Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (615)Книжкові видання та компакт-диски (92)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦЕЛЮЛОЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 86
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Радько Т.В. 
Агроекологічна оцінка вирощування картоплі в короткоротаційних сівозмінах зони Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Т.В. Радько ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено агроекологічні засади вирощування картоплі на ясно-сірому лісовому грунті у короткоротаційних сівозмінах зони Полісся. Установлено, що оптимальний ступінь насичення сівозміни картоплею становить 25 % у порівнянні з насиченням 33,3 % та 50 %, що створює сприятливі умови для розвитку рослин, формування врожаю та забезпечує екологічну стійкість агроекосистеми. Надано агроекологічну та біодіагностичну оцінку грунту залежно від удобрення. Вивчено мікробний ценоз та целюлозолітичну активність грунту. Установлено загальну біологічну активність грунту, чисельність мезофауни картоплі та сівозміни в цілому. З'ясовано, що застосування такої системи удобрення значно знижує ураженість бульб хворобами, підвищує їх лежкість під час зберігання та забепечує екологічну рівновагу агрофітоценозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-41(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360520

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Данилова О.І. 
Білковолігновуглеводний комплекс бобових трав: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / О.І. Данилова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено властивості біополімерних комплексів трав'янистих бобових культур. Доведено, що отримані препарати мають функціональні ознаки харчових волокон, в той же час вони досить специфічні, що пов'язано з особливостями їх хімічного складу - високим вмістом білкової компоненти. Волокниста компонента у даному випадку надає білку додаткову стійкість. Завдяки особливостям процесу отримання відбувається активація компонентів, що їх складають: геміцелюлози, целюлози, лігніну, пектинових, білкових речовин. На підставі даних біологічного тестування зроблено висновок, що білковолігновуглеводні комплекси бобових трав і композиції на їх основі зменшують накопичення та сприяють виведенню радіонуклідів. На базі комплексного вивчення фармакологічних ефектів нових препаратів доведено, що вони м'яко коригують перебіг обмінних процесів, зменшують постпрандіальну глікемічну реакцію, рівень холестерину та необхідну дозу інсуліну у хворих на інсулінозалежну форму діабету. За результатами експериментального та теоретичного вивчення білковолігновуглеводних комплексів бобових трав отримано нові препарати, які мають всі ознаки біологічно активної композиції та фізіологічного ентеросорбенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.03 Fab*725.10
Шифр НБУВ: РА313821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Воробей І.І. 
Біологічна активність і азотний фонд лучно-чорноземного грунту Андрушівського природно-сільськогосподарського району та їх зміни під впливом грунтозахисних технологій вирощування культур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / І.І. Воробей ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню впливу грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур, які базуються на мінімальному обробітку грунту, на біологічні процеси та вміст сполук азоту в лучно-чорноземному вилугуваному грунті. Мінімальний обробіток підвищує біологічну активність, вміст мінерального азоту та азоту сполук, які легко гідролізуються, в шарі грунту 0-15 см і знижує в шарі 15-30 см. В шарі грунту 0-30 см - підвищується целюлозолітична активність, кількість педотрофів, та мікроорганізмів які синтезують полісахариди, в той же час пригнічується розвиток меланінсинтезуючих мікроорганізмів та нітрифікаційна здатність. В перші роки запровадження грунтозахисних технологій, які базуються на мінімальному обробітку, в орному шарі лучно-чорноземного грунту зменшується кількість доступних сполук азоту, але зниження врожайності досліджуваних культур не зафіксовано, а на озимій пшениц0 мало місце підвищення її відносно оранки. Застосування мінімального обробітку знижує собівартість та підвищує рівень рентабельності вирощування озимої пшениці, а також не знижує рівень рентабельності вирощування цукрових буряків і рекомендується для впровадження у Андрушівському природно-сільськогосподарському районі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-432.1(2УКР-4ЖИТ),022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Рахімова О.Л. 
Біологічні властивості міксобактерій природних біоценозів півдня України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / О.Л. Рахімова ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виділено й ідентифіковано міксобактерії з різних місць існування на півдні України та вивчено їх біологічні властивості. Наведено дані про морфологічні, фізіолого-біохімічні, молекулярно-біологічні властивості вилучених і музейних штамів. Досліджено їх чутливість до антибіотиків, здатність до антагонізму: адгезії, акумуляції металів. Установлено закономірності довгострокового збереження культур міксобактерій у життєздатному стані. Визначено кількісний і видовий склад міксобактерій у грунті та морській воді зони заплеску, на живих рослинах. Показано, що міксобактерії широко розповсюджені у грунті, воді, рослинному матеріалі півдня України. Уперше ковзні бактерії, що утворюють плодові тіла, виявлено у морській воді та грунті прибережної зони заплеску. Уперше розроблено діагностичну схему для ідентифікації щодо рівня родини представників порядку Myxococcales. Виявлено, що для протеолітичних і целюлозолітичних представників міксобактерій найкращим способом збереження є кріоконсервація. З'ясовано наявність біологічних ритмів у життєдіяльності міксобактерій, що дозволяє визначати сприятливі проміжки часу для проведення консервації та досліджень міксобактерій на основі виявлених закономірностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.331 +
Шифр НБУВ: РА341659

Рубрики:

      
5.

Карачинська Н.В. 
Взаємодія трансгенних рослин картоплі з грунтовими мікроорганізмами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.В. Карачинська ; Ін-т агроекології УААН України. — К., 2008. — 13 с. — укp.

За результатами досліджень взаємодії трансгенних рослин картоплі, створених на основі перспективних сортів вітчизняної селекції, з грунтовими мікроорганізмами показано виникнення екологічних ризиків, пов'язаних з можливим неконтрольованим процесом горизонтального перенесення генів генетичної конструкції, від бактеріальних клітин рекомбінантних форм A. tumefactiens GV2260 до клітин інших грунтових мікроорганізмів, зокрема - P. fluorescens 7769. Оцінено швидкість розкладання рослинних решток і деградації ДНК у трансгенних рослинах картоплі під впливом целюлозоруйнівних мікроорганізмів дерново-середньопідзолистого грунту. Показано, що майже 90 % генів nptII, 35S у ДНК рослинних решток трансгенних рослин картоплі сорту Радич деградує на 30-ту добу. Установлено диференціацію трансгенних клонів картоплі за впливом на накопичення інфекційних структур гриба F. oxysporum. Виявлено клони трансгенних рослин картоплі, здатних зменшувати та збільшувати чисельність популяцій фітопатогенного гриба на бульбах. Запропоновано використання розроблених методичних підходів агроекологічними службами та науково-дослідними установами для виявлення ризиків вирощування трансгенних рослин в агросистемах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-31 +
Шифр НБУВ: РА360881

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Копитіна Н.І. 
Вищі морські гриби пелагічних і донних біотопів північно-західного регіону Чорного моря: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Н.І. Копитіна ; НАН України, Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2009. — 22 с. — укp.

Охарактеризовано сучасний видовий склад вищих морських грибів прибережної зони моря і лиманів північно-західного регіону Чорного моря (ПЗРЧМ). Виявлено 77 видів грибів, з них 12 вперше зареєстровано у Чорному морі. Вперше за видовим складом грибів визначено подібність акваторій ПЗРЧМ. Одержано дані про кількісний розвиток грибів у воді та донних відкладеннях. Виявлено домінування облігатно морських грибів у донних відкладеннях і на целюлозомістких субстратах, факультативно морських - у водній товщі. Вперше у водній товщі акваторій ПЗРЧМ визначено кількість видів, щільність спор і сумарну частоту поширення потенційно патогенних (опортуністичних) видів грибів. Одержано докази збереження життєздатності пропагул грибів після перебування їх у донних відкладеннях сірководневої батіалі Чорного моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631:Е521.5(922.8) +
Шифр НБУВ: РА363232

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Панасенко В.М. 
Вплив технологічного навантаження на структурні рівні організації темно-сірого опідзоленого і лучно-чорноземного грунтів Лівобережного Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / В.М. Панасенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив технологічного навантаження на темно-сірий опідзолений і лучно-чорноземний грунти. Вивчено зміни, що відбуваються на агрегатному й елементарному структурних рівнях організації грунту під дією технологічного навантаження. Встановлено кількісні залежності вмісту сухих і водостійких агрегатів, а також вмісту у фракціях неагрегованих елементарних грунтових часток від кількості антропогенної енергії, яку привнесено в грунт. Модифіковано метод визначення вмісту в грунті неагрегованих елементарих грунтових часток. Досліджено вплив технологічного навантаження на кількісні та якісні зміни гумусу, а також целюлозолітичну активність грунтів. Визначено роль антропогенної енергії у формуванні врожаю, обгрунтовано можливість використання урожайності як інформативного показника родючості грунту. Запропоновано алгоритм нормування технологічного навантаження на грунти в агрофізичному аспекті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17 + П034.22 +
Шифр НБУВ: РА358389

Рубрики:

      
8.

Овсянкіна В.О. 
Вплив фізичних полів на структуру та властивості бінарних систем на основі поліуретану та ацетобутирату целюлози: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / В.О. Овсянкіна ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено вплив фізичних взаємодій між компонентами на процеси структуроутворення у композитах на основі поліуретанів різної хімічної будови й ацетобутирату целюлози, а також вплив на їх структуру та властивості постійних електричного та магнітного полів. За результатами досліджень питомої теплоємності, надмолекулярної структури та діелектричних властивостей композитів показано високу модифікувальну здатність ацетобутирату целюлози щодо структури та властивостей поліуретанів. Уперше досліджено вплив постійного електричного поля на процеси структуроутворення у композитах аморфного поліуретану й ацетобутирату. Установлено, що внаслідок поляризації відбуваються зміни у надмолекулярній структурі композитів, що відображається на їх діелектричних і термоелектричних властивостях. Уперше досліджено вплив постійного магнітного поля на формування структури поліуретанів на основі простої або складноефірної складової. Показано, що поле не сприяє формуванню далекого впорядкування в аморфному полімері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41 + Г733.2 + Л719.2-106 +
Шифр НБУВ: РА339089

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Стрижельчик Н.Г. 
Генетичні особливості мутагенезу, індукованого новими іммобілізованими сполуками: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Н.Г. Стрижельчик ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Вперше проведено дослідження інформативності поетапної схеми тестування, яка включає чотири тест-об'єкти (мікроорганізми, культуру клітин, комахи, ссавці) для оцінки харчових домішок на мутагенність. Визначено залежність мутагенного ефекту нових іммобілізованих сполук від наявності канцерогенних угруповань езо- й антрахінової структури. Одержано якісні та кількісні характеристики цитогенетичного ефекту іммобілізованих барвників у системах in vitro та in vivo. Визначено особливості мутагенного ефекту нових іммобілізованих харчових домішок у статевих клітинах комах і ссавців. Встановлено, що іммобілізація проціонових канцерогенних барвників азо- й антрахінової структури на полімерних матрицях не спроможна обмежити їх метаболізм та інгібувати індукцію мутагенного ефекту. Виявлено мутагенну активність іммобілізованих барвників - червоного крохмалю 5 СХ, червоної целюлози 5 СХ, червоного желатину 5 СХ та синього желатину ЧХ. Встановлено рівень генетичної небезпеки нових іммобілізованих барвників для людини. Показано спроможність деяких антиоксидантів та речовин, які мають мембранотропні властивості, модифікувати мутагенний ефект іммобілізованих барвників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*441.226-64 +
Шифр НБУВ: РА343945

Рубрики:

      
10.

Рябініна Г.О. 
Дослідження деструкції целюлози під впливом розчинів сірчаної кислоти та розробка композицій для надання кислотозахисного оздоблення текстильним матеріалам: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Г.О. Рябініна ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2008. — 24 с. — укp.

Установлено характер гідролізу целюлози тканин, оздоблених кислотозахисними композиціями на основі метилсиліконату калію, що можна розглядати як перерозподіл фракцій целюлози з різним ступенем полімеризації у напрямку зниження рівня низькомолекулярних фракцій за рахунок їх гідролізу та розчинення. Виявлено, що для надання текстильним матеріалам стійких кислотозахисних властивостей хімічні сполуки, які використовуються як оздоблювальні препарати, мають утворювати на волокні еластичну захисну плівку, яка за умов фізико-механічної дії буде зберігати цілісність своєї структури та зв'язуватися з волокном за допомогою хімічних зв'язків, кількість і періодичність яких є вирішальним фактором. З'ясовано, що використання ГКР-11К разом з аміносилоксаном призводить до відщеплення кінцевої аміногрупи у лужному середовищі та сприяє хімічній взаємодії активних силіконів з гідроксильними групами целюлози, що дозволяє значно підвищити стійкість ефекту кислотонепроникості до багаторазових мильно-содових обробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М351.105.073.85-3 +
Шифр НБУВ: РА358022

Рубрики:

      
11.

Мовчанюк О.М. 
Дослідження процесу розмелювання целюлози на дискових млинах з використанням алмазовміщуючої гарнітури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.22 / О.М. Мовчанюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано процес розмелювання та зносу алмазовміщуючої гарнітури. Досліджено вплив ряду основних факторів на якість та економічність розмелювання. Розроблено технологію розмелювання целюлози з використанням алмазовміщуючої гарнітури, а також стержньову модель алмазовміщуючої гарнітури і механізм абразивного зносу ножів у процесі її примусового припрацювання та експлуатації. Проведено дослідження впливу ряду основних технологічних і конструктивних факторів на якість та економічність розмелювання хвойної та листяної целюлози, що заклали передумови для обгрунтованого вибору параметрів гарнітури і раціональних режимів процесу розмелювання. Отримано залежності інтенсивності, характеру та економічності розмелювання від зернистості, конструкції ножа гарнітури, концентрації маси і питомого навантаження на кромки ножів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л779.011-5

Рубрики:

      
12.

Шустерук Т.З. 
Екологічна оцінка антропогенного впливу на біологічну активність грунтів (на прикладі агроекосистем України): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Т.З. Шустерук ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено оцінку стану антропогенно трансформованих грунтів (на прикладі агроекосистем чорнозему типового, темно-сірого опідзоленого та дерново-середньопідзолистого грунту за тривалого використання добрив) на підставі їх вивчення у порівнянні грунтами природних екосистем за структурними та функціональними характеристиками мікробоценозу. Обгрунтовано основні показники біологічної активності грунту, а саме: вмісту загальної біомаси мікроорганізмів; респіраторної, протеазної, проліфенолоксидазної активності грунту; коефіцієнта гумусонагромадження, а також допоміжні (целюлозоруйнівної активності, нітрифікаційної зданості, коефіцієнта мінералізації-іммобілізації, педотрофності, оліготрофності, показника швидкості мінералізації гумусу, коефіцієнта флуктуації вмісту загальної біомаси мікроорганізмів, мікробного метаболічного коефіцієнта, вмісту бактерій Azotobacter chroococeum - фітотоксичності грунту) біодіагностичних показників для оцінки й еколого-мікробіологічного моніторингу грунтів агросистем. За основними біодіагностичними показниками запропоновано новий підхід до оцінки стану грунтів агроекосистем за шкалою бажаності. На підставі визначення коефіцієнта флуктуації вмісту загальної біомаси мірокрооганізмів і мікробного метаболічного коефіцієнта встановлено, що антропогенно трансформовані грунти характеризуються високими їх значеннями, що відображає зменшення відносної стійкості мікробіоценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.2,3 +
Шифр НБУВ: РА350844

Рубрики:

      
13.

Нестерова Л.О. 
Застосування композиції на основі акрилового сополімеру для створення високоякісних багатошарових текстильних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Л.О. Нестерова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 23 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження фізико-хімічних властивостей зв'язуючих різної природи та теоретичне обгрунтування одержаних результатів. Створено нову клейову композицію для дублювання та триплювання текстильних матеріалів з високими споживчими властивостями. Установлено, що за умов надання гідрофобних властивостей дубльованим текстильним матеріалам є можливим поліпшення їх споживчих властивостей, а також зносостійкості у процесі експлуатації. З застосуванням методу інфрачервоної спектроскопії запропоновано механізм взаємодії компонентів клейової композиції з целюлозною складовою завдяки утворенню водневих й ефірних зв'язків з акриловим сополімером та диметилсечовиною. На підставі даних термогравікалориметричного аналізу вперше встановлено, що нова клейова композиція забезпечує високу якість багатошарових систем за максимального збереження гігієнічних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М377.7 +
Шифр НБУВ: РА337995

Рубрики:

      
14.

Макарчук О.Л. 
Зміни гумусного стану і біологічної активності лучно-черноземного грунту під впливом грунтозахисних технологій в умовах Андрушівського природно-сільськогосподарського району: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / О.Л. Макарчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто вплив грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур, які базуються на мінімальному обробітку грунту, на показники гумусового стану та біологічну активність. Мінімальний обробіток підвищує біологічну активність, прискорює процес гуміфікації в лучно-чорноземному грунті, що проявляється у підвищенні целюлозолітичної та ферментативної активності в 0 - 15 см шарі, збільшенні кореневої маси, кількості мікроорганізмів, які синтезують гумати. Доведено: використання мінімального обробітку сприяє стабілізації гумусового стану, покращанню якісних та молекулярно-масових характеристик гумусових речовин, гумус стає більш пасивним, що особливо помітно в прошарку 15 - 30 см і характерно для грунтів цілинних аналогів. Підкреслено, що грунтозахисні технології, які базуються на мінімальному обробітку, вже в перші роки впровадження забезпечують приріст урожайності зерна озимої пшениці і зменшують собівартість її вирощування, а також не знижують рівень рентабельності цукрових буряків. У господарствах Андрушівського природно-сільськогосподарського району рекомендовано для вирощування озимої пшениці і цукрових буряків застосовувати грунтозахисні технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-408.8(4Укр-4Жит),022
Шифр НБУВ: РА309894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Голец К. 
Карбонілвмісні органічні азиди в процесах полімеризації та модифікації полімерів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / К. Голец ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На основі антрахінону, ацетофону, бензофенону та фталевого ангідриду досліджено будову та фотохімічні властивості азидів з метою використання їх в процесах полімеризації та модифікації полімерів. Вивчено кінетику фотолізу модельних азидів та одержано дані, порівняні з теоретичними (квантохімічними). Встановлено можливість використання деяких азидів для фотоініціювання радикальної полімеризації метилметакрилату. Встановлено можливість проведення цього процесу в темряві після попереднього опромінення зразка. З використанням методу ІЧ-спектроскопії доведено можливість фотохімічної модифікації поверхні полімерних плівок з ацетату целюлози, поліетилентерефталату, полівінілхлориду та поліетилену за допомогою азидів антрахінону, ацетофенону та бензофенону. Описано властивості поверхні плівок визначенням змочування, критичного поверхневого натягу та вільної енергії поверхні. Еліпсометричним методом виконано вимірювання кутів змочування для трьох рідин різної полярності (води, формаміду та дійодометану).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.615.7
Шифр НБУВ: РА315612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Зеленько Ю.В. 
Ліквідація екологічних наслідків транспортних аварій з нафтопродуктами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Ю.В. Зеленько ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено шляхи міграції дизельного палива та бензину у контексті найбільш поширених типів грунтів України за різних умов. Проаналізовано особливості використання відходів різних виробництв для поглинання розлитих під час аварій нафтопродуктів. Наведено результати досліджень кінетики поглинання, а також поглиначої здатності поглиначів щодо нафтопродуктів. Встановлено вплив природи нефропродукту та механізму процесів. Запропоновано метод поглинання розливів нафтопродуктів шляхом використання сорбентів, що є відходами підприємств металургійної, енергетичної, будівельної та деревообробної промисловостей України, а також деякі природні матеріали. Визначено високу поглинальну здатність тирси та стружок деревини хвойних пород щодо бензину, що узгоджується з квантово-хімічними розрахунками систем "ароматичний вуглеводень - молекули целюлози". Розроблено технологію ліквідації екологічних наслідків транспортних аварій з нафтопродуктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.84 н6 + П032.518 + Ц9-532 + Х859(4УКР)021.13 +
Шифр НБУВ: РА336566

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
17.

Свінаренко Т. Є. 
Металозаміщені гетерополікомплекси фосфору та галію як аналітичні форми та реагенти в аналізі: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Т. Є. Свінаренко ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64 + Г4 с44
Шифр НБУВ: РА380144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ляшок І.О. 
Механізм зміни ступеню полімеризації і молекулярно-масового розподілу при попередньому дозріванні лужної целюлози у віскозному виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.15 / І.О. Ляшок ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено різні моделі процесу попереднього дозрівання лужної целюлози у віскозному виробництві, зіставлено розрахункові (одержані з використанням методу Монте - Карло) та експериментальні криві розподілу за ступенем полімеризації (СП) (одержані фракціонуванням) після попереднього дозрівання лужної целюлози. Показано, що зміна СП лужної целюлози за умов дозрівання проходить у разі паралельного протікання двох процесів в аморфних ділянках - деструкції за законом випадку та деполімеризації макромолекул целюлози з кінця ланцюга. Деструкція за законом випадку збільшує кількість кінців макромолекул і прискорює процес деполімеризації. Проаналізовано криві розподілу за СП, а також числові величини макро-молекулярного розподілу (ММР) після процесу деструкції за законом випадку, одержаних у результаті числового експерименту. Показано, що ММР за Флорою та логарифмічно нормальний розподіл за СП адекватні в межах похибки статистичних критеріїв збігу двох розподілів. Запропоновано альтернативні технології схеми підготовки целюлози до ксантогенування, що дають змогу змінювати кількість геміцелюлози та характер кривої розподілу за СП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л731.11-31 +
Шифр НБУВ: РА324878

Рубрики:

      
19.

Волощук Н.М. 
Мікроміцети подрібненої деревини гілок листяних порід та їх еколого-біологічні властивості в умовах дерново-слабопідзолистого грунту Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / Н.М. Волощук ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження видового складу та біологічних властивостей мікроміцетів, ізольованих з подрібненої деревини гілок (ПДГ) листяних порід Acer platanoides, A. tataricum та Quercus robur. Визначено біологічну та екологічну роль у грунтовому мікробіоценозі мікроскопічних грибків, які приймають учать у розкладанні ПДГ Acer platanoides, A. tataricum та Quercus robur. Встановлено динаміку їх зміни у процесі розкладання ПДГ у дерново-слабопідзолистому грунті. Одержано нові дані про роль мікроміцетів в окисно-відновних процесах та синтезуванні лігін-целюлозних екзоензимів і проаналізовано особливості трансформації органічних сполук, використаних як джерело живлення. Досліджено біосинтез антибіотичних речовин і спектр їх антимікробної дії в деяких видів грибків. Встановлено роль ферментів та антибіотиків в екологічних змінах міркоміцетів ПДГ та грунту. Створено колекцію живих культур мікроміцетів, вилучених з ПДГ і дерново-слабопідзолистого грунту й одержано штами продуценти антибіотиків і мікотоксинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53(4УКР) + П032.505.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335779

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Чайковська В.В. 
Мікроорганізми ризосфери пшениці озимої за біооргано-мінеральної системи удобрення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.07 / В.В. Чайковська ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2008. — 19 с. — укp.

На підставі результатів комплексних досліджень установлено, щ найхарактерніші зміни мікробіологічних процесів під впливом інокуляції насіння мікробними препаратами й удобрення пшениці озимої різними видами органічних добрив відбуваються у фазу кущення, а саме: підвищується загальний вміст мікробної маси у грунті, збільшується кількість мікроорганізмів, що здійснюють кругообіг азоту, зростає целюлозоруйнівна й антифунгальна активність грунту, знижується різноманітність мікроміцетів, що сприяє зниженню розвитку кореневих гнилей на 15,2 - 20,0 %. Внаслідок цього підвищується врожайність пшениці озимої на 16,8 - 25,1 % за врожаю на контролі 4,68 т/га і вміст клейковини у зерні - на 1,2 - 4,7 % залежно від виду застосованих органічних добрив. Розроблено метод визначення антимікробної активності грунту, який дав змогу встановити набування фунгістатичної або антибактеріальної активності грунтом кореневої зони пшениці озимої за різних систем удобрення та захисту рослин. Виділено нові штами бактерій, які є антагоністами широкого спектра фітопатогенних мікроміцетів. Найактивніший штам Pseudomonas sp. 118 знижує розвиток кореневих гнилей на 18,9 % за спонтанного ураження рослин, на 27,5 % - на штучно створеному фоні гельмінтоспоріозної та на 13 % - фузаріозної гнилей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-273.162.3 + П212.103-43 +
Шифр НБУВ: РА357152

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського