Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (724)Книжкові видання та компакт-диски (603)Журнали та продовжувані видання (73)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 117
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Янчук А.В. 
Ефективні елементи технології вирощування кукурудзи цукрової у Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / А.В. Янчук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено елементи технології вирощування ранньої продукції кукурудзи цукрової за умов Правобережного Лісостепу України, що передбачає обгрунтування укриття посіву агроволокном і раннього строку сівби, підбір сортів і гібридів, використання розсадного способу, проведення пасинкування та застосування регуляторів росту рослин. Підібрано високоврожайні ранньостиглі сорти та гібриди кукурудзи цукрової, встановлено ефективність використання агроволокна та пасинкування. Визначено оптимальний спосіб застосування регуляторів росту рослин. Досліджено кореляційні зв'язки між ознаками кукурудзи цукрової. Обгрунтовано економічну ефективність вирощування кращих сортів і гібридів, застосування агроволокна, розсадного способу, видалення бічних пагонів і обробки регуляторами росту рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА364158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шевченко 
Оптимізація процесів формування продуктивності різностиглих гібридів кукурудзи при застосуванні гербіцидів в північному Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Олександр Михайлович Шевченко ; Інститут зернового господарства УААН. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8(4УКР) + П212.2-272.53(4УКР)
Шифр НБУВ: РА359752

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шевченко С. М. 
Мінливість якості та способи післязбиральної обробки насіння гібридів кукурудзи цукрової в умовах північного Степу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / С. М. Шевченко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН України. — Х., 2011. — 21 с. — укp.

Вперше за умов північного Степу України встановлено особливості формування якості та післязбиральної обробки насіння нових гібридів кукурудзи цукрової. Визначено фізико-механічні властивості (маса 1 000 зерен, натура, питома маса), які більшою мірою впливали на якість і способи обробки насіння у порівнянні з зубовидними гібридами. Встановлено особливий характер вологовіддачі зерна, яка була більш інтенсивною у гібридів кукурудзи цукрової. Виявлено індивідуальну термостійкість гібридів залежно від вологості й якості насіння, визначено оптимальні способи сушіння. Описано закономірності сепарування гібридів, визначено оптимальну кількість посівних фракцій з урахуванням крупності та вирівняності насіння. З'ясовано параметри збирання, сушіння, сепарування, які посилюють стійкість насіння кукурудзи цукрової за зберігання, показано позитивний вплив протруєння на польову схожість і врожайність гібридів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-37
Шифр НБУВ: РА381224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шевченко В.А. 
Біологічні особливості та ефективність способів конвейєрного вирощування цукрової кукурудзи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.А. Шевченко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі результатів польових дослідів установлено особливості росту, розвитку, формування асиміляційної поверхні та водоспоживання рослин сортів і гібридів цукрової кукурудзи різних груп стиглості залежно від строків сівби під час висадки їх розсадою, сівби за умов зяблевого обробітку грунту та проміжних посівів. Визначено характер і рівень формування врожайності качанів та якості зерна різночасно достигаючими сортами цукрової кукурудзи залежно від умов вирощування та строків сівби. Запропоновано агротехнічні шляхи організації конвейєру безперервного надходження качанів цукрової кукурудзи молочного стану зерна протягом літа - осені. Наведено дані про економічну та біоенергетичну ефективність вирощування даної культури у разі складання конвейєру безперервного надходження качанів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4 +
Шифр НБУВ: РА341157

Рубрики:

      
5.

Чеченєва 
Спонтанна та індукована мінливість кукурудзи in vitro: Автореф. дис... д- ра біол. наук: 03.00.15 / Тетяна Миколаївна Чеченєва ; НАН України; Інститут фізіології рослин і генетики. — К., 2003. — 43 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31
Шифр НБУВ: РА328117

Рубрики:

      
6.

Цицюра Я.Г. 
Вихідний матеріал для селекції гібридів кукурудзи з інтенсивною віддачею вологи зерном: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Я.Г. Цицюра ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку вологості зерна у самозапилених ліній та гібридів кукурудзи, створених на їх основі. Оцінено інтенсивність висихання зерна на 30 - 72-й день після цвітіння качанів 44-х самозапилених ліній кукурудзи різного еколого-географічного походження та 98-ми простих гібридів кукурудзи. Проаналізовано традиційні та розроблено ряд комплексних критеріїв оцінки вихідного та гібридного матеріалу кукурудзи за ознаками швидкого висихання зерна. На підставі запропонованих критеріїв наведено класифікацію ліній та гібридів кукурудзи за типами висихання зерна. Виділено та вивчено ряд цінних швидковисихаючих самозапилених ліній, на основі яких створено високопродуктивні швидковисихаючі гібриди кукурудзи. Проаналізовано генетичний аналіз ознаки "вологість зерна", що дозволило визначити частку впливу генотипу на ознаку швидкого висихання зерна. Розглянуто вплив на швидкість висихання зерна якостей рослини і кліматичних факторів, що дало змогу виявити процеси висихання зерна за польових умов. За результатами досліджень визначено основні принципи підбору батьківських пар для одержання інтенсивно віддаючих вологу гібридів зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8
Шифр НБУВ: РА316517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Худяков О.І. 
Агроекологічне обгрунтування застосування рідких комплексних добрив "Віталист" та "Оазис" при вирощуванні кукурудзи та сої: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.І. Худяков ; Укр. акад. аграр. наук. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Зазначено, що РКД Віталист і Оазис виявляють фунгіцидні властивості, істотно впливають на зниження поширення та розвиток хвороб у посівах кукурудзи та сої. Виявлено, що хвороби поширились лише у деяких варіантах, а інтенсивність розвитку є значно меншою, ніж у контрольному варіанті. Доведено зростання врожайності та покращання фізичних, біохімічних і санітарно-гігієнічних показників якості зерна кукурудзи та сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434 + П213.6-434 +
Шифр НБУВ: РА370966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Хромяк В.М. 
Оптимізація гібридного складу кукурудзи в умовах східної частини Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.М. Хромяк ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано вплив добрив і зрошення на продуктивність, структуру врожаю та якість силосної кукурудзи. Рекомендовано оптимальні густоти рослин для нових гібридів. Критично проаналізовано стан Реєстру сортів рослин, надано рекомендації щодо його упорядкування. Розроблено метод вибору сортів з Реєстру для використання у конкретній кліматичній зоні, базуючись на визначенні інтенсивності, а також важливих господарсько-цінних показників у конкурсному державному сортовипробуванні. Рекомендовано кращі за цими параметрами гібриди кукурудзи для Луганщини. З'ясовано лімітувальні фактори вегетаційного періоду та надано рекомендації щодо використання окремих груп стиглості кукурудзи з урахуванням особливостей розподілу опадів та строків настання осінніх заморозків. Розраховано економічну ефективність від впровадження нових гібридів до виробництва, посіву за оптимальної густоти рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Хроменко В.О. 
Вихідний матеріал для селекції скоростиглих гібридів кукурудзи в умовах центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.О. Хроменко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Зібрано та вивчено колекцію самозапилених ліній кукурудзи за основними морфобіологічними та господарчо цінними ознаками. Проведено класифікацію ліній за довжиною вегетаційного періоду. Визначено лінії та гетерозисні комбінації, здатні ефективно використовувати умови росту та забезпечувати високі, стабільні врожаї зерна. Оцінено стійкість самозапилених ліній до холоду за природних умов і на спеціально створених ділянках холодостійкості. Посів проведено в ранні строки (у другій половині березня) за жорстких агрометеорологічних умов. Стійкі до високих температур зразки відібрано в найбільш чутливій фазі викидання волотей. Відібрано посухостійкі лінії, у яких розрив між цвітінням волотей і качанів у період посухи сладає не більше 1 - 2-х днів. Результатом добору холодо- та посухостійких зразків є колекція ліній, які широко використовуються у практичній селекції у разі створення нових гібридів. Установлено кореляційні залежності між продуктивністю, її елементами та іншими ознаками. Стабільною продуктивністю незалежно від умов вирощування характеризуються лінії ЧК 2, ЧК 3, Чк 45, СМ 7, Бг 1081, які належать до стабільних ліній. Виділено лінії з підвищеним вмістом білка, олії з крохмалю, а саме: ЧКР 8, ЧК 4354, ЧК 4204, ЧК 930, ЧК 45. Вони є цінним вихідним матеріалом для створення гібридів кукурудзи з високою якістю зерна. Використовуючи кращі лінії колекції, створено 20 нових гібридів кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351673

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Фещенко В.П. 
Вплив добрив і меліорантів на продуктивність, якість і нагромадження радіоцезію в урожаї зеленої маси кукурудзи на торфо-болотних грунтах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.П. Фещенко ; Держ. агроекол. акад. України. — Житомир, 1998. — 16 с. — укp.

Викладені результати шестирічних досліджень впливу доз фосфорних, калійних добрив, сапонітів, цеолітів і глини та їх співвідношення на продуктивність, якість та зниження накопичення радіоцезію зеленою масою кукурудзи на торфово-болотних грунтах Полісся України. Дослідженнями встановлено, що на радіоактивно забруднених торфово-болотних грунтах позитивний вплив на продуктивність кукурудзи має внесення фосфорних і калійних добрив у співвідношенні Р120-180 К240-300 з найменьшими походженнями радіоцезію в кукурудзи. Застосування меліорантів разом з фосфорними та калійними добривами зменьшують накопичення радіоцезію в зеленій масі кукурудзи в 2-5 разів і позитивно впливають на урожайність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-28,022

Рубрики:

      
11.

Федько М.М. 
Селекційна цінність самозапилених ліній кукурудзи різних зародкових плазм при створенні гібридів адаптованих до умов Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / М.М. Федько ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне оцінювання самозапилених ліній кукурудзи різних зародкових плазм (BSSS, Lancaster C103, Lancaster Oh43, Iodent) на адаптивну здатність і екологічну стабільність за продуктивністю та морфо-біологічними показниками за різних умов вирощування (густотою стояння рослин 40 і 60 тис./га). Визначено реакцію інбредних ліній кукурудзи та їх тесткросів на загущення посіву залежно від їх генетичного походження. Наведено варіювання ефектів комбінаційної здатності ліній і простих гібридів за врожайністю зерна та морфо-біологічними показниками залежно від певних природних умов і густоти стояння рослин. Доведено ефективність використання підвищених густот стояння рослин для оцінювання селекційного матеріалу за стійкістю до стресових умов вирощування. Виявлено гетерозисні моделі кращих гібридних комбінацій з широким адаптаційним потенціалом і екологічною стабільністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31 +
Шифр НБУВ: РА365117

Рубрики:

      
12.

Усатий Г.Ю. 
Продуктивність кукурудзи залежно від технології вирощування в Північному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.Ю. Усатий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

За результатами дослідів, проведених у 2001 - 2004 рр. установлено вплив густоти стояння рослин і рівня мінерального живлення на умови росту та розвитку гібридів кукурудзи різної селекції, урожайність зерна, економічну й енергетичну ефективність його виробництва. Середньоранні гібриди кукурудзи вітчизняної селекції "Ювілейний 70 М" і "Десна СВ" необхідно висівати з передзбиральною густотою стояння рослин 70 тис./га, гібриди компанії "Піонер" PR39D81 - PR39R86 - 80 тис./га. Запропоновано вносити фосфорно-калійні добрива під основний обробіток грунту; 90 % азотних добрив під передпосівну культивацію і 10 % - у підживлення у фазу 5 - 7 листків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ткаченко М. Ф. 
Фармакогностичне дослідження ендоспермальних мутантів кукурудзи: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.02 / М. Ф. Ткаченко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено якісний та кількісний склад речовин первинного синтезу: білків, амінокислот, ліпідів, пігментів, вуглеводів і речовин вторинного синтезу: фенольних сполук - флавоноїдів і фенолкарбонових кислот. Виявлено особливості анатомічної будови та наявність індивідуальних морфологічних характеристик крохмальних зерен 6-ти підвидів і 10-ти ендоспермальних мутантів кукурудзи. Визначено загальні анатомічні діагностичні ознаки листків ендоспермального мутанта кукурудзи sugary-1, які використані для розробки МКЯ "Кукурудзи sugary-1 листя". Розроблено технологію одержання сухого екстракту листків ендоспермального мутанта кукурудзи sugary-1, досліджено його фармакологічна активність - гепатопротекторну, антиоксидантну та протизапальну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-272.537 + Е50*725.3 + Р282.111 кукурудза
Шифр НБУВ: РА375847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ткаліч Ю.І. 
Ріст, розвиток та продуктивність гібридів кукурудзи різного морфотипу залежно від густоти стояння рослин у північній частині Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ю.І. Ткаліч ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Вперше за умов північної частини Степу України встановлено оптимальні густоти стояння гібридів Дніпровський 187 МВ, Славутич 214 СВ, Дніпровський 358 МВ, Дніпровський 476 МВ. Досліджено закономірності формування їх надземної частини і кореневої системи, водоспоживання, продуктивність, урожайність, а також якість зерна за різної густоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-451.2(4УКР-4ДНІ),022
Шифр НБУВ: РА311405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Тараненко С. В. 
Ефективність бакових сумішей гербіцидів на посівах зернових культур: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / С. В. Тараненко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше за умов південно-східного Лісостепу підібрано інгредієнти для компонування бакових сумішей карбаміду, мінералізованої пластової води та природного мінералу бішофіт із гербіцидами гранстар, гроділ ультра, пріма, ларен, харнес, дуал голд, екстрем. Встановлено оптимальні компоненти для бакових сумішей та норм їх внесення. Визначено зв'язок між рівнем забур'яненості посівів, величиною врожайності, її структурою й якістю зерна. Проведено оцінювання економічної ефективності застосування бакових сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-467.52 + П212.103-434 + П212.2-467.52 + П212.2-434
Шифр НБУВ: РА380174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Танчик С.П. 
Наукове обгрунтування агроекологічних заходів зниження забур'яненості кукурудзи в Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра. с.-г. наук: 06.01.01 / С.П. Танчик ; Національний аграрний ун-т. — К., 1999. — 31 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-467(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
17.

Солян М.Я. 
Технологічні заходи вирощування гібридів кукурудзи в умовах західного Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.Я. Солян ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості росту, розвитку та формування продуктивності гібридів кукурудзи різних груп стиглості залежно від строків сівби, заходів захисту рослин від бур'янів за різного рівня покриття грунту рослинними рештками попередника. Визначено найбільш адаптивні біотипи кукурудзи для вирощування в зоні західного Лісостепу України. За комплексом ознак виділено ранньостиглий гібрид "Дніпровський 181 СВ", який характеризується найменшою вологістю зерна (30 - 32 %), високими показниками врожайності (7,13 - 7,55 т/га) і адаптивністю до енерго- та ресурсозберігальних технологій. З'ясовано, що за умов західного Лісостепу для гібридів "Дніпровський 181 СВ" і "Кремінь 200 СВ" оптимальною є сівба в третій декаді квітня, а середньостиглого "Солонянський 298 СВ" - не пізніше 25 квітня. За сівби у першій декаді травня доцільно використовувати середньоранній гібрид "Кремінь 200 СВ", який характеризується високою продуктивність та найменшою мірою підвищує вологість зерна. На полях з розсіванням післяжнивних решток попередника доцільно застосовувати більш пізні строки сівби кукурудзи та використовувати високоефективні грунтові (харнес, 2,5 л/га) та страхові (майсТер, 150 г/га) гербіциди. За умови використання лише одного з препаратів з метою ресурсоощадження перевагу доцільно надавати післясходовому гербіциду майсТер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4 + П212.2-4
Шифр НБУВ: РА364375

Рубрики:

      
18.

Соколовська 
Вплив грунтово-кліматичних та агротехнічних умов на формування врожаю кукурудзяних стовпчиків з приймочками в умовах північного Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ірина Миколаївна Соколовська ; Південний філіал "Кримський агротехнологічний ун-т" Національного аграрного ун-ту. — Сімф., 2007. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) + П212.2-280.2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА351606

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Скотар С.О. 
Способи сепарування та методи поліпшення якості насіння кукурудзи в технологіях його передпосівної підготовки: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / С.О. Скотар ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено різні способи сепарування та методи передпосівної обробки, спрямовані на підвищення якості насіння кукурудзи. На підставі вивчення результатів лабораторно-польових дослідів встановлено вплив величини насіння на його посівні та врожайні властивості. Охарактеризовано фізико-механічні та фізіологічні показники насіння, що формує посівну групу й окремі фракції. Визначено параметри процесу сепарування за такими ознаками як ширина та товщина зернівки, її питома маса. Залежно від способу сепарування виявлено оптимальний розмір, вихід і число посівних фракцій. Доведено практичну нерівнозначність посівних фракцій, сформованих за різними ознаками сепарування, а саме між великою та середньою за розміром, важкою та сердньоважкою за масою. Досліджено вплив хімічної передпосівної обробки насіння комплексом речовин (протруйник, регулятори росту, мікроелементи) на величину насіння та його сортові особливості. З метою забезпечення оптимальної предзбиральної густоти рослин встановлено величини страхових надбавок для різних посівних фракцій. Виявлено, що впровадження нових способів і методів передпосівної підготовки насіння підвищує урожайність зерна гібридів на 0,2 - 1,4 т/га, забезпечує чистий прибуток розміром 43,4 - 183,1 грн/т, збільшує рентабельність виробництва товарного зерна кукурудзи на 3,3 - 6,4 - відсоткових пункти. Розроблено наукові рекомендації щодо збирання, обробки та збереження зерна кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-44 +
Шифр НБУВ: РА370476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Скалій І.М. 
Удосконалення елементів технології вирощування змішаних посівів кукурудзи з соєю на силос в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / І.М. Скалій ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

За умов Лісостепу України встановлено закономірності росту та розвитку рослин, визначено особливості їх водоспоживання. Запропоновано теоретичне та практичне обгрунтування процесу формування врожайності гібридів кукурудзи та сортів сої залежно від технології вирощування. Вперше для зони Лісостепу України встановлено оптимальні строки сівби та густоту стояння рослин під час вирощування гібридів кукурудзи Титан 220 СВ, Десна СВ та сортів сої Артеміда та Подільська 416, підібрано найбільш продуктивні з них для змішаного посіву для вирощування на силос. Встановлено кореляційні залежності між основними погодними факторами та тривалістю вегетаційного періоду, а також між елементами технології та продуктивністю рослин. Наведено економічну та енергетичну оцінку строків і способів сівби та густоти стояння рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.1-4(4УКР) + П213.6-4(4УКР) + П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342306

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського