Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (651)Книжкові видання та компакт-диски (681)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Л91$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шутюк В.В. 
Дослідження тепломасообмінних процесів отримання розчинного порошку з топінамбура: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / В.В. Шутюк ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Захищаються теоретичні і експериментальні дослідження тепломасообміну під час сушіння екстракту топінамбура у розпилювальній сушарці, утворення канцерогенних речовин у теплових процесах виробництва продуктів з нього, а також основні теплофізичні характеристики екстракту і концентрату екстракту топінамбура.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1

Рубрики:

      
2.

Романова З.М. 
Розробка технології високодисперсних порошків з рослинної сировини для безалкогольних та лікеро-горілчаних напоїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / З.М. Романова ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена експериментальним та теоретичним дослідженням факторів, які впливають на процес отримання високодисперсних порошків з рослинної сировини. Для диспергування плодоовочевої сировини використовували універсальний подрібнювач - аеродинамічний (АД) млин УПРС-012. В харчовій промисловості для диспергування плодоовочевої сировини АД млин використовується вперше. Експериментально визначені оптимальні умови диспергування плодів та овочів з максимальним збереженням біологічно активних речовин рослинної сировини. Встановлені оптимальні режими роботи універсального подрібнювача УПРС-012, де сировина одночасно висушується і диспергується до високодисперсних порошків з розмірами часток, меншими 200 мкм, вологовміст становить 7-8%. Для збереження біологічно активних речовин, особливо вітамінів, екстрагування екстрактивних речовин високодисперсних порошків необхідно проводити водно-спиртовим розчином міцністю 30-40% протягом 1-2 годин. Отримані високодисперсні порошки відповідають вимогам до порошків, що використовують для приготування дієтичних продуктів та продуктів дитячого харчування. Отримані рецептури на безалкогольний газований напій "Горобиновий", слабоалкогольний напій "Вітамінний" та бальзам "Вітамінний".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.26

Рубрики:

      
3.

Ясинська Н.С. 
Товарознавча характеристика нових видів ферментованої білоголової капусти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / Н.С. Ясинська ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 1999. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню споживних властивостей нових видів ферментованої білоголової капусти під час переробки та тривалого зберігання. Досліджено характер фізико-хімічних та мікробіологічних процесів ферментації нових видів ферментованої продукції відповідно до технологічних властивостей реєстрованих господарсько-ботанічних сортів, концентрації кухонної солі, температури ферментації та рецептури. Розроблено систему балової оцінки органолептичних показників та оптимальну модель прогнозування рівня якості нової продукції, а також на підставі вивчених фізичних, органолептичних властивостей - оптимальні рецептури та норми витрат сировини. Визначено конкурентоспроможність та економічну ефективність впровадження у виробництво нових видів ферментованої білоголової капусти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.206
Шифр НБУВ: РА307650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Філарет Ж.М. 
Товарознавча характеристика ферментованої цвітної капусти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / Ж.М. Філарет ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 1999. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню споживних властивостей цвітної капусти при переробці її ферментацією та подальшому тривалому зберіганні. Досліджено характер фізико-хімічних та мікробіологічних процесів при ферментації цвітної капусти в залежності від господарсько-ботанічного сорту капусти, температури ферментації, концентрації кухонної солі та ємкості тари. Для нового продукту розроблено систему балової оцінки органолептичних показників якості та оптимальну модель прогнозування рівня його якості. На основі вивчення харчової та біологічної цінності, фізичних і органолептичних властивостей ферментованої цвітної капусти розроблено маловідхідну технологію її виробництва, оптимальні рецептури і норми витрат сировини. Встановлено економічну і соціальну ефективність впровадження у виробництво способу переробки цвітної капусти ферментацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.2

Рубрики:

      
5.

Аль-Ахрас Гассан Халед Мохаммед 
Теплофізичні аспекти холодильного зберігання плодоовочевої продукції в умовах жаркого клімату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.04.03 / Аль-Ахрас Гассан Халед Мохаммед ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Теоретично досліджуються процеси тепло- та масообміну в насипу продукції внаслідок її активного вентилювання холодним повітрям. Проведено наукове обгрунтування оптимальних режимів зберігання рослинної сировини. Теоретично вивчена теплопередача і теплостійкість огороджуючих конструкцій камери зберігання. Проведено дослідження процесів теплопередачі в основних елементах камерної системи охолодження та розроблено методику динамічної оптимізації холодильної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

      
6.

Белінська С.О. 
Товарознавча характеристика нових видів заморожених гарбузових овочів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / С.О. Белінська ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Запрпоновано оптимальні способи попередньої обробки гарбузових овочів перед заморожуванням з метою стабілізації їх вихідних та поліпшення споживних властивостей готової продукції. Досліджено фізико-хімічні, біохімічні та мікробіологічні процеси, які відбуваються під час заморожування та тривалого холодильного зберігання. Розроблено систему 5-бальної оцінки органолептичних показників для заморожених гарбузових овочів та математичні моделі рівня їх якості залежно від способів попередньої обробки. Виявлено вплив способів розморожування на споживні властивості продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.7-1 + Л912.41
Шифр НБУВ: РА310059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Юдічева О.П. 
Товарні властивості ферментованих і маринованих кабачків та патисонів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / О.П. Юдічева ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто можливості розширення асортименту солоно-квашеної та маринованої продукції шляхом використання у процесі переробки кабачків та патисонів різних ботанічних сортів. Досліджено характер фізико-хімічних та мікробіологічних процесів внаслідок ферментації, маринування та зберігання (залежно від ботанічного сорту кабачків та патисонів, розміру плодів, добавок таніну, попереднього бланшування, режимів стерилізації консервів, рецептур маринадної заливки). На основі вивчення споживних властивостей, фізико-хімічних та органолептичних показників якості ферментованих і маринованих кабачків та патисонів визначено оптимальні способи ферментації, рецептури та режими теплової обробки. Науково обгрунтовано та експериментально підтверджено доцільність застосування таніну для стабілізації консистенції ферментованих кабачків та патисонів різних сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.5
Шифр НБУВ: РА308972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Цуцук В.О. 
Агроекологічна і біологічна оцінка ресурсів Молдови для виробництва і зберігання столового винограду: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 05.18.03 / В.О. Цуцук ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2000. — 32 с. — укp.

Вивчено, оцінено та узагальнено агрокліматичні ресурси, які забезпечують отримання столового винограду для тривалого зберігання у всіх зонах республіки Молдови. Наведено біологічну та технологічну характеристики сортів винограду за їх якістю, лежкоздатністю та транспортабельністю. Розроблено прогнози ефективності зберігання винограду за умов теплозабезпечення, вологості, сонячної радіації природних зон, а також принципи створення сортового та екологічного конвеєрів виробництва і споживання столового винограду у період збору та зберігання. Удосконалено математичні підходи щодо визначення впливу метеорологічних факторів на лежкоздатність винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309 + П26-99(4Мол),022
Шифр НБУВ: РА308604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Сомов О.С. 
Розробка та дослідження процесу ЗТП-сушіння моркви: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.С. Сомов ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки та дослідження процесу сушіння моркви змішаним теплопідведенням (ЗТП-сушіння) з використанням одноповерхневої функціональної місткості (ФМ) і визначенню раціональних режимів даного процесу. Розроблено новий підхід до проектування функціональної місткості, який грунтується на залученні гідравлічних характеристик потоку сушильного агента біля поверхні масообміну. Встановлено, що гідравлічні характеристики суттєво залежать від конструктивних параметрів ФМ, і на даній основі обгрунтовано раціональні значення параметрів. Запропоновано наукову концепцію побудови алгоритму розрахунку ЗТП-сушарок з удосконаленою ФМ. Доведено високий ступінь зберігання цінних харчових і біологічних компонентів моркви внаслідок застосування ЗТП-сушіння з удосконаленою ФМ за обраних раціональних режимів сушіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.3
Шифр НБУВ: РА310927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Селютіна Г.А. 
Товарознавча оцінка ревеню та агрусу і паст на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / Г.А. Селютіна ; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтувано формування якості паст із ревеню та агрусу з підвищеним вмістом біологічно активних речовин та лімітованим вмістом контамінантів. Досліджено сортовий вплив сировини на ступінь накопичення та локалізацію в тканинах ревеню та агрусу шкідливих речовин. Вивчено вплив технологічних чинників на ступінь зниження в сировині солей важких металів, радіонуклідів, нітратів, пестицидів і мікотоксинів і розроблено спосіб, що дозволяє значно зменшити вміст контамінантів у ревені та агрусі. На базі розв'язання математичної задачі оптимізації якості продукту і проведених експериментальних досліджень визначено рецептурний склад паст з ревеню та агрусу, який забезпечує їх високі органолептичні показники, задану консистенцію та відповідає вимогам збалансованості за вітамінним, мінеральним і вуглеводним складом. Встановлено економічну та соціальну ефективність від впровадження паст з ревеню та агрусу у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.7 + Л914 + Л812.9
Шифр НБУВ: РА314663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Невмиваний С.Л. 
Розробка біотехнології ферментованих соєпродуктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / С.Л. Невмиваний ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено технологію отримання аналогів кисломолочних продуктів високої біологічної цінності на основі рослинної сировини, які не містять лактози та інших алергенних факторів коров'ячого молока. Досліджено хімічний склад сортів сої, районованих на Півдні України, а також соєвих білкових екстрактів (соєвого молока), одержаних з даних сортів за спеціальною технологією. Вивчення хімічного складу соєвого молока, показало, що воно містить живильні речовини, необхідні для розвитку лакто- та біфідобактерій. Охарактеризовано процес ферментування зазначеного молока з використанням вітчизняних і закордонних йогуртових заквасок, а також чистих культур біфідобактерій B.adolescentis C-52, B.longum Я - 3, B.bifidum - 1. Проаналізовано хімічний склад, мікробіологічні та реологічні показники одержуваного продукту. Досліджено зміну органолептичних і мікробіологічних показників під час збереження соєвого ферментованого продукту протягом 14 діб. Оптимізовано технологію отриманих соєвих ферментованих продуктів, апробовану за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.43 + Л987
Шифр НБУВ: РА320823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Борщевська Л.А. 
Використання побічних продуктів переробки сої в технології виробництва комбікормів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / Л.А. Борщевська ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Вперше визначено повний хімічний склад і поживність окари, а також фізико-технологічні та теплофізичні властивості сухої окари. Розроблено раціональні режими сушіння вологої окари та режими зберігання окари різних видів. Запропоновано нову технологію зберігання та використання окари у сухому та замороженому вигляді. Значну увагу приділено рецептам і раціонам кормів для годівлі сільськогосподарських тварин і птиці з введенням сухої, свіжої та розмороженої окари. Запропоновано технологічну лінію підготовки та введення окари у виробничий процес виготовлення комбікормів і раціонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.43 + Л824-37
Шифр НБУВ: РА320948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Мацко О.П. 
Розробка технології переробки яблук з підвищеним вмістом радіонуклідів: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.18.07 / О.П. Мацко ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2003. — 18 с. — укp.

Проведено узагальнений аналіз вітчизняних і зарубіжних робіт щодо джерел забруднення довкілля, плодів, ягід, продукції, що отримують з них радіонуклідами, а також щодо способів зниження вмісту в них радіонуклідів. Вперше виявлено закономірності міграції цезію-137 і стронцію-90 у системі грунт - плоди яблук - продукти переробки в 30-км зоні відчуження ЧАЕС. Встановлено найбільше сумарне накопичення радіонуклідів (цезій-137, стронцій-90) в твердих структурних елементах плодів яблук. Виявлено параметри і режими приготування яблучних виноматеріалів із забруднених радіонуклідами яблук. Встановлено закономірності зміни вмісту цезію-137 і стронцію-90 у процесі переробки забруднених яблук з використанням різних способів. Розроблено технологію переробки яблук з підвищеним вмістом радіонуклідів, що забезпечує зведення до мінімуму вміст цезію-137 і стронцію-90 - від вихідної сировини до кінцевої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.813.1 + Л913.1 +
Шифр НБУВ: РА327959

Рубрики:

      
14.

Одарченко Д.М. 
Товарознавча характеристика заморожуваних напівфабрикатів із овочевої сировини та зміцнення їх якості під час зберігання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / Д.М. Одарченко ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено, що швидке заморожування зумовлює формування дрібнозернистої структури льоду в замороженому продукті (моркві та гарбузі), що позитивно впливає на його якість. З'ясовано, що ці умови забезпечуються під час охолодження паст у рідкому азоті. Виявлено, що зберігання заморожуваних паст в морозильній камері за температури <-18 C> призводить до помітних втрат цінних харчових і біологічно активних речовин, зокрема, каротинів уже в перші місяці зберігання. Встановлено, що повне збереження якості вихідного продукту можливе лише під час зберігання замороженого продукту за температури, нижчої температури склування, яка для паст з моркви та гарбуза знаходиться в інтервалі <-50 - -60 C>. Запропоновано новий спосіб зберігання швикозаморожуваних паст за температур, нижчих температури склування, з використанням рідкого азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.7 +
Шифр НБУВ: РА323680

Рубрики:

      
15.

Мироничева О.С. 
Обгрунтування використання антиоксидантних препаратів для тривалого зберігання плодів яблуні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 05.18.03 / О.С. Мироничева ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Запропоновано композиції природних і синтетичних антиоксидантів фенольного характеру для обробки яблук перед закладанням на тривале зберігання. Встановлено можливість покращання якості яблук, що зберігаються, на підставі низької собівартості обробки. Доведено, що застосування природних препаратів збільшує період зберігання з одночасним підвищенням виходу стандартної продукції. Досліджено, що органолептичні показники були на високому рівні з одночасним зниженням втрат маси та витрат ендогенних біологічно активних речовин. Розроблено "Технологічну інструкцію з тривалого зберігання яблук із застосуванням антиоксидантів", впроваджену у дослідному господарстві "Мелітопольське".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309 +
Шифр НБУВ: РА322778

Рубрики:

      
16.

Азаров О.В. 
Розробка технологій одержання і холодильного зберігання інулінвмісного концентрату і його використання в харчовій промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.14 / О.В. Азаров ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень з розробки технології одержання та холодильного зберігання інулінвмісного концентрату (ІВК), здобутого із соку бульб топінамбура з використанням раціональних режимів технологічних процесів, та його використання в харчовій промисловості. Встановлено, що бульби топінамбура вимагають спеціальних умов зберігання, тому більш доцільно їх переробляти з одержанням соку. За запропонованим критерієм оцінки методів попередньої обробки бульб встановлено, що найбільш раціональним є бланшування надвисокочастотним нагріванням. Сік зберігають у вигляді ІВК, для одержання якого сік піддають вакуум-випарюванню. Консервування ІВК проводять вакуум-сублімаційним сушінням чи холодильною обробкою. Проведені дослідження щодо холодильного зберігання ІВК і наступна математична обробка даних дали можливість одержати рівняння для розрахунку тривалості збереження ІВК залежно від його вологості та температури середовища. Розроблено технологічні рекомендації з холодильного збереження та використання ІВК. Науково обгрунтовано використання ІВК у ковбасних виробах як замінника цукру та домішки для одержання продуктів діабетичного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1 + Л961.91
Шифр НБУВ: РА326723

Рубрики:

      
17.

Горбатюк Л.О. 
Розроблення технології високовуглеводного порошку біологічно-активної дії із стружки топінамбура: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / Л.О. Горбатюк ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення дієтичного продукту - порошку зі стружки топінамбура, з максимальним збереженням хімічного складу та біологічної активності вихідної сировини. Комплексно досліджено хімічні, фізико-хімічні та структурні перетворення біоорганічного комплексу топінамбура в процесі конвективного сушіння. На цій підставі визначено межі термостійкості і максимально допустимої критичної температури сушіння для даного виду сировини. Установлено основні кінетичні закономірності та визначено оптимальні параметри конвективного сушіння стружки топінамбура за умов постійного та змінного температурного режиму. Одержано математичні залежності для розрахунку кінетики сушильного процесу. Розроблено принципову технологічну схему та технологічні параметри виробництва порошку з топінамбуру, апробовані за виробничих умов. Наведено результати медико-біологічних досліджень порошку, які підтверджують його біологічну активність та лікувальну ефективність в дієтотерапії цукрового діабету. Розроблено склад для сухого сніданку з даним порошком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1 +
Шифр НБУВ: РА327665

Рубрики:

      
18.

Чук В.В. 
Застосування електротехнологій для комплексної переробки яблучної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / В.В. Чук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Проведено теоретичні та експериментальні дослідження підвищення ефективності комплексної переробки яблучної сировини шляхом застосування електротехнологічних процесів імпульсного електроплазмолізу яблучної тканини та електромембранної підготовки екстрагента для вилучення пектинових речовин з яблучних вичавок. З'ясовано, що за встановлених ефективних параметрів імпульсної електрообробки яблучної сировини вихід яблучного соку після пресування плазмолізованої мезги зростає до 20 %. Виявлено, що використання біполярної мембрани МБ-3 з покращеними електрохімічними характеристиками, глибоко пом'якшеної води та удосконалених гідродинамічних режимів забезпечує підвищення ефективності процесу електромембранної підготовки екстрагента та економії витрат електроенергії. Розроблено апаратурно-технологічну схему комплексної переробки яблучної сировини з застосуванням електротехнологій, обгрунтовано її економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л913.1 + Л815.33
Шифр НБУВ: РА330877

Рубрики:

      
19.

Турбін В.О. 
Наукове обгрунтування технології зберігання та забезпечення якості основної плодоовочевої продукції: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.03 / В.О. Турбін ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2004. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено систему, що дозволяє збільшити рівень споживання населенням України столового винограду, фруктів, картоплі та овочів завдяки скороченню втрат у період заготівлі і довгострокового зберігання, а також росту обсягів виробництва. Установлено оптимальні коцентрації вуглекислого газу та кисню, а також температуру зберігання столових сортів винограду та яблук у регульованому газовому середовищі. Розроблено математичні моделі, які дають змогу визначити оптимальні строки зберігання картоплі й овочів. Запропоновано підхід до нарахування природних збитків маси залежно від вихідної якості продукції та строків закладення на зберігання. Наведено оптимальні моделі сортового та породного складу багаторічних насаджень, які передбачають певне співвідношення сортів ранніх, середніх і пізніх строків стиглості солового виногораду, яблук і груш.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309-1 +
Шифр НБУВ: РА334658

Рубрики:

      
20.

Ялпачик 
Оптимізація технології заморожування баклажанів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / Володимир Федорович Ялпачик ; Херсонський держ. технічний ун-т. — Херсон, 2004. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.420.7
Шифр НБУВ: РА330909

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського