Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (61)Тематичний інтернет-навігатор (16)Наукова електронна бібліотека (258)Реферативна база даних (12842)Книжкові видання та компакт-диски (10337)Журнали та продовжувані видання (884)
Пошуковий запит: (<.>RZN=Ж$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 533
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Архипчук М.Р. 
Швидкодійний генератор імпульсів тиску для керування гідроімпульсними приводами вібраційних технологічних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.03 / М.Р. Архипчук ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2006. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано у швидкодійному генераторі імпульсів тиску (ГІТ) використати принципи гідравлічної фіксації у закритому та відкритому положеннях впускного та випускного клапанів другого каскаду за допомогою сервоприводу - чотирилінійного однокаскадного генератора імпульсів тиску. Уперше розроблено та досліджено динамічну та математичну моделі швидкодійного ГІТ, що враховують концепцію представлення гідравлічних ланок ГІП у вигляді в'язко-пружних моделей, складених з безінерційних пружних і дисипативних елементів. Одержано аналітичні залежності для визначення основних енергетичних, силових і конструктивних параметрів швидкодійного ГІТ. Уперше на підставі аналізу результатів теоретичного й експериментального досліджень швидкодійного ГІТ сформульовано наукові принципи проектного розрахунку гідроімпульсного приводу вібраційних машин з розширеним діапазоном регулювання робочих параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605.3-5-04 +
Шифр НБУВ: РА343628

Рубрики:

      
2.

Якімкін О.В. 
Чисельний аналіз деформування елементів тришарових конструкцій з урахуванням еволюції розшарувань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / О.В. Якімкін ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто задачу нелінійного деформування та стійкості тришарових просторових конструкцій, які мають вихідні дефекти типу розшарувань або утворені в процесі експлуатації внаслідок дії статичного навантаження. Об'єктами дослідження були тришарові пластинки й оболонки, які є несучими елементами конструкцій, що застосовуються у будівництві, машинобудуванні, авіаційній техніці. На підставі дискретного підходу запропоновано розрахункову модель, побудовану з використанням класичних і некласичних моделей оболонок, яка враховує не тільки високу поперечну деформативність і податливість поперечному зсуву заповнювача, але й можливість еволюції розшарувань і однобічний контакт між суміжними шарами в межах дефектних ділянок. Розроблено ефективний алгоритм для розв'язку геометрично та конструктивно нелінійної задачі, яка об'єднує концепції методу продовження розв'язку за параметром, методу Ньютона - Кантаровича та ітераційного методу для визначення реальної форми деформування. Встановлено закономірності деформування та втрати стійкості тришарових пластинчастих і оболонкових елементів конструкцій з урахуванням еволюції розшарувань і однобічного контакту між шарами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.9 + Ж47-01с11
Шифр НБУВ: РА312106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Киричевський Р.В. 
Чисельне моделювання температурних полів дисипативного розігріву конструкцій із еластомерів з тріщинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / Р.В. Киричевський ; Київ. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням дослідження температурних полів дисипативного розігріву та знаходження параметрів механіки руйнування конструкцій із еластомерів з тріщинами та тонкотарових гумовометалевих елементів (ТГМЕ) на основі розробленого сингулярного скінченного елемента. Достовірність розробленого алгоритму і засобу розрахунку проведена на тестових прикладах при порівнянні їх із результатами експериментальних даних та аналітичними рішеннями. Розроблено пакет прикладних програм TED-CRA в рамках обчислювального комплексу МІРЕЛА, за допомогою якого вперше розв'язані задачі по визначенню температурних полів і параметрів механіки руйнування конструкцій промислового призначення, працюючих при циклічному режимі навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж435-01

Рубрики:

      
4.

Штанцель С.Е. 
Чисельне моделювання динамічної поведінки тришарових оболонок обертання з врахуванням дискретності наповнювача при нестаціонарних навантаженнях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / С.Е. Штанцель ; Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

На основі варіаційного принципа Гамільтона - Остроградського одержано рівняння коливань і відповідні природні граничні умови тришарових оболонок обертання (ТОО) з урахуванням дискретності наповнювача у межах геометрично нелінійної теорії оболонок і стрижнів типу Тимошенка у квадратичному наближенні. Удосконалено ефективний чисельний метод і створені чисельні алгоритми розв'язку динамічних задач нестаціонарних коливань ТОО з урахуванням дискретності наповнювача. Розглянуто задачі динамічної їх поведінки різної геометрії з урахуванням дискретності наповнювача для випадку осесиметричних коливань за різних граничних умов і типів навантаження (циліндричні оболонки у разі осоьвого та розподільного нормального навантаження, сферичні з отвором і конічні з розподіленим внутрішнім нормальним навантаженням). Неосесиметричні коливання розглянуто у задачах динамічної поведінки тришарових циліндричних оболонок для випадків повздовжнього дискретного та поздовжньо-поперечного дискретного наповнювачів. Проведено аналіз числових результатів, закономірностей та механізмів ефектів, які характерні для хвильових процесів у даних тришарових оболонках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж47-02 +
Шифр НБУВ: РА324675

Рубрики:

      
5.

Супруненко О.О. 
Функціональне та імітаційне моделювання технічних систем за допомогою модифікованих мереж Петрі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.О. Супруненко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 18 с. — укp.

Удосконалено існуючі та розроблено нові методи моделювання складних технічних систем з багатоваріантними розгалуженими структурами та паралельними процесами. Запропоновано модифікацію управляючих мереж Петрі. Створено комбінований метод моделювання, який передбачає функціональне моделювання модифікованими мережами Петрі та застосування імітаційних методів. Наведений метод дозволяє підвищити ефективність синтезу й аналізу досліджених технічних систем. Запропоновано обчислювальну модель "дзеркальної" корекції елементів, що підвищує ступінь адекватності побудованої моделі. З використанням комбінованого методу створено моделювальне середовище для дослідження технічних систем з багатоваріантними розгалуженими структурами та паралельними процесами. На базі модифікованих мереж Петрі розроблено правила побудови та дослідження функціонування моделей у середовищі. За цього середовище має підсистему оптимізації вхідних даних та "дзеркальної" корекції моделі, яка передбачає використання експертних даних. Ці підсистеми дозволяють підвищити якість прийняття технічних рішень. Застосування комбінованого методу моделювання показано на прикладі задач комівояжера, стохастичного сітьового планування та під час створення моделі точності кінематичної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж1 +
Шифр НБУВ: РА340871

Рубрики:

      
6.

Ладогубець Н.В. 
Фундаментальна підготовка бакалавра в технічному вузі: експертно-часова оцінка якості: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.В. Ладогубець ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично обгрунтовано, розроблено та експериментально перевірено методику експертно-часового оцінювання якості фундаментальної підготовки бакалаврів у технічному вищому навчальному закладі (ВНЗ), яка грунтується на засадах відповідності мети, структури та змісту контролю якості навчання - меті, структурі та змісту фундаментальної підготовки. Теоретично уточнено основну мету та завдання даної підготовки, а також основні педагогічні та психологічні умови, що впливають на її рівень. Розроблено модульно-блочну структуру змісту фундаментальної підготовки навчальної дисципліни "Теоретична механіка". Розвинуто питання теоретичного та експериментального обгрунтування основних засад побудови методик контролю знань зазначеної підготовки, що грунтуються на врахуванні законів природи і відкритих динамічних систем, можливостей модульно-рейтингової системи навчання щодо форм і способів подання матеріалу, контролю якості фундаментальної підготовки бакалаврів у технічному ВНЗ, що дало змогу удосконалити процедуру організації навчального процесу та контролю якості фундаментальної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж. р(4УКР)3-38
Шифр НБУВ: РА326912

Географічні рубрики:

      
7.

Павлов І. Є. 
Фотографія у графічному дизайні: засоби художньо-образної виразності: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.07 / І. Є. Павлов ; Харк. держ. акад. дизайну і мистецтв. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексний мистецтвознавчий аналіз еволюції фотографічної мови у графічному дизайні. Досліджено генезис світлопису в графічному дизайні, визначено етапи розвитку, показано основні види фотографічних технік, що застосовуються у графічному дизайні. Висвітлено прийоми художньо-образної виразності фотографії в графічному дизайні, визначено засоби, за допомогою яких дизайнери-графіки використовують світлину у своїй роботі. Встановлено типи поєднання ролі дизайнера та фотографа в одній особі, а також особливості спільної роботи тандема дизайнер-фотограф. Виокремлено завдання у графічному дизайні, що вирішуються за допомогою фотографії або її похідних технік. Визначено головні тенденції розвитку засобів художньо-образної виразності світлопису в сучасному графічному дизайні. Введено до наукового обігу нові імена митців та їх твори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 + Щ160.5
Шифр НБУВ: РА382047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Даннік Л. А. 
Формування цілісної системи технічних понять в учнів основної школи на уроках трудового навчання : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Л. А. Даннік ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито характерні особливості, зміст та структуру феномену "технічні знання". Доведено, що виявлена у технічній науці структура опису технічних об'єктів повинна бути застосована до відображення технічних об'єктів в основах технічних наук та у технічному аспекті змісту трудового навчання школярів. Розроблено й експериментально перевірено методику формування технічних понять на уроках трудового навчання, яка складається з чітко послідовних етапів формування наукових понять від первинних уявлень до завершального їх рівня. На підставі аналізу доведено, що дані інноваційно змінені фактори є вирішальними у забезпеченні більш високої якості сформованості цілісної системи технічних понять в учнів у процесі трудового навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.266.0 + Ж.р(4УКР)2-3
Шифр НБУВ: РА371183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Трофімчук В.М. 
Формування художньо-конструкторських знань і умінь старшокласників у процесі трудової підготовки: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.М. Трофімчук ; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено й експериментально перевірено структурно-функціональну модель формування художньо-конструкторських знань та умінь старшокласників у процесі трудової підготовки, яка базується на принципах сучасної освіти. Обгрунтовано критерії відбору навчального матеріалу з трудового навчання за профілем "Основи промислового дизайну" для учнів X - XI класів. Наведено класифікацію художньо-конструкторських знань та умінь, в основу якої покладено формування якостей творчої особистості. На основі відбору та систематизації матеріалу з трудового навчання, а також з урахуванням вимог Державного стандарту освітньої галузі "Технологія" розроблено програму профільного навчання. Систематизований зміст програми розроблено з дотриманням дидактичних принципів науковості, наступності та перспективності в технологічній підготовці між старшою школою та ВНЗ I - II, III - IV рівнів акредитації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.266 + Ж2р(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА366963

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Максименко Г.Є. 
Формування художньо-графічних умінь майбутніх дизайнерів у процесі вивчення фахових дисциплін: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Г.Є. Максименко ; Республік. вищ. навч. закл."Крим. гуманіт. ун-т" (м. Ялта). — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

У дослідженні розглянуто сутність понять "уміння", "художньо-графічні вміння", зміст, принципи, засоби та методи формування художньо-графічних умінь майбутніх дизайнерів у процесі вивчення фахових дисциплін. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено методику формування художньо-графічних умінь майбутніх дизайнерів у процесі вивчення фахових дисциплін "Шрифт", "Основи композиції", "Проектування". Набула подальшого розвитку система ступеневої професійної підготовки майбутніх дизайнерів. Подано достовірні результати впровадження означеної методики у практичну діяльність ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА368685

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сорокіна Г. Ю. 
Формування функціональних компетентностей майбутніх фахівців зв'язку в процесі навчання технічних дисциплін: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Г. Ю. Сорокіна ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено науково-педагогічний аналіз проблеми, теоретично обгрунтовано сутність поняття "функціональна компетентність", визначено її покомпонентну структуру та види. З'ясовано місце та роль технічних дисциплін у професійній підготовці майбутніх фахівців зв'язку. Розроблено та науково обгрунтовано модель формування функціональних компетентностей таких фахівців. Охарактеризовано критерії та рівні сформованості функціональних компетентностей. Запропоновано методику формування функціональних компетентностей у процесі навчання технічних дисциплін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж. р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА373358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
12.

Ігнатенко С. В. 
Формування фахових компетенцій майбутніх інженерів-педагогів засобами проблемно-ігрового навчання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. В. Ігнатенко ; НАПН України, Ін-т вищ. освіти. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано педагогічну теорію та практику фахової підготовки інженерів-педагогів, розглянуто специфіку фахової підготовки інженерів-педагогів за напрямом "Механізація сільського господарства та гідромеліорація", конкретизовано категорії "компетенція" та "фахова компетенція". На основі вивчення й аналізу науково-педагогічної літератури виділено основні спеціальні фахові компетенції інженера-педагога даного напряму підготовки й обгрунтовано їх сутність. Обгрунтовано структуру, критерії та показники визначення рівня сформованості фахових компетенцій, окреслено засоби та розроблено структурно-функціональну модель процесу формування фахових компетенцій майбутніх інженерів-педагогів. Експериментально перевірено педагогічні умови, що забезпечують ефективність формування фахових компетенцій майбутніх інженерів-педагогів засобами проблемно-ігрового навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж. р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА381654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
13.

Шевель Б. О. 
Формування фахових компетенцій майбутніх інженерів-педагогів засобами інформаційно-комунікаційних технологій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Б. О. Шевель ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено, теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено модель формування фахових компетенцій майбутніх інженерів-педагогів засобами інформаційно-комунікаційних технологій, теоретично обгрунтовано педагогічні умови формування фахових компетенцій. Визначено критерії та показники розвитку фахових компетенцій майбутніх інженерів-педагогів. Уточнено сутність поняття "фахова компетенція інженера-педагога", висвітлено особливості її формування. Удосконалено зміст фахової підготовки інженерів-педагогів засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Подальшого розвитку набули підходи до вдосконалення досліджуваної підготовки за умов інформатизації освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.253 + Ж. р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА380041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Павлова О.П. 
Формування фазового складу, структури та властивостей нанорозмірних плівок силіцидів перехідних металів Co, Mn, Ni, Ti, Ta, Pt на монокристалічному кремнії: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.04.07 / О.П. Павлова ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 42 с. — укp.

За допомогою сучасних методів фізичного матеріалознавства встановлено закономірності процесів дифузійного формування стабільних нанорозмірних плівок силіцидів перехідних металів Co, Mn, Ni, Ta, Ti, Pt на монокристалічному кремнії. З'ясовано, що формування силіцидних фаз в шарах нанометрових товщин відбувається в інших послідовностях, відмінних від передбачених діаграмами фазових рівноваг для масивних матеріалів, та в інших температурних інтервалах, ніж у шарах субмікронного діапазону товщин. Визначено основні чинники формування фізичних основ промислово-перспективних силіцидних нанотехнологій, якими є забезпечення контрольованості процесу одержання необхідної силіцидної фази та відтворюваності властивостей за допомогою введення між шаром металу та підкладкою (монокристалу кремнію) особливих зон, прошарків різного типу - дифузійно-контролюючих мембран (ДКМ), які виконують різну регулюючу роль в розвитку процесів дифузійного фазоутворення. Показано можливість впливу даних зон на уповільнення та прискорення дифузійних процесів, зміну кінетики росту силіцидної плівки, стабілізацію необхідних за технологією силіцидних фаз, запобігання утворенню неоптимальних за властивостями метастабільних фаз та сприяння формуванню стабільних фаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж619 + Ж620 +
Шифр НБУВ: РА353135

Рубрики:

      
15.

Резнік С.М. 
Формування управлінських умінь і навичок у майбутніх інженерів у вищих технічних навчальних закладах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.М. Резнік ; Ін-т проф.-техн. освіти АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування управлінських умінь і навичок у майбутніх інженерів у вищих технічних навчальних закладах. Визначено найбільш значущі структурні компоненти управлінських умінь і навичок, рівні та критерії їх розвитку. Виділено й охарактеризовано етапи та визначено психолого-педагогічні умови та розроблено технологію формування управлінських умінь і навичок. Показано пріоритетне значення розвитку організаторських, комунікативних та інтелектуальних навичок та умінь як чинників успішної реалізації процесу управління. Експериментально підтверджено ефективність запропонованої технології формування управлінських умінь і навчок у майбутніх інженерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА353716

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Петрицин І.О. 
Формування у старшокласників техніко-конструкторських знань і вмінь засобами нових інформаційних технологій (НІТ): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.О. Петрицин ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано методику формування в старшокласників техніко-конструкторських знань і вмінь засобами нових інформаційних технологій (НІТ) у процесі їх допрофесійної трудової підготовки. Встановлено, що допрофесійна трудова підготовка старшокласників є більш ефективною, за умов здійснення її за методикою, розробленою на базі моделі процесу формування техніко-конструкторських знань і вмінь, де розширення та поглиблення змісту навчання відбуватиметься за рахунок застосування засобів НІТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж2р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА317081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
17.

Ягупець Ю.І. 
Формування у майбутніх учителів трудового навчання умінь застосовувати засоби наочності у професійній діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 / Ю.І. Ягупець ; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто формування готовності до застосування засобів наочності (ЗЗН) у процесі трудового навчання (ТН) як невід'ємну складову професійної підготовки учителів. Обгрунтовано структуру та основні компоненти готовності учителів до ЗЗН у ТН, критерії оцінювання та визначено рівень сформованості компонентів готовності учителів ТН до використання засобів навчання у навчально-виховному процесі (НВП). Проаналізовано систему підготовки вчителів ТН до ЗЗН, зміст формування у вчителів ТН умінь ЗЗН у НВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ч421.215.5 + Ж6р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА370269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Ігнатьєва В.Б. 
Формування тиском профільних стрижнів на основі плетених композитних структур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / В.Б. Ігнатьєва ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

З використанням результатів аналізу уточненої моделі пружно-деформованого стану стрижневих складнопрофільних елементів за умов впливу експлуатаційних і технологічних факторів запропоновано конструкцію матеріалу та методику розрахунку конструктивних параметрів виробу, що містить плетений шар, а також прошивання в зоні з'єднання стійки та полиць. Проведено дослідження у взаємозв'язку між структурними та технологічними параметрами в процесі формоутворення профілю, розроблено методи розрахунку основних силових параметрів процесу та рекомендації з проектування технологічного устаткування та вибору режимів обробки тиском профілю, що формується. Наведено методи розрахунку сил і тисків, що виникають під час прошивання плетених структур композиційного матеріалу, а також рекомендації щодо вибору виду прошивання та оцінки міцності шва. Розроблено маршрутну технологію та методики вибору та розрахунку устаткування та оснащення. Наведено експериментальні дані про властивості цих виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж436.4 +
Шифр НБУВ: РА321755

Рубрики:

      
19.

Лола В.Г. 
Формування технологічної культури майбутніх учителів трудового навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.Г. Лола ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено зміст, методи, форми, організаційно-педагогічні умови формування технологічної культури майбутніх вчителів трудового навчання. Здійснено аналіз проблеми формування технологічної культури з соціально-педагогічних позицій, розглянуто генезис поняття "Технологічна культура", визначено типи універсальних культур. Обгрунтовано модель формування технологічної культури майбутнього фахівця як складової його професійно-педагогічної культури (загальні цілі, педагогічні завдання, зміст, форми, методи роботи, організаційно-педагогічні умови, суб'єкти формування, критерії ефективності, результати). Виявлено організаційно-педагогічні умови забезпечення процесу формування технологічної культури студентів індустріально-економічного факультету, критерії та рівні сформованості, нетрадиційні методи навчання, комплексне використання яких забезпечує формування технологічної культури в майбутніх учителів трудового навчання, розроблено тести, питальники, творчий дизайн-проект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ж.р(4УКР)32 +
Шифр НБУВ: РА327751

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Бойко Т. Г. 
Формування теоретичних та нормативно-технічних засад оцінювання якісного рівня продукції: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.01.02 / Т. Г. Бойко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 34 с. — укp.

Надано рекомендації для однозначного розуміння та трактування термінологічного апарата. Показано, що порівняння результатів є можливим лише за умови виконання вимог щодо забезпечення єдності та точності одержання кількісного оцінювання якості. Визначено основні характеристики якості кваліметричного оцінювання. Розроблено концепцію встановлення значень коефіцієнтів вагомості на підставі врахування специфічної складової точності результатів оцінювання, що враховує неоднорідність об'єкта досліджень і нестабільність його показників. Проведено моделювання експериментального виявлення якісних властивостей об'єкта дослідження. Проаналізовано стан і визначено перспективні шляхи розвитку кваліметрії в науково-технічній сфері, в національній системі технічного регулювання та в господарсько-економічній діяльності. Зокрема, показана ефективність нових методів на прикладі імітансних досліджень з використанням розроблених ємнісних сенсорів. Запропоновано шляхи адаптації нормативної бази для потреб кваліметричного оцінювання, а також алгоритм інтегрованого формування показників властивостей та їх коефіцієнтів вагомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108
Шифр НБУВ: РА377354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського