Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (52)Наукова електронна бібліотека (386)Реферативна база даних (6060)Книжкові видання та компакт-диски (1795)Журнали та продовжувані видання (119)
Пошуковий запит: (<.>K=ФІЗИКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Трифонова О.М. 
Взаємозв'язки принципів науковості та наочності в умовах кредитно-модульної системи навчання квантової фізики студентів вищих навчальних закладів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Трифонова ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методику навчання новітніх понять квантової фізики у педагогічних ВНЗ за умов кредитно-модульної системи. Зміст і структуру розділу "Квантова фізика" досліджено у контексті забезпечення реалізації принципів науковості та наочності на основі системного підходу та технології структурно-логічного аналізу навчального матеріалу. Обгрунтовано доцільність його побудови на основі логічного упорядкування змісту навколо фундаментальних і наскрізних понять і доповнення новітніми поняттями. Визначено методи, прийоми, форми та засоби навчальної діяльності з урахуванням раціонально-логічних та емоційно-ціннісних основ навчально-пізнавальної діяльності студентів. Встановлено, що доповнення змісту курсу загальної фізики новітніми поняттями та визначення шляхів реалізації принципів науковості та наочності в експериментальному відтворенні фізичних понять сприяє підвищенню рівня засвоєння навчального матеріалу та розвитку якості особистості майбутнього вчителя фізики. Експериментально доведено ефективність застосування теоретичних і дидактичних засад розробленої методики навчання у процесі формування фізичних знань з квантової фізики за умов кредитно-модульної системи навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314 р(4УКР)3-26,022 +
Шифр НБУВ: РА363477

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гузь В. В. 
Дидактичні умови формування екологічної культури старшокласників у процесі навчання предметів природничо-наукового циклу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / В. В. Гузь ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено дидактичні умови формування екологічної культури старшокласників у процесі навчання предметів природничо-наукового циклу. Вдосконалено компонентний і структурний склад моделі екологічної культури особистості старшокласника, розроблено дидактичну політехнологію її формування. Змістовим ядром компонентів політехнології є безпосередній суб'єктний досвід розпізнавання, постановки (формулювання) та вирішення екологічних проблем у природі під час вивчення природничо-наукових дисциплін. Створено та впроваджено елективні інтегровані екологічні спецкурси для профільної школи: "Фізика й екологія людини у сучасному глобальному світі" та "Природознавство й екологія людини в сучасному глобальному світі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.27 + Б. р(4УКР)21-3
Шифр НБУВ: РА383831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Черенько С.М. 
Діагностика, тенденції патоморфозу і захворюваності, прогноз розвитку та хірургічне лікування вогнищевої патології щитовидної залози: Автореф. дис... д- ра мед. наук: 14.01.03 / С.М. Черенько ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі діагностики і раціонального хірургічного лікування вогнищевої патології щитовидної залози (ВПЩЗ) - вузлового зобу, пухлин, кіст, тиреоїдитів. Для розробки зазначених питань було проаналізовано динаміку відповідних епідеміологічних показників в Україні та м.Києві, визначено тенденції патоморфозу та досліджені маловідомі аспекти патогенезу ВПЩЗ. Створено схему діагностично-лікувального алгоритму, акцент в якій ставиться на вчасному клініко-фізикальному обстеженні, тонкоголковій аспіраційній біопсії та динамічному ультразвуковому дослідженні. Запропоновано індивідуалізований підхід до визначення лікувальної тактики при ВПЩЗ, який грунтується на зваженні визначених критеріїв прогнозу ефективності супресивної терапії, несприятливого перебігу, малігнізації. Розроблена технологія лікування ВПЩЗ, що включає консервативну терапію, нові малоінвазивні хірургічні методи та удосконалену методику хірургічної операції, дозволяє зменшити ризик операційних ускладнень, досягти лікувального ефекту простішим і безпечнішим шляхом, усунути необхідність хірургічного втручання у 40% хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-3

Рубрики:

      
4.

Дятлов Ю.В. 
Діяльність Миколи Пильчикова в контексті розвитку фізичних досліджень (кінець XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Ю.В. Дятлов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено наукову діяльність видатного українського фізика М.Д.Пальчикова (1857 - 1908 рр.) у контексті розвитку фізичних досліджень в останній третині XIX - на початку XX ст. З використанням широкого комплексу джерел вивчено погляди вченого на теоретичні проблеми фізики, його дослідження в галузі фізичної хімії, поляризації неба, метеорології, земного магнетизму, проаналізовано його технічну творчість. Розглянуто результати М.Д.Пильчикова у галузі нових напрямків фізики: радіотехніці, x-променології та радіоактивності. Висвітлено його участь у реформуванні вищої школи та системи науково-дослідної роботи, науково-просвітницьку діяльність, позицію в українському національно-визвольному русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 г(4УКР)5 д Пильчиков М. +
Шифр НБУВ: РА332169

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чучман М.П. 
Емісійні характеристики та фізика процесів в лазерній плазмі галію, індію, свинцю, сурми і сполук на їх основі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / М.П. Чучман ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2005. — 17 с. — укp.

Установлено, що плазма випромінює внаслідок радіаційної релаксації станів одно- та двоелектронного збудження атомів і однозарядних іонів. На підставі аналізу спектрів і динаміки випромінення лазерної плазми сполук та їх складових запропоновано пояснення специфіки поведінки такої плазми на відстані 1 мм від мішені як сильний вплив на процес лазерної ерозії способу введення енергії та виду енергообміну. Відзначено, що особливістю утворення іонів за лазерної ерозії багатокомпонентних мішеней є іонізація та дисоціація молекул сполуки, що відбувається за різних механізмів на різних етапах ерозії. Визначено швидкість руху плазми, час рекомбінації іонів, температуру та концентрацію електронів у ній. У разі поширення до 7 мм неоднорідність просторового складу та параметрів поступово згладжується у разі перемішування плазми, основним механізмом збудження є рекомбінація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.5,022 + З86-531.4,022 +
Шифр НБУВ: РА338970

Рубрики:

      
6.

Муляр В.П. 
Засоби інформаційних технологій у вивченні питань квантової фізики в середній школі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.П. Муляр ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці і впровадженню системи навчальних комп'ютерних програм для вивчення квантової фізики в середній школі. Обгрунтовано доцільність формування основних понять квантової фізики з використанням можливостей комп'ютерної техніки. Сформульовано умови використання ЕОМ при вивченні квантової фізики. Розроблено і апробовано систему навчальних комп'ютерних моделей та інших педагогічних програмних засобів для вивчення квантової фізики в середній школі. Запропоновано систему дослідницьких лабораторних робіт, яка може бути рекомендована для використання при вивченні квантової фізики на рівнях B і C, а також на факультативних заняттях. Розроблено й експериментально апробовано методику використання комп'ютерних програм у навчальному процесі при вивченні квантової фізики, яка дозволяє активізувати мислення учнів, реалізувати дидактичні функції використовуваних програм і підвищити в цілому за рахунок цього ефективність вивчення розділу "Квантова фізика". Розроблено структуру технологічної карти уроку фізики, яка дозволяє реалізувати комплексний підхід до використання різних видів наочності і засобів навчання, оптимізувати навчальний процес при вивченні квантової фізики в середній школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)21-366,022

Географічні рубрики:

      
7.

Стучинська Н.В. 
Інтеграція фундаментальної та фахової підготовки майбутніх лікарів у процесі вивчення фізико-математичних дисциплін: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / Н.В. Стучинська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Запропоновано відкриту та гнучку дидактичну систему вивчення фізико-математичних дисциплін у медичному ВНЗ, засновану на фундаментальній і професійній підготовці майбутніх лікарів і фармацевтів. На підставі історико-генезисного аналізу здійснено періодизацію етапів становлення фізичної освіти у даних ВНЗ. Проаналізовано концепції вивчення фізико-математичних дисциплін у зарубіжних країнах. Розроблено модель навчальної діяльності з трирівневою ієрархічною структурою. Обгрунтовано принципи модульного конструювання інтегрованої навчальної дисципліни "Медична та біологічна фізика". Розроблено принципи організації самостійної навчальної діяльності студентів з використанням проектної технології. Удосконалено систему діагностування навчальних досягнень студента. За результатами дослідно-експериментальної апробації доведено ефективність наведеної дидактичної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В.р(4УКР)3-3,022 +
Шифр НБУВ: РА360678

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Стадніченко С.М. 
Методика вивчення молекулярної фізики на основі особистісно орієнтованої технології в умовах профільного навчання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / С.М. Стадніченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методику навчання молекулярної фізики у загальноосвітніх навчальних закладах на базі особистісно орієнтованої технології. Досліджено зміст і структуру розділу "Молекулярна фізика" за методами системного підходу та технологією структурно-логічного аналізу навчального матеріалу. Обгрунтовано його побудову на підставі логічного упорядкування змісту навколо фундаментальних і наскрізних понять, інтеграції знань профільних предметів та їх системного розгляду. Розкрито дидактичні засади розробки методики вивчення молекулярної фізики за особистісно орієнтованою технологією за умов профільного навчання. Визначено методи, прийоми та засоби навчальної діяльності з урахуванням раціонально-логічних і емоційно-ціннісних засад навчально-пізнавальної діяльності учнів. Показано, що використання структурно-логічних схем на різних етапах уроку з фізики сприяє більш вищому рівню засвоєння навчального матеріалу та розвитку якостей особистості. Експериментально доведено ефективність теоретичних і дидактичних засад розробленої методики навчання для формування фізичних знань з молекулярної фізики та надання навчально-пізнавальній діяльності творчого дослідницько-пошукового спрямування в індивідуальному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В36р(4УКР)2-3,022 +
Шифр НБУВ: РА352329

Географічні рубрики:

      
9.

Богомаз-Назарова С. М. 
Методика застосування міжпредметних зв'язків курсів фізики та охорони праці у підготовці майбутніх учителів фізики: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / С. М. Богомаз-Назарова ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми підвищення рівня фахової підготовки вчителя фізики в процесі реалізації міжпредметних зв'язків (МЗ) фізики й охорони праці, проаналізовано стан досліджуваної проблеми в науково-педагогічній літературі. Визначено педагогічні умови реалізації МЗ фізики й охорони праці у навчальному процесі. Розроблено та впроваджено в навчальний процес методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з міжпредметним підходом. Обгрунтовано критерії та рівні сформованості міжпредметних знань та експериментально доведено результативність методики реалізації МЗ курсів "Загальна фізика" та "Основи охорони праці".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2-3,022
Шифр НБУВ: РА373640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Вагіс А.І. 
Методичні засади застосування дидактичних засобів у навчанні фізики в класах природничого профілю: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / А.І. Вагіс ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні засади застосування дидактичних засобів з фізики (ДЗФ) у класах природничого профілю. Установлено, що ефективність і результативність навчання фізики учнів у даних класах підвищується, якщо використовуються спеціально призначені дидактичні засоби та реалізується компетентнісний підхід у процесі профільного навчання, який поєднує особистісно орієнтований і діяльнісний підходи. Компетентнісний підхід у профільному навчанні фізики сприяє профільно-професійному самовизначенню учнів, формуванню профільної та предметно-профільної компетентності. Методика застосування дидактичних засобів з фізики для формування профільно-предметної компетентності учня з фізики природничого профілю грунтується на реалізації міжпредметних зв'язків фізики з природничими (хімією, біологією, географією, медициною), профільно-професійному та прикладному спрямуванні навчання, формуванні загальнопредметних вмінь і метапредметних результатів навчання, застосуванні узагальнених планів роботи учнів з ДЗФ, а також використанні методів екземплярності та портфоліо. Вчителям фізики для природничого профілю навчання запропоновано навчальні програми інтегративних профільних спецкурсів "Вступ до біофізики", "Фізика і екологія", збірник методичних рекомендацій і дидактичних матеріалів з молекулярної фізики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2-38,022 +
Шифр НБУВ: РА354079

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Глєбова А.М. 
Передісторія радіофізичних досліджень в Україні (1870-1910 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / А.М. Глєбова ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання історико-наукової реконструкції, проаналізовано початковий етап розвитку радіофізичних досліджень в Україні наприкінці XIX - на початку XX ст. в контексті світової науки. Визначено основні передумови виникнення радіофізики як науки і детально простежено їх відображення та розвиток у працях українських вчених 1870 - 1910 рр. Проаналізовано основні досягнення та нові результати, одержані українськими фізиками в галузі електродинаміки та теоретичної оптики, а також досягнення з питань вивчення електромагнітних коливань і хвиль, вдосконалення засобів радіозв'язку. Розкрито особистий внесок О.П.Грузинцева, Й.Й.Косоногова, М.Д.Пильчикова, М.О.Умова, М.М.Шіллера та Ф.Н.Шведова у початковий розвиток радіофізики та визначено пріоритети української науки в даній галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841 г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Венцківська І.Б. 
Передменструальні розлади: клініка, діагностика, прогнозування та лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / І.Б. Венцківська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 36 с. — укp.

На підставі результатів клініко-параклінічних досліджень доведено, що передменструальні розлади (ПР) є проявами захворювань, а саме: передменструального синдрому (ПМС) і передменструальних дисфоричних розладів (ПМДР), для яких характерним є віковий градієнт тяжкості. Установлено, що у більшості пацієнток з ПМС захворювання розвинулося за дії стресіндукувальних факторів у результаті проградієнтного перебігу передменструальних симптомів на тлі запальних захворювань різної локалізації, за цього превалюють фізикальні розлади, спричинені дисімунним станом, порушеннями вегетативної регуляції з помірною симпатикотонією за відсутності активації вагальної та центральної ланки вегетативної нервової системи, що зумовлює розгляд ПМС як соматопсихічну патологію, яка розвивається у фазі компенсації дистрес-синдрому. Доведено, що МДР є психосоматичним захворюванням, яке характеризується превалюванням психопатологічної симптоматики та вегетативною дисфункцією з вираженою симпатикотонією та гіперактивацією надсегментарної ланки вегетативної нервової системи та розвивається на тлі імуносупресії в акцентуйованих за істероїдним чи сенситивним типом осіб з високии рівнем реактивної й особистісної тривожності під впливом стресогенних факторів у разі декомпенсації дистрес-синдрому. Виявлено, що однією з ланок розвитку передменструальних порушень є гіпофункція яєчників, яка у випадку ПМС є первинною і здебільшого має запальний генез, для ПМДР характерний вторинний гіпогонадизм, обумовлений зниженням продукції гонадотропінів і гіперпролактинемією внаслідок зриву компенсації стреслімітувальних систем. На підставі виявлених особливостей клінічного перебігу та механізмів розвитку ПР розроблено критерії диференціальної діагностики та патогенетично обгрунтовано комплексні методи лікування різних їх форм. Створено алгоритм і математичну модель прогнозування розвитку ПМС і ПМДР та визначено фактори ризику їх розвитку з урахуванням ступеня ймовірності виникнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-37 +
Шифр НБУВ: РА343203

Рубрики:

      
13.

Дутка Я.Р. 
Пухлини позапечінкових жовчних проток: сучасні аспекти діагностики і хірургічного лікування хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Я.Р. Дутка ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми діагностики та хірургічного лікування пухлин позапечінкових жовчних проток (ПЖП). Проведено комплексний аналіз результатів клінічних, фізикальних, лабораторних, інструментальних і морфологічних обстежень 195-ти хворих з пухлинами ПЖП. Обгрунтовано ефективні та раціональні методи лікування даної категорії хворих з урахуванням загального стану та вікового чинника, а також локалізації та стадії пухлинного процесу. Встановлено показання щодо застосування малоінвазійних та операційних методів, а також внутрішньоартеріальної хіміотерапії. На підставі одержаних результатів диференційовано й індивідуалізовано методику вибору оптимальної тактики лікування хворих на рак ПЖП, застосування якої сприяє зменшенню кількості ускладнень і летальних випадків. Проаналізовано віддалені результати лікування хворих на пухлини ПЖП і розроблено схему проведення комплексної терапії пацієнтів з даною патологією. Здійснено порівняльне дослідження ефективності різних видів операційних втручань і внтурішньоартеріальної поліхіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.2-59 +
Шифр НБУВ: РА337107

Рубрики:

      
14.

Благодаренко Л. Ю. 
Теоретико-методичні засади реалізації фізичної компоненти державного стандарту базової середньої освіти: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.02 / Л. Ю. Благодаренко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Запропоновано критеріальну основу визначення складу та змістовного наповнення навчальних і методичних матеріалів для їх ефективної інтеграції у навчально-методичний комплекс в контексті державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів основної школи, а також освітніх і соціальних стратегій базової середньої фізичної освіти. Вперше запропоновано навчально-методичний комплекс "Фізика: основна школа" як інформаційна та процесуальна модель навчання фізики відповідно до його цілей і завдань, складу та структури наукового знання, а також психолого-педагогічних умов, який містить такі складові: підручники "Фізика 7" та "Фізика 9", зошити для лабораторних робіт (VII - IX класи), збірник якісних тестових завдань, електронний додаток до підручника "Фізика 9", змістовне наповнення варіативної складової базового навчального плану (факультативні курси, інтегрований курс за вибором), методичне забезпечення для політехнічної, атеїстичної та національно-патріотичної спрямованості навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2-3,022
Шифр НБУВ: РА382982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Імашев Г. 
Теорія і практика політехнічної освіти в процесі навчання фізики в середніх загальноосвітніх школах Казахстану: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / Г. Імашев ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 47 с. — укp.

На підставі науково-педагогічного аналізу теорії та практики політехнічного навчання фізики показано необхідність посилення політехнічної підготовки учнів у процесі вивчення фізичних основ головних напрямів науково-технічного прогресу (НТП) на сучасному етапі. Виявлено й обгрунтовано найважливіші тенденції, що характеризують розвиток політехнічного навчання у процесі вивчення фізики в середній школі. Визначено зміст політехнічного матеріалу за сучасних умов викладення шкільного курсу фізики відповідно до вимог НТП. Розроблено методику вивчення фізичних засад сучасного виробництва. Створено модель політехнічної освіти учнів у процесі навчання даного предмета, визначено її критерії, показники, рівні, експериментально доведена її ефективність. Досліджено міжпредметні зв'язки у процесі навчання фізики у школі. Удосконалено зміст і методи організації факультативних занять, спрямованих на розвиток політехнічних знань і умінь учнів для вивчення розділів "Електродинаміка" та "Квантова фізика". Розглянуто сучасний стан екологічної освіти, розроблено її теоретичні основи, зміст і методику екологічної підготовки старшокласників під час вивчення термодинаміки й електродинаміки. Викладено питання формування професійної орієнтації роботи у процесі навчання фізики в сучасній середній школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(5КАЗ)21-3,022 + В3р(5КАЗ)21-3,022
Шифр НБУВ: РА353286

Географічні рубрики:

      
16.

Плющева М.О. 
Феноменологічна онтологія тілесності: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.01 / М.О. Плющева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проаналізовано феноменологічну теорію сприйняття й онтології тілесності. У досліджуваних феноменологічних концепціях інтерсуб'єктивності виділено чинники, що перешкоджають побудові вчення про людські взаємини на підставі трансцендентальної феноменології. Виявлено переваги феноменології у питанні обгрунтування онтології тілесності у порівнянні з редукціоністськими та фізикалістськими теоріями сприйняття та їх визначеннями зв'язку свідомості та людського тіла. Встановлено, що розв'язання психофізичної проблеми у феноменології відбувається шляхом феноменологічного осмислення тілесності й інтерсуб'єктивності досвіду. З'ясовано, що подолання окремих теоретичних проблем гештальт-психології уможливлене феноменологічною концепцією тілесності. Обгрунтовано можливість подолання суперечливості підходів у феноменології до проблеми співвідношення інтерсуб'єктивності та тілесності досвіду. Викладено ідеї щодо усунення суперечностей феноменологічної концепції інтерсуб'єктивності Ж.-П. Сартра за допомогою методологічних засобів соціальної феноменології А.Шюца та "сферології" П.Слотердайка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.26 + Ю3(0)6-661 +
Шифр НБУВ: РА358555

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Нетяга 
Фізика і технологія інтеркальованих сполук A3B6 та приладів на їх основі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Віктор Васильович Нетяга ; НАН України та Міністерство освіти і науки України; Інститут термоелектрики. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + З264.6
Шифр НБУВ: РА328811

Рубрики:

      
18.

Дрозденко О.О. 
Фізика інтенсивних електронних пучків у високочастотних приладах О-типу: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.О. Дрозденко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено комплексні методики дослідження фізики формування інтенсивних електронних пучків у надвисокочастотних приладах O-типу. Проведено аналіз і вибір методів досліджень, а саме: методу зарядової щільності та методу Еверхарта - для проведення теоретичних досліджень (числових розрахунків), методу перехідного випромінювання - для експериментального дослідження мікроструктури електронних пучків. Розроблено математичну модель аксіально-симетричної електронно-оптичної системи та визначено оптимальні структури електричних полів для різних прискорюючих потенціалів. Проведено траєкторний аналіз руху електронів, установлено ступінь впливу просторового заряду на розмір і положення кросовера пучка залежно від прискорюючої напруги. Проаналізовано процеси струмоосадження на електродах двох різних конструкцій гармат. Побудовано числові алгоритми для аналізу фізичних полів і траєкторій руху електронів у тривимірних фокусуючих системах. Проведено розрахунок і аналіз структури електричного та магнітного полів діодної системи. За результатами траєкторного аналізу й обчислення мікроструктури стрічкового електронного пучка визначено топологію його формування у внутрішньому просторі діодної гармати та показано визначальну роль анодної щілини у процесі формування стрічкового пучка. Запропоновано загальну методику експериментального дослідження мікроструктури інтенсивних електронних пучків за перехідним випромінюванням. Розроблено програму для числового аналізу зображення сліду світіння електронного пучка. На підставі порівняльного аналізу розподілів щільності струму у поперечних перетинах аксіально-симетричного пучка показано кореляцію результатів числового моделювання й експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.5-01 +
Шифр НБУВ: РА364618

Рубрики:

      
19.

Грибський М.П. 
Фізика процесів напружених струмових і теплових режимів мікросхем при впливі імпульсних НВЧ-полів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / М.П. Грибський ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень дії потужних імпульсних електромагнітних полів на сучасні мікросхеми. Експериментальні дослідження проведено у хвилевідному тракті для мікроконтролерів, мікросхем пам'яті, аналого-цифрових і цифрово-аналогових перетворювачів (АЦП і ЦАП), мікроскладань приймачів і передавачів. За результатами експериментальних досліджень визначено межові значення збоїв і катастрофічних відмов мікросхем, одержано статистичні дані щодо виходу з ладу мікроструктурних елементів, зроблено рекомендації щодо підвищення стійкості мікросхем до даного виду впливу. Розроблено числово-аналітичну модель взаємодії імпульсних електромагнітних полів із мікроструктурними елементами кристалу сучасних мікросхем, що містить розв'язання дифракційної задачі для мікросхеми у хвилеводі та електротеплову модель кристалу сучасних мікросхем з багатошаровою металізацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-01 +
Шифр НБУВ: РА368662

Рубрики:

      
20.

Губанов І.В. 
Фізика процесів у лінійно-поляризованих індукційних ондуляторних прискорювачах (ЕН-прискорювачах) та системах на їх базі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / І.В. Губанов ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Показано, що на базі нестаціонарного ЕН-прискорювача можливе створення системи формування пікосекундних електронних імпульсів великої шаруватості. Проведено числові експерименти з прискорення електронного пучка у сотовому ЕН-прискорювачі. З'ясовано, що на базі цієї конструкції можливе створення компактного прискорювача комерційного типу. Доведено, що в ЕН-прискорювачі можлива реалізація ефективного охолодження електронного пучка. Цей ефект є поворотом елемента фазового об'єму пучка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.132,022
Шифр НБУВ: РА313573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського