Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (636)Реферативна база даних (4031)Книжкові видання та компакт-диски (903)Журнали та продовжувані видання (216)
Пошуковий запит: (<.>K=TOOL$<.>+<.>K=COMMAND$<.>+<.>K=LANGUAGE$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2139
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пшонківська І.М. 
Інструментарій проектування інтелектуальних інтерфейсів користувача: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / І.М. Пшонківська ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розроблено засоби для проектування соціальних інтелектуальних інтерфейсних засобів. Досліджено програмне забезпечення для навчання в роботі з персональним комп'ютером С-користувачів. Спроектовано ігрові сценарії для сліпих. Визначено параметри інтерфейсних засобів програм для даної категорії користувачів, різних систем формування, надано підказування та довідкову інформацію. Основну увагу приділено питанню вбудовування інтелектуальних агентів у програмний інтерфейс з метою надання попереджувального підказування користувачеві, індивідуалізації інтерфейсу шляхом автоматичного настроювання параметрів з урахуванням користувача. Описано інструмент, на базі якого будуються інтелектуальні агенти - Просторово Розріджена Пам'ять (SDM). Наведено алгоритми швидкого перенавчання SDM і відповідні його оцінки ефективності, модифікації SDM, які дозволили підвищити інтелектуальність інтерфейсів користувача. Зокрема, розроблено модифікацію для надання попереджувального підказування С-користувачеві та модифікацію для автоматизації процесу отримання результатів числового прогнозування з урахуванням подібності зразків на різних сеансах прогнозування. Досліджено програмні продукти, що реалізують указані підходи та інструменти - комплекс програмних засобів, орієнтованих на С-користувачів (ігрові програми, текстовий редактор RED1, тренажер клавіатури TRKSL, навчально-вимірювальний комплекс для оцінки параметрів взаємодії С-користувач-комп'ютер) і пакети числового прогнозування Forecasting ToolPack і PREDICTOR for Excel.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.810.8
Шифр НБУВ: РА312571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Раід М.О.Алькавасмі 
Когнітивний процесор діалогу на основі об'єктних моделей сприйняття і уваги: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Раід М.О.Алькавасмі ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Е.Пухова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід щодо синтезу структур когнітивних процесів у вигляді об'єктно-орієнтованих формалізованих специфікацій в нотації уніфікованої мови моделювання UML (Unifed Modeling Language). Розроблено об'єктно-орієнтовану модель структури сприйняття. Обгрунтовано гіпотезу сприйняття та детектування підозрілих сенсорних подій. Створено об'єктно-орієнтовані моделі сфокусованої уваги, що базуються на перемиканні сенсорних подій та їх ослабленні. За допомогою даних моделей підтверджено результати деяких експериментальних даних. Розроблено ресурсну об'єктно-орієнтовану модель уваги. Запропоновано концепцію трактування уваги у вигляді тернарного відношення між класами ментальних задач, релевантних схем довготривалої пам'яті та сенсорних подій. Розроблено циклічні моделі сприйняття - увага на базі моделей сфокусованої уваги та з використанням її ресурсної моделі. Досліджено сенсорну подію в контексті еротематичного діалогового процесу та запропоновано структуру полімодальної сенсорної події. Створено об'єктно-орієнтовані моделі еротематичного діалогового процесу двох агентів і штучного агента діалогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.81-016 +
Шифр НБУВ: РА336113

Рубрики:

      
3.

Партика М.В. 
Кристалічна структура і оптико-спектральні властивості просторово модульованих і низькорозмірних фероїків з алкіламін-катіоном: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / М.В. Партика ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + В379.24,022
Шифр НБУВ: РА371542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Шамаллах Хайсам К А 
Методи автоматичного контролю перевантаження барабанних млинів рудою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Хайсам К А Шамаллах ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності автоматичного контролю перевантаження рудою барабанних млинів шляхом встановлення нових закономірностей формування звукометричних та енергетичних сигналів млина у разі перевантаження рудою. Показано, що у разі перевантаження кульового барабанного млина рудою одночасно зменшується верхня межа частотного діапазону, що дозволяє шляхом вейвлет-аналізу акустичного сигналу виявляти момент перевантаження млина у реальному часі. Обгрунтовано використання програмного пакета Wavelet Toolbox як програмного забезпечення комп'ютерної системи автоматизованого контролю перевантаження млинів рудою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5 +
Шифр НБУВ: РА339701

Рубрики:

      
5.

Штельмах І. М. 
Методи і засоби забезпечення ефективності обробки запитів у комп'ютерних системах із множинним доступом: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / І. М. Штельмах ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності процесу обробки запитів у комп'ютерних системах з множинним доступом (КСМД) за умов обмежених ресурсів шляхом вдосконалення існуючих і розробки нових методів виявлення та зменшення впливу "вузьких місць". Запропоновано новий підхід до підвищення ефективності обробки запитів, який дозволяє здійснювати комплексне застосування методів виявлення, локалізації та зменшення впливу "вузьких місць" у програмних компонентах. Розроблено математичне й алгоритмічне забезпечення для розв'язання задачі виявлення та локалізації "вузьких місць". Удосконалено метод оптимізації розподілу обчислювальних ресурсів між сервісними задачами комп'ютерних систем з множинним доступом. Розроблено програмну систему "Server Software Optimization Toolbox" для підвищення ефективності процесу обробки запитів у сучасних КСМД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016
Шифр НБУВ: РА379866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Черняк Н.І. 
Моделі і методи автоматизованого управління розвитком агропромислового комплексу регіону: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.І. Черняк ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розроблено проблемно-орієнтовану концепцію формування й управління виробничим потенціалом (ВП) АПК регіону за умов його стратегічного розвитку. Запропоновано кластерну математичну модель аналізу та формування груп (кластерів) районів регіону за рівнем розвитку їх ВП як базову модель для прогнозування показників ефективності ВП на основі сплайн-функцій і трендових моделей. Запропоновано інформаційну технологію управління ВП АПК регіону, розроблено модель системи управління його розвитком засобами уніфікованої мови моделювання UML (Unified Modeling Language). Удосконалено класичну модель управління запасами матеріальних ресурсів - одержано модель визначення оптимальної області маневрування матеріальними ресурсами та запропоновано її числове розв'язання. Покращено класичну модель сіткового планування й управління технологічною підготовкою виробництва у напрямку її оптимізації за критерієм "час - вартість". Запропоновано теорію побудови багатокритеріальних моделей прийняття оптимальних рішень з метою удосконалення механізму управління економіко-організаційними процесами розвитку ВП АПК регіону за умов невизначеності зовнішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-210.301 +
Шифр НБУВ: РА368783

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Потапенко В.А. 
Модульні середовища для мережного розподіленого моделювання складних динамічних систем: Автореф. дис. канд. техн. наук: 01.05.02 / В.А. Потапенко ; НАН України. Ін-т проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано удосконалені методи організації процесів моделювання в гетерогенному мережевому середовищі, що орієнтовані на роботу з моделями складних динамічних систем, зокрема хіміко-технологічних процесів. Досліджено сучасні засоби організації розподілених моделюючих середовищ і WEB-орієнтованих систем. Запропоновано моделі та методики організації розподілених моделюючих середовищ (РМС), інваріантних стосовно програмних і апаратних платформ їх компонентів. Синтез даних моделей у програмні модулі дозволить реалізувати реально діючі РМС. Для створення моделей РМС використано об'єктно-орієнтований аналіз і мову UML (Unified Modeling Language). Для перевірки працездатності запропонованих моделей РМС розроблено і реалізовано програмні модулі як для серверної, так і для клієнтської частин. На основі методу імітаційного моделювання досліджено та визначено основні характеристики, що впливають на ефективність роботи розроблених мережевих РМС. Виявлено вплив таких параметрів, як інтенсивність і тип вхідного потоку запитів, продуктивність серверних вузлів РМС, пропускної здатності каналів зв'язку на середній час обробки запиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.11 +
Шифр НБУВ: РА328091

Рубрики:

      
8.

Буколова В. В. 
Теоретичні та інструментальні засади оцінювання соціально-економічної безпеки регіону / В. В. Буколова. — Б.м., 2019 — укp.

Мета – обґрунтування теоретичних та методичних положень щодо розроблення моделі оцінювання соціально-економічної безпеки регіону як комплексного інструменту, що дозволяє надати послідовний формалізований опис процесу оцінювання. Об'єкт – соціально-економічна безпека регіону. Методи – монографічний; структурно-функціональний аналіз; каузальний підхід; порівняння; системного та компаративного аналізу; моделювання на основі теорії нечітких множин; метод верифікації; програмно-цільовий підхід; графічний метод; сценарний аналіз.Новизна та основні результати роботи – розроблено модель оцінювання соціально-економічної безпеки регіону з використанням інструментів нечіткої логіки; уточнено зміст понять «регіон» та «соціально-економічна безпека регіону»; підхід до вибору первинних показників для моделі оцінювання соціально-економічної безпеки регіону; проведено оцінювання соціально-економічної безпеки Полтавської області; обгрунтовано напрями використання оцінок соціально-економічної безпеки регіону; розроблено методичні засади розроблення програми зміцнення соціально-економічної безпеки регіону. Галузь – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка^UThe aim is the substantiation of theoretical and methodological provisions on the development of a model of assessing the socio-economic security of the region as an integrated tool that allows a consistent formal description of the evaluation process.The object is the economic and social security of the region. To achieve these objectives the following methods were used: monographic; structural-functional analysis; causal approach; comparison; systemic and comparative analysis; simulation based on the theory of fuzzy sets; verification method; program-target approach; graphic method; scenario analysis.Novelty and the main results of the research: model of evaluating socio-economical security of the region was made by using tools of fuzzy logic; content of notion “region” and “socio-economical security of a region” was clarified; approach of choosing primary indicators for the model of evaluating socio-economical security of the region was made; evaluating of socio-economical security of Poltava region was made. directions of usage evaluations of socio-economical security of the region were analyzed; methodical outlines of making program of strengthening socio-economical security of the region were developed. Field of knowledge - development of productive forces and regional economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Прокойченко А. В. 
Мовна репрезентація емотивності у текстах новел Д. Г. Лоуренса / А. В. Прокойченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню мовної репрезентації емотивності у текстах новел Д. Г. Лоуренса. У роботі з'ясовано вплив екстралінгвістичних чинниківна особливості репрезентації емоцій у художніх текстах, зокрема таких, як авторський світогляд, факти біографії, соціально-історичні особливості епохи, індивідуально-психологічні особливості письменника та фонові знання читачів. За допомогою функціонально-стилістичного підходу та комплексної методики дослідження були виявленіосновні графічні, словотвірні, лексико-стилістичні та синтактико-стилістичні засоби актуалізації емотивності у текстах новел Д. Г. Лоуренса. Визначено домінантні емотивні маркери на кожному із зазначених мовних рівнів. Охарактеризовано основні ознаки лексичних одиниць, що номінують, дескрибують та експлікують емоції у текстах новел Д. Г. Лоуренса. З'ясовано структурні особливості синтактико-стилістичних засобів актуалізації емотивності у текстах новел Д. Г. Лоуренса, а саме: проаналізовано основні засоби редукції синтаксичних структур, експансії синтаксичних структур, зміни порядку синтаксичних компонентів та функціональної транспозиції.Ключові слова: емотивність, емотивний фон, емотивна тональність, емотивне забарвлення, емотема, емоції.^UThe research is focused on the study of the predominant emotive characteristics of D. H. Lawrence's short stories. The novelty of the obtained results is manifested in the fact that quantitative-qualitative analysis of the linguistic representation of emotions in D. H. Lawrence's short stories has been performed for the first time; the classification of emotive units expressed on different language levels has been proposed; the influence of the author's worldview on the reflection of emotions in the text has been studied. It has been also shown that emotivity is a predominant feature of D. H. Lawrence's short stories. With the help of a functional-stylistic approach and an integrated research methodology the main graphic, derivational, lexico-stylistic and syntactic-stylistic tools for the actualization of emotiveness in the texts of D. H. Lawrence were identified. A variety of the means expressing emotions in D. H. Lawrence's short stories is represented on the lexical-stylistic level, on which the category of emotivity is verbalized through nomination, description and explication. The syntactic level of D. H. Lawrence's short stories is represented by the rhetorical questions, elliptic sentences, inversion, syntactic parallelism.Key words:emotivity, emotive background, emotive tone, emotive coloring, emotions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Іванов В. О. 
Науково-прикладні основи підвищення ефективності обробки складнопрофільних деталей на свердлильно-фрезерно-розточувальних верстатах. / В. О. Іванов. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню важливої науково-технічної проблеми підвищення ефективності оброблення складнопрофільних деталей на верстатах свердлильно-фрезерно-розточувальної групи шляхом розроблення та впровадження науково-прикладних основ проектування гнучких верстаних пристроїв. Вперше теоретично обгрунтовано та запропоновано підхід багатокоординатного оброблення складнопрофільних деталей на основі концепції інтенсифікації процесів механічного оброблення деталей машин. Це дозволяє забезпечувати задану точність оброблювальних поверхонь та підвищувати ефективність оброблення складнопрофільних деталей на багатоцільових верстатах за рахунок зменшення непродуктивних витрат часу.^UThe thesis is dedicated to the solution of an important scientific geometry on the drilling-milling-boring machine tools by the development and implementation of scientifically applied fundamentals for designing flexible fixtures. For the first time, a multiaxis machining processes for machine parts is theorotically substaited and proposed. This allows to provide a pretermined machining accurucy of the machined surfaces and increases the effeciency of machining parts with complex geometry on the multiaxis macine tools due to reducing the auxiliary time and preparatory time. In order to increase the efficiency of machining forks-type parts,connecting rods,level-type parts,etc. in the conditions of multiproduct manufacturing,the concept of the use of flexible fixtures for CNC machining centers was theoretically substantiated and experimentally confirmed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Стоянова Т. В. 
Особливості перекладу юридичних документів ЮНЕСКО із захисту прав на освіту / Т. В. Стоянова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено особливостям перекладу англомовних юридичних документів ЮНЕСКО з захисту прав на освіту китайською мовою. Надано жанрово-стилістичну характеристику досліджуваних документів; схарактеризовано їхні лексичні та граматичні особливості; розглянуто особливості термінів на матеріалі дослідження, а також висвітлено теоретичні та практичні перекладознавчі аспекти роботи з англомовними юридичними документами. Запропоновано узагальнені класифікації термінів. Зроблено інвентаризацію та кодифікацію наявних у сучасному перекладознавстві стратегій, тактик та операцій перекладу, що використовуються в процесі відтворення юридичних документів іншою мовою. У дослідженні вивчено специфіку використання різноманітних стратегій, тактик та операцій із наведенням кількісних показників для адекватного перекладу описаних лексичних та граматичних особливостей англомовних документів ЮНЕСКО з захисту прав на освіту китайською мовою з урахуванням лінгвокультурних особливостей обох мов.^UThe presented thesis is dedicated to the problem of translation of UNESCO legal documents protecting the right to education (from English into Chinese). The genre and stylistic peculiarities of these documents are examined, the system of legal terms is presented, the principal aspects of translation theory and practice that deal with legal documents are stated. Generalized classifications of terms are suggested. The strategies, tactics, and operations present in the realm of contemporary translation theory studies of legal documents are enumerated and codified. The peculiarities and quantitative data concerning the usage of the above-mentioned strategies, tactics, and operations in the process of adequate translation of the enumerated lexical and grammatical features of UNESCO legal documents protecting rights to education (from English into Chinese) are presented, special attention is paid to linguacultural specificity of these two languages.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Нечепоренко М. А. 
«Формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно особистісного саморозвитку» / М. А. Нечепоренко. — Б.м., 2019 — укp.

Багатофункціональність діяльності вчителя іноземних мов, динамічні зміни у сфері його професійної підготовки, необхідність неперервного вдосконалення професійних компетентностей та особистісних детермінант майбутніх учителів іноземних мов, а також зумовлена цими факторами потреба педагогічних ЗВО у реалізації науково обґрунтованої методики, що забезпечить становлення активної професійної індивідуальності фахівця, дозволить майбутньому вчителю іноземних мов виконувати завдання, покладені на нього сучасним інформаційним полікультурним суспільством та досягати вершин розвитку своєї особистості, спричинили вибір теми дисертаційного дослідження «Формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку».У дисертації з'ясовано стан проблеми формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку в педагогічній теорії і практиці фахової підготови вчителів іноземних мов в Україні, Німеччині, Великобританії та США. Проаналізовано нормативне та навчально-методичне забезпечення підготовки фахівців за кваліфікацією бакалавр освіти, вчитель німецької і другої іноземної мови та зарубіжної літератури.Обґрунтовано та вивчено теоретичні основи формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку. Конкретизовано смислові значення понять «професійно-особистісний саморозвиток», «готовність майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку». Під професійно-особистісним саморозвитком майбутніх учителів іноземних мов розуміємо внутрішній, свідомий, цілеспрямований процес особистісного вдосконалення та професійного зростання майбутніх учителів-філологів на основі процесів самопізнання, самоосвіти, самоконтролю та самореалізації. Готовність майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку визначаємо як складне професійно-особистісне утворення, що охоплює мотиваційно-спрямувальний, інформаційно-інтегративний, особистісно-регулятивний, рефлексивно-коригувальний компоненти і слугує основою для постійного підвищення рівня професіоналізму та самореалізації особистості майбутніх учителів іноземних мов.Визначено і теоретично обґрунтовано педагогічні умови формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку: формування мотивації до професійно-особистісного саморозвитку через комплекс стимулювальних чинників; використання інтегративного ресурсу іноземної мови для здійснення професійно-особистісного саморозвитку; застосування смарт середовища професійно-особистісного саморозвитку. Розроблено структурно-функціональну модель формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку.Виокремлено та охарактеризовано спонукальний, когнітивний, інтернальний, рефлексивний критерії і відповідні показники, на основі яких визначено й експериментально перевірено низький, середній та високий рівні сформованості готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку. Рекомендованими формами організації навчального процесу є практичні заняття, самостійна робота, групова робота, тренінги, воркшопи, індивідуальні та групові консультації, круглі столи, диспути, конференції, самостійна робота із використанням інформаційних ресурсів, індивідуально-пошукова робота, відвідування відкритих уроків провідних педагогів. Обґрунтовано та експериментально доведено ефективність використання методів проблемного та активного навчання (дискусії, моделювання ситуацій, навчальні ігри), методів самостійної та групової позааудиторної роботи (опрацювання літератури іноземною мовою, онлайн-робота з веб-ресурсами), методу кейсів, методу «Портфоліо», веб-квесту. Практичне значення дослідження полягає у розробці методичного супроводу реалізації педагогічних умов формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку, діагностичного інструментарію для визначення рівнів сформованості готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку; комплексу інтерактивних освітніх ресурсів за тематикою професійно-особистісного саморозвитку вчителя іноземних мов. Видано навчальний посібник «Професійно-особистісний саморозвиток педагога в контексті актуальних трендів освітньої парадигми сучасності» та методичні рекомендації до навчальної дисципліни «Практичний курс основної мови» із циклу професійної підготовки майбутніх учителів іноземних мов. Створено смарт середовище у формі вебміксу за тематикою професійно-особистісного саморозвитку, що охоплює авторський тематичний блог «Педагог – професіонал та всебічно розвинена особистість», електронне портфоліо, веб-квест «Готовність учителя іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку: теоретична рефлексія».Ключові слова: майбутні вчителі іноземних мов, готовність до професійно-особистісного саморозвитку, структурно-функціональна модель формування готовності, педагогічні умови.^UMultifunctional activity of the teacher of foreign languages, dynamic changes in the field of his professional training, the need for continuous improvement of professional competencies and personal determinants of future teachers of foreign languages, and also due to these factors the need for pedagogical universities in the implementation of scientifically developed methodology, that will ensure the formation of active professional individuality of the future specialist, will allow the future teacher of foreign languages to reach the peaks of development of their personality, led to the choice of the topic of the dissertation study "Formation of future foreign languages teachers' readiness to professional-personal self-development". The object of the study is future foreign teachers' training. The thesis investigates the problem of forming the readiness of future teachers of foreign languages to professional-personal self-development in the pedagogical theory and practice of professional training of foreign languages' teachers in Ukraine, Germany, the United Kingdom and in the United States. The theoretical bases of professional-personal self-development are substantiated and studied. The semantic meanings of the concept "professional-personal self-development", "readiness of future teachers of foreign languages to professional-personal self-development" are specified. Due to our study, the readiness of future teachers of foreign languages to professional-personal self-development is defined as a complex professionally-personal formation, integrating in its structure motivational-dispositional, informational-integrative, personal-regulating, reflexivity-correcting components, aimed to raise the level of professionalism and self-realization of the personality of future teachers of foreign languages. The pedagogical conditions of formation of future foreign languages teachers' readiness to professional-personal self-development (formation of motivation to professional-personal self-development through a complex of stimulating factors; the use of an integral resource of a foreign language for accomplishing professional-personal self-development; creating a smart environment of professional-personal self-development.) are determined and theoretically substantiated. The structural-functional model of forming the readiness of future teachers of foreign languages to professional-personal self-development is developed. The motivational-stimulating, cognitive, internal, reflexive criteria and relevant indicators of the readiness of future foreign languages' teachers to professional-personal self-development are identified and characterized. According to the determined criteria are defined and experimentally checked the low, medium and high levels of the formation of future foreign languages' teachers' readiness to professional-personal self-development. The recommended forms of organization of the educational process are practical classes, independent work, group work, trainings, workshops, individual and group consultations, round tables, disputes, conferences, independent work with the use of information resources, individual search work, visiting the open lessons of leading teachers. The effectiveness of the use of the active methods, the method of projects, the methods of problem learning (discussions, modeling of problem situations, educational games), methods of independent and group extracurricular work (working out of literature in a foreign language, online work with interactive programs), method of cases, Portfolio method, a web-quest is experimentally confirmed. The integrated phased methodology of formation of future foreign languages' teachers' readiness to professional-personal self-development, that includes the predictive, design and practical stages, has been developed. A smart environment of professional-personal self-development is a web mix, that include the author's thematic blog, the electronic portfolio, a web quest, educational textbook (the text and the tasks in form of thematic cases contain hyperlinks to additional sources). Key words: future teachers of foreign languages, readiness to professional-personal self-development, structural-functional model of forming the readiness, pedagogical conditions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Злортник О. Й. 
Комунікативний простір музичного мистецтва України кінця ХХ – початку ХХІ століття. / О. Й. Злортник. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню комунікативного простору музичногомистецтва України, оскільки сучасний науковий дискурс виявляє стійке тяжіннядо теоретичної платформи просторової парадигми. Відповідно до загальноїтенденції на діалогічність, комунікативні можливості мистецтва стають найбільшпріоритетною галуззю в дослідженні художньої культури. Ввведення поняття«простір» до музичної практики передбачає розгляд музичного жанру вспіввідношенні з існуючими у реальній дійсності моделями людської комунікації,що знайшли свій відбиток у музиці. Матеріалізована у витворі мистецтва творчаактивність автора представляє ядро простору мистецтва, координати якогонескінченні у своїй протяжності. Простір світового мистецтва виступаєконтекстом актуалізації творчих інтенцій композитора-творця, що здійснюються вавторських стратегіях самовираження – самоінтерпретації. Мова музичногомистецтва виступає універсальним комунікаційним інструментом культурногопростору. Музична мова як сукупність засобів музичної виразності занурена уполе семіосфери – простір, що є необхідною передумовою музичної комунікації іобумовлений всією соціокультурною системою суспільства.У музичній сфері мережевої доби формуються нові напрямки, інститути,центри, з'являються нові типи організаційних систем, види діяльності –фундаментальні процеси, які ведуть до зміни вигляду культурного простору.Електронний мережевий комунікативний формат акумулює у собі можливостівсіх попередніх комунікативних засобів, володіє величезним культуротворчимпотенціалом і стимулює до породження культурного різноманіття. Глобальнийінформаційний простір збільшив поле поширення музичної культури, таможливість залучення потенційних споживачів, оптимізував процес консолідаціїчленів музичної спільноти, відкрив додаткові можливості для посиленнякомунікативних взаємодій у музичному середовищі і стрімкого прискоренняобміну інформацією та знаннями.Комунікативні функції простору музичного мистецтва найбільш яскравопроявляються під час здійснення такої сучасної форми соціокультурної мистецькоїдіяльності як фестивальний проект. Доведено, що процес розвитку міжкультурнихкомунікацій учасників музичних фестивалів характеризується поєднаннямпотенціалу полімодального музичного середовища і активної участі особистості втворчій соціокультурній діяльності. У фестивальному спілкуванні музикаемоційно збагачує комунікативну подію, транслює творчі переживання, сприяємасовому охопленню і гуртуванню реципієнт-аудиторії, руйнує психологічні такультурні бар'єри між учасниками.Ключові слова: культурний простір, комунікативний простір, музичнемистецтво, композитор, музична мова, фольклор, фестивальний проект, музичнийфестиваль.^UThe dissertation is devoted to the research of the communicative space ofcontemporary Ukrainian musical art, since modern scientific discourse reveals a steadygravitation to the theoretical platform of the spatial paradigm. In accordance with thegeneral trend of dialogue, the communicative possibilities of art become the mostpriority area in the study of artistic culture. Introduction to the notion of "space" tomusical practice involves consideration of the musical genre in relation to actual modelsof human communication that have found their imprint in music.The chronological boundaries of the study cover the period of the end of the XX –beginning of the XXI century. and due to the peculiarity of the processes of formation ofthe world's socio-cultural space of information and network days.Study of space as a semantic phenomenon in musical art determines one of thedirections – the study of space as a system from the standpoint of the integrity andfunctionality of its varieties – in fact, modern practice, confirms their interpenetration inmusic and many other phenomena of socio-cultural life of man. The introduction of theconcept of "space" to musical practice involves consideration of the musical genre inrelation to actual models of human communication that have found their imprint in music.Materialized in the work of art, the creative activity of the author represents the coreof the space of art, whose coordinates are infinite in their length. The activities of thecomposer, reflecting his artistic and aesthetic outlook, is the content of the author'sstrategies developed in the art space. The strategic trajectories of the modern author, whichhave a communicative orientation, tend to plurality and polymodality. The space is manmade,since it is formed by a creatively active personality, but at the same time, the spaceis constructed by existing artistic objects, and is a system capable of self-development. Aspace that is both self-organized and organized is a synergistic view of art as a system.The language of musical art acts as a universal communicative tool of culturalspace and performs several important functions: the function of communication; thefunction of transmitting and storing information; a function of expressing feelings andemotions of a person; formation of thinking; the accumulation of human experience.Musical language becomes a means of communication, knowledge, national identity,preservation and transfer of experience and traditions of musical culture of the people.Musical language, as a collection of musical expressions, is immersed in the field of thesemiosphere – space, which is a prerequisite for musical communication and is due tothe entire socio-cultural system of society.The work of art as a subject of artistic communication is characterized by thedialogue of its internal structure, and due to the dialogic nature of its structure, the work actsas a potential sign system. The work of art arises as a process and result of relations betweenthe artist and the creative material, thus representing a new quality that arises at theintersection of single authorial operations and general operations of the socio-cultural field.The procedural nature of musical communication seems to be an open, complexand organized system that provides the circulation of heterogeneous auditory, visual andother information in a large time space that is covered by the musical culture of society.The modern structure of the musical-communicative process includes several main areas –composer, musical manager, performer, critic music critic, and listener-recipient, whichare considered in a single system of communicative communications. The study showsthat all of these areas interact sequentially and in parallel, and on the principle of feedback.Communicative functions of the space of musical art most clearly manifest duringthe implementation of such a modern form of socio-cultural artistic activity as a festivalproject. Taking into account the nature and specifics of the organization of culturaldialogue in the musical creativity


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Кравчук І. С. 
Стабільність ринку обігових фінансових інструментів / І. С. Кравчук. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процеси функціонування ринку обігових фінансових інструментів як єдності організаторів торгівлі, ринкових учасників та інституційного середовища. Мета – розробка теоретичних положень і методологічних засад стабільності ринку обігових фінансових інструментів та обґрунтування практичних рекомендацій з підтримки ринкової стабільності на основі дослідження сучасних міжнародних і вітчизняних трендів обігу цінних паперів і деривативів. Методи – аналіз, синтез, порівняння, аналогія, семантичний, класифікація, інституційний аналіз, нормалізація на основі інтегральної функції розподілу, узагальнена авторегресійна умовна гетероскедастичність, лінійна та рангова кореляція, TRAMO/SEATS, фільтрування Ходріка-Прескотта, глобальна та баєсівська векторна авторегресія, динамічно-структурний аналіз, кластерний аналіз. Результати – концептуальне обґрунтування науково-теоретичних положень та розробка практичних рекомендацій щодо забезпечення стабільності ринку обігових фінансових інструментів. Новизна – вперше: запропоновано сучасну парадигму стабільності ринку обігових фінансових інструментів із виділенням двох вимірів: термінологічного – шляхом розкриття сутності поняття стабільності ринку обігових фінансових інструментів і ринкових явищ, які визначають її порушення, та методологічного – через характеристику інструментарію для виміру основних ознак ринкової стабільності; розроблено науково-методичні підходи до виявлення взаємозв'язку між системним ризиком і стресом на ринку обігових фінансових інструментів, які передбачають квантифікацію можливого транскордонного зараження і транскордонний компаративний аналіз кількісних параметрів ендогенного накопичення дисбалансів; запропоновано науково-методичний підхід до оцінювання рівня чутливості інвестиційних фондів щодо ринкових потрясінь на основі розрахунку індексу фінансової крихкості; побудовано модель ідентифікації глобальних системно важливих ринків; удосконалено: трактування поняття «обігові фінансові інструменти»; науково-методичний підхід до ідентифікації ринкових порушень на основі розрахунку композитного індексу стресу на ринку обігових фінансових інструментів; проектний підхід щодо розробки профільної комплексної програми стабільного розвитку ринку обігових фінансових інструментів України; концептуальні підходи до регулювання ринку обігових фінансових інструментів в Україні на основі впровадження цільової регуляційної моделі; отримали подальший розвиток: інституційний підхід до трактування ринку обігових фінансових інструментів; системний підхід щодо формування макропруденційної політики; обґрунтування процесу фінансизації на основі кількісного аналізу ролі фінансових активів та інституційних інвесторів в економіці; методичні підходи до діагностування сучасного банківництва на ринку цінних паперів і деривативів на прикладі ЄС, що дало змогу розширити існуючі пропозиції щодо структурної реформи банківської діяльності щодо сепарації комерційних та інвестиційних операцій; науковий підхід до моделювання конверсії умовних конвертованих облігацій банків в акції; ідентифікація сучасних трендів розвитку організації торгівлі обіговими фінансовими інструментами та її посттрансакційного обслуговування; обґрунтування доцільності впровадження моделі консолідованого ринкового оператора мережі торговельних платформ з посттрансакційною інфраструктурою з використанням розподілених баз даних, запуску ринку первинних публічних розміщень акцій з диференційованими вимогами в залежності від розміру компанії-емітента, переформатування моделей функціонування інституційних інвесторів. Впроваджено у діяльність: Департаменту фінансової стабільності Національного банку України, ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «БАНК СІЧ», ПАТ «Дойче Банк ДБУ», ТОВ «КУА «КОНСТАНТА ВЕНЧУР ІНВЕСТ», а також у навчальному процесі Тернопільського національного економічного університету та Навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» Сумського державного університету. Сфера використання – Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради України та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.^UThe object is the functioning processes of the negotiable financial instruments market as a unity of trade venues, market participants and institutional environment. The purpose is the development of theoretical provisions and methodological foundations of the stability of negotiable financial instruments market and the justification of practical recommendations to support market stability, based on the study of modern international and domestic trends of the circulation of securities and derivatives. Methods are analysis, synthesis, comparison, analogy, semantic, classification, institutional analysis, normalization based on the integral distribution function, Generalized Auto-Regressive Conditional Heteroskedasticity, linear and rank correlation, TRAMO/SEATS, Hodrick-Prescott filter, global and bayesian vector autoregression, dynamic structural analysis, cluster analysis. The results are the conceptual justification of scientific and theoretical foundations and the development of practical recommendations to ensure the stability of the negotiable financial instruments market. Novelty – for the first time: a modern paradigm of stability of the negotiable financial instruments market with the allocation of two dimensions was proposed: terminological – by disclosing the essence of the concept of stability of the negotiable financial instruments market and market phenomena that determine its disturbances, and methodological – through the characteristics of tools for measuring the main features of market stability; scientific and methodological approaches for the identification of the relationship between systemic risk and stress in the negotiable financial instruments market, that involve the quantification of a possible cross-border contagion and cross-border comparative analysis of quantitative parameters of endogenous buildup of imbalances were developed; a scientific and methodological approach to assessing the level of sensitivity of investment funds to market shocks based on the calculation of the financial fragility index was proposed; the model of identification of global systemically important markets was constructed; Improved: the interpretation of the definition of «negotiable financial instruments»; scientific and methodological approach to the identification of market disturbances based on the calculation of the composite stress index in the negotiable financial instruments market; the project approach to the development of a complex programme of the stable development of the negotiable financial instruments market in Ukraine; conceptual approaches to the regulation of the negotiable financial instruments market in Ukraine based on the implementation of the objectives-based regulatory model; got further development: institutional approach to the interpretation of the negotiable financial instruments market; systematic approach to the forming of macroprudential policy; justification of the financialization on the basis of quantitative analysis of the role of financial assets and institutional investors in the economy; methodological approaches to the diagnosis of modern banking in the securities and derivatives market on the example of the EU that allowed to expand the existing proposals for structural reform of banking activities for the separation of commercial and investment operations; a scientific approach to the modeling of the conversion of contingent convertible bonds in the banking stocks; the identification of current trends in the development of the trade of negotiable financial instruments and its post-transaction service; the justification for the introduction of a model of a consolidated market operator of a network of trading platforms with post-transaction infrastructure using distributed ledgers, launch of a market of initial public offerings with differentiated requirements depending on the size of the issuing company, reformatting the models of functioning of institutional investors. The project was implemented in the activities of: the Financial Stability Department of the National Bank of Ukraine, PJSC Commercial Bank «Lviv», PJSC «Bank Sich», PJSC «Deutsche Bank DBU», CONSTANTA Venture Invest Asset Management Ltd., as well as in the educational process of the Ternopil National Economic University and Educational and Research Institute of Business Technologies «UAB» of the Sumy State University. The scope of use is the Committee on Financial Policy and Banking of the Verkhovna Rada of Ukraine and the National Securities and Stock Market Commission.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Калугіна Т. В. 
Педагогічні умови професійного саморозвитку викладачів іноземних мов у науково-методичній роботі коледжу / Т. В. Калугіна. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації проведено цілісний науковий аналіз проблеми професійного саморозвитку викладачів іноземної мови в системі науково-методичної роботи коледжу. Обґрунтовано й апробовано педагогічні умови професійного саморозвитку викладачів іноземної мови у науково-методичній роботі коледжу (використання інтерактивних технологій у науково-методичній роботі коледжу для збалансованості особистісно-професійних якостей викладачів іноземних мов; модернізація інформаційного середовища коледжу для вдосконалення іншомовної компетентності викладачів іноземних мов; створення ресурсного центру професійного саморозвитку творчої особистості викладачів іноземних мов).Визначено компоненти, критерії та рівні готовності до професійного саморозвитку викладачів іноземних мов.Результати самоосвітньої діяльності викладача відображено у формі: доповідей, виступів на семінарах, засіданнях методичних об'єднань; статті до фахового видання; дидактичного матеріалу; науково-методичної розробки; методичного чи діагностичного кейсу; розробки електронних занять, посібників; розробки пакету тестових завдань в електронному вигляді; розробки пакету стандартного планування з теми чи групи тем; проекту особистої методичної веб-сторінки.^UIn the thesis a holistic scientific analysis of the problem of professional self-development of teachers of foreign languages in the scientific and methodological work of the college is carried out.It is determined that the professional self-development of teachers of foreign languages in scientific and methodological work of the college is a conscious self-cognitive activity of teachers of a foreign languages in scientific and methodological work of the college aimed at improving its own personality in accordance with the requirements of the profession and self-realization of oneself as a personality in that social field of activity that defines the profession.The organizational and pedagogical support of the process of professional self-development of teachers of foreign languages in scientific and methodological work of the college is developed.The purpose and objectives of developed organizational-pedagogical support obey to current qualification requirements of the professional abilities of teachers of foreign languages in college. Also, the methodological unit includes methodological approaches and principles. Goals and objectives of the process of professional development of teachers of foreign languages in the scientific and methodological work of the college are carried out in three consecutive stages: diagnostic and motivational, procedural-activity, reflexive-correction.It was established that providing of organizational and pedagogical support of professional self-development of teachers of foreign languages activates the cognitive and research components of professional self-development. It is noted that the socio-psychological climate, which has organizational and pedagogical support by the administration and other experts, promotes operatively-active and reflexive and evaluation components. In turn, the creation of pedagogical conditions that have the ability to receive support and recognition in society, reveals various aspects of the necessarily motivational component, the creative and innovative environment of the college extends to social and communicative.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Пинда Ю. В. 
Теоретико-методологічні засади обґрунтування стратегічних пріоритетів і механізмів розвитку будівельного сектору України / Ю. В. Пинда. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі розроблено новий концептуальний підхід до вирішення актуальної проблеми наукового обґрунтування стратегічних пріоритетів і механізмів розвитку будівельного сектору України. Проведене у роботі дослідження дозволило отримати низку взаємопов'язаних наукових і практичних результатів методологічного, теоретичного та емпіричного рівнів. Обґрунтовано механізми розвитку будівельного сектору в контексті підвищення соціально-економічного розвитку держави, що передбачає системне впровадження організаційно-економічних, нормативно-правових, інституційних та інформаційних заходів щодо реалізації стратегічних пріоритетів його стійкого розвитку. Розроблено концепцію формування стратегії сталого розвитку будівельного сектору економіки України, що базується на принципах циклічної економіки, енергозбереження та орієнтована на економічний, соціальний та екологічний розвиток. Запропоновано методологію дослідження розвитку будівельного сектору економіки України, що передбачає низку поетапних процесів, об'єднаних у блоки, які на основі відповідних макроекономічних показників дозволяють щодо кожного з ключових аспектів послідовно визначити імперативи формування, системні характеристики, тенденції розвитку, особливості використання його потенціалу та охарактеризувати просторово-структурну декомпозицію будівельного сектору з покомпонентним виокремленням стратегічних пріоритетів його розвитку.Ключові слова: будівельний сектор, будівництво, обґрунтування, стратегічні пріоритети, механізми розвитку, економіка, управління.^UIn the dissertation, a new conceptual approach was developed to solve the actual problem of the scientific justification of the strategic priorities and growth mechanisms of the construction sector in Ukraine. The research carried out in dissertation allowed us to obtain a number of interrelated scientific and practical results at various levels: methodological, theoretical, and empirical.The growth mechanisms in the construction sector according to the increasing social and economic changes in the state, which involves the systematic implementation of organizational-economic, normative-legal, institutional and informational measures to complete strategic priorities of its stable development, has been substantiated. A concept has been developed to form the strategy for the sustainable development of the construction sector of the economy in Ukraine, which is based on the principles of cyclical economy, energy conservation and is focused on economic, social and environmental development. A cognitive map showing the influence of the construction sector on the development of the Ukrainian economy has been developed, which allows us to evaluate the dependence of each macroeconomic component on the key indicators of its functioning and to predict socio-economic changes in the state, with the participation of the construction sector included. A methodology for studying growth of the construction sector of the Ukrainian economy is proposed. It includes a number of step-by-step processes united into blocks that, on the basis of appropriate macroeconomic indicators, allow us to determine in sequence the formation imperatives, system characteristics and development trends of the construction sector, the level of safety and efficiency of its potential use, to characterize the spatial structural th decomposition of the construction sector with the release of an exploded strategic priorities of its development.A model has been developed for the construction sector using the uncertain set method, the value ranges and terms for the labor resource, productive, raw materials resource, financial investment and foreign economic component (input variables) and the share of the construction sector in GDP and the index of correlation between construction and production of industrial products (output variables), in order to calculate their optimal impact levels and form the surfaces of their predicted values. The essence of the concept of "building sector" has been improved as an set of interrelated sectoral, techno-technological, organizational-legal, institutional characteristics, economic goals and functions of components of the national economy taking part in the formation of construction products (buildings and structures) of residential, social, commercial , industrial, agricultural and infrastructure facilities. The institutional support of development of the Ukrainian construction sector has been improved, which includes measures to develop the institutional environment, namely: formal institutes, informal institutions, mechanisms for identifying violations of norms, standards and rules, and mechanisms preventing violations as well.The theoretical and methodological approach has been improved to evaluate the structural changes in the construction sector, which, on the basis of indexing, rate and intensity of structural changes, allows us to reflect the dynamics of the economical structure, to compare different structural changes, to detect the dichotomy and asynchronous changes, and to determine the level of structurally generating impact; Economic tools and means of regulatory policy to develop the construction sector are proposed, taking into account incentives for authorities, business entities and the public.Key words: construction sector, construction, justification, strategic priorities, growth mechanisms, economics, management.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Столбовий М. І. 
Технологія відеореферування на основі кластеризації для інформаційного пошуку / М. І. Столбовий. — Б.м., 2019 — укp.

Предметом дослідження є методи часової сегментації і кластеризації видеопослідовностей для відеореферування і інформаційного пошуку з запитами «за зразком». Об'єктом дослідження є процеси обробки і аналізу відеопотоків в інформаційних технологіях пошуку візуальної інформації. Методи дослідження: при розробці та дослідженні методів і моделей нечіткої сегментації і кластеризації відеопотоків використані основні положення математичного апарату розпізнавання образів і обробки зображень, методи обчислювального інтелекту, аналізу часових рядів, а також елементи математичної статистики при проведенні і аналізі результатів експериментальних досліджень. Метою дисертаційної роботи є розробка інструментарію інтелектуальних інформаційних технологій реферування відео на основі кластеризації.Результати та їх новизна: Введено методи і моделі виявлення змін властивостей векторних і матричних нестаціонарних зашумлених сигналів на основі ансамблю адаптивних моделей з власними алгоритмами ідентифікації з різною глибиною пам'яті, on-line процедури нечіткої кластеризації, що забезпечують часову сегментацію як для повільних, так і стрибкоподібних змін змісту відео. На основі гібридизації ієрархічного агломеративного і нечіткого, заснованого на центрах ваги, підходів для динамічного відеореферуровання запропоновано метод кластеризації багатовимірних часових рядів різної довжини в умовах невідомої кількості класів і можливості їх взаємного перетину. Для відеореферування запропонована кластеризація послідовностей відеоданих, яка заснована на використанні модифікованої ітеративної динамічної часової деформації і подальшої кластеризації редукованих часових рядів на основі матричної нечіткої кластеризації на базі гармонійних -середніх.Результати теоретико-експериментальних досліджень реалізовані і впроваджені у вигляді прикладних програм для екологічного моніторингу, в наукових дослідженнях та освітньому процесі Харківського національного університету радіоелектроніки.^UThe subject of the research is the methods of temporal segmentation and video sequences clustering for video summarizing and information retrieval with queries ad exemplum. The object of the research is the video streams processing and analyzing in information technology for the visual information search. Methods of research: in the development and research of methods and models of fuzzy segmentation and video streams clustering, the main fundamentals of the pattern recognition and image processing theory, computing intelligence methods, time series analysis, as well as elements of mathematical statistics during conducting and analyzing the results of experimental research are used. The purpose of the thesis is to develop tools for intelligent information technology for video retrieval based on clustering.Results and their novelty: The methods and models for changes detection in the vector and matrix nonstationary noisy signals properties based on the adaptive models ensembles with own identification algorithms with different depth of memory, on-line procedures of fuzzy clustering, providing time segmentation for both slow and fast changes in the video content. On the basis of hybridization of hierarchical agglomeration and fuzzy clustering based on centers of weight approaches for dynamic video summarization, the multidimensional time series with different lengths clustering method with an unknown number of classes and the possibility of their mutual overlapping is proposed. For video summarization, the video data sequences clustering is proposed, which is based on the use of modified iterative dynamic time warping and sequential clustering of reduced time series based on matrix fuzzy clustering based on harmonic-means.The results of theoretical and experimental research are implemented in the form of ecology monitoring application, research and education in Kharkiv National University of Radio Electronics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Педорченко А. Л. 
Економіко-організаційний механізм експорту насіння олійних культур та продуктів його переробки. / А. Л. Педорченко. — Б.м., 2019 — укp.

Розроблено пропозиції щодо удосконалення механізму державного регулювання експорту насіння олійних культур і продуктів його переробки, що передбачають досягнення сукупного ефекту від поєднання і взаємодії заходів різних рівнів управління, зокрема тарифного і нетарифного державного регулювання; розширення доступності до цільових ринків; оптимізації інфраструктурних витрат і логістичних процесів при русі продукції на експорт; стимулювання сільгоспвиробників у здійсненні експорту власної продукції, що в цілому формуватиме передумови трансформації сировинного характеру аграрного експорту та підвищення конкурентоспроможності вітчизняної аграрної продукції на світовому ринку.^UThe relevance of the topic is determined by the emergence of new challenges caused by the development and change of the economic situation in Ukraine and the world, and the need to identify adequate responses and the application of economic and organizational measures that will have a positive economic effect. The nature of the export of seeds of some oil crops requires its transformation in order to increase the share of exports of goods with greater added value. The actual necessity is to apply economic and organizational tools and instruments taking into account the interests of the state and all market participants: agricultural producers, processing industry, trade and service organizations, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Успенський М. С. 
Моделювання міського середовища як системи в інформаційному забезпеченні архітектурного проектування / М. С. Успенський. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт: моделювання в інформаційному забезпеченні архітектурного проектування; мета: полягає у визначенні можливостей застосування засобів комп'ютерного моделювання міського середовища як системи на аналітичних стадіях архітектурного проектування та зіставлення їх ефективності з традиційними засобами архітектурного моделювання для формування цілісних уявлень про середовищну ситуацію та обґрунтування подальшого впровадження комп'ютерних засобів моделювання міського середовища в проектний процес; методи: загальнонаукові методи аналізу, синтезу, порівняння текстових і графічних матеріалів, застосовується теорія моделювання, дослідження наук складності, методи експертного оцінювання; новизна: вперше класифіковано засоби моделювання міського середовища як системи та визначено ступінь ефективності моделей пішохідних потоків, 3D-моделей міського середовища, інформаційних моделей міського середовища для розкриття можливостей їх застосування в проектному процесі; вперше на підставі результатів експертного оцінювання та зіставлення з традиційними архітектурними моделями визначено можливості, перспективи впровадження та узагальнено переваги використання засобів моделювання міського середовища як системи в проектному процесі; вдосконалено набір критеріїв оцінювання архітектурних моделей на основі загальнонаукового розуміння специфіки моделювання та інформативності як засадничої характеристики моделі; вдосконалено стратегію оцінювання ефективності моделювання з урахуванням вимог методичних принципів теорії та практики експертних оцінок; подальшого розвитку набули систематизація теоретичних відомостей про роль, функції архітектурного моделювання, типологія та історичний розвиток наявних графічних, макетних та комп'ютерних архітектурних моделей; результати: основні положення роботи можуть бути використані в якості теоретичного підґрунтя для подальших методичних розробок щодо застосування засобів комп'ютерного моделювання міського середовища як системи у проектній діяльності та під час навчального проектування, окремі положення роботи з оцінювання ефективності моделювання можуть бути застосовані в дослідженнях, які стосуються впровадження моделей у процес архітектурного проектування; ступінь впровадження: архітектурне проектування; галузь: архітектура.^UObject: modeling in the information support of architectural design; goal: is to identify the possibilities of application of computer modeling tools of the urban space as a system at the analytical stages of architectural design, comparison of their effectiveness with traditional architectural modeling tools to form a comprehensive image of the urban space situation and justification of the further implementation of computer modeling tools of the urban space into the design process; methods: general scientific methods of analysis, synthesis, comparison of text and graphic materials; modeling theory, research of complexity and methods of expert evaluation were applied; novelty: for the first time the modeling tools of the urban space as a system were classified and degree of efficiency of pedestrian flow models, 3D models of the urban space and information models of the urban space were determined to reveal the possibilities of their use in the design process; for the first time on the basis of the results of expert evaluation and comparison with traditional architectural models, the possibilities and perspectives of implementation were defined, and the advantages of application of computer modeling tools of the urban space as a system in the design process were summarized; a set of criteria for evaluation of architectural models based on the general scientific understanding of modeling specificity and informativity as the fundamental characteristic of the model were improved, as well as the strategy for assessment of the modeling effectiveness taking into account the requirements of the methodological principles of theory and practice of expert assessments; further developments were obtained in systematization of theoretical findings about the role and functions of architectural modeling; in typology and historical development of current graphical models, scale models and computer architectural models; results: basic premises of the work could be used as a theoretical basis for further methodological developments related to application of computer modeling tools of the urban space as a system in the project activities and educational design, some results of the work concerning assessment of the modeling effectiveness can be applied in studies related to the implementation of models into the architectural design process; the degree of implementation: architectural design; branch: architecture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Кушнір С. І. 
BIM-процедури проектування організації будівельного виробництва в умовах девелопменту / С. І. Кушнір. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробці на ґрунті ВIM-технологій методико-прикладного інструментарію організації будівництва та адміністрування циклу будівельного девелоперського проекту наукового-методичного інструментарію організації будівництва в складі «життєвого циклу» девелоперського проектів, що ґрунтується на залученні стохастичних алгоритмів та BIM-моделей для потреб підготовки та адміністрування таких проектів у форматі сучасного девелопменту.Для потреб успішного впровадження будівельних проектів у форматі девелопменту розроблено і обґрунтовано методико-прикладний інструментарій BIM-моделювання та адміністрування будівництва. Основою інструментарію є вдосконалена на ґрунті BIM-технологій та нечітко-логічних методів прийняття рішень модель адекватного відображення та своєчасного коригування руху інтегрованих девелопером та замовником ресурсів та управлінських технологій впродовж цілісного циклу БДП – від ініціації до завершення будівництва. На відміну від традиційного застосування BIM-технологій як додаткового засобу візуалізації проектних, конструктивних та технологічних рішень в будівництві, у цій роботі ВIM-технології вперше використано в більш широкому форматі, як комплексний інструмент, спрямований на вирішення завдань: стратифікації змісту завдань БДП за стадіями та стейкхолдерами – замовник, девелопер, інвестор, субпідрядники (організації-виконавці); формалізованої оцінки та вибору загальної організаційно-технологічної моделі циклу БДП, з використанням нової системи критеріїв, які охоплюють впливи як зовнішнього, так і внутрішнього мікросередовищ проекту; оперативного функціонально-технічного, технологічного та адміністративного контролю виконання окремих стадій і робіт БДП субпідрядниками (виконавцями) проекту. Результати дослідження втілено в комплекс прикладних модулів «BIM-модулі адміністрування циклом БДП». Зазначений комплекс програм (за підсумками його впровадження в практику будівництва) надає девелоперу науково-прикладне підґрунтя для успішного організаційно-технологічного і адміністративно-управлінський супроводу циклу БДП, забезпечуючи при цьому мінімізацію ризиків підготовчої та будівельної фаз для замовника та девелопера проекту. Ключові слова: організація будівництва; будівельний девелоперський проект (БДП), BIM-інструментарій організаційно-технологічного моделювання та адміністрування циклу організаційно-технологічна модель будівництва.^UThe dissertation is devoted to the development on the basis of BIM-technologies of the methodical and applied tools of organization of construction and administration of the cycle construction developer project of scientific and methodical tools for organizing construction as part of the life cycle of development projects (СDP), based on the involvement of stochastic algorithms and BIM-models for the preparation and administration of such projects in the format of modern development.For the needs of the successful implementation of construction projects in development, the methodological and applied tools of BIM-modeling and construction administration have been developed and substantiated. The basis of the toolkit is improved on the basis of BIM-technologies and fuzzy logic decision-making methods a model of adequate reflection and timely adjustment of the motion of the integrated developer and customer of resources and management technologies during the whole cycle of the СDP – from initiation to completion of construction.In contrast to the traditional use of BIM-technologies as an additional means of visualizing design, constructional and technological solutions in construction, in this work, the BIM-technology was first used in a wider format as a comprehensive tool aimed at solving problems: stratification of the contents of the CDP-tasks in stages and stakeholders – customer, developer, investor, subcontractors (implementing organizations); formalized assessment and selection of the overall organizational and technological model of the CDP-cycle, using new criteria systems that cover the impacts of both the external and internal micro-environment of the project; operational functional, technical, and administrative control of the implementation of individual stages and activities of the BDP subcontractors (executors) of the project.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського