Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (583)Книжкові видання та компакт-диски (779)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>K=УРАНОВІ$<.>+<.>K=РУДИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 110
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Убай Юсеф Саламах Аль-Мададха 
Автоматичний контроль ступеня здрібнення руди в технологічних комплексах флотаційного та магнітного збагачення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Убай Юсеф Саламах Аль-Мададха ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 17 с. — укp.

Науково обгрунтовано функціонально-алгоритмічні структури та технічні вимоги щодо систем автоматичного контролю ступеня здрібнення руди та щодо систем автоматичного управління технологічними комплексами флотаційного та магнітного збагачення. Результати впроваджено в проект і можуть бути використані на флотаційних і магнітозбагачувальних фабриках руд кольорових і чорних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И414.2-51-7 с
Шифр НБУВ: РА373460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Харитонов М.М. 
Агроекологічні основи відновлення техногенно порушених земель в гірничовидобувних регіонах України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / М.М. Харитонов ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2009. — 38 с. — укp.

Розроблено екогідрогеологічне обгрунтування формування й експлуатації рекультивованих земель, що передбачає екологічну реставрацію порушених земель за рахунок організації стоку, відведення атмосферних опадів, забезпечення процесу формування біогеогенетичних горизонтів рекультивованого шару потужністю 1,0 - 1,2 м із залученням найбільш придатних гірських порід і закладенням штучного дренажу. Проведено розрахунки динаміки рівня грунтових вод з урахуванням природного бокового розтікання для рекультивованого відвалу (без дренажу та на фоні горизонтального дренажу зі зрошенням). Досліджено водно-фізичні, фізико-хімічні й екологічні властивості розкривних гірських порід. Наведено комплексну оцінку змін окисно-відновлювальних умов за профілем рекультивованих відвалів. Проведено моделювання та довгостроковий прогноз змін водно-сольових умов на різних варіантах рекультивації у профілях рекультивованих шахтних відвалів. Виявлено субстрати (темно-сіра глина, шлам залізної та марганцевої руди), де утворення токсичних концентацій заліза та марганцю обмежує їх використання. Встановлено параметри поживних режимів фітомеліорованих гірських порід, що забезпечують підвищення буферної та біотичної ємності у процесі формування родючості рекультивованих земель. Розроблено концепцію поетапного інтегрального підходу в оцінці екологічного ризику аеротехногенного забруднення сільськогосподарських територій важкими металами. Розкрито особливості прояву буферної ємності чорнозему до важких металів і перспективи використання деяких гірських порід як сорбентів для детоксикації техногено забруднених грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.29(4УКР) + П064.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА369556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Моркун Н.В. 
Адаптивна система управління процесом магнітної сепарації залізних руд на базі засобів ультразвукового контролю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Н.В. Моркун ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 24 с.: рис. — укp.

Сформульовано умови та уточнено закономірності процесу пошуку екстремуму цільової функції у дискретній системі автоматичної оптимізації процесу магнітної сепарації залізних руд та встановлено, що за умов змінних фізико-механічних і хіміко-мінералогічних характеристик перероблюваної руди мінімальний час пошуку забезпечується у разі формування керувального впливу завдяки різниці не менше двох синхронно вимірюваних значень послідовних змін вихідної координати об'єкта управління між кроками виконавчого механізму та за час чистого запізнювання, обмірюваного з моменту його кроку, з урахуванням поточного положення, у вигляді кусочно-постійних функцій, які приймають межові значення припустимих керувань, параметри яких визначаються вхідними динамічними характеристиками об'єкта. Усановлено закономірності екстремального управління інерційними об'єктами з запізнюванням зі змінними статичними та динамічними характеристиками, що забезпечує мінімальний час перехідних процесів у системі, на базі вимірюваних значень регульованої координати через проміжки часу між кроками виконавчого механізму, що формуються згідно з поточними значеннями статичних і динамічних характеристик об'єкта, які визначаються за умов дії інтенсивних збурювань як нечіткі множини, ступінь належності до яких задається предикатами відносин. З'ясовано умови та уперше визначено параметри сталого пошуку екстремуму у системі автоматичного управління процесом магнітної сепарації залізних руд, що реалізує запропоновані принципи пошуку, за наявності інтенсивних збурюючих впливів на об'єкт управління та шумів у контрольованих сигналах. Уперше виявлено закономірності формування керувального впливу в системі автоматичної оптимізації процесу магнітної сепарації залізних руд на базі обмірюваної різниці величини загасання хвиль лемба, що поширюються за поверхнею, яка контактує з потоком залізорудної пульпи за наявності магнітного поля та без нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И414.2-51 +
Шифр НБУВ: РА335092

Рубрики:

      
4.

Рудик О.Р. 
Антикризове управління фінансовою стійкістю суб'єктів господарювання в економіці України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О.Р. Рудик ; Львів. нац. унів. ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні основи та практичні рекомендації, спрямовані на формування механізму антикризового управління фінансовою стійкістю суб'єктів господарювання в економіці України. Досліджено суть і сформульовано функції кризи, визначено сутність і обгрунтовано економічний зміст фінансової стійкості суб'єкта господарювання, вдосконалено класифікацію управління фінансовою стійкістю, проведено аналіз часової та просторової структури кризи. Доведено існування зв'язку між рівнем мінливості фінансових коефіцієнтів і рівнем їх інформаційної цінності як індикаторів кризи. Удосконалено організаційну модель антикризового управління фінансовою стійкістю суб'єкта господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-97-21
Шифр НБУВ: РА374254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Попов С.О. 
Вдосконалення методів обгрунтування раціональних технологічних рішень і розрахунку параметрів підземного видобутку залізних руд: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.02 / С.О. Попов ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення методів обгрунтування раціональних технологічних рішень і розрахунку параметрів підземного видобутку залізних руд під час проектування виробничих об'єктів даного видобутку. Розроблено теоретичні засади системного підходу до проектування та побудови моделей гірничотехнологічних об'єктів. Розроблено системну модель підземного гірничо-видобувного виробництва. Удосконалено метод автоматизованого вибору проектних рішень. Запропоновано систему моделювання основних гірничотехнологічних об'єктів підземного видобутку залізних руд. Наведено дані щодо ефективності використання даної системи у практиці проектування виробничих об'єктів такого видобутку залізної руди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И330.1 +
Шифр НБУВ: РА348558

Рубрики:

      
6.

Рудий С.М. 
Вдосконалення пристроїв льонорозстилочних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.М. Рудий ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання теоретичного й експериментального дослідження та удосконалення пристроїв для розстилання стрічки льону з її перевертанням і коткуванням. Використання відповідних пристосувань дозволило підвищити кількісні та якісні показники процесу збирання льону. Обгрунтовано основні параметри і раціональні режими роботи пристосувань для перевертання і розстеляння стебел льону. Випробування розробленого пристосування підтвердили його роботоздатність і ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.216.1-12
Шифр НБУВ: РА313152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Булах О.В. 
Вдосконалення технології підготовки та збагачення окислених залізистих кварцитів із застосуванням бішофіту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.08 / О.В. Булах ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2008. — 20 с. — укp.

За результатами проведених досліджень установлено, що умови неможливості закріплення на кварці тонких частинок гематиту, мартиту, гідроксидів заліза та магнетиту створюються під час подрібнення сировини з застосуванням бішофіту, що призводить до підвищення контрастності фізико-механічних характеристик рудних і нерудних мінералів. З'ясовано, що збільшення ефективності магнітного збагачення окиснених кварцитів можливе за рахунок створення нейтрального заряду на поверхні кварцу, що забезпечує селективну флокуляцію нерудних мінеральних частинок, внаслідок чого відбувається захоплення нерудного мінералу на магнітних центрах високоградієнтного сепаратора. Запропоновано обробку вихідної руди перед її подрібненням аерозолем бішофіту для одержання чистих поверхонь та підвищення контрастності поверхневих фізико-хімічних характеристик рудних і нерудних мінералів. Установлено, що під час сепарації подрібненої руди з використанням бішофіту відбувається значно менше засмічення магнітного продукту нерудними мінералами за рахунок селективного флокулоутворення нерудних частинок, що дозволяє одержати приріст масової частки заліза у кінцевому концентраті у порівнянні з базовим варіантом на 3,1 % без знешламлювання, на 2,9 % - зі знешамлюванням промпродукту без бішофіту та на 4,1 % - з застосуванням бішофіту та знешамлюванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,323 +
Шифр НБУВ: РА360647

Рубрики:

      
8.

Конобродська В.Л. 
Вербальний компонент традиційного поховального обряду в поліських говорах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.Л. Конобродська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено описові традиційного поліського поховального обряду та його номінації. Подано структуру обряду, з'ясовано основні фактори й тенденції, що формують поховальний обряд, розкрито його світоглядну та міфологічну основу. Здійснено етнолінгвістичний аналіз поліського поховального обряду як цілісного невербального тексту, подано опис поховальнообрядової номінації поліських говорів у широкому екстралінгвальному контексті. Зроблено спробу інтерпретації семантики й символіки номінації та предметно-дійового складу поховального обряду Полісся у зв'язку з загальними змістовими характеристиками слов'янських мовних семіотичних систем. Виявлено рудименти давнього слов'янського поховального обряду та інших пов'язаних із ним ритуалів, які відбивають міфічні уявлення давніх слов'ян про смерть і потойбічне життя, що збереглися в традиційному поліському поховальному обряді. Розкрито особливості функціонування поховальнообрядових назв, шляхи їх обрядової термінологізації, умови постання, мотивацію. Описано просторову варіантність елементів поліського поховального обряду та його номінації, здійснено спробу історичної інтерпретації географічних варіантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 + Ш141.4-672.1

      
9.

Рудик Р.І. 
Врожай та якість продукції льону-довгунцю залежно від доз і строків застосування вуглеамонійних солей та стимулятора росту триман: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Р.І. Рудик ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-434(4УКР1),022 + П216.1-468.5(4Укр1),022
Шифр НБУВ: РА311740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Шнюков С.Є. 
Геохімія елементів-домішок в найбільш розповсюджених акцесорних мінералах: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.02 / С.Є. Шнюков ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Розглянуто елементи-домішки найбільш розпосюджених ("наскрізних") акцесорних мінералів (НАМ) та їх використання під час проведення дослідження ендо- та екзогенних геологічних утворень. Запропоновано нові індикаторні пари ізоморфних елементів-домішок провідних НАМ - циркону (Hf - Y), а також апатиту та сфену (Sr - Y). Розроблено геохімічні класифікації, які дають змогу ідентифікувати вміщуючі породи та руди за домішковим складом НАМ, реконструювати області живлення осадових басейнів і здійснювати пошуки родовищ алмазу і рідкісних металів. Запропоновано модель магматичної еволюції, яка базується на геохімії НАМ та їх мінералотвірних елементів. Зазначено, що її реалізація на прикладі Коростенського плутону (Український щит) показала принципове розширення можливостей геохімічного моделювання з метою оцінки умов функціонування та потенційної рудоносності магматичних систем. Доведено можливість використання великих теригенних популяцій циркону для дослідження історії формування континентальної земної кори. Запропоновано модель її росту, яка може бути застосована для узгодження геохімічних моделей магматичних систем і системи кора - мантія між собою і з геофізичними моделями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.42
Шифр НБУВ: РА326955

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Донський М.О. 
Геохімія та рудоносність палеозойських магматичних порід зони зчленування Дніпровсько-Донецької западини з Приазовським мегаблоком Українського щита: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / М.О. Донський ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості розподілу петрогенних і малих елементів у породах девонського магматичного комплексу, а також взаємопов'язаних з ними окремих метасоматичних утвореннях зони зчленування Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ) з Приазовським мегаблоком Українського щита (УЩ). Проведено співставлення петрохімічних характеристик порід девонського магматичного комплексу району, що дослідувався, з іншими подібними утвореннями Східного Приазов'я (Хомутовсько-Ростовська структура, штоки "Зірка"), ДДЗ (Білоцерківський виступ), Прип'ятської западини. Установлено певні закономірності розподілу петрогенних і малих елементів у окремих субкомплексах девонського магматичного комплексу. Досліджено геохімічні характеристики, розподіл ізотопів вуглецю та кисню в карбонатитопобідних породах зони зленування. Зроблено висновок, що на території зони зчленування поширені магматичні та метасоматичні карбонатити. Визначено, що за ізотопним складом вуглецю та кисню, розподілом петрогенних і малих елементів магматичні карбонатити подібні докарбонатитів інших регіонів світу; геохімічні та ізотопно-геохімічні особливості метасоматичних карбонатитів відображають успадкування складу порід, за якими вони утворились. На підставі цих даних установлено спеціалізацію субкомплексів девонського магматичного комплексу: першого субкомплексу - титанова спеціалізація, другого - поліметалічна, третього - рідкісні, рідкісноземельні елементи, глиноземні руди. Виявлено найбільш перспективні рудоносні ділянки: Покрово-Киреївська й Александринська структури. Зазначено, що на південному фланзі зони зчленовування можливі знахідки алмазовміщуючих трубок вибуху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР)4-24 + Д59(45УКР)43 +
Шифр НБУВ: РА338772

Рубрики:

      
12.

Рудий В.М. 
Державне регулювання автономізації закладів охорони здоров'я в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / В.М. Рудий ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано напрями удосконалення системи державного регулювання адміністративної та фінансової автономії закладів охорони здоров'я в Україні. Вперше проведено комплексний аналіз чинної нормативно-правової бази, вітчизняних і зарубіжних наукових джерел за темою дослідження й визначено етапи запровадження адміністративної та фінансової автономії у діяльність закладів охорони здоров'я в Україні. Розроблено комплексну модель автономізації державних і комунальних закладів охорони здоров'я як ключової складової забезпечення їх мотивації до ефективного використання обмежених державних коштів і підвищення якості медичного обслуговування. Доведено ефективність запропонованої моделі на базі пілотних районів у Харківській та Житомирській областях. Удосконалено дефініції категорійно-понятійного апарату державного управління "медична допомога" та "медична послуга". Визначено напрями розвитку організаційно-правових механізмів державного регулювання адміністративної та фінансової автономії закладів охорони здоров'я. Сформульовано рекомендації щодо удосконалення законодавства з метою впровадження у діяльність закладів охорони здоров'я сучасних інноваційних управлінських стратегій контролю над витратами та ефективним розподілом ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА343504

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Рудишин М.П. 
Екологія популяцій гризунів західного регіону України: Автореф. дис...д-ра біол. наук: 03.00.16 / М.П. Рудишин ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 42 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням структурно-функціональної організації популяцій гризунів західного регіону України (Полісся, Лісостеп, Прикарпаття, Карпати, Закарпаття). На основі багаторічних стаціонарних та експериментальних досліджень встановлені закономірності біотопічного розміщення і чисельності популяцій гризунів, їх динаміка, вікова, статева і просторова структури, функціональна роль у природних й антропогенно змінених екосистемах, консортивні зв'язки, морфофізіологічні адаптації та мікроеволюційні процеси. Запропонований системний підхід щодо управління популяціями шкідливих, корисних та рідкісних видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423*80,022

Рубрики:

      
14.

Тимошенко Л. В. 
Економічна ефективність екологізації виробничих процесів на відкритих і підземних розробках залізорудних родовищ: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Л. В. Тимошенко ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено поняття екологізації виробничих процесів стосовно експлуатації залізорудного родовища. Її рівень оцінено на підставі частинних показників економічної ефективності та економічної рівноваги екологізації. Обгрунтовано механізм управління екологізацією процесів гірничих робіт та коригування засобів виробництва для досягнення розрахункового прибутку й прийнятого рівня економічної рівноваги за певного способу розробки покладу рудної сировини з урахуванням втрат і засмічення руди в надрах. Критерієм оцінки способу є потенційний прибуток підприємства за уникнення втрат обсягів та якості рудної сировини у виробничих процесах. Визначено вплив втрат рудної сировини у процесах виготовлення продукції на економічні результати операційної діяльності підприємства. Оцінено еколого-економічні результати гірничо-збагачувального виробництва залежно від якості й обсягів продукції. Проведено економічне оцінювання доцільності технології підземних гірничих робіт на основні закладання виробленого простору. Обгрунтовано практичні процедури управління рівнем витрат на закладні роботи на підставі економіко-математичної моделі оптимізації складу та вартості суміші. Запропоновано науково-практичний підхід до вибору межової глибини розробки родовища відкритим способом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.515,1
Шифр НБУВ: РА382588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Постоловський В.В. 
Економічне та організаційне забезпечення реструктуризації гірничо-збагачувальних комбінатів у сучасних умовах господарювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 08.06.01 / В.В. Постоловський ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Виконано аналіз структур управління підприємствами в гірничовидобувній галузі. З використанням їх досвіду, а також результатів індивідуальної експертизи запропоновані принципи будівництва структур управління гірничозбагачувальними підприємствами акціонерного типу. З урахуванням взаємозв'язків між собівартістю та об'ємами гірничих робіт складені економіко-математичні моделі сумарних витрат на видобуток руди, на базі чого установлені раціональний спосіб забезпечення перемінного попиту та оптимальна чисельність робітничого персоналу. Зроблена оцінка економічної ефективності і розроблені теоретичні положення організації капітальних ремонтів кар'єрного і збагачувального устаткування власними силами. Складено алгоритм прийняття рішення з урахуванням ризику інвестицій в реконструкцію технологічних цехів. Досліджена економічна доцільність реконструкції транспортної системи розробки передових уступів на марганцевих кар'єрах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.451-981.33

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Подгородецький М. С. 
Енергоефективне адаптивне керування замкнутим циклом подрібнення руди на базі гібридної нечіткої моделі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / М. С. Подгородецький ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено принципи, структуру та систему адаптивного керування замкнутим циклом подрібнення руди на базі гібридної нечіткої моделі з використанням вимірів величин загасання ультразвукових об'ємних і поверхневих хвиль в пульпі за наявності керованої дії високоенергетичного ультразвуку, що забезпечує формування та підтримування оптимального ступеня подрібнення руди за умов неповної та нечіткої інформації про характеристики об'єкта керування, які істотно змінюються в часі, мінімальну тривалість перехідних процесів та енергоефективність. Наведено математичну модель замкнутого циклу подрібнення руди, що включає млин, зумпф і гідроциклон, у вигляді гібридної нечіткої структури, аналітична частина якої описує рудопотоки й основні закономірності зміни гранулометричного складу матеріалу, що переробляється, в технологічних агрегатах, а для формалізації функцій подрібнення млина та класифікації гідроциклона використовуються нечіткі правила Такагі-Сугено, що дозволило підвищити точність і надійність одержаної інформації за умов змін характеристик вихідної руди та стану технологічного устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5
Шифр НБУВ: РА383025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Федоров Д.М. 
Енерготехнологічне дослідження та вдосконалення виробництва залізного порошку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Д.М. Федоров ; НАН України. Ін-т газу. — К., 2002. — 24 с.: рис. — укp.

Проведено енерготехнологічне дослідження виробництва залізного порошку з використанням методу диспергування та відновлення. Виконано аналітичні та експериментальні дослідження процесів використання кінетичної енергії струменів стисненого повітря за умов диспергування залізовуглецевого стопу, вивчено процеси масообміну за вуглецем у ході відпалу-декарбонізації. Розраховано тепловий баланс та визначено показники енергетичної ефективності вертикальної та тунельної печей карботермічного відновлення. Експериментально досліджено кінетику відновлення плоского дисперсного шару гематитового концентрату з індійської залізної руди "Blue Dust". За результатами проведених досліджень розроблено технологічні заходи щодо зниження питомих енергетичних витрат у ході виробництва залізного порошку. Модернізовано форсунку диспергування, запропоновано новий спосіб відпалу-декарбонізації розпиленого порошку-сирцю, модернізовано піч для цього процесу. Розроблено та впроваджено альтернативний карботермічному спосіб відновлення гематитового концентрату в атмосфері дисоційованого аміаку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1 +
Шифр НБУВ: РА322165

Рубрики:

      
18.

Чорноморченко 
Ефективність використання трудового потенціалу та його соціально- економічна оцінка (на прикладі підприємств з підземним видобутком руди Криворізького басейну): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Наталія Вікторівна Чорноморченко ; НАН України; Інститут регіональних досліджень. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР53)305.451-64-07
Шифр НБУВ: РА311309

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Шолох С.М. 
Закономірності управління забезпеченням якості шихти в проекті вивозу готових до виймання запасів руди з кар'єру залізорудного комбінату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / С.М. Шолох ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2004. — 22 с. — укp.

Розглянуто процес оперативного планування роботою кар'єру гірничозбагачувального комбінату як проекту зі створення та впровадження інформаційно-аналітичної системи забезпечення якості рудної сировини на внутрішньомісячному інтервалі. Створено багатокритеріальну модель визначення вантажопотоків руди, проаналізовано її розв'язок, запропоновано підходи для усунення її несумісності. Досліджено можливі відхилення у процесі роботи кар'єру від намічених значень вантажопотоків та сформовано моделі коректування планових завдань з перевезення руди, що враховують ймовірнісний характер параметрів системи оперативного планування певних процесів на кар'єрі. За цього запропоновано з'ясувати продуктивність екскаватора на змінному та добовому інтервалах за допомогою нейронної мережі прямого розповсюдження. Визначено закономірності та структуру моделі, що дають змогу розрахувати дати проведення технічного обслуговування та ремонтів обладнання з урахуванням комплексного показника ефективності роботи кар'єру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,323-6 +
Шифр НБУВ: РА334951

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
20.

Волобаєв І.В. 
Збагачуваність та технологічна типізація золотовмісних руд України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.08 / І.В. Волобаєв ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні особливості речовинного складу золотовмісних руд України, що впливають на їх збагачуваність, описано технологічні властивості золотих руд. Наведено визначення системи технологічної класифікації золотовмісних руд країни, технологічну оцінку класу руди залежно від відносної цінності золота в ній, технологічного типу, різновиду на підставі визначення характеру форм упорності для упорних руд і технологією вилучення золота для легкозбагачуваних руд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,334 +
Шифр НБУВ: РА328058

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського