Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (510)Книжкові видання та компакт-диски (100)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦЕОЛІТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 95
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фещенко В.П. 
Вплив добрив і меліорантів на продуктивність, якість і нагромадження радіоцезію в урожаї зеленої маси кукурудзи на торфо-болотних грунтах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.П. Фещенко ; Держ. агроекол. акад. України. — Житомир, 1998. — 16 с. — укp.

Викладені результати шестирічних досліджень впливу доз фосфорних, калійних добрив, сапонітів, цеолітів і глини та їх співвідношення на продуктивність, якість та зниження накопичення радіоцезію зеленою масою кукурудзи на торфово-болотних грунтах Полісся України. Дослідженнями встановлено, що на радіоактивно забруднених торфово-болотних грунтах позитивний вплив на продуктивність кукурудзи має внесення фосфорних і калійних добрив у співвідношенні Р120-180 К240-300 з найменьшими походженнями радіоцезію в кукурудзи. Застосування меліорантів разом з фосфорними та калійними добривами зменьшують накопичення радіоцезію в зеленій масі кукурудзи в 2-5 разів і позитивно впливають на урожайність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-28,022

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Кровяков С.О. 
Оптимізація складу дрібнозернистого бетону з урахуванням критеріїв локального руйнування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / С.О. Кровяков ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена оптимізації складу дрібнозернистих бетонів, що містять цеолітовий наповнювач, з урахуванням критеріїв локального руйнування при різноманітному їх водонасиченні. Встановлено, що введення тонкомеленого цеоліту в бетони, які працюють в умовах підвищеної вологості, збільшує критичний коефіцієнт напружень. В обчислювальному експерименті оцінено роль кожного компоненту в структуроутворенні, причому виключено вплив водопотреби сумішей рівної легкоукладності. В цьому експерименті використана спеціальна модель у вигляді добутку лінійної функції цементно-водного відношення на експериментально-статистичну модель для відносних відхилень від цієї функції. Аналіз багатофакторних моделей показав, що по мірі збільшення ступеня заповнення відкритих пор водою рівень критерію локального руйнування спочатку знижується, а потім зростає.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34

Рубрики:

      
3.

Баб'як Л.В. 
Одержання ароматичних вуглеводнів та високооктанових компонентів каталітичним перетворенням нафтозаводських газів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / Л.В. Баб'як ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л540.4

Рубрики:

      
4.

Крутських Т.В. 
Розробка складу та технології противиразкового препарату у вигляді гранул на основі природного цеоліту: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Т.В. Крутських ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Розроблені науково обгрунтований склад, технологія та методи аналізу компонентів комбінованого препарату противиразкової дії. Вивчені нешкідливість, специфічна активність розробленого препарату, а також його стабільність під час зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 "Грацемет"(гранули) + Л663.3

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Ракша Л.В. 
Лужні бетони з підвищеними демпфуючими властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Л.В. Ракша ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В роботі теоретично обгрунтована та практично підтверджена можливість одержання матеріалів з підвищеними демпфуючими властивостями за рахунок направленого синтезу як низькоосновних гідросилікатів кальцію, так і цеолітоподібних новоутворень групи фожазиту, які відрізняються великим вмістом води в порах та грають роль демпферів внутрішніх напружень. Визначено оптимальні склади та досліджено фізико-механічні і спеціальні властивості комбінованих в'яжучих та бетонів на їх основі з підвищеними демпфуючими властивостями та вібровитривалістю. Розроблені основи технології одержання запропонованих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.64

Рубрики:

      
6.

Злочевський М.В. 
Біотехнологія одержання і застосування екзогенної іммобілізованої глюкоамілази у годівлі молодняку великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / М.В. Злочевський ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 19 с. — укp.

Розроблено спосіб одержання стабілізованої форми ферментного препарату амілолітичного спектру дії глюкоамілази Г20х шляхом іммобілізації на носії аеросилі, а також модифіковано метод іммобілізації цього ферменту на цеоліті шляхом заміни у рідкій фазі ацетатного буферу з pH 5,0 на дистильовану воду, що покращує технологічність і здешевлює процес одержання препарату. Іммобілізована глюкоамілаза стійка у діапазоні pH 1,5 - 8,0 і зберігає каталітичну активність як у сильно кислому (pH 1,5), так і лужному (pH 8,0) середовищах; в цих умовах нативний фермент повністю інактивується. Збагачення раціонів молодняку великої рогатої худоби іммобілізованою на цеоліті глюкоамілазою активує біосинтетичні процеси у організмі телят (збільшується концентрація РНК, підвищується активність Ас Ат та каталази), що сприяє підвищенню продуктивності тварин на 10,0-22,1%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.25,022

Рубрики:

      
7.

Мацяк О.М. 
Одержання ароматичних вуглеводнів і компонентів бензинів на висококремнеземистих цеолітах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / О.М. Мацяк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л540.4
Шифр НБУВ: РА311368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гончар В.П. 
Зносо-термостійкі композиційні матеріали на основі лужних алюмосилікатних в'яжучих: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.П. Гончар ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж434 + Л41 + Н626.102.19
Шифр НБУВ: РА310505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Маматкулов А.М. 
Полегшені шлаколужні тампонажні розчини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / А.М. Маматкулов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.043.01
Шифр НБУВ: РА308283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ларін В.А. 
Сумісне подрібнення та сушіння природних цеолітів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / В.А. Ларін ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено сумісне подрібнення та сушіння природних цеолітів у млині самоподрібнення "Аерофол". Розроблено математичну модель сумісного помелу та сушіння цеолітів. На підставі аналізу моделі з використанням даних експериментальних досліджень встановлено, що процес лімітується помелом. Апробовано сушіння цеолітів за методом "киплячого" шару та фільтраційного руху сушильного агенту. Встановлено залежність фракційного складу готового продукту від режимних параметрів процесу (витрати сушильного агенту та заповнення млина матеріалом), що дає можливість зміною даних параметрів регулювати фракційний склад кінцевого продукту в залежності від вимог споживачів. На основі аналізу даних досліджень розроблено гнучку технологічну схему для випуску цеолітової продукції різного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293.7
Шифр НБУВ: РА311013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Малимін Р.Є. 
Біокремнійорганічні пористі сорбенти в профілактиці акушерської патології у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Р.Є. Малимін ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив домішок, внесених до раціону корів, - біокремнійорганічних пористих адсорбентів, вітчизняного цеоліту й угорського - хумоліту на мінеральний і білковий обмін, перебіг процесу отелення та періоду після нього. Встановлено, що згодовування коровам у зимовий та літньо-пасовищний періоди протягом 60 днів до отелення і 45 днів після отелення цеоліту та хумоліту в дозі 0,5 л на 1 кг маси тіла не впливає негативно на показники фізіологічного статусу корів. На основі ентеросгелю виготовлено ентеросгель-пасту, введення якої в порожнину матки корів, у поєднанні з ін'єкцією вітаміну Е, профілактує гострий післяродовий ендометрит. Згодовування цеоліту та хумоліту сприяє збільшенню питомої маси сирої кістки, підвищенню вмісту кальцію на 5 - 40 % і фосфору на 2 - 11 % в кістковій тканині та зростанню кальцієво-фосфорного співвідношення в зимовий період з 1,14:1 у контролі до 1,36:1 у разі використання цеоліту та 1,40:1 - хумоліту, а також зростанню вмісту в крові загального білка на 5 - 13 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1
Шифр НБУВ: РА312250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Хомутецька Т.П. 
Розробка технології знезалізнення підземних вод на пінополістирольно-цеолітових фільтрах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Т.П. Хомутецька ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Запропоновано нову технологічну схему знезалізнення води та розроблено конструкцію нової компактної водознезалізнюючої установки, яка базується на висхідному фільтруванні води через пінополістирольний та цеолітовий фільтри. Досліджено механізм процесу знезалізнення води на таких установках та визначено їх раціональні конструктивні та технологічні параметри. Встановлено закономірності змін втрат напору та ефективності знезалізнення води від різних факторів за умов висхідного фільтрування води через зазначені фільтри. Розроблено технічні умови проектування та експлуатації подібних водознезалізнюючих установок, а також проектно-конструкторської документації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46
Шифр НБУВ: РА308498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Енхболд Тумуртогоогійн 
Модифікування природних цеолітів кластерами оксидів перехідних металів з одержанням активних каталізаторів і адсорбентів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Енхболд Тумуртогоогійн ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням модифікування природних цеолітів (кліноптилоліту і морденіту) методом твердофазного іонного обміну (ТФІО). Встановлено основні закономірності протікання реакції ТФІО на природних цеолітах і оптимальні умови їх модифікування. Фізико-хімічними методами досліджено особливості кристалічної будови отриманих зразків, їх структурно-сорбційні і кислотно-основні властивості. На підставі результатів лабораторних досліджень запропоновано новий метод модифікування кліноптилолітового туфу катіонами міді та визначено його оптимальні умови. Розроблено технологічні рішення та спроектовано відповідне технологічне обладнання для створення технології виробництва адсорбентів-каталізаторів із цеолітового туфу й очищення воденьвмісних газових сумішей від оксиду вуглецю (II), що відпрацьовано на лабораторній і пілотній установках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л29-3
Шифр НБУВ: РА308263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Бартош П.І. 
Гранульовані цеолітні каталізатори алкілування на основі формованого каоліну: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / П.І. Бартош ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Знайдено оптимальні умови синтезу in situ та наступної модифікації гідроксидом натрію гранульованого цеоліту Y на основі Просянівського каоліну (Україна) з виходами 70 - 75 % , високою міцністю та мезопористістю гранул. Показано, що синтезовані зразки переведено у каталізатори з унікальним спектром кислотності. Експериментальні результати узагальнено у вигляді принципово нового механізму алкілування з провідною роллю первинних карбокатіонів на основі ізобутану та незначною роллю карбоній - іонів - трет - бутилу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л292 + Л611.71-32
Шифр НБУВ: РА315248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Яковенко А.В. 
Гідротермальна і термопарова модифікація цеолітних каталізаторів алкілування ізобутану бутенами та особливості перебігу реакції: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / А.В. Яковенко ; НАН України; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено високу структурну чутливість фожазитів щодо води навіть до 10C. Вперше показано, що гідротермальний іонний обмін і термопарова модифікація оптимізують кислотний спектр каталізатора завдяки вилученню кислотних центрів олігомеризації бутенів. Виявлено коливальний перебіг реакції газофазного алкілування ізобутану бутенами. Під час вивчення кислотності каталізаторів алкілування з використанням методу крекінгу кумолу встановлено, що ця реакція також триває у коливальному режимі. Коливання трактовано як періодичну конкуренцію між прекурсорами коксу та ізобутаном чи кумолом на поверхні каталізатора. Оптимізація кислотного спектра в поєднанні з реалізацією коливального режиму у рідкофазному алкілуванні дозволила подвоїти тривалість міжрегенераційної роботи каталізатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71 + Л611.71-32
Шифр НБУВ: РА313929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Патриляк Л.К. 
Каталізатор крекінгу на основі цеолітвмісної мікросфери: фізико-хімічні та каталітичні властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Л.К. Патриляк ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено закономірності синтезу каталізатора на основі цеолітвмісної мікросфери, приготованої in situ з вітчизняного каоліну. Розроблено експрес-метод стабілізації зразків термопарообробкою. Виявлено, що каталізатори, отримані in situ, мають вищу термовологостійкість, ніж каталізатори змішування, завдяки більш ефективній стабілізувальній дії матриці. Оптимізовано кислотний спектр каталізатора модифікацією цирконієм через вилучення центрів олігометризації олефінів. Знайдено термовологостабілізувальну дію цирконію. Запропоновано новий механізм активації кумолу протонуванням у фенільне ядро з локалізацією позитивного заряду в орто-положенні або у місці відгалуження ізопропільної групи, а також суперкислотним протонуванням по третинному атому вуглецю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л540.33-32
Шифр НБУВ: РА315000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Грищук Г.П. 
Еколого-гігієнічне обгрунтування згодовування гумату натрію та цеолітів сухостійним коровам і молодняку в зоні малоінтенсивного радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Г.П. Грищук ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання обгрунтування нових аспектів використання гумату натрію та цеолітів у кормах для тільних корів і молодняка в зоні малоінтенсивного іонізуючого забруднення для покращання їх фізіологічного статусу, резистентності організму, забезпечення реалізації генетичних потенцій пренатального і постнатального росту та розвитку телят, поліпшення родового процесу, відтворних якостей породіль. На підставі проведених досліджень одержано нові дані про вплив згодовування гумату натрію та цеолітів коровам у період глибокої тільності на фізіологічний стан, природну резистентність, перебіг родів і відновлення репродуктивної функції. Вперше вивчено біологічні якості молозива під дією препаратів, стан життєздатності новонародженого приплоду. Проведено порівняльну оцінку способів використання гумату натрію телятам у період новонароджуваності: у системі "організм матері - плід", у разі безпосереднього споживання одразу після народження та за умов сполученого його використання першим і другим шляхами. Доведено позитивну дію показників крові та енергії росту під час згодовування гумату натрію, зокрема, в комплексі з цеолітами телятам молочного віку. Визначено економічну ефективність використання гумату натрію та цеолітів коровам у період сухостою та молодняка молочного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455
Шифр НБУВ: РА312795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Жуковіна О.В. 
Розробка технології одержання субстанції з комплексною пролонгованою дією на основі синтетичного цеоліту NaA: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Жуковіна ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено технологію одержання субстанції на основі синтетичного цеоліту NaA, яка проявила адсорбційну, антимікробну активність і пролонговану дію. Обгрунтовано застосування синтетичного цеоліту NaA у фармації як основи для фіксування препаратів з антимікробними властивостями. Підібрано лікарський препарат - "Декаметоксин", що має антимікробну дію та здатність до іонного обміну з синтетичним цеолітом. Висвітлено технологію іонного обміну синтетичного цеоліту з декаметоксином. Побудовано й описано математичну модель процесу, проведено її технологічну оптимізацію. Запропоновано раціональну технологічну схему виробництва субстанції, умовно названої "Декацеол", розроблено регламент на її одержання та проект ТФС. Проведено комплекс хімічних, фізико-хімічних і мікробіологічних досліджень, які довели отримання субстанції та її комплексну антимікробну дію, що визначила перспективу її використання для боротьби з інфекційними процесами мікробного походження з вираженим інтоксикаційним ефектом. Відповідно до розробленого регламенту напрацьовано експериментальні зразки субстанції та передано для подальших технологічних і мікробіологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 цеоліт + Л668.1
Шифр НБУВ: РА312802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Дворська Ю.Є. 
Вплив сорбентів на прояви аурофузарино- та Т-2 токсикозу у перепелів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Ю.Є. Дворська ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

З'ясовано, що аурофузаринотоксикоз дорослих японських перепелів характеризується зниженням їх яйценоскості (на 6,5 %), незначним зниженням маси інкубаційних яєць (3,6 %), репродуктивних якостей перепелів (заплідненості - 7,2 %, виводимості - 14,15 %), підвищенням ембріональної смертності (1 - 14 доба - на 5,8 %, 15 - 18 доба - 7,2 %), зниженням виводу перепелят (на 19,6 %) та викликає появу патоморфологічних ознак - коричневого забарвлення яєчників та жовтого з крововиливами забарвлення печінки. Колір жовтка яєць змінюється від жовтого до брудно-коричневого з зеленуватим відтінком. Доведено, що аурофузарин накопичується у жовтку та впливає на антиоксидантний та жирнокислотний статуси (концентрації вітамінів Є, А, каротиноїдів і докозагексаєнової жирної кислоти знижуються). Введення до корму сорбентів (природних цеолітів та препарату мананових олігосахаридів - мікосорбу) дозволяє знизити негативний прояв аурофузаринотоксикозу в перепелів біохімічні зрушення в їх організмі, запобігти змінам в якості яєць. Зазначено, що Т-2 токсикоз перепелів характеризується скупченістю, відмовою від корму, затримкою росту, некротичним ураженнями ротової порожини, збільшенням печінки, зміною кольору печінки на жовтий та наявністю дрібних крапкових крововиливів і в'ялою консистенцією. Деструктивні зміни виявлено у верхніх відділах травного тракту - витончення слизової оболонки стравоходу та виразковість слизової оболонки залозистого шлунка. Відносна маса зоба разом зі стравоходом перепелів дослідної групи зменшується. Відзначено вірогідне зниження концентрації природних антиоксидантів у печінці (вітамінів А, Є, С і каротиноїдів). Зазначено, що введення до корму цеолітів не ефективне для запобігання негативного впливу Т-2 токсину в перепелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765.1-96-8
Шифр НБУВ: РА315976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Біпура Б.Т. 
Азотний режим і гумусовий стан різноудобрених фонів чорнозему типового лівобережжя Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Б.Т. Біпура ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено ефективність азотних добрив і нетрадиційних способів поліпшення азотного живлення рослин у взаємозв'язку з азотним режимом і гумусовим станом чорнозему типового. Встановлено закономірності дії та післяді азотних добрив протягом трьох вегетаційних періодів. Проаналізовано ефективність використання амонійно-кальцієвих дотацій у вигляді сірчанокислих солей кальцію та амонію як неодмінну умову оптимізації азотного режиму за умов стабільного гумусового стану грунту. Підтверджено доцільність внесення у грунт амонійнасиченого цеоліту як повільнодіючого азотного добрива та речовини, що сприяє збереженню первинних азотно-гумусових параметрів грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського