Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (1357)Книжкові видання та компакт-диски (143)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРОМБОЦИТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 206
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрмакович І.І. 
Гуморальні і клітинні аспекти "німої" ішемії міокарда при ішемічній хворобі серця (клінічне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / І.І. Єрмакович ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 33 с. — укp.

Подано результати дослідження показників ендотеліальної і тромбоцитарної дисфункції у 246 хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) з "німою" ішемією міокарда і різним клінічним перебігом захворювання. Прогресування міокардіальної ішемії, поява і зростання клінічної симптоматики ІХС супроводжуються зростанням процесів гемокоагуляції, депресією фібріноліза, посилюванням атерогенності ліпідного спектру крові і дисбалансу в системі простаноїдів убік підвищення біологічної активності вазоконстрикторів і проагрегантів. На основі одержаних результатів розроблено додаткові діагностичні і прогностичні критерії безбольової ішемії міокарда, нові підходи до лікування і контролю за його ефективністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3

Рубрики:

      
2.

Шибаєва Н.А. 
Гемокоагулюючі, фібрінолітичні та імунні властивості слизової оболонки бронхів у хворих на хронічний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Н.А. Шибаєва ; Крим. респ. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню гемокоагулюючих, фібрінолітичних та імунних властивостей слизової оболонки бронхів у співставленні з системним гемокоагулюючим та імунним потенціалом у хворих на хронічний бронхіт в процесі формування хронічного легеневого сердця. Встановлено, що перебіг хронічного бронхіту характеризується значною перевагою місцевих (тканина бронхів) тромбоцитарно-коагулюючих та імунних порушень над системними. Вплив прокоагулянтних, тромбопластичних та імунних потенціалів крові у хворих на хронічний бронхіт зростає в процесі формування хронічного легеневого сердця. Доведено позитивний клінічний ефект інгаляцій розчину урокінази для корекції гемореологічних порушень та стимуляції фагоцитарної ланки імунітету у хворих з хронічним легеневим сердцем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-25

Рубрики:

      
3.

Запровальна О.Є. 
Вплив інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту на гемостаз у хворих на ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Є. Запровальна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999 — укp.

Дисертація присвячена вивченню стану гемостазу та функції ендотелію при різних клінічних формах ішемічної хвороби серця (ІХС) в динаміці лікування з використанням інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту (АПФ). Доведено, що ІХС супроводжується розвитком ендотеліальної дисфункції та підвищенням активності гемостазу. Ступінь порушення функції ендотелію та активації гемостазу залежить від важкості перебігу захворювання. Встановлено, що клінічні прояви ІХС корелюють з рівнями ендотеліальних факторів та показниками гемостазу. Застосування інгібіторів АПФ посилює ефективність базисної терапії, нормалізує співвідношення тромбоцитів з судинною стінкою, зменшує активність гемостазу та ендотеліальну дисфункцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52

Рубрики:

      
4.

Дзюблик Я.О. 
Ефективність препарату Теком в корекції системи ейкозаноїдів у хворих з хронічним легеневим серцем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Я.О. Дзюблик ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено вивченню впливу нового лікарського препарату Теком, який містить 45% omega -3 поліненасичених жирних кислот, на систему ейкозаноїдів, агрегаційну спроможність тромбоцитів та ряд показників кардіо-респіраторної системи у хворих з хронічним легеневим серцем. В пробах in vitro встановлено збільшення синтезу продуктів 5-циклооксигенази та зменшення вмісту лейкотриєнів. Терапія досліджуваних хворих Текомом на протязі 4 тижнів призводила до суттєвого пригнічення синтезу метаболітів арахідонової кислоти. Це проявлялося покращанням функціональних показників легеневої гемодинаміки і зовнішнього дихання, а також зменшенням агрегації тромбоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

      
5.

Поляков А.Є. 
Значення рідиннокристалічного (мезоморфного) стану ліпідів у патогенезі атеросклерозу та діагностиці атерогенних дисліпідемій (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / А.Є. Поляков ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням атерогенезу і діагностики атерогенних дисліпідемій. Розвивається новий напрямок у рамках ліпідної теорії атеросклерозу на основі уявлення про ключову роль рідкокристалічних ліпідів у атерогенезі. Встановлено, що початок атеросклеротичного процесу асоційований з фазовим переходом ліпідів інтими з аморфного у рідкокристалічний стан; рідкокристалічні ліпіди артеросклеротичних уражень мають спонтанні електричні властивості, внаслідок чого здатні активувати клітинну проліферацію та ініціювати фіброз, що є суттю морфогенезу атеросклеротичної бляшки. Розроблено математичні моделі, що описують кристалохімічні властивості ліпідів. Дано інтерпретацію механізму посилення агрегації тромбоцитів (її I фази) при атерогенних дисліпідеміях. Запропоновано чутливий спосіб діагностики атерогенних дисліпідемій, що грунтується на визначенні здатності ліпідної фракції плазми крові до утворення рідкокристалічної фази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-3

Рубрики:

      
6.

Лішневська В.Ю. 
Морфофункціональний стан тромбоцитів та роль мембранного механізму в підвищенні агрегаційної активності кров'яних платівок у практично здорових та хворих на ІХС похилого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.Ю. Лішневська ; Укр. НДІ кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Захищається рукопис, що містить результати комплексного дослідження агрегаційної активності, ультраструктури, ліпідного складу мембран тромбоцитів у 57 здорових і 74 хворих на ІХС ( стенокардія 2 функціонального класу ) похилого віку. З'ясовано значення мембранного механізму в дестабілізації морфофункціонального стану кров'яних платівок у практично здорових і хворих на ІХС похилого віку. Вивчено вплив препаратів, що мають мембраностабілізуючий ефект (пропранолол і комплекс препаратів "Есенціалє-форте" у сполученні з вітаміном Е), на функціональний стан тромбоцитів у хворих на ІХС 60-79 років. Показано зменшення агрегаційної активності кров'яних платівок після курсового прийому препаратів. Запропоновано застосування комплексу "Есенціалє-форте" у сполученні з вітаміном Е з метою корекції змін функціонального стану тромбоцитів в осіб похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-92

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Берест В.П. 
Вплив температури на агрегацію тромбоцитів у нормі та при дії гамма-опромінення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / В.П. Берест ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.221-638.233-636,022

Рубрики:

      
8.

Пюрик В.Ф. 
Серцево-судинні розлади у хворих на лептоспіроз і методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / В.Ф. Пюрик ; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Встановлено, що при лептоспірозі розвиваються ураження судинно-тромбоцитарної та коагуляційної ланок гемостазу, які ведуть до порушень мікроциркуляції як на рівні дрібних судин, так і на внутрішньоорганному рівні, а також до погіршення показників центральної гемодинаміки, розвитку гіпоксії тканин. Ураження серцево-судинної системи характеризуються розвитком таких синдромів, як інтоксикаційно-дистрофічного, порушення провідності та аритмічного. З метою визначення оптимального поєднання комплексної терапії з етамзилатом натрію та рибоксином у хворих на лептоспіроз були проведені клініко-лабораторні та інструментальні дослідження. Встановлено, що поєднане використання етамзилату натрію та рибоксину, як частини інтенсивної терапії дає можливість попередити або зменшити прояви геморагічного синдрому, розвиток мікроциркуляторних порушень, уражень серцево-судинної системи, а при їх наявності досягти швидшого позитивного клінічного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-43

Рубрики:

      
9.

Подолян С.К. 
Вплив хлористих сполук важких металів (талію, свинцю, кадмію, ртуті) на систему регуляції агрегатного стану крові і тканинний фібриноліз (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / С.К. Подолян ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Встановлено, що субхронічна інтоксикація тварин хлористими солями кадмію, талію, свинцю та ртуті викликає порушення в системі регуляції агрегатного стану крові та тканинного фібринолізу з розвитком синдрому дисемінованого внутрішньосудинного зсідання крові. Порушення гемостазу при металотоксикозах починається з токсичного впливу на мембрани тромбоцитів, що призводить до збільшення їх адгезивної та агрегаційної активності, звільнення індукторів агрегації і вторинної активації коагуляційного гемостазу. Доведено, що препарат ММ-706, який є стабільним негалогенізованим аналогом простацикліну знижує індекс спонтанної агрегації тромбоцитів та зменшує відсоток адгезивних тромбоцитів за рахунок стабілізації їх мембран. У регіонах з техногенним забрудненням оточуючого середовища важкими металами пропонується проводити у населення щорічне обстеження стану системи гемостазу з метою попередження розвитку дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові. Обгрунтовано можливість використання з метою профілактики порушень гемостазу препаратів простациклінового ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711

Рубрики:

      
10.

Маркова О.Я. 
Методи корекції гемокоагуляційних порушень у хворих на системні захворювання сполучної тканини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.Я. Маркова ; Укр. НДІ кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню особливостей гемореології крові та мікроциркуляції залежно від клінічного перебігу, тривалості ревматологічного захворювання з аутоімунним та імунокомплексним механізмами розвитку, а також встановленню інформативних критеріїв гемокоагуляційних порушень з урахуванням маркерів пошкодження судинного ендотелію. При цьому встановлено, що інформативними показниками гемокоагуляції у хворих на СЧВ, ССД, РА є динамічна функція тромбоцитів та еритроцитів, ристоцетинова активність, активність антитромбіну ІІІ; у хворих на СВ: Хагеман-залежний фібриноліз, рівень розчинених фібрин-мономірних комплексів, ристоцетинового кофактору, антитромбіну ІІІ. Встановлено, що комплексна терапія базисними препаратами у поєднанні з дезагрегантами, антикоагулянтами, ензимопрепаратами (вобензим), екстракорпоральними засобами (плазмаферез) впливає на регрес клініко-лабораторної симптоматики, усуває розвиток ускладнень, які характерні для СЗСТ. Застосування вобензиму на етапі підтримуючої терапії виключає необхідність призначення дезагрегантної та антикоагулянтної терапії. Використання гемокорегуючої терапії сприяє поліпшенню якості життя хворих на СЗСТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-451

Рубрики:

      
11.

Божко В.В. 
Ендотеліальні і тромбоцитарні фактори у хворих на гіпертонічну хворобу в динаміці моно- та комбінованої терапії з використанням інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.В. Божко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено нові схеми лікування гіпертонічної хвороби (ГХ) з використанням інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (ІАПФ). Вивчено можливості використання ІАПФ у монотерапії та в комбінації з діуретиками, антагоністами кальцію, кардіоселективними бета-адреноблокаторами у лікуванні хворих на ГХ, зокрема її резистентного перебігу, вплив даної терапії на ендотеліальні та тромбоцитарні фактори патогенезу захворювання. Встановлено, що комбінована антигіпертензивна терапія з використанням сучасних препаратів дозволила суттєво покращити стан ендотеліальних систем, тромбоцитарних факторів прогресування ГХ. Запропоновано раціональні комбінації ІАПФ із тиазідовими діуретиками, антагоністами кальцію, кардіоселективними бета-адреноблокаторами для лікування хворих на ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА312365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Дроздова Т.А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень тромбоцитарно-судинного гемостазу у вагітних з прееклампсією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.А. Дроздова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням патогенезу прееклампсії та оптимізації її лікування за допомогою використання ензимо- та апіфітотерапій. Досліджено стан тромбоцитарно-судинного гемостазу, обмін продуктів арахідонової кислоти, рівень трийодотироніну і тироксину у плазмі крові, функціональний стан нирок. Встановлено, що між активацією первинного гемостазу, змінами метаболізму арахідонату з переважанням вазоконстрикторних простаноїдів, зниженням рівня трийодотироніну в плазмі крові та порушеннями функції нирок існує тісний взаємозв'язок, який створює ще одне патологічне коло у випадку гестозу. Застосування вобензиму та бджолиної обніжки у комплексному лікуванні легких і середньотяжких форм прееклампсії дозволяє знизити дози синтетичних ліків, більш ефективно проводити лікування. Вобензим впливає на органи і системи, порушення функції яких має провідне значення у патогенезі захворювання. На фоні позитивних змін багатьох лабораторних показників отримано більш швидку регресію основних симптомів захворювання, зниження ускладнень у пологах, покращання перинатальних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3
Шифр НБУВ: РА309085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Боцюрко Ю.В. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу та лікування ішемічної хвороби серця на фоні гіпотиреозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Ю.В. Боцюрко ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу ішемічної хвороби серця (ІХС) у хворих зі зниженою функцією щитовидної залози. Проаналізовано стан ліпідного обміну, перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту, а також реологічні властивості крові й агрегацію тромбоцитів у хворих на ІХС у залежності від вираженості гіпофункції щитовидної залози. Оцінено стан центральної гемодинаміки, діастолічної функції лівого шлуночка у хворих на ІХС зі зниженою функцією щитовидної залози. Оптимізовано методичні підходи до лікування даних хворих із різними ступенями гіпофункції щитовидної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р415.120.23-37
Шифр НБУВ: РА310421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Крисько А.А. 
Синтез і властивості інгібіторів агрегації тромбоцитів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / А.А. Крисько ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання синтезу та досліджено властивості похідних 3-амінопіперидин-2,6-діону та 3-амінопіролідин-2,5-діону і RGD-міметиків на основі 4-оксо-4-(піперазин-1-іл)бутанової кислоти. Синтезовано нові похідні 3-амінопіперидин-2,6-діону і 3-амінопіролідин-2,5-діону з антиагрегаційними властивостями. Запропоновано новий Arg-міметик - залишок 4-оксо-4-(піперазин-1-іл)бутанової кислоти для отримання RGD-міметиків. на підставі використання даного Arg-міметика синтезовано новий модельний RGDF-міметик - 4-оксо-4-(піперазин-1-іл)бутирилгліцил-L-аспартил-L-фенілаланін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.773
Шифр НБУВ: РА312097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Амбросова Т.М. 
Інтерлейкіни, фібронектин та судинно-тромбоцитарний гемостаз при гіпертонічній хворобі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.М. Амбросова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці питань прогнозування переходу пограничних станів до проявів еволюції гіпертонічної хвороби (ГХ) на підставі вивчення механізмів функціональної активності тромбоцитів у взаємозв'язку з гемодинамічними змінами в базальних умовах та в динаміці проведення фізичного навантаження, визначення участі міжклітинних медіаторів та фібронектину (ФН) в розвитку ГХ, вивчення їх патогенетичної ролі в можливому пошкодженні судинної стінки в період прогресування захворювання. За результатами проведених досліджень встановлено, що пресорна реакція гемодинаміки під час проведення велоергометрії у гіпертензивних пацієнтів вірогідно більш виражена у порівнянні зі здоровими і характеризується неоднорідністю гемодинамічної відповіді в залежності від стадії захворювання. У процесі оцінки функціональної активності тромбоцитів за артеріальної гіпертензії (АГ) відзначаються тенденції до її зміни в залежності від стадії захворювання в порівнянні зі здоровими. У хворих на м'яку артеріальну гіпертензію (МАГ) виявлено достовірне підвищення ступеня фібринолітичної активності крові, активності чинника ХШ, що можна розглядати як захисний пусковий механізм у відповідь на активацію адгезивно-агрегаційних властивостей тромбоцитів. У хворих на помірну і тяжку АГ досліджено достовірне підвищення активності сироваткового ІЛ-1 alpha у порівнянні із здоровими. В період прогресування АГ виявлено достовірне зниження рівня ФН у плазмі крові. Визначено кореляційні зв'язки між рівнем активності сироваткових цитокінів, ФН і показниками функціональної активності тромбоцитів. Запропоновано спосіб прогнозування переходу пограничних станів до розвитку ГХ на підставі вивчення активності тромбоцитів у динаміці велоерготестуючого комплексу "Діалог" за методикою Б.П.Преварського у пацієнтів із МАГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3
Шифр НБУВ: РА308048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Козачок М.М. 
Зміни тромбоцитарно-судинного гемостазу і системи антиоксидантного захисту, методи їх корекції у хворих на імунні нефропатії з нефротичним синдромом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.М. Козачок ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність застосування вобензиму, гепатофальку планта та ліпостабілу у складі комплексного лікування хворих на імунні нефропатії з нефротичним синдромом. Наведено результати обстеження 276 пацієнтів, з них 181 - хворих на хронічний гломерулонефрит, люпуснефрит, ревматоїдний артрит з амілоїдозом нирок і діабетичний гломерулосклероз з нефротичним синдромом, та 65 хворих, що склали порівняльну групу, з використанням вищевказаної терапії. Вивчено вплив вобензиму та антиоксидантів на протеїнурію, холестеринемію, системи гемостазу, перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту, імунітету, протеолізу. Доведено, що вказані препарати зменшують кількість ліжко-днів хворих на імунні нефропатії з нефротичним синдромом, знижують частоту ускладнень, поліпшують перебіг імунних нефропатій з нефротичним синдромом. Розроблено критерії прогнозування ефективності терапії на підставі застосування вобензиму й антиоксидантів на початку лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323
Шифр НБУВ: РА312279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Арабі Ханан Рафік 
Імунологічні аспекти змін при пізньому гестозі у вагітних та шляхи їх корекції за допомогою системної ензимотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Арабі Ханан Рафік ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено стан плазмо-коагуляційних і тромбоцитарно-судинних ланок гемостазу, імунного статусу у вагітних з пізнім гестозом та можливості їх корекції з використанням системної ензимотерапії. На підставі проведених клініко-лабораторних досліджень встановлено, що для даної категорії хворих характерний стан тромбофілії, хронічного ДВС-синдрому, наявність виражених дисфункціональних станів у клітинних, гуморальних ланках імунітету та макрофагально-фагоцитарній системі. Використання в комплексному лікуванні пізнього гестоза препарату системної ензимотерапії "Флогензим" сприяє зниженню загального коагуляційного потенціалу крові, нормалізації активності природних антикоагулянтів у вагітних, є важливою імуномоделюючою компонентою у комплексі терапевтичних заходів у разі даної патології. Використання системної ензимотерапії дозволило поліпшити клінічні та лабораторні показники стану матері та плоду, зменшити кількість ускладнень під час пологів та післяпологовому періоді, знизити перинатальні втрати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-52
Шифр НБУВ: РА311347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Кабанова Т.А. 
Інгібітори агрегації тромбоцитів, похідні лінійних пептидоміметиків і гетероциклічних сполук: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Т.А. Кабанова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено антитромботичні властивості похідних 1,4-бенздіазепину та сполук спорідненої структури, похідних піперидин-2,6-діону, піролідин-2,5-діону, а також лінійних RGD-пептидоміметиків. Встановлено, що похідні 1,4-бенздіазепину, арилгідразони, фенілсемікарбазони й оксими бензофенонів, а також хіназоліноксиди мають виразну антигемостатичну й антиагрегаційну активність у порівнянні з активністю ацетилсаліцилової кислоти або більшу. Механізм їх дії полягає в інгібуванні зв'язування фібриногенезу з його рецептором (глікопротеїновий комплекс GP IIb/IIIa) на тромбоцитах, що дозволяє розглядати вивчені пептидоміметики як антагоністи фібриногенових рецепторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.773
Шифр НБУВ: РА312104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Махневич Т.Р. 
Біохімічні механізми підвищеної чутливості тромбоцитів до дії тромбіну при інсулінзалежному цукровому діабеті: Автореф. дис...канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.Р. Махневич ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Використано ряд сучасних методів біохімії та молекулярної клітинної біології з метою з'ясування причин підвищеної чутливості тромбоцитів до дії природного агоністу - тромбіну внаслідок інсулінзалежного цукрового діабету (ІЗЦД). Виявлено інтенсифікацію процесів фосфорилювання сигнальних білків, зміни у функціонуванні протеїнкінази c-Src, регуляторної субодиниці PI З'-кінази, після стимуляції тромбоцитів тромбіном внаслідок ІЗЦД у людей, що свідчить про активацію внутрішньоклітинних сигнальних шляхів, які регулюють адгезивні властивості та агрегацію кров'яних пластинок. Досліджено зростання інтенсивності процесів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) у тромбоцитах, ізольованих із крові щурів із експериментальним стрептозотоциновим діабетом та хворих на ІЗЦД, що відбувається на фоні зниження активності ферментів антиоксидантного захисту. Доведено, що введення нікотинаміду сприяло зниженню ступеня та швидкості тромбін-індукованої агрегації, інтенсивності процесів ПОЛ та нормалізації активності ферментів антиоксидантного захисту у тромбоцитах хворих на ІЗЦД та щурів із експериментальним стрептозотоциновим діабетом. Встановлено доцільність використання нікотинаміду в комплексній терапії з метою попередження розвитку судинних ускладнень у разі цукрового діабету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА309595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Мочанова Н.Ю. 
Коагуляційний гомеостаз у дітей, які зазнали впливу іонізуючого опромінення внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.31 / Н.Ю. Мочанова ; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено стан ферментної та клітинної ланок системи коагуляційного гомеостазу в дітей, які зазнали впливу іонізуючого опромінення та інших несприятливих факторів внаслідок аварії на ЧАЕС. У дітей, евакуйованих з Прип'яті, у ранні терміни після аварії виявлено зміни у "внутрішньому" та "зовнішньому" механізмах згортання крові, зменшення фібринолітичної активності крові, а також зростання інгібіторного та зниження активаторного потенціалів калікреїн-кінінової системи крові. Зазначено, що у віддалені терміни після аварії було визначено, що всі показники згортальної та фібринолітичної систем крові нормалізувались. У дітей, які мешкають на контамінованих радіонуклідами територіях Київщини, Житомирщини та Чернігівщини, в усі терміни спостереження було виявлено зміни в показниках коагуляційного гемостазу, які не призводили до зриву компенсаторних реакцій та не залежали від дози опромінення, а у дітей з тромбоцитопеніями, тромбоцитозами та анеміями виявлено зміни в показниках первинного та вторинного гемостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1 + Р733.411-3
Шифр НБУВ: РА317154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського