Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (1411)Книжкові видання та компакт-диски (1190)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦУКРОВІ$<.>+<.>K=БУРЯК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 383
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сакало 
Автоматизація контролю геометричних параметрів рядка рослин у системі точного землеробства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.М. Сакало ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено спосіб автоматизації контролю координат та геометричних параметрів рядка рослин просапних культур (цукрових буряків, кукурудзи та соняшнику) в стадії міжрядної обробки плантацій. Для контролю різних видів рослин у різних стадіях розвитку запропоновано і досліджено систему, в якій для одержання первинної інформації використано високочастотний ємнісний перетворювач з регулюванням геометричних параметрів зони контролю за допомогою додаткових рухомих екранувальних електродів. Теоретично обгунтовано геометричні параметри зони контролю в залежності від характеристик рядка рослин та головні елементи принципової схеми перетворювача, які дозволяють уникнути впливу зміни розмірів чутливих елементів первинного перетворювача на корисний сигнал. Експериментальні дослідження, методи розрахунку та практичне використання в складі системи НИВА-23 підтвердили перспективи використання перетворювача в системі точного землеробства за механічного обробітку проміжків між рослинами в рядках та більш точної орієнтації робочих органів відносно вісі рядка рослин з метою зменшення захисної зони, що призводить до зменшення використання гербіцидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-7 +
Шифр НБУВ: РА326519

Рубрики:

      
2.

Усик С.В. 
Агроекологічне обгрунтування насичення короткоротаційних сівозмін різними зернофуражними культурами у південній частині Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.В. Усик ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно впливу застосування набору різних за біологічними особливостями та технологією вирощування зернофуражних культур у короткоротаційних сівозмінах на зміну агрофізичних властивостей грунту та запасів доступної вологи, на вміст гумусу у грунті, фітосанітарний стан посівів цукрових буряків, урожайність озимої пшениці, гороху, ячменю, кукурудзи та цукрових буряків, а також на продуктивність сівозмін і економічну ефективність їх використання. На підставі результатів досліджень рекомендовано впроваджувати сівозміни з високим насиченням кукурудзою та ячменем за одночасного використання підвищених норм гною чи загортання в грунт побічної продукції зернових культур з метою запобігання збідненню грунту за органічною речовиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 +
Шифр НБУВ: РА348695

Рубрики:

      
3.

Гопцій Т.І. 
Агроекологічні й агротехнічні основи введення амаранту в культуру в Лівобережному Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / Т.І. Гопцій ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2004. — 38 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично доведено необхідність введення амаранту в культуру Лівобережного Лісостепу України, а також розроблено основні елементи технології його вирощування. З метою виділення найбільш перспективних видів для вирощування в Лівобережному Лісостепу України вивчено 19 видів амаранту, одержаних у різних ботанічних садах та ВІР. На підставі аналізу впливу кліматичних умов зони на ріст, розвиток та продуктивність рослин, вивчення біологічних особливостей видів, їх адаптивного потенціалу, напрямку використання виявлено три види амаранту: A. cruentus - для вирощування на кормові цілі, A. hybridus і A. hypochondriacus - універсального використання кормового та насіннєвого спрямування. Доведено можливість селекційного поліпшення амаранту шляхом застосування методів добору, внутрішньовидової та міжвидової гібридизації. Теоретично обгрунтовано схему селекційного процесу, базуючись на використанні періодичного добору з проведенням оцінки потомства, практичну значимість якої доведено створенням семи сортів амаранту різних напрямків використання, занесених до Державного реєстру сортів рослин України. На підставі результатів вивчення впливу окремих елементів технології вирощування на рівень реалізації продуктивного потенціалу видів, перспективних для умов Лівобережного Лісостепу України, розроблено технологічну схему вирощування з урахуванням фенологічних фаз розвитку рослин. Визначено перспективні напрямки використання зеленої маси та насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 амарант +
Шифр НБУВ: РА333549

Рубрики:

      
4.

Рихлівський І.П. 
Агротехнічні і біологічні основи введення топінамбура в промислову культуру південно-західної частини Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / І.П. Рихлівський ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2004. — 38 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано необхідність введення топінамбура в промислову культуру. Розроблено та реалізовано основи його селекції за умов південно-західної частини Лісостепу України. Досліджено біологічні характеристики топінамбура щодо стадійності розвитку рослин та їх репродуктивних можливостей, вегетативного саморозмноження, впливу на фізико-хімічні властивості грунту. Вивчено біометричні параметри рослин, з'ясовано кореляційно-регресійні залежності між ними. Визначено величини фотосинтетичного потенціалу та чистої продуктивності фотосинтезу за різних агротехнічних умов вирощування. З'ясовано кількісне споживання елементів живлення рослинами топінамбура з грунту та з мінеральних добрив. Встановлено біологічний еквівалент між поживною ефективністю органічних та мінеральних добрив. Виявлено особливості впливу новітніх елементів технологій вирощування, в тому числі біостимуляторів росту (івіну, потейтіну, емістиму С) та інших фізіологічно-активних речовин (хлорхолінхлориду) на ріст, розвиток та продуктивність рослин. Встановлено причини змін бульбової продуктивності топінамбура за умов зимівлі в полі, основна з яких - збільшення у бульбах вмісту води у з'язку з процесом їх омолоджування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.6-4(4УКР) + П215.6-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА331111

Географічні рубрики:

      
5.

Курило В.Л. 
Агротехнічні основи процесів механізованого вирощування насіння цукрових буряків: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.Л. Курило ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Визначено головні фактори підвищення ефективності виробництва насіння. Розроблено математичні моделі розміщення насінневих рослин на площі залежно від норми висіву насіння (безвисадковий спосіб вирощування) або густоти садіння маточних коренеплодів (висадковий спосіб) та зрідженості насінників протягом періоду вегетації. Запропоновано схеми визначення маси насіння із однієї рослини, урожаю з одиниці площі, періоду дозрівання його за висотою рослин, вологості надземної частини залежно від параметрів маточних коренеплодів, густоти рослин та нерівномірності площі живлення насінників. Визначено закономірності зміни сили зв'язку насіння із стеблами залежно від його стиглості. Розроблено математично-статистичні моделі, що визначають урожай та ефективність виробництва насіння залежно від агротехнічних умов вирощування насінників. Результати досліджень застосовано у розробці технологічних карт та вихідних вимог на машини, що вирощують насіння цукрових буряків безвисадковим та висадковим методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-37 +
Шифр НБУВ: РА321899

Рубрики:

      
6.

Федорчук В.Г. 
Агротехнічні прийоми вирощування коренеплідних культур на насіння безвисадковим способом в зрошуваних умовах півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / В.Г. Федорчук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.32-374(2УКР-4ХЕС),022

Рубрики:

      
7.

Паламарчук С.П. 
Агрохімічна оцінка використання добрив при вирощуванні буряка столового в Північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / С.П. Паламарчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Викладено результати досліджень з вивчення впливу внесення добрив під час вирощування буряка столового на агрохімічні показники родючості темно-сірого опідзоленого легкосуглинкового грунту, проходження окремих фізіолого-біохімічних процесів у рослинах, урожайність культури, а також біологічну цінність продукції. Визначено дози та строки внесення добрив з урахуванням сортових особливостей буряка столового. Встановлено, що використання вермикомпосту в дозі 5 т/га та мінеральних добрив у три строки (перепосівна культивація, посів, підживлення) внесення забезпечує урожайність у межах 56,5 - 57,2 т/га сорту Регала та 49,5 - 50,3 т/га стандартних корнеплодів сорту Червона куля. Проведено економічну й енергетичну оцінку використання добрив у процесі вирощування даної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.32-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337657

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ященко Л.А. 
Агрохімічне обгрунтування підвищення продуктивності цукрових буряків на лучно-чорноземному карбонатному грунті Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.А. Ященко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень впливу тривалого застосування добрив у типовій зерно-буряковій сівозміні Лісостепу на поживний режим лечно-чорноземного грунту, зміну вмісту гумусу, сполук азоту та калію у метровому шарі. Встановлено, що найбільш стабілізувальну дію на вміст гумусу, сполук азоту та калію у грунті за дві ротації сівозміни мало сумісне застосування органічних і мінеральних добрив. Наведено дані про вміст свинцю, кадмію, цинку та міді у грунті та рослинах цукрових буряків за тривалого внесення добрив. Доведено, що кількість досліджуваних елементів знаходиться значно нижче гранично-допустимих концентрацій і не призводить до забруднення продукції. З урахуванням агрохімічних та агроекологічних показників грунту розрахована його еколого-агрохімічна оцінка. Проаналізовано вплив різних норм і способів внесення добрив на окремі фізіолого-біохімічні процеси у рослинах цукрових буряків, їх урожайність та якісні показники. Вивчено дію позакореневого підживлення калій-магнієвими нітратними солями на активність цукросинтезувальних ферментів. Визначено ефективність внесення добрив в основне удобрення та позакореневого підживлення як додаткового заходу на лучно-чорноземному карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Буряк С.В. 
Активізація інвестиційної діяльності в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.В. Буряк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми інвестиційної діяльності в перехідній економіці. Висвітлено соціально-економічну сутність інвестицій як економічної категорії та їх основні форми. Розкрито роль інвестицій в економічному розвитку, обговорено шляхи виходу з інвестиційної кризи. Визначено потенційні джерела інвестиційних ресурсів на макро- та мікрорівнях. Здійснено грунтовний аналіз формування різних джерел інвестиційних ресурсів, запропоновано заходи щодо їх залучення та ефективного використання в сучасній економіці України. Обгрунтовано основні напрямки вдосконалення вітчизняного законодавства з метою активізації інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА315251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Єранкін О.О. 
Акціонерний капітал підприємств: формування і управління (за матеріалами бурякоцукрового підкомплексу АПК України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.О. Єранкін ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання формування акціонерного капіталу та управління ним в бурякоцукровому підкомплексі АПК України та розроблено теоретико-методологічні і практичні рекомендації з метою використання потенційних можливостей акціонерної форми організації бізнесу для подолання системної кризи в підкомплексі та виведення бурякоцукрового виробництва на новий якісний рівень, який має відповідати сучасним вимогам ринкової економіки. Визначено аціонерний капітал як економічну категорію та обгрунтовано доцільність використання різних методів його оцінювання. Запропоновано оптимальну систему корпоративного управління для України. Здійснено періодизацію процесів формування акціонерного капіталу в бурякоцукровому підкомплексі України та розроблено методичні підходи до оцінки його функціонування. Наведено методику визначення оптимального співвідношення розподілу кінцевої продукції між учасниками бурякоцукрового виробництва та мінімальними цінами на готову продукцію. Висвітлено математичну модель оптимізації кількості акцій з правом голосу, які забезпечують прийняття необхідного для акціонера рішення на загальних зборах акціонерів та запропоновано нову процедуру формування органів управління акціонерного товариства. Обгрунтовано механізм формування регульованого ринку цукру шляхом доповнення механізму квотування конкурсним розподілом цукрових привілеїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.152.52-21
Шифр НБУВ: РА318604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Головач І.Р. 
Аналіз інформативних параметрів і розробка автоматичної системи керування процесом екстракції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.Р. Головач ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше розроблено принципи визначення стану соко-стружкової суміші в екстракторі на підставі аналізу величини струму головного приводу з врахуванням інформативних параметрів: рівня соку в екстракторі та швидкості обертання транспортних шнеків, що дає змогу ідентифікувати гідродинамічний стан у кориті екстрактора без використання додаткових давачів. Запропоновано технологічний критерій оптимальності - коефіцієнт використання дифузійного потоку з метою розробки системи автоматичного керування процесом екстракції цукру з буряка, який враховує влив гідродинамічного стану об'єкта на якісні показники технологічного процесу. Удосконалено структуру системи автоматичного керування, в якій введено додатковий коригувальний зворотний зв'язок за струмом головного приводу, що забезпечує оптимальний стан соко-стружкової суміші в екстракторі з метою одержання максимального значення коефіцієнта використання дифузійного потоку. Створено систему керування процесом екстракції цукру з буряка, базуючись на принципах нечіткої логіки яка функціонує в режимі порадника, для формування оптимальних коригувальних впливів у разі зміни параметрів об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.4-5-05 +
Шифр НБУВ: РА334877

Рубрики:

      
12.

Макаревич Т.В. 
Біогенна міграція сполук ртуті у системі грунт - вода - корми - організм свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Т.В. Макаревич ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено біогенну міграцію сполук ртуті у компонентах екосистеми та вплив на організм тварин, пошук шляхів виведення їх з організму. Встановлено, що сполуки ртуті здатні накопичувати в органах і тканинах у концентраціях, які перевищують гранично допустиму концентрацію, впливають на ріст і розвиток свиней, на якість отриманої продукції (м'яса). Запропоновано метод виведення сполук ртуті з організму з використанням кормової домішки, виготовленої з відходів харчової промисловості. Проаналізовано хімічний склад і комплексно здатну можливість препаратів, що містять пектинові речовини, виготовлених із відходів харчової промисловості яблук та буряків. Висвітлено технологію виготовлення препарату, що виводить сполуки ртуті з організму. Серією дослідів на лабораторних тваринах (білих щурах) доведено ефективність препарату, щодо виведення сполук ртуті з організму. Препарат апробовано в господарстві на свинях віком 2 - 5 місяців. Застосування препарату в якості кормової домішки сприяло покращанню біохімічних показників крові, позитивно вплинуло на ріст і розвиток свиней, біологічну цінність м'яса і морфологічний склад туші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.76-7
Шифр НБУВ: РА312762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Воробей І.І. 
Біологічна активність і азотний фонд лучно-чорноземного грунту Андрушівського природно-сільськогосподарського району та їх зміни під впливом грунтозахисних технологій вирощування культур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / І.І. Воробей ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню впливу грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур, які базуються на мінімальному обробітку грунту, на біологічні процеси та вміст сполук азоту в лучно-чорноземному вилугуваному грунті. Мінімальний обробіток підвищує біологічну активність, вміст мінерального азоту та азоту сполук, які легко гідролізуються, в шарі грунту 0-15 см і знижує в шарі 15-30 см. В шарі грунту 0-30 см - підвищується целюлозолітична активність, кількість педотрофів, та мікроорганізмів які синтезують полісахариди, в той же час пригнічується розвиток меланінсинтезуючих мікроорганізмів та нітрифікаційна здатність. В перші роки запровадження грунтозахисних технологій, які базуються на мінімальному обробітку, в орному шарі лучно-чорноземного грунту зменшується кількість доступних сполук азоту, але зниження врожайності досліджуваних культур не зафіксовано, а на озимій пшениц0 мало місце підвищення її відносно оранки. Застосування мінімального обробітку знижує собівартість та підвищує рівень рентабельності вирощування озимої пшениці, а також не знижує рівень рентабельності вирощування цукрових буряків і рекомендується для впровадження у Андрушівському природно-сільськогосподарському районі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-432.1(2УКР-4ЖИТ),022

Рубрики:

      
14.

Полішвайко М.Ю. 
Біологічне обгрунтування заходів захисту цукрових буряків від блішок в умовах Центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / М.Ю. Полішвайко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Уточнено видовий склад, біологічні особливості та сезонну динаміку чисельності бурякових блішок за сучасних умов. У буряковому агробіоценозі виявлено 9 родів земляних блішок. Серед бурякових блішок домінувала Chaetocnema concinna Marsh. (95 %). Установлено, що за холодної погоди заселення бурякових плантацій блішками може затримуватися на два тижні. За такої ситуації обробку насіння цукрових буряків карбофурановими препаратами необхідно доповнювати наземним обприскуванням, оскільки на період заселення сходів культури блішками, внаслідок зниження токсичності рослин, жуки завдають відчутної шкоди. Оцінено стійкість 30-ти сучасних сортозразків та біотипів цукрових буряків до блішок, не виявлено істотного зниження пошкоджуваності сходів. Вивчено ефективність дії інсектицидів для обробки насіння та обприскування даних сходів. Виявлено, що найвищу ефективність дії проти блішок у фазу "1-ї пари листків" (75 %) забезпечила обробка насіння цукрових буряків гаучо, 70 % з.п. (128 мл/пос. од.). Найвищу ефективність дії проти блішок одержано у разі обприскування сходів цукрових буряків у вигляді парашуту з параметрами 450, 45 % мк.с. (0,75 л/га), яка на сьомий день після обробки складала 60 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.152(4УКР) + П468.61(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Алексєєва С. А. 
Біологічне обгрунтування системи захисту насінників цукрових буряків від листкової бурякової попелиці (Aphis fabae Scop.) в Центральному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.10. / С. А. Алексєєва ; Укр. акад. аграр. наук ; Ін-т захисту рослин. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено прямо пропорційну залежність між гідротермічним коефіцієнтом і заселеністю листковою буряковою попелицею рослин цукрових буряків першого та другого років вирощування. Уточнено видовий склад ентомофагів попелиці на насінниках цукрових буряків та їх роль в регуляції чисельності фітофага. Обгрунтовано доцільність застосування проти шкідника агротехнічних прийомів у процесі вирощування висадків. Визначено ефективність сучасних інсектицидів проти листкової бурякової попелиці за різних способів їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.61 + П491.152
Шифр НБУВ: РА375020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Доронін В.А. 
Біологічні основи формування гібридного насіння цукрових буряків та способи підвищення його врожаю і якості: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.14 / В.А. Доронін ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 41 с.: рис. — укp.

Вивчено елементи технології вирощування вітчизняних гібридів, створених на основі цитоплазматичної чоловічої стерильності, що забезпечують раціональне використання землі та одержання найбільш високого врожаю гібридного насіння з добрими посівними якостями. Розроблено технологію його передпосівної обробки на новому обладнанні європейських фірм, яка забезпечує підготовку до сівби високоякісного гібридного насіння на рівні світових вимог. Результати досліджень впроваджено у насінницьких господарствах України, на Тростянецькому та Вінницькому насіннєвих заводах, а також використано для розробки державних і Міждержавних стандартів з насінництва цукрових буряків і методики визначення грунтової схожості насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-37 +
Шифр НБУВ: РА324964

Рубрики:

      
17.

Іващенко О.О. 
Біологічні особливості бур'янів і удосконалення захисту від них посівів цукрових буряків: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.13 / О.О. Іващенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий напрям вирішення наукової задачі захисту посівів цукрових буряків, суттю якого є встановлення біологічних особливостей основних видів бур'янів в агрофітоценозі та закономірностей формування продуктивності даних буряків залежно від технологічних прийомів контролювання забур'янення за умов центрального Лісостепу України. Головним фактором, що визначає ступінь забур'янення посівів, є надходження енергії ФАР до поверхні грунту. За умов зниження рівня освітлення на 97,3 % від повного забезпечення світлом кількість бур'янів становила лише 4,8 % від максимальної. Найбільш чутливими до зниження рівня інтесивності енергетичного забезпечення є види Aarathus retroflexux L., Chenopodium album L., Solanum nigrum L. Нова система захисту посівів цукрових буряків від бур'янів, що враховує довготривале порушення у них процесів фотосинтезу, дозволяє у 2 рази та більше знизити витрати гербіцидів. У видів Gallinsoga parviflora Cav., Chenopodium album L. за умов внесення на посівах генетично модифікованих гібридів цукрових буряків гербіциду "Раундап-біо" за норм 2,0; 1,0; 0,5; 0,25; 0,125 л/га серед рослин, що вижили та дали потомство, виявлено стійкі мутанти з гіпоанеуплоїдним, гексаплоїдним і пентаплоїдним станом геному. Продуктивність посівів цукрових буряків з використанням нової системи захисту від бур'янів становила 103,3 - 104,8 %. Рентабельність її застосування гербіцидів перевищувала традиційні на 14,9 - 19,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-467 +
Шифр НБУВ: РА349730

Рубрики:

      
18.

Марущак 
Біологічні особливості бур'янів роду Chenopodium і захист від них посівів буряків цукрових у Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / Олександр Валентинович Марущак ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.72 + П215.2-467
Шифр НБУВ: РА365520

Рубрики:

      
19.

Бевз М.М. 
Біологічні особливості і продуктивність насіння цукрових буряків залежно від його розміру, сортових відмін та умов вирощування: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / М.М. Бевз ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень біологічних особливостей та продуктивності насіння цукрових буряків залежно від розміру фракції, сортових відмін та агрокліматичних умов. Встановлено, що насіння зареєстрованих сортів та гібридів, вирощене в південно-західній та центральній частині Лісостепу України (Вінницька область) містить значну кількість плодів (18 - 21 %) мілкої фракції (3 - 3,5 мм), 15 - 20 % плодів фракції 4,5 - 5,5 мм, а основну масу плодів (62 - 63 %) становить фракція 3,5 - 4,5 мм. Фракційний склад насіння, його біологічні властивості залежать від біологічних форм цукрових буряків і метеорологічних умов вирощування. Доведено, що за сучасного рівня технології вирощування цукрових буряків посівні фракції у межах від 3,25 до 5,5 мм сортів популяцій та ЧС-гібридів практично не відрізняються за продуктивними властивостями. За однакових умов вирощування ЧС-гібриди, незалежно від різноякісності насіння, перевищують за продуктивністю сорти-популяції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-37-47
Шифр НБУВ: РА313893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Каражбей Г.М. 
Біологічні особливості основних шкідників цукрових буряків та захист сходів від них в умовах Північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Г.М. Каражбей ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Визначено видовий склад шкідників сходів цукрових буряків за умов Північного Степу України. Установлено, що основними фітофагами на сходах цієї культури є чорний, сірий та звичайний бурякові блішки, личинки коваликів та піщаний мідляк. Уточнено трофічні зв'язки та шкодочинність чорного бурякового довгоносика. Найбільшу плодючість самок виявлено у разі живлення їх осотом польовим, березкою польовою та цукровими буряками, яка за роки досліджень становила відповідно 190, 131 та 120 яєць. Найменшу плодючість відзначено за умов живлення бобовими травами. Розроблено математичну модель короткострокового прогнозу чисельності чорного бурякового довгоносика та піщаного мідляка. Визначено ефективність дії нових інсектицидів та їх композицій під час обробки насіння цукрових буряків проти шкідників сходів. Установлено, що найбільшу ефективність дії проти чорного бурякового довгоносика та інших шкідників сходів забезпечують гаучо, 70 % з.п., круізер, 35 % т.к.с. та їх композиціями з фураданом, 35 % т.п.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.6(4УКР) + П491.152(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327651

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського