Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (19)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (85)Реферативна база даних (10121)Книжкові видання та компакт-диски (6459)Журнали та продовжувані видання (609)
Пошуковий запит: (<.>U=И$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 792
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Жуков С.О. 
Розробка технології видобутку природного каменя як попутної сировини в діючих кар'єрах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / С.О. Жуков ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 1998. — 32 с. — укp.

Викладені відомості про властивості і закономірності зміни параметрів масивів природного каменя, розташованих в проектних контурах рудних кар'єрів та теоретичне обгрунтування розроблення ефективної технології його попутного видобутку. Розроблені методи виділення масивів якісного природного каменя та методики визначення ефективних параметрів виробничих процесів для його видобутку і технологій розробки родовищ за цих умов. Розроблені типові комплекси технологічного обладнання, а також пристрої для забезпечення видобутку блочної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И342.1

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Борзих А.П. 
Розробка способів охорони підготовчих виробок при відпрацюванні пологих вугільних пластів східного регіону Українського Донбасу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.02 / А.П. Борзих ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 1998. — 43 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі підвищення стійкості пластових підготовчих виробок, які підлягають впливу очисних робіт в умовах глибоких шахт. У роботі розвинуто напрям гірничої геомеханіки, заснований на адаптивній взаємодії бокових порід з опорними елементами виробки. Виявлено нові закономірності проявів гірського тиску в сполучених з лавою виробках, установлені параметри їх охорони опорами змінної жорсткості. Розроблені нові способи охорони виробок із застосуванням збірних захисних опор із залізобетонних блоків, спарених податливих ціликів та присічних виробок, що проводяться за лавою. Обсяг упровадження розробок з фактичним економічним ефектом становив 35.17 тис.м у 29 вугільних шахтах Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.16(4Укр)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Кхелуфі Абделькрім 
Розробка технології збагачення солоного вугілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.08 / Кхелуфі Абделькрім ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1998. — 19 с. — укp.

Висвітлюються питання розробки та апробації технології збагачення солоного вугілля Західного Донбасу. Розглядається перспективний напрямок збагачення солоного вугілля шляхом обезсолення водною промивкою і суміщення її з технологією масляної агломерації, що забезпечує високу ефективність процесу обезводнення та облагороджування низькосортного вугілля. Досліджено вплив обмаслення вугілля на кінетику солевидалення при водній промивці. Встановлено раціональні режимні параметри суміщеного процесу "обезсолення-агломерація" за критерієм залишкового вмісту натрію у вугіллі. Теоретично сформульовано принципи підбору раціонального складу речовини, що зв'язує, у суміщеному процесі "промивка-агломерація". Запропоновано та обгрунтовано застосування технології механічного зриву водної плівки ежектуванням для підвищення ефективності обезводнення агломерату обезсоленого вугілля. Методом факторного планування одержано математичні моделі процесів обезсолення обмасленого вугілля та обезвожування вуглемасляного агломерату, за допомогою яких визначено характер та ступінь впливу на процеси основних технологічних параметрів. Розроблено режимну карту суміщеного процесу "обезсолення-агломерація".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,1-06(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Морозов І.Т. 
Охорона виїмкових штреків у виробленому просторі за суцільної системи розробки в умовах Червоноармійського району Донбасу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / І.Т. Морозов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1998. — 16 с. — укp.

За допомогою методу граничних елементів розкриті закономірності розподілу напружень і зміщень навколо виїмкових штреків в розвантаженій зоні і на їх основі визначені раціональні параметри закладної смуги та штрекового кріплення. Отримана нова залежність, що пов'язує максимальні напруження в покрівлі виробки з співвідношенням модулей пружності закладної смуги і породи покрівлі. Розроблена економіко-математична модель оптимізації за вартісним критерієм (собівартості 1т вугілля) основних параметрів суцільної системи розробки (довжини лави, швидкості посування очисного вибою, довжини виїмкового поля, потужності пласта) з урахуванням витрат на заробітну плату, монтаж і демонтаж комплекту, транспортування вугілля конвейєром, проведення і підтримки підготовчих виробок, провітрювання виїмкової ділянки. Розроблений та випробуваний в промислових умовах механізований спосіб заповнення складних смуг і закріпного простору подрібненою породою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Трифонов Д.В. 
Моделі і методи підвищення ефективності використання електроенергії у виробничих системах (на прикладі вугільних шахт): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / Д.В. Трифонов ; Ін-т заг. енергетики НАН України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення енергоефективності гірничодобувних підприємств. У роботі розвивається новий підхід в енергозбереженні гірничодобувних підприємств на основі енергетичного аудиту, ураховуючи взаємозв'язок поміж технологією вугледобування та електроспоживанням. Сформований факторний простір ефективності електровикористання. Виконані типологічна і політетична класифікція, в результаті яких одержані дві групи однотипових за умовами виробництва і однорідних по електровикористанню вугільних шахт. Побудовані багатокритеріальні оптимізаційні моделі енергоефективності (питомого електроспоживання, продуктивності і собівартості) та установлені оптимальні значення управляючих технологічних параметрів, що сприяє обгрунтованому прийманню проектних та менеджерських рішень по енергоефективності вугільних шахт. Запропоновано новий комплексний таксономічний показник оцінки енергоефективності, побудована його аналітична модель і обгрунтована методика прогнозування, яка дозволяє виділити фактори, за рахунок яких виникає неефективне споживання електроенергії, розробити управляючі дії на його підвищення. Розроблена методика енергетичного аудиту (електрична частина), що забезпечує якість роботи групи енергоаудиторів при дослідженні та оцінці енергоефективності шахтних виробничих систем (ШВС). Основні результати роботи використані при розробці державних стандартів по енергозбереженню України та СНД, доведені до методичних вказівок і фрагментів програмного забезпечення АРМ енергоаудитора і впроваджені на вугільних шахтах Західного Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-42

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Рязанов А.М. 
Розробка забивного пробовідбірника для буріння інженерно-геологічних свердловин на континентальному шельфі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / А.М. Рязанов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1998. — 18 с. — укp.

Розглядаються питання розробки забивних пробовідбірників для відбору представницьких проб грунтів в нескельних породах в умовах вертикальних переміщень плавзасобу при бурінні глибоких морських інженерно-геологічних свердловин. На підставі аналітичного огляду запропонована принципова схема знімного забивного пробовідбірника з автономним гідравлічним приводом і вільно падаючим на робочому ході бойком. Виконаний математичний опис процесу ударної взаємодії елементів системи эбойок - керноприймальна труба - нескельний грунтю. З метою погодження в часі руху поршневої групи гідродвигуна з рухом бойка проведені теоретичні дослідження робочого циклу пробовідбірника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.139.1-5

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Мартиненко В.П. 
Наукове обгрунтування і розробка екологічно орієнтованих технологій гірничих робіт на залізорудних гірничо-збагачувальних комбінатах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / В.П. Мартиненко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням теоретичного обгрунтування технологій розробки залізорудних родовищ України з цілеспрямованим формуванням виробленого простору глибоких кар'єрів для переекскавації вміщуючих порід. Розроблені нові напрямки розвитку робочої зони кар'єрів похилими шарами та діагональними панелями. Установлені їх параметри, які забезпечують виймання мінімальних об'ємів розкривних порід без зниження виробничої потужності по залізній руді. Розроблені способи підвищення ефективності руйнування скельних порід вибухом та зниженням інтенсивності пилогазових викидів у атмосферу. Розроблені економіко-математичні моделі формування зони поглиблення з використанням комбінованих видів транспорту в комплексі з мобільним перевантажувальним устаткуванням. Уперше обгрунтовані методи розрахунку параметрів сумісного розташування різнотипних вміщуючих порід у виробленому просторі глибоких кар'єрів. Розроблені способи та методи рекультивації порушеної території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.3н631

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Перепелиця 
Наукові основи створення нетрадиційного способу охолодження повітря і закладання виробленого простору глибоких шахт: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 ; 05.15.02 / Валентин Григорович Перепелиця ; НАН України, Інститут геотехнічної механіки. — Д., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1 + И181,1
Шифр НБУВ: РА304009

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Перепелиця В.Г. 
Наукові основи створення нетрадиційного способу охолодження повітря і закладання виробленого простору глибоких шахт: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11;05.15.02 / В.Г. Перепелиця ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням видобутку вугілля на великих глибинах в умовах підвищеної температури уміщуючих порід і, як наслідок, шахтної атмосфери. Розроблено нетрадиційний спосіб ведення гірничих робіт в цих умовах, ідея якого полягає в сполученні і ув'язці в єдиному технологічному ланцюгу процесів закладання виробленого простору і охолодження шахтної атмосфери шляхом використання порід, що утилізуються, в якості закладального матеріалу і холодоносія одночасно. Встановлені нові особливості процесів брикетування сипкого матеріалу з формуванням брикетів у вигляді куль в умовах низьких температур і виявлені закономірності розподілу температури по полю брикета при заморожуванні та таянні. Розроблена математична модель процесів тепломасообміну між шахтним повітрям, уміщуючими породами і охолодженим закладальним масивом, відмінність якої від існуючих полягає в напівемпіричному підході до описання процесів тепломасообміну. Запропоновані технологічні схеми і визначені параметри технології ведення робіт по закладанню виробленого простору очисних вибоїв глибоких шахт охолодженими кулями-брикетами і сипким закладальним матеріалом з одночасним вирішенням задач утилізації пустої породи і нормалізації шахтного мікроклімату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Булава Ю.І. 
Моделювання гідродинамічних процесів у вугільній пульпі та обгрунтування параметрів нерухомих циліндро-конічних грохотів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Ю.І. Булава ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуті питання знешламлювання вугілля дрібного машинного класу. Розроблені теоретична та експериментальна концепції використання наддуву внутрішньої порожнини нерухомого циліндро-конічного грохоту аерогідродинамічними струменями для інтенсифікації процесу знешламлювання дрібного машинного класу при збагаченні вугілля. Запропоновано методику розрахунку параметрів циліндро-конічного грохоту з наддувом внутрішньої порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.3,1

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Мітюк Л.О. 
Моделювання розповсюдження пружних хвиль у шаруватих гірських породах для оцінки сейсмічної дії вибуху: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Л.О. Мітюк ; Нац. НДІ охорони праці. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Вибрані та обгрунтовані математичні моделі , що базуються на рівняннях теорій пружності та рідких середовищ відповідно для порід зі значним опором зсувним напруженням і за відсутності його. З використанням стереомеханічної теорії удару отримані формули для розрахунку параметрів відбитих і заломлених хвиль від плоскої межі відокремлення порід і грунтів. Виконана кількісна оцінка ефекту екранування хвиль пружними шарами з різними механічними властивостями. Розглянуто дію плоскої ударної хвилі на нескінченно довге жорстке включення прямокутного перерізу. Розв'язана задача про трансформацію хвиль з криволінійними фронтами при товщині шарів, близької до радіусів кривизни хвиль. Розроблена та апробована методика комп'ютерного моделювання хвильових процесів у широкому діапазоні зміни геометричних, фізикомеханічних параметрів шарів порід і зарядів. Експериментально досліджено проходження ударних хвиль через гранітні зразки різної товщини, між якими в щілинах була вода, пузирчата поліетиленова плівка, повітря. Отримана кореляційна залежність коефіціента гашення від товщини гранітних зразків. Створено пристрій для ведення підривних робіт під водою, на який отримано патент. Ефективність теоретичних результатів доведена позитивним їх збігом з результатами експериментів автора та інших дослідників, що дозволяє рекомендувати розроблену методику моделювання розповсюдження пружних хвиль під час ведення підривних робіт у шаруватих гірських породах для оцінки сейсмічної дії вибуху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-3

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Фик І.М. 
Геолого-технологічні основи підвищення коефіцієнта вуглеводневилучення з газоконденсатних родовищ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / І.М. Фик ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню проблеми і пошуку шляхів підвищення вуглеводневилучення з газоконденсатних родовищ. На підставі теоретичних, експериментальних і промислових досліджень виявлено основні геолого-технологічні фактори, які впливають на коефіцієнт вуглеводневилучення, показано підпорядкованість технології розробки станові газоконденсатного покладу. Проведено аналіз ресурсної бази конденсату в Україні, показано перспективність робіт щодо підвищення коефіцієнта конденсатовилучення. Розроблено нові способи регулювання сайклінг-процесу, спрямовані на збільшення коефіцієнта охоплення витісненням сирого газу сухим. Запропоновано нову систему розробки з підвищенням пластового тиску до початку сайклінг-процесу, що попереджує випадання конденсату у привибійних зонах свердловин. Запропоновано новий спосіб розробки газоконденсатного покладу - ступінчастий сайклінг-процес. Вивчено можливість і запропоновано альтернативний спосіб розробки нафтових облямівок із зміщенням їх у газоконденсатну частину покладу. Промисловими об'єктами досліджень вибрано газоконденсатні родовища України, де впроваджуються сайклінг-процес і перепуск газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И36-11

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Гончаров А.Д. 
Обгрунтування параметрів зон захисту при заляганні вапняка в породах міжпластя крутих викидонебезпечних пластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / А.Д. Гончаров ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.15

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Пологович А.І. 
Обгрунтування параметрів і розробка конструкцій багатокамерних щокових дробарок неперервної дії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06. / А.І. Пологович ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено обгрунтуванню нового напрямку поліпшення багатокамерних щокових дробарок. Наведені науково обгрунтовані розробки, спрямовані на вирішення актуального завдання зниження матеріальних і енергетичних затрат на дрібнення і здрібнення матеріалів шляхом обгрунтування параметрів і розробки ресурсозберігаючих конструкцій багатокамерних щокових дробарок неперервної дії. Досліджується створена ресурсозберігаюча багатокамерна щокова дробарка неперервної дії блочно-модульної конструкції, яка відрізняється ярусним розміщенням одна під другою роздільних вібраційних щоково-конусних камер дрібнення із загальними для них вертикальними камерами завантаження і розвантажування, що дозволяє збільшувати продуктивність і ефективність її роботи без збільшення розмірів здрібнюючих органів і займаної нею виробничої площі. Встановлено, що збільшення в її камері завантаження ступені ущільності початкового роздрібнюваного матеріалу дозволяє збільшити ефективність її роботи в 1,14 разів і продуктивність в 1,17 разів без змінювання розмірів її здрібнючих органів. Виявлено, що блочно-модульне компонування трьохкамерної щокової дробарки дозволяє отримати економію конструктивних матеріалів, яка складає 42% від сумарної маси трьох таких же однокамерних дробарок, при одночасному зменшенні займаної ними виробничої площі у три рази. Запропонована інженерна методика визначення її продуктивності і раціональних конструктивних параметрів. Розроблені рекомендації для практичного використання результатів цієї дробарки впроваджені у проектну практику при розробці на основі її схеми технічних пропозицій по створенню технологічного устаткування для прероблення сипких матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.1-51

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Хапілова Н.С. 
Теорія і основні закономірності процесу віджиму вугільного пласта: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.09 / Н.С. Хапілова ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню важливої наукової проблеми, пов'язаної із розвитком аналітичних методів дослідження геомеханічного стану масиву при підземному видобутку вугілля. Узагальнено просторову задачу про напружено-деформований стан масиву поблизу виробок із урахуванням пластичних зон. Побудовано математичну модель, розроблено методи розрахунку і вивчено закономірності процесу віджиму вугільного пласта в лавах. Досліджено вплив фізико-механічних властивостей вугілля і порід, глибини залягання і кута нахилу пласта, який містить ділянку зруйнованого вугілля, на динаміку процесу віджиму. Встановлено, що при наближенні очисних робіт до області зруйнованого вугілля швидкість зближення бокових порід у глибині масиву більша, ніж поблизу забою. Розроблено й обгрунтовано методи розрахунку оптимальних параметрів захисних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14,1-11 + И310.18

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Пригунов О.С. 
Технологічні основи відкритої розробки підірваних скельних порід комплексами машин безперервної дії: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / О.С. Пригунов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці технологічних основ створення принципово нової потокової технології відкритої розробки підірваних скельних порід комплексами машин безперервної дії. Розроблені нові комплекси машин безперервної дії і технологічні схеми їх застосування. Розглянуті питання взаємодії робочих органів робочих машин з породами, наведені нові технологічні та конструктивні параметри обладнання. Запропоновані технологічні схеми потокової технології відкритого видобутку корисних копалин, викладено параметри системи розробки, які забезпечують ефективність застосування потокової технології на глибоких кар'єрах зі скельними породами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И22-5

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Пілецький В.Г. 
Обгрунтування інструментального діагностування технічного стану шахтних стрічкових конвеєрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / В.Г. Пілецький ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджено нагрівання рухомою стрічкою заштибованих, заклинених нерухомих, з підвищеним опором обертанню підтримуючих стрічку роликових опор, відхильних і приводних барабанів, а також нагрівання стрічки під час її контрольної зупинки для одержання на ній теплових плям та її перетворення після пуску на носія інформації. Остання зчитується спеціальними теплочутливими датчиками, введеними до системи розпізнавання адреси джерела нагрівання. За результатами вимірів потужності холостого ходу приводу запропоновано спосіб оцінки стану роликоопор конвеєра, а також зміни характеристик тандемприводу для вирівнювання навантаження при номінальному завантаженні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И163.43-07

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Кириченко В.І. 
Обгрунтування конструктивних параметрів та режимів роботи млинів примусового подрібнення з обертальним інтенсифікатором: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.06 / В.І. Кириченко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному і експериментальному обгрунтуванню нового напрямку поліпшення барабанних млинів. Запропоновані ресурсозберігаючий млин примусового подрібнення та засоби забезпечення працездатності, профілі розвантажувальних елеваторів одночасного ковзання, спеціальна конструкція обмоток збудження синхронних двигунів та програмно-комбінований пристрій електричного вирівнювання навантажень гілок приводу. Розроблені методики визначення розмірів та навантажень млинів, математичні моделі та рекомендації по вибору режимів примусового подрібнення різних матеріалів, теоретичні засади по визначенню напруженостей, зусиль та моментів клиноподібної зони, уточненню складових потужності приводів та визначення параметрів розщеплених обмоток збудження двигунів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Данг Ву Ті 
Обгрунтування основних параметрів підземної розробки вугільних родовищ басейну Куанг-Нінь (В'єтнам): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / Данг Ву Ті ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 1999. — 17 с. — укp.

Розроблена методика конструювання варіантів розкриття, підготовки і систем розробки шахт, яка дозволяє за рахунок значимості характеристик якісних параметрів та критеріїв оптимальності провести вибір розрахункових варіантів для їх послідовного економіко-математичного порівняння. На цій підставі визначені основні оптимальні параметри технологічної схеми шахти Хе-Тьам і подібних їй у регіоні Куанг-Нінь, та розроблені інші рекомендації по перспективним рішенням розробки вугільних родовищ В'єтнаму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1(5В'ЄТ)

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
20.

Смоланов С.М. 
Управління вентиляцією при ліквідації аварій в магістральних виробках вугільних шахт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / С.М. Смоланов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичне обгрунтування можливості зупинки вентиляторів головного провітрювання під час гасіння пожеж у магістральних гірничих виробках вугільних шахт. Зазначено, що умовою використання такого режиму вентиляції є відсутність рециркуляції повітряних потоків при переведенні шахти на природне провітрювання та зниження швидкості вентиляційного струменя в пожежних виробках не нижче допустимої границі, яка визначається можливістю його перевертання внаслідок конвекційного руху повітряних потоків, що виникає під час пожежі. Розроблено методику розрахунку параметрів аварійних вентиляційних режимів і прогнозу їх впливу на процеси розвитку та гасіння пожежі, яка враховує динаміку теплових параметрів пожежі. Обгрунтовано вимоги забезпечення стійкості провітрювання виробок шахт, які дозволяють підвищити оперативність, якість прийнятих рішень у складних аварійних обставинах; скоротити час гасіння пожежі, зменшити економічні збитки, а також витрати на ліквідацію наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181,1 + И183.85
Шифр НБУВ: РА308157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського