і підтверджено нейроімунологічно органічний характер ушкодження головного мозку. Захворювання розгортається у трьох фазах: гострої, субкомпенсації, декомпенсації з хронізацією. Гаммаспектрометрично виявлено цезій-137 в структурах тканин головного мозку померлих ліквідаторів, які проживали як на чистих так і радіаційно забруднених територіях. Результати радіометрії показали, що інкорпорація радіоізотопів мала місце в гострій фазі і зберігається на віддаленому періоді. Тривале накопичення радіонуклідів суттєво впливає на розвиток післярадіаційної енцефалопатії у ліквідаторів. Фактор радіаційної забрудненості місцевості додатково поглиблює ступінь ураження головного мозку у ліквідаторів. Дана обставина визначає доцільність рекомендувати ліквідаторам відселення із радіаційно забруднених територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-1

Рубрики:

      
13.

Довбиш Н.О. 
Порівняльна оцінка магнітотерапії, УВЧ-терапії, лазеротерапії при профілактиці та лікуванні травматичного остеомієліту нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.О. Довбиш ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням покращення результатів профілактики та лікування травматичного остеомієліту нижньої щелепи за допомогою індивідуально підібраних методів фізіотерапії. В дисертації розроблено новий напрямок в плануванні та проведенні фізіотерапії вказаній групі хворих, який грунтується на визначенні закономірностей змін в лейкограмі периферічної крові відносно конкретного фізичного фактора. Розроблена, обгрунтована та впроваджена в клініку доступна система тестового контролю, яка має значення при плануванні та проведенні фізіотерапії, що сприяє покращенню результатів профілактики та лікування травматичного остеомієліту нижньої щелепи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-542

Рубрики:

      
14.

Корнюшенко О.М. 
Імунопатогенез експериментального поліомієліту з позицій гетерогенності популяцій поліовірусів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.06 / О.М. Корнюшенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.17-29

Рубрики:

      
15.

Огоновський Р.З. 
Оптимізація консолідації зламів нижньої щелепи методом клітинної ксенобрефотрансплантації (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.З. Огоновський ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вивченню ефективності трансплантації суспензії ембріональних кістковомозкових курячих клітин при лікуванні неускладнених та ускладнених зламів нижньої щелепи. Експериментально, на підставі результатів радіоізотопного дослідження інтенсивності проліферації людських фібробластів в культурі in vitro встановлено ступінь ініціюючого та активуючого впливу трансплантату. Виявлено здатність суспензії ембріональних клітин формувати вогнища ектопічного остеогенезу при її підшкірній трансплантації. Аналіз результатів експериментальних досліджень підтвердив, що заповнення дірчастих дефектів нижньої щелепи щурів сприяє прискоренню процесів остеорегенерації. При використанні ксенобрефотрасплантації в комплексному лікуванні травматичних зламів нижньої щелепи виявлено скорочення термінів лікування на 4-5 дні. Ін'єкційне введення трансплантату при лікуванні ускладнених зламів нижньої щелепи сприяє загоєнню пошкодженої кістки у звичні терміни та повному відновленню тканинних структур на місці зламу через 6 місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.808.8

Рубрики:

      
16.

Мєщерякова О.Г. 
Комплексне лікування хронічного травматичного та одонтогенного остеомієліту нижньої щелепи із застосуванням послабленого геомагнітного поля: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Г. Мєщерякова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.683.014-542

      
17.

Мокрик О.Я. 
Лікування остеомієлітів нижньої щелепи із застосуванням комбінованого іонофорезу антибіотиків з димексидом та гепарину (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Я. Мокрик ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

Експерементально на безпородних кролях вивчено вплив димексиду (ДМСО) на процес накопичення антибіотиків у вогнищі гнійно-некротичного запалення, підтверджено доцільність поряд із загальним місцевого застосування антибіотиків для забезпечення оптимальної їх концентрації в ураженій щелепі. Простежено на тваринах морфологічні зміни в кістковій тканині в умовах гнійно-некротичного запалення при використанні комбінованого іонофорезу, суть якого полягає в поєднанні класичного іонофорезу антибіотику в розчині 20% димексиду з одномоментними внутрішньотканинними іонофорезом гепарину. Ефективність розробленої методики підтверджено при її використанні під час лікування 47 хворих з гострими остеомієлітами нижньої щелепи з різною важкістю перебігу. Скористався термін лікування хворих та відсоток ускладнень. Основні результати праці знайшли практичне впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-52

Рубрики:

      
18.

Хазайма Ахмед Абдель Кадер 
Стабілізуючий ефект переднього спондилодезу та занурювальних фіксаторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Хазайма Ахмед Абдель Кадер ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація включає експериментальні та клінічні дослідження. В експерименті на 36 блоках поперекового відділу хребта створена модель чотирьох дестабілізуючих станів в хребтовому руховому сегменті: 1) резекція диска, 2) резекція диска і задніх кістково-зв'язкових структур, 3) резекція тіла хребця, 4) резекція тіла хребця і задніх структур (спондилектомія). Вивчений ступінь втрати стабільності в сегменті при означених ситуаціях, відновленні її при фіксації занурювальними пластинами ХНДІОД-І, ХНДІОД-ІІ, Roy-Camille в умовах порушення цілісності структур і в умовах міжтілового спондилодезу. Клінічні дослідження включили аналіз 306 історій хвороби і рентгенограм хворих, що були розподілені на групи, аналогічні експериментальним за принципом придбаної або артифіційної нестабільності. Клінічні спостереження підтвердили дані експериментальних досліджень про стан стабільності хребтового рухового сегмента при порушеннях його цілісності, а також в умовах відновленої передньої опори і фіксації занурювальними конструкціями. Розроблений на підставі цих досліджень алгоритм вибору оптимальних способів стабілізації хребтового сегмента, тривалості післяопераційного ліжкового режиму і характеру зовнішньої іммобілізації дозволяє зменшити травматичність і кратність оперативних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.58

Рубрики:

      
19.

Страфун С.С. 
Комплексне ортопедичне лікування хворих із застарілими ушкодженнями плечового сплетення та периферичних нервів верхньої кінцівки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / С.С. Страфун ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 1999. — 32 с. — укp.

В основу роботи покладено аналіз результатів обстеження та лікування 367 хворих із застарілими ушкодженнями плечового сплетіння та периферичних нервів верхньої кінцівки. Вперше проведена комплексна гістоморфологічна, біохімічна, міотонометрична та електрофізіологічна оцінка змін в денервованих м'язах таких хворих у різні терміни денервації. Розроблена система оцінки функціонального стану м'язів на основі динаміки електрофізіологічних та міотонометричних змін, характеристики ультразвукової картини м'язів і зміни паттерну їх електроміографічної та силової активності. Обгрунтована і вдосконалена система засобів оперативної ортопедичної корекції у таких хворих, розроблені нови способи оперативного ортопедичного лікування і запропонована робоча класифікація ступенів важкості застарілих ушкоджень плечового сплетіння. Використання системи комплексного диференційованого ортопедичного лікування у хворих із застарілими ушкодженнями плечового сплетіння дозволило отримати значний приріст інтегрального показника рухової функції верхньої кінцівки - в середньому на 34,2%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.284.1

Рубрики:

      
20.

Гурандо В.Р. 
Вивчення вікових змін оклюзійної площини зубних рядів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Р. Гурандо ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації на основі даних біометрії оклюзійної поверхні інтактних зубних рядів ортогнатичного та прямого прикусу та дослідження скронево-нижньощелепного суглобу встановлено взаємозв'язки між морфологічними характеристиками жувального апарату у віковому аспекті. Вперше проведено біометричне дослідження оклюзійної морфології сформованих зубних рядів у пацієнтів за віковими групами від 21 до 60 і старше років, розроблено комп'ютерну програму для побудови графіків оклюзійних кривих на основі даних біометричних вимірювань. Запропоновано критерії оцінки вікової норми на основі клініко-морфологічної характеристики жувального апарату. На основі отриманих результатів зроблено внесок в теоретичне пояснення будови зубо-щелепного апарату людини та розроблено рекомендації по створенню оклюзійної морфології штучних зубів і зубних рядів у залежності від віку пацієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського