Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (798)Книжкові видання та компакт-диски (513)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Л663$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 94
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Абдала Халед Муса 
Удосконалення технології виробництва дражированих таблеток аміналону: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Абдала Халед Муса ; Нац. фармацевт. акад. України. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано удосконалення технології виробництва таблеток аміналону, вкритих суспензійним покриттям, що не застосовувалася раніше на фармацевтичних підприємствах України. Доведено стабільність препарату в процесі зберігання. Розроблено методики якісного та кількісного визначення аміналону в таблетках запропонованого складу. Результати фармакологічного дослідження підтвердили ідентичність препарату, одержаного за удосконаленою технологією. Надано нормативно-технічну документацію на запропоновану технологію, апробовану за умов промислового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.350.85 + Р281.7/9 аміналон
Шифр НБУВ: РА313525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Азаренко Ю.М. 
Розробка технології та дослідження супозиторіїв з фенольним гідрофобним препаратом прополісу: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Ю.М. Азаренко ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження по створенню супозиторіїв на основі стандартизованої біологічно активної субстанції природного походження - фенольного гідрофобного препарату прополісу (ФГПП), призначених для лікування проктитів, анальних тріщин, післяопераційних ран промежнини, що довго не загоюються. Розроблений оптимальний склад та раціональна технологія супозиторіїв, вивчені фізико-хімічні властивості препарату, стабільність у процесі зберігання, біологічна активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 прополіс + Л663.22

Рубрики:

      
3.

Алмакаєв М.С. 
Розробка складу і стандартизація технології комбінованих ін'єкційних лікарських засобів, що містять місцевий анестетик: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / М.С. Алмакаєв ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів і мед. продукції". — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше в Україні запропоновано науково-методичні підходи щодо розробки складу та технології виробництва комбінованих ін'єкційних лікарських засобів (ЛЗ), які містять анестетик лідокаїну гідрохлорид. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено критичні інтервали pH середовища, які забезпечують фізико-хімічну стабільність розчинів. Визначено й апробовано склад і раціональну технологію ЛЗ у вигляді гіпербаричного розчину для ін'єкцій, що містить клонідину гідрохлорид, який потенціює терапевтичний ефект лідокаїну гідрохлориду. Для збільшення густоти розчину застосовано сорбітол у кількості 5 %. На підставі комплексного вивчення процесів розчинення субстанцій лідокаїну гідрохлориду та натрію диклофенаку обгрунтовано й експериментально підтверджено оптимальні межі pH розчину, необхідні для стабільного існування комбінації речовин, які мають різні значення pH середовища. Показано, що оригінальна комбінація солюбілізаторів і стабілізаторів дозволяє одержати стабільний протягом 2-х років комбінований U13, який містить диклофенак натрію та лідокаїну гідрохлорид. На підставі результатів фізико-хімічних і технологічних досліджень визначено основні критичні параметри технологічноого процесу одержання комбінованих ін'єкційних ЛЗ з місцевим анестетиком. Уперше розроблено та стандартизовано промислову технологію виробництва розчинів для ін'єкцій клокаїн-С і диклокаїн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 лідокаїн гідрохлорид + Р282.4 + Л663.15 +
Шифр НБУВ: РА368884

Рубрики:

      
4.

Алмакаєва Л.Г. 
Розробка складу і стандартизація технології парентеральних та рідких оральних лікарських засобів на основі амінокислот: автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.03 / Л.Г. Алмакаєва ; Держ. під-во "Держ. наук. центр лікар. засобів". — Х., 2008. — 36 с. — укp.

Розроблено нові лікарські засоби (ЛЗ) для парентерального й орального застосування у вигляді розчинів на основі солей амінокислот, а саме: глутамінової, аспарагінової, L-аргініну та бурштинової кислоти та допоміжних речовин, що мають серцево-судинну, гіпоамоніємічну та гепатопротекторну дію. Запропоновано науково-методичні підходи до розробки складів і технологій парентеральних і оральних рідких ЛЗ на основі солей амінокислот. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено критичні інтервали pH, що забезпечують фізико-хімічну стабільність розчинів. Вивчено вплив фармако-технологічних факторів на процеси солеутворення. На основі результатів проведеного комплексу фізико-хімічних і фармако-технологічних досліджень розроблено й обгрунтовано склад і технологію виробництва парентеральних і оральних рідких ЛЗ на основі амінокислот. Показники якості та кількісні характеристики компонентного скаду ЛЗ стандартизовані в аналітичній і технологічній документації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.777 + Л663.1 +
Шифр НБУВ: РА360902

Рубрики:

      
5.

Баранова І. І. 
Теоретичне та експериментальне обгрунтування застосування сучасних гелеутворювачів природного та синтетичного походження у технології м'яких лікувально-косметичних засобів: автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 15.00.01 / І. І. Баранова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 43 с. — укp.

Обгрунтовано раціональні технології одержання гелевих основ з досліджуваними гелеутворювачами. Досліджено порошок бодяги (Spongilla lacustris L.). Вивчено основні властивості та хімічний склад даної сировини. Доведено, що порошок бодяги за рахунок наявності у скелеті голочок кремнезему визначає основну біологічну дію - помірну шкірноподразливу. На підставі проведених фармакотехнологічних, структурно-механічних, фізико-хімічних, мікробіологічних та інших досліджень розроблено склад і технологію гель-масок з порошком бодяги (для обличчя та волосся). Підтверджено специфічну активність і нешкідливість розроблених гель-масок. Доведено їх стабільність у процесі зберігання протягом двох років за кімнатної температури у тубах алюмінієвих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.523 + Л663.2
Шифр НБУВ: РА381156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Баранова І.І. 
Розробка складу і технології гелю для лікування вугрової хвороби: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / І.І. Баранова ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано склад і технологію одержання вперше створеного лікарського препарату - гелю з ефірною олією чайного дерева для лікування вугрової хвороби. На підставі літературних даних і мікробіологічних досліджень запропоновано вміст діючої речовини в гелі - ефірної олії чайного дерева - 5 %. Вивчено фізико-хімічні властивості гелю, встановлено стабільність дії гелю протягом 2-х років зберігання, доведено біологічну активність і нешкідливість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-52 + Л663.2
Шифр НБУВ: РА316986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Барна О.М. 
Розробка складу, технології та дослідження ліофілізованого порошку плодів аронії та гранул на його основі: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / О.М. Барна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Вперше теоретично й експериментально обгрунтовано склад і раціональну технологію ліофілізованого порошку плодів аронії чорноплідної (ЛПА) та нового лікарського засобу у формі гранул на його основі. Із використанням результатів кристалографічних, технологічних, фізико-хімічних і фармакологічних досліжень обгрунтовано можливість використання сублімаційної сушки для одержання ліофілізованого порошку, підтверджено доцільність введення структуроутворювача, розроблено склад і технологію гранул на основі ЛПА. Вивчено фармако-технологічні та фізико-хімічні властивості досліджуваних гранул, запропоновано методики аналізу їх якості, визначно умови та терміни зберігання. Проведено експериментальне вивчення мікробіологічної чистоти та фармакології дії препарату "Ароніягран".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 плоди аронії + Л663.350.82
Шифр НБУВ: РА372807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Безрукавий Є.А. 
Розробка складу, технології та дослідження мазі для застосування на стадії репарації ран: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Є.А. Безрукавий ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено технологічні та фізико-хімічні властивості кислоти гіалуронової (КГ) та її солей і створено на їх основі за поєднання з тіотриазоліном науково обгрунтований склад м'якої лікарської форми для лікування за другої та третьої фаз ранового процесу, яка має високу біодоступність та достатню стабільність під час зберігання. На підставі результатів технологічних, фізико-хімічних, біофармацевтичних і біологічних досліджень науково обгрунтовано оптимальний склад і технологію виготовлення мазі на емульсійній основі з цинковою сіллю КГ і тіотриазоліном. Вивчено фізичні та фізико-хімічні властивості водних розчинів КГ та її цинкової, натрієвої, мідної солей, що дозволило прогнозувати їх вплив на структурно-механічні властивості емульсійних лікарських форм. Розроблено методики якісного та кількісного визначення тіотриазоліну та цинкової солі КГ у препараті. Розроблено проекти аналітичної нормативної документації та технологічного регламенту на лікарський засіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.523 + Л663.21 +
Шифр НБУВ: РА350431

Рубрики:

      
9.

Белей Н.М. 
Розробка складу, технології і дослідження кальцій- та лецитинвміщуючих таблетованих лікарських препаратів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.М. Белей ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 22 с. — укp.

Розроблено оптимальний склад і технологію виготовлення таблеток для жування "Кальцитин" (кальцію цитрат 0б25 і лецитин 0,2) і таблеток для жування "Кальцетин форте", що містять кальцію цитрат, лецитин, вітамін D3 і кислоту аскорбінову. Вивчено вплив певних допоміжних речовин, а саме: магнію карбонату основного, сорбіту, Таблетози 80, Ludipress, натрію хлориду, МКЦ 101, МКЦ 102, МКЦ 12, Vitocel, Prosov 90, Kollidon CL, Kollidon 30, Kollidon 17 PF, Polyplasdon XL 10, ПРП, Metolosae SM 100, Metolosae 60 SH 100000, Metolosae 90 SH 10000, Metolosae SM 15, Pharmacoat 603, магнію стеарату, кальцію стеарату, кислоти стеаринової, кремнію діоксиду, тальку, кислоти лимонної, аспартаму, ароматизатора на якість таблеток на основі кальцію цитрату з лецитином, а також таблеток, що містять кальцію цитрат, лецитин, вітамін D3 і кислоту аскорбінову. Розроблено раціональну технологію виробництва таблеток, що місять лецитин - пластичний компонент з вираженими властивостями адгезії. Досліджено фармако-технологічні властивості розроблених таблеток. Запропоновано методики аналізу їх якості. Визначено умови та термін зберігання. Наведено результати токсикологічного дослідження та визначення специфічної активності таблеток для жування "Кальцитин" і "Кальцитин форте".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 кальцію цитрат + Р281.7/9 лецитин + Л663.35 +
Шифр НБУВ: РА363624

Рубрики:

      
10.

Бобрицька Л.О. 
Розробка складу та технології капсул з натрію диклофенаком пролонгованої дії: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Л.О. Бобрицька ; Нац. фармацевт. акад. України. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше обгрунтовано доцільність створення лікарського препарату з натрію диклофенаком пролонгованої дії. Розроблено науково-методичний підхід до створення лікарської форми у вигляді капсул пролонгованої дії. На основі раціонального використання фармацевтичних факторів вперше теоретично й експериментально обгрунтовано склад і технологію нового вітчизняного перепарату "Дифлофенак-ретард", пролонгована дія якого підвищує ефективність лікування, знижує побічну дію та забезпечує зручність лікування ревматичних захворювань. Встановлено, що капсули "Диклофенак-ретард" проявляють антимікробні властивості щодо широкого спектра грампозитивних і грамнегативних бактерій незалежно від їх чутливості або стійкості до антибіотиків. За результатами фармакологічних досліджень встановлено, що розроблений препарат "Диклофенак-ретард" є ефективним протизапальним і аналгетичним засобом пролонгованої дії. Проведено порівняний аналіз препарату "Диклоберл ретард (Berlin-Chemie, Німеччина", який показав, що капсули "Диклофенак-ретард" забезпечують поступове всмоктування діючої речовини з ШКТ і тривале підтримання рівня її терапевтичних концентрацій у крові, необхідних для пролонгованої лікарської форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 диклофенаком + Л663.32
Шифр НБУВ: РА314373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бондаренко О.В. 
Розробка і стандартизація промислових технологій виробництва твердих лікарських форм на основі валеріани лікарської, м'яти перцевої і меліси: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.05 / О.В. Бондаренко ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено та стандартизовано промислові технології виробництва твердих лікарських форм седативної дії у вигляді капсул на основі гідрофільного комплексу валеріани лікарської (капсули Валевігран); суміші ліпофільних комплексів валеріани лікарської та м'яти перцевої зі співвідношенням 2:1 (капсули Меновален); сухих екстрактів валеріани лікарської, м'яти перцевої та меліси (капсули Релаксил - аналогу капсул Персен-форте). Зроблено економічне оцінювання доцільності розробки твердих лікарських форм рослинного походження, доведено технологічні й економічні переваги капсульованої форми у порівнянні з таблетованою. Досліджено вплив складу та вмісту допоміжних речовин на властивості гранулятів для наповнення твердих желатинових капсул Меновален і Валевігран. Встановлено, що процес одержання маси для наповнення капсул залежить від вмісту сухого залишку у густих екстрактах і має бути не більше 80 %. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено раціональний склад двох нових капсульованих препаратів рослинного походження для лікування захворювань нервової системи. На підставі комплексних досліджень розроблено склад і технології виробництва трьох препаратів у формі капсул, які стандартизовано у відповідних аналітичних і технологічних нормативних документах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Л663.3 +
Шифр НБУВ: РА360201

Рубрики:

      
12.

Борщевський Г.І. 
Розробка і стандартизація технології та методів контролю якості біотехнологічних препаратів на прикладах інтерферону альфа-2b та низькомолекулярного гепарину: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / Г.І. Борщевський ; Держ. наук. центр лікар. засобів і мед. продукції. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано і експериментально підтверджено можливість кількісного визначення інтерферону альфа-2b імуноферментним методом для контролю промислового виробництва препаратів, що містять інтерферон альфа-2b на всіх стадіях технологічного процесу. Вперше науково обгрунтовано склади ін'єкційних форм розчину інтерферону альфа-2b з вмістом діючої речовини 18 млн МЕ/2,5 мл. Розроблено двовимірну методику COSY-90 для ідентифікації та визначення домішок гіперсульфованого хондроїтину сульфату в розчинах низькомолекулярного гепарину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.770 + Р282.4 + Л663.15
Шифр НБУВ: РА369335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бреусова С. В. 
Розробка складу та технології сиропу на основі фенольного комплексу із суцвіть липи серцелистої: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / С. В. Бреусова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Проведено стандартизацію вихідної сировини та вдосконалено методики її якісного аналізу. Вперше розроблено методику кількісного визначення діючих речовин у сировині. Теоретично й експериментально обгрунтовано технологію одержання фенольного комплексу суцвіть липи (ФКСЛ). Досліджено вплив різних факторів на ефективність екстракції фенольних речовин із суцвіть липи, вивчено динаміку процесу екстракції. Розроблено технологію очистки фенольного комплексу від баластних речовин. Проведено дослідження технологічних властивостей та основних показників якості одержаної субстанцій. Встановлено склад і технологію сиропу з ФКСЛ Липофен. Досліджено основні показники якості препарату та його стабільність у разі зберігання. Розроблено проект АНД і технологічного регламенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.742 "Липофен" + Л663.11-3
Шифр НБУВ: РА371810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Бур'ян К.О. 
Розробка складу та технології супозиторіїв з фунгіцидною активністю: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / К.О. Бур'ян ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено склад й експериментально досліджено ефективність застосування нового препарату протигрибкової та протимікробної дії - вагінальних супозиторіїв під умовною назвою "Флугедин", призначених для лікування хворих з такими урогенітальними захворюваннями, як вульвовагінальний кандидоз і кандидозний вульвовагініт. Обгрунтовано новий науково-методичний підхід до розробки лікарського препарату у вигляді супозиторіїв з фунгіцидною активністю. На підставі комплексних біофармацевтичних, фізико-хімічних, фармако-технологічних і мікробіологічних досліджень розроблено оптимальну технологію та методи стандартизації вагінальних супозиторіїв, визначено їх стабільність під час зберігання. Експериментально досліджено мікробіологічну чистоту нового препарату, доведено його специфічну активність і безпечність застосування. Розроблено проект технологічного промислового регламенту на виробництво супозиторіїв і проведено його апробацію за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715-52 + Л663.22 +
Шифр НБУВ: РА363147

Рубрики:

      
15.

Буцька В.Є. 
Технологія та фізико-хімічна стабільність лікарських гелів на основі поліметилсилоксану: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / В.Є. Буцька ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Науково обгрунтовано створення гелеподібних лікарських засобів на основі гідрогелю метилкремнієвої кислоти, який застосовується у медичній практиці як ентеросорбент під назвою "Ентеросгель" (ЕГ). Розглянуто пружно-пластично-в'язкі властивості ЕГ, виявлено критеріальні значення основних структурно-механічних характеристик: еластичності, в'язкості, періоду релаксації, які є контрольними показниками фізико-хімічної стабільності ЕГ в умовах виробництва та зберігання гелів. Розроблено оптимальні склади і технологічні схеми виробництва трьох лікарських гелів: "Адаптогель" - адаптогенний засіб для дорослих і дітей, "Батоксидин" - антимікробний препарат для лікування гнійно-запальних процесів порожнини рота, інфікованої золотистим стафілококом, "Хлодиксан" - комбінований протизапальний засіб для використання у стоматологічній практиці під час лікування гнійно-запальних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 поліметилсилоксан + Л663.2
Шифр НБУВ: РА308013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Васенда М.М. 
Розробка складу, технології і дослідження таблеток на основі магнію аспарагінату: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / М.М. Васенда ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано склад і технологію кишковорозчинної плівкотвірної системи на водній основі для нанесення оболонки на разроблені таблетки в установці псевдозрідженого шару. Досліджено показники якості розглянутих таблеток. Розроблено методики аналізу лікарських речовин, що входять до їх складу. Встановлено умови та терміни зберігання запропонованих таблеток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73 + Л663.35
Шифр НБУВ: РА373492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Вишневська Л.І. 
Наукове й експериментальне обгрунтування складу і технології настойок складних та їх стандартизація: автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / Л.І. Вишневська ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Науково обгрунтовано склад і розроблено промислову технологію виготовлення нових оригінальних лікарських препаратів - складних настойок "Бронхофіт" (для використання за умов терапії захворювань органів дихання), "Гінекофіт" (для лікування гінекологічних захворювань) та "Простатофіт" (для лікування захворювань передміхурової залози). За результатами проведених фізичних, фізико-хімічних, фармакотехнологічних, фарматологічних і мікробіологічних досліджень проведено стандартизацію розроблених препаратів. Запропоновано показники контролю якості, які включено до аналітичної нормативної документації (опис, ідентифікація, вміст етанолу, сухий залишок, мікробіологічна чистота, кількісне визначення).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.522 + Л663.11 +
Шифр НБУВ: РА364743

Рубрики:

      
18.

Вишневський І.А. 
Розробка оптимальних режимів формування лікарських порошкових систем в умовах вібраційного поля: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / І.А. Вишневський ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Вивчено кінетику вільного вібраційного ущільнення одно-, двокомпонентних і полідисперсних порошкових систем з ізодіаметричною формою часток. Встановлено оптимальні амплітудно-частотні характеристики для порошкових систем з різними фізико-технологічними властивостями. Показано, що максимальне віброущільнення однокомпонентних порошкових систем досягається за оптимальних частот 50 - 100 Гцм та оптимальних амплітудах 5 - 10 мкм; двокомпонентних - за частоти 50 Гц та амплітуди 10 - 20 мкм; полідисперсних - за частоти 100 - 150 Гц і амплітуди 40 - 50 мкм. Виявлено, що максимальну щільність двокомпонентних порошкових систем можна досягнути за умови точно визначених кількісних співвідношень ущільнювальних компонентів. Підтверджено припущення, що будь-яка порошкова система за умов вібраційного поля набуває властивостей в'язкої рідини, що дає можливість рівномірно заповнювати форми будь-якої складності. Вперше розроблено конструкторську документацію та виготовлено промисловий зразок роторно-вібраційної таблеткової машини нового типу для одержання таблеток методом прямого пресування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.350.823-5 +
Шифр НБУВ: РА346933

Рубрики:

      
19.

Власенко І.О. 
Розробка науково-обгрунтованого складу та технології м'яких лікарських засобів протизапальної та антимікробної дії для стоматології: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / І.О. Власенко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Визначено вплив фармацевтичних факторів на фізико-хімічні властивості лікарських засобів, їх стабільність і термін зберігання. Доведено специфічну активність, нешкідливість опрацьованих лікарських засобів і встановлено відповідність їх вимогам Державної Фармакопеї України за показником "мікробіологічна частота". На опрацьовані лікарські засоби розроблено проекти аналітичної нормативної документації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703 + Р281.81 + Л663.21 +
Шифр НБУВ: РА368602

Рубрики:

      
20.

Воловик Н.В. 
Розробка і стандартизація протизапальних препаратів у формі гелів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / Н.В. Воловик ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження гелів з карбомерами. Розроблено препарати для місцевого застосування у формі гелів з нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ). Вперше вивчено реологічні та біофармацевтичні властивості гелів з карбомерами залежно від концентрації та типу карбомеру, хімічної природи лугу, складу дисперсійного середовища, pH, впливу УФ-опромінення та температури. Розроблено склад і технології виробництва нових препаратів у формі гелів з НПЗЗ: Ф-гель, Ремісид, Диклофенак-Арил, здійнснено їх стандартизацію. Обгрунтовано раціональний методологічний підхід щодо розробки препаратів у формі гелів з НПЗЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703 + Л663.21 +
Шифр НБУВ: РА356467

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського