Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (150)Книжкові видання та компакт-диски (70)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.2-27$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Калініна Н.О. 
Адаптація кукурудзи до умов хлоридного засолення на ранніх етапах онтогенезу: вплив регуляторів росту: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Н.О. Калініна ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив екзогенних регуляторів 6-БАП, продуктів термофільного метанового бродіння мелясної барди (ПТМБ) та івіну на адаптацію різних сортів і гібридів кукурудзи до умов хлоридного засолення на ранніх етапах онтогенезу. Вперше визначено концентраційні залежності впливу регуляторів росту для сорту Одеська 10 та гібридів одеської селекції ОдМА 310 МВ, Од 480 МВ, Фоліант МВ. Зазначено, що гібриди кукурудзи та сорт Одеська 10 розрізняються за ацидофікуюючою активністю коренів, яка позитивно корелює зі стійкістю. Встановлено, що під впливом хлоридного засолення у коренях кукурудзи зростає активність пероксидази і знижується загальна кількість білка. Вперше досліджено фітогормональний статус клітин кореня кукурудзи за дії хлоридного засолення та під впливом препарату 6-БАП за даних умов. Виявлено, що синтетичний цитокінін 6-БАП сприяє нормалізації фітогормонального статусу паростків у результаті зменшення рівня АБК та ЮК і зростання кількості зеатинів. Встановлено, що попереднє замочування насіння та обробка вегетуючих рослин кукурудзи водними розчинами 6-БАП і ПТМБ та івіна сприяє накопиченню біомаси та покращенню ростових показників паростків, що свідчить про можливість використання регуляторів росту для зменшення негативного впливу засолення. На підставі результатів наукового дослідження теоретично обгрунтовано можливості використання ПТМБ та івіну для підвищення стійкості кукурудзи щодо впливу хлоридного засолення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-275.91 + П212.2-468.5 +
Шифр НБУВ: РА337750

Рубрики:

      
2.

Кобилецька М.С. 
Адаптація рослин кукурудзи та сої до токсичної дії іонів кадмію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / М.С. Кобилецька ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-275.9 + П213.6-275.9 +
Шифр НБУВ: РА325560

Рубрики:
 Соя 

      
3.

Заболотний О.І. 
Біологічні процеси в рослинах і грунті та продуктивність кукурудзи при застосуванні гербіциду Базис 75, Зеастимуліну і Рексоліну в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.12 / О.І. Заболотний ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2007. — 22 с. — укp.

Вивчено вплив препаратів "Базис 75", "Зеастимулін" і "Рексолін" за їх сумісного та роздільного застосування на фізіолого-біохімічні препарати за роздільного та сумісного внесення на фізіолого-біохімічні процеси в рослинах кукурудзи та мікробіологічні процеси у грунті, забур'яненість посівів, формування врожайності та якості зерна залежно від норми та способу застосування препаратів. Визначено економічну та біоенергетичну ефективність проведення даного агрозаходу. Установлено, що сумісне застосування даних препаратів має позитивний влив на перебіг основних біологічних процесів у рослинах і грунті, що призводить до підвищення врожайності зерна та покращання його якості, забезпечення високого рівня біоенергетичної та економічної ефективності. За сумісної дії досліджених препаратів спостережено синергізм взаємодії у порівнянні з їх окремим застосуванням. За цього зменшувалася норма втрати Базису 75 на 15 - 20 % у порівнянні з застосуванням гербіциду окремо. На підставі одержаних даних розроблено науково обгрунтовану екологічно безпечну систему застосування гербіциду "Базис 75" (20 г/га) сумісно з препаратом "Зеостимулін" (10 мл/га) або "Рексолін" (200 г/га) за умов досліду та виробництва, вивчено післядію препаратів на наступну культуру сівозміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-272.539(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351275

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Пчеловська С.А. 
Вивчення комбінованої дії радіаційного та токсичного факторів за показниками радіоємності: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / С.А. Пчеловська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Сплановано та проведено серію експериментів, в яких за допомогою фактора радіоємності показано наявність ефекту відновлення за фракціонування токсичного чинника. Встановлено зв'язок показників радіоємності з параметрами швидкості переходу трасера між компонентами модельної системи та показано кореляцію між поведінкою фактора радіоємності та ростових характеристик (відносної швидкості росту). Розроблено теоретичну модель для опису неадитивної взаємодії факторів різної природи. Визначено кількісну характеристику ступеня синергізму взаємодії - коефіцієнт синергізму, за допомогою якого показано наявність неадитивного взаємного впливу радіаційного та токсичного чинників на водну культуру рослин кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-271.25 + Е522.912.25*716-638.23 +
Шифр НБУВ: РА344519

Рубрики:

      
5.

Адаменко Т.І. 
Вплив агрометеорологічних умов на формування продуктивності посівів кукурудзи в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Т.І. Адаменко ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено метод оцінки агрометеорологічних умов формування продуктивності та урожайності кукурудзи за умов сучасного клімату з використанням моделі продуктивності посівів сільськогосподарських культур А.М.Польового. Модель адаптовано та модифіковано стосовно культури кукурудзи. Ідентифіковано параметри моделі для грунтово-кліматичних зон України з урахуванням біологічних особливостей сортів і гібридів кукурудзи різних груп стиглості. Наведено результати чисельних експериментів з моделлю, показано значущість різних строків сівби даної культури. Виявлено вплив різного рівня вологості грунту та сонячного світла на продуктивність посівів кукурудзи. Розглянуто динаміку процесів фотосинтезу за різного вологозабезпечення. Запропоновано метод оцінки агрометеорологічних умов формування продуктивності та прогнозу середньообласного врожаю кукурудзи в Україні в останні десятиріччя XX ст. Відзначено часові зрушення у розвитку природних процесів, зміну тривалості вегетаційного періоду. Досліджено можливість розширення ареалу її вирощування на зерно різних груп стиглості у взаємозв'язку з можливою зміною клімату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-275.9(4УКР) + П212.2-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сищиков Д.В. 
Глутатіонзалежна антиоксидантна система і толерантність проростків кукурудзи, сої й гороху за дії кадмію та нікелю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Д.В. Сищиков ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено функціонування антиоксидантної глутатіонзалежної ферментної системи і толерантності проростків кукурудзи, сої та гороху за умов дії сульфату і хлориду кадмію, нітрату нікелю. Доведено, що процеси акумуляції кадмію та нікелю коренями відбуваються з більшою інтенсивністю, ніж листками, дія сірчанокислих солей кадмію та нікелю у більшості випадків призводить до посилення акумуляції металів. Відзначено, що акумуляція кадмію викликає збільшення темпів накопичення відновленої форми глутаніону, а нікелю - зменшення. Висвітлено дві тенденції функціонування глутатіонредуктази і глутатіонпероксидази за дії кадмію та нікелю, які обумовлені його вмістом та видоспецифічністю накопичення глутатіону. Виявлено, що розвиток кореневої системи проростків більше пригнічується, ніж надземної, найменша толерантність до дії кадмію характерна для проростків гороху, а найбільша - для кукурудзи, використання нікелю індукує неоднозначні зміни показників стійкості, які залежать від аніону солі, концентрації токсиканту та виду рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-273 + П213.3-273 + П213.6-273 +
Шифр НБУВ: РА328134

Рубрики:

      
7.

Жук О.І. 
Кінетика ростових процесів пшениці і кукурудзи в умовах водного та високотемпературного стресів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / О.І. Жук ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2004. — 38 с. — укp.

Встановлено закономірності самоорганізації росту клітин способом поділу і розтягнення у рослин кукурудзи (Zea mays L.) та пшениці (Triticum aestivum L.) за дії посухи та високих температур. З'ясовано, що у рослин з односпрямованим типом росту функціонують ефективні механізми саморегуляції проліферації та збільшення розмірів клітин, які за критичних рівнів дефіциту води та високих температур гальмують їх поділ та розтягнення для підвищення стійкості. Встановлено критичні рівні обводнення меристем пшениці та кукурудзи для переходу клітин до розтягнення. Доведено, що лімітуючим чинником для проліферації клітин листкових меристем пшениці та кукурудзи до прориву першим листком колеоптиля є вміст води у меристемі, а для рослин з фотосинтезуючими листками - водний дефіцит листкових пластинок. Зазначено, що водозатримуюча здатність клітин меристем пагона пшениці до прориву колеоптиля листком корелює з фізіологічною посухостійкістю сорту та життєздатністю рослин після дії посухи. Визначено, що відносний лінійний приріст листків і коренів пшениці та кукурудзи є чутливим інтегральним критерієм для характеристики росту за дії водного стресу та високих температур. Виявлено три типи ростової реакції на водний стрес: спустошення меристеми і припинення росту за сублетальних і летальних значень водного дефіциту, монотонне відновлення даного процесу за середніх значень водного стресу та виведення системи з рівноваги без суттєвого пошкодження за слабкого впливу даного фактору. Встановлено, що високі температури гальмують проліферативні процеси і менше впливають на розтягнення клітин. З'ясовано, що кінетика ростових процесів у рослин пшениці та кукурудзи після дії високотемпературного стресу обумовлена тимчасовою або постійною інактивацією проліферативної складової росту клітин. Під час прогріву рослин пшениці за субкритичних високих температур відзначено адаптацію проліферативних процесів і підтримання їх на стабільному рівні протягом певного періоду. Виявлено припинення руху клітин за мітотичним циклом і відновлення його у післястресовий період під дією критичних температур. Обгрунтовано синергічність дії високої температури та синтетичного ауксину 2,4-Д на інтегральний лінійний ріст листків і коренів пшениці. Встановлено, що допосівне замочування насіння у водних розчинах синтетичних ауксинів, цитокінінів, комплексних регуляторів росту зменшує негативну дію дефіциту води та високих температур і сприяє відновленню ростових процесів пшениці та кукурудзи у післястроковий період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-27 + П212.2-27 +
Шифр НБУВ: РА332482

Рубрики:

      
8.

Контурська О.О. 
Ліпідний склад плазматичної мембрани коренів проростків кукурудзи за умов засолення та обробки синтетичними регуляторами росту: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О.О. Контурська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-264.13 + П212.2-272.537.8 +
Шифр НБУВ: РА370158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Головач О.М. 
Нагромадження та розподіл іонів важких металів в органах кукурудзи: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.М. Головач ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни у вмісті каротиноїдів - beta-каротину, лютеїну, неоксантину, віолоксантину, антераксантину та зеаксантину у листках кукурудзи сорту "Закарпатська жовта зубоподібна" під впливом іонів свинцю. Показано зниження вмісту основних каротиноїдів рослин - неоксантину, лютеїну та підвищення вмісту beta-каротину, пігментів віолоксантинового циклу під впливом іонів свинцю у межах досліджених концентрацій. Одержано нові дані щодо закономірностей нагромадження калози у клітинних стінках епідермальних клітин кукурудзи залежно від концентрації свинцю у субстраті та стійкості проростків даної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-27 + Е522.912.25*801.1-652.152 +
Шифр НБУВ: РА356499

Рубрики:

      
10.

Шевченко 
Оптимізація процесів формування продуктивності різностиглих гібридів кукурудзи при застосуванні гербіцидів в північному Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Олександр Михайлович Шевченко ; Інститут зернового господарства УААН. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314.8(4УКР) + П212.2-272.53(4УКР)
Шифр НБУВ: РА359752

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Діуф Мамаду 
Поверхневі ліпіди зерна сорго і кукурудзи: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Діуф Мамаду ; НАН України; Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-272 + П212.92-272 + Е50*725.13
Шифр НБУВ: РА320554

Рубрики:

      
12.

Куриленко І.М. 
Процеси пероксидного окислення в проростках кукурудзи за умов сольового стресу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.М. Куриленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-275.91 + П212.2-264.13 +
Шифр НБУВ: РА353001

Рубрики:

      
13.

Онещук Н.В. 
Роль аскорбату та ніацину в регуляції функціонально-метаболічних порушень мітохондрій опромінених проростків гібридів кукурудзи: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.В. Онещук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми регуляції функціонально-метаболічних порушень мітохондрій проростків гібридів кукурудзи уражених іонізуючою радіацією за допомогою аскорбату та ніацину. Відзначено, що під час рентгенівського опромінення проростків гібридів кукурудзи дозами 0,129 і 1,29 Кл<$Eroman symbol cdot sup - 1>кг порушується дихання і фосфорилування, підвищується сукцинатдегідрогеназна активність мітохондрій. Виявлено зниження вмісту пероксиду водню, молекулярних продуктів окиснення білків та ліпідів і зростання редокс-активності мітохондрій на основі вітамінних сполук. Визначено зміну рівня і перерозподілу продуктів метаболізму аскорбату в проростках кукурудзи залежно від дози опромінення, позитивний вплив ніацину в поєднанні з аскорбатом на співвідношення аскорбату, дегідроаскорбату і дикетогулонової кислоти в мітохондріях опромінених проростків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-27 +
Шифр НБУВ: РА342342

Рубрики:

      
14.

Ткаченко М. Ф. 
Фармакогностичне дослідження ендоспермальних мутантів кукурудзи: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.02 / М. Ф. Ткаченко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено якісний та кількісний склад речовин первинного синтезу: білків, амінокислот, ліпідів, пігментів, вуглеводів і речовин вторинного синтезу: фенольних сполук - флавоноїдів і фенолкарбонових кислот. Виявлено особливості анатомічної будови та наявність індивідуальних морфологічних характеристик крохмальних зерен 6-ти підвидів і 10-ти ендоспермальних мутантів кукурудзи. Визначено загальні анатомічні діагностичні ознаки листків ендоспермального мутанта кукурудзи sugary-1, які використані для розробки МКЯ "Кукурудзи sugary-1 листя". Розроблено технологію одержання сухого екстракту листків ендоспермального мутанта кукурудзи sugary-1, досліджено його фармакологічна активність - гепатопротекторну, антиоксидантну та протизапальну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-272.537 + Е50*725.3 + Р282.111 кукурудза
Шифр НБУВ: РА375847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Мамчур О. В. 
Фізіологічні основи продуктивності рослин кукурудзи за дії регуляторів росту зеастимуліну та емістиму C: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.12 / О. В. Мамчур ; Уман. нац. ун-т садівництва. — Умань, 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що формування елементів продуктивності у відповідних етапах органогенезу, врожайності та структури врожаю зеленої маси кукурудзи на сірих лісових поверхнево-оглеєних грунтах за умов західного Лісостепу України (Львівщини) залежить від рівня удобрення, застосування добрив і регуляторів росту Зеастимуліну та Емістиму С. Встановлено, що за дії Зеастимуліну й Емістиму С у листках рослин кукурудзи сорту Закарпатська жовта зубоподібна нагромаджується більше пігментів фотосинтезу та знижується вміст водорозчинних цукрів. Виявлено зниження частки листків і зростання частки качанів у структурі врожаю кукурудзи сорту Закарпатська жовта зубоподібна за дії цих регуляторів у поєднанні з органо-мінеральною та мінеральною системами удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-272.537.8 + П212.2-434 + П212.2-47
Шифр НБУВ: РА375342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського