Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (1483)Книжкові видання та компакт-диски (670)Журнали та продовжувані видання (304)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Побережник С.М. 
Автоматизація процесів відтворення функціональних залежностей в системах інформаційної підтримки прийняття рішень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.М. Побережник ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено редукційну модель відтворення лінійно-регресійних залежностей, метод її швидкого параметричного синтезу в процесі структурних змін, що дозволяє суттєво знизити рівень трудомісткості та підвищити рівень автоматизації синтезу оптимальної структури залежності. Запропоновано засоби автоматизованого підвищення функціональної адаптивності лінійних моделей застосування модифікованих степеневих та тригонометричних функціональних рядів. Розроблено загальну архітектуру розширюваної системи підтримки прийняття рішень, яка дозволяє динамічно інтегрувати до її складу програмні блоки різних типів інтелектуальної обробки даних. Створено програмну реалізацію комплексної системи підтримки прийняття рішень і блоку автоматизованого відтворення функціональних залежностей, динамічно інтегрованого до складу розробленої системи, з використанням яких розв'язано кілька практичних задач моделювання. Вірогідність автоматично відтворених залежностей в розв'язаних задачах - від 73 % до 99,85 %, а часові витрати на конструювання моделей склали від 40 с до 1,5 хв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53 +
Шифр НБУВ: РА323017

Рубрики:

      
2.

Кондратенко В.О. 
Аксіоматичні моделі і методи проектування лінгвістичних трансляторів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / В.О. Кондратенко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено актуальні питання розробки аксіоматичних моделей і методів проектування лінгвістичних трансляторів у системах логічного програмування. Зокрема, запропоновано методи перетворення правил довільних граматик на адекватні формули логічних обчислень, що дозволяє реалізувати фази компіляції відповідних умов за допомогою методу резолюцій. Сформульовано та доведено достатні умови завершеності фаз синтаксичного аналізу та переведення. Досліджено узагальнені моделі методу резолюцій і алгоритму уніфікації в рамках математик, відмінних від категорії множин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.5-018
Шифр НБУВ: РА314190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Фуджу Халид Ісса Мохамед 
Засоби побудови прикладної експертної системи на базі трикомпонентної моделі знань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Фуджу Халид Ісса Мохамед ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано модель подання знань про Ієрархічний зв'язок компонент проектованої системи та структуру проекту певної системи (інформаційної, програмної, цифрової) у вигляді графової продукції. Удосконалено трикомпонентну модель подання знань, складовими частинами якої є граматика, числення предикатів та продукційна система, що узгоджує різні моделі знань. Удосконалення полягає у заміні граматики на синтаксично кероване визначення, що дає змогу більш ефективно проводити семантичний аналіз мовних конструкцій. Розвинуто метод виведення у компонентах використовуваної моделі знань, а саме: запропоновано виведення у синтаксично керованому визначенні проводити без глухих кутів під управлінням характеристичного скінченного автомату. Дістав подальшого розвитку процес логічного виведення. Завдяки структуризації, що базується на лексичному перетворенні імен предикатів логічної бази знань, досягнуто скорочення часу виконання логічного виведення у численні предикатів з використанням функцій як термінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.51-01 +
Шифр НБУВ: РА334953

Рубрики:

      
4.

Супрун Т. С. 
Інтегральні моделі компараторної ідентифікації та їх застосування для розпізнавання зорової інформації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Т. С. Супрун ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено інтегральні моделі та методи аналізу сенсорних систем за умов обмежень на множину вхідних сигналів на базі методу компараторної ідентифікації, розглянуто питання практичного застосування одержаних методів і моделей у технічних системах розпізнавання та відтворення кольору. Розроблено інтегральні моделі компараторної ідентифікації колірної інерції для двох практично важливих випадків: спектрального складу, що змінюється в часі, і постійного спектрального складу зі змінюваною в часі інтенсивністю. Розроблено інтегральну модель перетворення зорової інформації, що враховує явище іррадіації зору. Вирішено задачу структурної компараторної ідентифікації для інтегральних операторів у гільбертових просторах. Розглянуто випадок обмеження множини вхідних сигналів на випадок позитивного конусу. Вибір такого виду простору й операторів обумовлений їх поширенням у психофізичних і технічних задачах. Введено поняття сімейства предикатів, на основі якого можна компараторним методом ідентифікувати стаціонарні та нестаціонарні лінійні системи. Розроблено методику експериментальної перевірки характеристичних властивостей математичних моделей, впроваджену у TOB НТЦ АН ПРЕ в науково-технічній розробці "Універсальний мультимедійний інтерактивний стрілецький тренажер" (акт впровадження наводиться в додатках).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.4 + З970.54-01
Шифр НБУВ: РА377417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шевченко О.Ю. 
Інтелектуальна система менеджменту й інтеграції різнорідної інформації на основі стандартизованих моделей знань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.Ю. Шевченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено інтелектуальний механізм менеджменту в інтеграції різнорідної інформації на базі стандартизованих моделей знань. Зауважено, що у сучасних інформаційних системах документообігу важливими стають питання, взаємопов'зані з менеджментом інформаційних ресурсів та задачами накопичення знань. Відзначено, що існуючі статистичні методи не забезпечують можливості контекстуального тлумачення інформації, а пошук і аналіз в інформаційних джерелах значною мірою ускладнений. Наголошено на значущості можливості семантичного аналізу та розбору інформації у вирішенні цих питань. Зазначено, що потреба враховувати контекст спричинила проблему створення нових засобів інтелектуальної обробки даних, зокрема побудови нового механізму аналізу інформаційних ресурсів, який базується на онтологічних засадах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.52 +
Шифр НБУВ: РА341306

      
6.

Єфімов Г. М. 
Інформаційна технологія для моделювання та розпізнавання мімічних проявів емоцій на обличчі людини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Г. М. Єфімов ; Держ. ун-т інформатики і штуч. інтелекту. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

На базі формальної психологічної моделі емоційних станів розроблено формальну модель мімічних проявів даних емоційних станів - зроблено перехід від простору ознак, що описують базові емоції з точки зору ситуацій, в яких вони виникають, до простору ознак, які характеризують візуальну, мімічну складову для базових емоційних станів. Для уникнення неоднозначностей під час аналізу, зроблено перехід від феноменологічного визначення характеристичних мімічних ознак до певної їх формалізації за допомогою NURBS-кривих. Запропоновано загальну формальну модель мімічних проявів емоційних станів у вигляді простору ознак, визначено базис цього простору. Запропоновано нову мультимедійну технологію та засіб штучного інтелекту для аналізу мімічних проявів емоцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.54-01 + Ю953.2 + Ю935.21
Шифр НБУВ: РА376106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Кислиця Л. М. 
Інформаційна технологія підтримки прийняття рішень на основі прогнозування часових рядів в умовах багатокритеріальності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Л. М. Кислиця ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано інформаційну технологію підтримки прийняття рішень за умов багатокритеріальності на основі прогнозування часових рядів з довгою та подвійною пам'яттю (ЧР ДПП), яка на відміну від існуючих дозволяє класифікувати ряди з ДПП. Вперше розроблено метод ідентифікації ЧР ДПП, який на відміну від існуючих використовує класифікатор на основі нечіткої бази знань, що дозволяє скоротити час та підвищити ефективність в класифікації ЧР ДПП. Удосконалено математичні моделі ЧР ДПП шляхом модифікації їх структури, що дозволило спростити процес моделювання та прогнозування рядів з ДПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.416 + З970.53
Шифр НБУВ: РА379932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Демківський Є.О. 
Інформаційні технології аналізу і прогнозування нестаціонарних процесів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Є.О. Демківський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему побудови систем підтримки прийняття рішень (СППР) за умов моделювання та прогнозування нестаціонарних процесів, що описуються часовими рядами. Досліджено різні підходи до автоматизації вибору класу та структури моделей, які описують часові ряди. Запропоновано технологію виділення, моделювання та прогнозування детермінованих і стохастичних трендів, а також нові моделі для опису стохастичних трендів й умови вибору кращої моделі за множиною статистичних параметрів. Створено порогову модель стохастичної волатильності для моделювання та прогнозування змінної у часі дисперсії. Розроблено технологію оцінки параметрів зазначеної моделі. Наведено конкретні приклади й умови ефективного застосування запропонованих моделей. Розроблено архітектуру та створено прототип СППР за умов моделювання та прогнозування нестаціонарних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53 +
Шифр НБУВ: РА352119

Рубрики:

      
9.

Тітова 
Інформаційні технології інтелектуальної підтримки прийняття рішень для оперативно-чергових служб: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Віра Юріївна Тітова ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53
Шифр НБУВ: РА359259

Рубрики:

      
10.

Неофітна Т.М. 
Категорні моделі і метод поповнення ієрархічних баз знань предметних областей автоматизованих систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.М. Неофітна ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено категорний метод поповнення ієрархічних баз знань предметних областей (ПрО) автоматизованих систем, який дозволяє встановити нові морфізми прикладних моделей концептуалізації (МК) ПрО, якщо відомі лише базисні морфізми прикладних МК ПрО, що дозволяє одержувати неявно подану інформацію про складну ПрО. Удосконалено математичну модель бази знань ПрО системи прийняття рішень, що на відміну від існуючих дозволяє забезпечити цілісне багатоаспектне подання системи знань складної ПрО, одночасно й узгоджено враховувати онтологічні проблемні знання, і включає множину прикладних МК ПрО та множину морфізмів, які описують семантику структурних відношень прикладних МК ПрО. Обгрунтовано нові положення теорії подання знань з використанням розробленого мовою теорії категорій набору аксіом та наслідків, який на відміну від існуючих відображає семантичні закономірності складних ієрархічних організованих структур систем знань ПрО, що забезпечує стабільність бази знань щодо різних еволюційних змін ПрО й підвищує ефективність прийняття рішень. Удосконалено ітеративну процедуру створення ієрархічних баз знань автоматизованих систем шляхом включення розроблених правил поповнення ієрархічних баз знань ПрО, застосування яких на відміну від існуючих означає встановлення нових базисних морфізмів, що забезпечує семантичну коректність створюваної бази знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.50 +
Шифр НБУВ: РА353082

Рубрики:

      
11.

Волченко О.В. 
Комплексний метод побудови вирішуючих правил імовірнісних систем автоматичного розпізнавання, що навчаються: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.В. Волченко ; Держ. ун-т інформатики і штуч. інтелекту. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено ефективні методи побудови вирішальних правил імовірнісних систем автоматичного розпізнавання відкритого типу, що навчаються. Запропоновано й обгрунтовано метод побудови скороченої зваженої навчальної вибірки мета-об'єктів, вагу яких необхідно розраховувати до побудови вирішальних правил класифікації, що дозволило суттєво скоротити навчальну вибірку. Наведено новий метод коректного додавання даних у вибірку мета-об'єктів, який доцільно використовувати під час побудови систем розпізнавання відкритого типу, що навчаються. Створено метод побудови потенційних функцій за зваженими навчальними мета-вибірками, що дозволило використовувати у процесі побудови вирішальних правил значення ознак розпізнаваних об'єктів і знання про розташування об'єктів навчальної вибірки у просторі ознак. Розроблено генетичний алгоритм побудови вирішальних правил класифікації, згідно з яким правило представлене як псевдобулева функція. Запропоновано спосіб імовірнісного формування початкової популяції хромосом, що передбачає врахування ваги об'єктів навчальної вибірки, а також метод обчислення подвійної фітнес-функції. Визначено та теоретично обгрунтовано набір генетичних операторів. Запропоновано новий метод побудови вирішальних правил імовірнісних систем автоматичного розпізнавання відкритого типу, що навчаються, який передбачає застосування способу визначення відособленості класів, методу формування зваженої навчальної вибірки мета-об'єктів, генетичного алгоритму побудови вирішального правила. Використання даного методу дає змогу підвищити якість розпізнавання, зменшити часові витрати на побудову вирішального правила та виконання класифікації, скоротити об'єм даних, що зберігаються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.54-01 +
Шифр НБУВ: РА358011

Рубрики:

      
12.

Ліщук К. І. 
Лінійні моделі і методи автоматизованої підтримки в ієрархічних системах прийняття рішень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / К. І. Ліщук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено конструктивні математичні моделі лінійного й опуклого квадратичного програмування для знаходження ваг об'єктів (альтернатив, критеріїв) за допомогою матриці парних порівнянь, які задовольняють заданому обмеженню на величину коефіцієнта узгодженості, у разі розв'язання задачі прийняття рішень за допомогою методу аналізу ієрархій (МАІ). Розроблено дві модифікації МАІ, які відрізняються від інших можливістю розв'язку ієрархічних задач великої розмірності. Вперше запропоновано конструктивні математичні моделі оперативного коригування оцінок однієї з альтернатив, що забезпечує конкурсний відбір саме цієї альтернативи, та грунтується на використанні відношення заміщення. Розроблено математичні моделі оперативної підтримки процесу прийняття рішень для урахування динамічних змін оцінок альтернатив в оптимізаційних задачах багатокритеріального вибору, в яких досягнення глобальної мети представлене ієрархічним деревом Сааті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53-01
Шифр НБУВ: РА385778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Яловець А.Л. 
Логіко-обчислювальна семантична мережа як модель подання знань: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / А.Л. Яловець ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2008. — 44 с. — укp.

Вперше розроблено модель подання знань - логіко-обчислювальну семантичну (ЛОС) мережу, що має нову сукупність функціональних можливостей, одночасно не притаманних аналогічним моделям. Розроблено метод прямого логічного виводу на базі формування множин вершин ЛОС-мережі, специфічною особливістю якого є можливість безпосереднього виведення з кожної з них деякої раніше не виведеної вершини. Вперше створено метод побудови початкового стану процесу прямого логічного виводу, що дозволяє виключити можливість завдання суперечних, неповних або надлишкових вхідних даних для опису ситуації для рішення проблемних задач на ЛОС-мережі. Розроблено методи статичної верифікації знань, поданих у ЛОС-мережі. Запропоновано теретико-графовий підхід для рішення проблеми виявлення й усунення суперечностей у структурі ЛОС-мережі. Розроблено метод генерації множини тестових випадків для ЛОС-мережі. На базі розроблених моделі подання знань і методів їх обробки реалізовано програмно-інструментальне середовище подання й обробки знань (СЛМ-технологію). Показано можливості використання нової СЛМ-технології для підтримки процесів подання й обробки чітких і нечітких процедурно-декларативних знань і забезпечення їх несуперечності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.5-01 +
Шифр НБУВ: РА355448

Рубрики:

      
14.

Пронюк Г.В. 
Метод багатошарової декомпозиції предикатів та його застосування у системах штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Г.В. Пронюк ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено метод багатошарової декомпозиції для формального опису та схемного представлення довільних відношень у системах штучного інтелекту. Доведено коректність методу двошарової декомпозиції 1-го роду предикатів, що істотно спрощує формальний запис предикату та є моделлю узагальненого методу компаративної ідентифікації. Розроблено двошарову декомпозицію 2-го роду предикату, що дозволяє представити предикат шляхом відображення та деякий найпростіший предикат. Запропоновано метод тришарової декомпозиції предикату, що дозволяє одержувати схемне представлення будь-яких відношень та обчислювати результат за паралельним принципом. Удосконалено теорію узагальнених просторів шляхом розкриття внутрішньої структури загального простору та визначення деяких його змістових інтерпретацій. Розглянуто практичне застосування розробленого математичного апарату у системах штучного інтелекту для створення природномовного інтелектуального інтерфейсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.52-01 + З970.52-01 + З970.52-01
Шифр НБУВ: РА331579

      
15.

Ситник Л.Г. 
Методи логічного синтезу багатозначних оборотних неоднорідних модулів та їх застосування в системах штучного інтелекту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Л.Г. Ситник ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено структурні методи синтезу багатозначних оборонних засобів розв'язання систем логічних рівнянь для синтезу багатозначних логічних елементів прямої та зворотної дії, які використовують у системах і засобах штучного інтелекту. Розроблено математичний апарат та загальний алгоритм розв'язання логічих рівнянь матричними методами, надано його графову й аналітичну інтерпретацію. Розроблено засіб і синтезовано на його основі засоби автоматичного взаємооберненого перетворення неоднорідних багатозначних кодів, які задаються логічними рівняннями. Показано, що дані засоби дозволяють повністю або частково регенерувати вхідні сигнали за показниками вихідних сигналів, виявляти помилково введену інформацію, підвищувати захист від перешкод. Розроблено універсальні багатозначні обернені логічні елементи, на базі яких побудовано реальні перетворювачі для систем і засобів штучного інтелекту, визначено й оцінено їх пропускну спроможність і надійність. Розроблено методи синтезу спрямованих схем реляційних мереж та метод скорочення кількості елементів у вузлах реляційних мереж. Розширено функціональні можливості комп'ютерних систем автоматизованого опрацювання природномовних текстів в українськоу мовно-інформаційному фонді НАН України. Матричний метод, алгоритм і його програмну реалізацію розв'язання систем алгебро-логічних рівнянь використано для комп'ютерного самонастроювання комп'ютерної техніки технічного відділу ТОВ "Сумихімпром".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.52 + В123,0 +
Шифр НБУВ: РА370941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Каденко С. В. 
Методи підтримки прийняття рішень на основі ординальних оцінок з урахуванням досвіду: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / С. В. Каденко ; Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод ітераційного обчислення коефіцієнтів відносної вагомості критеріїв оцінки альтернатив на підставі наявних прецедентів їх багатокритеріального ранжирування. Надано метод із зворотнім зв'язком з експертом. Розроблено методи узагальнені на випадок, коли ієрархії критеріїв оцінки альтернатив утворюють багаторівневі структури типу "дерева" та "мережі". Визначено модифікацію структури системи підтримки прийняття рішень, яка обробляє експертну інформацію кількома шляхами, зокрема, визначає пріоритетність різних факторів на підставі досвіду багатокритеріального ранжирування альтернатив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.41 + З970.53
Шифр НБУВ: РА375521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дудка Т.М. 
Методи побудови експертних систем з асоціативними моделями подання знань: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / Т.М. Дудка ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено методи побудови експертних систем з асоціативними моделями подання знань. Запропоновано формальні моделі подання асоціативних знань і досліджено механізм логічного виведення на них. Сформульовано та розв'язано задачу визначення поняття за деякими відомими асоціаціями за умов нечіткості. Введено та досліджено з використанням алгебричних методів поняття комплекту, що є узагальненням поняття реляції та доведено ряд співвідношень логіки реляцій. Побудовано спеціалізовану інформаційно-діагностичну систему ГОМЕОПАТ у середовищі Vsual FoxPro 6.0, яка забезпечує інформаційну підтримку процесів діагностики та пошуку даних довідкового характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.51 + Р343.38 с05
Шифр НБУВ: РА313790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Глибовець 
Методи побудови ефективних розподілених систем інтелектуального типу з використанням агентного підходу: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / Андрій Миколайович Глибовець ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.5-01
Шифр НБУВ: РА365988

Рубрики:
  

      
19.

Тітова О.В. 
Методи побудови та оцінки агрегованих асоціативних правил в інтелектуальних базах даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.В. Тітова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання автоматизованого формування знань з даних, розпізнавання прихованих закономірностей (образів, патернів) і моделювання принципів їх представлення на базі формальної логіки. Удосконалено методи виявлення й оцінки логічних закономірностей у даних у вигляді асоціативних правил. Запропоновано метод генерації агрегованих асоціативних правил на підставі об'єднання гілок дерева покрить для небінарних ознак. Створено метод розрахунку характеристик агрегованих асоціативних правил з використанням характеристик бінарних асоціацій, що дозволяє підвищити ефективність пошуку логічних залежностей між ознаками у інтелектуальних базах даних. Запропоновано метод оцінки інформативності асоціативних правил, створений на базі розрахунку узагальненої характеристики асоціації - повної взаємної інформації, яка дозволяє задати лінійний порядок під час оцінки асоціації та скоротити розмірність задачі її оцінки. Проаналізовано залежність інформативності від загальноприйнятих характеристик асоціативного правила - рівня підтримки, довіри та покращання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.50 +
Шифр НБУВ: РА346117

Рубрики:

      
20.

Летучий Д.О. 
Методи та засоби організації дедуктивних баз даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / Д.О. Летучий ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання створення технології експертних систем, проблемно-орієнтованих на розв'язання задач інтелектуального аналізу даних в інформаційних системах підтримки рішень (ІСППР) на основі застосування дедуктивних баз даних (ДБД). Удосконалено концепцію ДБД як засобу розв'язання слабоформалізованих задач у сучасній технології експертних систем підтримки прийняття рішень. Розроблено ряд оригінальних логіко-предикативних моделей, які втілюють нові, необхідні для опису задач прийняття рішень, конструкти. Удосконалено методи структурного та семантичного аналізу опису задачі. Розроблено керований модифікований напівбезпосередній алгебраїчний метод обчислення логічної програми ДБД, що грунтується на запропонованому принципі мінімальності ітеративних обчислень та схемі відображення логічної програми у систему SQL запитів. Запропоновано принципи організації систем ДБД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.50 +
Шифр НБУВ: РА331614

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського