Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (745)Книжкові видання та компакт-диски (152)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ФАЛЬСИФІКАЦІЯ$<.>+<.>K=ВИБОРІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 111
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Плукар В. В. 
Адміністративне провадження у справах про оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій під час проведення виборів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Плукар ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правове регулювання провадження у справах про оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій під час проведення виборів. Розглянуто сутність та особливості діяльності суб'єктів у цій сфері суспільних відносин. Застосовано системний підхід до вивчення засад правового регулювання провадження у справах про оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення діяльності виборчих комісій у сфері забезпечення прав і законних інтересів суб'єктів виборчого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.3 + Х809(4УКР)526
Шифр НБУВ: РА383369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бурда С. Я. 
Адміністративно-правовий захист учасників виборів і референдумів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. Я. Бурда ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Розкрито поняття адміністративно-правового статусу учасників виборів і референдумів в Україні. Обгрунтовано принцип законності в адміністративно-правовому захисті учасників виборів і референдумів. Розглянуто адміністративний примус як різновид захисту учасників виборів і референдумів в Україні. Визначено особливості взаємодії органів внутрішніх справ із виборчими комісіями щодо забезпечення адміністративно-правового захисту учасників виборів і референдумів. Розроблено пропозиції та рекомендації щодо адміністративно-правового захисту учасників виборів і референдумів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)5 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА374574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Опацький Р.М. 
Адміністративно-правові засади діяльності міліції щодо забезпечення громадського порядку під час виборів народних депутатів та Президента України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Р.М. Опацький ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

На базі системного підходу проведено комплексне дослідження сучасних адміністративно-правових проблем забезпечення міліцією громадського порядку під час виборів народних депутатів і Президента України. Проаналізовано механізм внутрішньої та зовнішньої організації діяльності міліції як комплексу спеціалізованих заходів, засобів і способів, що мають юридичний зміст і спрямовані на ефективне забезпечення громадського порядку на виборчій дільниці та під час проведення масових політичних акцій. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення нормативно-правового регулювання адміністративно-правових засад діяльності міліції під час виборів народних депутатів і Президента України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034.1 + Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА361189

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мурашин О.Г. 
Акти прямого народовладдя у правовій системі: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.Г. Мурашин ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Проаналізовано характерні ознаки акта прямого народовладдя, його юридичні властивості, надано визначення цього поняття. Розглянуто принципи й особливості прямої правотоворчості. Надано визначення прямого правотворчого процесу, розглянуто основні, властиві йому стадії, зроблено висновок про функції традицій та звичаїв у прямому правотворчому процесі. Виявлено основні вимоги до ідеальної моделі акта прямого народовладдя. Досліджено варіанти впливу громадської думки, що міститься в актах прямого народовладдя, на суспільну діяльність. Належну увагу приділено системі та видам актів прямого народовладдя. Здійснено класифікацію зазначених актів за різними критеріями. Показано юридичну природу актів референдуму, виборів, відкликання, наказів виборців, петицій, актів прямого народовладдя місцевого рівня, локальних актів, підзаконних і правозастосовчих, дано їх визначення. Досліджено нормативні засади прийняття актів прямого народовладдя, а також організаційно-функціональні аспекти їх дії. З'ясовано роль цих актів у механізмі правового регулювання. Визначено умови забезпечення ефективності їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дешко Т.В. 
Взаємозалежність між виборчою системою та партійною структуризацією суспільства (на прикладі посткомуністичних країн та України): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.В. Дешко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2007. — 15 с. — укp.

Запропоновано алгоритм обгрунтування оптимальної виборчої системи для певної країни, який базується на двох головних підходах до виборчих систем і забезпечує здійснення дослідником статистичного аналізу регіональних тенденцій і потреб певної країни на базі загальних закономірностей взаємодії виборчої та партійної системи. З застосуванням кількісних, статистичних методів доведено вірогідність закону та гіпотези М.Дюверже стосовно впливу виборчої системи на партійну для країн Центрально-Східної Європи та меншою мірою - колишнього СРСР. Запропоновано модель виборчої системи для проведення виборів у сучасній Україні, а саме: пропорційну модель за формулою Хера з застосуванням регіональних закритих списків на 3 - 4-відсотковим електронним бар'єром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф022.2 +
Шифр НБУВ: РА354795

Рубрики:

      
6.

Тодика О.Ю. 
Вибори в парламенти країн СНД (порівняльно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Ю. Тодика ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено методологічні засади і політико-правові аспекти виборів у парламенти країн СНД, функції виборів і виборчого законодавства. Висвітлено проблеми становлення і розвитку сучасної виборчої системи та законодавства, чинники, що на них впливають. Проаналізовано парламентське виборче законодавство країн СНД в аспекті міжнародних виборчих стандартів. Розглянуто етапи і тенденції розвитку законодавства з питань виборів у парламенти. Розкрито специфіку виборчих правовідносин і проблеми їх реалізації, забезпечення законності виборчого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/5СНД)526
Шифр НБУВ: РА321143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Глушковецький А.Л. 
Вибори до Державних Дум і становлення парламентаризму в Російській імперії у 1906 - 1917 рр. (на матеріалах Подільської губернії): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Л. Глушковецький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто вибори до усіх чотирьох Державних Дум Російської імперії на прикладі окремої адміністративної одиниці - Подільської губернії. Висвітлено суспільно-політичну боротьбу політичних партій і етнічних груп під час виборів. Розглянуто особливості діяльності Подільської губернської адміністрації щодо організації та проведення виборчого процесу в краї. Охарактеризовано роботу Подільської губернської та повітових виборчих комісій у справах виборів. Визначено та проаналізовано соціальний, партійний і національний склад представників губернії у російському парламенті. Розкрито основні напрямки думської та позадумської діяльності подільських депутатів. Окреслено форми їх співпраці з виборцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)52-5 + Т3(2)52-532.2 +
Шифр НБУВ: РА356809

Рубрики:

      
8.

Максакова Р.М. 
Вибори до органів місцевого самоврядування: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Р.М. Максакова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Визначено зміст поняття місцевих виборів як форми безпосереднього (прямого) волевиявлення територіальних громад з метою формування органів місцевого самоврядування, що відбувається на базі принципів, передбачених Конституцією та законами України, шляхом голосування. Розроблено концепцію місцевого виборчого права, а також класифікацію принципів місцевих виборів в Україні. Наведено поняття гарантій місцевих виборів в Україні як певних умов та засобів, що встановлюються законодавством про місцеві вибори та спрямовані на реалізацію або захист демократичних засад життя певної територіальної громади та держави загалом шляхом забезпечення належної реалізації відповідних правових норм. Запропоновано класифікацію конституційної відповідальності за порушення чинного законодавства України про вибори до органів місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.4
Шифр НБУВ: РА326895

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Райковський Б.С. 
Вибори та виборчі системи в контексті трансформаційного розвитку українського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Б.С. Райковський ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2008. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблеми, взаємопов'язані з особливостями функціонування виборчих систем на етапі трансформаційного розвитку українського суспільства. На базі результатів дослідження елемента політичної системи - інституту виборів - одержано більш повне уявлення про суть трансформаційних процесів усієї системи загалом, виявити закономірності її розвитку та визначити оптимальні шляхи подальшого демократичного поступу країни, зокрема, через реформування виборчої системи. Проаналізовано вітчизняний досвід взаємодії виборчої та партійної систем. Виявлено характер негативних впливів певних характеристик виборчої системи на інституційні виміри політичної організації суспільства та запропоновано шляхи їх подолання. Установлено чітку кореляцію між змінами типу виборчої системи і характерними ознаками загальних процесів соціально-політичного розвитку суспільства, що на етапі динамічних трансформаційних перетворень набуває особливого значення. Це дозволило визначити функції окремих параметрів виборчої системи у забезпеченні стабільності розвитку суспільства та демократичного характеру політичної системи. Розглянуто класичні та сучасні моделі виборчих систем, їх основні диференціюючі параметри та функціональне навантаження цих параметрів у суспільно-політичному вимірі. Визначено недоліки існуючої та запропоновано параметри оптимальної виборчої системи для України у аспекті її ефективності для стимулювання процесів демократизації на етапі трансформаційного розвитку суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)68 +
Шифр НБУВ: РА355173

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Штефуца В. О. 
Виборча система ФРН як інституційна основа формування представницьких органів влади та механізм артикуляції інтересів громадян: федеральний та земельний вимір: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. О. Штефуца ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено виборчу систему ФРН як інституційну основу формування представницьких органів влади та механізм артикуляції інтересів громадян у федеральному та земельному вимірах. Розглянуто основні методологічні аспекти дослідження виборчих систем, визначено головні функції виборів за умов представницької демократії та визначено ступінь наукового вивчення проблем виборчого процесу у ФРН. Встановлено, що федеральна виборча система ФРН динамічно розвивалася, змінюючи свої складові елементи, впродовж другої половини XX ст. - початку XXI ст. З'ясовано, що, незважаючи на наявність базових спільних елементів у федеральній та земельних виборчих системах, проведений порівняльний аналіз не дозволяє стверджувати, що земельні виборчі системи повністю наслідують федеральне виборче право. Встановлено особливості та тенденції розвитку електорального процесу та партійної системи, які полягають у збереженні електоральних традицій колишньої Західної Німеччини та впливі виборчої системи на функціонування державних органів влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4НІМ)131
Шифр НБУВ: РА383941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лавринович О.В. 
Виборче законодавство України та проблеми його вдосконалення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Лавринович ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено чинне виборче законодавство України, історичні аспекти його становлення та обгрунтовано необхідність вдосконалення законодавчого врегулювання виборчого процесу. Виборче законодавство розглянуто в аспекті історичного розвитку, вивчено вплив на цей розвиток суспільних процесів. Досліджено значення виборчого законодавства для процесу становлення та розвитку політичних партій, структурування Верховної Ради. Зроблено висновок: влада народу є головною правовою категорією сучасного конституціоналізму. Обгрунтовано необхідність участі суду на всіх стадіях виборчого процесу. Доведено наявність правового конфлікту між конституційним правом громадян обирати і бути обраними та можливість визнання виборчими комісіями виборів недійсними. Відзначено неконституційність, а отже, необхідність усунення відсоткового бар'єра участі громадян у виборах, як обов'язкової умови для визнання виборів чинними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)5-30
Шифр НБУВ: РА313323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
12.

Ковальчук О.Б. 
Виборчий процес в Україні: конституційно-правові аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Б. Ковальчук ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми виборчого процесу як однієї з головних форм безпосередньої демократії. Запропоновано уникати вживання у виборчому законодавстві України окремо термінів "принципи" та "засади", об'єднавши їх одним поняттям "засади виборчого процесу" та "засади виборчого права". Сформульовано визначення поняття такої засади виборчого процесу, як законність, яка передбачає, що організація та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим здійснюються на підставі та відповідно до Конституції України, виборчого Закону України (залежно від виду виборів), Закону України "Про Центральну виборчу комісію" та інших законів України. Зроблено спробу визначити загальні засади для всіх видів вибору, на яких повинен здійснюватися виборчий процес. Вперше проведено порівняльний правовий аналіз виборчого процесу по всіх видах виборів, які відбуваються в Україні згідно з Конституцією та діючими виборчими законами України. Обгрунтовано порядок утворення виборчих округів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України. Запропоновано можливу структуру двопалатного парламенту та порядок його формування, що має важливе значення для виборчого процесу в Україні. Розглянуто новий порядок підрахунку голосів на виборах народних депутатів України. Наведено іншу схему проведення чергових виборів в Україні. Розроблено та запропоновано структуру Виборчого кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА322739

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мілова М.І. 
Внутрішні та зовнішні чинники трансформації політичної системи посткомуністичної Болгарії: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / М.І. Мілова ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2008. — 33 с. — укp.

Досліджено трансформаційні процеси у політичній системі посткомуністичної Болгарії, зумовлені національними та регіональними особливостями. На основі систематизації дослідницького матеріалу розкрито специфіку "болгарського феномену". Демократичні політичні перетворення розглянуто на тлі впливу внутрішніх і зовнішніх чинників, виявлено їх співвідношення на різних етапах демократичних перетворень. З'ясовано ефективність системи взаємовідносин інститутів законодавчої, виконавчої влади та президентства. На підставі концепту "імпорту" розкрито специфіку впровадження західних зразків політичних інститутів. Проаналізовано становлення багатопартійності й інституту виборів. Виявлено позитивні та негативні аспекти болгарського досвіду з метою вдосконалення державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 + Ф3(4БОЛ) +
Шифр НБУВ: РА360705

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Казначеєва Л.М. 
Волинське дворянське зібрання (1796 - 1917): функції, структура, участь у системі органів влади: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Казначеєва ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів, законодавчих актів і наукової літератури розкрито історію Волинського дворянського зібрання, його трансформацію з самоврядної станової корпоративної інституції, основні властивості якої були сформовані у річпосполитській традиції, до інституції, підпорядкованої державним інтересам Російської імперії. Узагальнено значний матеріал про зміни його структури та складу, функцій, прав і повноважень, обмеження участі зібрання у системі органів влади. З'ясовано механізми та технології усунення зібрання від правління губернією, серед яких - позбавлення виборчого права, русифікація кадрового складу станових і державних установ. Звуження прав місцевих дворянських інституцій мало прояв у забороні депутатському зібранню видавати свідоцтва про належність до привілейованого стану, а згодом - ревізії його діяльності. Найголовнішим заходом стала заборона проведення Волинського дворянського зібрання та виборів. Доведено, що губернське дворянське зібрання використовувалося місцевою знаттю як вагомий засіб для збереження та відстоювання їх корпоративних прав. Зроблено висновок, що держава, втручаючись у формування його соціоетнічного складу, роз'єднувала шляхетську солідарність і підпорядкувала місцеве дворянство імперським завданням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)4/5-286 +
Шифр НБУВ: РА356980

Рубрики:

      
15.

Нестеренко Л.О. 
Волосне управління в Чернігівській губернії у першій половині ХІХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.О. Нестеренко ; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено процес утворення волостей Чернігівської губернії та їх реформування у першій половині XIX ст. Охарактеризовано систему проведення виборів членів волосних правлінь. Розглянуто посадовий склад службовців волосних правлінь губернії, порядок їх призначення на посади, умови роботи та звільнення. Проаналізовано діяльність членів волосних правлінь і суду, розглянуто основні види зловживання посадовим становищем. Визначено джерела формування волосних бюджетів. Вперше досліджено матеріальні витрати з волосних бюджетів Чернігівської губернії на оплату праці чиновників волосних і сільських правлінь, будівництво та ремонт адміністративних споруд і господарські витрати. Висвітлено діяльність волосних правлінь губернії щодо виконання населенням державного відомства натуральних повинностей: підводної, шляхової, рекрутської, етапно-арештантської, постової. Висвітлено внесок волосних правлінь у становлення державної кваліфікованої медицини й освіти на селі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕН)472-5 +
Шифр НБУВ: РА369117

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Хлівнюк Т.П. 
Вплив засобів масової інформації на політичний простір сучасної України: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.П. Хлівнюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження впливу засобів масової інформації (ЗМІ) на політичні трансформації у суспільстві на підставі аналізу моделей комунікаційних процесів. Досліджено різні підходи до визначення функцій засобів масової інформації у суспільстві. З'ясовано, що вплив, який здійснюють ЗМІ на суспільство, може мати позитивні та негативні тенденції. Зазначено, що ЗМІ можуть бути охарактеризовані як особлива система (інститут) політичної системи, які є каналом інформаційного обміну в суспільстві. Обгрунтовано, що без ефективної діяльності ЗМІ політична система не може стало розвиватися за виключенням тоталітарних систем. Здійснено порівняльний аналіз моделей демократії, а саме: учасницької, захисної, плюралістичної та елітарної. Установлено умови, що поліпшують вільне функціонування ЗМІ у даних демократіях. Виявлено розбіжності у сучасному виборчому законодавстві, що може призвести до конфліктів і суперечок у площині ЗМІ та влади напередодні чергових виборів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.22 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356259

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Падалка Г. М. 
Громадянська компетентність як чинник демократизації державної влади: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Г. М. Падалка ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 15 с. — укp.

Проаналізовано основні концепції електоральної поведінки та фактори, що її визначають. Ефективний вплив громадян на перебіг процесу демократизації суспільства базується на реалізації усвідомленої електоральної поведінки. Контроль як форма реалізації влади громадянського суспільства можливий за допомогою вивчення громадської думки, проведення виборів і референдумів, екзит-полів. Визначено показники, рівні та принцип сформованості громадянської компетентності, розкрито сутнісні її характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.1*333.63 + С5*666*332.6
Шифр НБУВ: РА382920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Савков А. П. 
Державне управління виборчим процесом в Україні: теоретико-методологічні засади: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / А. П. Савков ; ВР України, Ін-т законодавства. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Розроблено шляхи вдосконалення та розвитку системи державного управління виборчим процесом в Україні. Розглянуто виборчий процес в контексті соціального складового, а саме, як елемент формування соціального простору. Обгрунтовано характеристику державного управління виборчим процесом в Україні, а також розкрито зміст виборів як провідної складової державного управління та розвитку Української держави. Визначено основні проблеми, які негативно впливають на демократичний розвиток вітчизняної виборчої системи, концептуальні засади дієвості системи державного впливу на виборчий процес. Застосовано нові теоретико-методологічні підходи до визначення державного управління виборчим процесом в Україні, завдяки чому виявлено не досліджені раніше інструменти контролю й інші дієві засоби контролю за виборчим процесом з боку держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Ф3(4УКР)68
Шифр НБУВ: РА377388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Черемісін О.В. 
Діяльність органів міського громадського управління Херсона, Миколаєва, Одеси в 1785 - 1870 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Черемісін ; Держ. вищ. навч. заклад "Запоріз. нац. ун-т " МОН України. — Запоріжжя, 2006. — 18 с. — укp.

З використанням широкого спектра джерел досліджено проблеми, взаємопов'язані з діяльністю органів міського громадського управління. Проаналізовано правові акти, які регламентували їх діяльність. Обгрунтовано формування та розвиток самоврядних інституцій. Визначено особливості урядової політики щодо самоврядування, специфіку вираження інтересів місцевого населення, взаємовідносини з органами станового самоврядування. Головну увагу приділено господарському та фінансовим аспектам діяльності самоврядних інституцій. Проаналізовано підготовку, процес та наслідки виборів, склад міських дум і роботу виконавчих органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)46/47-22 +
Шифр НБУВ: РА348382

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Антонюк Я. М. 
Діяльність служби безпеки ОУН(Б) на території Волині та Полісся 1946 - 1951 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Я. М. Антонюк ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто діяльність Служби безпеки ОУН(б) на території Волині та Полісся в 1946 - 1951 рр., досліджено напрями її роботи та зміни в структурі. Детально проаналізовано розвідувальну діяльність, визначено методи боротьби СБ з радянською агентурою, охарактеризовано диверсійно-терористичну, слідчо-оперативну роботу та підготовку кадрів. Висвітлено протидію СБ радянізації регіону, зокрема, спроби зриву держпоставок, колективізації, перешкоджання проведенню виборів до місцевих і центральних органів влади, поширенню більшовицької пропаганди. Встановлено, що діяльність СБ загалом сприяла боєздатності оунівського підпілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)6-45 + Ф513(4УКР-9)
Шифр НБУВ: РА380979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського