Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (41)Тематичний інтернет-навігатор (22)Наукова електронна бібліотека (129)Реферативна база даних (3458)Книжкові видання та компакт-диски (1543)Журнали та продовжувані видання (168)
Пошуковий запит: (<.>K=ТУРИЗМ$<.>+<.>K=ТУРЕЧЧИНІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 228
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мельник О.П. 
Удосконалення управління готельним господарством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.П. Мельник ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням удосконалення управління готельним господарством України. Проведено аналіз діючої системи управління готельним господарством як на макро-, так і мікрорівнях. Визначена роль готельного господарства у системі розширеного відтворення та його значення для економіки України. Проведене дослідження дало змогу виявити основні фактори зовнішнього середовища та їх вплив на підприємства готельного господарства. Запропонована типізація підприємств готельного господарства, модель управління організаційно-економічним розвитком готельного господарства, визначено напрямки розвитку механізму управління готельним господарством основним з яких є організація готельних комплексів. Залежно від інтенсивності існуючих туристичних потоків внутрішнього і міжнародного туризму та наявності матеріально-технічної бази підприємств готельного господарства визначено основні регіони його розвитку та запропоновано методику розрахунку необхідної кількості місць у підприємствах готельного господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.357

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Король О.Д. 
Регіональний менеджмент в туризмі (соціальні та економіко-географічні аспекти): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.Д. Король ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Здійснено розробку науково-методичних основ регіонального менеджменту в туризмі як процесу організації, прогнозування, планування, контролю, які здійснюються з метою управління та координації розвитку туризму. Вивчено чинники функціонування і розвитку туристьких організацій: чинники управління та прийняття рішень в туризмі; туристичні потреби; туристський попит; туристський ринок; рекреаційні ресурси. Досліджено управлінські функції туризму. Розглянуто природні, культурні та соціальні чинники розвитку туризму в Карпатському регіоні по районах. Визначені напрямки розвитку туризму в Українських Карпатах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Черніна І.В. 
Міжнародний туризм як фактор соціально-економічного розвитку України: регіональний аспект: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.В. Черніна ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 22 с. — укp.

Досліджено регіональні проблеми туристичного бізнесу як фактора соціально-економічного розвитку України. Надано нове теоретичне і практичне обгрунтування комплексного підходу в дослідженні регіональної сфери туризму, проаналізовано можливі шляхи і методи удосконалення організаційно-управлінських структур у сфері туризму. Запропоновано найбільш перспективні інвестиційні проекти у регіональному туристичному бізнесі. Обгрунтовано необхідність методологічної та структурної перебудови сфери туризму з урахуванням рекомендацій головних туристичних організацій світу. Запропоновано модель створення регіональної туристсько-рекреаційної корпорації та інформаційно-аналітичного центру, що сприятимуть задоволенню потреб і цілеспрямованому дослідженню ринку туристичних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:ч518
Шифр НБУВ: РА309111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Коцан І.Я. 
Фізіологічне обгрунтування ефективності впливу туристично-краєзнавчої діяльності на організм підлітків: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.Я. Коцан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Досліджено оздоровчу ефективність туристичних навантажень. Розроблено й експериментально перевірено систему туристсько-краєзнавчої роботи (СТКР) у загальноосвітній школі на основі вивчення ряду показників фізіологічного стану і фізичного розвитку школярів, що систематично займаються туризмом. Доведено, що СТКР є найбільш ефективним та економічно-оптимальним засобом комплексного впливу на психологічні та фізичні параметри здоров'я школярів. За умов застосування СТКР поліпшуються показники фізичного розвитку й успішності навчання дітей і підлітків. Набули подальшого розвитку розробка й обгрунтування режимів фізичних навантажень в туристичних походах зі школярами (велосипедних, лижних, частково піших) залежно від віку та їх фізичної підготовленості. Встановлено закономірності динаміки параметрів, які характеризують фізичне, психічне і соціальне здоров'я тих, хто займається туристсько-краєзнавчою діяльністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА311191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Катаргіна Т.І. 
Розвиток системи збереження пам'яток історії та культури у Великобританії, США, Канаді (1960 - 80-ті рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.І. Катаргіна ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто політичні, соціально-економічні та культурні процеси, що призвели до змін в екологічній свідомості суспільств, передували формуванню розгалуженої системи збереження культурної спадщини у Великобританії, США та Канаді. Досліджено вплив політико-економічних факторів на становлення та розвиток концептуальних положень збереження природного довкілля та культурного середовища як його складової. Визначено основні правові чинники системи захисту та збереження пам'яток національної спадщини кожної з країн. Розкрито роль державних і доброчинних інституцій у процесі розвитку пам'яткозахисної діяльності, їх спільні риси і особливості. Проаналізовано різноманітні за обсягом і тематикою програми захисту та збереження пам'яток, визначено їх місце та роль у процесі опанування суспільством реліквій національної культурної спадщини. Висвітлено досвід використання об'єктів історико-культурного та природного значення, який мають дані країни в організації індустрії туризму. Досліджено напрями збереження та використання пам'яток історії та культури у західних країнах на сучасному етапі у зв'язку з формуванням міжнародної та міжрегіональної систем захисту культурної спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.е(0)л60
Шифр НБУВ: РА312623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Тімець О.В. 
Підготовка майбутніх учителів географії і біології до краєзнавчо-туристської роботи з учнями: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Тімець ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання змісту й організації процесу підготовки майбутніх учителів географії та біології до краєзнавчо-туристської роботи з учнями. Розкрито мету, завдання, суть краєзнавства та туризму. Висвітлено головні напрями краєзнавчих досліджень. Охарактеризовано стан проблеми у теорії та практиці вищих навчальних закладів освіти, теоретичні основи й особливості професійної краєзнавчо-туристської підготовки майбутніх учителів. Встановлено, що ефективність підготовки майбутніх учителів географії та біології до краєзнавчо-туристської роботи зростає за умов збагачення їх мотиваційної сфери, підвищення відповідного рівня знань, умінь і навичок. Розроблено чітку систему та теоретичну модель підготовки майбутніх учителів до краєзнавчо-туристської роботи, спецкурс "Загальне краєзнавство і туризм" та технологію підготовки, обгрунтовану та перевірену за допомогою методів математичної статистики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8,0р(4УКР)3-3 + Ер(4УКР)3-3
Шифр НБУВ: РА313110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Апілат О.В. 
Підвищення якості послуг в туризмі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.В. Апілат ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано економічну сутність категорії якості послуг, їх особливості у туризмі, аналіз впливу макроекономічного середовища і внутрішніх чинників на якість послуг. Розроблено модель залежності якості послуг від формувальних чинників - економічних показників і експертно встановлених оцінок. Запропоновано економіко-організаційну модель управління якістю. Висвітлено методику оцінки якості послуг у туристичних підприємствах з використанням експертних оцінок та економіко-математичної регресійної моделі. Визначено й обгрунтовано основні положення діяльності підприємств щодо підвищення якості послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч518
Шифр НБУВ: РА312614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Охріменко А.Г. 
Удосконалення територіальної організації рекреаційного комплексу Подільського регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / А.Г. Охріменко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Узагальнено теоретичні та практичні дослідження щодо розвитку та функціонування рекреаційного комплексу (РК) Поділля, до складу якого входять Вінницька, Тернопільська та Хмельницька області. Проаналізовано сучасний стан РК даного регіону, розміщення та використання рекреаційних ресурсів, інфраструктурного забезпечення. Запропоновано шляхи прискорення розвитку цієї сфери господарства краю на базі проведення ефективної рекреаційної політики, запровадження нових видів рекреації, особливо туризму, розвитку малого підприємництва, створення сприятливого туристичного іміджу регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР38)684.9
Шифр НБУВ: РА313314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лисов О.О. 
Сербія в системі міжнародних відносин в Європі (кінець XVIII - 70-ті роки XIX століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.О. Лисов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

На основі великої джерельної бази проаналізовано історію виникнення сербського питання наприкінці XVIII ст., його подальший розвиток у зв'язку з кризою в Османській імперії та виходом на міжнародну арену, допомогу Росії сербському національно-визвольному руху, ставлення великих держав до ситуації у Сербії та їх боротьбу за вплив на Балканах і в Туреччині. Охарактеризовано процес установлення дипломатичних відносин великих держав з автономним Сербським князівством у 1830-і рр. Вивчено проблеми, пов'язані з протиріччями між великими державами у питаннях впливу на політику Белграду. Досліджено зовнішню політику Сербського князівства, після його входження в систему європейських міжнародних відносин, у сфері об'єднання етнічних сербських земель, стосунки з балканськими народами і Туреччиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Юго4Сер)42-6
Шифр НБУВ: РА316460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Безносюк В.Д. 
Організаційно-економічне та інформаційне забезпечення розвитку туристично-оздоровчого комплексу в регіонах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / В.Д. Безносюк ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Викладено теоретико-методологічні положення та практичні рекомендації щодо вдосконалення організаційно-економічного та інформаційного забезпечення розвитку туристично-оздоровчого комплексу в регіонах України з метою підвищення ефективності використання туристично-рекреаційного потенціалу територій. Обгрунтовано необхідність розвитку туристично-оздоровчого комплексу як складової сфери послуг та подолання в теорії та практиці його трактування як непродуктивної праці. Узагальнено роль та місце туристично-оздоровчого комплексу в народному господарстві. Проведено класифікацію факторів, що його визначають, і з'ясовано їх специфіку, зокрема, потужний історико-культурний та археолого-архітектурний потенціали; водні та гірські ресурси, флору та фауну, бальнеологічні ресурси. Висвітлено можливість пріоритетного розвитку місць для міжнародного туризму. Розроблено пропозиції щодо удосконалення системи управління галуззю на регіональному рівні шляхом об'єднання діяльності курортів і оздоровчих закладів з туризмом, подальшим підпорядкуванням їх одному відомству в уряді України. Запропоновано шляхи впровадження методології маркетингових досліджень як основи планування функціонування та розвитку туристично-оздоровчого комплексу в цілому і туристичних підприємств зокрема, передусім, з метою створення туристичних продуктів і відповідного організаційного забезпечення для просування їх на вітчизняний та міжнародний ринки. Наведено пропозиції щодо удосконалення податкової системи, використання бюджетних коштів і перенесеня значного навантаження на приватний капітал для фінансування туристичної та суміжних галузей народного господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч518
Шифр НБУВ: РА313359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шмагіна В.В. 
Механізми мобілізації природно-ресурсного потенціалу розвитку рекреації та туризму (на прикладі Українського Причорномор'я): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.В. Шмагіна ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2001. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено організаційно-методичну базу механізмів мобілізації природно-ресурсного потенціалу територій з метою розвитку рекреації та туризму. Проведено теоретико-концептуальний аналіз та обгрунтовано роль і значення рекреаційно-туристичної індустрії у системі сучасних пріоритетів життєзабезпечення людини, у стратегії соціально-економічного розвитку приморського регіону України. Запропоновано концептуальну модель ресурсного потенціалу рекреаційно-туристичного комплексу. Визначено принципи формування та висвітлено структуру комплексної системи механізмів мобілізації природно-ресурсного потенціалу об'єктів рекреаційно-туристичного комплексу. Розроблено теоретичні та організаційно-економічні засади концесійних відносин і лізингових схем інвестування як механізмів мобілізації природно-ресурсного потенціалу рекреаційно-туристичної сфери. Обгрунтовано типовий регламент (модель) організаційно-економічних параметрів інвестиційного протекціонізму в спеціальних економічних зонах і на територіях пріоритетного розвитку рекреаційно-туристичної спеціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 687
Шифр НБУВ: РА312850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Михайліченко Г.І. 
Інформаційна та збутова логістика в туризмі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Г.І. Михайліченко ; Київ. нац. торг.- екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вирішено теоретичні, методологічні та організаційні питання управління продуктовими та інформаційними потоками туристичних підприємств за сучасних умов господарювання на основі логістичних концепцій. Обгрунтовано теоретичну сутність і значення логістичного управління туристичним підприємством. Розроблено основні напрями моделювання систем інформаційної та збутової логістики, деталізовано етапи технологічного процесу формування та реалізації туристичного продукту, систематизовано документооборот даних процесів. Удосконалено модель інтегрованої автоматизованої системи обробки інформації в межах логістичної системи, запропоновано моделі логістичних систем збуту для різних типів туристичних підприємств-посередників. Розроблено методичні підходи та практичні рекомендації щодо визначення ефективності системи інформаційної та збутової логістики за рахунок оцінки якості продукту споживачами та визначення рівня логістичних витрат на управління продуктовими потоками в межах системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч518
Шифр НБУВ: РА312649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Устименко Л.М. 
Реалізація культурно-просвітнього потенціалу туризму в організації дозвілля молоді: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / Л.М. Устименко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено культурно-просвітній потенціал туризму, обгрунтовано пріоритети культурно-дозвіллєвої діяльності в організації раціонального відпочинку молоді за соціокультурних умов сучасної України. Розглнято поняття "культурно-просвітній потенціал туризму", визначено шляхи його реалізації. Розроблено й експериментально перевірено структурно-функціональну модель реалізації культурно-просвітньої діяльності в закладах туризму, яка забезпечує ефективну реалізацію культурно-просвітнього потенціалу туризму та його головних соціальних функцій і включає такі блоки: теоретичну модель інтеграції (сутність, мету, принципи, структуру, технологію розробки на її основі культурно-просвітніх програм); організаційно-управлінські умови її впровадження у практику діяльності туристичних фірм і закладів; педагогічні умови організації дозвілля туристів у контексті інтегративної моделі; систему заходів для практичної реалізації моделі з урахуванням визначених умов; критерії і показники її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.1 в2:471 + Ч71 в2:471
Шифр НБУВ: РА313413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Головашенко О.В. 
Туризм як форма соціальної активності людини: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис. канд... філософ. наук.: 09.00.03 / О.В. Головашенко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто методологічний аспект дослідження туризму як певного виду людської активності, форми прояву свободи сучасної особи, соціального інституту та чинника суспільного розвитку. Проаналізовано категоріальний ряд, що відображає зміст туризму. Доведено, що він є важливим фактором соціального прогресу українського суспільства за умов недостатньої кількості енергоресурсів та низької конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника. Визначено, що соціальними функціями туризму є соціально-демографічна, економічна, екологічна, культуротворча, гуманістична та людинотворча. Виявлено фактори оптимізації туристичної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671*32 + Ч518.1 +
Шифр НБУВ: РА321765

Рубрики:

      
15.

Цопа Н.В. 
Менеджмент міжнародного туризму (на прикладі Автономної Республіки Крим): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.В. Цопа ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Визначено загальні напрямки розвитку менеджменту міжнародного туризму (МТ), обгрунтовано існування десятьох основних видів МТ. Розкрито основні принципи менджменту туристичного комплексу. Туризм розглянуто як систему, що складається з зовнішнього та внутрішнього середовища. Установлено, що система ефективно працює за певних умов управління. Механізм формування ефективної структури менеджменту туризму розглянуто у економічному та соціальному напрямках. Представлено методичні положення для координації дій суб'єктів туристичного бізнесу з метою досягнення максимального економічного ефекту їх підприємницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-6Кри)49:Ч518
Шифр НБУВ: РА318945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Серьогін О.Ю. 
Правове регулювання міжнародних туристичних відносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Ю. Серьогін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто особливості законодавчого регулювання міжнародних туристичних відносин (МТВ) в країнах з англо-американською та континентальною системами права. Визначено особливості системи правового регулювання МТВ на рівні міждержавних і внутрішньодержавних публічно- та приватноправових відносин у галузі туризму, досліджено специфіку їх взаємодії. Узагальнено підходи до матеріально-правового та колізійного регулювання МТВ у доктрині та законодавстві держав - флагманів туристичної галузі. Проаналізовано характерні риси правового регулювання МТВ, розроблено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення туристичного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.695 + Х932.21
Шифр НБУВ: РА318720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мініч І.М. 
Соціальні чинники і функції інфраструктури туризму: соціологічний аналіз: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / І.М. Мініч ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розкрито соціокультурну суть туризму, досліджено основні соціально-економічні чинники розвитку готельного господарства як елемента інфраструктури туризму, а також визначено шляхи, форми та методи його вдосконалення. Проаналізовано зарубіжний досвід у сфері готельних послуг і можливості його застосування. Розкрито синкретичний характер туризму як способу рекреації та розвитку особистості, що органічно поєднує задоволення її економічних, соціальних, пізнавальних, естетичних і вітальних (біологічних) потреб. Розроблено принципові схеми поліпшення соціальної інфраструктури туризму в Україні на підставі поєднання інноваційних здобутків світового туризму та вітчизняного досвіду. Наведено основні методологічні підходи до розгляду туризму як соціального, соціокультурного явища, що поєднує соціальні аспекти господарської, соціально-інституціональної та соціально-психологічної діяльності щодо забезпечення та здійснення туристського подорожування з усіма його формами, різновидами та функціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)441.357
Шифр НБУВ: РА318563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Риндач М.О. 
Антикризове управління організаціями соціальної сфери в умовах транзитної економіки (на прикладі туристських установ м.Ялти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / М.О. Риндач ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено економіко-організаційний механізм підвищення ефективності функціонування установ туризму за умов транзитної економіки. Розкрито суть і значення антикризового управління організаціями сфери послуг за умов нестабільного економічного розвитку. Розглянуто організаційно економічні проблеми галузі на сучасному етапі з використанням моделі життєвого циклу, запропоновано антикризовий план підвищення якісного рівня трудових ресурсів організацій туризму. Визначено роль туризму в соціальній сфері. Проаналізовано існуючу конкуренцію на міжнародному туристському ринку. Запропоновано алгоритм реалізації антикризового процесу управління організаціями соціальної сфери. Розроблено методику управління процентним доходом туристських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-6Кри)49:Ч518
Шифр НБУВ: РА318580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Зінченко В.А. 
Молодіжний туризм в Українській РСР у 70 - 80-х рр. XX ст. (на основі діяльності "Супутника"): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.А. Зінченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Висвітлено чинники, які сприяли піднесенню молодіжного туризму в УРСР у 1970 - 1980 рр. на базі діяльності Бюро міжнародного туризму "Супутник" ЦК ЛКСМУ та його регіональних бюро. Розглянуто організаційну структуру цієї організації, форми та методи її туристсько-екскурсійної роботи з вітчизняною та іноземною молоддю. Проаналізовано внесок "Супутника" в розвиток міжнародного та внутрішнього молодіжного туризму в УРСР у даний період. Зазначено, що хоча "Супутник" був інструментом комуністичного впливу на молодь, він активно сприяв її залученню до громадсько-корисної, краєзнавчої, пошукової та проорієнтаційної роботи, був важливим каналом "народної дипломатії", пропаганди на міжнародній арені культурно-історичної спадщини народу, реальних досягнень української науки та культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.13(4УКР)6 + Ч518.13(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА323690

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Андренко І.Б. 
Організаційно-економічні аспекти розвитку готельного господарства регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.Б. Андренко ; Харк. держ. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено методичні засади сегментування ринку споживачів для готельних підприємств як однієї з сучасних ринкових стратегій. Обгрунтовано необхідність прогнозування попиту для даних підприємств з урахуванням сезонних коливань. Запропоновано використання контрольних карт Шухарта оцінки контрольованості та неконтрольованості процесу з метою урахування ризику у разі встановлення тарифів на готельні послуги. Досліджено особливості формування конкурентоспроможного готельного комплексу на прикладі Харківського регіону та запропоновано теоретичні та практичні рекомендації щодо його розвитку. Розроблено класифікацію ділового туризму. Запропоновано модель формування та розрахунку конференц-пакету, а також створення в регіоні системи взаємного інформування та викладено механізм її роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.357 + У9(4УКР-4ХАР)441.357
Шифр НБУВ: РА326889

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського