Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (19)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (948)Книжкові видання та компакт-диски (162)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ФАШИСТСЬК$<.>+<.>K=НІМЕЧЧИНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лебедєва А.В. 
Адміністративно-правові та організаційні засади взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Лебедєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009 — укp.

Висвітлено становлення взаємодії ОВС із ЗМІ за часів незалежності, наведено визначення "взаємодія ОВС із ЗМІ". Визначено специфіку взаємовідносин ОВС України з представниками ЗМІ, враховуючи принципи, форми, напрямки та методи взаємодії за сучасних умов. Розглянуто основні функції та повноваження взаємодії ОВС із ЗМІ, на яких побудовано діяльність Департаменту зв'язків з громадськістю (ДЗГ) та МД МВС України та його обласних відділів. Висвітлено необхідність запровадження в практичну діяльність підрозділів зв'язків з громадськістю нових форм взаємодії для підвищення ефективності роботи ОВС із ЗМІ та формування позитивної громадської думки серед населення. Досліджено міжнародний досвід налагодження взаємодії ОВС з мас-медіа. Запропоновано приклади практичного досвіду використання ЗМІ в інтересах служби в таких країнах як США, Великобританія, Німеччина, Ізраїль, Японія, РФ і Білорусь. Наведено пропозиції щодо удосконалення діяльності прес-центру ДЗГ і МД МВС України завдяки запровадженню посади прес-секретаря та надання йому відповідних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112:ч62 : Ч62 в2:Х819 +
Шифр НБУВ: РА368928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Полоз О.Ю. 
Анаеробні клейові композиції, модифіковані низькомолекулярними каучуками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / О.Ю. Полоз ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено оптимальний склад анаеробної клейової композиції на основі олігоестеракрилату МГФ-1, модифікованої низькомолекулярними бутадієн-нітрильним каучуком з кінцевими гідроксильними групами СКН-8 ГТР, що надає з'єднанням металів підвищену еластичність, високу адгезійну міцність, корозійну стійкість за умов кип'ятіння у воді під дією постійного навантаження, забезпечує з'єднання металів з різними видами кераміки, пластмас, склом, технічним графітом, надійно фіксує болтові та герметизує різьбові трубні з'єднання, за цього не поступається за даними властивостями аналогу - клею Loctite 243 (Німеччина) для роз'ємних з'єднань. Ефективність модифікованих низькомолекулярним каучуком СКН-8 ГТР анаеробних клейових композицій підтверджено виробничими випробуваннями щодо фіксації роз'ємних болтових з'єднань під час монтажу приводних і натяжних станцій стрічкових конвеєрів КЛ-135,КЛ-165 за умов НВП "Руна" (Дніпропетровськ), у різних вузлах легкових автомобілів на станції технічного обслуговування (Дніпропетровськ), а також для герметизації трубних різьбових з'єднань під час монтажу систем пожежогасіння на ВАТ "Дніпропетровський лакофарбовий завод".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л751.455.4 +
Шифр НБУВ: РА349565

Рубрики:

      
3.

Гусєв Д.В. 
Анаеробні композиції з олігомерними каучуками і новими донорно-акцепторними системами тверднення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Д.В. Гусєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне оцінювання розроблених нових донорно-акцепторних систем тверднення анаеробних композицій з кращими існуючими. Виявлено, що за комплексом властивостей нові анаеробні композиції перевищують клей Loctite243 (Німеччина), який широко застосовується для фіксації роз'ємних різьбових з'єднань. Розроблено анаеробні композиції, придатні для склеювання металевих субстратів, неметалевих матеріалів зі сталлю, фіксації та герметизації різьбових роз'ємних з'єднань, ефективність яких доведено за виробничих умов ЗАТ "ЕЛСТА" (Дніпропетровськ), вагонного депо Нижньодніпровськ-вузол і станцій технічного обслуговування легкових автомобілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.073-3 +
Шифр НБУВ: РА369125

Рубрики:

      
4.

Питльована Л.Ю. 
Англо-німецькі відносини на рубежі XIX - XX століть: проблеми колоніального поділу Африки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.Ю. Питльована ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих та архівних матеріалів показано динаміку англо-німецького територіального розмежування на африканському континенті у 1890 - 1902 рр. Розкрито логічну послідовність та зумовленість впливу колоніального питання на переговорний процес 1898 - 1901 рр. Простежено взаємозв'язок між колоніальними змаганнями та нарощуванням військової могутності Великобританії та Німецької армії. Відзначено, що Гельголандський договір сприяв зближенню позицій Англії та Німеччини в Африці та Європі. Зауважено, що надзвичайного загострення англо-німецькі відносини досягнули під час трансваальської кризи 1895 - 1896 рр. Зазначено, що громадська думка обох країн справляла значний вплив на англо-німецькі переговори з проблем розмежування сфер впливу в Африці. Показано, що Англія та Німеччина, незважаючи на підписання окремих угод, на зламі XIX - XX ст. залишалися непримиренними суперниками на "чорному" континенті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54-64 + Т3(4ГЕР)53-64 +
Шифр НБУВ: РА328145

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Слободянюк М.А. 
Антифашистський рух опору в Південній Україні (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Слободянюк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми, пов'язані з діяльністю антифашистського руху опору в Південній Україні. Визначено вплив нацистського окупаційного режиму на політичні настрої населення, розглянуто їх еволюцію. Висвітлено місце та роль пасивного опору населення в антифашистській боротьбі на Півдні Україні. Розглянуто основні етапи діяльності радянських партизанів і підпільників. Досліджено діяльність підпілля Організації Українських Націоналістів (ОУН-Б) в краї. Здійснено порівняльний аналіз діяльності радянських підпільно-партизанських формувань і підпілля ОУН-Б у боротьбі проти німецько-фашистських окупантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7)622-5
Шифр НБУВ: РА318230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Веред П.І. 
Біотехнологія одержання та вивчення доцільності застосування вітчизняних препаратів для профілактики анемії поросят у порівнянні з імпортними аналогами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / П.І. Веред ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено біотехнологію одержання комплексного металовмісного препарату "Біомет" для профілактики анемії сільськогосподарських тварин та встновлено ефективність застосування фероколу та біомету для запобігання анемії поросят як найбільш уразливих до даної патології тварин. Вивчено біотехнологічні аспекти щодо конструювання вітчизнянного антианемічного препарату. Проаналізовано гематологічні, фізіолого-біохімічні, зоотехнічні показники у поросят, яким вводили препарати "Ферокол", "Біомет" (Україна), "Урсоферан", "Залізодекстран" (Німеччина), "Броваферан" (Німеччина - Україна), "Ферибіон" (Чеська Республіка), "Фердекстран B12" (Іспанія). Визначено оптимальну концентрацію компонентів препарату, введення якого в організм новонароджених поросят забезпечує підвищення збереженості й продуктивності тварин. За результатами виробничої перевірки обгрунтовано доцільність на другий - третій день після народження вводити їм внтурішньом'язово в ділянку шиї або медіальної поверхні стегна препарати "Ферохол" або "Біомет" у дозі 2 мл. На новий спосіб профілактики та лікування анемії новонароджених поросят одержано патент 68 862 А.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7 +
Шифр НБУВ: РА343388

Рубрики:

      
7.

Мовчан М.П. 
Вплив ідеології НАТО на формування зовнішньої та оборонної політики Франції та ФРН у євроатлантичному просторі у 1991 - 2003 рр. (за матеріалами мас-медіа Франції та ФРН): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.П. Мовчан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості, методи й технології впливу ідеології НАТО на формування зовнішньої та оборонної політики Франції й Німеччини у євроатлантичному просторі та на їх двосторонні відносини. Проаналізовано роль французьких та німецьких мас-медіа як інструментів ідеологічного впливу. На основі вивчення досвіду відносин НАТО - Франція - Німеччина розроблено рекомендації для державних установ України, які формують, реалізують та досліджують зовнішню політику країни щодо перспектив розвитку відносин держави з НАТО, Європейським та Західноєвропейським Союзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф055.22 + Ф4(4ФРА)64 + Ф4(4НІМ)65 +
Шифр НБУВ: РА329595

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Срібна І.М. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і прийомів вирощування капусти брюссельської в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / І.М. Срібна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Представлено результати трирічних досліджень ефективності окремих прийомів вирощування капусти брюссельської за умов Лісостепу України. Наведено господарсько-біологічну оцінку сортів різного географічного походження, зокрема середньопізніх, таких, як Горнет, Вертус і Розелла з Німеччини, Завитка (Чехія), Мачуга (Польша), Перфекшн (Росія), а також пізньостиглих сортів Геркулес 1342 (Росія), Гронігер (Німеччина), Кетскайл (Польща), Лонг ісланд і Мезо нано (Італія) за врожайністю, кількістю і масою головочок, розміщених у нижній, середній та верхній частинах стебла, біохімічним складом та вмістом макроелементів. За комплексом господарсько-цінних ознак виділено кращі сорти капусти брюссельської, які рекомендовано для державного сортовипробування, якими є: середньопізні - Розелла та Вертус та пізньостиглий Гронігер. Досліджено вплив строків сівби на ріст, розвиток і продуктивність двох різних за скоростиглістю сортів. Доведено, що оптимальні строки сівби - 20 - 25 квітня. Визначено оптимальний строк прищипування верхівки рослин пізньостиглого сорту Геркулес 1342 (10 вересня), який забезпечує формування більшої кількості головочок на рослині та істотне підвищення врожайності до 10 т/га. Показано, що даний захід недоцільно застосовувати для середньопізнього сорту Розелла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.23-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344668

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Жилюк В.М. 
Діяльність ОУН та УПА на Житомирщині у 1941 - 1955 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Жилюк ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА) на Житомирщині в період німецько-радянської війни та післявоєнні роки. Досліджено спільну діяльність націоналістів та активної частини місцевого населення зі створення українських державних оргаів влади у перші місяці війни. Встановлено, що з утвердженням нацистської окупаційної влади в листопаді 1941 р. на Житомирщині було припинено процеси формування місцевого самоврядування та національно-культурного відродження, багато оунівців та їх прихильників заарештовано та розстріляно. З'ясовано, що за тяжких умов фашистської окупації націоналістичному підпіллю вдалося організувати мережу своїх організацій та утвердити вплив майже в усіх районах області. Розглянуто різні форми боротьби ОУН та УПА за незалежність України, зокрема, збройні акції та засоби пропаганди, доведено пріоритет агітаційно-пропагандистського напрямку. З'ясовано, що у післявоєнні роки боротьба націоналістичного підпілля проти радянської влади визначається діями невеликих груп і проявляється акціями національного та соціального протесту. На підставі вивчення чинників ідейного змісту, форм і методів діяльності, з урахуванням факту підтримки націоналістичного підпілля місцевим населенням зроблено висновок, що боротьба ОУН та УПА на Житомирщині мала національно-визвольний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР-4ЖИТ)62 +
Шифр НБУВ: РА358413

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Степанов В.А. 
Досвід реалізації зовнішньої політики Федеративної Республіки Німеччина (1990 - 2005 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.А. Степанов ; Дипломат. акад. України при М-ві закордон. справ України, Ін-т історії України НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Впреше узагальнено історичні особливості й еволюцію зовнішньополітичного механізму Федеративної Республіки Німеччина (1990 - 2005 рр.), проаналізовано досвід його функціонування на прикладі розвитку німецько-українських відносин. Розкрито положення Основного закону (конституції) Німеччини щодо системи та розподілу компетенції конституційних органів у сфері зовнішніх відносин. Встановлено особливості розмежування зовнішньополітичних повноважень між федерацією та її суб'єктами. Досліджено історичний розвиток і зміни зовнішньополітичних функцій глави держави, обох палат парламенту, федерального уряду та спеціалізованих органів зовнішніх відносин. Проаналізовано основні події й особливості становлення українсько-німецьких відносин. Визначено чинники, які необхідно враховувати в інтересах подальшого розвитку співробітництва між Україною та Німеччиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)65-6 +
Шифр НБУВ: РА360012

Рубрики:

      
11.

Вєтров І.Г. 
Економічна експансія "третього рейху" та промисловість України в роки Другої світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Г. Вєтров ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 22 с. — укp.

В дисертації на широкому колі архівних джерел, переважна більшість яких вводиться до наукового обігу вперше, висвітлюється комплекс питань, пов'язаних з проявами окупаційної політики фашистської Німеччини на території України в економічній сфері. Автор досліджує і аналізує конкретні особливості економічної експансії "третього рейху" в промисловості України періоду Другої світової війни. Розкривається проблема ролі української промисловості для Німеччини в ході планування і реалізації нацистських планів за світове панування. Зроблено спробу аргументованої оцінки ефективності нацистської колоніальної експлуатації промислово-сировинного потенціалу України в інтересах задоволення військово-економічних потреб рейху у війні. Автор розглядає структуру окупаційної адміністрації, засади здійснення нею демографічно-трудової політики на території України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Потильчак О.В. 
Експлуатація трудових ресурсів України гітлерівською Німеччиною у роки окупації: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Потильчак ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням використання трудових ресурсів України у військово-економічних інтересах Німеччини в роки радянсько-німецької війни і нацистської окупації. Висвітлюється комплекс питань, пов'язаних з проявами окупаційної політики фашистської Німеччини на території України в демографічно-трудовій сфері. Зроблено спробу комплексного дослідження передумов, конкретних шляхів і методів трудового визискування основних категорій працездатного населення. Розглядаються та відповідно кваліфікуються конкретні прояви нацистської політики у сфері використання трудових резервів України. Досліджуються особливості соціальної політики окупантів стосовно працюючого населення, а також особливості трудової експлуатації та соціального становища військовополонених та "остарбайтерів". Розглядається політика окупантів в аспекті підготовки трудових резервів для промисловості, управлінської сфери і сільського господарства України, аналізуються її причини та наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)622.8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Филь О.М. 
Життєвий шлях та військова діяльність І.Д.Черняховського (1907 - 1945 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Филь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено житєвий шлях і військові здобутки І.Д.Черняховського, з'ясовано його місце та роль як військового діяча. Проаналізовано основні етапи становлення І.Д.Черняховського як військового фахівця у передвоєнний період. Розглянуто його діяльність під час Великої Вітчизняної війни як командира дивізії, корпуса, командувача армією та Західного й 3-го Білоруського фронтів. Окреслено характерні риси І.Д.Черняховського як визначного воєначальника. Базуючись на архівних матеріалах, розкрито основні риси полководницького мистецтва І.Д.Черняховського, його участі в розробці та реалізації певних важливих стратегічних операцій Великої Вітчизняної війни, роль полководця у визволенні України від фашистських загарбників. Уточнено деякі біографічні дані життя І.Д.Черняховського, по-новому розкрито його діяльність напочатку Великої Вітчизняної війни, під час здійснення Білоруської наступальної операції. Діяльність І.Д.Черняховського висвітлено у контексті подій розвитку радянського суспільства передвоєнного та воєнного часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Черняховський + Ц35(2)626-801 Черняховський І +
Шифр НБУВ: РА346163

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Мамроцька О. А. 
Жінки України в роки Другої світової війни: історіографія: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / О. А. Мамроцька ; "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. у-т ім. Г.Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто та переосмислено сформовані уявлення про події періоду Другої світової війни і, зокрема, про участь в ній жінок України. Проведено аналіз історіографічних джерел, документів і матеріалів, мемуаристики, спогадів очевидців щодо становища й участі жінок у війні. Висвітлено подвиг жінок України під час евакуації, на тимчасово окупованій німецько-фашистськими загарбниками території. Показано становлення історіографії "жіночої сторінки" боротьби ОУН-УПА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-297 г + Т1(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА373398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шинкарук А.Л. 
Інформаційні виміри політичного простору країн Європи (Німеччина, Франція, Португалія, Чеська Республіка, Україна): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.Л. Шинкарук ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Установлено 5 типів політичних процесів залежно від їх ресурсної бази та місця у соціальному просторі: динамічна стабільність, режим з загостренням за нестійкої стабільності, нестійка циклічність, локалізація та динамічна нестійкість. Проаналізовано суспільствознавчі і політологічні концепції світової науки, що відбивають системоутворююче значення інформації для поведінки суспільних систем. З'ясовано залежності типів політичного процесу та інформаційної системи. Установлено корелятивний зв'язок між динамікою політичних акторів та рівнем використання інститутів інформаційного суспільства (ЗМІ, Інтернет, технології політичного менеджменту). Розкрито суть поняття інформаційного суспільства у контексті політичної системи (з урахуванням її ресурсної бази та інших характеристик). Досліджено залежність поведінки політичних акторів (у Німеччині, Франції, Португалії, Чеській Республіці, Україні) відповідно до конкретного інформаційного середовища. Системно проаналізовано політичні процеси в Україні та елементи інформаційного чинника. Установлено, що нестабільність політичного середовища не обов'язково є прямим наслідком перехідних процесів, а зумовлена ставленням політичних лідерів до інформаційних інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф4(4)64 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА333853

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Петренко Л.Л. 
Клініко-параклінічні особливості хронічних захворювань гастродуоденальної зони та удосконалення їх лікування у дітей з патологією щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.Л. Петренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Удосконалено прогностичні та лікувально-діагностичні заходи, спрямовані на підвищення ефективності патогенетичних підходів до фармакотерапії хронічних захворювань гастродуоденальної зони в сполученні з тиреоїдною патологією в дітей. У 170-ти дітей віком від 7-ми до 15-ти років, з них 87 дітей, хворих на хронічний гастрит (ХГ), хронічний гастродуоденіт (ХГД) у поєднанні з тиреоїдною патологією (автоімунний тиреоїдин (АІТ) і дифузний нетоксичний зоб (ДНЗ)), а також 83 дитини з ХГ, ХГД без ураження щитовидної залози вивчено особливості клінічних проявів патології, даних ендоскопічної та морфологічної картини ХГ і ХГД, динамічні показники імунної системи в період загострення та ремісії. Подано характеристику динаміки концентрації тиреоїдних гормонів у периферичній крові дітей, хворих на ХГ і ХГД у сполученні з патологією щитовидної залози. Оцінено клініко-імунологічну ефективність і вплив на рівень тиреоїдних гормонів препарату системної ензимотерапії "Вобензим" (Mucos Farma - Німеччина) в дітей з ХГ та ХГД у сполученні з АІТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16-3 + Р733.415.12-3 +
Шифр НБУВ: РА323587

Рубрики:

      
17.

Єрмілова Н.В. 
Клінічне значення динамічного поверхневого натягу біологічних рідин у хворих на псоріаз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Н.В. Єрмілова ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню динамічного поверхневого натягу (ДПН) біологічних рідин (сироватки крові, сечі та синовіальної рідини) за допомогою комп'ютерних тензіометрів МРТ-1 і МРТ-2 (Lauda, Німеччина) у хворих на псоріаз при різних варіантах перебігу дерматозу. Встановлена залежність величин параметрів ДПН біологічних рідин від статі хворих, клінічного варіанту перебігу захворювання, наявності, тяжкості та активності суглобового синдрому, розповсюдженості шкіряних прояв, ступеню ураження нігтей. Визначені кореляційні зв'язки параметрів ДПН з білково-ліпідними поверхнево-активними речовинами сироватки крові. На підставі величин показників ДПН розроблені диференційно-прогностичні критерії розвитку та перебігу псоріазу. Визначені показники ДПН для контролю і прогнозування ефективності подальшої терапії у чоловіків і жінок, що страждають на псоріаз з ураженням суглобів і без псоріатичного артриту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-3

Рубрики:

      
18.

Ломберг М.Л. 
Лікарські макроміцети у поверхневій та глибинній культурі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / М.Л. Ломберг ; НАН України. Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості культур 52-х видів (147-ми штамів) відділу Basidiomycota, відомих своїми лікарськими властивостями. Кількісно охарактеризовано радіальну швидкість росту вегетативного міцелію 49-ти видів (136-ти штамів) грибів і вивчено її залежність від складу агаризованих поживних середовищ і температури інкубації. Визначено життєздатність культур за критичних температур. За результатами дослідження культуральних, морфологічних і молекулярно-біологічних характеристик окремих видів установлено певні маркерні ознаки, важливі для їх ідентифікації та контролю чистоти у культурі, і зокрема у разі вирішення критичних питань таксономії видів Hypsizygus marmoreus та Ganoderma lucidum. Вивчено процес росту грибів на рідких поживних середовищах та встановлено значення кислотності середовища (pH), сприятливі для росту культур Agrocybe aegerita, Grifola flondosa та Hypsizygus marmoreus, охарактеризовано концентрацію та вихід міцеліальної біомаси за субстратом у 33-х штамів 19-ти видів у глибинній культурі, підібрано модифікації синтетичних середовищ з глюкозою та умови одержання фізіологічно-активного рідкого інокулюма для 10-ти практично важливих видів. На підставі порівняльних досліджень, проведених за виробничих умов фірми "Weser-Champignon" (Німеччина), обгрунтовано відбір конкретних штамів, перспективних для біотехнології. Установлено, що для культивування ксилотрофних видів грибів найбільш сприятливим субстратом з відходів рослинництва України є лушпиння соняшникового насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39 макроміцети + Е521.56*875 +
Шифр НБУВ: РА340096

Рубрики:

      
19.

Кізин І. В. 
Науково-просвітницька діяльність та педагогічні ідеї Едварда Жарського: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. В. Кізин ; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І. Франка. — Дрогобич, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано педагогічну спадщину Е. Жарського у взаємозв'язку та послідовній ретроспективі галицького (львівського - до 1944 р.) й еміграційного (Словаччина, Німеччина - до 1950 p., США - до 2003 р.) періодів його життєдіяльності. З'ясовано соціокультурні передумови формування його світогляду та педагогічних поглядів. Виокремлено й охарактеризовано головні напрями та зміст діяльності вченого-педагога: науково-педагогічний, науково-природничий, освітньо-організаційний, просвітницько-виховний, спортивно-організаційний та фізкультурно-виховний. Обгрунтовано можливості творчого використання педагогічних ідей Е. Жарського для модернізації системи сучасної української освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4/8=УК)6-8 Жарський, Е.
Шифр НБУВ: РА384481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Удовик В.М. 
Німецько-фашистський окупаційний режим (1941 - 1944 рр.) на території генеральної області "Київ" (Київська та Полтавська області): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Удовик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Вперше в українській історіографії досліджено проблему становища центральноукраїнських земель (Київського та Полтавського регіонів) у період нацистської окупації 1941 - 1944 рр. На підставі аналізу матеріалів періодики, архівних документів, мемуарів та інших джерел встановлено особливості соціально-економічної та культурної політики окупаційної влади на території генеральної області "Київ". До наукового обігу введено значну кількість архівних матеріалів, які мають велике значення як історичні джерела. Уточнено масові втрати населення деяких міст України. Встановлено роль української допоміжної адміністрації у проведенні окупаційної політики. Охарактеризовано соціально-економічне становище різних категорій населення за даних умов. Виявлено загальний занепад народного господарства, показано спроби його відбудови. З'ясовано, що ставлення окупаційної влади до різних соціальних категорій населення (селян, робітників, військовополонених та інтелігенції) залежало від їх кількості та прикладного значення результатів праці. Здійснено комплексний аналіз розвитку культури за нових умов. Відзначено, що сподіваючись на звільнення України від більшовизму українські національні сили з початком окупації активно відроджували народні культурні традиції. Висвітлено діяльність освітніх установ і закладів культури (театрів, кінотеатрів, музеїв, бібліотек) на окупованій території. Показано внесок української інтелігенції у відродження культурних традицій у перший період окупації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА340432

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського