Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (222)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=УКРІПЛЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вус О.В. 
Військово-інженерне забезпечення оборонної політики Візантії у Північному Причорномор'ї (кінець IV - початок VII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Вус ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

З використанням джерельних матеріалів досліджено військово-інженерну практику візантійського уряду у Північному Причорномор'ї наприкінці IV - на початку VII ст. Після того, як Кримський і Таманський півострови увійшли до сфери інтересів Візантії, ромеї розгорнули масштабне військове будівництво з метою створення інженерного прикриття головних форпостів імперії (Херсона та Боспору) і населеного візантійськими союзниками Південно-Західного Криму ("країни Дорі"). Ромеї відновили укріплення приморських фортець, утворили систему інженерної оборони на південному узбережжі півострова та звели захисний рубіж на межі Кримських гір і степу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)441-6 +
Шифр НБУВ: РА348836

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Котляренко В.О. 
Диверсифікація промислового виробництва України в умовах міжнародної економічної інтеграції (на прикладі харчової промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.О. Котляренко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розкрито особливості диверсифікації харчової промисловості за умов формування спільного європейського економічного простору та розширення Європейського Союзу (ЄС). Розроблено цілісну методику дослідження диверсифікації харчової промисловості країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), які перебувають у процесі трансформації їх економік до системних вимог ЄС. Ідентифіковано моделі виробництва продовольства у державах мегарегіону за рівнем їх зовнішньої, торгівельної, асортиметної та галузевої диверсифікації. Розроблено кластерну модель розвитку дослідженої промисловості, адаптовану для країн ЦСЄ, зокрема для України, та передбачає існування локалізованих селективних оптимізованих науково-промислових систем виробництва окремих видів продукції. Виявлено суть, особливості та наслідки структурних змін у харчовій промисловості України, визначено стратегічні напрямки її подальшого розвитку з метою посилення міжнародної конкурентоспроможності продукції, що випускається, та укріплення продовольчої безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.70-43 +
Шифр НБУВ: РА334300

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Горбачов В.С. 
Економічне зростання виноробної галузі регіонального АПК на основі її інтенсивного розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.С. Горбачов ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні питання економічного зростання (ЕЗ) на засадах інтенсифікації виробництва (ІВ) в АПК. Проаналізовано склад і розвиток виноробної галузі (ВГ) Миколаївщини та особливості інтенсифікації її виробництва. За результатами проведених досліджень визначено основні напрями ЕЗ ВГ з урахуванням ІВ і формування ринку її продукції. Викладено питання щодо удосконалення сировинних зон винзаводів з урахуванням розвитку агропромислової інтеграції, оптимізації обсягів і асортименту виноробної продукції (ВП), укріплення виробничого потенціалу заводів і підвищення ефективності його використання, підвищення конкурентоспроможності ВП і ефективної її реалізації, створення належного економічного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.5-96 +
Шифр НБУВ: РА342800

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Зось-Кіор М.В. 
Економічні аспекти підвищення ефективності виробництва м'яса великої рогатої худоби в нових умовах господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.В. Зось-Кіор ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Узагальнено теоретичні, методологічні та практичні питання ефективності виробництва та реалізації м'яса великої рогатої худоби на Луганщині. Обгрунтовано, що неефективне функціонування м'ясопродуктового підкомплексу регіону обумовлено недосконалим механізмом відновлювального процесу на стадіях виробництва, розподілу, обміну та споживання. Визначено перспективи зміни кон'юнктури ринку м'яса, які свідчать про зниження темпів росту цін на м'ясопродукти та рост попиту на них. Розроблено пропозиції щодо підвищення економічної ефективності виробництва м'яса великої рогатої худоби в особистих підсобних господарствах; конкурентоспроможності виробництва м'ясної продукції у сільгосппідприємствах за рахунок укріплення кормової бази, ресурсоощадження, підвищення ефективності використання землі; встановлення горизонтальних і вертикальних зв'язків у м'ясопродуктовому підкомплексі регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-451.52-07 +
Шифр НБУВ: РА322700

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кареба М.І. 
Зміцнення та ефективне використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М.І. Кареба ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади зміцнення й ефективного використання ресурсного потенціалу та ринку його складових. Розглянуто ретроспективу, сучасний стан та ефективність використання потенціалу сільськогосподарських підприємств Миколаївщини. Визначено основні організаційно-економічні напрями зміцнення та підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств, якими є покращення стану та підвищення ефективності використання земельних угідь; укріплення матеріально-технічної бази підприємств і запровадження новітніх технологій; оптимізація складу й організація використання сільськогосподарських робітників, посилення мотивації їх праці; ефективний розвиток підприємництва, інтеграції та кооперації, покращення фінансового забезпечення господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)321-553
Шифр НБУВ: РА371118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кулаковська О.В. 
Індивідуалізація підходів до ведення жінок із стресовим нетриманням сечі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Кулаковська ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Проведено порівняння застосування консервативних (фармакотерапія інгібітором зворотного захвату серотоніну й адреналіну як монотерапії та в поєднанні з вправами для зміцнення м'язів тазового дна в комплексі з електростимуляцією шийки сечового міхура) і хірургічних методів лікування стресового нетримання сечі з визначенням безпосередніх і віддалених результатів лікування стресового нетримання сечі у жінок. Доведено, що ефективність лікування інгібітором зворотного захвату серотоніну й адреналіну як монотерапія склала 57,5 %, у поєднанні з вправами для укріплення м'язів тазового дна й електростимуляцією шийки сечового міхура - 80,0 %, ефективність хірургічного методу лікування за методикою TVT-O склала 97,5 %. Встановлено, що одним з компонентів оцінки ефективності лікування було визначення якості життя жінок, яке визначали за станом фізичної активності, психічним станом, соціальним і рольовим функціонуванням, сексуальною функцією. Розкрито, що операція та пов'язані з нею негативні психоемоційні навантаження зумовлюють зниження фізичної активності, погіршення психічного стану жінок і сексуальної функції в перші три місяці після операції, а у віддалені терміни - стійке покращання показників якості життя за рахунок високої ефективності хірургічного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.024.1-5 +
Шифр НБУВ: РА369047

Рубрики:

      
7.

Колибенко О.В. 
Історична топографія Переяславля Руського (X - перша половина XIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / О.В. Колибенко ; НАН України. Ін-т археол. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування території одного з найбільших центрів Руської землі - Переяславля Руського, з'ясуванню основних етапів його розвитку, вивченню соціально-топографічної та планувальної структури окремих складових частин міста, локалізації та атрибуції різноманітних об'єктів, питанням історичної демографії. З'ясовано, що Переяславль виникає у кінці Х ст. (988-993 рр.) як велике місто, розташоване на рубежах Русі, на перехресті двох важливих шляхів, що вели з Лівобережжя Дніпра до Києва. Встановлено, що формування території міста проходить два основних етапи. На першому з них (кінець Х ст. - 30-ті рр. ХІІ ст.) одночасно з будівництвом дитинця поступово заселяються території "окольного міста" та передгородь, воно досягає найбільших своїх розмірів (123-125 га), чисельність населення складає 11-11,5 тис. чол. На початку другого етапу (30-40-ві рр. ХІІ ст. - 1239 р.) площа міста зменшується. Одночасно з цим будуються укріплення "окольного міста" (1136-1142 рр.). Чисельність населення зменшується на 2-3 тис. чол., після чого залишається стабільною аж до зруйнування міста монголо-татарами у 1239р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)431.92

Рубрики:

      
8.

Шеломенцев-Терський С.В. 
Лучеськ X-XV ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / С.В. Шеломенцев-Терський ; НАН України. Ін-т археології. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням розвитку міста Лучеська середньовічного періоду. Лучеськ, як місто, сформувався на базі одного з племінних центрів волинян. У кінці Х ст. в ньому було збудовано потужну фортецю, яка стала опорним пунктом поширення влади київських князів на землі в басейні р.Стир. Виділення Лучеська в кінці ХІ ст. у центр князівського уділу прискорило його розвиток, що проявилося в швидкому збільшенні площі поселення, у структурі якого існували дві частини: дитинець і окольний город (посад). У ХІІ - 1-й половині ХІІІ ст. Лучеськ формується як визначний економічний центр Волині, столиця князівства. В цей час виникає третя укріплена частина міста - торгово-ремісничий Поділ. У 2-ій половині ХІІІ - 80-90-х рр. ХІV ст., не дивлячись на ординські набіги, Лучеськ продовжує розвиватись як визначне місто і залишається столицею окремого князівства. Споруджуються кам'яні укріплення Верхнього і Нижнього замків. З кінця ХІV і в ХV ст. Лучеськ поступово втрачає своє політичне значення, але залишається визначним центром ремесла і торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(23УКР)4

Рубрики:

      
9.

Бачерікова Ю.А. 
Мініінвазивні торакоскопічні методики при спонтанному пневмотораксі на тлі неспецифічних захворювань легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ю.А. Бачерікова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено дані лікування та профілактики, одержані завдяки їх удосконаленню, щодо спонтанного пневмотораксу неспецифічної етіології на підставі аналізу способів лікування, функції зовнішнього дихання, патоморфологічного дослідження ураженої ділянки легені. Розроблено діагностично-лікувальний алгоритм, впровадження якого покращало результати лікування хворих з зазначеною патологією у найближчому та віддаленому післяопераційному періодах, скоротило терміни перебування хворих у стаціонарі. Установлено, що використання методики лікування спонтанного пневмотораксу неспецифічної етіології з дренуванням плевральної порожнини у точці Богуша - Лукомського дозволило скоротити терміни розправлення легені за рахунок правильного розташування дренажної трубки у плевральній порожнині, а також зменшити больовий післяопераційний синдром внаслідок виключення травматизації грудного м'яза. Доведено, що застосування методики локального діатермокоагуляційного плевродезу та укріплення субплевральних бул колагеновими пластинками сприяють покращанню результатів лікування, зниженню кількості рецидивів пневмотораксу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.402-5 + Р457.3-37 +
Шифр НБУВ: РА362774

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Зубов П.М. 
Модифікація білків мембрано-цитоскелетного комплексу та ліпідної асиметрії в еритроцитах при охолодженні та заморожуванні у присутності кріопротектора ПЕО-1500: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / П.М. Зубов ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241*725.111.3 c8 +
Шифр НБУВ: РА355124

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Рязанцев О.П. 
Обгрунтування параметрів способу забезпечення стійкості капітальних виробок вугільних шахт в умовах нестійких порід підошви: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / О.П. Рязанцев ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження стійкості капітальних виробок з нестійкими породами підошви на прикладі шахти "Комсомолець Донбасу". На підставі аналізу чинників, що впливають на стійкість порід підошви, створено новий спосіб боротьби зі здиманням порід шляхом формування у підошві виробки тришарової конструкції (знизу нагору), до складу якої входять такі зони: розвантаження (демпферувальний шар), полімерної плівки (волого-ізолювальний) і укріплення порід (несучий). На базі результатів фізичного та математичного моделювання побудовано діаграми для визначення раціональних параметрів запропонованого методу (розмірів розпушеної й ущільненої зон і коефіцієнта розпушення порід демпферної). З використанням одержаних залежностей розроблено рекомендації щодо застосування нового способу підвищення стійкості капітальних виробок з нестійкими породами підошви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11,1 +
Шифр НБУВ: РА334411

Рубрики:

      
12.

Чиньба О.В. 
Оптимізація хірургічного лікування рецидивних пахвинних гриж: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Чиньба ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі вивчення морфологічного стану м'язово-апоневротичних структур пахвинної ділянки у разі первинних рецидивних пахвинних гриж встановлено наявність вираженої атрофії та дегенерації у цих тканинах, а у випадку багаторазово рецидивуючих пахвинних гриж - сильно вираженої атрофії та дегенерації. На підставі оцінки ступеня атрофічної дегенерації опорних тканин пахвинної ділянки вперше встановлено критерії вибору способу пахвинної герніопластики за різних видів рецидивних пахвинних гриж. Доведено, що у разі первинних рецидивів пахвинних гриж найбільш ефективною є комбінована герніопластика без натягу тканин з використанням ритонеальної алогерніопластики доступом через пахвинний канал. Експериментально обгрунтовано вибір допоміжного пластичного матеріалу для герніопластики у разі рецедивних пахвинних гриж. Доведено, що оптимальним допоміжним пластичним матеріалом є поліпропіленова сітка, яка забезпечує механічну міцність та не викликає значної запальної тканинної реакції. Розроблено новий спосіб хірургічного лікування рецидивних пахвинних гриж у разі вираженої атрофічної дегенерації опорних тканин з використанням допоміжного пластичного матеріалу, що знижує частоту повторних рецидивів. З метою зниження частоти повторних рецидивів розроблено новий спосіб хірургічного лікування рецидивних пахвинних гриж зі зруйнованою пахвинною зв'язкою, який передбачає укріплення задньої стінки пахвинного каналу шляхом преперитонеального розміщення допоміжного пластичного матеріалу та відтворення пахвинної зв'язки шляхом фіксації його до лобкового горбка, а зв'язки Купера та до окістя переднього верхнього крила здухвинної кістки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3 +
Шифр НБУВ: РА351173

Рубрики:

      
13.

Божко О.А. 
Перший Всеукраїнський з'їзд Рад у джерелах: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Божко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено підготовку та проведення з'їзду Рад робітничих, солдатських і селянських депутатів 4 - 6 грудня 1917 р. в Києві та з'їзду Рад робітничих і солдатських депутатів 11 - 12 грудня 1917 р. в Харкові, селянської конференції 20 - 22 січня 1918 р. як складової Першого Всеукраїнського з'їзду рад. Розкрито ставлення місцевих партійних організацій і українського населення до ідеї проведення та результатів Першого Всеукраїнського з'їзду Рад. Встановлено, що необхідність у проведенні селянської конференції була викликана, перш за все, укріпленням Центрального Виконавчого Комітету, посиленням представництва від селянства. Проаналізовано, що конференція стала заключним етапом з'їзду Рад робітничих і солдатських депутатів, що відбувся в Харкові 11 - 12 грудня 1917 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-3,01 +
Шифр НБУВ: РА367946

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Діланян І. Р. 
Прогнозування та профілактика післяопераційних ускладнень у новонароджених з хірургічною патологією кишечника (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.09 / І. Р. Діланян ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено проблеми удосконалення лікування новонароджених з хірургічною патологією (ХП) кишкової трубки на основі прогнозування післяопераційних ускладнень. Досліджено основні фонові процеси, які негативно впливають на перебіг хірургічного захворювання та післяопераційного періоду. Запропоновано шкалу прогнозування ускладненого перебігу післяопераційного періоду у новонароджених, розроблено алгоритм передопераційної підготовки та післяопераційного лікування новонароджених з ХП кишечнику. Узагальнено та систематизовано основні ускладнення післяопераційного періоду, визначено частоту їх виникнення та характер залежності від виду патології та наявних фонових станів. Вперше для ранньої діагностики та контролю патологічних змін вегетогомеостазу, як маркера адаптаційно-компенсаторних механізмів у новонароджених з ХП кишечнику, запропоновано кардіоінтервалографію за допомогою системи комп'ютерного експрес-аналізу. Вивчено можливість використання для укріплення кишкових анастомозів синтетичного гемостатичного матеріалу з регенерованої окисненої целюлози серджисел. Доведено його ефективність для профілактики розвитку неспроможності кишкового анастомозу та розповсюдженого злукового процесу в черевній порожнині. Обгрунтовано комплексний підхід до лікування новонароджених з ХП кишкової трубки з урахуванням фонових станів і балів за шкалою прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.3
Шифр НБУВ: РА378189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Мороз А.М. 
Профілактика і хірургічне лікування несправжніх аневризм анастомозів у хворих після аорто-клубових та клубово-стегнових реконструкцій: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / А.М. Мороз ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 16 с. : рис. — укp.

Досліджено актуальну проблему хірургії - профілактики та хірругічного лікування несправжніх аневризм анастомозів. Визначено показання, обсяг і тактику оперативного лікування. Розроблено алгоритми профілактики та хірургічного лікування несправжніх аневризм. Удосконалено та розроблено метдики укріплення проксимального та дистальних анастомозів, що дозволило досягти позитивного результату у 80,4 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862-5
Шифр НБУВ: РА359034

Рубрики:

      
16.

Кирилко В.П. 
Середньовічне укріплення Фуна XV століття: комплексне архітектурно-археологічне дослідження фортифікаційної структури пам'ятки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / В.П. Кирилко ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Вивчено механізм формування фортифікаційних структур з короткочасним циклом розвитку, для чого як базисну модель використано кріпосний ансамбль Фуни. Встановлено, що хронологічні рамки існування даної фортеці охоплюють період 1423 - 1475 рр. Об'єкт мав три чітко виражені періоди, кожний з яких позначився кардинальними змінами в об'ємно-планувальній та фортифікаційній структурах. Відповідно тричі змінювалась оборонна концепція, що отримала своє втілення у воєнно-інженерному вирішенні ансамблю та архітектоніці його споруд. Визначено, що формування подібних структур цілковито залежало від воєнно-політичної ситуації, геофізичного фактора та будівельних традицій регіону. Апробовано метод використання конструктивних особливостей будівель для розробки хронології укріплень, а також запропоновано нову дату ялтинського землетрусу XV ст.: жовтень - листопад 1423 р. Дослідження дають змогу створити базу для подальшого вивчення Фуни - на сьогодні однієї з найбільш інформативних і репрезентативних сердньовічних пам'яток Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(23Укр7)432.18
Шифр НБУВ: РА317213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кухар В.В. 
Соціальна організація цивілізованого суспільства (філософський аспект): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.В. Кухар ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено концепцію соціальної організації цивілізованого суспільства в її історичній еволюції. Показано шляхи формування цієї концепції у її еволюційній зміні: виникнення, утвердження, тенденції сучасного розвитку. Використано нетрадиційну методику, яка поєднує організаційний підхід до вивчення суспільства з системним, цивілізаційним, парадигмальним, діяльним, інтервальним. Обгрунтовано спробу знайти алгоритм історичної еволюції цивілізованого суспільства у співвідношенні усіх її ланок: коеволюції та революції, дивергенції та конвергенції, монізму та плюралізму. Вперше проаналізовано шляхи формування концепції соціальної організації цивілізованого суспільства. Використано ідею про організаційну будову матерії. Новою є спроба подолати існуючі однобокості у вивченні суспільства шляхом запровадження поняття "системоутворююче ядро". Суспільство предсатвлено в дослідженні системною ієрархією з розкриттям її внутрішнього змісту у вигляді рівнів організації, які поступово ускладнюються. Виявлено прагнення елімінувати політичні та ідеологічні мотиви, зблизити та привести в певну систему погляди, з точки зору різних існуючих шкіл філософії, визначити шляхи їх конвергенції. Поглиблено зміст понять: розподіл праці, власність, соціальна культура, свобода та культура, які розглянуто концептуально. Запроваджено для характеристики соціальних процесів такі поняття, як спекулятивна вартість, рушійна сила товару, політичний соціум, суспільна самосвідомість. До новизни відноситься внесення в дослідження такого критерію, як відтворення суспільного життя, який підводить основу до розуміння історичної еволюції суспільства. Результати дослідження можуть бути використані у формуванні концепції соціальної організації та теорії суспільства, з'ясуванні перспективи розвитку сучасного суспільства перехідного типу: громадянського, постіндустріального, інформаційного, гуманного, відкритого. В Україні застосування результатів дисертаційної роботиможе складатись з декількох напрямків: 1) формування відкритого суспільства на основі ринкових соціальних усталень; 2) соціальна інтеграція українського суспільства до європейської та світової співдружності; 3) вибір оптимальних варіантів реформування, котрі позбавляють від монополізму та помилок світової цивілізації, враховують світовий досвід розподілу праці та інтеграції; 4) зближення різних регіонів України у єдиний соціальний простір на основі спеціалізації та кооперації виробництва і обігу, соціокультурного співвиробництва; 5) формування власного філософського фундаменту, спроможного актуально обгрунтувати не тільки практичні засоби щодо укріплення економічної самостійності та політичної незалежності, але і прорив в майбутнє.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:с5 + С5*1
Шифр НБУВ: РА306381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Гарбар Г.А. 
Становлення і розвиток соціокультурного інституту гостинності в українському туризмі: остання третина XIX ст. - 1990 р. (на матеріалі Миколаївської області): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 17.00.01 / Г.А. Гарбар ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Наведено визначення поняття "соціокультурний інститут гостинності", виявлено його відмінності від гостинності як соціального явища. Розкрито співвідношення гостинності та туризму як відносно нового виду історичної практики. Розкрито суть понять "сфера гостинності" та "культура гостинності". Розглянуто передісторію формування сфери гостинності на Миколаївщині у дорадянський період. Виявлено специфіку відродження цієї сфери у міжвоєнний період. З використанням широкої джерельної бази, зокрема, архівних документів Державного архіву Миколаївської області та друкованих матеріалів, досліджено процес інституалізації гостинності у повоєнні роки, період хрущовської "відлиги", період укріплення командно-адміністративної системи Радянського Союзу, визначено особливості розвитку соціокультурного інституту гостинності у кожний з цих періодів. Запропоновано періодизацію процесу інституалізації гостинності у контексті історичної практики туризму на Миколаївщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.14(4УКР-4МИК) +
Шифр НБУВ: РА351015

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мерхеж Р.Е. 
Удосконалення механізму управління авіакомпанією в умовах конкуренції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Р.Е. Мерхеж ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

В контексті удосконалення системи зв'язків авіакомпанії розглянуто питання засад конкуренції та керування конкурентоспроможністю. Визначено головну мету розробки та застосування стратегій - необхідність укріплення авіакомпанією своїх ринкових позицій. Обгрунтовано зміст і систему понять, механізм розробки та реалізації стратегій. Визначено основні чинники конкурентоспроможності та з'ясовано характер їх взаємовпливу. Запропоновано підхід до їх оцінки та методику розрахунків. Планування розглянуто як систему активних дій авіакомпанії, спрямованих на досягнення тактичних цілей. На підставі результатів застосування розробленого підходу встановлено закономірності раціонального поводження авіакомпанії на ринку. Виявлено залежності між результатами господарчої діяльності та рівнем розробки стратегій, ринковими позиціями авіакомпаній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.10-21 +
Шифр НБУВ: РА324402

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Сисой Ю.В. 
Управління формуванням місцевих бюджетів в перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Ю.В. Сисой ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні узагальнення та нові методичні підходи до вдосконалення механізму управління формуванням місцевих бюджетів. Розглянуто сутність, специфіку та проблеми формування місцевих бюджетів на сучасному етапі. Проведено комплексне дослідження існуючої практики формування місцевого бюджету: проаналізовано загальний стан місцевого бюджету, здійснено пошук власних резервів збільшення доходної частини місцевого бюджету, розглянуто міжбюджетні відносини, узагальнено та систематизовано зарубіжний досвід щодо податково-бюджетного регулювання економіки. Визначено напрями укріплення безтрансфертної бази місцевого бюджету. Запропоновано методику безперервного бюджетного планування. Вдосконалено механізм бюджетного регулювання економіки, що дозволить упорядкувати систему міжрегіонального перерозподілу державних доходів і зміцнити дохідну частину місцевого бюджету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6-21
Шифр НБУВ: РА314989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського