Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (33)Реферативна база даних (1436)Книжкові видання та компакт-диски (394)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>K=ХАРЧОВІ$<.>+<.>K=ВІДХОДИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 158
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лаврушенко Л.Ф. 
Окисні процеси в мітохондріях під впливом ксенобіотиків та їх аліментарна корекція: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Л.Ф. Лаврушенко ; Київ. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Містяться результати досліджень впливу ксенобіотиків довкілля (нітрати, фториди, тетрахлорметан), контамінантів їжі, а також натуральних харчових добавок та одержаних шляхом хімічного синтезу на окисні процеси в мітохондріях. Встановлено, що порушення процесів окисного фосфорилювання, активності ферментів циклу Кребса та синтезу макроергічних сполук під впливом чужорідних речовин пов'язано з посиленням процесів пероксидного окислення ліпідів. Незбалансований по ліпідному компоненту раціон також стимулює процеси пероксидного окислення ліпідів в організмі. Окремі харчові компоненти (вітаміни, фосфоліпіди) та спеціалізовані продукти харчування , діючи спрямовано на метаболізм у клітині, сприяють нормалізації окисних процесів у мітохондріях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.123

Рубрики:

      
2.

Аржевітін С.М. 
Особливості фінансування підприємств малого бізнесу в харчовій та м'ясо- молочній промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / С.М. Аржевітін ; Український держ. ун-т харчових технологій. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.306.7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Глушкова Т.Г. 
Споживчі властивості фігурних керамічних виробів на основі легкоплавких глин та вуглевміщуючих відходів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / Т.Г. Глушкова ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню споживчих властивостей фігурних керамічних виробів на основі легкоплавких глин та вуглевміщуючих відходів. Доведено, що легкоплавкі глини та відходи вуглезбагачення можуть бути використані як основний сировинний матеріал для виробництва фігурних керамічних виробів. Визначено області оптимальних співвідношень мінералів, а також домішок вугілля для одержання фігурних керамічних виробів. Результати досліджень дозволили отримати фігурні керамічні вироби з поліпшеними споживчими властивостями при економії сировини і палива. Враховуючи сучасні вимоги до фігурних виробів, особливості сировинної бази України розроблено проект технічних умов. Наведені дані економічної ефективності основних результатів праці від впровадження у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422.7-3

Рубрики:

      
4.

Таран Г.В. 
Генератори озону на жевріючому розряді атмосферного тиску та деякі аспекти їх використання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.13 / Г.В. Таран ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Обрунтована та експериментально перевірена можливість і висока ефективність генерації озону у жевріючому розряді атмосферного тиску у системі "голка-площина" з позитивним потенціалом на голці. Розроблено та захищено патентом України систему живлення генераторів озону на основі резонансного інвертора з ефективністю більш ніж 90%. Показано, що використання W, Mo, Ti та нержавіючої сталі для електродів дозволило забезпечити довгострокову роботу реактора. Досліджено електродинамічні та спектрометричні характеристики реакторів синтезу озону. На базі проведених досліджень розроблено та виготовлено дослідно-промислові озонаторні установки продуктивністю 10 г та 300 г озону на годину. Розроблено методики використання генераторів синтезу озону у сільському господарстві, водопідготовці та харчовій промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л262.4-5-02

Рубрики:

      
5.

Романова З.М. 
Розробка технології високодисперсних порошків з рослинної сировини для безалкогольних та лікеро-горілчаних напоїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / З.М. Романова ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена експериментальним та теоретичним дослідженням факторів, які впливають на процес отримання високодисперсних порошків з рослинної сировини. Для диспергування плодоовочевої сировини використовували універсальний подрібнювач - аеродинамічний (АД) млин УПРС-012. В харчовій промисловості для диспергування плодоовочевої сировини АД млин використовується вперше. Експериментально визначені оптимальні умови диспергування плодів та овочів з максимальним збереженням біологічно активних речовин рослинної сировини. Встановлені оптимальні режими роботи універсального подрібнювача УПРС-012, де сировина одночасно висушується і диспергується до високодисперсних порошків з розмірами часток, меншими 200 мкм, вологовміст становить 7-8%. Для збереження біологічно активних речовин, особливо вітамінів, екстрагування екстрактивних речовин високодисперсних порошків необхідно проводити водно-спиртовим розчином міцністю 30-40% протягом 1-2 годин. Отримані високодисперсні порошки відповідають вимогам до порошків, що використовують для приготування дієтичних продуктів та продуктів дитячого харчування. Отримані рецептури на безалкогольний газований напій "Горобиновий", слабоалкогольний напій "Вітамінний" та бальзам "Вітамінний".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.26

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Ходун В.М. 
Дьогтебетони з комплексно модифікованою мікроструктурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.М. Ходун ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному і експериментальному обгрунтуванню здобуття довговічного дорожнього дьогтебетону на основі установлення закономірностей формування комплексно модифікованої мікроструктури дьогтебетону, представленої дьогтеполівінілхлоридним в'яжучим і мінеральним порошком, поверхня якого активована олігомером, котрий містить функціональні групи (карбамідоформальдегідна смола КФ-МТ, епоксидні смоли, полімервміщуючі відходи виробництва епоксидних смол).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.45-060.62

Рубрики:

      
7.

Сімахіна Г.О. 
Розроблення та вдосконалення технологій цукристих речовин та цукромістких харчових добавок: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.05 / Г.О. Сімахіна ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 48 с. — укp.

Представлено результати досліджень підвищення ефективності цукробурякового виробництва шляхом вдосконалення наявної технології очищення дифузійного соку, розроблення апарата попередньої дефекації, позбавленого недоліків діючого обладнання, формування нового напряму у промисловості - отримання з цукрових буряків та іншої вуглеводомісткої сировини сублімованих харчових добавок оздоровчого і профілактичного призначення. Обгрунтовано доцільність використання на дефекосатурації механоактивованих природних карбонатів, в тому числі дрібнофракційних відходів вапняку; встановлено оптимальні значення параметрів механоактивації матеріалів, визначено спосіб їх використання. Для коригування структури харчування населення України і зменшення споживання рафінованої їжі, створено нову низькотемпературну технологію перероблення цукрових буряків на цукромісткі продукти та харчові добавки підвищеної біологічної дії. Наведено результати промислових досліджень, обгрунтовано соціальне значення та економічну ефективність впровадження нових технологій у народне господарство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.4 + Л987-32

Рубрики:

      
8.

Дрозд В.І. 
Комплексна корекція моторно-евакуаторних порушень після резекції шлунка і ваготомії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.І. Дрозд ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням профілактики і лікування постгастрорезекційних і постваготомних функціональних ускладнень після резекції шлунка і ваготомії. Одержано результати клінічних, гастродуоденоєюнографічних, pH-метричних, ендоскопічних, рентгенологічних досліджень, які дозволили з'ясувати механізми евакуаторної функції шлунка після резекції за методом Більрот-II, а також після селективної проксимальної ваготомії з дренуючою операцією. Встановлено, що евакуація шлункового вмісту знаходиться в тісному взаємозв'язку з моторною функцією шлунка і відводної петлі кишки, які розглядаються одночасно в єдиному комплексі. Це дозволило з'ясувати, що пострезекційні та постваготомні функціональні ускладнення залежать від поєднання типів моторики шлунка і відповідної петлі кишки. Встановлено, що даларгін є універсальним коректором при збуджувальному і гальмівному типах моторної функції шлунка, дванадцятипалої та відвідної петлі тонкої кишки. На основі отриманих даних обгрунтовано доцільність і патогенетичність застосування дієтичної корекції, корекції даларгіном порушень моторно-евакуатоної функції шлунка, дванадцятипалої та відвідної петлі кишки для профілактики пострезекційних і постваготомних функціональних ускладнень. Рекомендовано три варіанти дієтотерапії в залежності від показників моторики. Харчові продукти підбираються з урахуванням стимулюючої та гальмуючої дії на моторику шлунка і відвідної петлі кишки, що дозволило зменшити частоту функціональних ускладнень утричі після резекції шлунка і ваготомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-38
Шифр НБУВ: РА310387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Дишкантюк О.В. 
Біотехнологія отримання молочної кислоти і її солей на основі вторинних продуктів переробки зерна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / О.В. Дишкантюк ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2000. — 17 с. — укp.

Проведено порівняльну оцінку кислотоутворювальної активності 15 штамів молочнокислих бактерій. Визначено умови їх культивування у середовищах різного походження. За результатами аналізу хімічного складу зернових мучок доведено можливість застосування їх у якості вуглеводного субстрату для біосинтезу молочної кислоти лактобацилами. Наголошено на доцільності використання суміші ячмінної та пшеничної мучок, яка більш збалансована за цукрами та вітамінами групи B, у порівнянні з вихідними мучками. Вивчено процес ферментативної біоконверсії полісахаридів крохмалю зернових мучок та їх сумішей власними ферментними системами й амілазами: амілосубтиліном Г10Х, амілоризином П10Х та ячмінним солодом. Досліджено динаміку накопичення лактату кальцію та клітин молочнокислих бактерій на ферментолізатах зернових мучок. Розроблено й оптимізовано живильне середовище для молочнокислих бактерій на основі ферментолізатів зернових мучок. Наведено технологічні та процесорно-апаратурні схеми виробництва молочної кислоти та лактатів кальцію, заліза, магнію, цинку та досліджено фізико-хімічні властивості лактатів. Висвітлено застосування отриманих продуктів у харчовій промисловості. Проведено промислову апробацію розроблених технологій на "Одеському підприємстві з виробництва бактерійних препаратів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л878.31
Шифр НБУВ: РА312117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Гурін Ю.А. 
Забезпечення транспортабельності видобувної гірничої маси в умовах низьких температур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Ю.А. Гурін ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

На підставі аналітичних та експериментальних комплексних досліджень розроблено й обгрунтовано технологічні параметри рудопідготовки для забезпечення транспортабельності гірничої маси за умов низьких температур повітря шляхом її обробки нетрадиційними профілактичними засобами, створеними на основі відходів хімічного виробництва та природного бішофіту. Розроблено мобільні установки для приготування та транспортування однорідних рідких профілактичних засобів та обробки гірничої маси, що міститься в ємності транспортної машини та на складі. Ефективність одержаних результатів - у заміні дорогих пожежо-небезпечних нафтопродуктів на безпечні відходи хімічного виробництва та природний бішофіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И169.4
Шифр НБУВ: РА311703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гулай О.І. 
Вплив органічних та неорганічних модифікаторів на властивості термостійких кремнійорганічних протикорозійних покриттів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.І. Гулай ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу мінеральних наповнювачів, полімер-олігомерних модифікаторів і каталізаторів "холодного" твердення на структуру і властивості кремнійорганічних композиційних матеріалів на основі полімерфенілсилоксанового лаку КО-921. Експериментально обгрунтовано склад кремнійорганічних композитів, сформульовано механізми їх структурування. Отримано термостійкі протикорозійні покриття КО-ФМІ. Тест-випробуваннями і промисловою перевіркою підтверджено їх відповідність вимогам нормативно-технічної документації на ізоляцію трубопроводів, ємностей і технологічного обладнання в нафтогазовому теплоенергетичному комплексах, комунальному та водному господарствах і харчовій промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.34
Шифр НБУВ: РА311208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Кіяшко Ю.І. 
Науково-технічні принципи створення високопродуктивних технологій очисної виїмки вугільних пластів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.02 / Ю.І. Кіяшко ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 2001. — 30 с. — укp.

Досліджено процеси проектування гірничовидобувної техніки та розроблено високопродуктивні технології очисної виїмки вугілля. Розроблено науково-технічні принципи створення високопродуктивних технологій розробки пластів вугілля за допомогою комплексів нового технічного рівня та систем багатофункціональних машин. Встановлено особливості зміни в часі характеристик технологічних схем застосування та закономірності розвитку окремих машин, а також систем обладнання для видобувних, прохідницьких і закладальних процесів. Розроблено систему моделювання на ПЕОМ параметрів процесів і рекомендації щодо створення виїмково-транспортно-закладних та інших багатофункціональних машин, застосування яких дозволяє у разі зменшення кількості процесів збільшити навантаження на шахту, продуктивність праці гірників, знизити трудо-, матеріало- й енергоємності видобутку, зольність гірської маси та залишати відходи виробництва у відпрацьованих просторах. Запропоновано конструктивні схеми нових виїмково-закладних, виїмково-транспортно-закладних машин, принципові схеми прохідницько-видобувних і закладних комплексів, а також перспективні варіанти високопродуктивних технологій розробки вугільних пластів за різних форм шахтних полів - квадратних, прямокутних, коловидних, у тому числі - з закладанням відпрацьованих просторів блоками з породи та відходами виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1-53
Шифр НБУВ: РА315825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Губаренко П.С. 
Розробка біотехнології отримання модифікованих рослинних фосфоліпідів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / П.С. Губаренко ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено технологію одержання рослинного фосфоліпідного продукту, який має поліпшену емульгуючу силу з метою застосування його в харчовій промисловості як емульгатора й одночасно біологічно активної домішки. Досліджено процес виділення фосфатидного концентрату з олії шляхом гідратації з використанням поляризуючого реагенту і виділення фосфоліпідів із фосфатидного концентрату шляхом екстракції з використанням полярного розчинника. Розроблено й оптимізовано технології одержання фосфатидного концентрату (ФКР) і екстрагованих фосфоліпідів (ФЛП). Розроблені технології одержання ФКР і ГФЛ апробовано за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.133 + Л987
Шифр НБУВ: РА313917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Пелюгіна І.Ю. 
Підвищення ефективності регіонального управління у сфері використання відходів виробництва: Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.04 / І.Ю. Пелюгіна ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Проведено теоретичне дослідження системи регіонального управління в сфері використання відходів виробництва. Висвітлено напрями підвищення її ефективності. Запропоновано методику еколого-економічної оцінки утилізації відходів виробництва, доповнено її показниками екологічної переваги, що дозволяє підвищити вірогідність вибору інвестиційних проектів. Обгрунтовано доцільність створення спеціалізованих підрозділів з використання відходів у складі органів виконавчої влади регіонального та місцевого рівней. Надано рекомендації щодо оцінки їх ефективності. Розкрито фінансово-економічні заходи щодо стимулювання використання відходів у регіоні, які базуються на механізмі надання податкових пільг для суб'єктів господарювання, що утилізують відходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-553.84-21
Шифр НБУВ: РА316458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Коваленко В.Ф. 
Гравітаційна течія аномально-в'язких рідин по конічних поверхнях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / В.Ф. Коваленко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі визначення гідродинамічних параметрів плівкових течій аномально-в'язких рідин на конічних поверхнях, що застосовуються в харчовій, фармацевтичній, хімічній промисловостях. За результатами досліджень плину в тонких рідинних шарах поверхонь різного типу узагальнено та проаналізовано основні закономірності таких течій. Встановлено, що відмінною рисою плівкової течії на конічній поверхні, на відміну від плоских і циліндричних, є той фактор, що течія на них відбувається уздовж поверхні з кривизною, яка змінюється за довжиною. У процесі створення математичної моделі в якості вихідного використано положення про взаємозв'язок плівкової течії на конічній поверхні з течією у розподіленому пристрої, що забезпечує перехід від напірної течії до течії у плівці. Знайдено функцію, що коректує відмінність у визначенні таких інтегральних характеристик потоку, як щільність зрошення та товщина плівки для конічної поверхні в порівнянні з циліндричною. Фізичне моделювання здійснено на експериментальному стенді з використанням модельних рідин, в якості яких обрано водні розчини полівінілового спирту та карбоксиметилцелюлози різної концентрації. Експериментально отримано залежності, що визначають вплив кута поверхні на щільність зрошення, зміну товщини плівки за довжиною залежно від реологічних властивостей середовища і кривизни поверхні, відповідне критеріальне співвідношення, що характеризує розглянуту течію. На підставі отриманих аналітичних і експериментальних результатів розроблено методику розрахунку найважливіших характеристик робочих елементів плівкових апаратів, у яких використовуються конічні поверхні. Виявлено ефекти, що супроводжують плівкову течію на конічних поверхнях і зв'язані з поводженням волокнистих включень у плівці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22,022 + Л113-526-01
Шифр НБУВ: РА313051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Грищенко С.В. 
Гігієнічні основи профілактики онкологічної захворюваності населення в регіонах з несприятливими екологічними умовами: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / С.В. Грищенко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2001. — 30 с. — укp.

Науково обгрунтовано програму онкопрофілактичних заходів серед населення регіонів з несприятливими екологічними умовами. На підставі результатів комплексної гігієнічної оцінки якості об'єктів навколишнього середовища (атмосферне повітря, питна вода, грунт, харчові продукти), соціально-економічних умов мешкання населення, його способу життя, побуту та харчування, а також аналізу закономірностей формування онкологічної патології, за допомогою множинного кореляційно-регресійного, порівняльного, дисперсійного та медико-картографічного аналізів визначено фактори ризику та антиризику виникнення злоякісних новоутворень, у тому числі найбільш важливі (ключові). Зазначено, що ідентифікація ключових факторів онкоризику й онкоантиризику та визначення їх детермінаційної значущості в канцерогенезі створили науково-гігієнічну базу комплексної програми профілактики злоякісних новоутворень в регіонах з несприятливими екологічними умовами. Обгрунтовано та розроблено концепцію чотирирівневої (соціальної, медичної, контингентної, нозологічної) первинної, вторинної й третинної профілактики злоякісних новоутворень, заснованої на нівелюванні факторів онкоризику й активізації факторів онкоантиризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.6
Шифр НБУВ: РА316916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шишко Л.С. 
Моделювання тепломасопереносу в процесі конвективного сушіння харчової сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Л.С. Шишко ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено питання розрахунку нестаціонарних полів температури, вологовмісту та надмірного тиску в харчовій сировині під час сушіння на базі розв'язання системи рівнянь тепломасопереносу. Апробовано метод розв'язання системи рівнянь тепломасопереносу шляхом введення малого параметра та відповідного спрощення заданої системи. Встановлено, що запропонований підхід дає змогу розрахувати залежності основних параметрів процесу сушіння продуктів від часу. Наведено методику розрахунку темпу сушіння продуктів за конкретних умов підведення теплоти до продукту від сушильного агента. Основні результати дослідження знайшли промислове впровадження під час проектування удосконаленої установки для сушіння макаронних виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л814.437-1
Шифр НБУВ: РА315580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
18.

Жигайло О.М. 
Статистична ідентифікація моделей динаміки та ії застосування у задачах адаптивного управління: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.М. Жигайло ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2001. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано вибір комплексу моделей об'єктів із запізненням, систем регулювання такими об'єктами та їх вхідних дій. Вибрано моделі, характерні для технологічних процесів у зернопереробній та харчовій промисловості та орієнтовані на застосування у методиці типової статистичної ідентифікації (МТСІ). Це поширило область застосування МТСІ та дозволило розробити ефективні алгоритми ідентифікації для об'єктів із запізненням й інтенсивними неконтрольованими збуреннями, що знаходяться у розімкненому контурі регулювання. З використанням розширеної МТСІ та поетапної процедури ідентифікації об'єкта в розімкненому контурі для систем гарантованого керування розроблено алгоритм адаптації (самоналаштування) регулятора. Здійснено його програмну реалізацію, що забезпечує розв'язання задачі в режимі реального часу. Розроблені алгоритми ідентифікації та адапатації застосовано під час створення економічно ефективної САУ прес-регулятором. Систему побудовано на принципах гарантованого керування, яка передбачає адаптацію параметрів регулятора струму навантаження головного привідного електродвигуна та оптимізацію температурного режиму гідротермічної обробки за максимумом продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965.931-01
Шифр НБУВ: РА315650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Полевич В.В. 
Моделювання технологічних процесів і розробка прогресивного обладнання для переробки харчової сировини: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / В.В. Полевич ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2002. — 32 с. — укp.

Висвітлено питання розробки математичних моделей технологічних процесів переробки харчової сировини у напівфабрикати і готові кулінарні вироби, а також створення на теоретичних засадах прогресивних технологічних процесів і обладнання для їх реалізації. Розглянуто загальну методологію створення прогресивних технологічних процесів і вдосконаленого обладнання для переробки зернової рослинної сировини. Описано математичні моделі одержання концентрату сухих біополімерів, агломерації під час приготування харчових концентратів із зернової сировини, виходу екстрактивних речовин із частинок сировини, отримання відварів із зернової сировини, процесу напівбезперервної екстракції в харчовій технології, а також кінетики процесів обрушення зерен і насіння та екстрагування частинок сировини. Запропоновано вдосконалене обладнання для первинної обробки зернової сировини та приготування й охолодження пива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5
Шифр НБУВ: РА319632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Шаповал В.Ф. 
Епідеміологічна характеристика лістеріозної інфекції та удосконалення методів її діагностики і профілактики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / В.Ф. Шаповал ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вперше за умов центрального регіону України проведено епідеміологічні дослідження розповсюдження збудників лістеріозу в об'єктах довкілля (воді відкритих водойм, стічних водах тваринницьких ферм, м'ясокомбінатів, міських комунальних стоках, грунті, питній воді з водогінної мережі та шахтних колодязів), продуктах харчування та харчовій сировині (молоці та молокопродуктах, кулінарних виробах з м'яса та риби, напівфабрикатах з овочів). Досліджено клінічний матеріал від хворих (випорожнення, виділення зіву, кров, патологічні виділення піхви від жінок з акушерсько-гінекологічною патологією). Етіологічну роль лістерій підтверджено серологічними дослідженнями. Під час проведення лабораторного аналізу 427 проб з об'єктів зовнішнього середовища бактерії роду Listeria були виявлені в 37 пробах. За результатами дослідження 508 проб продуктів харчування та харчової сировини встановлено, що контаміновано лістеріями було 24 проби. З використанням методів біотипування, фаготипування, бактеріоцинотипування, серотипування, маркірування за чутливістю до антибіотиків, а також на підставі результатів вивчення морфологічних, культуральних і біохімічних властивостей лістерії полімеразної визначено домінуючі види L.monocytogenes та L.ivanovii. Грунтуючись на отриманих результатах досліджень та досвіді США, Японії, країн Європи розроблено комплекс заходів щодо ефективної профілактики лістеріозної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.75-3
Шифр НБУВ: РА317788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського